ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
23.02.2016 N 100

Про затвердження Змін до Технічного порядку проведення
Національним банком України операцій за стандартними
інструментами регулювання ліквідності банківської системи

У зв'язку з унесенням змін до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17 вересня 2015 року N 615 (зі змінами), Правління Національного банку України постановляє:

1. Затвердити Зміни до Технічного порядку проведення Національним банком України операцій за стандартними інструментами регулювання ліквідності банківської системи, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2015 року N 783, що додаються.

2. Національний банк України задовольняє заявки банків на одержання кредитів овернайт та/або кредитів рефінансування з пропозицією направити кошти на погашення раніше отриманих кредитів, заміну (збільшення/зменшення) застави за кредитами рефінансування, які з урахуванням вимог цієї постанови внесли відповідні зміни до укладених з Національним банком України генеральних кредитних договорів.

3. Департаменту відкритих ринків (Пономаренко С. В.) довести зміст цієї постанови до відома банків України для використання в роботі.

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Чурія О. Є.

5. Постанова набирає чинності з 04 квітня 2016 року.

Голова В. О. Гонтарева

Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
23.02.2016 N 100

Зміни
до Технічного порядку проведення
Національним банком України операцій
за стандартними інструментами регулювання
ліквідності банківської системи

1. У розділі I:

1) пункт 4 викласти в такій редакції:

"4. Операції з рефінансування банків під заставу державних облігацій України, операції прямого репо з державними облігаціями України та операції з купівлі (продажу) державних облігацій України обслуговуються Національним банком як учасником депозитарної системи України (далі - депозитарій Національного банку) у порядку, визначеному нормативно-правовими актами з питань депозитарної та клірингової діяльності.

Операції з рефінансування банків під заставу депозитних сертифікатів Національного банку, операції з депозитними сертифікатами Національного банку щодо їх розміщення, обігу, сплати доходу та погашення обслуговуються Національним банком у порядку, визначеному нормативно-правовими та розпорядчими актами Національного банку.

Операції з рефінансування банків під заставу облігацій міжнародних фінансових організацій обслуговуються відповідними депозитарними установами в системі депозитарного обліку Центрального депозитарію цінних паперів у порядку, визначеному законодавством України";

2) друге речення пункту 6 доповнити словами "крім Департаменту супроводження кредитів, якому надається доступ і до інформації щодо запропонованої банком застави в забезпечення виконання зобов'язань за операціями з рефінансування";

3) у пункті 7:

в абзаці першому слова "державні облігації України" замінити словами "цінні папери";

абзац четвертий замінити двома новими абзацами такого змісту: "Розмір граничного рівня зменшення обсягу заставлених активів (майна) установлюється розпорядчими актами Національного банку та доводиться до відома банківської системи Департаментом управління ризиками, у тому числі шляхом забезпечення уведення інформації до відповідного програмно-технологічного забезпечення.

Випадок недостатності застави за кредитом рефінансування настає, якщо співвідношення (у процентному виразі) різниці між залишком заборгованості за кредитом рефінансування з урахуванням залишку процентів за користування кредитом (різниці між сумою процентів за весь строк користування кредитом та сплаченою банком сумою процентів) та обсягом застави до залишку заборгованості за кредитом рефінансування з урахуванням процентів (різниці між сумою процентів за весь строк користування кредитом та сплаченою банком сумою процентів) стає рівним або більшим, ніж розмір граничного рівня зменшення обсягу заставлених активів (майна). Настання випадку недостатності застави є підставою для виставлення вимоги до банку щодо приведення у відповідність до встановлених вимог обсягу заставлених активів (майна) за кредитом рефінансування або його погашення".

У зв'язку з цим абзаци п'ятий - сьомий уважати відповідно абзацами шостим - восьмим;

4) пункт 8 викласти в такій редакції:

"8. Перевірку достатності обсягу заставлених активів (майна) за справедливою вартістю з урахуванням коригуючих коефіцієнтів за операціями з рефінансування забезпечує Департамент супроводження кредитів щодня за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн".

Державні облігації України, погашення частини номінальної вартості яких припадає на строк проведення операцій з рефінансування або прямого репо, відхиляються засобами програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн".

Департамент супроводження кредитів у разі настання випадку недостатності застави надсилає за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" та засобів системи електронної пошти Національного банку (далі - електронна пошта) не пізніше наступного робочого дня вимогу до банку щодо приведення у встановлений строк у відповідність обсягу заставлених активів (майна) до суми залишку заборгованості за кредитом рефінансування і процентів (різниці між сумою процентів за весь строк користування кредитом та сплаченою банком сумою процентів) або часткового дострокового погашення кредиту рефінансування пропорційно обсягу зменшення справедливої вартості заставлених активів (майна).

У разі збільшення банком обсягу заставлених активів (майна) для забезпечення достатності обсягу застави для покриття загальної суми заборгованості за кредитом Департамент супроводження кредитів з метою обліку заставлених активів (майна) готує та надає Операційному департаменту розпорядження з фінансових питань з відповідним унесенням необхідної інформації щодо обліку застави до програмного комплексу САП НБУ";

5) розділ доповнити новими пунктами 91 - 91-8 такого змісту:

"91. Банк може подати заявку на одержання кредиту овернайт та/або на участь у тендері з підтримання ліквідності банків під заставу державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів з пропозицією перерахувати кошти цього кредиту на погашення кредиту овернайт та/або кредитів рефінансування, строк погашення яких настав. Заявку(и) подають у день проведення операції з надання кредиту овернайт/тендера з підтримання ліквідності банків.

92. У забезпечення виконання зобов'язання за кредитом банк пропонує державні облігації України або депозитні сертифікати, які є предметом застави за кредитами, що погашаються, та/або вільні від зобов'язань державні облігації України та депозитні сертифікати, що перебувають у власності банку.

93. Банк сплачує нараховані проценти за кредитами, що погашаються, в день подання заявки та може погасити частину кредиту овернайт або кредитів рефінансування, яку він не має наміру погашати за рахунок коштів нового кредиту.

