Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
22.04.2016 N 318

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 травня 2016 р. за N 716/28846

Про затвердження Правил пропускного режиму на
території апарату Міністерства внутрішніх справ України

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року N 939/ДСК, та з метою організації охорони, визначення основних вимог та порядку організації пропускного режиму, порядку допуску до службових приміщень адміністративних будівель апарату Міністерства внутрішніх справ України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Правила пропускного режиму на території апарату Міністерства внутрішніх справ України, що додаються.

2. Визначити відповідальними за:

технічний стан та обслуговування систем відеоспостереження, периметральної сигналізації, системи контролю доступу та обладнання контрольно-пропускних пунктів апарату Міністерства внутрішніх справ України - Державну установу "Центр обслуговування підрозділів Міністерства внутрішніх справ України";

фізичну охорону об’єктів апарату Міністерства внутрішніх справ України, організацію несення служби - Головне управління Національної поліції України у м. Києві.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 15 липня 2014 року N 675 "Про затвердження Інструкції з організації охорони та пропускного режиму на об’єктах Міністерства внутрішніх справ України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31 липня 2014 року за N 894/25671.

4. Департаменту режимно-секретного та документального забезпечення Міністерства внутрішніх справ України (Терещенко Ю.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Т. в. о. Міністра С.А. Яровий

Затверджено
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
22.04.2016 N 318

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 травня 2016 р. за N 716/28846

Правила
пропускного режиму на території апарату
Міністерства внутрішніх справ України

І. Загальні положення

1. Ці Правила розроблені з метою визначення вимог до порядку організації пропускного режиму, доступу до службових і режимних приміщень (зон, територій) та адміністративних будівель апарату Міністерства внутрішніх справ України (далі - МВС).

2. У цих Правилах терміни вживаються в значеннях, наведених у Законі України "Про державну таємницю" і постанові Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року N 939/ДСК.

3. Дія цих Правил не поширюється на підрозділи апарату МВС, які розташовані поза територією апарату МВС (вул. Богомольця, 10, м. Київ).

4. Запровадження пропускного режиму на території, у режимних приміщеннях (зонах, територіях) апарату МВС здійснюється з метою запобігання:

проникненню на територію та в режимні приміщення (зони, території) МВС сторонніх осіб;

відвіданню без належної на те потреби режимних приміщень (зони, території) працівниками МВС, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, відрядженими особами, а також іншими відвідувачами;

несанкціонованому доступу сторонніх осіб до матеріальних носіїв секретної інформації та приміщень, де проводяться секретні роботи;

несанкціонованому винесенню (вивезенню) за межі території апарату МВС або режимних приміщень (зони, території), а також унесенню (увезенню) до них матеріальних носіїв секретної інформації;

внесенню (ввезенню) на територію апарату МВС аудіо-, відео-, фотоапаратури, інших технічних засобів без відповідного дозволу.

5. Організацію пропускного режиму, координацію та контроль за діяльністю підрозділів, що беруть участь у забезпеченні пропускного режиму, а також дотриманням вимог пропускного режиму покладено на відділ пропускного та внутрішньооб’єктового режимів режимно-секретного управління Департаменту режимно-секретного та документального забезпечення (далі - ВПВР РСУ ДРСДЗ).

6. Для забезпечення пропускного та внутрішньооб’єктового режимів на території апарату МВС встановлено систему контролю доступу та відеоспостереження.

7. Основними завданнями комплексної системи контролю доступу та відеоспостереження на об’єктах апарату МВС (вул. Богомольця, 10, м. Київ) є:

контроль за переміщенням осіб на підконтрольній території;

забезпечення регулювання доступу на територію та до приміщень адміністративної будівлі N 1, де встановлена система контролю доступу;

отримання відео в режимі реального часу з місць контрольованого доступу, а також з місця події в разі несанкціонованого перетинання та в разі можливості візуальне розпізнавання облич і порівняння їх з базою даних системи контролю доступу апарату МВС;

розмежування доступу до приміщень осіб, створення окремих для кожного користувача правил та заборон доступу до тих або інших приміщень, а також збирання інформації про переміщання всіх осіб в адмінбудівлі N 1.

