АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО
ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.12.2015 N 762
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2015 р. за N 1652/28097
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та
захисту інформації України
N 392 від 20.06.2018)
Про затвердження Інструкції
про порядок присвоєння класної кваліфікації
в Державній службі спеціального зв'язку
та захисту інформації України
Відповідно до Закону України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України" (із змінами), Положення про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, затвердженого Указом Президента України від 31 липня 2015 року N 463, постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року N 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (із змінами) та з метою підвищення фахової підготовленості військовослужбовців Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок присвоєння класної кваліфікації в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 03 червня 2009 року N 67/ДСК "Про затвердження Інструкції про порядок присвоєння класної кваліфікації в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 червня 2009 року за N 578/16594 (із змінами).
3. Вважати, що класна кваліфікація 3, 2, 1 класів і "майстер" осіб рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України прирівнюється до класної кваліфікації 3, 2, 1 класів і "майстер" військовослужбовців Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України відповідно.
4. Директору Департаменту організації урядового зв'язку Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2016 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
Голова Служби генерал-майор Держспецзв'язку Л.О. Євдоченко
Затверджено
Наказ Адміністрації
Державної служби спеціального
зв'язку та захисту інформації України
10.12.2015 N 762
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2015 р. за N 1652/28097
Інструкція
про порядок присвоєння класної
кваліфікації в Державній службі спеціального
зв'язку та захисту інформації України
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція встановлює порядок присвоєння, підтвердження, пониження та позбавлення класної кваліфікації військовослужбовців Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - Держспецзв'язку), які проходять військову службу за контрактом на посадах осіб рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу.
2. Класна кваліфікація може бути присвоєна військовослужбовцям, які за своїми посадовими (функціональними) обов'язками безпосередньо:
організовують спеціальний зв'язок;
організовують або здійснюють технічну експлуатацію засобів й обладнання зв'язку, що встановлені на діючих мережах спеціального зв'язку, а також тих, що призначені для розгортання в умовах надзвичайного стану і в особливий період;
здійснюють експлуатацію та ремонт апаратного забезпечення автоматизованих систем і технічної підтримки функціонування мережевих інформаційних ресурсів у мережах передачі даних.
3. Переліки посад, за якими може присвоюватися класна кваліфікація, визначаються номенклатурами посад військовослужбовців підрозділів Держспецзв'язку, які затверджуються наказами Адміністрації Держспецзв'язку.
Проекти переліків посад, за якими може присвоюватися класна кваліфікація, розглядаються експертною комісією з питань формування номенклатури посад військовослужбовців Держспецзв'язку, за якими може присвоюватися класна кваліфікація (далі - експертна комісія). Положення про експертну комісію та її склад затверджуються наказом Адміністрації Держспецзв'язку.
4. Військовослужбовцям, яким присвоєна (підтверджена) класна кваліфікація, виплачується надбавка за класну кваліфікацію відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року N 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (із змінами).
5. Робота з підготовки військовослужбовців до присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації спрямована на:
1) підвищення фахової підготовленості та майстерності військовослужбовців;
2) забезпечення безаварійної та безвідмовної роботи техніки спеціального зв'язку;
3) підтримання рівня готовності підрозділів Держспецзв'язку до виконання завдань за призначенням у мирний час, в умовах надзвичайного стану і в особливий період.
6. Підготовка військовослужбовців до присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації організовується начальниками підрозділів Держспецзв'язку і проводиться диференційовано, залежно від спеціальності та класної кваліфікації, яку вони мають.
7. Військовослужбовці набувають та удосконалюють знання і практичні навички на заняттях з професійного навчання та бойової підготовки.
Під час занять і тренувань відпрацьовуються питання відповідно до загальних вимог, які висуваються до спеціалістів класної кваліфікації, що визначені у розділі IV цієї Інструкції, а також додаткових вимог відповідно до їх спеціальностей, які розробляються у підрозділах Держспецзв'язку і затверджуються їх начальниками.
8. Курсанти державного закладу "Інститут спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" (далі - навчальний заклад Держспецзв'язку) набувають знань і практичних навиків на заняттях, під час проведення тактико-спеціальної підготовки, а також у години самостійної підготовки.
9. Військовослужбовцям (крім курсантів) може бути присвоєна класна кваліфікація 3, 2, 1 класів та "майстер".
Курсантам, які до вступу до навчального закладу Держспецзв'язку не мали класної кваліфікації, може бути присвоєна класна кваліфікація 3 класу, що визначена підпунктом 3 пункту 11 цього розділу.
10. Класна кваліфікація присвоюється послідовно:
1) класна кваліфікація 3 класу - військовослужбовцям, які не мають класної кваліфікації;
2) класна кваліфікація 2 класу - військовослужбовцям, які мають класну кваліфікацію 3 класу;
3) класна кваліфікація 1 класу - військовослужбовцям, які мають класну кваліфікацію 2 класу;
4) класна кваліфікація "майстер" - військовослужбовцям, які мають класну кваліфікацію 1 класу.
Військовослужбовцям наступна класна кваліфікація присвоюється не раніше ніж через рік з дня присвоєння попередньої класної кваліфікації.
