МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.09.2013 N 662
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 вересня 2013 р. за N 1575/24107
Про затвердження Переліку
районів обов'язкового лоцманського
проведення та категорій суден, що звільняються від
обов'язкового лоцманського проведення
(Із змінами, внесеними згідно з
Наказами Міністерства інфраструктури
N 80 від 27.02.2015
N 291 від 29.07.2015)
Відповідно до статті 94 Кодексу торговельного мореплавства України, підпунктів 4.9.17, 4.9.74 підпункту 4.9 пункту 4 Положення про Міністерство інфраструктури України, затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року N 581, з метою підвищення рівня безпеки судноплавства НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Перелік районів обов'язкового лоцманського проведення та категорій суден, що звільняються від обов'язкового лоцманського проведення, що додається.
2. Департаменту державної політики в галузі морського та річкового транспорту забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Демидовича Д.В.
Міністр В. Козак
Погоджено:
Голова Державної служби України з питань регуляторної
політики та розвитку підприємництва М.Ю. Бродський
Перший заступник Голови Служби безпеки України
П. Шатковський
В.о. Голови Державної інспекції України з безпеки на
морському та річковому транспорті Б.М. Нікіфоров
Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій
М.В. Болотських
Тимчасово виконуючий обов'язки Міністра оборони України
О.М. Олійник
Заступник Міністра внутрішніх справ України
- керівник апарату С.І. Лекарь
Затверджено
Наказ Міністерства інфраструктури України
04.09.2013 N 662
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 вересня 2013 р. за N 1575/24107
Перелік
районів обов'язкового лоцманського проведення
та категорій суден, що звільняються від
обов'язкового лоцманського проведення
1. Цей Перелік визначений відповідно до статті 94 Кодексу торговельного мореплавства України та є обов'язковим для застосування підприємствами, що надають лоцманські послуги, капітанами морських портів, у межах акваторії яких здійснюється лоцманське проведення, та судновласниками, судна яких здійснюють плавання в районах обов'язкового лоцманського проведення.
2. У цьому Переліку терміни вживаються в таких значеннях:
довжина судна - максимальна довжина судна, що визначена у суднових документах;
судно - будь-який самохідний плавзасіб у надводному стані, військові кораблі (катери) та судна забезпечення;
судно місцевого базування - судно, яке виконує регулярне плавання в акваторії відповідного морського порту (судно днопоглиблювального флоту, що виконує роботи в акваторії та/або на каналі, буксири, риболовецькі судна, що заходять у порти без виконання вантажних операцій, тощо), включаючи випадки, коли вказане судно виходить за межі його акваторії та повертається у той самий морський порт, якщо тривалість разового перебування судна за межами акваторії відповідного морського порту не перевищує 72 години.
3. Райони внутрішніх вод та територіального моря України, в межах яких лоцманське проведення суден є обов'язковим:
1) район ділянки річки Дунай від прийомного буя морського підхідного каналу гирла Бистре до морського порту Рені;
Прийом та висадка лоцмана здійснюються в таких місцях:
біля прийомного буя морського підхідного каналу гирла Бистре (широта 45°18,6' N; довгота 029°49,3' Е);
у морських портах Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ і на їхніх рейдах;
у портопунктах Вилкове, Кілія і на їхніх рейдах;
біля 116 км (мис Ізмаїльський Чатал).
Зміна лоцмана в акваторії морського порту Ізмаїл (прийом та висадка лоцмана) здійснюється на 96 км при плаванні судна вверх за течією річки Дунай і на 87 км при плаванні судна вниз за течією річки Дунай;
2) район морського порту Білгород-Дністровський з Дністровським лиманом - в межах акваторії морського порту Білгород-Дністровський.
Прийом та висадка лоцманів здійснюються біля приймального буя N 1 (широта 46°04,6' N; довгота 030°30,4' Е);
3) район морського порту Южний (для суден, які прямують до/з морського порту Южний) - від точки прийому лоцмана або з якірних стоянок порту до воріт порту та внутрішні води порту у межах Аджалицького лиману, так само у зворотному напрямку до точки висадки лоцмана або до якірних стоянок порту.
Прийом та висадка лоцмана здійснюються в точках з координатами:
місце прийому - широта 46°31'48'' N; довгота 030°57'00'' E;
місце висадки - широта 46°32'20'' N; довгота 030°55'52'' E;
(Пункт 3 доповнено новим підпунктом 3 згідно з Наказом Міністерства інфраструктури N 291 від 29.07.2015)
4) район морського порту Скадовськ - в межах його акваторії.
Прийом та висадка лоцманів здійснюються в таких місцях:
для суден, які прибувають в морський порт Скадовськ і що виходять з нього, - в районі Скадовського підхідного осьового світного буя (широта 46°04,6' N; довгота 032°54,2' Е), в льодову кампанію - в районі Джарилгачського маяка у точці з координатами: широта 46°00,0' N; довгота 033°04,3' E;
для суден, які прибувають в портопункт Хорли і що виходять з нього, - в районі Хорлівського світного буя N 1 (широта 46°01,6' N; довгота 033°13,1' Е);
(Дію підпункту пункту 3 призупинено на час дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року N 578-р "Деякі питання функціонування морського та річкового транспорту" згідно з Наказом Міністерства інфраструктури N 80 від 27.02.2015)
5) район морського порту Євпаторія та озера Донузлав - в межах акваторії морського порту Євпаторія.