8. Організація цілодобової охорони території, адміністративних приміщень апарату МВС, складів з бойовими припасами та матеріальними цінностями, дотримання режимних заходів з питань забезпечення охорони пропускного режиму здійснюються особовим складом роти N 6 полку поліції особливого призначення N 2 Головного управління Національної поліції (далі - ГУНП) у м. Києві (далі - рота охорони) відповідно до табеля постів роти охорони території апарату МВС (додаток 1), а також за допомогою пункту централізованого спостереження об’єктів МВС.

Кількість постів у табелі постів має відповідати штатній чисельності роти охорони з урахуванням несення служби працівниками роти охорони у цілодобовому режимі.

9. У разі отримання інформації про можливі групові порушення громадського порядку чи в разі виникнення масових заворушень поблизу території розташування об’єктів МВС, а також у разі їх блокування до охорони об’єктів МВС за необхідності залучаються додаткові сили і засоби Національної поліції України.

10. Вхід на територію та вихід з території апарату МВС здійснюється виключно через його контрольно-пропускні пункти (далі - КПП) за перепустками встановленого зразка.

11. Повноваження щодо видачі магнітних перепусток покладаються на Департамент режимно-секретного та документального забезпечення МВС (далі - ДРСДЗ МВС), а разових (паперових) - на Державну установу "Центр обслуговування підрозділів Міністерства внутрішніх справ України".

ІІ. Охорона об’єктів МВС

1. Охорона території апарату МВС здійснюється з метою забезпечення належних умов праці його працівників, охорони державної таємниці та інформації з обмеженим доступом, зброї, техніки та іншого майна, недопущення несанкціонованого проникнення на територію сторонніх осіб, відбиття нападу на об’єкти МВС, що охороняються.

У разі несанкціонованого проникнення сторонніх осіб на об’єкт охорони особовий склад роти охорони діє згідно з бойовим розрахунком, розробленим командиром роти охорони та затвердженим командиром полку поліції особливого призначення ГУНП у м. Києві (далі - командир полку).

2. У разі виникнення в районі місцезнаходження адміністративних будівель МВС групових порушень громадського порядку або масових заворушень, блокування території об’єкта, спрямованих на дезорганізацію роботи МВС, про це терміново повідомляється чергова частина Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції України, працівниками якої вживаються заходи щодо їх припинення.

3. Охорона території апарату МВС здійснюється шляхом забезпечення пропускного режиму та підтримання громадського порядку на території апарату МВС відповідно до Табеля постів роти охорони території апарату МВС за добовим розрахунком, затвердженим командиром роти охорони. Працівники роти охорони несуть службу з вогнепальною зброєю в повсякденному однострої поліцейського.

На випадок нештатної ситуації працює також резервна група, яка додатково екіпірована необхідними спеціальними засобами.

4. Застосування фізичної сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї працівниками Національної поліції під час охорони об’єктів на території апарату МВС здійснюється відповідно до статті 43 Закону України "Про Національну поліцію".

ІІІ. Порядок пропускного режиму на об’єкти МВС

1. На територію апарату МВС мають право входу (виходу):

1) цілодобово в робочі, святкові та вихідні дні, безперешкодно:

Президент України;

Голова Верховної Ради України;

Прем’єр-міністр України;

2) за службовими посвідченнями:

особи, зазначені в Переліку осіб, які мають право входити і перебувати на території та на об’єктах МВС після пред’явлення службового посвідчення (додаток 2);

3) за постійними магнітними перепустками:

працівники апарату МВС, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ.

Працівникам апарату МВС та працівникам Національної поліції України, робочі місця яких знаходяться в адміністративних будівлях апарату МВС (вул. Богомольця, 10, м. Київ), постійні магнітні перепустки видаються ДРСДЗ МВС за листами керівників структурних підрозділів апарату МВС та керівництва Національної поліції України відповідно, які реєструються в ДРСДЗ МВС;

працівники вищих навчальних закладів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МВС, а також центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, робочі місця яких знаходяться за межами території апарату МВС (вул. Богомольця, 10, м. Київ).