11. Класна кваліфікація 3 класу присвоюється:
1) військовослужбовцям (крім військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу) - за наявності у них досвіду самостійної роботи на посадах керівного, інженерно-технічного профілів або за наявності стажу роботи за спеціальністю не менше року, загальної оцінки "добре" зі спеціальної підготовки, що є складовою професійного навчання, або індивідуальної підготовки, яка входить до бойової підготовки територіальних підрозділів Держспецзв'язку (далі - спеціальна підготовка), уміння технічно грамотно, без аварій і пошкоджень з їх вини експлуатувати техніку спеціального зв'язку та утримувати її технічний стан з оцінкою "добре", а також за умови виконання додаткових вимог відповідно до їх спеціальностей;
2) військовослужбовцям рядового, сержантського і старшинського складу - за наявності у них досвіду самостійної роботи за спеціальністю не менше року, загальної оцінки "добре" з індивідуальної підготовки, уміння технічно грамотно, без аварій і пошкоджень з їх вини експлуатувати техніку спеціального зв'язку та утримувати її технічний стан з оцінкою "добре", а також за умови виконання додаткових вимог відповідно до їх спеціальностей;
3) курсантам - після складання ними державної атестації за освітньо-професійними програмами підготовки бакалавра (магістра) та за наявності позитивних результатів іспиту з присвоєння класної кваліфікації, а також виконання додаткових вимог відповідно до їх спеціальності (спеціалізації).
12. Перелік спеціальностей, за якими може присвоюватися класна кваліфікація, наведено у додатку 1 до цієї Інструкції.
13. Право присвоєння класної кваліфікації мають:
1) Голова Держспецзв'язку:
3, 2, 1 класів і "майстер" - військовослужбовцям структурних підрозділів Адміністрації Держспецзв'язку, начальникам територіальних органів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку відповідно до номенклатур посад, за якими може присвоюватися класна кваліфікація;
"майстер" - військовослужбовцям територіальних органів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку відповідно до номенклатур посад, за якими може присвоюватися класна кваліфікація;
2) начальники територіальних органів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку:
3, 2, 1 класів - підпорядкованим військовослужбовцям відповідно до номенклатур посад, за якими може присвоюватися класна кваліфікація;
3) начальник навчального закладу Держспецзв'язку:
3 класу - курсантам.
14. Облік військовослужбовців, яким присвоєна класна кваліфікація, ведеться у структурних підрозділах Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних органах Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділах, закладах та установах Держспецзв'язку. Облік, за своєчасність та об'єктивність ведення якого відповідає заступник керівника відповідного підрозділу Держспецзв'язку, передбачає:
1) ведення персонального обліку особового складу, який має класну кваліфікацію, окремо:
за спеціальностями;
за категорією класної кваліфікації (3, 2, 1 класи і "майстер");
2) своєчасність підготовки та подання пропозицій до експертної комісії щодо внесення відповідних змін до номенклатури посад, за якими може присвоюватися класна кваліфікація;
3) організацію підготовки іспитів з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації;
4) інформування відповідного структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку щодо результатів проведення іспитів з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації;
5) надання відомостей до підрозділу кадрового забезпечення щодо рівня класної кваліфікації військовослужбовців (витяги з наказів тощо).
ІІ. Кваліфікаційні комісії
1. Для визначення рівня підготовленості військовослужбовців, кандидатури яких подані до присвоєння класної кваліфікації, кожного року наказом Адміністрації Держспецзв'язку призначається центральна кваліфікаційна комісія, а наказами начальників територіальних органів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку - кваліфікаційні комісії для проведення іспитів з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації (далі - кваліфікаційні комісії). До складу центральної кваліфікаційної комісії входять підкомісії за кожною зі спеціальностей.
Підкомісії центральної кваліфікаційної комісії комплектуються військовослужбовцями структурних підрозділів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних органів Адміністрації Держспецзв'язку, закладів та установ Держспецзв'язку.
2. Головою центральної кваліфікаційної комісії призначається заступник Голови Держспецзв'язку відповідно до розподілу функціональних обов'язків, головами підкомісій центральної кваліфікаційної комісії - керівники (заступники керівників) структурних підрозділів Адміністрації Держспецзв'язку, головами кваліфікаційних комісій у територіальних органах Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділах, закладах та установах - заступники їх начальників.
Голова центральної кваліфікаційної комісії, голови підкомісій центральної кваліфікаційної комісії та голови кваліфікаційних комісій персонально відповідають за дотримання установленого порядку присвоєння класної кваліфікації і зобов'язані забезпечити виконання членами комісії і тими, хто перевіряється, вимог, що висуваються до них.
3. До складу кваліфікаційної комісії (підкомісії) під час проведення іспитів повинно входити не менше трьох осіб.
Членами кваліфікаційної комісії (підкомісії) призначаються найбільш підготовлені військовослужбовці, які мають вищу (однакову) класну кваліфікацію ніж військовослужбовці, що складають іспити. Кваліфікаційна комісія (підкомісія) забезпечує дотримання встановленого порядку присвоєння класної кваліфікації.
У разі неможливості утворення в підрозділі Держспецзв'язку кваліфікаційної комісії з певної спеціальності військовослужбовці складають іспити з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації за цією спеціальністю у кваліфікаційних комісіях інших підрозділів Держспецзв'язку з дозволу Голови Держспецзв'язку, про що зазначається у наказі, що визначений пунктом 6 цього розділу.
4. Для проведення іспитів з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації військовослужбовцям до складу комісії (підкомісії) входять тільки військовослужбовці старшого офіцерського складу.
