Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
07.06.2013 N 101

Про затвердження Порядку організації роботи органів
Державної казначейської служби України в процесі
казначейського обслуговування державного бюджету за
витратами

(Із змінами, внесеними згідно з Наказами
Державної казначейської служби
N 153 від 19.06.20
14
N 202 від 16.07.20
15
N 273 від 30.09.20
15)

Відповідно до Бюджетного кодексу України, Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 460, Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 N 1407, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.01.2013 за N 130/22662, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок організації роботи органів Державної казначейської служби України в процесі казначейського обслуговування державного бюджету за витратами (далі - Порядок), що додається.

2. Керівникам самостійних структурних підрозділів Державної казначейської служби України, начальникам Головних управлінь Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити організацію роботи у процесі казначейського обслуговування державного бюджету відповідно до затвердженого Порядку.

3. Управлінню розвитку, міжнародного співробітництва та зовнішніх зв'язків забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Державної казначейської служби України в мережі Інтернет.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Голови Державної казначейської служби України відповідно до розподілу обов'язків, начальників головних управлінь Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та начальників управлінь (відділень) Державної казначейської служби України у районах, районах у містах обласного, республіканського значення.

Голова С.І. Харченко

Затверджено
Наказ Державної
казначейської служби України
07.06.2013 N 101

Порядок
організації роботи органів Державної казначейської служби
України в процесі казначейського обслуговування державного
бюджету за витратами

(За текстом Порядку нумерацію додатків 9-16
замінено відповідно на 11-18 згідно з Наказом
Державної казначейської служби N 153 від 19.06.2014)

I. Загальні положення

1. Цей Порядок регламентує організаційні взаємовідносини між органами Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) в процесі обслуговування державного бюджету за витратами та з погашення державного боргу з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів.

2. У цьому Порядку застосовуються поняття та економічні категорії, які визначені Бюджетним кодексом України, Порядком казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 N 1407, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.01.2013 за N 130/22662 (далі - наказ N 1407), та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють бюджетні відносини в Україні.

3. Під час застосування електронного документообігу органи Казначейства дотримуються норм Закону України від 22.05.2003 N 851-IV "Про електронні документи та електронний документообіг".

(Розділ I доповнено новим пунктом 3 згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

II. Організація роботи органів Казначейства при формуванні
єдиної бази даних мережі розпорядників та одержувачів
коштів державного бюджету

3. Державна казначейська служба України (далі - Казначейство України) приймає від головних розпорядників бюджетних коштів (крім Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій) (далі - головні розпорядники) мережу розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (далі - розпорядники нижчого рівня) та одержувачів бюджетних коштів (далі - мережа) на паперових та електронних носіях, складену відповідно до порядку, визначеного Міністерством фінансів України.

Казначейство України перевіряє подану інформацію на відповідність встановленим вимогам щодо складання мережі, даним Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів (далі - Єдиний реєстр) (код розпорядника / одержувача бюджетних коштів за Єдиним реєстром, код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ), повне та скорочене (за наявності) найменування, статус установи (розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів), код та найменування органу Казначейства) та вносить до єдиної бази даних мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету, про що на документі ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".

4. Головні управління Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Головні управління Казначейства) приймають мережу від Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та від розпорядників нижчого рівня (обласний рівень) на паперових та електронних носіях у територіальному розрізі (місто, район). Управління (відділення) Державної казначейської служби України (далі - управління (відділення) Казначейства) приймають мережу від відповідних районних державних адміністрацій. Головні управління Казначейства (управління (відділення) Казначейства) перевіряють подану інформацію щодо мережі на відповідність встановленим вимогам щодо складання мережі, даним Єдиного реєстру (код розпорядника / одержувача бюджетних коштів за Єдиним реєстром, код за ЄДРПОУ, повне та скорочене (за наявності) найменування, статус установи (розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів), код та найменування органу Казначейства) та вносять до єдиної бази даних мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету, про що на документі ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".

5. Протягом бюджетного періоду у разі внесення змін до мережі Казначейство України та органи Казначейства приймають від відповідних головних розпорядників та розпорядників нижчого рівня реєстри змін до мережі з відповідним обґрунтуванням на паперових та електронних носіях.

Казначейство України та органи Казначейства перевіряють подану інформацію на відповідність встановленим вимогам щодо складання мережі, даним Єдиного реєстру (код розпорядника / одержувача бюджетних коштів за Єдиним реєстром, код за ЄДРПОУ, повне та скорочене (за наявності) найменування, статус установи (розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів), код та найменування органу Казначейства) та вносять до єдиної бази даних мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету, про що на документі ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".

Органи Казначейства у разі виключення з мережі установи (підприємства, організації), що ліквідується або реорганізується, здійснюють протягом одного операційного дня операції з передачі установою (підприємством, організацією), що ліквідується або реорганізується, та прийняття правонаступником (установою, підприємством, організацією) планових показників, обсягів відкритих асигнувань, показників проведених з початку бюджетного періоду касових видатків та непогашених бюджетних зобов'язань.

6. Органи Казначейства є користувачами мережі.

7. У разі недотримання розпорядником бюджетних коштів встановлених законодавством вимог при складанні мережі та змін до неї, виявлення невідповідності даних мережі даним Єдиного реєстру органи Казначейства повертають документ на доопрацювання з відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи.

III. Організація роботи органів Казначейства щодо
забезпечення обліку бюджетних асигнувань та
контролю за їх дотриманням

8. Казначейство України у визначений законодавством строк отримує від Мінфіну України на паперових та електронних носіях затверджений річний розпис асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячний розпис асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річний розпис повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячний розпис повернення кредитів до загального фонду державного бюджету, помісячний розпис надання кредитів із загального фонду державного бюджету, річний розпис витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень, помісячний розпис спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків).

Казначейство України реєструє дані зазначених документів. Після реєстрації на оригіналах документів ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік". Дані річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису повернення кредитів до загального фонду державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень та помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) Казначейство України відображає на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Зазначені рахунки по обліку планових показників відкриваються на підставі документів, отриманих від Мінфіну України, та закриваються по закінченні бюджетного періоду в автоматизованому режимі.

Казначейство України протягом трьох робочих днів після отримання від Мінфіну України зазначених документів доводить до головних розпорядників витяги з річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису повернення кредитів до загального фонду державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень та помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків).

9. Казначейство України після доведення витягів з розпису державного бюджету отримує від головних розпорядників (крім державних адміністрацій) розподіл показників зведених кошторисів, розподіл показників зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), розподіл показників зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, розподіл показників зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), зведення показників спеціального фонду в розрізі розпорядників нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів за територіями відповідно до мережі та доведеного витягу на паперових і електронних носіях.

Казначейство України отримує від головних розпорядників, в мережі яких є вищі навчальні заклади I - IV рівня акредитації та наукові установи, що утримуються за рахунок бюджетних коштів (далі - вищі навчальні заклади та наукові установи), також розподіли показників зведених планів використання бюджетних коштів та зведених помісячних планів використання бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.

Казначейство України перевіряє зазначені документи на відповідність даним мережі, показникам розпису державного бюджету, обсягам відкритих з початку року асигнувань, правильність застосування економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету (щодо одержувачів бюджетних коштів здійснюється перевірка наявних кодів економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету його статусу).

У разі невідповідності зазначені документи повертаються відповідному головному розпоряднику на доопрацювання з відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи.

Дані розподілів показників зведених кошторисів, розподілів показників зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), розподілів показників зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, розподілів показників зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та зведення показників спеціального фонду головних розпорядників у розрізі розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів обліковуються в Казначействі України на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Після обліку даних на документах ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".

10. Казначейство України протягом п'яти робочих днів узагальнює одержані від головних розпорядників дані, формує річний розпис асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячний розпис асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річний розпис повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячний розпис надання кредитів із загального фонду державного бюджету, помісячний розпис спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та річний розпис витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень за територіями, у розрізі розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів (додатки 1 - 4) для кожного Головного управління Казначейства. Зазначені документи доводяться до Головних управлінь Казначейства засобами електронного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису. Оригінали зазначених документів зберігаються у Казначействі.

(Абзац перший пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

Доведення річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень за силовими структурами до транзитних Головних управлінь Казначейства здійснюється засобами електронного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису через базові Головні управління Казначейства протягом трьох робочих днів після отримання розпису від Казначейства України. Оригінали зазначених документів зберігаються у базовому Головному управлінні Казначейства.