Цим особам постійні магнітні перепустки видаються з дозволу Міністра внутрішніх справ України або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника або заступників відповідно до листів керівників структурних підрозділів апарату МВС, також керівників відповідних центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МВС.

У разі неможливості входу (виходу) особи на територію (з території) апарату МВС за допомогою постійної магнітної перепустки з технічних причин пропуск осіб здійснюється за службовими посвідченнями;

4) за тимчасовими магнітними перепустками:

працівники структурних підрозділів МВС, вищих навчальних закладів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МВС, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, які прибули зі службових, особистих питань або за викликом керівництва МВС та Національної поліції України. Тимчасові магнітні перепустки може бути видано представникам інших установ, підприємств, організацій, що обумовлено необхідністю виконання робіт або участі в заходах на території апарату МВС протягом тривалого часу.

Тимчасова перепустка видається з дозволу Міністра внутрішніх справ або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника та заступників відповідно до листів керівників структурних підрозділів апарату МВС, а також керівництва відповідних центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МВС, на строк не більше одного року з урахуванням термінів, указаних у відповідному листі.

Зазначені листи реєструються в ДРСДЗ МВС та формуються в окрему номенклатурну справу.

У цих листах обов’язково обґрунтовується необхідність надання дозволу на видачу перепустки відповідній особі, указується мета перебування особи на території апарату МВС, її особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові, місце роботи, посада, реквізити документа, що посвідчує особу), а також посада, прізвище, ім’я, по батькові, службовий номер телефону та номер кабінету відповідальної особи.

У разі потреби строк дії такої перепустки може бути продовжений відповідно до листів керівників відповідних структурних підрозділів МВС чи підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МВС, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, відповідно з дозволу Міністра внутрішніх справ України або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника та заступників;

5) за разовими магнітними перепустками та разовими перепустками встановленого зразка:

працівники центральних органів виконавчої влади, органів прокуратури, судових органів, підрозділів МВС, вищих навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МВС, які прибули для розв’язання службових питань, а також громадяни, які прибули з особистих питань. Їх перебування на території МВС дозволяється лише в супроводі працівників апарату МВС або Національної поліції України, робочі місця яких знаходяться на території апарату МВС (вул. Богомольця, 10, м. Київ). Працівники органів прокуратури, судових органів та Служби безпеки України отримують такі перепустки за попереднім погодженням з керівництвом МВС.

Разові перепустки видаються з дозволу Міністра внутрішніх справ або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника та заступників, а також на замовлення:

керівників, заступників керівників і визначених ними посадових осіб структурних підрозділів МВС (не нижче начальника відділу), робочі місця яких знаходяться в адміністративних будівлях на території апарату МВС (вул. Богомольця, 10, м. Київ);

голів, заступників голів, керівників структурних підрозділів і визначених ними посадових осіб центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ (у департаменті - не нижче заступника начальника управління (у разі якщо департамент складається з відділів, далі - не нижче начальника відділу), у самостійному управлінні - не нижче начальника відділу), робочі місця яких знаходяться в адміністративних будівлях на території апарату МВС (вул. Богомольця, 10, м. Київ);

керівників Державної установи "Центр обслуговування підрозділів Міністерства внутрішніх справ України";

керівників відділу пропускного та внутрішньооб’єктового режимів режимно-секретного управління ДРСДЗ МВС.

2. На КПП під час входу на територію МВС відвідувач пред’являє постовому (поліцейський, що здійснює охорону) разову перепустку разом з документами, на підставі яких вона була видана. Контрольний корінець разової перепустки постовий залишає в себе, а перепустку повертає відвідувачу, на якій працівник, який приймав у себе зазначену особу, ставить відмітку про час і дату виходу, яку скріплює своїм особистим підписом і завіряє печаткою "Для пакетів" структурного підрозділу МВС або Національної поліції України.