5. На кваліфікаційні комісії (підкомісії) покладаються такі завдання:
перевірка відповідності рівня знань і практичних навичок військовослужбовців, кандидатури яких подані до присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації, обсягу вимог для цього класу кваліфікації, оцінкам зі спеціальної підготовки та стажу практичної роботи за спеціальністю;
оформлення необхідної документації на присвоєння, підтвердження, пониження та позбавлення класної кваліфікації військовослужбовців і надання її відповідному начальнику на затвердження.
6. Строки і порядок роботи кваліфікаційних комісій встановлюються наказами Адміністрації Держспецзв'язку та відповідних начальників і оголошуються не пізніше ніж за місяць до початку іспитів.
ІІІ. Порядок проведення іспитів та присвоєння
(підтвердження) класної кваліфікації
1. До іспитів з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації допускаються військовослужбовці, які сумлінно виконують свої службові обов'язки, мають оцінки "добре" та "відмінно" зі спеціальної підготовки, знають та утримують техніку спеціального зв'язку за оцінкою не нижче ніж "добре", а також не допустили пошкоджень та аварій з їх вини, фактів (випадків) втрат і псування матеріально-технічних засобів.
При проведенні іспитів з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації до військовослужбовців висуваються загальні вимоги згідно з переліком теоретичних знань і практичних навичок, що визначені у розділі IV цієї Інструкції, а також додаткові вимоги відповідно до їх спеціальностей.
2. Для проведення іспиту з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації виділяється необхідна справна техніка спеціального зв'язку, матеріально-технічні засоби, моторесурси та пально-мастильні матеріали за рахунок лімітів відповідних підрозділів Держспецзв'язку.
3. Іспит з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації проводиться один раз на рік з урахуванням результатів:
складання заліків із спеціальної підготовки в системі професійного навчання в Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних органах Адміністрації Держспецзв'язку, закладах та установах Держспецзв'язку;
проведення підсумкової перевірки з індивідуальної бойової підготовки у територіальних підрозділах Держспецзв'язку.
4. До початку іспитів з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації, але не пізніше ніж за 14 календарних днів, начальники підрозділів надають відповідній кваліфікаційній комісії (підкомісії) список військовослужбовців, які допущені до складання іспиту з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації (додаток 2).
Списки військовослужбовців територіальних органів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку, кандидатури яких подаються на присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації "майстер", надсилаються до центральної кваліфікаційної комісії після складання ними заліку з перевірки практичних навичок щодо підготовки техніки спеціального зв'язку до застосування, уміння здійснювати її експлуатацію та обслуговування, шукати та усувати несправності, що виникають у процесі експлуатації, проводити поточний ремонт і виконувати встановлені нормативи. Заліки з перевірки практичних навичок приймаються кваліфікаційними комісіями, призначеними наказами начальників територіальних органів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку.
Начальник, який надає список військовослужбовців до кваліфікаційної комісії (підкомісії), зобов'язаний забезпечити правомірність їх допуску до складання іспитів відповідно до пункту 1 цього розділу.
5. У центральній кваліфікаційній комісії складають іспити:
військовослужбовці структурних підрозділів Адміністрації Держспецзв'язку - з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації 3, 2, 1 класів і "майстер";
військовослужбовці територіальних органів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку - з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації "майстер".
6. Курсанти складають іспити з присвоєння класної кваліфікації у 10 територіальному вузлі урядового зв'язку Держспецзв'язку і Державному центрі кіберзахисту та протидії кіберзагрозам Держспецзв'язку відповідно до спеціальностей.
7. За п'ять робочих днів до початку іспитів кваліфікаційна комісія складає розклад іспитів з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації (далі - розклад). Розклад затверджується посадовою особою, яка призначила кваліфікаційну комісію. У розкладі вказуються дата, час і місце проведення теоретичної та практичної частини іспитів для кожної спеціальності. Перед початком іспитів розклад оголошується військовослужбовцям, які допущені до складання іспитів.
8. Іспити проводяться у такій послідовності:
перевірка знання техніки спеціального зв'язку, що обслуговується військовослужбовцями або вивчається курсантами, які складають іспити. Знання техніки спеціального зв'язку перевіряється шляхом тестування або усного чи письмового опитування з теоретичних основ, будови, фізичних процесів роботи основних блоків, вузлів, систем, механізмів і агрегатів, конструкції, основ застосування, правил експлуатації, обслуговування, ремонту і зберігання техніки, заходів безпеки;
перевірка знання документів з організації, функціонування та безпеки спеціального зв'язку, застосування й експлуатації техніки спеціального зв'язку, а також правил ведення експлуатаційно-технічної документації;
перевірка практичних навичок щодо підготовки техніки спеціального зв'язку до застосування, уміння здійснювати її експлуатацію та обслуговування, шукати та усувати несправності, що виникають у процесі експлуатації, проводити поточний ремонт і виконувати встановлені нормативи.
Кожному кваліфікаційному рівню повинні відповідати різні за складністю питання та практичні завдання.
9. Теоретичні знання вважаються достатніми, якщо військовослужбовець відповідно до вимог, які висуваються до спеціаліста відповідної кваліфікації, правильно їх виклав кваліфікаційній комісії (підкомісії). Практичні навички вважаються достатніми, якщо військовослужбовець впевнено та технічно грамотно виконав усі завдання кваліфікаційної комісії у визначений нормативами час або на оцінку, встановлену загальними вимогами, що визначені у розділі IV цієї Інструкції.