(Абзац другий пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

Головне управління Казначейства після отримання зазначених документів зберігає їх в електронному вигляді.

(Абзац третій пункту 10 розділу III в редакції Наказу Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

Головне управління Казначейства відображає дані зазначених документів на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Протягом трьох робочих днів витяги з річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень за територіями доводяться до розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, які обслуговуються в Головному управлінні Казначейства.

(Абзац четвертий пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

Управління (відділення) Казначейства на підставі бази даних формують витяги з річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень і доводять до розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, що обслуговуються в управлінні (відділенні) Казначейства.

11. Головне управління Казначейства (управління (відділення) Казначейства) після доведення витягів з розпису державного бюджету отримують від розпорядників нижчого рівня, які мають власну мережу та обслуговуються в Головному управлінні Казначейства, а також від державних адміністрацій на паперових та електронних носіях розподіл показників зведених кошторисів, розподіл показників зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), розподіл показників зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, розподіл показників зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), зведення показників спеціального фонду, в розрізі розпорядників нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів.

Органи Казначейства отримують від розпорядників нижчого рівня, в мережі яких є вищі навчальні заклади та наукові установи, також розподіли показників зведених планів використання бюджетних коштів та зведених помісячних планів використання бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.

Головні управління Казначейства (управління (відділення) Казначейства) протягом двох робочих днів перевіряють зазначені документи на відповідність даним мережі, показникам розпису державного бюджету за територіями, обсягам відкритих з початку року асигнувань, правильність застосування економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету (щодо одержувачів бюджетних коштів здійснюється перевірка наявних кодів економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету його статусу). У разі невідповідності зазначені документи повертаються відповідному розпоряднику на доопрацювання з відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи.

Показники документів, зазначених у абзаці першому цього пункту обліковуються в Головному управлінні Казначейства (управлінні (відділенні) Казначейства) на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Після обліку даних на документах ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".

12. Відповідні органи Казначейства отримують від розпорядників бюджетних коштів на паперових та електронних носіях затверджені кошториси, плани асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), зведення показників спеціального фонду кошторису, а також затверджені плани використання бюджетних коштів і помісячні плани використання бюджетних коштів від вищих навчальних закладів та наукових установ.

Від одержувачів бюджетних коштів органи Казначейства отримують плани використання бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.

Зазначені документи звіряються з даними бухгалтерського обліку показників. Після звірки на оригіналах цих документів ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік". Дані зведення показників спеціального фонду на всіх рівнях органів Казначейства повинні звірятися з даними спеціального фонду кошторису відповідного розпорядника бюджетних коштів.

У разі невідповідності даних зазначених документів даним бухгалтерського обліку орган Казначейства повертає зазначені документи на доопрацювання розпорядникам бюджетних коштів та одержувачам бюджетних коштів для приведення у відповідність із даними розпису. Оригінали документів повертаються розпорядникам бюджетних коштів, а копії, завірені в установленому порядку, залишаються в органах Казначейства.

Показники кошторисів, планів асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), зведення показників спеціального фонду кошторису, планів використання бюджетних коштів та помісячних планів використання бюджетних коштів обліковуються в органах Казначейства на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку.

13. Якщо розпис державного бюджету не затверджено до початку бюджетного періоду і Казначейство України отримує від Мінфіну України тимчасовий розпис на певний період, то витяги з нього доводяться до головних розпорядників у порядку та терміни, визначені у пункті 8. Органи Казначейства отримують від розпорядників бюджетних коштів затверджені на цей період тимчасові індивідуальні кошториси, а від вищих навчальних закладів та наукових установ - тимчасові індивідуальні плани використання бюджетних коштів і тимчасові індивідуальні помісячні плани використання бюджетних коштів. Від одержувачів бюджетних коштів органи Казначейства отримують тимчасові плани використання бюджетних коштів.

Розподіл показників зведених тимчасових кошторисів, розподіл показників зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), розподіл показників зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, розподіл показників зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), зведення показників спеціального фонду, зведених планів використання бюджетних коштів і зведених помісячних планів використання бюджетних коштів органам Казначейства не подається.

Тимчасовий розпис за територіями Казначейством України не складається.

IV. Організація роботи органів Казначейства щодо забезпечення
обліку змін бюджетних асигнувань, що виникають у
процесі виконання державного бюджету

14. Казначейство України отримує від Мінфіну України в установленому порядку оригінал довідки про зміни до річного розпису бюджету, помісячного розпису асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, помісячного розпису повернення кредитів до загального фонду бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду бюджету, помісячного розпису спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків).

Зміни щодо зменшення планових показників можуть вноситися тільки в межах залишку невикористаних планових показників. Зміни до річного розпису бюджету, помісячного розпису асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, помісячного розпису повернення кредитів до загального фонду бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду бюджету, помісячного розпису спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), оформлені іншими документами, Казначейством України не приймаються.

15. Казначейство України після перевірки показників зазначених документів з даними позабалансового обліку здійснює реєстрацію довідок та відображає інформацію про суми змін на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Після реєстрації довідок на оригіналі довідки ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік". Копія довідки протягом одного робочого дня з моменту реєстрації надсилається Казначейством України головному розпоряднику.

Казначейство України щоденно формує базу даних уточнених показників річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису повернення кредитів до загального фонду державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень з урахуванням отриманих від Мінфіну України довідок.

16. Казначейство України після доведення довідок отримує від головних розпорядників реєстр змін розподілу показників зведених кошторисів, реєстр змін розподілу показників зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), реєстр змін розподілу показників зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, реєстр змін розподілу показників зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та реєстр змін зведення показників спеціального фонду в розрізі розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.

Казначейство України отримує від головних розпорядників, в мережі яких є вищі навчальні заклади та наукові установи, також змінені розподіли показників зведених планів використання бюджетних коштів та зведених помісячних планів використання бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.

17. Подані реєстри змін, внесених на підставі довідок про зміни до розпису бюджету, та реєстри змін, що вносяться в межах установлених законодавством прав, наданих головному розпоряднику, та внесення яких не потребує довідки про зміни до розпису бюджету, Казначейство України протягом двох робочих днів перевіряє на відповідність даним мережі, позабалансового обліку (показникам довідки про зміни до розпису бюджету, розпису державного бюджету (з урахуванням внесених змін), розподілам показників зведених кошторисів, зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та зведення показників спеціального фонду (з урахуванням унесених змін), залишкам невикористаних асигнувань), правильність застосування економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету (щодо одержувачів бюджетних коштів здійснюється перевірка наявних кодів економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету його статусу).

18. У разі невідповідності реєстри повертаються головному розпоряднику на доопрацювання з відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи. Показники реєстрів змін обліковуються в Казначействі України на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Після обліку даних на документах ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".

На підставі отриманих реєстрів змін формуються повідомлення про зміни до річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень за територіями у розрізі розпорядників нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів (додатки 5 - 8) для кожного Головного управління Казначейства, які доводяться до Головних управлінь Казначейства засобами електронного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису. Оригінали повідомлень зберігаються у Казначействі України.

(Абзац другий пункту 18 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

У разі зміни найменування установи без зміни коду за ЄДРПОУ головний розпорядник не подає реєстри змін розподілу показників зведеного кошторису, зведеного плану асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), зведеного плану надання кредитів із загального фонду державного бюджету, зведеного плану спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та реєстр змін зведення показників спеціального фонду, а також змінених розподілів показників зведених планів використання бюджетних коштів та зведених помісячних планів використання бюджетних коштів та Казначейство України не формує повідомлення про зміни до річного розпису асигнувань державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), річного розпису повернення кредитів до державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету, помісячного розпису надання кредитів із загального фонду державного бюджету, помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та річного розпису витрат спеціального фонду державного бюджету з розподілом за видами надходжень у розрізі розпорядників нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів.

Перенесення показників зазначених документів в базах даних здійснюється в автоматизованому режимі на підставі реєстру змін до мережі, наданого головним розпорядником.

Після отримання зазначених документів Головні управління Казначейства обліковують їх дані на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Зазначені документи зберігаються в електронному вигляді у відповідному органі Казначейства.

(Абзац п'ятий пункту 18 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

19. Органи Казначейства протягом одного робочого дня після отримання повідомлень про зміни до розписів доводять витяги із зазначених документів до розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, які в них обслуговуються.

