КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Сектор режимів праці, відпочинку та норм праці

Надання відпустки у зв'язку з навчанням

ПИТАННЯ: Чи має право студент за основним місцем роботи на оплачувану відпустку на період складання іспитів, якщо він у 2015 р. використав 40 календарних днів такої відпустки?

ВІДПОВІДЬ: За статтею 22 Конституції України конституційні права, в тому числі право на освіту, і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

Право на оплачувані додаткові відпустки у зв'язку з навчанням закріплене Конвенцією Міжнародної організації праці № 140 «Про оплачувані учбові відпустки», ратифікованою Законом України від 26.09.2002 р. № 174-IV, КЗпП та Законом України «Про відпустки» (далі - Закон).

Статтею 202 КЗпП передбачено, що працівникам, які навчаються в закладах освіти без відриву від виробництва, роботодавець повинен створювати потрібні умови для поєднання роботи з навчанням.

Стаття 216 КЗпП і ст. 15 Закону визначають право на додаткову оплачувану відпустку у зв'язку з навчанням у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі.

Такі відпустки надаються працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання на підставі заяви працівника та довідки-виклику навчального закладу, в якій зазначається: форма навчання; рівень акредитації навчального закладу; курс, на якому працівник навчається.

Відпустки, передбачені п. 1 і 2 ч. 1 та ч. 4 ст. 15 Закону, надаються впродовж навчального року.

Тобто, якщо працівник упродовж навчального року використав належну йому тривалість відпустки, передбаченої ст. 15 Закону, то для виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів тощо, які проходять до кінця цього навчального року, працівник може скористатися щорічною відпусткою або відпусткою без збереження заробітної плати.

Віталіна КОРКУШКО,
завідувач сектору

"Праця i зарплата" N 25 (989), 06 липня 2016 р.
Передплатний iндекс: 30214