10. Військовослужбовці, які не склали іспити хоча б з одного з розділів перевірки, до подальшого складання іспитів не допускаються. До повторного випробування на підвищення (підтвердження) класної кваліфікації вони можуть бути допущені не раніше ніж через рік.
11. Результати іспитів з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації щодо кожного військовослужбовця викладаються в акті (додаток 3), що підписується головою та членами кваліфікаційної комісії (підкомісії) і подається на затвердження начальнику, який її призначив.
Акти за результатами іспитів з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації подаються на затвердження голові центральної кваліфікаційної комісії:
3, 2, 1 класів і "майстер" - військовослужбовцям Адміністрації Держспецзв'язку, начальникам (заступникам начальників) територіальних
органів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку;
"майстер" - військовослужбовцям територіальних органів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку.
Акти за результатами іспитів з присвоєння класної кваліфікації 3 класу курсантам надсилаються до навчального закладу Держспецзв'язку.
12. На підставі затвердженого акта відповідним начальником видається наказ про присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації військовослужбовцям.
Витяги з наказу Адміністрації Держспецзв'язку надсилаються до відповідних підрозділів Держспецзв'язку:
про присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації 3, 2, 1 класів і "майстер" начальникам територіальних органів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку;
про присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації "майстер" військовослужбовцям територіальних органів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку.
13. Датою присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації військовослужбовцю вважається день видання наказу про присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації.
14. Військовослужбовцям, яким присвоєна класна кваліфікація (крім 3 класу), зобов'язані підтверджувати її один раз на два роки.
Іспит щодо підтвердження класної кваліфікації проводиться кваліфікаційними комісіями (підкомісіями) у порядку та в обсязі вимог, що висуваються при проведенні іспитів з присвоєння класної кваліфікації з відповідної спеціальності.
15. Військовослужбовцям, які мають класну кваліфікацію та вступили до вищих навчальних закладів або знаходяться в довготермінових відрядженнях і виключені зі списків особового складу підрозділу Держспецзв'язку, де вони проходили службу, класна кваліфікація зберігається протягом всього часу навчання або відрядження.
Після закінчення навчання у вищих навчальних закладах або повернення із довготермінового відрядження зазначені військовослужбовці з прибуттям до місця служби повинні скласти іспит з підтвердження класної кваліфікації під час проведення чергових іспитів.
16. Класна кваліфікація з відповідної спеціальності присвоюється військовослужбовцю згідно з номенклатурою посад, за якою може присвоюватися класна кваліфікація.
Військовослужбовцям, призначеним на посади, за якими передбачена класна кваліфікація з інших спеціальностей, раніше присвоєна класна кваліфікація зберігається протягом одного року з дня призначення на нову посаду. Ці військовослужбовці зобов'язані під час проведення чергових іспитів скласти іспити на присвоєння класної кваліфікації не вище 2 класу за спеціальністю, що відповідає посаді, на яку вони призначені.
Військовослужбовцям, призначеним на посади, за якими не передбачена класна кваліфікація, раніше присвоєна кваліфікація зберігається протягом року (без виплат надбавки за класну кваліфікацію), після чого класна кваліфікація понижується до 3 класу.
IV. Загальні вимоги, які висуваються
до військовослужбовців при проведенні іспитів
з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації
1. За спеціальностями "Організація спеціального зв'язку", "Організація експлуатації та ремонту техніки спеціального зв'язку", "Експлуатація та ремонт апаратури радіорелейного і тропосферного зв'язку", "Експлуатація та ремонт апаратури радіозв'язку, супутникового зв'язку та радіотехнічного контролю", "Експлуатація та ремонт апаратури засекречування телеграфних передач", "Експлуатація та ремонт апаратури засекречування телефонних переговорів", "Експлуатація та ремонт телефонних станцій, апаратури телефонного і дальнього зв'язку, каналоутворюючого та кросового обладнання", "Експлуатація та ремонт постійних ліній електрозв'язку та польових кабельних ліній зв'язку", "Експлуатація та ремонт електросилових станцій (агрегатів), систем електроживлення і акумуляторного обладнання":
1) військовослужбовці керівного профілю або ті, що навчають особовий склад, повинні:
знати:
тактико-технічні характеристики, функціональну схему, будову, правила використання основних (профілюючих) зразків (типів) техніки спеціального зв'язку, що знаходяться на озброєнні підрозділів Держспецзв'язку, з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
основні документи з організації спеціального зв'язку, застосування та експлуатації техніки спеціального зв'язку підрозділу Держспецзв'язку з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
строки і порядок проведення технічного обслуговування і ремонту техніки спеціального зв'язку підрозділу Держспецзв'язку, правила та заходи безпеки при експлуатації, технічному обслуговуванні і ремонті техніки спеціального зв'язку з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
уміти:
розробляти документи з організації спеціального зв'язку;
готувати основні (профілюючі) зразки (типи, системи, станції тощо) техніки спеціального зв'язку підрозділу Держспецзв'язку до використання (роботи);
перевіряти відповідність технічних показників техніки та апаратури зв'язку встановленим нормам;
виконувати нормативи на одному з типів техніки спеціального зв'язку, що знаходиться на озброєнні підрозділу Держспецзв'язку;
користуватися технічними засобами управління, що знаходяться на озброєнні підрозділу Держспецзв'язку, із застосуванням документів прихованого управління;
мати:
загальну оцінку зі спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки) не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
виконані всі завдання (вправи), які пов'язані з експлуатацією і застосуванням (роботою) техніки спеціального зв'язку та передбачені відповідними планами щодо організації спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки) зі своєї спеціальності (посади) на навчальний рік, з них для класної кваліфікації 2 класу не менше ніж 50 % з оцінкою не нижче "добре", для класної кваліфікації 1 класу і "майстер" не менше ніж 50 % з оцінкою не нижче "відмінно";