Головні управління Казначейства (управління (відділення) Казначейства) після доведення витягів з повідомлення про зміни до розписів отримують від розпорядників нижчого рівня, які мають власну мережу та обслуговуються в Головному управлінні Казначейства, а також державних адміністрацій реєстри змін розподілу показників зведених кошторисів, реєстри змін розподілу показників зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), реєстри змін розподілу показників зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, реєстри змін розподілу показників зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та реєстри змін зведення показників спеціального фонду в розрізі розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.

Головні управління Казначейства (управління (відділення) Казначейства) отримують від розпорядників нижчого рівня, в мережі яких є вищі навчальні заклади та наукові установи, також змінені розподіли показників зведених планів використання бюджетних коштів та зведених помісячних планів використання бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.

Подані реєстри змін Головні управління Казначейства (управління (відділення) Казначейства) протягом двох робочих днів перевіряють на відповідність даним мережі, позабалансового обліку (показникам повідомлення про зміни до розпису державного бюджету за територією, розпису державного бюджету за територією (з урахуванням внесених змін), розподілам показників зведених кошторисів, зведених планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), зведених планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, зведених планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та зведення показників спеціального фонду (з урахуванням внесених змін), залишкам невикористаних асигнувань), правильність застосування економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету (щодо одержувачів бюджетних коштів здійснюється перевірка наявних кодів економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету його статусу).

У разі невідповідності реєстри повертаються відповідному розпоряднику бюджетних коштів на доопрацювання з відповідною відміткою в нижній частині документа: зазначаються причини та дата повернення, ставиться підпис відповідальної особи. Показники зазначених документів обліковуються в Головному управлінні Казначейства (управлінні (відділенні) Казначейства) на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Після обліку даних на документах ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".

20. Органи Казначейства отримують від розпорядників бюджетних коштів на паперових та електронних носіях довідки про зміни до кошторису, плану асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, плану надання кредитів із загального фонду бюджету, плану спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), плану використання бюджетних коштів та помісячного плану використання бюджетних коштів. Органи Казначейства звіряють дані, що наведені в довідках, з показниками розпису та обліковують їх на рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. На оригіналі довідки ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік". Довідка, взята на облік органом Казначейства, є невід'ємною частиною кошторису, плану асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, плану надання кредитів із загального фонду бюджету, плану спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), плану використання бюджетних коштів та помісячного плану використання бюджетних коштів.

Органи Казначейства одночасно з довідкою про зміни до кошторису, плану асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, плану надання кредитів із загального фонду бюджету, плану спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), плану використання бюджетних коштів та помісячного плану використання бюджетних коштів за потреби отримують від розпорядників бюджетних коштів в установленому порядку інформацію щодо коригування обсягів взятих бюджетних зобов'язань.

У разі зменшення або збільшення загальної суми планів використання бюджетних коштів органи Казначейства отримують від одержувачів бюджетних коштів інформацію щодо внесення змін до обсягу зареєстрованих бюджетних зобов'язань в установленому порядку.

V. Організація роботи органів Казначейства щодо обліку та
консолідації інформації за бюджетними зобов'язаннями

21. Органи Казначейства здійснюють реєстрацію та облік бюджетних зобов'язань відповідно до вимог законодавства.

22. Органи Казначейства на підставі даних обліку узагальнюють інформацію щодо бюджетних зобов'язань, які підлягають оплаті, і подають її Казначейству України для надання відповідної інформації головним розпорядникам та Мінфіну України з метою прийняття ними управлінських рішень.

(Абзац другий пункту 22 розділу V виключено на підставі Наказу Державної казначейської служби N 273 від 30.09.2015)

23. Казначейство України при виконанні державного бюджету згідно з законодавством обліковує боргові зобов'язання держави та перед державою на відповідних балансових рахунках.

VI. Організація роботи органів Казначейства з проведення
операцій щодо відкриття асигнувань із загального
фонду державного бюджету

24. Казначейство України складає пропозиції щодо відкриття асигнувань із загального фонду державного бюджету та для надання кредитів із загального фонду державного бюджету (далі - Пропозиції) для здійснення відкриття асигнувань із загального фонду державного бюджету за видатками, не віднесеними до захищених видатків, та надання кредитів у встановленому порядку.

Пропозиції складаються в розрізі головних розпорядників з урахуванням ресурсної забезпеченості загального фонду державного бюджету, тобто очікуваних надходжень до бюджету та обсягів відкритих невикористаних асигнувань, а також наявних та прогнозних залишків коштів єдиного казначейського рахунка.

Казначейство України обліковує Пропозиції у розрізі головних розпорядників на рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку в автоматизованому режимі.

При внесенні змін до Пропозицій Казначейство України складає довідку за формою Пропозицій та проводить облік цих змін на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку.

Казначейство України здійснює відкриття асигнувань за захищеними видатками на підставі помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету) в перший робочий день місяця.

25. На підставі затверджених Пропозицій Казначейство України готує в автоматизованому режимі розпорядження про відкриття асигнувань за узагальненими показниками загального фонду державного бюджету (додаток 11) у розрізі головних розпорядників, яке підписується керівником відповідного структурного підрозділу Казначейства України та затверджується заступником Голови Казначейства України.

Розпорядження про відкриття асигнувань за узагальненими показниками загального фонду державного бюджету за захищеними видатками готується в автоматизованому режимі на підставі помісячного розпису в перший робочий день місяця.

Якщо при відкритті асигнувань у примітці визначений конкретний напрям їх використання, Казначейство України обліковує відкриті асигнування за напрямами їх використання з метою контролю за виконанням розподілів відкритих асигнувань головних розпорядників.

26. На підставі розпорядження про відкриття асигнувань за узагальненими показниками загального фонду суми відкритих асигнувань зараховуються на рахунки, передбачені для обліку відкритих асигнувань головним розпорядникам.

Виписка з рахунка відкритих асигнувань за узагальненими показниками (з обов'язковим урахуванням примітки щодо напряму використання відкритих асигнувань) друкується Казначейством України у двох примірниках, один з яких залишається в Казначействі України, другий надається головному розпоряднику (крім Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій) наступного робочого дня після зарахування асигнувань.

Казначейство України отримує від головних розпорядників розподіли відкритих асигнувань за кодами програмної, економічної класифікацій видатків бюджету, класифікації кредитування бюджету та за територіями у розрізі розпорядників нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.

Отримані розподіли перевіряються в автоматизованому режимі щодо відповідності вказаних у них сум залишкам на відповідних рахунках, передбачених для обліку відкритих асигнувань, наданій мережі, відповідності напряму цільового спрямування відкритих асигнувань, розподілу показників зведених кошторисів, зведених планів асигнувань.

У разі невідповідності цим даним розподіл повертається головному розпоряднику на доопрацювання з відповідною відміткою разом з протоколом розбіжностей за підписом виконавця, який перевіряв розподіл. Розподіли, в яких не виявлено помилок та відхилень, реєструються у журналі реєстрації розподілу відкритих асигнувань в автоматизованому режимі (додаток 12). При цьому на розподілах ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік". Дані розподілів відображаються на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку.

Перевірені розподіли групуються Казначейством України за територіями і на їх підставі складаються реєстри на відкриття асигнувань (додаток 13), які засобами електронного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису передаються Головним управлінням Казначейства. Оригінали реєстрів на відкриття асигнувань зберігаються у Казначействі України. На підставі реєстрів складається зведення реєстрів відкритих асигнувань (додаток 14), та формується аналітична база даних Казначейства України. На підставі зведення реєстрів відкритих асигнувань державного бюджету суми переданих відкритих асигнувань відображаються на відповідних рахунках управлінського обліку.

(Абзац шостий пункту 26 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

27. Зміни до сум відкритих асигнувань вносяться на підставі довідки про зміни пропозицій або довідки про зміни до помісячного розпису асигнувань (у частині захищених видатків). У такому разі готується нове розпорядження на збільшення або зменшення відкритих асигнувань головному розпоряднику.

За умови прийняття головним розпорядником рішення про перерозподіл раніше відкритих (невикористаних) асигнувань або у разі помилково здійснених операцій Казначейство України отримує від головного розпорядника лист з обґрунтуванням необхідності здійснення перерозподілу відкритих асигнувань та коригувальний розподіл на паперових та електронних носіях, у якому зазначаються реквізити підвідомчих установ та суми, на які проводиться коригування.

