ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
31.12.2014 N 1570

Про затвердження Організаційно-методичних
вказівок щодо навчання населення
міста Києва у 2015 році цивільному захисту
та діям у надзвичайних ситуаціях

Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Закону України "Про місцеві державні адміністрації", постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444 "Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях", постанови Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 року N 819 "Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту", наказу Міністерства внутрішніх справ України від 29 травня 2014 року N 523 "Про затвердження Типового положення про територіальні курси, навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності", зареєстрованого в Міністерстві юстиції від 13 червня 2014 року за N 624/25401, з метою організації підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівного складу і працівників підприємств, установ та організацій міста Києва у сфері цивільного захисту, навчання населення захисту і діям у надзвичайних ситуаціях:

1. Затвердити Організаційно-методичні вказівки щодо навчання населення міста Києва у 2015 році цивільному захисту та діям у надзвичайних ситуаціях, що додаються.

2. Затвердити Перелік об'єктів та приміщень для організації навчального процесу Навчально-методичному центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва для проведення практичних занять на 2015 навчальний рік, що додається.

3. Районним в місті Києві державним адміністраціям, структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Навчально-методичному центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва керуватися Організаційно-методичними вказівками щодо навчання населення міста Києва у 2015 році цивільному захисту та діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженими пунктом 1 цього розпорядження.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Пантелеєва П. О.

Голова В. Кличко

Затверджено
Розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації)
31 грудня 2014 року N 1570

Організаційно-методичні вказівки
щодо навчання населення міста Києва
у 2015 році цивільному захисту та
діям у надзвичайних ситуаціях

1. Для забезпечення виконання вимог Кодексу цивільного захисту України та з метою удосконалення підготовки, перепідготовки та навчання керівного складу цивільного захисту, навчання посадових осіб підприємств, установ та організацій, суб'єктів господарювання всіх форм власності до дій у разі загрози та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру здійснювати відповідно до вимог Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 443, Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444, Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 року N 819, Положення про організацію навчального процесу з функціонального навчання у мережі навчально-методичних установ єдиної системи цивільного захисту, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 10 липня 2008 року N 514, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 серпня 2008 року за N 734/15425, Методичних рекомендацій щодо порядку створення, обладнання та забезпечення функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при житлово-експлуатаційних організаціях та сільських (селищних) радах, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 07 червня 2011 року N 587.

2. Організацію навчання покласти:

на Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва і районні в місті Києві державні адміністрації - щодо працюючого населення;

на структурний підрозділ виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань освіти - щодо дітей дошкільного віку, учнів та студентів навчальних закладів міста Києва.

3. Навчання у сфері цивільного захисту та підготовку населення до дій в умовах загрози та виникнення можливих надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, терористичних проявів, особливого періоду, воєнного та надзвичайного стану організовувати і здійснювати за відповідними групами:

в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту;

у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва;

у галузевих закладах післядипломної освіти, сертифікованих у встановленому порядку на право проведення функціонального навчання у сфері цивільного захисту;

за місцем навчання, роботи безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях.

4. Навчання населення здійснювати:

за місцем роботи - працюючого населення;

за місцем навчання - дітей дошкільного віку, учнів та студентів;

за місцем проживання непрацюючого населення.

5. Під час організації навчання населення з питань цивільного захисту основну увагу зосередити на вивченні законодавчих, нормативно-правових, організаційно-розпорядчих, планувальних документів з організації та проведення заходів цивільного захисту, вдосконаленні практичних навичок з виконання функціональних обов'язків у межах повноважень щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, організації і виконанні аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

Підготовку осіб керівного складу цивільного захисту за місцем роботи проводити під час установчих зборів у складі навчальних груп згідно з відповідним планом. Тематику занять, що відпрацьовується під час зборів, визначати начальнику цивільного захисту об'єкта з урахуванням специфіки виробництва, екологічної та техногенної обстановки регіону, досвіду роботи за минулий рік і завдань з цивільного захисту на наступний рік та погоджувати з начальниками управлінь (відділів) з питань надзвичайних ситуацій районних у м. Києві державних адміністрацій.

6. Підготовку працівників підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, які входять до складу формувань цивільного захисту та об'єктових аварійно-рятувальних служб, здійснювати шляхом:

підвищення кваліфікації за цільовим призначенням керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту за загальною тематикою у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва за програмами постійно діючих семінарів;

проведення занять з працівниками формувань - за місцем роботи;

участі у навчаннях і тренуваннях з відпрацювання дій за планами реагування на надзвичайні ситуації, планами локалізації та ліквідації аварій (катастроф) на об'єктах підвищеної небезпеки.