досвід у виконанні функціональних обов'язків на заняттях з групової підготовки підрозділу Держспецзв'язку;
стаж практичної роботи на посаді за спеціальністю: 1 рік - для класної кваліфікації 2 класу, 3 роки - для класної кваліфікації 1 класу, 5 років - для класної кваліфікації "майстер";
2) військовослужбовці інженерно-технічного профілю повинні:
знати:
у повному обсязі технічні описи, принципові схеми, обладнання, правила експлуатації, зберігання і ремонту основних (профілюючих) зразків (типів) техніки спеціального зв'язку, технічних засобів управління, які знаходяться на озброєнні підрозділу Держспецзв'язку, зі своєї спеціальності з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
основні документи, які регламентують строки, порядок проведення та обсяг оглядів, профілактик, технічного обслуговування і ремонту техніки спеціального зв'язку, з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
основні вимоги і заходи, які забезпечують підтримання техніки спеціального зв'язку у постійній готовності до застосування (роботи);
правила ведення експлуатаційно-технічної документації техніки спеціального зв'язку;
правила і заходи безпеки при експлуатації, технічному обслуговуванні і ремонті техніки спеціального зв'язку;
уміти:
готувати техніку спеціального зв'язку підрозділу Держспецзв'язку до застосування (роботи), проводити контроль її технічного стану чи безпосередньо її експлуатувати;
організовувати і проводити технічне обслуговування та ремонт техніки спеціального зв'язку підрозділу Держспецзв'язку;
користуватися технічними засобами управління, які знаходяться на озброєнні підрозділу Держспецзв'язку, із застосуванням документів прихованого управління;
виконувати нормативи зі своєї спеціальності з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
мати:
загальну оцінку із спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки) не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
виконані всі завдання (вправи), які пов'язані з експлуатацією і застосуванням (роботою) техніки спеціального зв'язку, зі своєї спеціальності (посади) на навчальний рік, з них для класної кваліфікації 2 класу і 1 класу не менше ніж 50 % з оцінкою не нижче "добре", для класної кваліфікації "майстер" не менше ніж 50 % з оцінкою не нижче "відмінно";
досвід у виконанні функціональних обов'язків на заняттях з групової підготовки підрозділу Держспецзв'язку;
стаж практичної роботи на посаді за спеціальністю: 1 рік - для класної кваліфікації 2 класу, 3 роки - для класної кваліфікації 1 класу, 5 років - для класної кваліфікації "майстер";
3) військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу повинні:
знати в обсязі програми спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки):
тактико-технічні характеристики, основи застосування, правила експлуатації і зберігання штатної техніки спеціального зв'язку або техніки зв'язку, що вивчається, з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу і 1 класу та "відмінно" для класної кваліфікації "майстер";
строки, порядок проведення та обсяг технічного обслуговування техніки спеціального зв'язку з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу і 1 класу та "відмінно" для класної кваліфікації "майстер";
правила та порядок перевірки справності техніки спеціального зв'язку, характерні пошкодження, що виникають при роботі, їх причини, способи запобігання та порядок усунення з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу і 1 класу та "відмінно" для класної кваліфікації "майстер";
порядок ремонту техніки спеціального зв'язку з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу і 1 класу та "відмінно" для класної кваліфікації "майстер";
порядок ведення технічної та іншої документації в обсязі функціональних обов'язків з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу і 1 класу та "відмінно" для класної кваліфікації "майстер";
правила та заходи безпеки при експлуатації, технічному обслуговуванні і ремонті техніки спеціального зв'язку.
Військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, яким присвоюється (підтверджується) класна кваліфікація "майстер", також повинні знати з оцінкою не нижче "відмінно":
особливості обладнання і роботи двох суміжних зразків техніки спеціального зв'язку;
принципові (електричні, кінематичні тощо) схеми, функціональний зв'язок та взаємодію механізмів, приладів і систем штатної техніки спеціального зв'язку в обсязі посібників і технічних описів;
технологію ремонту штатної техніки спеціального зв'язку, порядок і правила заміни основних її вузлів, агрегатів і механізмів;
порядок ведення технічної документації, облік і звітність зі штатної техніки спеціального зв'язку в обсязі обов'язків свого начальника;
уміти в обсязі програми спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки):
зберігати й утримувати в належному стані штатну техніку спеціального зв'язку, готувати її до застосування (роботи), безпосередньо працювати на ній, визначати та усувати несправності з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу і 1 класу та "відмінно" для класної кваліфікації "майстер";
виконувати роботи з технічного обслуговування та ремонту закріпленої техніки спеціального зв'язку з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу і 1 класу та "відмінно" для класної кваліфікації "майстер";
виконувати обов'язки будь-якого спеціаліста свого екіпажу (зміни) та нормативи зі своєї спеціальності з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу і 1 класу та "відмінно" для класної кваліфікації "майстер";
усувати пошкодження (несправності), які потребують знань принципових схем обладнання, агрегатів та вузлів;
проводити заміну основних вузлів, агрегатів і механізмів штатної техніки спеціального зв'язку, перевіряти якість її ремонту;
мати:
загальну оцінку із спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки) з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу і 1 класу та "відмінно" для класної кваліфікації "майстер";
виконані всі завдання (вправи) і практичні роботи з підготовки до роботи, застосування, зберігання, обслуговування та ремонту техніки спеціального зв'язку в обсязі програми спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки);
досвід у виконанні функціональних обов'язків на заняттях з групової підготовки підрозділу Держспецзв'язку;
стаж практичної роботи на посаді за спеціальністю: 1 рік - для класної кваліфікації 2 класу, 3 роки - для класної кваліфікації 1 класу, 5 років - для класної кваліфікації "майстер".