Казначейство України після отримання від головного розпорядника коригувального розподілу здійснює запит щодо наявності на рахунках розпорядника бюджетних коштів, стосовно якого прийняте рішення про зменшення відкритих асигнувань, залишків невикористаних відкритих асигнувань та відсутності зареєстрованих бюджетних фінансових зобов'язань. Орган Казначейства, який отримав запит щодо можливості коригування відкритих асигнувань, направляє зазначену інформацію Казначейству України і не здійснює операцій з відкритими асигнуваннями на зазначену суму до моменту отримання коригувального реєстру або листа Казначейства України щодо відновлення операцій з відкритими асигнуваннями.

У разі відсутності на рахунках розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), стосовно якого прийняте рішення про зменшення відкритих асигнувань, залишків невикористаних відкритих асигнувань, необхідних для проведення коригування відповідно до листа та коригувального розподілу головного розпорядника, або наявності в обліку зареєстрованих бюджетних фінансових зобов'язань Казначейство України направляє головному розпоряднику лист з обґрунтуванням причин повернення коригувального розподілу без виконання.

Для коригування відкритих асигнувань, за якими проведені касові видатки, та залишків невикористаних відкритих асигнувань у разі внесення змін до річного розпису державного бюджету при реорганізації (злитті, приєднанні, поділі, перетворенні, виділенні) розпорядників бюджетних коштів (одержувачів бюджетних коштів) чи переходу розпорядників бюджетних коштів (одержувачів бюджетних коштів) на обслуговування до іншого органу Казначейства (внесення змін до мережі) Казначейство України отримує від головного розпорядника окремі коригувальні розподіли відкритих асигнувань. Після отримання від головного розпорядника коригувального розподілу Казначейство України направляє запити до Головних управлінь Казначейства щодо суми відображених в бухгалтерському обліку касових видатків та залишків невикористаних відкритих асигнувань, які підлягають перерозподілу, у розрізі розпорядників бюджетних коштів (одержувачів бюджетних коштів), кодів програмної, економічної класифікацій видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету, а також наявності відкритих рахунків відповідної установи після реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділення).

На підставі листа головного розпорядника та інформації, отриманої від органів Казначейства, Казначейство України приймає рішення щодо можливості коригування суми відкритих асигнувань і, за умови прийняття позитивного рішення, готує коригувальні реєстри та зведення реєстрів відкритих асигнувань з приміткою "коригування відкритих асигнувань" або "коригування відкритих асигнувань, за якими проведені касові видатки". Примітка "коригування відкритих асигнувань" застосовується у випадках коригування обсягів відкритих асигнувань, за якими ще не проведені касові видатки. Примітка "коригування відкритих асигнувань, за якими проведені касові видатки" застосовується у випадках необхідності коригування відкритих асигнувань і проведених касових видатків.

У порядку, встановленому для виконання реєстрів, коригувальні реєстри передаються засобами електронного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису відповідним Головним управлінням Казначейства для подальшого їх виконання.

(Абзац сьомий пункту 27 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

Виконання коригувальних реєстрів задіяними органами Казначейства здійснюється одним операційним днем.

У разі відсутності можливості виконання отриманих реєстрів відкритих асигнувань Головні управління Казначейства протягом одного операційного дня повідомляють Казначейство України для проведення відповідних організаційних заходів з головними розпорядниками.

У разі зміни найменування установи без зміни коду за ЄДРПОУ перенесення в обліку показників відкритих з початку року асигнувань відповідного розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів) здійснюється на підставі реєстру змін до мережі, наданого головним розпорядником, без формування коригувальних реєстрів на відкриття асигнувань.

28. Головні управління Казначейства реєструють отримані реєстри на відкриття асигнувань в журналі реєстрації реєстрів на відкриття асигнувань (додаток 15). Реєстри на відкриття асигнувань зберігаються в електронному вигляді у відповідному органі Казначейства. Суми відкритих асигнувань в автоматизованому режимі відображаються на рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку. Органи Казначейства надають розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів виписку про відкриті асигнування за результатами попереднього операційного дня.

(Абзац перший пункту 28 розділу VI в редакції Наказу Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

Інші дії з розподілу відкритих асигнувань проводяться відповідно до вимог, зазначених у абзацах третьому - шостому пункту 26 та пункті 27 (крім абзацу першого).

29. Відкриття асигнувань розпорядникам, які обслуговуються транзитними Головними управліннями Казначейства, здійснюється через базові Головні управління Казначейства.

Базове Головне управління Казначейства отримує від розпорядників нижчого рівня (обласний рівень) розподіли відкритих асигнувань, складені на підставі виписки про відкриті асигнування, у розрізі транзитних Головних управлінь Казначейства і підвідомчих розпорядників бюджетних коштів (районний рівень) на паперових і електронних носіях.

Базове Головне управління Казначейства на підставі розподілів відкритих асигнувань, поданих розпорядниками нижчого рівня (обласний рівень), формує реєстри в розрізі територій та підпорядкованих установ і направляє їх засобами електронного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису відповідним транзитним Головним управлінням Казначейства за місцезнаходженням розпорядників бюджетних коштів. Оригінали реєстрів на відкриття асигнувань зберігаються у базовому Головному управлінні Казначейства.

(Абзац третій пункту 29 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

30. Казначейство України (центральний рівень) формує самостійно розподіли відкритих асигнувань та коригувальні розподіли Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за скороченою економічною класифікацією видатків. У розподілі замість підписів керівника та головного бухгалтера ставиться позначка "Сформовано ДКСУ: виконавець ____________". На підставі цих розподілів відповідно до абзацу шостого пункту 26 складаються реєстри на відкриття асигнувань, які передаються засобами електронного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису Головним управлінням казначейства, та зведення реєстрів відкритих асигнувань.

(Абзац перший пункту 30 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

Суми відкритих асигнувань цим головним розпорядникам зараховуються на рахунки, відкриті за рахунками позабалансового обліку в Головних управліннях Казначейства за місцем обслуговування. Виписка про відкриті асигнування зазначеним головним розпорядникам надається відповідними Головними управліннями Казначейства.

Інші дії щодо організації роботи з розподілу відкритих асигнувань Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій здійснюються у порядку, визначеному в абзацах третьому - шостому пункту 26, пункті 27 (крім абзацу першого) та пункті 28.

VII. Організація роботи органів Казначейства з проведення
операцій щодо відкриття асигнувань за рахунок інших
надходжень спеціального фонду державного бюджету

31. На підставі виписки з рахунків, відкритих за балансовим рахунком "Кошти спеціального фонду державного бюджету для здійснення видатків за відомчою ознакою" помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) Казначейство України готує в автоматизованому режимі розпорядження про відкриття асигнувань за узагальненими показниками спеціального фонду державного бюджету в розрізі головних розпорядників та видів надходжень (додаток 11) на паперових та електронних носіях, яке підписується керівником відповідного структурного підрозділу Казначейства України та затверджується заступником Голови Казначейства України.

Пропозиції щодо відкриття асигнувань із спеціального фонду державного бюджету не складаються.

Якщо при відкритті асигнувань визначається конкретний напрям їх використання, то цей напрям зазначається у примітці.

Одночасно з підготовкою розпорядження про відкриття асигнувань за узагальненими показниками спеціального фонду державного бюджету Казначейство України на суму цього розпорядження готує на електронних та паперових носіях розпорядження на перерахування коштів спеціального фонду державного бюджету з рахунків, відкритих за балансовим рахунком "Кошти спеціального фонду державного бюджету для здійснення видатків за відомчою ознакою", на рахунок, відкритий за балансовим рахунком "Кошти спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки" (додаток 16).

32. На підставі розпорядження про відкриття асигнувань суми відкритих асигнувань зараховуються на рахунки, відкриті за рахунками позабалансового обліку, головним розпорядникам для обліку відкритих асигнувань за узагальненими показниками спеціального фонду державного бюджету.

Виписка з рахунка відкритих асигнувань (з обов'язковим урахуванням примітки щодо напряму використання відкритих асигнувань) друкується у двох примірниках, один з яких залишається в Казначействі України, другий надається головному розпоряднику (крім Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій) наступного робочого дня після зарахування асигнувань.

33. Казначейство отримує від головних розпорядників розподіли відкритих асигнувань за кодами програмної, економічної класифікацій видатків бюджету і класифікації кредитування бюджету та за територіями у розрізі розпорядників нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів на паперових та електронних носіях.