У ході підготовки керівного складу особливу увагу звернути на готовність формувань, служб цивільного захисту до виконання завдань за призначенням, управління формуваннями, службами під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

До проведення занять в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва залучати (за згодою) посадових осіб місцевих органів управління цивільного захисту, начальників спеціалізованих служб цивільного захисту, керівний і начальницький склад формувань, державної служби медицини катастроф та працівників служб швидкого реагування.

Підготовку за спеціальною тематикою оперативного складу служб проводити на навчально-тренувальній базі державних або комунальних аварійно-рятувальних служб, що обслуговують відповідні суб'єкти господарювання, або (за погодженням) на навчально-матеріальній базі аварійно-рятувальних підрозділів сил цивільного захисту. Зміст спеціальної тематики розробляти об'єктам підвищеної небезпеки з урахуванням конкретних виробничих умов і відповідних чинних нормативно-правових актів у сфері охорони праці, цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання та оперативного реагування на них.

В програмах навчання передбачити освоєння працівниками формувань найбільш ефективних прийомів та способів застосування спеціальних механізмів, вимірювальної апаратури, засобів захисту, що перебувають на оснащенні формувань і служб, під час виконання завдань у зонах надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, надання домедичної допомоги потерпілим.

Під час проведення навчань, тренувань відпрацьовувати також питання морально-психологічної підготовки працівників формувань.

7. Під час підготовки працівників підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, які не увійшли до складу формувань цивільного захисту та аварійно-рятувальних служб, приділяти увагу вивченню слухачами належного обсягу знань щодо захисту життя та здоров'я в екстремальних ситуаціях, надання домедичної допомоги. Виконувати комплекс заходів із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на виробництві з урахуванням розподілу функціональних обов'язків між працівниками підприємств, установ та організацій, вивчати основні способи дій з урахуванням ступеня відповідальності кожного працівника за реалізацію планів реагування на надзвичайні ситуації, локалізації і ліквідації аварій (катастроф), враховуючи специфіку виробничого процесу підприємств, установ та організацій.

З керівниками навчальних груп, призначених наказами керівників підприємств, установ та організацій, заняття проводити в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва за програмою постійно діючого семінару з відпрацюванням методики проведення занять та їх змістовного наповнення.

Додатково, для підвищення рівня знань з питань техногенної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях використовувати систему навчання у галузі охорони праці, первинні, повторні та цільові інструктажі. Підвищення рівня знань та отримання практичних навичок щодо дій у надзвичайних ситуаціях здійснювати на практичних заняттях у ході проведення спеціальних об'єктових навчань та тренувань.

Заняття організовувати відповідно до Положення про професійне навчання працівників на виробництві, затвердженого спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України від 26 березня 2001 року N 127/151, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 06 квітня 2001 року за N 315/5506. До проведення занять з окремих тем залучати членів об'єктових комісій з питань евакуації, з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та начальників спеціалізованих служб цивільного захисту.

8. Пріоритетними напрямками в освітній галузі з підготовки учасників навчально-виховного процесу до дій у надзвичайних ситуаціях вважати:

У вищій освіті:

реалізацію вимог Кодексу цивільного захисту України, Положення про єдину державну систему цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 січня 2014 року N 11, Положення про функціональну підсистему "Освіта і наука України" єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 03 вересня 2009 року N 814, щодо організації діяльності кафедр (циклів) та викладачів з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності за відповідними напрямками і спеціальностями підготовки фахівців у вищих навчальних закладах, створення необхідних умов для здобуття науково-педагогічними кадрами, які викладають нормативні дисципліни "Цивільний захист" та "Безпека життєдіяльності", додаткової спеціальної підготовки у сфері цивільного захисту;

підготовку студентів вищих навчальних закладів до дій у надзвичайних ситуаціях за нормативними навчальними дисциплінами "Безпека життєдіяльності" та "Цивільний захист";

здійснення практичного відпрацювання дій усіх учасників навчально-виховного процесу під час проведення спеціальних об'єктових тренувань.