2. За спеціальністю "Експлуатація технічних засобів з проведення спеціальних досліджень, спеціальних перевірок та інструментального контролю захисту інформації":
1) військовослужбовці керівного профілю або ті, що навчають особовий склад, повинні:
знати:
нормативно-правові акти та документи з технічного захисту інформації;
норми ефективності захисту секретної інформації, методики з проведення спеціальних досліджень технічних засобів на наявність технічних каналів витоку інформації та контролю захищеності інформації від витоку технічними каналами при її обробці технічними засобами;
норми ефективності захисту секретної інформації, методики з проведення оцінки захищеності мовної інформації від її витоку акустичним та віброакустичним каналами, а також каналом при використанні лазерних засобів акустичної розвідки;
тактико-технічні характеристики та методологію використання контрольно-вимірювальної техніки та спеціального обладнання для проведення спеціальних досліджень та контролю захищеності;
методологію пошуку закладних пристроїв;
класифікацію, тактико-технічні характеристики та демаскувальні ознаки сучасних закладних пристроїв;
тактико-технічні характеристики та методологію застосування приладів та спеціального обладнання, призначених для пошуку та локалізації закладних пристроїв;
заходи з безпеки при використанні контрольно-вимірювальної техніки та спеціального обладнання;
уміти:
проводити калібрування контрольно-вимірювальної техніки та контроль працездатності спеціального обладнання;
організовувати та проводити технічне обслуговування контрольно-вимірювальної техніки та спеціального обладнання;
проводити спеціальні дослідження технічних засобів на наявність технічних каналів витоку інформації, спеціальні перевірки на наявність закладних пристроїв на об'єктах інформаційної діяльності, контроль захищеності інформації, яка озвучується на об'єктах інформаційної діяльності, із застосуванням наявного парку контрольно-вимірювальної техніки та спеціального обладнання;
проводити обрахунки вимірювань і визначати показники захищеності інформації за результатами проведення спеціальних досліджень технічних засобів та контролю захищеності інформації від витоку технічними каналами при її озвученні на об'єктах інформаційної діяльності та обробці технічними засобами;
виконувати нормативи зі своєї спеціальності з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
мати:
загальну оцінку зі спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки) не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
виконані всі завдання (вправи), які пов'язані із застосуванням (роботою) контрольно-вимірювальної техніки і спеціального обладнання та передбачені відповідними планами щодо організації спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки) зі своєї спеціальності (посади) на навчальний рік, з них для класної кваліфікації 2 класу не менше ніж 50 % з оцінкою не нижче "добре", для класної кваліфікації 1 класу і "майстер" не менше ніж 50 % з оцінкою не нижче "відмінно";
досвід у виконанні функціональних обов'язків на заняттях з групової підготовки підрозділу Держспецзв'язку;
стаж практичної роботи на посаді за спеціальністю: 1 рік - для класної кваліфікації 2 класу, 3 роки - для класної кваліфікації 1 класу, 5 років - для класної кваліфікації "майстер";
2) військовослужбовці інженерно-технічного профілю повинні:
знати:
нормативно-правові акти та документи з технічного захисту інформації;
норми ефективності захисту секретної інформації, методики з проведення спеціальних досліджень технічних засобів на наявність технічних каналів витоку інформації та контролю захищеності інформації від витоку технічними каналами при її обробці технічними засобами;
норми ефективності захисту секретної інформації, методики з проведення оцінки захищеності мовної інформації від її витоку акустичним та віброакустичним каналами, а також каналом при використанні лазерних засобів акустичної розвідки;
тактико-технічні характеристики та методологію використання контрольно-вимірювальної техніки та спеціального обладнання з проведення спеціальних досліджень та контролю захищеності;
методологію пошуку закладних пристроїв;
класифікацію, тактико-технічні характеристики та демаскувальні ознаки сучасних закладних пристроїв;
тактико-технічні характеристики та методологію застосування приладів та спеціального обладнання, призначених для пошуку та локалізації закладних пристроїв;
заходи з безпеки при використанні контрольно-вимірювальної техніки та спеціального обладнання;
уміти:
проводити калібрування контрольно-вимірювальної техніки та контроль працездатності спеціального обладнання;
проводити технічне обслуговування контрольно-вимірювальної техніки та спеціального обладнання;
проводити спеціальні дослідження технічних засобів на наявність технічних каналів витоку інформації, спеціальні перевірки на наявність закладних пристроїв на об'єктах інформаційної діяльності, контроль захищеності інформації, яка озвучується на об'єктах інформаційної діяльності, із застосуванням наявного парку контрольно-вимірювальної техніки та спеціального обладнання;
проводити обрахунки вимірювань і визначати показники захищеності інформації за результатами проведення спеціальних досліджень технічних засобів та контролю захищеності інформації від витоку технічними каналами при її озвученні на об'єктах інформаційної діяльності та обробці технічними засобами;
виконувати нормативи зі своєї спеціальності з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
мати:
загальну оцінку зі спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки) не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
виконані всі завдання (вправи), які пов'язані із застосуванням (роботою) контрольно-вимірювальної техніки та спеціального обладнання, зі своєї спеціальності (посади) на навчальний рік, з них для класної кваліфікації 2 класу і 1 класу не менше ніж 50 % з оцінкою не нижче "добре", для класної кваліфікації "майстер" не менше ніж 50 % з оцінкою не нижче "відмінно";
досвід у виконанні функціональних обов'язків на заняттях з групової підготовки підрозділу Держспецзв'язку;
стаж практичної роботи на посаді за спеціальністю: 1 рік - для класної кваліфікації 2 класу, 3 роки - для класної кваліфікації 1 класу, 5 років - для класної кваліфікації "майстер".