Відповідно оформлена разова перепустка повертається після відвідання постовому на пост охорони, який після здачі добового наряду наступного дня повертає її разом з контрольним корінцем працівнику Державної установи "Центр обслуговування підрозділів Міністерства внутрішніх справ України".

Вхід/вихід через КПП за разовими магнітними перепустками відбувається тільки через турнікет N 1. При виході разова магнітна перепустка залишається в постового, який після здачі добового наряду наступного дня повертає її працівнику сектору оформлення перепусток РСУ ДРСДЗ МВС.

3. Керівники структурних підрозділів МВС та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, які подали заявки на пропуск відвідувачів за разовими перепустками, забезпечують їх зустріч на КПП, а після закінчення прийому - супроводження до КПП.

4. Іноземці (іноземні делегації), особи без громадянства, представники засобів масової інформації пропускаються на територію та об’єкти апарату МВС виключно в супроводі працівників МВС або Національної поліції згідно зі списком, погодженим Міністром або особою, яка виконує його обов’язки, його першим заступником, заступниками.

5. За списками, погодженими Міністром, його першим заступником та заступниками, може здійснюватися пропуск осіб, які прибули на наради, семінари, конференції тощо, після пред’явлення ними службового посвідчення та обов’язково в супроводі працівників МВС або Національної поліції України.

6. За списками, погодженими Міністром, його першим заступником або заступниками, після пред’явлення документа, що посвідчує особу, може здійснюватися пропуск осіб, що проводять ремонтні, будівельні роботи тощо, обов’язково в супроводі працівників підрозділів, що замовляють ці роботи. Відповідальними за перебування вказаних осіб на території та в адмінбудівлях МВС є керівники цих підрозділів.

7. У разі виникнення надзвичайної ситуації природного або техногенного характеру працівники аварійно-рятувальних загонів, аварійних, медичних служб, пожежної охорони пропускаються без перепустки на територію Міністерства внутрішніх справ України з усного дозволу Міністра або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника, заступників, керівників Департаменту забезпечення діяльності Міністра, Департаменту забезпечення та зв’язку, а також керівництва Державної установи "Центр обслуговування підрозділів Міністерства внутрішніх справ України" та головного інспектора-чергового чергової частини оперативного управління Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції України, про що повідомляється відділ пропускного та внутрішньооб’єктового режимів РСУ ДРСДЗ МВС та черговий роти охорони.

Зазначених осіб зустрічають, супроводжують на території та проводять за межі території апарату МВС працівники структурних підрозділів МВС та Національної поліції України.

За перебування цих осіб на території апарату МВС відповідають посадові особи, які їх викликали, та їх керівники.

У неробочий час, святкові та вихідні дні, якщо є необхідність термінового допуску осіб без перепустки на територію апарату Міністерства внутрішніх справ України, пропуск здійснюється з усної вказівки Міністра або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника, заступників, керівників структурних підрозділів МВС та їх заступників, Голови Національної поліції України, першого заступника та заступників Голови Національної поліції України, керівників органів (підрозділів) Національної поліції України, робочі місця яких знаходяться на території апарату МВС (вул. Богомольця, 10, м. Київ), а також керівників відділу пропускного та внутрішньооб’єктового режимів РСУ ДРСДЗ МВС та Державної установи "Центр обслуговування підрозділів Міністерства внутрішніх справ України", про що повідомляється черговий роти охорони. За перебування цих осіб на території та об’єктах МВС відповідають посадові особи, які дозволяли їх прохід. Супроводження цих осіб здійснюється працівниками структурних підрозділів МВС або Національної поліції України, до яких вони прибули.

Черговий роти охорони в журналі реєстрації замовлень на пропуск відвідувачів без перепусток (додаток 3) зазначає дату отримання дозволу, посаду, прізвище, ім’я, по батькові посадової особи, яка дозволила прохід, час прибуття відвідувача, його прізвище, ім’я, по батькові.

