Міністерство юстиції України затвердило 9 положень про програми диференційованого виховного впливу на засуджених.
Метою затвердження даних положень - є насамперед підвищення ефективності соціально-виховної роботи із засудженими на основі програм диференційованого виховного впливу та нормативного врегулювання цього напряму діяльності.
Зазначене, передбачено наказом Мін'юсту від 16 травня 2016 р. N 1418/5 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 травня 2016 р. за N 727/28857).
Згідно з наказом затвердили положення про наступні програми диференційованого виховного впливу на засуджених:
- "Освіта";
- "Професія";
- "Творчість";
- "Подолання алкогольної залежності";
- "Подолання наркотичної залежності";
Зауважимо, відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу програми диференційованого виховного впливу на засуджених повинні враховувати можливості виховної функції режиму відбування покарання, загальноосвітнього і професійно-технічного навчання, заходів заохочення і стягнення, які застосовуються до осіб, позбавлених волі, самодіяльних організацій засуджених, громадських, благодійних і релігійних організацій, а також залучення засуджених до самовиховання.
Все це в рамках вимог Кримінально-виконавчого кодексу згідно з якими стимулювання правослухняної поведінки засуджених до позбавлення волі здійснюється за допомогою відповідних програм виховного впливу з урахуванням поведінки, психічного стану і ступеня соціальної занедбаності.