94. Заявка банку на одержання кредиту овернайт та/або на участь у тендері з підтримання ліквідності банків під заставу державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів з пропозицією перерахувати кошти цього кредиту на погашення кредиту овернайт та/або кредитів рефінансування, строк погашення яких настав, перевіряється за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн".

95. Департамент супроводження кредитів у разі отримання заявки банку на одержання кредиту під заставу вільних від зобов'язань державних облігацій України або депозитних сертифікатів перевіряє у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, чи є обтяження щодо них, а також здійснює уведення відповідної інформації до програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн". Перевірка державних облігацій України та депозитних сертифікатів, що заблоковані на користь Національного банку як застава за кредитами, що погашаються, у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна не здійснюється.

96. Департамент супроводження кредитів формує та надсилає за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" до Відділу депозитарного обліку розпорядження щодо блокування на транзитних рахунках державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів, які пропонуються в заставу кредиту та перевірені в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.

97. Відділ депозитарного обліку за допомогою засобів відповідного програмно-технологічного забезпечення отримує розпорядження і виконує блокування державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів на відповідних транзитних рахунках.

98. Департамент відкритих ринків за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" надсилає банку повідомлення про результати задоволення заявки на одержання кредиту овернайт/повідомлення про задоволення заявок на участь у тендері з підтримання ліквідності банків, а також формує та надсилає засобами програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" до Відділу депозитарного обліку розпорядження щодо блокування з транзитних рахунків державних облігацій України або депозитних сертифікатів у заставу та/або розпорядження щодо розблокування державних облігацій України або депозитних сертифікатів, які заблоковані на транзитних рахунках та не відібрані в заставу за кредитом (у тому числі в разі незадоволення заявки).

99. Відділ депозитарного обліку за допомогою засобів відповідного програмно-технологічного забезпечення отримує розпорядження і виконує блокування державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів, які надані в заставу за новим кредитом та/або розблокування з транзитних рахунків державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів, які не відібрані в заставу за новим кредитом.

91-0. Не допускаються залишки на транзитних рахунках обліку державних облігацій України та депозитних сертифікатів на кінець операційного дня Національного банку. Відділ депозитарного обліку перевіряє залишки на цих транзитних рахунках і в разі наявності повідомляє про такі залишки Департамент відкритих ринків та Департамент супроводження кредитів, уживає заходів щодо їх врегулювання на підставі відповідних розпоряджень до кінця операційного дня Національного банку.

91-1. Кошти кредиту в повному обсязі перераховуються на аналітичний рахунок рахунку 4629 "Транзитний рахунок за іншими операціями", після чого здійснюється перерахування коштів з цього аналітичного рахунку на погашення кредитів, строк погашення яких настав (в обсязі заборгованості), та в разі задоволення заявки банку на одержання кредиту в більшій сумі перерахування банку різниці коштів за наданим кредитом та кредитами, які погашено.

91-2. Операційний департамент проводить зазначені операції на підставі розпорядження з фінансових питань (у якому міститься інформація щодо надання нового кредиту на погашення раніше отриманих кредитів, строк погашення яких настав), підготовленого Департаментом супроводження кредитів та внесеної цим департаментом інформації щодо нового кредиту до САП НБУ.

91-3. Департамент супроводження кредитів у разі задоволення заявки банку на одержання кредиту у більшій сумі в розпорядженні з фінансових питань, яке передається до Операційного департаменту, зазначає суму та реквізити банку для забезпечення перерахування банку різниці коштів за наданим кредитом та кредитами, які погашено.

91-4. Не допускається залишок коштів на транзитному рахунку, на який перераховуються кошти наданого кредиту на погашення кредитів, строк погашення яких настав, на кінець операційного дня Національного банку. Операційний департамент перевіряє залишок коштів на цьому транзитному рахунку і в разі їх наявності повідомляє про залишок департаменти супроводження кредитів і відкритих ринків та вживає заходів щодо його врегулювання на підставі відповідних розпоряджень до кінця операційного дня Національного банку.

91-5. Департамент супроводження кредитів за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" надсилає Відділу депозитарного обліку розпорядження щодо розблокування державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів, які не є предметом застави за новим кредитом, після надходження інформації про погашення кредитів, строк погашення яких настав.

91-6. Відділ депозитарного обліку за допомогою засобів відповідного програмно-технологічного забезпечення отримує розпорядження і виконує розблокування державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів.

91-7. Департамент супроводження кредитів:

здійснює за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" перевірку, чи застава за кредитом, строк погашення якого настав, заблокована за новим кредитом;

уносить не пізніше наступного робочого дня після задоволення заявки банку на одержання кредиту овернайт, який надано на погашення кредитів, до Державного реєстру обтяжень рухомого майна відомості про обтяження активів (майна), крім випадків обмеженого/відсутності доступу до Державного реєстру обтяжень рухомого майна з технічних причин;

повідомляє Департамент банківського нагляду в разі задоволення протягом 10 разів поспіль заявок банку на одержання кредиту овернайт та/або на участь у тендері з підтримання ліквідності банків, що надані на погашення кредиту овернайт та/або кредитів рефінансування, строк погашення яких настав.

91-8. Для нарахування процентів строк користування кредитом овернайт або кредитом рефінансування, який надано на погашення кредитів, починається з дня дій Національного банку, передбачених пунктом 91-1, і закінчується в день, який передує даті погашення цього кредиту".

2. У розділі II:

1) пункт 12 викласти в такій редакції:

"12. Банк у разі виникнення потреби в підтриманні ліквідності може будь-якого робочого дня тижня протягом операційного дня Національного банку до 15.00 (у п'ятницю та передсвяткові дні - до 14.00) за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" подати до Департаменту відкритих ринків (копії - департаментам супроводження кредитів, управління ризиками) заявку на одержання кредиту овернайт (додаток 2) (далі - заявка банку).

Заявки банків, які надійшли пізніше встановленого часу, не приймаються, за винятком причин технічного характеру.

Банк після задоволення його заявки Національним банком у разі надання в заставу облігацій міжнародних фінансових організацій надсилає відповідне розпорядження щодо їх блокування на рахунку в цінних паперах у відповідній депозитарній установі в системі депозитарного обліку Центрального депозитарію цінних паперів (далі - на рахунку в цінних паперах у Центральному депозитарії цінних паперів).