Журнал має бути пронумерованим, прошитим і зареєстрованим у встановленому законодавством порядку в ДРСДЗ МВС.

8. У разі службової необхідності вхід працівників структурних підрозділів МВС, вищих навчальних закладів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МВС, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ (за винятком працівників апарату МВС та органів (підрозділів) Національної поліції України, робочі місця яких знаходяться по вул. Богомольця, 10, м. Київ), які прибули до МВС у неробочий час, дозволяється за погодженням з відповідальним по МВС, його заступником, а також керівництвом ДРСДЗ МВС та відділу пропускного та внутрішньооб’єктового режимів РСУ ДРСДЗ МВС.

9. Доставляння осіб, яких узято під варту, на територію МВС здійснюється з письмового дозволу відповідальної посадової особи слідчого підрозділу Національної поліції України з повідомленням чергового ВПВР РСУ ДРСДЗ МВС.

10. Вхід на територію апарату МВС дітей віком до 16 років дозволяється лише у супроводі батьків, вихователя або адвоката.

11. З табельною зброєю на територію апарату МВС можуть проходити:

працівники структурних підрозділів МВС, Національної поліції України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, яким дозволено носіння табельної зброї в установленому законодавством порядку;

працівники фельд'єгерського зв'язку.

12. З нагородною зброєю на територію апарату МВС можуть проходити:

працівники структурних підрозділів МВС, Національної поліції України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, яким дозволено носіння нагородної зброї в установленому законодавством порядку;

інші особи, які мають документи на право носіння та володіння нагородною зброєю, у разі обґрунтованої необхідності їх перебування на території МВС з такою зброєю.

13. Працівники Національної поліції України та інші особи, які прибули до МВС у відрядження і мають при собі табельну вогнепальну зброю, здають її до чергової частини оперативного управління ДОАЗОР Національної поліції України на тимчасове зберігання.

14. Забороняється пропуск відвідувачів, які мають при собі вогнепальну зброю, до керівництва МВС, місць проведення процесуальних дій, нарад та складів зброї.

15. У період з 22.00 до 06.00 вхідні двері КПП та в’їзні ворота мають бути зачинені, але пропуск на вимогу здійснюється відповідно до цих Правил.

16. У разі виникнення необхідності пропуску на територію МВС осіб у нічний час, вихідні та святкові дні допуск на територію здійснюється за погодженням з черговим по ВПВР РСУ ДРСДЗ МВС.

IV. Забезпечення пропускного режиму

1. Під час здійснення пропуску осіб через КПП, пасажирів в автотранспорті через в’їзні ворота або до адміністративних будівель апарату МВС постовий має право перевіряти посвідчення працівників або інші документи, що посвідчують особу. Пред’явлені документи необхідно перевірити на:

відповідність документа, що дає право входу (виходу), установленої форми;

наявність відповідних реквізитів у документі;

належність документа його пред’явникові;

наявність печатки відповідного закладу і підпису особи, яка видала документ;

чинність документа (строк дії);

наявність виправлень або підроблень у документі;

наявність на разовій перепустці (під час виходу) підпису особи, яка приймала відвідувача, відмітки про час виходу цієї особи і печатки.

У разі використання магнітної перепустки постовий перевіряє відповідність особи зображенню на фотографії, що відтворюється на моніторі системи контролю доступу при прикладанні магнітної перепустки до зчитувача.

2. У разі виявлення неправильно оформленого документа або підозри щодо його підроблення, а також невідповідності фотографії на магнітній перепустці постовий має право її вилучити та зобов’язаний негайно доповісти про це черговому роти охорони і діяти за його командою.

V. Порядок пропуску транспортних засобів на територію МВС і
завезення (занесення), вивезення (винесення) матеріальних цінностей

1. В’їзд на територію МВС дозволяється транспортним засобам за наявності перепустки. Перепустки на в’їзд (виїзд) автотранспорту на територію МВС видаються строком до одного року з дозволу Міністра або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника та заступників відповідно до листів керівників структурних підрозділів МВС, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МВС, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, інших установ.

