ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ
04.07.2016 N 131

Про затвердження Положення про облікову політику

Відповідно до пункту 10 частини п'ятої статті 22 Бюджетного кодексу України, частини шостої статті 6 та частини другої статті 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", пункту 6 Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2011 N 59, Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 125 "Зміни облікових оцінок та виправлення помилок", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2010 N 1629, пункту 4 розділу першого Методичних рекомендацій із облікової політики суб'єкта державного сектору, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 N 11, та частини п'ятої статті 150 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" з метою формування єдиних підходів до облікової політики розпорядників коштів нижчого рівня Державної судової адміністрації України наказую:

1. Затвердити Положення про облікову політику місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції, Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України (далі - Положення), що додається.

2. Керівникам місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції, Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України забезпечити застосування в роботі норм Положення, затвердженого пунктом 1 цього наказу.

3. Прес-центру судової влади (на правах відділу) в одноденний строк з дня видання цього наказу розмістити його текст на офіційному веб-порталі "Судова влада України" у розділі "Нормативно-правова база".

4. Управлінню організаційного забезпечення та контролю довести цей наказ до заступників Голови, керівників самостійних структурних підрозділів Державної судової адміністрації України, голів апеляційних судів загальної юрисдикції, керівників Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України та територіальних управлінь Державної судової адміністрації України у дводенний строк з дня видання цього наказу.

5. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної судової адміністрації України від 14.07.2014 N 98 "Про затвердження Положення про облікову політику" (зі змінами).

6. Наказ набирає чинності з дня його видання.

7. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Голова Державної судової адміністрації України З. Холоднюк

Затверджено
Наказ Державної судової адміністрації України
04.07.2016 N 131

Положення
про облікову політику місцевих та
апеляційних судів загальної юрисдикції,
Державної судової адміністрації України
та її територіальних управлінь,
Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,
Національної школи суддів України

1. Положення про облікову політику місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції, Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України (далі - Положення) визначає методи оцінки, обліку та процедури, які застосовуються суб'єктом державного сектору для ведення бухгалтерського обліку, складання й подання фінансової та бюджетної звітності, не визначені національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі або щодо яких передбачено більш ніж один їх варіант, а також строки корисного використання груп основних засобів та нематеріальних активів.

2. Одиницею аналітичного обліку запасів визнається їх найменування, додатково облік запасів може здійснюватися за номенклатурними номерами.

1) У місцях зберігання запасів матеріально відповідальні особи ведуть кількісний облік руху запасів у книзі складського обліку запасів за найменуваннями, номенклатурними номерами та кількістю. Щокварталу на дату балансу спеціаліст бухгалтерської служби, відповідальний за ведення обліку запасів, проводить вибіркову звірку фактичної наявності запасів із записами у книзі та даними бухгалтерського обліку.

2) У бухгалтерській службі облік запасів ведеться за найменуваннями, номенклатурними номерами в розрізі матеріально відповідальних осіб - в оборотних відомостях за кожним субрахунком в кількісному та сумарному вимірах.

3) Відпуск запасів у використання, інше вибуття здійснювати за ціною їх придбання.

4) Суми транспортно-заготівельних витрат, непрямих податків, інших витрат, які пов'язані з придбанням запасів, відносяться до суми запасів у момент їх придбання пропорційно до їх вартості.

3. Амортизація необоротних активів нараховується виходячи зі строків корисного використання основних засобів та нематеріальних активів, визначених у додатках 1, 2 до цього Положення.

4. Нарахування амортизації проводиться на дату річного балансу.

5. У разі виправлення суттєвих помилок, які відносяться до попередніх періодів, та повторного складання фінансової звітності встановлюється нульовий поріг суттєвої помилки.

6. Зміни до цього Положення вносяться лише у випадках, установлених у національних положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку в державному секторі, та обов'язково обґрунтовуються й розкриваються у фінансовій звітності, а також у випадках, коли зміни до облікової політики сприятимуть більш достовірному відображенню в бухгалтерському обліку інформації про здійснені господарські операції.

Начальник управління бухгалтерського обліку та звітності Г. Сомко

Додаток N 1
до Положення про облікову політику місцевих
та апеляційних судів загальної юрисдикції,
Державної судової адміністрації України
та її територіальних управлінь,
Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,
Національної школи суддів України

Строки
корисного використання основних засобів

N з/п  Назва субрахунка  Назва підгрупи  Строк корисного використання, років 
Будинки та споруди  Будинки виробничо-господарського призначення (підгрупа 1):
дерев'яні, каркасні й щитові, контейнерні, дерево-металеві, каркасно-обшивні й панельні, глинобитні, сирцеві, саманові та інші аналогічні 
20 
без каркасів зі стінами полегшеної кам'яної кладки, залізобетонними, цегляними й дерев'яними колонами та стовпами, із залізобетонними, дерев'яними та іншими перекриттями; дерев'яні з брущатими або зробленими з колод рубаними стінами  25 
із залізобетонними й металевими каркасами, зі стінами з кам'яних матеріалів, великих блоків і панелей, із залізобетонними, металевими, іншими довговічними покриттями та інші некласифіковані  50 
Машини та обладнання  Вимірювальні прилади, регулюючі прилади й пристрої, лабораторне обладнання, обчислювальна техніка, медичне обладнання, інші машини та обладнання (підгрупи 3 - 8)  10 
Робочі машини та обладнання (підгрупа 2)  15 
Силові машини та обладнання (підгрупа 1)  10 
Транспортні засоби  Корпуси та причепи автомобілів (підгрупа 1)  10 
Автомобілі легкові з двигуном внутрішнього згорання об'ємом циліндра (підгрупа 1): 
до 2500 см куб.   
більше 2500 см куб. та інші  10 
Автомобілі вантажні (підгрупа 1):
вантажопідйомністю до 5 т 
вантажопідйомністю від 5 т до 20 т 
вантажопідйомністю більше 20 т та інші 
Автобуси з двигуном внутрішнього згорання об'ємом циліндра (підгрупа 1):
до 2800 см куб. 
понад 2800 см куб. та інші  10 
Інструменти, прилади та інвентар  Інструменти (підгрупа 1) 
Виробничий та господарський інвентар (підгрупи 2 - 3)  10 
Багаторічні насадження  Насадження озеленювальні та декоративні  25 
Інші основні засоби  Інші основні засоби  10 
Необоротні матеріальні активи спеціального призначення  Необоротні матеріальні активи спеціального призначення  20 

Начальник управління бухгалтерського обліку та звітності Г. Сомко

Додаток N 2
до Положення про облікову політику місцевих
та апеляційних судів загальної юрисдикції,
Державної судової адміністрації України
та її територіальних управлінь,
Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,
Національної школи суддів України

Строки
корисного використання нематеріальних активів

N з/п  Назва субрахунка  Назва підгрупи  Строк корисного використання, років 
Авторські та суміжні з ними права  Авторське право та суміжні з ним права: право на літературні, художні, музичні твори, комп'ютерні програми, програми для електронно-обчислювальних машин, компіляції даних (бази даних), фонограми, відеограми, передачі (програми) організацій мовлення тощо  Відповідно до правовстановлюючого документа, але не менш як 2 роки 
Інші нематеріальні активи  Права користування майном: право користування земельною ділянкою, крім права постійного користування земельною ділянкою, право користування будівлею, право на оренду приміщень тощо  Відповідно до правовстановлюючого документа 

Начальник управління бухгалтерського обліку та звітності Г. Сомко