Усі інші дії з розподілу відкритих асигнувань проводяться відповідно до норм, визначених у абзацах четвертому - шостому пункту 26, пункті 27 (крім абзацу першого) та пунктах 28 - 30 цього Порядку.

34. На кінець бюджетного періоду Казначейство України зберігає залишки коштів на рахунках, відкритих за балансовим рахунком "Кошти спеціального фонду державного бюджету для здійснення видатків за відомчою ознакою".

35. На початку бюджетного періоду інформація про залишки невикористаних на територіях розпорядниками бюджетних коштів та одержувачами бюджетних коштів відкритих у попередньому році асигнувань за спеціальним фондом державного бюджету надається Головними управліннями Казначейства до Казначейства України.

Залишки коштів спеціального фонду, які обліковуються на рахунку, відкритому за балансовим рахунком "Кошти спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки", в сумі невикористаних розпорядниками бюджетних коштів та одержувачами бюджетних коштів відкритих асигнувань за спеціальним фондом державного бюджету перераховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком "Кошти спеціального фонду державного бюджету для здійснення видатків за відомчою ознакою" на підставі зведення інформації, отриманої від Головних управлінь Казначейства, про залишки невикористаних розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів відкритих асигнувань за спеціальним фондом державного бюджету.

36. Залишки коштів, які обліковуються на рахунках, відкритих за балансовим рахунком "Кошти спеціального фонду державного бюджету для здійснення видатків за відомчою ознакою", зберігаються для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення відповідно до законодавства.

У наступному бюджетному періоді зазначені кошти відображаються за кодом класифікації фінансування бюджету за типом боргового зобов'язання "на початок періоду".

VIII. Організація роботи органів Казначейства з проведення
операцій щодо здійснення окремих видатків розпорядників
бюджетних коштів, у підпорядкуванні яких є бюджетні
установи, розташовані за межами України

37. Казначейство України отримує від головних розпорядників (розпорядників нижчого рівня), у підпорядкуванні яких є бюджетні установи, розташовані за межами України, розподіли показників зведених кошторисів, відповідно до яких Казначейство України здійснює контроль за відповідністю вказаних сум у зазначених документах сумам, зазначеним у розписі державного бюджету.

38. Казначейство України з урахуванням вимог пунктів 24, 25, абзаців першого і другого пункту 26 цього Порядку відкриває асигнування на проведення видатків та інформує відповідних розпорядників про відкриті асигнування у загальновстановленому порядку. Казначейство України отримує від розпорядників розподіли відкритих асигнувань, сформовані на підставі наданої інформації, на паперових та електронних носіях. Подальші дії регламентовані абзацами четвертим - шостим пункту 26 цього Порядку. Коригування сум відкритих асигнувань здійснюється з урахуванням вимог пункту 27 цього Порядку.

39. На підставі отриманих розподілів Казначейство України готує розпорядження на перерахування коштів з рахунка Казначейства України (додаток 17). Якщо розподіл складено за спеціальним фондом державного бюджету, то на суму отриманого розподілу готується розпорядження на перерахування коштів спеціального фонду державного бюджету з рахунку, відкритого за балансовим рахунком "Кошти спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки", на відповідний рахунок, відкритий за балансовим рахунком "Кошти спеціального фонду державного бюджету для здійснення видатків за відомчою ознакою" (додаток 16), після відображення в обліку якого складається розпорядження на перерахування коштів з рахунка Казначейства (додаток 17).

(Абзац перший пункту 39 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

Операції щодо відкриття асигнувань відображаються на відповідних рахунках позабалансового обліку, та формується аналітична база даних Казначейства України.

40. На підставі розпорядження на перерахування коштів бюджетні кошти з рахунків, відкритих у Казначействі України для обліку коштів державного бюджету, перераховуються для закупівлі іноземної валюти на відповідні рахунки головних розпорядників (розпорядників нижчого рівня), відкриті в установах банків.

41. За наявності на валютному рахунку Казначейства України необхідної розпоряднику суми коштів в іноземній валюті ця сума може бути перерахована з валютного рахунка Казначейства України на валютний рахунок розпорядника бюджетних коштів.

У окремих випадках Казначейство України за зверненням головного розпорядника (розпорядника нижчого рівня) здійснює операції з купівлі відповідної суми іноземної валюти за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України до іноземної валюти на дату проведення операції, в порядку, встановленому законодавством.

Для цього Казначейство України отримує від головних розпорядників (розпорядників нижчого рівня) заявку-доручення на забезпечення іноземною валютою Казначейством України.

42. Казначейство України отримує від головного розпорядника (розпорядника нижчого рівня) повідомлення про суми залишків коштів на кінець бюджетного періоду на рахунках підвідомчих йому установ, відкритих в установах банків за межами України.

43. На суму залишку коштів, який склався на кінець бюджетного періоду на рахунках розпорядників бюджетних коштів, розташованих за межами України, Казначейство України відкриває головному розпоряднику асигнування в межах показників розпису.

На суму відкритих асигнувань Казначейство України отримує від головного розпорядника розподіли відкритих асигнувань на паперових та електронних носіях з приміткою "коригування відкритих асигнувань". Казначейство України не формує розпорядчі документи на перерахування бюджетних коштів з рахунків, відкритих для обліку коштів державного бюджету, на відповідні рахунки головного розпорядника, відкриті в установах банків.

IX. Організація роботи органів Казначейства щодо здійснення
видатків державного бюджету в частині міжбюджетних
трансфертів

44. Процедури перерахування міжбюджетних трансфертів здійснюються у загальновстановленому порядку. Однак при їх здійсненні мають місце особливості (відмінності), що регламентовані таким чином:

45. Казначейство України у встановлені строки отримує від головних розпорядників, яким законом про Державний бюджет України передана координація державних програм, на паперових та електронних носіях мережу в частині міжбюджетних трансфертів з визначенням розпорядників бюджетних коштів на рівні відповідних місцевих бюджетів (далі - уповноважені органи) за кожною бюджетною програмою.

У разі виникнення змін у мережі головних розпорядників Казначейство України отримує від них на паперових та електронних носіях реєстри змін до мережі з відповідним обґрунтуванням.

Казначейство України отриману інформацію вносить до єдиної бази даних мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету. Після внесення даних на документі ставиться відбиток штампа "Зареєстровано та взято на облік".

46. Казначейство України отримує від Мінфіну України на паперових та електронних носіях помісячний розподіл міжбюджетних трансфертів, які надаються з державного бюджету місцевим бюджетам, за кодами бюджетів за відповідними місцевими бюджетами.

Казначейство України на підставі цих документів формує територіальний розпис міжбюджетних трансфертів за їх видами та територіями у розрізі місцевих бюджетів та протягом трьох робочих днів доводить його засобами електронного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису до відома Головних управлінь Казначейства, які в свою чергу доводять його до відома Міністерства фінансів Автономної Республіки Крим, головних фінансових управлінь обласних державних адміністрацій, Головного фінансового управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та фінансового управління Севастопольської міської державної адміністрації. Оригінали територіальних розписів міжбюджетних трансфертів залишаються у Казначействі України.

(Абзац другий пункту 46 розділу IX із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

У разі внесення змін Казначейство України отримує від Мінфіну України зміни до розпису державного бюджету в частині міжбюджетних трансфертів, помісячного розподілу міжбюджетних трансфертів, які надаються з державного бюджету місцевим бюджетам, за кодами бюджетів за відповідними місцевими бюджетами, формує повідомлення про зміни та доводить їх протягом трьох робочих днів засобами електронного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису до Головних управлінь Казначейства, які в свою чергу доводять до Міністерства фінансів Автономної Республіки Крим, головних фінансових управлінь обласних державних адміністрацій, Головного фінансового управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та фінансового управління Севастопольської міської державної адміністрації. Оригінали повідомлень залишаються у Казначействі України.

(Абзац третій пункту 46 розділу IX із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

47. Казначейство України протягом п'яти робочих днів після отримання від Мінфіну України розпису (зміни до розпису) державного бюджету в частині міжбюджетних трансфертів, помісячного розподілу міжбюджетних трансфертів, які надаються з державного бюджету місцевим бюджетам, за кодами бюджетів за відповідними місцевими бюджетами (зміни до помісячного розподілу) доводить розпис, помісячний розподіл (зміни до них) на паперових носіях до головних розпорядників, яким законом про Державний бюджет України передана координація державних програм, що здійснюється за рахунок міжбюджетних трансфертів.