У професійно-технічній та загальній середній освіті:

організацію роботи за напрямком вивчення основ цивільного захисту України згідно із Концепцією допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді, схваленою Указом Президента України від 25 жовтня 2002 року N 948/2002;

практичне закріплення знань, набутих учнями протягом навчального року щодо дій у надзвичайних ситуаціях з елементами спеціального об'єктового тренування як підсумкового заходу практичної перевірки рівня набутих учнями знань та умінь, який провести в професійно-технічних та загальноосвітніх навчальних закладах у квітні 2015 року;

сприяння поширенню шефської роботи з метою організації спільних заходів щодо виховання у молоді громадянських почуттів та якостей під час участі їх у проведенні змагань оборонно-масової та рятувально-прикладної спрямованості, інших форм позашкільної роботи з пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, екологічної освіти;

здійснення аналізу та посилення контролю з боку адміністрації загальноосвітніх навчальних закладів за процесом викладання предмету "Основи безпеки життєдіяльності";

проведення з учнями у позаурочний час вікторин, шкільних та районних олімпіад з питань безпеки життєдіяльності, цивільного захисту тощо.

У дошкільній освіті:

збільшення кількості дітей, охоплених комплексом заходів з відпрацюванням мінімально достатнього та необхідного рівня знань і умінь з питань особистої безпеки та стереотипів поведінки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, створення належних умов з цивільного захисту дітей і персоналу дошкільних навчальних закладів;

проведення навчально-виховної роботи з урахуванням умов кожного конкретного закладу через різні види діяльності дітей: навчальна, трудова, ігрова, художня тощо. Особливу увагу приділити оволодінню практичними навичками, можливостям застосовувати набуті знання на практиці. З метою практичного відпрацювання дій щодо реагування на надзвичайні ситуації у дошкільних навчальних закладах спланувати та провести у травні 2015 року "Тиждень безпеки дитини" відповідно до Інструктивно-методичних матеріалів щодо організації та проведення Тижня безпеки дитини в дошкільних навчальних закладах, рекомендованих листом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 19 серпня 2011 року N 1/9-635, за підсумками якого спільно з управліннями (відділами) з питань надзвичайних ситуацій районних в місті Києві державних адміністрацій, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві організувати і провести міські та районні огляди-конкурси на кращий стан організаційної, практичної, навчально-виховної роботи з питань захисту дітей.

Навчання працівників органів управління освіти і науки діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій здійснювати за Типовою програмою навчання працівників органів управління освітою і наукою, навчальних закладів, установ, організацій і підприємств галузі, затвердженою наказом начальника штабу Цивільної оборони, Державним секретарем Міністерства освіти і науки України від 17 січня 2002 року N 28.

9. Просвітницьку роботу та пропаганду знань серед населення з питань цивільного захисту спрямовувати на підготовку населення до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій: під час весняної повені, поведінка на воді, дотримання правил пожежної безпеки, санітарно-гігієнічних норм, виникнення епідемій, епізоотій, отруєнь тощо. Цю роботу здійснювати за сприяння громадських товариств, організацій, через усі наявні засоби масової інформації, друковані видання. Основну увагу звернути на населення, яке проживає поряд з потенційно небезпечними об'єктами.

Через засоби масової інформації забезпечити надходження необхідних для виконання населенням правил поведінки та дій в екстремальних ситуаціях, у тому числі передбачених планами локалізації та ліквідації аварій на об'єктах підвищеної небезпеки.

10. Підготовку органів управління та керівного складу цивільного захисту усіх рівнів, персоналу підприємств, установ та організацій здійснювати у ході командно-штабних навчань, штабних тренувань, спеціальних, показових та експериментальних навчань (тренувань) з питань цивільного захисту та занять відповідно до тематики з питань захисту і дій в умовах надзвичайних ситуацій, пов'язаних із можливими терористичними проявами (з обов'язковим відображенням зазначеного питання в організаційних і планових документах з питань цивільного захисту відповідних структур).

Командно-штабні навчання, штабні тренування, спеціальні, показові та експериментальні навчання (тренування) з питань цивільного захисту проводити відповідно до вимог Порядку підготовки до дій за призначенням органів управлінь та сил цивільного захисту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 443.

Під час проведення навчань і тренувань на суб'єктах господарської діяльності залучати до виконання заходів із запобігання та реагування на надзвичайні ситуації членів комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районного рівня та комісії з питань надзвичайних ситуацій об'єктового рівня, посадових осіб служб цивільного захисту.

Тренування органів управління об'єктового рівня проводити з персоналом підприємств, установ та організацій, які входять до складу штабів з ліквідації надзвичайних ситуацій та очолюють об'єктові формування цивільного захисту та аварійно-рятувальні служби. Під час тренувань удосконалювати підготовку особового складу штабів за посадами, які вони займають та відпрацьовувати питання злагодженості роботи штабів щодо забезпечення сталого ефективного управління діями у надзвичайних ситуаціях.