3. За спеціальністю "Експлуатація та ремонт апаратного забезпечення автоматизованих систем і технічна підтримка функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів) у відомчих, міжнародних мережах передачі даних":
1) військовослужбовці керівного профілю або ті, що навчають особовий склад, повинні:
знати:
порядок доступу і роботи в мережі Інтернет, використання її інформаційних ресурсів у підрозділі Держспецзв'язку, правила використання автоматизованих систем, призначених для забезпечення функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів), що експлуатуються в підрозділі Держспецзв'язку, з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
основні нормативні документи (ДСТУ, НД ТЗІ, накази, керівництва, інструкції, посібники тощо) з організації експлуатації автоматизованих систем, призначених для забезпечення функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів), що експлуатуються в підрозділі Держспецзв'язку, з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
строки і порядок проведення технічного обслуговування та ремонту обладнання, призначеного для забезпечення функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів) підрозділу Держспецзв'язку, правила та заходи безпеки при його експлуатації, технічному обслуговуванні і ремонті з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
уміти:
розробляти документи з організації експлуатації обладнання автоматизованих систем, призначених для забезпечення функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів);
організовувати заходи щодо експлуатації та ремонту апаратного забезпечення автоматизованих систем і технічної підтримки функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів);
виконувати налаштування автоматизованих систем, призначених для забезпечення функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів), що експлуатуються підрозділом Держспецзв'язку;
виконувати нормативи зі своєї спеціальності з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
мати:
загальну оцінку зі спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки) не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
виконані всі завдання (вправи), які пов'язані з експлуатацією і застосуванням (роботою) автоматизованих систем та передбачені відповідними планами щодо організації спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки) зі своєї спеціальності (посади) на навчальний рік, з них для класної кваліфікації 2 класу не менше ніж 50 % з оцінкою не нижче "добре", для класної кваліфікації 1 класу і "майстер" не менше ніж 50 % з оцінкою не нижче "відмінно";
досвід у виконанні функціональних обов'язків на заняттях з групової підготовки підрозділу Держспецзв'язку;
стаж практичної роботи на посаді за спеціальністю: 1 рік - для класної кваліфікації 2 класу, 3 роки - для класної кваліфікації 1 класу, 5 років - для класної кваліфікації "майстер";
2) військовослужбовці інженерно-технічного профілю повинні:
знати:
порядок доступу і роботи в мережі Інтернет, номенклатуру штатної техніки підрозділу, правила використання автоматизованих систем, призначених для забезпечення функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів), що експлуатуються в підрозділі Держспецзв'язку, з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
основні нормативні документи (ДСТУ, НД ТЗІ, накази, керівництва, інструкції, посібники, правила та порядок проведення регламентних робіт на штатній техніці тощо) з організації експлуатації автоматизованих систем, призначених для забезпечення функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів), що експлуатуються в підрозділі Держспецзв'язку, з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
строки і порядок проведення технічного обслуговування та ремонту обладнання, призначеного для забезпечення функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів) підрозділу Держспецзв'язку, правила та заходи безпеки при його експлуатації, технічному обслуговуванні і ремонті з оцінкою не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
уміти:
експлуатувати обладнання автоматизованих систем, призначених для забезпечення функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів), із відповідним оформленням технічної документації;
проводити організацію заходів щодо експлуатації та ремонту апаратного забезпечення автоматизованих систем і технічної підтримки функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів) за напрямами діяльності підрозділу Держспецзв'язку;
Проводити періодичний контроль параметрів (показників) та виконувати налаштування автоматизованих систем, призначених для забезпечення функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів), що експлуатуються підрозділом Держспецзв'язку;
Виконувати нормативи на одному з видів обладнання автоматизованих систем, призначених для забезпечення функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів), що знаходяться на озброєнні підрозділу Держспецзв'язку;
мати:
загальну оцінку зі спеціальної підготовки (індивідуальної підготовки) не нижче "добре" для класної кваліфікації 2 класу та "відмінно" для класної кваліфікації 1 класу і "майстер";
виконані всі завдання (вправи), які пов'язані з експлуатацією і застосуванням (роботою) автоматизованих систем, зі своєї спеціальності (посади) на навчальний рік, з них для класної кваліфікації 2 класу і 1 класу не менше ніж 50 % з оцінкою не нижче "добре", для класної кваліфікації "майстер" не менше ніж 50 % з оцінкою не нижче "відмінно";
досвід у виконанні функціональних обов'язків на заняттях з групової підготовки підрозділу Держспецзв'язку;
стаж практичної роботи на посаді за спеціальністю: 1 рік - для класної кваліфікації 2 класу, 3 роки - для класної кваліфікації 1 класу, 5 років - для класної кваліфікації "майстер".