48. Головні управління Казначейства отримують через Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, головні фінансові управління обласних державних адміністрацій, Головне фінансове управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та фінансове управління Севастопольської міської державної адміністрації від розпорядників бюджетних коштів місцевих бюджетів інформацію щодо взятих бюджетних зобов'язань (у разі якщо надання міжбюджетних трансфертів з урахуванням бюджетних зобов'язань передбачено нормативно-правовими актами), які в свою чергу надають узагальнену інформацію до Казначейства України.

Казначейство України інформує головних розпорядників та Мінфін України про бюджетні зобов'язання в частині міжбюджетних трансфертів.

49. Казначейство України здійснює відкриття асигнувань із загального фонду державного бюджету за міжбюджетними трансфертами з дотриманням вимог, визначених нормативно-правовими актами, що регламентують порядок перерахування міжбюджетних трансфертів на підставі помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету, помісячного розподілу міжбюджетних трансфертів за територіями у розрізі місцевих бюджетів, доручень Кабінету Міністрів України, Мінфіну України, з урахуванням бюджетних зобов'язань (у разі якщо надання міжбюджетних трансфертів з урахуванням бюджетних зобов'язань передбачено нормативно-правовими актами).

Казначейство України готує розпорядження про відкриття асигнувань за узагальненими показниками загального фонду державного бюджету в частині міжбюджетних трансфертів у розрізі територій, яке підписується керівником відповідного структурного підрозділу Казначейства України та затверджується заступником Голови Казначейства України (додаток 11).

Казначейство України здійснює відкриття асигнувань за захищеними видатками у перший робочий день місяця або після отримання інформації щодо бюджетних зобов'язань, інформації щодо проведення розрахунків за протокольними рішеннями, чи в інший термін, передбачений нормативно-правовими актами.

За коштами спеціального фонду державного бюджету в частині міжбюджетних трансфертів Казначейство України готує розпорядження про відкриття асигнувань за узагальненими показниками спеціального фонду державного бюджету, яке підписується керівником відповідного структурного підрозділу Казначейства України та затверджується заступником Голови Казначейства України (додаток 11) у розрізі територій та видів надходжень на підставі виписки з рахунків, призначених для акумулювання коштів спеціального фонду державного бюджету, які є джерелом надання міжбюджетних трансфертів, помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету, помісячного розподілу міжбюджетних трансфертів за територіями у розрізі місцевих бюджетів з дотриманням вимог, визначених нормативно-правовими актами, що регламентують порядок перерахування міжбюджетних трансфертів.

Одночасно з підготовкою розпорядження про відкриття асигнувань за узагальненими показниками спеціального фонду державного бюджету Казначейство України на суму цього розпорядження готує розпорядження на перерахування коштів спеціального фонду державного бюджету з рахунків, відкритих за балансовим рахунком "Кошти спеціального фонду державного бюджету для здійснення видатків за відомчою ознакою", на рахунок, відкритий за балансовим рахунком "Кошти спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки" (додаток 16).

На підставі розпорядження про відкриті асигнування суми відкритих асигнувань зараховуються на рахунки, передбачені для обліку відкритих асигнувань відповідним головним розпорядникам.

50. Казначейство України надає головним розпорядникам виписку з рахунка відкритих асигнувань за узагальненими показниками у розрізі територій та інформацію щодо бюджетних зобов'язань (у разі якщо надання міжбюджетних трансфертів з урахуванням бюджетних зобов'язань передбачено нормативно-правовими актами). Виписка друкується у двох примірниках, один з яких залишається в Казначействі України, другий надається головному розпоряднику.

Казначейство України отримує від головних розпорядників розподіли відкритих асигнувань у розрізі місцевих бюджетів, визначених законом про Державний бюджет України, на паперових та електронних носіях.

Казначейство України формує самостійно розподіли відкритих асигнувань за умови письмового звернення головного розпорядника. У цьому разі замість підписів керівника та головного бухгалтера ставиться позначка "Сформовано ДКСУ: виконавець ____________".

Отримані розподіли перевіряються Казначейством України в автоматизованому режимі щодо відповідності помісячному розпису державного бюджету, помісячному розподілу міжбюджетних трансфертів за територіями у розрізі місцевих бюджетів, наданій мережі, відповідності напряму цільового спрямування відкритих асигнувань та інформації щодо бюджетних зобов'язань (у разі якщо надання трансфертів з урахуванням бюджетних зобов'язань передбачено нормативно-правовими актами).

У разі невідповідності цим даним розподіл повертається головному розпоряднику на доопрацювання з відповідною відміткою разом з протоколом розбіжностей за підписом виконавця, який перевіряв розподіл. Розподіли, в яких не виявлено помилок та відхилень, реєструються у журналі реєстрації розподілу відкритих асигнувань в автоматизованому режимі (додаток 12).

Дані розподілів відображаються на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку.

51. Перевірені розподіли групуються Казначейством України за територіями у розрізі місцевих бюджетів і на їх підставі в автоматизованому режимі складаються реєстри на відкриття асигнувань за формою згідно з додатком 13 та передаються засобами електронного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису до Головного управління Казначейства.

(Абзац перший пункту 51 розділу IX із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби N 202 від 16.07.2015)

У разі відсутності можливості виконання отриманих реєстрів на відкриття асигнувань Головні управління Казначейства протягом одного операційного дня повідомляють Казначейство України для проведення відповідних організаційних заходів з головними розпорядниками.

На підставі реєстрів в частині міжбюджетних трансфертів складається зведення реєстрів відкритих асигнувань державного бюджету за формою, наведеною в додатку 14, та формується аналітична база даних Казначейства України. На підставі зведення реєстрів відкритих асигнувань суми переданих асигнувань відображаються на відповідних рахунках позабалансового і управлінського обліку.

Головні управління Казначейства на підставі отриманих реєстрів відображають суми асигнувань на рахунках, відкритих у розрізі уповноважених органів за рахунками позабалансового обліку. Органи Казначейства надають уповноваженим органам виписки про відкриті асигнування за результатами попереднього операційного дня.

Органи Казначейства перераховують суми міжбюджетних трансфертів на підставі платіжних доручень, отриманих від уповноважених органів, на відповідні рахунки для обліку надходжень місцевих бюджетів, відкриті в органах Казначейства.

Згідно з умовами договору на розрахунково-касове обслуговування уповноваженого органу Головне управління Казначейства може складати платіжні документи на перерахування сум міжбюджетних трансфертів на рахунки для обліку надходжень місцевих бюджетів.

52. Головні управління Казначейства подають засобами електронного зв'язку Казначейству України інформацію щодо стану перерахування міжбюджетних трансфертів щоденно в розрізі місцевих бюджетів.

X. Організація роботи органів Казначейства щодо здійснення
видатків розпорядниками бюджетних коштів та
одержувачами бюджетних коштів

53. Органи Казначейства здійснюють розрахунково-касове обслуговування розпорядників бюджетних коштів шляхом проведення платежів з реєстраційних, спеціальних реєстраційних рахунків розпорядників бюджетних коштів та рахунків одержувачів бюджетних коштів, відкритих в органах Казначейства, відповідно до кошторисів, планів асигнувань загального фонду державного бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету), планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) або планів використання бюджетних коштів.

54. Відповідно до встановлених повноважень Казначейство України здійснює контроль за наявністю відповідних бюджетних асигнувань для взяття бюджетних зобов'язань та відповідністю взятих бюджетних зобов'язань певним бюджетним асигнуванням за їх економічними характеристиками паспорта бюджетної програми.

У випадках проведення розрахунків на умовах авансування розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів органи Казначейства здійснюють контроль за дотриманням терміну надання підтвердних документів про отримання товарів, виконаних робіт, та наданих послуг розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів.

55. У разі повернення помилково зарахованих на рахунок розпорядника (одержувача) бюджетних коштів органи Казначейства перевіряють платіжне доручення розпорядника (одержувача) бюджетних коштів в частині призначення платежу, а саме: обов'язково має бути зазначений номер та дата документа, згідно з яким були зараховані такі кошти.

56. Органи Казначейства перевіряють подані розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів платіжні доручення щодо дотримання вимог стосовно заповнення розрахункових документів.