Отримання кредиту овернайт на погашення кредиту овернайт та/або кредитів рефінансування, строк погашення яких настав, здійснюється з особливостями, зазначеними в пунктах 91 - 91-8 розділу I цього Технічного порядку";

2) пункт 13 викласти в такій редакції:

"13. Подані банками заявки перевіряються засобами програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" в автоматизованому режимі щодо дотримання банками вимог:

1) Положення;

2) розпорядчих актів Національного банку щодо частоти звернень банків за кредитом овернайт та максимального обсягу його надання;

3) достатності для отримання кредиту обсягу активів (майна), що пропонуються банком у заставу (визначених за справедливою вартістю та з урахуванням коригуючих коефіцієнтів), та його відповідності вимогам Положення.

Заявки, які не пройшли перевірки, відхиляються в автоматичному режимі";

3) пункти 16 - 22 викласти в такій редакції:

"16. Департамент супроводження кредитів за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" у разі надання кредиту овернайт надсилає Відділу депозитарного обліку відомість сквитованих розпоряджень щодо блокування державних облігацій України на транзитному рахунку для отримання кредиту або блокування в заставу депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ.

17. Відділ депозитарного обліку отримує та виконує на підставі відомості сквитованих розпоряджень за допомогою засобів відповідного програмно-технологічного забезпечення блокування державних облігацій України на транзитному рахунку для отримання кредиту або блокування в заставу депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ.

Блокування облігацій міжнародних фінансових організацій на рахунку в цінних паперах банку у відповідній депозитарній установі здійснюється Центральним депозитарієм цінних паперів на підставі розпорядження банку щодо блокування облігацій міжнародних фінансових організацій на користь Національного банку.

18. Департамент супроводження кредитів на підставі заявки банку, повідомлення про задоволення заявки, які є невід'ємними частинами генерального кредитного договору, готує за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" розпорядження з фінансових питань і передає його в установленому порядку Операційному департаменту для забезпечення до закінчення операційного дня Національного банку перерахування коштів за наданим кредитом овернайт банку в обсязі, зазначеному в повідомленні про задоволення заявки.

Перерахування коштів банку за наданим кредитом овернайт під заставу державних облігацій України здійснюється з одночасним блокуванням державних облігацій України.

Департамент супроводження кредитів у разі надання банком в заставу кредиту овернайт депозитних сертифікатів або облігацій міжнародних фінансових організацій готує розпорядження з фінансових питань після отримання інформаційного повідомлення щодо блокування депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ або інформаційного повідомлення про блокування банком заставлених облігацій міжнародних фінансових організацій на користь Національного банку.

19. Операційний департамент на підставі розпорядження з фінансових питань, підготовленого Департаментом супроводження кредитів, та внесеної цим департаментом інформації щодо нового кредиту до САП НБУ, забезпечує в установленому порядку перерахування коштів банкам за кредитом овернайт з урахуванням особливостей блокування цінних паперів/депозитних сертифікатів, передбачених пунктами 16 - 18 розділу II цього Технічного порядку.

20. Банк-позичальник повертає кредит овернайт та проценти за користування ним наступного робочого дня до закінчення операційного дня Національного банку.

Банк-позичальник у день повернення кредиту овернайт під заставу державних облігацій України самостійно за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" надсилає повідомлення про погашення кредиту, після чого в програмно-технологічному забезпеченні "КредЛайн" формується і надсилається Відділу депозитарного обліку розпорядження щодо розблокування державних облігацій України.

Банк забезпечує надання розпорядження щодо розблокування державних облігацій України на рахунках у цінних паперах у відповідній депозитарній установі в системі депозитарного обліку депозитарію Національного банку (далі - на рахунку в цінних паперах у депозитарії Національного банку) та/або розпорядження щодо розблокування облігацій міжнародних фінансових організацій на рахунку в цінних паперах у Центральному депозитарії цінних паперів.

21. Департамент супроводження кредитів у день повернення кредиту овернайт, наданого під заставу депозитних сертифікатів або облігацій міжнародних фінансових організацій, після надходження інформації про повернення коштів надсилає за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн":

Відділу депозитарного обліку відомість сквитованих розпоряджень щодо розблокування депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ;

Центральному депозитарію цінних паперів розпорядження щодо розблокування облігацій міжнародних фінансових організацій на рахунку в цінних паперах у Центральному депозитарії цінних паперів.

22. Відділ депозитарного обліку отримує сформоване засобами програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" розпорядження щодо розблокування державних облігацій України та опрацьовує це розпорядження. Після квитування опрацьованого розпорядження Національного банку щодо розблокування з розпорядженням банку державні облігації України розблоковуються на транзитний рахунок для оплати.

Якщо немає квитування розпоряджень Національного банку і банку щодо розблокування цінних паперів, то до кінця операційного дня Національного банку опрацьовані розпорядження залишаються без виконання.

Відділ депозитарного обліку отримує відомість сквитованих розпоряджень щодо розблокування депозитних сертифікатів та виконує розблокування депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ.

Розблокування облігацій міжнародних фінансових організацій на рахунку в цінних паперах банку у відповідній депозитарній установі здійснюється Центральним депозитарієм цінних паперів на підставі отриманих від банку та Національного банку розпоряджень щодо розблокування.

Перерахування коштів банком щодо повернення наданого кредиту під заставу державних облігацій України здійснюється з одночасним розблокуванням державних облігацій України після квитування розпоряджень Національного банку і банку щодо розблокування".

3. У розділі III:

1) у пункті 26 слова "цієї інформації" замінити словами "інформації про проведення тендера";

2) пункт 27 викласти в такій редакції:

"27. Банк за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" до 10.00 середи подає до Департаменту відкритих ринків (копії - департаментам супроводження кредитів, управління ризиками, а в разі надання під забезпечення виконання зобов'язань за кредитом рефінансування іноземної валюти - до Операційного департаменту) заявку на участь у кількісному тендері з підтримання ліквідності банків (додаток 5) або заявки на участь у процентному тендері з підтримання ліквідності банків (додаток 6) (далі - заявка банку) без подальшого внесення до них будь-яких змін.