На об'єктах підвищеної небезпеки додатково згідно із щорічними графіками, погодженими з місцевими органами управління з питань охорони праці, з питань надзвичайних ситуацій, проводити навчально-тренувальні заняття з практичним відпрацюванням дій за планами локалізації та ліквідації аварій (катастроф).

11. Головам районних в місті Києві державних адміністрацій - керівникам ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту:

забезпечити реалізацію державної політики у сфері цивільного захисту в частині підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців та навчання населення до дій у надзвичайних ситуаціях;

здійснювати постійний контроль за своєчасним виконанням Плану комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва на 2015 рік, затвердженого у встановленому порядку;

видати організаційно-методичні вказівки щодо навчання працюючого населення та організувати контроль за їх виконанням;

організувати проходження навчання з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки посадових осіб адміністрацій, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління;

забезпечити контроль за ходом і якістю підготовки територіальних спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту та їх готовності до дій за призначенням;

на засіданнях комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянути питання про хід реалізації регіональних і місцевих програм захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у частині удосконалення складових системи навчання працівників;

з метою організації підготовки населення різних вікових, соціальних та професійних груп до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій організувати формування масової культури безпеки та готовності до дій в умовах надзвичайних ситуацій:

надавати практичну допомогу та організовувати контроль у підготовці та проведенні спеціальних об'єктових навчань і тренувань на підприємствах, в установах та організаціях;

розробити та затвердити План-графік надання Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва освітніх послуг підприємствам, установам, організаціям з підготовки та проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань;

спільно з Київським міським відділенням Всеукраїнського громадського дитячого руху "Школа безпеки", районними управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві організувати та провести міські змагання за програмою Всеукраїнського громадського дитячого руху "Школа безпеки", підготувати команду-переможця для участі у фінальній частині Всеукраїнського збору-змагання юних рятувальників;

спланувати та провести збори з керівниками підприємств, установ та організацій з підбиття підсумків виконання основних заходів із навчання працівників за минулий рік та визначення завдань на наступний навчальний рік у системі цивільного захисту;

з метою вироблення єдності поглядів на організацію і методику проведення тренувань провести у лютому - березні показові Дні цивільного захисту на базі опорних з безпеки життєдіяльності загальноосвітніх навчальних закладів.

12. Керівникам підприємств, установ та організацій - суб'єктам забезпечення цивільного захисту:

навчання працівників організовувати згідно з планом комплектування у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва та безпосередньо на підприємствах, в установах, організаціях;

навчання працівників безпосередньо на підприємствах, в установах, організаціях здійснювати шляхом курсового та індивідуального навчання за програмами підготовки працівників, перелік і основний зміст яких визначено Порядком здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444;

навчальні групи працівників з курсового навчання утворити у складі спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту та органів управління ними, з індивідуального навчання - по структурних підрозділах підприємств, установ та організацій;

призначити своїм наказом керівників цих груп і забезпечити проходження ними спеціальної підготовки у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва;

до проведення занять із спеціальних тем залучати (за згодою) високопрофесійних фахівців інших підприємств, установ та організацій;

з працівниками під час прийняття на роботу і за місцем праці організувати проведення інструктажів з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях на підставі програм підготовки працівників і діючих на підприємстві, в установі та організації правил, інструкцій, планів реагування на надзвичайні ситуації, інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

Перевірку знань працівників з питань пожежної безпеки підприємства, установи та організації проводити щорічно. Перелік питань для перевірки знань з пожежної безпеки затвердити відповідними наказами керівника підприємства, установи, організації;

підвищення рівня знань та отримання практичних навичок щодо дій у надзвичайних ситуаціях здійснювати на практичних заняттях у ході проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту з періодичністю, встановленою Порядком підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту;

тренування персоналу підприємств, установ та організацій у діях на випадок пожежі (протипожежні тренування) проводити двічі на рік на всіх підприємствах, в установах та організаціях;

у навчальних закладах, а також у лікувальних установах із стаціонаром, будинках для людей похилого віку та інвалідів, санаторіях і закладах відпочинку, культурно-просвітніх та видовищних закладах, критих спортивних будівлях і спорудах, готелях, торгових підприємствах (два поверхи й більше) та інших аналогічних за призначенням об'єктах з масовим перебуванням людей такі протипожежні тренування проводити як тренування з евакуації людей з елементами пожежогасіння;

забезпечити ведення документації з питань навчання у сфері цивільного захисту;

обладнати в кожному підприємстві, в установі та організації інформаційно-довідковий куточок з питань цивільного захисту та здійснити його наповнення навчальними посібниками і натурними зразками, передбаченими загальною програмою підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях.