Перепустка на в’їзд (виїзд) на територію апарату МВС автотранспорту народних депутатів України може бути видана за зверненням народного депутата України.

2. В’їзд на територію апарату МВС на автотранспорті дозволяється Президенту України, Прем’єр-міністру України, членам Кабінету Міністрів України, Голові Верховної Ради України та його заступникам, а також (за наявності відповідної перепустки) керівництву МВС, керівникам структурних підрозділів МВС та їх заступникам, керівникам та заступникам керівників центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, та керівникам їх територіальних органів, народним депутатам України, керівникам органів (підрозділів) Національної поліції України, робочі місця яких знаходяться по вул. Богомольця, 10, м. Київ.

3. У разі виникнення надзвичайної ситуації автомобілі аварійно-рятувальних загонів, аварійних, медичних служб, пожежної охорони пропускаються без перепустки на територію МВС з усного дозволу Міністра або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника, заступників, керівників Департаменту забезпечення діяльності Міністра, Департаменту забезпечення та зв’язку МВС, керівництва Департаменту режимно-секретного та документального забезпечення МВС та відділу пропускного та внутрішньооб’єктового режимів РСУ ДРСДЗ МВС, а також керівництва Державної установи "Центр обслуговування підрозділів Міністерства внутрішніх справ України", про що повідомляється черговому відділу пропускного та внутрішньооб’єктового режимів РСУ ДРСДЗ МВС та черговому роти охорони.

У разі виникнення нагальної службової необхідності, що потребує термінового допуску автотранспорту без перепустки на територію МВС, пропуск автотранспорту здійснюється з усного дозволу Міністра або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника, заступників, керівників ДРСДЗ та відділу пропускного та внутрішньооб’єктового режимів РСУ ДРСДЗ МВС, про що повідомляється відділ пропускного та внутрішньооб’єктового режимів РСУ ДРСДЗ МВС та черговий роти охорони.

Черговий роти охорони в Журналі реєстрації замовлень на пропуск автотранспорту без перепусток (додаток 4) зазначає дату та час отримання дозволу про пропуск автотранспорту на територію апарату МВС без перепустки, посаду, прізвище, ім’я та по батькові посадової особи, марку та номерний знак автотранспорту, час в’їзду та виїзду автотранспорту. Журнал має бути пронумерованим, прошитим і зареєстрованим у встановленому законодавством порядку в ДРСДЗ.

Зазначений автотранспорт зустрічають, супроводжують на території та проводять за межі території апарату МВС відповідальні працівники структурних підрозділів МВС або Національної поліції України, а у вихідні та святкові дні, а також у неробочий час протягом доби - відповідальний працівник роти охорони.

За перебування автотранспорту на території апарату МВС без перепустки відповідають посадові особи, які дали дозвіл на в’їзд на територію.

4. Завезення (занесення), вивезення (винесення) речей, матеріальних цінностей, обладнання, технічних засобів на територію (з території) МВС України здійснюється за перепустками, виданими Державною установою "Центр обслуговування підрозділів Міністерства внутрішніх справ України" на запити керівників структурних підрозділів МВС та Національної поліції України (додаток 5), а в разі завезення (занесення) речових доказів у кримінальних провадженнях - виключно з письмового дозволу посадової особи слідчого підрозділу Національної поліції України.

5. Вхід працівників і відвідувачів на об’єкти апарату МВС і вихід з них з громіздкими предметами, валізами, які перевищують розміри 100 х 50 х 30 см або мають вагу понад 20 кг, предметами, довшими за 150 см, діаметром понад 30 см, відео- та фотоапаратурою без погодження з керівництвом МВС заборонено.

6. Забороняється проносити на об’єкти МВС вибухонебезпечні, легкозаймисті, наркотичні, отруйні, їдкі речовини, речовини з різким запахом, а також колючі, ріжучі предмети, холодну та вогнепальну зброю, крім випадків, передбачених цими Правилами, або коли такі предмети чи речовини є речовими доказами в кримінальних провадженнях.