Банк у разі надання в заставу облігацій міжнародних фінансових організацій надає відповідне розпорядження щодо їх блокування на рахунку в цінних паперах у Центральному депозитарії цінних паперів.

Банк, який має намір направити кошти отриманих кредитів рефінансування на погашення раніше отриманого кредиту овернайт або кредитів рефінансування, строк погашення яких припадає на день проведення тендера, подає відповідну заявку залежно від виду тендера, на умовах та у строки, визначені у цьому пункті. Надання нового кредиту рефінансування на погашення раніше отриманих кредиту овернайт та/або кредитів рефінансування здійснюється з особливостями, зазначеними у пунктах 9-1 - 9-18 розділу I цього Технічного порядку";

3) в абзаці другому пункту 30 слова "без визначення обсягів здійснення рефінансування" виключити;

4) пункти 33, 34 викласти в такій редакції:

"33. Департамент супроводження кредитів за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" надсилає Відділу депозитарного обліку відомість сквитованих розпоряджень щодо блокування державних облігацій України на транзитному рахунку для отримання кредиту або блокування в заставу депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ.

34. Відділ депозитарного обліку отримує та виконує на підставі відомості сквитованих розпоряджень за допомогою засобів відповідного програмно-технологічного забезпечення блокування державних облігацій України на транзитному рахунку для отримання кредиту або блокування в заставу депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ.

Блокування облігацій міжнародних фінансових організацій на рахунку в цінних паперах банку у відповідній депозитарній установі здійснюється Центральним депозитарієм цінних паперів на підставі розпорядження банку щодо блокування облігацій міжнародних фінансових організацій на користь Національного банку";

5) у пункті 36:

після абзацу першого доповнити пункт новим абзацом другим такого змісту:

"Перерахування коштів банку за наданим кредитом рефінансування під заставу державних облігацій України здійснюється з одночасним блокуванням державних облігацій України".

У зв'язку з цим абзац другий уважати абзацом третім;

в абзаці третьому слово "установ" замінити словом "організацій";

6) розділ доповнити новими пунктами 381, 382 такого змісту:

"381. Банк-позичальник у день повернення кредиту під заставу державних облігацій України самостійно за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" надсилає повідомлення про погашення кредиту, після чого в програмно-технологічному забезпеченні "КредЛайн" формує і надсилає Відділу депозитарного обліку розпорядження про розблокування державних облігацій України.

382. Банк забезпечує надання розпорядження щодо розблокування державних облігацій України/облігацій міжнародних фінансових організацій на рахунках у цінних паперах депозитарію Національного банку/Центрального депозитарію цінних паперів";

7) у пункті 39:

у підпункті 1 слова "державні облігації України та" і слова "розпорядження щодо розблокування державних облігацій України на рахунку в цінних паперах у депозитарії Національного банку або" виключити;

підпункт 3 викласти в такій редакції:

"3) цінні папери, які обслуговуються в Центральному депозитарії цінних паперів, після надходження інформації про повернення коштів надсилає за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" розпорядження щодо розблокування цінних паперів на рахунку в цінних паперах банку у Центральному депозитарії цінних паперів";

8) пункт 40 викласти в такій редакції:

"40. Відділ депозитарного обліку отримує сформоване програмно-технологічним забезпеченням "КредЛайн" розпорядження щодо розблокування державних облігацій України та, у разі отримання відповідного розпорядження від банку, виконує розблокування державних облігацій України на рахунку в цінних паперах банку в депозитарії Національного банку. Якщо немає квитування розпоряджень, то надане розпорядження автоматично скасовується під час виконання процедур щодо закриття операційного дня Національного банку.

Відділ депозитарного обліку отримує відомість сквитованих розпоряджень щодо розблокування депозитних сертифікатів та виконує розблокування депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ.

Розблокування облігацій міжнародних фінансових організацій на рахунку в цінних паперах банку у відповідній депозитарній установі здійснюється Центральним депозитарієм на підставі розпоряджень щодо розблокування від банку та Національного банку.

Перерахування коштів банком щодо повернення наданого кредиту під заставу державних облігацій України здійснюється з одночасним розблокуванням державних облігацій України після квитування розпоряджень щодо розблокування від банку та Національного банку";

9) розділ доповнити новими пунктами 42-1 - 42-10 такого змісту:

"42-1. Банк-позичальник, що має намір здійснити заміну або збільшення/зменшення предмета застави за кредитом рефінансування, подає до Департаменту супроводження кредитів будь-якого робочого дня до 11.00 за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" заявку на заміну (збільшення/зменшення) заставлених активів (майна) за кредитом рефінансування (додаток 8) [далі - заявка на заміну (збільшення/зменшення) заставлених активів (майна)]. Банк може подати заявку на заміну (збільшення/зменшення) заставлених активів (майна) за кожним кредитом рефінансування з періодичністю один раз на сім календарних днів.

42-2. Департамент супроводження кредитів перевіряє у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, чи є обтяження активів (майна), що надані банком в заміну або збільшення/зменшення застави за кредитом рефінансування, та надсилає банку, Відділу депозитарного обліку, Департаменту управління ризиками та Операційному департаменту (у разі надання іноземної валюти на заміну) за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" повідомлення Національного банку про задоволення заявки на заміну (збільшення/зменшення) заставлених активів (майна) за кредитом рефінансування (додаток 9).

42-3. Зазначене повідомлення Національного банку є підставою для надання банком відповідних розпоряджень щодо блокування/розблокування цінних паперів на рахунку в цінних паперах депозитарію Національного банку/Центрального депозитарію цінних паперів, блокування Національним банком депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ або перерахування іноземної валюти на рахунок Національного банку.

42-4. Департамент супроводження кредитів за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" у разі задоволення заявки щодо заміни (збільшення/зменшення) заставлених активів (майна) надсилає Відділу депозитарного обліку за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" розпорядження щодо блокування державних облігацій України, відомість сквитованих розпоряджень щодо блокування депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ.

42-5. Відділ депозитарного обліку на підставі отриманих розпоряджень та/або відомості сквитованих розпоряджень здійснює блокування наданих банком на заміну або збільшення/зменшення застави державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів.