13. Взяти до відома, що відповідно до Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в місті Києві, затвердженого наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 04.02.2013 N 3, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в місті Києві здійснює контроль з питань організації навчання працівників на підприємствах м. Києва зокрема щодо:

наявності на підприємствах, в установах та організаціях планувальних, облікових та звітних документів з питань навчання населення;

проходження особами, які залучаються до проведення навчання, інструктажів і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях, спеціальної підготовки у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва;

обліку спеціальних об'єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту, що проводяться на підприємствах, в установах та організаціях;

надання Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва освітніх послуг підприємствам, установам та організаціям з підготовки та проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту;

складання звітності про виконання Планів функціонального навчання осіб керівного складу і фахівців у сфері цивільного захисту згідно з Табелем термінових та строкових донесень з питань цивільного захисту, затвердженим наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 11 жовтня 2014 року N 578.

14. Навчально-методичному центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва:

забезпечити проведення функціонального навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту відповідно до державного замовлення та укладених договорів з підприємствами, установами та організаціями;

організувати на договірній основі з підприємствами, установами та організаціями, що проводять спеціальні об'єктові навчання, проведення у підготовчий період на їх базі практичного навчання з керівним та посередницьким апаратом з питань відпрацювання плануючих документів за навчанням та надати методичну допомогу керівництву в його проведенні;

забезпечити надання підприємствам, установам та організаціям консультаційних, аналітичних, методичних та інших кваліфікованих послуг з питань розроблення програм підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях, необхідних наочних і навчальних матеріалів, оригінал-макетів інформаційно-довідкових куточків тощо;

організувати проведення системної дослідно-експериментальної роботи із вдосконалення форм і методів проведення на підприємствах, в установах та організаціях спеціальних об'єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту;

постійно вдосконалювати навчальний процес, проводити теоретичні та практичні семінари цільового призначення, дні професійної майстерності;

створювати та вдосконалювати навчальну матеріально-технічну базу, вивчати перспективний педагогічний досвід і засвоювати сучасні форми навчальної і методичної роботи;

розвивати педагогічну та професійну майстерність педагогічних працівників, забезпечити їх атестацію та підвищення кваліфікації, створювати мотивацію та умови для професійного вдосконалення;

надавати методичну допомогу з питань проведення в професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладах "Дня цивільного захисту" та в дошкільних навчальних закладах "Тижня безпеки дитини", оглядів-конкурсів на кращий стан навчального закладу з питань безпеки життєдіяльності;

сприяти розвитку позашкільної роботи з безпеки життєдіяльності та рятувальної справи, брати участь у проведенні міських зборів-змагань за програмою Всеукраїнського громадського дитячого руху "Школа безпеки";

підсумкову доповідь про стан підготовки керівного складу, формувань цивільного захисту, населення до дій у надзвичайних ситуаціях за 2015 рік надати Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для врахування в роботі до 18 грудня 2015 року.

15. Відповідно до розділу VII Типового положення про територіальні курси, навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, затвердженого наказом МВС України від 29 травня 2014 року N 523, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 червня 2014 року за N 624/25401, Навчально-методичному центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва використовувати в навчальних цілях об'єкти та приміщення згідно з Переліком об'єктів та приміщень для організації навчального процесу для проведення практичних занять у 2015 навчальному році, затвердженим розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

16. Навчальний рік розпочати 02 січня 2015 року і закінчити 30 листопада 2015 року.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації)
31 грудня 2014 року N 1570

Перелік
об'єктів та приміщень для
організації навчального процесу
Навчально-методичного центру цивільного
захисту та безпеки життєдіяльності
міста Києва для проведення практичних
занять на 2015 навчальний рік

Назва підприємства  Вид навчальної бази 
Вагоноремонтний завод комунального підприємства "Київський метрополітен" (02100, м. Київ, вул. Академіка Шліхтера, 30)  Захисна споруда цивільного захисту 
Комунальна аварійно-рятувальна служба "Київська служба порятунку" (04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 21)  Навчальне містечко 
Департамент експлуатації водопровідного господарства станції ПАТ АК "Київводоканал" (02660, м. Київ, просп. Алішера Навої, 1)  Диспетчерський пункт об'єкта підвищеної небезпеки 
Загальноосвітній навчальний заклад N 27 Шевченківського району м. Києва (04128, м. Київ, вул. Академіка Туполєва, 20-є)  Базовий з цивільного захисту загальноосвітній навчальний заклад 

Керівник апарату В. Бондаренко