ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА
12.06.2015 р. N 826/11201/15

Про скасування розпорядження
Кабінету Міністрів України від 05.06.2015 N 581-р,
скасування результатів виборів кандидатів від
громадських об'єднань до складу конкурсної комісії
з проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади
членів Національного агентства з питань
запобігання корупції

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді - Келеберди В. І., розглянувши клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову у справі за позовом Громадської організації "Трансперенсі Інтернешнл Україна" до Кабінету Міністрів України, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції, про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії, встановив:

Громадська організація "Трансперенсі Інтернешнл Україна" звернулась до суду з позовом до Кабінету Міністрів України, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції про визнання протиправними дій, скасування розпорядження від 05.06.2015 N 581-р, скасування результатів виборів кандидатів від громадських об'єднань до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції, які відбулись 17.05.2015 у м. Києві; зобов'язання вчинити дії.

Позивачем подано клопотання про вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії оскарженого розпорядження та заборони конкурсній комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції, яка була затверджена оскарженим розпорядженням, вчиняти будь-які дії щодо виконання своїх повноважень зазначених у Законі України "Про запобігання корупції" та постанові Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 N 170 "Деякі питання відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції". Клопотання вмотивовано очевидною протиправністю оскарженого розпорядження

Згідно вимог ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання. Адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.

Позивачем не надано доказів в обґрунтування клопотання та наявності очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі та неможливості захисту прав, свобод та інтересів без вжиття заходів забезпечення позову, а відтак суд не вбачає підстав для задоволення клопотання представника позивача про вжиття заходів забезпечення позову.

Ознаки протиправності оскаржених дій та розпорядження підлягають встановленню при вирішенні справи по суті.

З урахуванням викладеного, керуючись положеннями ст. ст. 117, 118, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив:

Відмовити у задоволенні клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки встановленні ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо ухвалу не було оскаржено.

Суддя В. І. Келеберда