МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
25.05.2016 N 360
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 червня 2016 р. за N 867/28997
Про затвердження Порядку формування зведеного каталогу
оцифрованих видань
Відповідно до статті 4 Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу", підпункту 18 пункту 4 Положення про Міністерство культури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року N 495, та з метою створення єдиної бази даних оцифрованих видань, які знаходяться у фондах публічних бібліотек, наказую:
1. Затвердити Порядок формування зведеного каталогу оцифрованих видань, що додається.
2. Визначити Національну парламентську бібліотеку України (Вилегжаніна Т.І.) головною у забезпеченні процесу створення та формування зведеного каталогу оцифрованих видань.
3. Керівникам Національної бібліотеки України для дітей, Національної історичної бібліотеки України, Одеської національної наукової бібліотеки, Державної бібліотеки України для юнацтва, Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка та публічних (загальнодержавних) бібліотек забезпечити участь у формуванні зведеного каталогу оцифрованих видань.
4. Національній парламентській бібліотеці України (Вилегжаніна Т.І.) щокварталу до 25 числа звітного місяця подавати Мінкультури звіт про хід виконання цього наказу.
5. Відділу бібліотек управління соціокультурного розвитку регіонів (Височанська М.Г.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Карандєєва Р.В.
Міністр Є. М. Нищук
Затверджено
Наказ Міністерства культури України
25.05.2016 N 360
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 червня 2016 р. за N 867/28997
Порядок
формування зведеного каталогу оцифрованих видань
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає організаційні, технологічні засади створення, функціонування і наповнення зведеного каталогу оцифрованих видань.
2. Зведений каталог оцифрованих видань (далі - ЗКОВ) - це інтегрований інформаційний ресурс, що містить інформацію про цифровий контент, вироблений публічними (загальнодоступними) бібліотеками України.
3. ЗКОВ, до якого входять цифрові копії друкованих видань на твердих носіях, крім періодичних видань, створений з урахуванням вимог законодавства щодо захисту авторських та суміжних прав. ЗКОВ представлений у мережі Інтернет у вигляді електронного каталогу бібліографічних описів цифрових копій друкованих видань, що працює в режимі реального часу, з можливістю переходу на повний текст видання на сайті відповідної публічної (загальнодоступної) бібліотеки.
4. ЗКОВ створюється з метою обліку і бібліографічного опису оцифрованих друкованих видань публічних (загальнодоступних) бібліотек України в єдиному зведеному інформаційному ресурсі.
5. Учасниками створення ЗКОВ є публічні (загальнодоступні) бібліотеки.
6. ЗКОВ має загальнонаціональний статус з вільним доступом.
ІІ. Організаційне забезпечення формування ЗКОВ
1. Організаційне забезпечення ЗКОВ (ведення, формування, наповнення) здійснює Національна парламентська бібліотека України (далі - НПБУ).
2. ЗКОВ формується та використовується в середовищі ліцензійного ПЗ МАРК SQL (програмне забезпечення) і є частиною електронного каталогу НПБУ.
3. Для формування основи ЗКОВ використовуються бібліографічні записи щодо електронних копій видань, наданих бібліотеками-учасницями проекту електронної бібліотеки "Культура України".
4. Для подальшого наповнення ЗКОВ кожна з публічних (загальнодоступних) бібліотек, що вже має оцифровані копії видань, надсилає НПБУ перелік оцифрованих копій видань за формою згідно з додатком до цього Порядку у вигляді списку бібліографічних описів, підписаний керівником публічної (загальнодоступної) бібліотеки.
5. Для усунення дублювання у процесі оцифрування видань кожна публічна (загальнодоступна) бібліотека щороку до 01 грудня надсилає до НПБУ свій план оцифрування друкованих видань на наступний рік, затверджений керівником публічної (загальнодоступної) бібліотеки. Під час планування обов’язковою є перевірка НПБУ наявності оцифрованих видань в електронній бібліотеці "Культура України".
6. Протягом двох тижнів від дати отримання плану оцифрування друкованих видань публічних (загальнодоступних) бібліотек НПБУ перевіряє список видань на предмет наявності їх дублювання. У разі збігу даних щодо окремих видань у планах оцифрування НПБУ надсилає бібліотекам інформацію про наявність дублювання для спільного вирішення питань з координації процесу оцифрування.
7. Щокварталу (до 15 числа третього місяця кварталу) кожна публічна (загальнодоступна) бібліотека надсилає перелік оцифрованих копій видань, оцифрування яких здійснено у поточному кварталі, за встановленою у пункті 4 цього розділу формою.
8. Каталогізування оцифрованих копій друкованих видань з подальшою публікацією на веб-сайті (www.nplu.org) здійснюють працівники НПБУ.
Начальник управління соціокультурного розвитку регіонів
Л.С. Нікіфоренко
Додаток
до Порядку формування зведеного каталогу
оцифрованих видань
(пункт 4 розділу ІІ)
Зразок
Перелік
оцифрованих копій видань
N з/п | Бібліографічний опис електронної копії видання | Адреса електронної копії видання | Мережа (+) | Доступ (+) | ||
в мережі Інтернет | в локальній мережі | вільний | зареєстрованим користувачам | |||
1 | Поліщук, Оксана. Пісні волинського села [Електронна копія] : фольклор. традиція с. Мошків Млинів. р-ну / Оксана Поліщук.- Рівне: [б. в.], 2015. - 87, [1] с. | http://www.on-libr.info/wp-content/uploads/2015/05/graph.pdf | + | + |
Керівник публічної (загальнодоступної) бібліотеки |
______________ (підпис) |
_____________________ (прізвище, ініціали) |