42-6. Департамент супроводження кредитів у разі вивільнення з під застави державних облігацій України, депозитних сертифікатів або облігацій міжнародних фінансових організацій після отримання підтвердження про блокування замінених активів надсилає за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "КредЛайн" Відділу депозитарного обліку розпорядження щодо розблокування державних облігацій України або відомість сквитованих розпоряджень щодо розблокування депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ, Центральному депозитарію цінних паперів розпорядження щодо розблокування цінних паперів на рахунку в цінних паперах банку у Центральному депозитарії цінних паперів, а також Операційному департаменту розпорядження щодо повернення банку іноземної валюти.

42-7. Відділ депозитарного обліку на підставі отриманих розпоряджень та/або відомості сквитованих розпоряджень здійснює розблокування державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів, що вивільняються з-під застави.

42-8. Операційний департамент здійснює позабалансовий облік операцій з відображення збільшення/зменшення предмета застави за кредитом рефінансування на підставі розпорядження з фінансових питань, підготовленого Департаментом супроводження кредитів та внесеної цим департаментом інформації до САП НБУ.

42-9. Заявка банку на заміну (збільшення/зменшення) заставлених активів (майна) за кредитом рефінансування та повідомлення Національного банку про задоволення заявки на заміну (збільшення/зменшення) заставлених активів (майна) за кредитом рефінансування є невід'ємними частинами генерального кредитного договору.

42-10. Департамент супроводження кредитів уносить до Державного реєстру обтяжень рухомого майна відомості про обтяження/припинення обтяження активів (майна), що надані банком в заміну або збільшення/зменшення застави за кредитом рефінансування".

4. У розділі IV:

1) пункт 43 після слів "державними облігаціями України" доповнити словами "або облігаціями міжнародних фінансових організацій", а цифру "8" замінити цифрами "10";

2) у пунктах 44, 46 слова "державних облігацій України" у всіх відмінках замінити словами "цінних паперів" у відповідних відмінках;

3) у пункті 47:

у підпункті 3, в абзаці шостому слова "державних облігацій України" у всіх відмінках замінити словами "цінних паперів" у відповідних відмінках;

в абзаці сьомому слова "державних облігацій України" замінити словами "цінних паперів, які є предметом операції прямого репо";

4) у пунктах 48, 49, 51 слова "державних облігацій України" у всіх відмінках замінити словами "цінних паперів" у відповідних відмінках;

5) пункт 52 викласти в такій редакції:

"52. Банк за першою частиною операції прямого репо подає до депозитарію Національного банку/Центрального депозитарію цінних паперів відповідне розпорядження щодо блокування цінних паперів на користь Національного банку";

6) у пункті 53:

в абзаці першому слова "рахунку в цінних паперах у депозитарії Національного банку" замінити словами "на транзитному рахунку в системі депозитарного обліку депозитарію Національного банку";

абзац другий пункту доповнити словами "або облігацій міжнародних фінансових організацій";

7) пункт 55 викласти в такій редакції:

"55. Департамент супроводження кредитів на дату купівлі цінних паперів готує розпорядження з фінансових питань та передає його в установленому порядку Операційному департаменту для забезпечення перерахування коштів за першою частиною операції прямого репо в сумі, що передбачена додатком до генерального договору репо в разі здійснення операції репо з:

державними облігаціями України з одночасним блокуванням державних облігацій України в депозитарії Національного банку;

облігаціями міжнародних фінансових організацій після отримання виписки щодо блокування цінних паперів на користь Національного банку в Центральному депозитарії цінних паперів";

8) пункт 56 після слів "у депозитарії Національного банку" доповнити словами "або після надходження інформації про повернення банком коштів - Центральному депозитарію цінних паперів розпорядження щодо розблокування облігацій міжнародних фінансових організацій на рахунку в цінних паперах у Центральному депозитарії цінних паперів";

9) пункт 58 викласти в такій редакції:

"58. Банк забезпечує в установленому порядку подання розпорядження щодо розблокування державних облігацій України до депозитарію Національного банку або розпорядження щодо розблокування облігацій міжнародних фінансових установ до Центрального депозитарію цінних паперів та перерахування коштів за другою частиною операції прямого репо в сумі, що передбачена додатком до генерального договору репо, на дату зворотної купівлі цінних паперів.

Перерахування коштів банком за другою частиною операції прямого репо з державними облігаціями України здійснюється з одночасним розблокуванням державних облігацій України.

Розблокування облігацій міжнародних фінансових організацій на рахунку у цінних паперах банку у відповідній депозитарній установі здійснюється Центральним депозитарієм на підставі розпоряджень на розблокування від банку та Національного банку";

10) у пункті 61 слова "державних облігацій України" у всіх відмінках замінити словами "цінних паперів" у відповідних відмінках.

5. У розділі V:

1) у пункті 62 цифру "9" замінити цифрами "11";

2) у пункті 63 слова "депозитним сертифікатом шляхом" замінити словами "за депозитним сертифікатом, який розміщується шляхом";

3) у пункті 64 цифри "10" замінити цифрами "12", а слова "цієї інформації" замінити словами "інформації про проведення операції/тендера";

4) абзац перший пункту 65 викласти в такій редакції:

"65. Банк, що має намір придбати депозитні сертифікати, подає за допомогою засобів програмно-технологічного забезпечення "СертЛайн" до Департаменту відкритих ринків до часу, визначеного в повідомленні про проведення операцій, заявку на участь в операції з розміщення депозитних сертифікатів Національного банку овернайт/тендері з розміщення депозитних сертифікатів Національного банку (далі - заявка) (додаток 13), яку може скоригувати (до визначеного в повідомленні про проведення операцій часу) шляхом зменшення/збільшення кількості придбання депозитних сертифікатів та/або процентної ставки за ними";

5) в абзаці другому пункту 66 слова "без визначення обсягів розміщення депозитних сертифікатів" виключити;

6) у пункті 67:

у підпункті 1 цифри "12" замінити цифрами "14";

у підпункті 2 цифри "13" замінити цифрами "15";

абзац п'ятий виключити;

7) підпункт 2 пункту 75 викласти в такій редакції:

"2) надсилає банку лист-повідомлення про недопущення неперерахування коштів за задоволеною заявкою, а в разі повторного протягом трьох наступних місяців неперерахування коштів накладає штраф у розмірі 0,1 % від суми, зазначеної в повідомленні про задоволення заявки банку, але не вище, ніж 1 % від суми зареєстрованого статутного капіталу банку та повідомляє Операційний департамент про необхідність відображення штрафних санкцій у бухгалтерському обліку. Якщо перерахування коштів банком за депозитними сертифікатами не відбулося з причин технічного характеру, зумовлених Національним банком, то зазначені в цьому підпункті заходи до банку Національним банком не застосовуються".

