ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
РАДА БІЗНЕС-ОМБУДСМЕНА
Меморандум
про партнерство та співробітництво між Державною
регуляторною службою України та Радою
бізнес-омбудсмена
м. Київ, 2 липня 2015 року
ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ (далі - "ДРС"), в особі Голови, пані Ляпіної Ксенії Михайлівни, яка діє на підставі Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2014 року N 724, з однієї сторони, та
РАДА БІЗНЕС-ОМБУДСМЕНА (далі - "Рада"), в особі бізнес-омбудсмена, пана Альгірдаса Шемети, який діє на підставі Положення, схваленого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року N 691, з іншої сторони,
(надалі разом іменовані "Сторони" та окремо - "Сторона"),
усвідомлюючи, що встановлення ефективного співробітництва через механізм постійних і прозорих контактів та обміну інформацією відповідає інтересам обох Сторін; та
визнаючи важливість прозорості в діяльності органів державної влади та зниження рівня корупції як важливих передумов для формування середовища, сприятливого для ведення підприємницької діяльності;
уклали цей Меморандум про наступне:
Стаття 1. Мета
Співробітництво Сторін спрямовано на забезпечення позитивних зрушень у забезпеченні прозорості діяльності органів державної влади, сприянні зниженню рівня корупції та запобіганні недобросовісній (нечесній) поведінці стосовно суб'єктів підприємництва в Україні.
Стаття 2. Напрямки співпраці
Сторони домовились взаємодіяти у таких напрямках співпраці:
- надання органам державної влади та органам місцевого самоврядування рекомендацій щодо реалізації державної політики в частині дерегуляції господарської діяльності з метою спрощення регуляторної бази, вдосконалення та поліпшення умов провадження підприємницької діяльності, запобігання корупційним діянням та/або іншим порушенням законних інтересів суб'єктів підприємництва;
- надання органам державної влади, органам місцевого самоврядування та суб'єктам господарювання, що належать до сфери їх управління, рекомендацій щодо удосконалення та оптимізації процедур та/або способу, у який вони виконують свої повноваження;
- підготовка пропозицій з удосконалення законодавства з питань реалізації державної регуляторної політики, політики з питань нагляду (контролю) у сфері підприємницької діяльності, ліцензування та функціонування дозвільної системи;
- участь в громадських обговореннях проектів нормативно-правових актів, які становлять взаємний інтерес;
- виявлення та усунення невиправданих регуляторних обмежень у законодавстві;
- сприяння у притягненні до відповідальності органів (включаючи відповідних посадових осіб), які здійснюють державний нагляд (контроль) у разі недотримання такими органами процедури здійснення державного нагляду (контролю);
- сприяння моніторингу порушень з боку посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування законних прав та інтересів суб'єктів підприємницької діяльності;
- організація та проведення спільних публічних заходів з актуальних питань.
Стаття 3. Заходи по взаємодії та співробітництву
Для практичної реалізації положень цього Меморандуму Сторони домовились:
- проводити регулярні робочі зустрічі на всіх рівнях;
- обмінюватися наявною у їх розпорядженні інформацією з питань, що становлять взаємний інтерес;
- створювати спільні робочі групи з метою опрацювання та удосконалення змісту проектів нормативно-правових актів з питань, що є предметом цього Меморандуму;
- надавати взаємну допомогу у організації та проведенні семінарів, конференцій, ділових зустрічей тощо;
- оприлюднювати інформацію про свою взаємодію в межах положень цього Меморандуму, в тому числі шляхом проведення спільних заходів щодо питань, які становлять взаємний інтерес.
Сторони також домовилися, що для сприяння Раді у реалізації її прав ДРС:
- у разі отримання запиту від Ради, без необґрунтованих затримок надає Раді всю наявну інформацію, документи та інші відомості, необхідні або корисні для опрацювання скарги, яка є підставою для звернення із запитом та вирішення питань, що стосуються справ, які розглядаються Радою (включаючи організацію співбесід з посадовими особами ДРС);
- в найкоротший строк розглядає звернення Ради про факти, які можуть свідчити про порушення законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності, та оперативно вживає заходів з метою усунення таких порушень та притягнення винних осіб до відповідальності;
- з метою вирішення питань, порушених в зверненні Ради, в найкоротший строк готує і відправляє Раді письмову(-і) відповідь(-і) з детальним поясненням стану розгляду та вжитих заходів;
- надає всебічне сприяння в оприлюдненні інформації про випадки вчинення корупційних діянь та/або інших порушень з боку органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Стаття 4. Комунікація між Сторонами
Для забезпечення ефективної комунікації:
- кожна з Сторін визначить контактну особу, відповідальну за відповідну координацію;
- перевага надаватиметься передачі документів у електронному вигляді, за виключенням випадків, коли інші вимоги можуть застосовуватися до інформації з обмеженим доступом або до конфіденційної інформації;
- Сторони домовилися, що регулярні зустрічі керівництва ДРС і Ради будуть відбуватися не рідше ніж одного разу на квартал.
Стаття 5. Зміни та доповнення до Меморандуму
Всі зміни та доповнення до цього Меморандуму можуть бути внесені за взаємною згодою Сторін, які оформляються додатковою угодою.
Додаткові угоди та додатки до Меморандуму є його невід'ємною частиною, якщо вони викладені в письмовій формі і підписані Сторонами.
Стаття 6. Заключні положення
Цей Меморандум укладений на невизначений строк та набуває чинності з моменту його підписання обома Сторонами.
Цей Меморандум не має обов'язкової юридичної сили та не покладає на Сторони, що його підписали, будь-яких фінансових зобов'язань.
Дія цього Меморандуму розповсюджується на правонаступників будь-якої із Сторін. Сторони, зокрема, домовилися, що після створення юридичної особи, яка відповідно до закону буде мати статус установи бізнес-омбудсмена, вона автоматично замінить Раду в якості Сторони цього Меморандуму.
Жодне положення цього Меморандуму не передбачає та не може вважатися таким, згідно якого одна з Сторін є агентом (представником) іншої сторони, та не уповноважує жодну із Сторін брати на себе будь-які зобов'язання чи укладати будь-які домовленості в інтересах або від імені іншої Сторони.
Будь-яка із Сторін може припинити дію цього Меморандуму шляхом направлення письмового повідомлення іншій Стороні про свій намір припинити його дію. У такому разі, Меморандум припиняє дію через один місяць з дати отримання іншою Стороною такого письмового повідомлення.
Розбіжності, що можуть виникнути під час реалізації положень цього Меморандуму, вирішуються виключно за взаємною згодою Сторін шляхом переговорів.
Стаття 7. Примірники
Цей Меморандум підписано у 2 (двох) примірниках англійською та українською мовами, по одному кожній із Сторін. У випадку будь-яких розбіжностей між англійською та українською версіями, переважну силу має текст українською мовою.
Стаття 8. Реквізити Сторін
| Державна регуляторна служба України | Рада бізнес-омбудсмена |
| вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, Україна, 01011 | вул. Спаська, 30-а, м. Київ, Україна, 04070 |
| Голова | Бізнес-омбудсмен |
| ______________________ | ______________________ |
| К. М. Ляпіна | А. Шемета |
