Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 17 серпня 2011 р. N 877
Київ

Деякі питання виконання
Угоди про фінансування програми
"Підтримка реалізації Стратегії
національної екологічної політики України"

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 366 від 08.06.20
16 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Покласти на Міністерство екології та природних ресурсів повноваження щодо виконання завдань, визначених Угодою про фінансування програми "Підтримка реалізації Стратегії національної екологічної політики України".

2. Передати відповідно до частини шостої статті 23 Бюджетного кодексу України ( 2456-17 ) бюджетні призначення, передбачені у 2011 році Міністерству фінансів у спеціальному фонді державного бюджету ( 2857-17 ) за програмою 3511650 "Реалізація програм допомоги Європейського Союзу", у сумі 157500 тис. гривень Міністерству екології та природних ресурсів для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища.

Передачу бюджетних призначень здійснити в межах видатків розвитку.

3. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища, що додається.

4. Забезпечити:

1) Міністерству екології та природних ресурсів - погодження передачі бюджетних призначень, передбачених пунктом 2 цієї постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;

2) Міністерству фінансів після зазначеного погодження - визначення бюджетної програми та внесення відповідних змін до розпису державного бюджету.

Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 серпня 2011 р. N 877

Порядок
використання коштів, передбачених
у державному бюджеті для здійснення
заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку
сфери охорони навколишнього природного середовища

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища" (далі - бюджетні кошти). ( Пункт 1 в редакції Постанови КМ N 366 від 08.06.2016 )

2. Ціллю використання бюджетних коштів є збереження природних екосистем, підтримання їх цілісності, забезпечення екологічної безпеки та впровадження збалансованої системи природокористування для сталого розвитку суспільства.

3. Бюджетні кошти використовуються для здійснення заходів, визначених переліком видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. N 1147 (ЗП України, 1996 р., N 18, ст. 505), з урахуванням завдань, визначених Основними засадами (стратегією) державної екологічної політики України на період до 2020 року, затвердженими Законом України від 21 грудня 2010 р. N 2818-VI, зокрема для:

охорони і раціонального використання водних ресурсів;

охорони атмосферного повітря;

охорони і раціонального використання природних рослинних ресурсів;

охорони і раціонального використання ресурсів тваринного світу;

збереження природно-заповідного фонду;

раціонального використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів;

здійснення заходів у сфері науки, інформації і освіти, а також підготовки кадрів, проведення екологічної експертизи, організації праці, забезпечення участі у діяльності міжнародних організацій природоохоронного спрямування, впровадження економічного механізму забезпечення охорони навколишнього природного середовища. ( Пункт 3 в редакції Постанови КМ N 366 від 08.06.2016 )

4. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінприроди.

5. План заходів, що здійснюються за рахунок бюджетних коштів, із зазначенням обсягу бюджетних асигнувань затверджується головним розпорядником бюджетних коштів за погодженням з Мінфіном та Кабінетом Міністрів України.

Формування плану заходів здійснюється в порядку, установленому Мінприроди, з урахуванням необхідності погашення заборгованості за бюджетними зобов’язаннями минулих років, узятих на облік органами Казначейства. ( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 366 від 08.06.2016 ) ( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 366 від 08.06.2016 )

6. Юридичні особи, що є безпосередніми замовниками природоохоронних заходів, зокрема такі, на балансі яких обліковуються об'єкти (у тому числі незавершеного будівництва), на яких планується здійснити зазначені заходи, можуть визначатися розпорядниками бюджетних коштів (бюджетні установи) або одержувачами бюджетних коштів (суб'єкти господарювання, які не мають статусу бюджетної установи).

Для підприємств, установ та організацій, що не належать до сфери управління Мінприроди, обов'язковою умовою визначення розпорядником (одержувачем) бюджетних коштів є наявність рішення місцевого органу виконавчої влади про покладення відповідних повноважень замовника природоохоронного заходу.

7. Закупівля товарів, робіт та послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.

8. Одержувачі бюджетних коштів подають щокварталу до 10 числа наступного місяця головному розпорядникові бюджетних коштів звіт про закупівлю товарів, виконання робіт та надання послуг у натуральних та вартісних показниках.

Головний розпорядник бюджетних коштів подає щокварталу до 20 числа наступного місяця Мінфіну та Кабінету Міністрів України звіти про виконання плану заходів з аналізом та пропозиціями щодо врегулювання проблемних питань у разі їх наявності. ( Абзац другий пункту 8 в редакції Постанови КМ N 366 від 08.06.2016 )

9. Операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, проводяться відповідно до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого в установленому порядку. ( Пункт 9 в редакції Постанови КМ N 366 від 08.06.2016 )

( Пункт 10 виключено на підставі Постанови КМ N 366 від 08.06.2016 )

( Пункт 11 виключено на підставі Постанови КМ N 366 від 08.06.2016 )

12. Казначейство відкриває асигнування в межах фактичних надходжень та відповідно до бюджетних призначень, встановлених головному розпорядникові бюджетних коштів.

13. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи проводиться в установленому законодавством порядку.

14. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.