7. Вхід (вихід) працівників через ворота МВС, якими в’їжджають (виїжджають) транспортні засоби, забороняється (за винятком випадків евакуації, блокування центрального входу).

Директор Департаменту режимно-секретного
та документального забезпечення МВС Ю.В. Терещенко

Додаток 1
до Правил пропускного режиму на території апарату
Міністерства внутрішніх справ України
(пункт 8 розділу І)

Табель
постів роти охорони території апарату МВС

N з/п  Склад наряду, кількість постів  Кількість працівників 
вул. Богомольця, 10 
Відповідальний 
Черговий 
Помічник чергового 
Пост N 1. КПП (з пропуску працівників та громадян) 
Пост N 2. КПП (з пропуску автотранспорту з вул. Богомольця) 
Пост N 3. КПП (з пропуску автотранспорту з вул. Пилипа Орлика) 
Пост N 4. Адмінбудинок N 1 
Пост N 5. Адмінбудинок N 2 
Пост N 6. Адмінбудинок N 5 
10  Пост N 7. Рухомий по маршруту (вул. Богомольця та вул. Пилипа Орлика) 
11  Резервна група 

__________

Примітка.

У разі виникнення в районі розташування адміністративних будівель апарату МВС групових порушень громадського порядку або масових заворушень, блокування території об’єкта, спрямованих на дезорганізацію роботи МВС, виставляються додаткові пости на входах до Центральної поліклініки МВС і Центру культури та мистецтв МВС, а вхід до цих будівель здійснюється за службовими посвідченнями або відповідними перепустками.

Додаток 2
до Правил пропускного режиму на території апарату
Міністерства внутрішніх справ України
(підпункт 2 пункту 1 розділу ІІІ)

Перелік
осіб, які мають право входити і перебувати на території та
на об’єктах МВС після пред’явлення службового посвідчення

1. Народні депутати України діючого скликання та їх помічники-консультанти.

2. Генеральний прокурор України та його заступники.

3. Голова Верховного Суду України та його заступники.

4. Голова Конституційного Суду України та його заступники.

5. Секретар Ради національної безпеки і оборони України та його заступник.

6. Глава Адміністрації Президента та його заступники.

7. Працівники вищих навчальних закладів, установ, підприємств, організацій, що належать до сфери управління МВС, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів через Міністра внутрішніх справ, які відряджені до МВС, за наявності посвідчення про відрядження і в супроводі працівників підрозділу, до якого прибули у відрядження;

8. Керівники центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, та їх заступники;

9. Керівництво полку поліції особливого призначення N 2 ГУНП у м. Києві (для перевірки несення служби особовим складом роти охорони), а також працівники роти охорони;

10. Інші особи, які мають таке право відповідно до чинного законодавства.

Додаток 3
до Правил пропускного режиму на території апарату
Міністерства внутрішніх справ України
(пункт 7 розділу ІІІ)

Журнал
реєстрації замовлень на пропуск відвідувачів без перепусток

N з/п  Дозвіл посадової особи  Відвідувач 
дата отримання  посада  П.І.Б.  час прибуття  П.І.Б.  примітка (звідки прибув) 

Додаток 4
до Правил пропускного режиму на території апарату
Міністерства внутрішніх справ України
(пункт 3 розділу V)

Журнал
реєстрації замовлень на пропуск автотранспорту без перепусток

N з/п  Дозвіл посадової особи  Автотранспорт 
дата та час отримання  посада  П.І.Б.  марка  номерний знак  час 
в’їзду  виїзду 

Додаток 5
до Правил пропускного режиму на території апарату
Міністерства внутрішніх справ України
(пункт 4 розділу V)

Форма бланка
перепустки на завезення (занесення) на територію МВС,
вивезення (винесення) майна з території МВС

Форма бланка перепустки на завезення (занесення) на територію МВС, вивезення (винесення) майна з території МВС (Додаток 5) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".