Підписаний Занон, яким встановлені квоти на українські пісні в ефірі наших телерадіокомпаній
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах".
За останній проголосувало 268 народних депутатів.
Законом передбачено обов’язок телерадіоорганізаціями при здійсненні радіомовлення забезпечувати частку пісень (словесно-музичних творів) державною мовою у розмірі не менше 35 відсотків від загального обсягу пісень поширених протягом доби, зокрема не менше 35 відсотків від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години.
Також встановлюється, що при здійсненні радіомовлення телерадіоорганізації, які поширюють музичні твори, серед яких пісні офіційними мовами Європейського Союзу відповідно до умов ліцензії становлять не менше 60 відсотків загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема не менше 60 відсотків від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше ніж 25 відсотків загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема не менше 25 відсотків від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години.
При цьому розмір частки пісень державною мовою та/або іноземними мовами, які є офіційними мовами Європейського Союзу, вказуватимуться у ліцензії на мовлення телерадіоорганізації, яка здійснює радіомовлення.
Також не менше 60 відсотків добового обсягу радіо- та телепередач, в тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач, повинні вестися державною мовою.
При цьому функції нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями, які здійснюють радіомовлення,вимог законодавства України щодо часток пісень державною мовою покладаються на Національну раду з питань телебачення і радіомовлення.
За невиконання вимог щодо обов'язкової частки в ефірі пісень державною мовою передбачається штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору ліцензії, виданої відповідно до ліцензії на мовлення.
Даний Закон набирає чинності через чотири місяці з дня його опублікування. Тобто, 08.11.2016р.