6. В абзаці першому пункту 87 розділу VI цифри "14" замінити цифрами "16"

7. У розділі VII:

1) пункт 93 викласти в такій редакції:

"93. Департамент супроводження кредитів несе відповідальність за правильність, повноту і своєчасність перевірки та внесення до Державного реєстру обтяжень рухомого майна відомостей про обтяження/припинення обтяження активів (майна) за кредитами рефінансування та/або кредитами овернайт та/або кредитами рефінансування, наданими на погашення раніше отриманих кредитів та/або операціями прямого репо (крім випадків обмеженого/відсутності доступу до Державного реєстру обтяжень рухомого майна з технічних причин та несвоєчасного опрацювання електронних заявок реєстраторами Державного реєстру обтяжень рухомого майна);

2) у підпункті 2 пункту 94 слова "державних облігацій України" замінити словами "цінних паперів";

3) у пункті 96:

підпункт 3 викласти в такій редакції:

"3) унесення до Державного реєстру обтяжень рухомого майна відомостей про обтяження/припинення обтяження заставлених активів (майна) за кредитами рефінансування та/або кредитами овернайт, та/або кредитами рефінансування на погашення раніше отриманих кредитів, та/або операціями прямого репо;

підпункт 6 викласти в такій редакції:

"6) підготовку (уведення до програмно-технологічного забезпечення) та надання розпорядження з фінансових питань, у тому числі щодо списання заборгованості банку за рахунок коштів, отриманих від погашення депозитних сертифікатів та/або продажу цінних паперів, розпорядження щодо повернення банку іноземної валюти, відомості сквитованих розпоряджень або розпоряджень щодо розблокування цінних паперів та депозитних сертифікатів для здійснення розрахунків за операціями з рефінансування та операціями прямого репо";

доповнити пункт двома новими підпунктами такого змісту:

"11) надання Департаменту відкритих ринків інформації щодо кодів та кількості депозитних сертифікатів, що перебувають у заставі за операціями з рефінансування та підлягають достроковому погашенню з метою задоволення вимог Національного банку за невиконаними банком зобов'язаннями;

12) надсилання Департаменту банківського нагляду повідомлення в разі задоволення протягом 10 разів поспіль заявок банку на одержання кредиту овернайт та/або на участь у тендері з підтримання ліквідності, що надані на погашення кредиту овернайт та/або кредитів рефінансування, строк погашення яких настав;

4) у пункті 97:

у підпункті 4 слова "державних облігацій України" замінити словами "цінних паперів";

доповнити пункт новим підпунктом такого змісту:

"7) дострокове погашення депозитних сертифікатів, у тому числі з метою задоволення вимог Національного банку за операціями з рефінансування в разі невиконання банком зобов'язань за операціями з рефінансування під заставу депозитних сертифікатів (за повідомленням Департаменту супроводження кредитів)";

5) абзац другий пункту 105 після слів "супроводження кредитів, операційному" доповнити словами "Відділу депозитарного обліку".

8. У додатку 1:

1) у розділі I:

пункт 1 доповнити словами такого змісту "в тому числі кредит овернайт, кредит рефінансування під заставу державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів з пропозицією перерахувати кошти цього кредиту на погашення кредиту овернайт та/або кредитів рефінансування, строк погашення яких настав";

пункт 2 викласти в такій редакції:

"2. Невід'ємними частинами цього договору є заявка Позичальника на одержання кредиту овернайт/участь у тендері (далі - заявка Позичальника), повідомлення Кредитора про задоволення заявки(ок) Позичальника на одержання кредиту овернайт/участь у тендері (далі - повідомлення про задоволення заявки), заявка Позичальника на заміну (збільшення/зменшення заставлених активів (майна) за кредитом рефінансування та повідомлення Кредитора про задоволення заявки на заміну (збільшення/зменшення заставлених активів (майна) за кредитом рефінансування";

пункт 6 доповнити словами "та/або за кредитами овернайт та/або кредитами рефінансування, наданими на погашення раніше отриманих кредитів";

пункт 10 викласти в такій редакції:

"10. Для нарахування процентів строк користування кредитом овернайт та кредитом рефінансування починається з дня надходження коштів на рахунок Позичальника (у разі надання кредиту на погашення раніше отриманого кредиту - з дня проведення такої операції) і закінчується в день, який передує даті повернення коштів";

в абзаці другому пункту 11 цифри "13.00" замінити словами "закінчення операційного дня Національного банку України";

розділ доповнити новим пунктом такого змісту:

"15. Позичальник надає Кредитору право і беззастережно погоджується з тим, що Кредитор у випадках, передбачених нормативно-правовими та розпорядчими актами Національного банку України, виконує операції щодо активів (майна), які є предметом застави за кредитами без надання відповідних розпоряджень/документів від Позичальника";

2) у розділі II:

у пункті 1:

в абзаці п'ятому підпункту 3 слова "Центральному депозитарії України" замінити словами "Центральному депозитарії цінних паперів";

підпункт 6 викласти в такій редакції:

"6) надіслати у випадках, передбачених Положенням, розпорядчими актами Національного банку України, розпорядження/відомість сквитованих розпоряджень щодо блокування/розблокування цінних паперів/депозитних сертифікатів";

у пункті 2:

підпункт 6 викласти в такій редакції:

"6) ужити заходів щодо задоволення вимог Кредитора в межах обсягу наявної заборгованості Позичальника перед Кредитором шляхом продажу предмета застави та/або переведення за справедливою вартістю у власність Кредитора цінних паперів та/або погашення заставлених депозитних сертифікатів та/або цінних паперів, у тому числі дострокового. Кредитор у відповідному програмно-технологічному забезпеченні виконує операції для задоволення своїх вимог без необхідності надання розпоряджень/документів від Позичальника в порядку, передбаченому відповідними нормативно-правовими та розпорядчими актами Національного банку України";