У платіжному дорученні повинні бути заповнені всі реквізити, передбачені його формою. Реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється з урахуванням вимог нормативно-правових актів та повинен містити повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу.

57. Подані розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів платіжні доручення перевіряються органами Казначейства щодо наявності всіх необхідних реквізитів, відповідності підписів відповідальних посадових осіб і відбитка печатки установи зразкам. У разі невідповідності дати подання даті платіжного доручення у полі "Одержано банком" платіжного доручення на всіх примірниках обов'язково проставляється дата подання та підпис казначея.

Після проведення платежу на платіжних дорученнях, за якими проведено оплату, ставиться відмітка у вигляді відбитка штампа казначея "Оплачено".

58. Органи Казначейства надають розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів виписки з рахунків про здійснені операції за результатами попереднього операційного дня з відміткою у вигляді відбитка штампа казначея "Оплачено".

59. При застосуванні системи безготівкової виплати заробітної плати органи Казначейства здійснюють перерахування коштів на вкладні рахунки відповідно до платіжних доручень та заявки на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки (далі - заявка на видачу готівки).

XI. Організація роботи органів Казначейства щодо оформлення
документів для виплати готівки розпорядникам бюджетних
коштів або одержувачам бюджетних коштів

60. Органи Казначейства отримують заявки на видачу готівки від розпорядників та одержувачів бюджетних коштів для отримання ними готівки на виплату заробітної плати, стипендії, допомоги, видатків на службові відрядження та інших коштів.

61. Органи Казначейства перевіряють заявку на видачу готівки щодо наявності всіх необхідних реквізитів та контролюють надання разом із заявкою на видачу готівки платіжних доручень на перерахування платежів, утриманих із заробітної плати працівників та нарахованих на фонд оплати праці податків до бюджету і єдиного внеску.

На підставі перевіреної заявки на видачу готівки відповідальні особи органів Казначейства підписують грошові чеки на отримання готівки.

62. Органи Казначейства на підставі заявок на видачу готівки розпорядників та/або одержувачів бюджетних коштів формують зведення заявок на видачу готівки. На підставі зведення заявок на видачу готівки органи Казначейства складають меморіальний документ на перерахування загальної суми коштів з рахунка, відкритого за балансовим рахунком 1241 "Дебіторська заборгованість за операціями з готівкою", на відповідний рахунок, відкритий в установі банку на ім'я органів Казначейства за балансовим рахунком групи 257 "Кошти державного та місцевого бюджетів для виплат" Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17.06.2004 N 280 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.07.2004 за N 918/9517, для виплати готівкових коштів розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів.

Після отримання виписки з рахунка, відкритого в установі банку для виплати готівки, орган Казначейства формує меморіальний документ для відображення в обліку операцій з зарахування коштів на рахунок органу Казначейства, відкритого в установі банку для виплати готівкових коштів розпорядника або одержувача бюджетних коштів.

На суму отриманої розпорядниками або одержувачами бюджетних коштів готівки в установі банку органи Казначейства на підставі виписки з рахунка, відкритого в установі банку, та заявки на видачу готівки формують меморіальний документ для перерахування коштів з відповідних рахунків розпорядників або одержувачів бюджетних коштів на рахунок, відкритий за балансовим рахунком 1223 "Рахунки Державного казначейства в установах банків для виплати готівкових коштів".

Після видачі готівки один примірник повертається розпоряднику бюджетних коштів або одержувачу бюджетних коштів з відбитком штампа казначея "Зареєстровано та взято на облік", другий примірник зберігається в органах Казначейства.

63. Орган Казначейства після підтвердження факту оплати розпорядником (одержувачем) бюджетних коштів чекової книжки (копія платіжного доручення) в установленому порядку отримує в банку чекові книжки, реєструє їх у журналі реєстрації отриманих та виданих чекових книжок та передає розпорядникам (одержувачам бюджетних коштів) на підставі довіреності розпорядника (одержувача) бюджетних коштів установленої форми шляхом оформлення акта приймання-передачі чекових книжок у двох примірниках. Один примірник залишається в органі Казначейства, другий разом з чековою книжкою передається розпоряднику (одержувачу) бюджетних коштів. У журналі реєстрації отриманих та виданих чекових книжок у графі "Передано" зазначаються назва розпорядника (одержувача) бюджетних коштів, номер і дата довіреності, номер і дата акта приймання-передачі чекової книжки.

XII. Організація роботи органів Казначейства щодо здійснення
видатків розпорядників бюджетних коштів в іноземній валюті

64. Організація роботи органів Казначейства щодо здійснення видатків розпорядників бюджетних коштів в іноземній валюті проводиться відповідно до розділу XIII наказу N 1407.

Для здійснення операцій із купівлі розпорядникам / одержувачам бюджетних коштів на виконання окремих нормативно-правових актів необхідної суми іноземної валюти за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України до іноземної валюти на дату проведення операції, з віднесенням витрат на закупівлю до видатків за відповідними бюджетними програмами, Казначейство України готує:

Розпорядження на перерахування коштів з рахунка Казначейства України N ___ (додаток 18). У розпорядженні вказується відповідний рахунок в Національному банку України, на який зараховуються кошти;

Заяву про купівлю іноземної валюти та платіжне доручення на перерахування відповідної суми іноземної валюти з рахунка Казначейства України, відкритого в Національному банку України, на рахунок розпорядника / одержувача бюджетних коштів, відкритий в установі банку.

У випадку залишку невикористаних коштів на закупівлю валюти на рахунку Казначейства України, відкритому за балансовим рахунком 3931 "Рахунки Казначейства України за операціями з придбання іноземної валюти", Казначейство України готує розпорядження на перерахування коштів з рахунка Казначейства України N ___ (додаток 18). У розпорядженні зазначається рахунок, з якого вони перераховувалися для здійснення операцій закупівлі валюти.

65. Відповідно до отриманих від головних розпорядників розподілів відкритих асигнувань у національній валюті України за дозволами Казначейством України готуються реєстри на відкриття асигнувань та складається зведення реєстрів відкритих асигнувань.

Реєстри на відкриття асигнувань, зведення реєстрів відкритих асигнувань готуються з приміткою "Коригування асигнувань відповідно до наказу Мінфіну України та Міністерства закордонних справ України" із зазначенням номера та дати дозволу і до Головних управлінь Казначейства не направляються.

XIII. Організація роботи органів Казначейства при
проведенні розрахунків за окремими рішеннями

66. Казначейство України здійснює взаємні розрахунки з погашення заборгованості розпорядників бюджетних коштів, одержувачів бюджетних коштів та суб'єктів господарювання за отримані товари, продукцію, надані послуги, виконані роботи тощо, передбачені законодавством, за згодою їх учасників на підставі спільних протокольних рішень про організацію взаєморозрахунків та/або договорів про організацію шляхом залучення тимчасово вільних коштів єдиного казначейського рахунка або за рахунок кредитів банку через рахунки, відкриті в органах Казначейства.

67. При проведенні розрахунків за загальним та спеціальним фондами державного бюджету процедура відкриття асигнувань Казначейством України здійснюється у загальновстановленому порядку.

68. Поповнення єдиного казначейського рахунка за рахунок доходів загального та спеціального фондів державного бюджету, належних до перерахування Казначейству України, здійснюється на підставі розпорядження, яке готується Казначейством України відповідно до платіжних документів учасників розрахунків та виписки з рахунка, відкритого за відповідним балансовим рахунком Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, а також підтвердних документів, перелік яких установлюється відповідним нормативно-правовим актом.

69. Проведені розрахунки відображаються в обліку виконання державного бюджету як надходження до загального та/або спеціального фонду державного бюджету, відкриті асигнування та здійснені видатки бюджетних установ - за відповідними кодами бюджетної класифікації.

XIV. Організація роботи Казначейства України щодо здійснення
витрат з погашення і обслуговування боргових та
гарантійних зобов'язань держави

70. Витрати з погашення і обслуговування боргових та гарантійних зобов'язань держави здійснюються Казначейством України відповідно до наказу N 1407.

XV. Порядок обслуговування операцій з надання та повернення
кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету

71. Організація роботи органів Казначейства щодо забезпечення обліку показників бюджетних асигнувань, що виникають у процесі виконання державного бюджету в частині кредитування, здійснюється відповідно до розділів III - IV цього Порядку.

72. Організація роботи органів Казначейства з проведення операцій з відкриття асигнувань для надання кредитів із загального/спеціального фонду державного бюджету здійснюється відповідно до розділів VI та VII цього Порядку.

