МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Затверджено
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
18.02.2016 N 115
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
01 березня 2016 р. за N 323/28453
Положення
про атестаційну комісію з атестації
спеціалістів закладів, що проводять підготовку,
перепідготовку і підвищення кваліфікації
водіїв транспортних засобів
І. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України "Про дорожній рух" та постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року N 490 "Про затвердження Порядку державної акредитації закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та атестації їх спеціалістів" та визначає основні завдання, повноваження та організаційні засади діяльності атестаційної комісії з атестації спеціалістів закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (далі - атестаційна комісія).
2. Атестаційна комісія є постійно діючим колегіальним органом, що створений територіальним органом з надання сервісних послуг МВС.
3. Атестаційна комісія створюється з метою визначення відповідності спеціалістів з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв (далі - спеціалісти) кваліфікаційним вимогам за напрямом підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв.
4. Атестаційна комісія у своїй діяльності керується Конституцією, законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами МВС, а також цим Положенням.
ІІ. Основні завдання та склад атестаційної комісії
1. До основних завдань атестаційної комісії належить визначення:
відповідності спеціалістів кваліфікаційним вимогам за напрямом підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв;
якості та рівня підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв, проведених за участю спеціаліста, що атестується.
2. До складу атестаційної комісії входять: голова, його заступник, секретар та члени комісії.
Склад атестаційної комісії формується із працівників територіального органу з надання сервісних послуг МВС із залученням представників Міністерства інфраструктури України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України.
На засідання атестаційної комісії можуть запрошуватися представники закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (далі - заклади), та громадських організацій, діяльність яких пов’язана з підготовкою водіїв та безпекою дорожнього руху (за їх згодою).
3. Кількісний та персональний склад атестаційної комісії визначається територіальним органом з надання сервісних послуг МВС.
Зміни до кількісного та персонального складу атестаційної комісії можуть вноситися за поданням її голови.
Голова атестаційної комісії, його заступник та секретар обираються на першому засіданні атестаційної комісії з числа її членів.
4. Територіальним органом з надання сервісних послуг МВС можуть створюватися декілька атестаційних комісій.
ІІІ. Повноваження атестаційної комісії
1. До повноважень атестаційної комісії належать:
розгляд заяв та матеріалів з питань атестації спеціалістів закладів;
проведення усного або письмового іспиту, або іспиту з використанням комп'ютерних тестів для визначення відповідності спеціаліста кваліфікаційним вимогам за напрямом підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв;
прийняття рішення про атестацію або відмову в атестації спеціалістів;
видача або відмова у видачі атестата спеціаліста за визначеним напрямом підготовки;
видача дубліката атестата спеціаліста за визначеним напрямом підготовки;
проведення переатестації спеціаліста за поданням керівника закладу або керівника відповідного підрозділу територіального органу з надання сервісних послуг МВС;
анулювання атестата спеціаліста за результатами переатестації;
здійснення моніторингу якості проведення спеціалістами підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, рівня аварійності серед їх учнів;
участь у прийнятті заліків та іспитів, що проводяться в закладах.
2. У рамках здійснення моніторингу якості проведення спеціалістами підготовки голова атестаційної комісії, його заступник та члени атестаційної комісії можуть бути присутніми у закладах на заняттях, що проводяться атестованими спеціалістами.
ІV. Повноваження голови, секретаря
та членів атестаційної комісії
1. Голова атестаційної комісії:
організовує роботу та здійснює керівництво роботою атестаційної комісії, безпосередньо бере участь у голосуванні щодо атестації спеціалістів;
вносить керівнику територіального органу з надання сервісних послуг МВС вмотивовані пропозиції про зміну кількісного або персонального складу атестаційної комісії;
підписує протоколи засідання атестаційної комісії, атестати спеціалістів та інші документи, підготовлені за результатами роботи атестаційної комісії;
здійснює контроль за належним виконанням членами атестаційної комісії покладених на них обов'язків та своєчасністю оформлення атестатів спеціалістів.
2. Заступник голови атестаційної комісії:
виконує обов'язки голови атестаційної комісії в разі його відсутності;
бере участь у роботі атестаційної комісії.