підпункт 8 викласти в такій редакції:

"8) виконати операції з блокування/розблокування цінних паперів/депозитних сертифікатів, що є предметом застави за операціями з рефінансування у випадках, передбачених Положенням, розпорядчими актами Національного банку України";

пункт доповнити трьома новими підпунктами такого змісту:

"13) перерахувати за зверненням Позичальника кошти кредиту овернайт/кредиту рефінансування на погашення заборгованості за кредитом овернайт/рефінансування, наданим Кредитором, строк погашення якого настав, відповідно до вимог законодавства України;

14) здійснити за заявкою Позичальника заміну або збільшення/зменшення предмета застави за кредитом рефінансування на такий самий або інший вид активу (майна), що зазначався у повідомлені про проведення тендера з підтримання ліквідності банків, відповідно до якого було надано кредит та за умови надання Позичальником застави у достатньому обсязі за справедливою вартістю для задоволення вимог Кредитора за цим кредитом;

15) у випадках, передбачених нормативно-правовими та розпорядчими актами Національного банку України, виконувати операції щодо активів (майна), які є предметом застави за кредитами без надання відповідних розпоряджень/документів від Позичальника";

у пункті 3:

у підпункті 1 цифри і слова "13.00 наступного робочого дня" замінити словами "закінчення наступного операційного дня Національного банку України";

підпункт 2 викласти в такій редакції:

"2) повернути кредит рефінансування, а також сплатити проценти за користування ним на умовах, визначених у Положенні та розпорядчих актах Національного банку України. Сплатити нараховані проценти за кредитами, що погашаються в день подання заявки Позичальника на одержання нового кредиту";

пункт доповнити новими підпунктами такого змісту:

"12) Позичальник зобов'язується не надавати жодних розпоряджень, що не обумовлені цим договором або суперечать йому, для проведення операцій з активами (майном), що є предметом застави, а також не обтяжувати активи (майно), іншими зобов'язаннями;

13) Позичальник зобов'язується не скасовувати повноваження Кредитора щодо виконання операцій за цим договором";

у пункті 4:

підпункт 1 доповнити словами "на заміну (збільшення/зменшення) заставлених активів (майна) за кредитом рефінансування, на одержання кредиту овернайт та/або на участь у тендері з підтримання ліквідності банків під заставу державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів з пропозицією перерахувати кошти цього кредиту на погашення кредиту овернайт та/або кредитів рефінансування, строк погашення яких настав";

пункт доповнити новим підпунктом такого змісту:

"4) здійснити заміну або збільшення/зменшення предмета застави за кредитом рефінансування на такий самий або інший вид активу (майна), що зазначався у повідомленні про проведення тендера з підтримання ліквідності банків, відповідно до якого було надано кредит за умови надання застави у достатньому обсязі за справедливою вартістю для задоволення вимог Кредитора за цим кредитом".

9. Додаток 2 викласти в такій редакції:

"Додаток 2
до Технічного порядку проведення Національним
банком України операцій за стандартними
інструментами регулювання ліквідності банківської системи
(пункт 12 розділу II)

Заявка
на одержання кредиту овернайт

Заявка на одержання кредиту овернайт (Додаток 2) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

10. У додатку 3:

1) реквізити повідомлення після слів "Операційному департаменту" доповнити словами "Відділу депозитарного обліку державних цінних паперів";

2) доповнити додаток після абзацу третього і таблиці новим абзацом і таблицею такого змісту:

"або такі облігації міжнародних фінансових організацій1:

Міжнародний ідентифікаційний номер цінних паперів  Кількість цінних паперів  Номінальна вартість (грн.)  Справедлива вартість (грн.)  Дата погашення  Примітки 

".

11. У додатку 5:

1) доповнити додаток після абзацу третього новим абзацом четвертим такого змісту:

"Просимо надати кредит рефінансування на суму __________________________ грн. за

(цифрами та словами)

ставкою ____ % річних на умовах, що викладені в повідомленні про проведення ________________________

(порядковий номер)

тендера з підтримання ліквідності банків та перерахувати ці кошти на погашення кредиту овернайт, отриманого відповідно до заявки N ___ від , кредитів рефінансування, отриманих відповідно до заявки N ___ від , заявки N ___ від , заявки N ___ від , строк погашення якого настав3".

У зв'язку з цим абзаци четвертий - тринадцятий уважати відповідно абзацами п'ятим - чотирнадцятим;

2) в абзацах сьомому - одинадцятому виноски "3" та "4" замінити виносками "4" та "5" відповідно;

3) абзац чотирнадцятий після слова "кредиту" доповнити словами в дужках та виноскою "(різницю коштів за поновленим кредитом3)";

4) додаток після абзацу чотирнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"Кошти кредиту перерахувати Національному банку України на погашення заборгованості (основна сума боргу) за кредитом, отриманим відповідно до заявок N ___ від 20__ року, N ___ від 20__ року, N ___від 20__ року3".

5) додаток після виноски "2" доповнити новою виноскою "3" такого змісту:

"3 Заповнюється в разі перерахування коштів кредиту на погашення заборгованості".

У зв'язку з цим виноски "3" та "4" уважати виносками "4 та "5" відповідно.

12. У додатку 6:

1) доповнити додаток після абзацу третього новим абзацом четвертим такого змісту:

"Просимо надати кредит рефінансування на суму ________________________ грн. за

(цифрами та словами)

ставкою ____ % річних на умовах, що викладені в повідомленні про проведення _______________

(порядковий номер)

тендера з підтримання ліквідності банків та перерахувати ці кошти на погашення кредиту овернайт, отриманого відповідно до заявки N ___ від , кредитів рефінансування, отриманих відповідно до заявок N ___ від , N ___ від , N ___ від , строк погашення якого настав3".

