УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
11.07.2016 N 201

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 липня 2016 р. за N 1034/29164

Про затвердження Порядку виплати винагороди військовослужбовцям Управління
державної охорони України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи
антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року N 18 "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських", з метою впорядкування виплати винагороди військовослужбовцям за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок виплати винагороди військовослужбовцям Управління державної охорони України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, що додається.

2. Начальнику Фінансово-економічної служби спільно зі Службою юридичного забезпечення забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року N 18 "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських".

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Начальник Управління
генерал-полковник В.В. Гелетей

Затверджено
Наказ Управління державної
охорони України
11.07.2016 N 201

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 липня 2016 р. за N 1034/29164

Порядок
виплати винагороди військовослужбовцям Управління державної охорони України
за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній
операції, інших заходах в умовах особливого періоду

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм та умови виплати військовослужбовцям Управління державної охорони України (далі - УДО України) винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції (далі - АТО), інших заходах в умовах особливого періоду.

2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:

бойові дії - оборонні або наступальні тактичні дії підрозділів, узгоджені за метою, місцем і часом, удари, вогонь і маневр для відбиття ударів противника, його знешкодження та виконання інших завдань з використанням різних видів зброї (озброєння) для знешкодження, подавлення, виснаження і руйнування у визначеному районі впродовж певного часу;

бойовий наказ (розпорядження) - рішення начальника підрозділу про виконання підрозділом бойових завдань, яке доводиться усно (в тому числі технічними засобами зв'язку) з подальшим занесенням у відповідні документи, письмово або графічно на карті, з можливістю уточнення під час їх виконання;

начальник підрозділу - старший підрозділу (групи) Управління, який призначається начальником Управління для керівництва її діями в районі проведення АТО, інших заходах в умовах особливого періоду;

оперативно-бойовий захід - захід в умовах безпосереднього підвищеного ризику для життя та здоров'я з протидії незаконним збройним формуванням (групам), терористичним організаціям (групам), розвідувально-диверсійним групам іноземних держав, припинення терористичних актів і злочинів терористичної спрямованості, забезпечення режиму воєнного стану в разі його оголошення;

штаб АТО - оперативний штаб з управління антитерористичною операцією.

3. Виплата винагороди військовослужбовцям здійснюється на підставі наказів УДО України по особовому складу, проекти яких погоджуються з Фінансово-економічною службою.

4. До наказів про виплату винагороди включаються також військовослужбовці, які під час виконання окремих завдань загинули, захоплені в полон або є заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні.

При цьому винагорода виплачується таким членам сімей військовослужбовців: дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.

II. Винагорода за безпосередню участь у воєнних конфліктах
чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду

1. Винагорода військовослужбовцям за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи АТО (у тому числі під час проведення оперативно-розшукових заходів виключно з метою забезпечення безпеки осіб та об'єктів, щодо яких здійснюється державна охорона), відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні таких об’єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, інших заходах в умовах особливого періоду (мобілізації (повної або часткової), воєнного стану, проведення АТО) встановлюється у розмірі, що не перевищує 50 відсотків місячного грошового забезпечення.

Конкретний розмір винагороди визначає начальник Управління на підставі мотивованих рапортів начальника підрозділу (групи).

2. Розмір винагороди визначається з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру, премії та обраховується пропорційно дням безпосередньої участі у заходах, зазначених у пункті 1 цього розділу (з дня фактичного початку участі військовослужбовців у цих заходах до дня завершення такої участі, про що зазначається у відповідних наказах).

3. Військовослужбовці вважаються такими, що беруть безпосередню участь в АТО, у разі одночасного дотримання таких умов:

залучені до проведення АТО в порядку, встановленому законодавством;

перебувають у підпорядкуванні (виконують завдання) керівництва штабу АТО;

перебувають у районі проведення АТО.

4. Винагорода виплачується також під час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я після отриманих поранень (контузії, травми, каліцтва) під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду.

III. Збільшення винагороди за безпосередню участь у бойових діях

1. За безпосередню участь військовослужбовців у бойових діях додаткова винагорода збільшується на 1000 гривень за кожну добу такої участі.

2. Збільшення винагороди, передбаченої цим розділом, здійснюється у разі:

безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях, в тому числі виконанні ними завдань в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником;

ведення оперативної (військової, спеціальної) розвідки на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ) або в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником виключно з метою забезпечення безпеки осіб та об'єктів, щодо яких здійснюється державна охорона;

безпосередньої участі у здійсненні оперативно-бойових заходів;

рятування (евакуації) особового складу, десантування, фотографування, перевезення особового складу, бойової техніки і вантажів, проведення оперативно-розшукових заходів виключно з метою забезпечення безпеки осіб та об'єктів, щодо яких здійснюється державна охорона.

3. Безпосередня участь у бойових діях визначається на підставі:

бойового наказу (розпорядження) начальника підрозділу (групи);

підсумкового рапорту начальника підрозділу про участь кожного військовослужбовця у бойових діях. До рапорту долучаються підписані начальником підрозділу списки особового складу із зазначенням посади, військового звання, прізвища та ініціалів, строку участі кожного військовослужбовця, який брав безпосередню участь у бойових діях. Кожен аркуш списків завіряється підписом начальника підрозділу;

підтвердження штабом АТО, іншим уповноваженим органом, який здійснює координацію підрозділів під час військових конфліктів, інших заходів в умовах особливого періоду, безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях та заходах, визначених в пункті 2 цього розділу, із зазначенням кожного військовослужбовця та конкретних днів його участі у бойових діях, за які передбачено збільшення розміру винагороди.

IV. Підготовка наказів про виплату грошової винагороди

1. Підготовка проектів наказів про виплату винагороди військовослужбовцям за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду здійснюється на підставі таких документів:

рапорт про виплату винагороди, що подається начальнику Управління. У рапорті зазначається розмір винагороди та описується особистий внесок кожного військовослужбовця під час безпосередньої участі в АТО, інших заходах в умовах особливого періоду;

витяг з наказу керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України або особи, яка його заміщує, його першого заступника чи заступника про залучення військовослужбовця до проведення АТО;

витяг (копія) з наказу штабу АТО про прибуття/вибуття військовослужбовця до/з району проведення АТО;

посвідчення про відрядження з відмітками про дату вибуття військовослужбовця до району проведення АТО, прибуття до населеного пункту призначення, вибуття з нього і прибуття до місця служби;

інші документи, якими підтверджується направлення військовослужбовця для участі у воєнних конфліктах, проведенні АТО, інших заходах в умовах особливого періоду.

У випадках безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях, зазначених у пункті 2 розділу III цього Порядку, додатково надаються документи, передбачені пунктом 3 розділу III цього Порядку.

У наказі про виплату винагороди вказується кількість днів безпосередньої участі в АТО та розмір винагороди у гривнях.

2. Документи, які є підставою для видання наказів про виплату винагороди, надаються для підготовки проектів відповідних наказів до Департаменту роботи з особовим складом УДО України.

Начальник
Фінансово-економічної служби
полковник Е.М. Гончаренко