3. Секретар атестаційної комісії:
інформує членів атестаційної комісії про час та місце проведення засідання атестаційної комісії;
приймає документи, що подаються для атестації, та оформляє атестаційний лист за формою згідно з додатком до цього Положення;
бере участь у роботі атестаційної комісії;
веде протокол засідання атестаційної комісії;
здійснює підготовку проектів документів територіального органу з надання сервісних послуг МВС за результатами засідання;
оформляє атестати спеціалістів;
видає атестати спеціалістам під підпис у журналі обліку виданих атестатів;
надає інформацію про видані атестати спеціалістів до територіального органу з надання сервісних послуг МВС;
веде реєстр атестованих спеціалістів за напрямами підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів.
4. Члени атестаційної комісії беруть участь у роботі атестаційної комісії та прийнятті рішень атестаційною комісією.
V. Порядок роботи атестаційної комісії
та оформлення результатів атестації
1. Формою роботи атестаційної комісії є засідання, що проводяться за рішенням голови комісії не рідше ніж один раз на 10 робочих днів.
2. Члени атестаційної комісії мають право ініціювати проведення позачергового засідання.
3. Заява про атестацію та додані до неї матеріали повинні бути розглянуті атестаційною комісією протягом 10 робочих днів з дня їх реєстрації.
За результатами розгляду поданих документів і складення особою усного чи письмового іспиту, або іспиту з використанням комп'ютерних тестів атестаційна комісія приймає протягом 10 робочих днів рішення про атестацію спеціаліста чи відмову в його атестації.
4. До прийняття рішення атестаційною комісією спеціаліст має право відкликати свою заяву про атестацію.
5. Рішення атестаційної комісії приймається відкритим голосуванням.
Засідання атестаційної комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менше 2/3 її членів.
Результати голосування визначаються простою більшістю голосів присутніх членів.
У разі рівного розподілу голосів "за" і "проти" вирішальним є голос головуючого на засіданні (зазначене правило не поширюється на випадок обрання голови атестаційної комісії).
У випадку відсутності можливості у члена атестаційної комісії взяти участь у її засіданні (у разі відпустки, відрядження та з інших поважних причин, що підтверджуються документально) він повідомляє про це секретаря не пізніше ніж за два робочих дні до дати проведення засідання.
За відсутності достатньої для кворуму кількості членів атестаційної комісії її голова вносить пропозицію щодо заміни персонального складу комісії.
6. Головуючим на засіданні атестаційної комісії є голова атестаційної комісії, а в разі його відсутності - заступник голови.
7. У разі відсутності заступника голови або секретаря атестаційної комісії їх обов'язки виконують члени атестаційної комісії, які обираються більшістю голосів присутніх на засіданні членів атестаційної комісії.
8. Результати засідання атестаційної комісії оформляються протоколом, який підписують голова та секретар атестаційної комісії.
Рішення атестаційної комісії про атестацію спеціаліста або відмову в його атестації затверджується керівником територіального органу з надання сервісних послуг МВС або особою, яка виконує його обов’язки.
У рішенні атестаційної комісії зазначаються:
відомості про спеціаліста, стосовно якого розглядалося питання про атестацію;
прийняте атестаційною комісією рішення про атестацію спеціаліста або відмову в його атестації;
строк дії атестата спеціаліста;
перелік напрямів підготовки, на здійснення яких атестований спеціаліст.
9. Член атестаційної комісії, який не підтримує схвалене комісією рішення, може викласти в письмовій формі окрему думку, яка додається до протоколу.
10. Особам, які успішно пройшли атестацію, протягом трьох робочих днів після прийняття рішення атестаційною комісією видається атестат спеціаліста, строк дії якого становить 5 років.
11. Копія виданого атестата спеціаліста долучається до справи з матеріалами, що стали підставами для проходження атестації спеціаліста в територіальному органі з надання сервісних послуг МВС та зберігається упродовж строку дії атестата.
В.о. директора Головного сервісного центру МВС В.А. Криклій
Додаток
до Положення
про атестаційну комісію
з атестації спеціалістів закладів,
що проводять підготовку,
перепідготовку і підвищення
кваліфікації водіїв
транспортних засобів
(пункт 3 розділу IV)
Атестаційний лист
Атестаційний лист для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".