Прийом та висадка лоцмана здійснюються в таких місцях:
при підході до морського порту Євпаторія - на відстані 5 кабельтових та у секторі 100°-200° від світного знака причалу N 2 або в районі якірної стоянки N 382, при цьому лоцманське проведення на південь лінії, що проходить по пеленгу 60° від світного знака причалу N 2 до берегової лінії, є зовнішньопортовим, а на північ від цієї лінії - внутрішньопортовим;
при підході до озера Донузлав - за 2 кабельтова на південний схід від буя Донузлавський осьовий або в районах якірних стоянок N 378 та N 381;
(Дію підпункту пункту 3 призупинено на час дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року N 578-р "Деякі питання функціонування морського та річкового транспорту" згідно з Наказом Міністерства інфраструктури N 80 від 27.02.2015)
6) район морського порту Ялта - в межах його акваторії.
Прийом та висадка лоцмана здійснюються в точці з координатами: широта 44°27,69' N; довгота 034°10,71' Е;
7) район морського порту Бердянськ - в межах його акваторії.
Прийом та висадка лоцмана здійснюються в таких місцях:
для суден, що прибувають до морського порту Бердянськ і що виходять з нього:
з осадкою 6,0 м і більше - в районі буя N 2 (широта 46°36,7' N; довгота 036°36,0' E) лівої сторони підхідного каналу порту;
з осадкою до 6,0 м - в районі буя N 10 (широта 46°40,0' N; довгота 036°40,1' E) лівої сторони підхідного каналу порту;
для суден, що прибувають в портопункт Генічеськ і що виходять з нього, - в точці з координатами: широта 46°09,8' N; довгота 034°52,5' Е, або на якірному місці в точці з координатами: широта 46°09,6' N; довгота 034°53,6' Е;
8) інші райони обов'язкового лоцманського проведення визначені відповідними Правилами плавання, затвердженими в установленому порядку Міністерством інфраструктури України.
4. У районах обов'язкового лоцманського проведення суднам, які не належать до категорій суден, що звільняються від обов'язкового лоцманського проведення, плавання без лоцмана забороняється.
5. Від обов'язкового лоцманського проведення у районах, визначених у підпунктах 1-8 пункту 3 цього Переліку, звільняються такі категорії суден:
гідрографічні (лоцмейстерські) судна державної установи "Держгідрографія";
судна Збройних Сил України, Морської охорони Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
судна місцевого базування, яхти та судна валовою місткістю 500 одиниць і менше;
судна, визначені у відповідних Правилах плавання, затверджених в установленому порядку Міністерством інфраструктури України, як такі, що звільняються від обов'язкового лоцманського проведення та (або) не підлягають обов'язковому лоцманському проведенню.
У районі, зазначеному в підпункті 1 пункту 3 цього Переліку, окрім ділянки від прийомного буя морського підхідного каналу гирла Бистре до 20 км річки Дунай, від обов'язкового лоцманського проведення звільняються судна змішаного (ріка-море) плавання та інші судна довжиною 100 м і менше та максимальною фактичною осадкою 3,0 м і менше.
(Пункт 5 доповнено новим абзацом шостим згідно з Наказом Міністерства інфраструктури N 291 від 29.07.2015)
Для плавання в районах обов'язкового лоцманського проведення, визначених у підпунктах 1-8 пункту 3 цього Переліку, на борту суден повинні бути посібники для плавання, обов'язкові постанови по відповідних портах, карти та плани для даного району та відповідне навігаційне обладнання.
Капітани суден, визначених цим пунктом, мають право скористатись послугами лоцмана, подавши в установленому порядку заявку до підприємства, що надає лоцманські послуги. Нарахування та сплата лоцманського збору здійснюються відповідно до законодавства України.
(Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури N 291 від 29.07.2015)
6. У разі необхідності (наявності надзвичайних обставин, що створюють загрозу судноплавству) капітан морського порту може встановити обов'язкове лоцманське проведення для суден, які звільнені від обов'язкового лоцманського проведення.
7. Усі судна у період плавання в районах обов'язкового лоцманського проведення зобов'язані дотримуватися вимог Міжнародних правил запобігання зіткненню суден на морі 1972 року (зі змінами), нормативно-правових актів з безпеки судноплавства, обов'язкових постанов по порту, користуватися встановленими рекомендованими шляхами, районами якірних стоянок, системами розподілу руху та виконувати вимоги, вказівки і рекомендації підрозділів служби регулювання руху суден.
8. Під час плавання в районах обов'язкового лоцманського проведення, визначених у підпунктах 1-8 пункту 3 цього Переліку, судна, визначені у пункті 5 цього Переліку, зобов'язані користуватися послугами служби регулювання руху суден у зонах дії відповідних служб регулювання руху суден. Збір за надані службою регулювання руху суден послуги із суден Збройних Сил України, Морської охорони Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій не стягується.
(Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури N 291 від 29.07.2015)
Заступник директора Департаменту державної політики
в галузі морського та річкового транспорту Б. Козир