73. Операції з надання кредитів здійснюються шляхом проведення платежів з реєстраційних, спеціальних реєстраційних рахунків кредиторів, відкритих в органах Казначейства, відповідно до кошторисів та планів надання кредитів із загального фонду державного бюджету, планів спеціального фонду державного бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) або планів використання бюджетних коштів відповідно до умов кредитних договорів.

Відповідно до покладених завдань Казначейство України контролює цільове спрямування бюджетних коштів на стадії проведення платежу на підставі підтвердних документів, наданих кредиторами.

Органи Казначейства здійснюють платежі за дорученнями розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів у разі наявності в обліку зареєстрованих бюджетних зобов'язань. Підставою для здійснення операцій з кредитування розпорядниками бюджетних коштів та одержувачами бюджетних коштів є укладені кредитні договори, платіжні доручення, підготовлені власниками рахунків, та інші підтвердні документи, передбачені бюджетним законодавством.

Платіжні документи приймаються органами Казначейства від розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів у межах залишків на рахунках для обліку відкритих асигнувань у частині кредитування.

74. Організація роботи органів Казначейства щодо здійснення операцій з надання кредитів розпорядниками бюджетних коштів та одержувачами бюджетних коштів проводиться відповідно до розділу X цього Порядку.

Операції із зарахування коштів, що надходять як повернення кредитів та відсотків за користування ними, та відображення їх на відповідних рахунках бухгалтерського обліку виконання державного бюджету, здійснюються органами Казначейства у порядку, визначеному відповідними нормативно-правовими актами.

Начальник Управління методології з обслуговування
бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Н.І. Сушко

Додаток 1
до Порядку організації роботи
органів Державної казначейської
служби України в процесі
казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Річний розпис
асигнувань державного бюджету (за винятком надання
кредитів з державного бюджету)
(Річний розпис повернення кредитів до державного бюджету
та надання кредитів з державного бюджету)

З Додатком 1 можна ознайомитись в розділі "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 2
до Порядку організації роботи
органів Державної казначейської
служби України в процесі
казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Помісячний розпис
асигнувань загального фонду державного бюджету
(за винятком надання кредитів з державного бюджету)
(Помісячний розпис надання кредитів із
загального фонду державного бюджету)

З Додатком 2 можна ознайомитись в розділі "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 3
до Порядку організації роботи
органів Державної казначейської
служби України в процесі
казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Помісячний розпис
спеціального фонду державного бюджету
(за винятком власних надходжень бюджетних
установ та відповідних видатків)

З Додатком 3 можна ознайомитись в розділі "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 4
до Порядку організації роботи
органів Державної казначейської
служби України в процесі
казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Річний розпис
витрат спеціального фонду державного бюджету
з розподілом за видами надходжень

З Додатком 4 можна ознайомитись в розділі "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 5
до Порядку організації роботи
органів Державної казначейської
служби України в процесі
казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Повідомлення
N ___ від ____________
про зміни до річного розпису асигнувань державного
бюджету (за винятком надання кредитів з державного бюджету)
(Про зміни до річного розпису повернення кредитів до
державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету)

З Додатком 5 можна ознайомитись в розділі "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 6
до Порядку організації роботи
органів Державної казначейської
служби України в процесі
казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Повідомлення
N ___ від ____________
про зміни до помісячного розпису асигнувань
загального фонду державного бюджету (за винятком
надання кредитів з державного бюджету)
(Про зміни до помісячного розпису надання
кредитів із загального фонду державного бюджету)

З Додатком 6 можна ознайомитись в розділі "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 7
до Порядку організації роботи
органів Державної казначейської
служби України в процесі
казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Повідомлення
N ___ від ____________
про зміни до помісячного розпису спеціального
фонду державного бюджету
(за винятком власних надходжень бюджетних
установ та відповідних видатків)

З Додатком 7 можна ознайомитись в розділі "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 8
до Порядку організації роботи
органів Державної казначейської
служби України в процесі
казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Повідомлення
N ___ від ____________
про зміни до річного розпису витрат спеціального
фонду державного бюджету
з розподілом за видами надходжень

З Додатком 8 можна ознайомитись в розділі "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

(Додаток 9 виключено на підставі Наказу Державної казначейської служби N 273 від 30.09.2015)

(Додаток 10 виключено на підставі Наказу Державної казначейської служби N 273 від 30.09.2015)

Додаток 9
до Порядку організації роботи
органів Державної казначейської
служби України в процесі
казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

  ЗАТВЕРДЖУЮ
__________________________________
(посада)
__________________________________
(підпис, ініціали, прізвище) 

Розпорядження N ___
про відкриття асигнувань за узагальненими показниками
загального/спеціального фонду державного бюджету

від ____________________

(грн.)

Код  Найменування головного розпорядника бюджетних коштів*  Номер рахунка  Дебет  Кредит  Примітка 
           
           
           
Разом за розпорядженням: 

____________

* Розпорядження про відкриття асигнувань за узагальненими показниками загального/спеціального фонду державного бюджету в частині міжбюджетних трансфертів готується в розрізі територій.

Керівник структурного підрозділу
Державної казначейської служби України
 

____________
(підпис)
 

____________________
(ініціали, прізвище)
 

Додаток 10
до Порядку організації роботи органів
Державної казначейської служби України в
процесі казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Журнал
реєстрації розподілу відкритих асигнувань за період
____________________

Код коштів ___________

Код відомчої класифікації видатків та кредитування бюджету (КВК) ______________

Дата складання розподілу  Номер розподілу  Дата реєстрації  Номер реєстрації  Сума, грн.  Відповідальна особа Державної казначейської служби України  Код операції  Примітка 
               
               
Разом за КВК: 
Разом за розподілами: 

Додаток 11
до Порядку організації роботи органів
Державної казначейської служби України в
процесі казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Реєстр
на відкриття асигнувань

Реєстр на відкриття асигнувань (Додаток 11) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 12
до Порядку організації роботи органів
Державної казначейської служби України в
процесі казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Зведення реєстрів N ___
відкритих асигнувань загального/спеціального
фонду державного бюджету

Код коштів _________

(грн.)

N
з/п 
Код території  Найменування Головного управління Казначейства  Сума  Примітка 
         
         
Усього: 

Сума словами:

Керівник структурного підрозділу
Державної казначейської служби України 

____________
(підпис) 

____________________
(ініціали, прізвище) 

Додаток 13
до Порядку організації роботи органів
Державної казначейської служби України
в процесі казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Журнал
реєстрації реєстрів на відкриття асигнувань за період

____________

Код коштів ___________

Дата складання реєстру  Номер реєстру  Дата реєстрації  Номер реєстрації  Сума, грн.  Відповідальна особа Державної казначейської служби України  Код операції  Примітка 
               
               
Разом за реєстрами: 

Додаток 14
до Порядку організації роботи органів
Державної казначейської служби України в
процесі казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

  ЗАТВЕРДЖУЮ
__________________________________
(посада)
__________________________________
(підпис, ініціали, прізвище) 

Розпорядження
на перерахування коштів спеціального
фонду державного бюджету

від _____________

Код банку: 820172

ЄДРПОУ: 37567646

(грн.)

N
з/п 
Найменування головного розпорядника бюджетних коштів  Дебет рахунка
N XXXXXXXXXXXX 
Кредит рахунка
N XXXXXXXXXXXX 
Сума 
         

Разом за розпорядженням:  __________________________________________________
(сума словами) 
Керівник структурного підрозділу
Державної казначейської служби України 

___________
(підпис) 

______________________
(ініціали, прізвище) 
Отримав: керівник структурного
підрозділу Державної казначейської
служби України 


___________
(підпис) 


______________________
(ініціали, прізвище) 

Додаток 15
до Порядку організації роботи органів
Державної казначейської служби України в
процесі казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Розпорядження
на перерахування коштів з рахунка
Державної казначейської служби N ___

Розпорядження на перерахування коштів з рахунка Державної казначейської служби (Додаток 15) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 16
до Порядку організації роботи органів
Державної казначейської служби України в
процесі казначейського обслуговування
державного бюджету за витратами

Розпорядження
від ___ ____________ 20__ року за N ___
на перерахування коштів з рахунка
Державної казначейської служби N ___

Розпорядження на перерахування коштів з рахунка Державної казначейської служби (Додаток 16) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".