МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
06.10.2014 N 1643/5

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
7 жовтня 2014 р. за N 1206/25983

Про затвердження Змін до деяких наказів
Міністерства юстиції України

Відповідно до Закону України від 13 травня 2014 року N 1261-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України", з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства наказую:

1. Затвердити Зміни до деяких наказів Міністерства юстиції України, що додаються.

2. Департаменту антикорупційної політики Міністерства юстиції України (Сіверс Р.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рябошапку Р.Г.

Міністр П. Петренко

Погоджено:

Голова Державної пенітенціарної служби України В. Палагнюк

Голова Державної реєстраційної служби України Г. Онищенко

Затверджено
Наказ Міністерства юстиції України
06.10.2014 N 1643/5

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
7 жовтня 2014 р. за N 1206/25983

Зміни
до деяких наказів Міністерства юстиції України

1. Внести до підпункту 2.3 пункту 2 Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян у Міністерстві юстиції України, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 18 березня 2004 року N 26/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 березня 2004 року за N 342/8941 (із змінами), такі зміни:

1) перше речення абзацу четвертого доповнити словами ", крім випадків, передбачених абзацами п’ятим - восьмим цього підпункту";

2) доповнити підпункт новими абзацами такого змісту:

"Повідомлення про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" може бути здійснене працівником органу чи установи юстиції без зазначення авторства (анонімно).

Анонімне повідомлення про порушення вимог вказаного Закону підлягає розгляду, якщо наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Анонімне повідомлення про порушення вимог вказаного Закону підлягає перевірці у строк не більше п'ятнадцяти днів від дня його отримання. Якщо у зазначений строк перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник органу чи установи юстиції або його заступник продовжує строк розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.

У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" керівник органу чи установи юстиції вживає заходів до припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.".

2. Внести до пункту 9 розділу І Порядку розгляду звернень громадян у Державній кримінально-виконавчій службі України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23 липня 2013 року N 1475/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 липня 2013 року за N 1246/23778, такі зміни:

1) перше речення абзацу сьомого доповнити словами ", крім випадків, передбачених абзацами восьмим - одинадцятим цього пункту";

2) доповнити пункт новими абзацами такого змісту:

"Повідомлення про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" може бути здійснене працівником органу (установи) ДКВС України без зазначення авторства (анонімно).

Анонімне повідомлення про порушення вимог вказаного Закону підлягає розгляду, якщо наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Анонімне повідомлення про порушення вимог вказаного Закону підлягає перевірці у строк не більше п'ятнадцяти днів від дня його отримання. Якщо у зазначений строк перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник органу (установи) ДКВС України або його заступник продовжує строк розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.

У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" керівник органу (установи) ДКВС України вживає заходів до припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.".

3. Внести до пункту 2.3 розділу ІІ Інструкції про порядок розгляду звернень та організацію проведення особистого прийому громадян у Державній реєстраційній службі України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02 березня 2012 року N 350/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 березня 2012 року за N 369/20682, такі зміни:

1) перше речення абзацу четвертого доповнити словами ", крім випадків, передбачених абзацами п’ятим - восьмим цього пункту";

2) доповнити пункт новими абзацами такого змісту:

"Повідомлення про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" може бути здійснене працівником Укрдержреєстру без зазначення авторства (анонімно).

Анонімне повідомлення про порушення вимог вказаного Закону підлягає розгляду, якщо наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Анонімне повідомлення про порушення вимог вказаного Закону підлягає перевірці у строк не більше п'ятнадцяти днів від дня його отримання. Якщо у зазначений строк перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник Укрдержреєстру або його заступник продовжує строк розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.

У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" керівник Укрдержреєстру вживає заходів до припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.".

Директор Департаменту антикорупційної політики Р.В. Сіверс