V. Порядок пониження класної кваліфікації
1. Військовослужбовцям знижується класна кваліфікація на один ступінь або більше (в тому числі аж до 3 класу) залежно від наслідків порушень і рівня показаних знань у таких випадках:
1) порушення правил експлуатації, ремонту, обслуговування і зберігання техніки спеціального зв'язку, що призвело до її пошкодження з їх вини;
2) отримання незадовільної оцінки зі спеціальної підготовки (зі стану утримання закріпленої техніки) на підсумковій перевірці за навчальний рік або під час інспектування, перевірок організації технічної експлуатації мереж і комплексів та безпеки спеціального зв'язку;
3) непідтвердження раніше присвоєної їм класної кваліфікації під час проведення іспитів з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації.
2. Військовослужбовцям, які не склали іспит з підтвердження присвоєної їм раніше класної кваліфікації в установлений термін без поважних причин, класна кваліфікація знижується на один ступінь.
Військовослужбовці, які не склали іспит з підтвердження класної кваліфікації з поважних причин (хвороба, відрядження), не позбавляються права на присвоєну їм раніше класну кваліфікацію до проведення наступних іспитів (перенесення іспитів із року в рік не допускається).
3. Класна кваліфікація понижується наказом Адміністрації Держспецзв'язку або начальника, який має право присвоювати відповідну класну кваліфікацію.
4. Військовослужбовці, яким класна кваліфікація знижена, можуть бути допущені до іспитів з відновлення попередньої класної кваліфікації на загальних умовах і в строки, визначені цією Інструкцією, але не раніше ніж через рік з дня зниження їм класної кваліфікації.
VІ. Порядок позбавлення класної кваліфікації
1. Військовослужбовці позбавляються класної кваліфікації у випадку призначення їх на посади, за якими класна кваліфікація не присвоюється.
2. Військовослужбовці можуть позбавлятися присвоєної класної кваліфікації начальником, який має право присвоювати відповідну класну кваліфікацію, у таких випадках:
1) порушення правил експлуатації, ремонту, обслуговування і зберігання техніки спеціального зв'язку, що призвело до її знищення та аварій з їх вини;
2) порушення правил чергування, оперативно-технічної служби, прихованого управління підрозділами, безпеки спеціального зв'язку;
3) втрата документів або розголошення відомостей, що становлять державну таємницю;
4) втрата або псування матеріально-технічних засобів.
3. Військовослужбовці, яких позбавили класної кваліфікації, можуть бути допущені до іспитів на відновлення класної кваліфікації (починаючи з кваліфікації на ступінь нижче від класної кваліфікації, яку мав військовослужбовець до позбавлення) на загальних умовах і в строки, визначені цією Інструкцією, але не раніше ніж через рік з дня позбавлення їх класної кваліфікації.
4. Класна кваліфікація понижується наказом Адміністрації Держспецзв'язку або начальника, який має право присвоювати відповідну класну кваліфікацію.
Директор Департаменту організації урядового зв'язку
Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку
та захисту інформаці України
полковник Держспецзв'язку Л.В. Сірик
Додаток 1
до Інструкції про порядок
присвоєння класної кваліфікації
в Державній службі спеціального
зв'язку та захисту
інформації України
(пункт 12 розділу І)
Перелік
спеціальностей, за якими може
присвоюватися класна кваліфікація
N з/п | Назва спеціальності |
1 | Організація спеціального зв'язку |
2 | Організація експлуатації та ремонту техніки спеціального зв'язку |
3 | Експлуатація та ремонт апаратури радіорелейного і тропосферного зв'язку |
4 | Експлуатація та ремонт апаратури радіозв'язку, супутникового зв'язку та радіотехнічного контролю |
5 | Експлуатація та ремонт апаратури засекречування телеграфних передач |
6 | Експлуатація та ремонт апаратури засекречування телефонних переговорів |
7 | Експлуатація та ремонт телефонних станцій, апаратури телефонного і дальнього зв'язку, каналоутворюючого та кросового обладнання |
8 | Експлуатація та ремонт постійних ліній електрозв'язку та польових кабельних ліній зв'язку |
9 | Експлуатація та ремонт електросилових станцій (агрегатів), систем електроживлення і акумуляторного обладнання |
10 | Експлуатація технічних засобів з проведення спеціальних досліджень, спеціальних перевірок та інструментального контролю захисту інформації |
11 | Експлуатація та ремонт апаратного забезпечення автоматизованих систем і технічна підтримка функціонування мережевих інформаційних ресурсів (web-сайтів) у відомчих, міжнародних мережах передачі даних |
Додаток 2
до Інструкції про порядок
присвоєння класної кваліфікації
в Державній службі спеціального
зв'язку та захисту
інформації України
(пункт 4 розділу ІII)
Список
військовослужбовців які допущені
до складання іспиту з присвоєння
(підтвердження) класної кваліфікації
Список військовослужбовців які допущені до складання іспиту з присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації (Додаток 2) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 3
до Інструкції про порядок
присвоєння класної кваліфікації
в Державній службі спеціального
зв'язку та захисту
інформації України
(пункт 11 розділу ІII)
Акт
Акт (Додаток 3) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".