У зв'язку з цим абзаци четвертий - тринадцятий уважати відповідно абзацами п'ятим - чотирнадцятим;

2) в абзацах сьомому - одинадцятому виноски "3" та "4" замінити виносками "4" та "5" відповідно;

3) абзац чотирнадцятий після слова "кредиту" доповнити словами та виноскою "(різницю коштів за поновленим кредитом3)";

4) додаток після абзацу чотирнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"Кошти кредиту перерахувати Національному банку України на погашення заборгованості (основна сума боргу) за кредитом, отриманим відповідно до заявок N ___ від 20__ року, N ___ від 20__ року, N ___від 20__ року3";

5) додаток після виноски "2" доповнити новою виноскою "3" такого змісту:

"3 Заповнюється в разі перерахування коштів кредиту на погашення заборгованості".

У зв'язку з цим виноски "3" та "4" уважати відповідно виносками "4" та "5".

13. У реквізитах повідомлення додатка 7:

слово "управлінню" замінити словом "департаменту";

після слів "Операційному департаменту" доповнити реквізит словами "Відділу депозитарного обліку державних цінних паперів".

14. Доповнити Технічний порядок після додатка 7 новими додатками 8, 9 такого змісту:

"Додаток 8
до Технічного порядку проведення Національним банком
України операцій за стандартними інструментами
регулювання ліквідності банківської системи
(пункт 42-1 розділу III)



______________________________
(найменування банку) 
Департаменту супроводження кредитів,
Департаменту відкритих ринків,
Департаменту управління ризиками
Відділу депозитарного обліку державних цінних паперів
Операційному департаменту1 Національного банку України
(надсилається копія) 
N _____від 20__ року 

Заявка2 N __ від 20__ року
на заміну (збільшення/зменшення
3) заставлених
активів (майна) за кредитом рефінансування

________________________________________________________________,
(найменування банку-позичальника)

кореспондентський рахунок ______________________________.

Місцезнаходження ______________________________________.

Просимо здійснити заміну (збільшення/зменшення3) заставлених активів (майна) за кредитом рефінансування, отриманим відповідно до заявки N ___ від під заставу:

державних облігацій України4:

Міжнародний ідентифікаційний номер цінних паперів  Кількість цінних паперів  Номінальна вартість5(валюта розміщення)  Справедлива вартість5(грн.)  Дата погашення4 

депозитних сертифікатів Національного банку України4:

Код депозитних сертифікатів  Кількість депозитних сертифікатів  Сума вкладу (вартість депозитного сертифіката)5 (грн.)  Дата погашення5  Примітки 

облігацій міжнародних фінансових організацій4:

Вид цінних паперів  Міжнародний ідентифікаційний номер цінних паперів  Кількість цінних паперів  Справедлива вартість5 (грн.)  Номінальна вартість (грн.)  Дата погашення  Примітки 

Іноземної валюти4 _______________________ на суму ________________________.

              (цифровий і літерний коди валюти)     (цифрами та словами) 

Вимоги, що визначені Положенням про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи України, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 17 вересня 2015 року N 615, виконуються.

Банківська ліцензія N ____ від 20__ року.

У заміну (збільшення/зменшення3) застави кредиту пропонуємо такі:

державні облігації України4:

Міжнародний ідентифікаційний номер цінних паперів  Кількість цінних паперів  Номінальна вартість5(валюта розміщення)  Справедлива вартість5(грн.)  Дата погашення4 

депозитні сертифікати Національного банку України3:

Код депозитних сертифікатів  Кількість депозитних сертифікатів  Сума вкладу (вартість депозитного сертифіката)5 (грн.)  Дата погашення5  Примітки 

облігації міжнародних фінансових організацій4:

Вид цінних паперів  Міжнародний ідентифікаційний номер цінних паперів  Кількість цінних паперів  Справедлива вартість5 (грн.)  Номінальна вартість (грн.)  Дата погашення  Примітки 

іноземну валюту4 _______________________ на суму _______________________________.

           (цифровий і літерний коди валюти)           (цифрами та словами) 

Генеральна ліцензія на здійснення валютних операцій N ____ від 20__ року4.

Генеральний кредитний договір укладено нами з Національним банком України N ____ від 20__ року.

Ця заявка є невід'ємною частиною генерального кредитного договору, укладеного нами з Національним банком України N ___ від 20__ року.

Керівник банку  _______________________
(ініціали, прізвище) 
Головний бухгалтер банку  _______________________
(ініціали, прізвище) 

1 Надсилається в разі заміни іноземної валюти.

2 Подається в будь-який робочий день тижня до часу, зазначеного в Технічному порядку проведення операцій за стандартними інструментами регулювання ліквідності.

3 Заповнюється в разі збільшення/зменшення обсягу заставлених активів (майна).

4 Заповнюється залежно від виду застави, що надана банком у забезпечення виконання зобов'язань за кредитом.

5 Заповнюється автоматично під час контролю заявки в Національному банку України.

Додаток 9
до Технічного порядку проведення Національним банком
України операцій за стандартними інструментами
регулювання ліквідності банківської системи
(пункт 42-1 розділу III)

Повідомлення
про задоволення заявки на заміну (збільшення/зменшення)
заставлених активів (майна) за кредитом рефінансування

Повідомлення про задоволення заявки на заміну (збільшення/зменшення) заставлених активів (майна) за кредитом рефінансування (Додаток 9) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

У зв'язку з цим додатки 8 - 14 уважати відповідно додатками 10 - 16.

15. У додатку 10:

1) у тексті додатка слова "державні облігації України" у всіх відмінках замінити словами "цінні папери" у відповідних відмінках;

2) у пункті 6 розділу I слово "державних" виключити;

3) підпункти 1 - 3 пункту 1, підпункт 8 пункту 2, підпункти 1 - 2 пункту 3 розділу II після слів "Національного банку України як депозитарію цінних паперів" доповнити словами "або Центрального депозитарію цінних паперів".

Директор Департаменту
відкритих ринків С. В. Пономаренко

Директор Департаменту
супроводження кредитів Т. Ю. Лойченко

Директор Департаменту
інформаційних технологій В. В. Нагорнюк

Директор Департаменту
управління ризиками І. М. Будник

Директор
Операційного департаменту С. М. Подік

Погоджено:

Заступник Голови
Національного банку України О. Є. Чурій