КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 лютого 2011 р. N 143
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів,
передбачених у державному бюджеті для здійснення
заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків
Чорнобильської катастрофи
( Із змінами, внесеними згідно з
Постановами КМ
N 980 від 24.10.2012
N 891 від 04.12.2013 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що додається.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 лютого 2011 р. N 143
Порядок
використання коштів, передбачених у державному
бюджеті для здійснення заходів, пов'язаних з
ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи
( У тексті Порядку слова "Міністерством надзвичайних ситуацій"
замінено словом "Мінприроди" згідно з
Постановою КМ N 891 від 04.12.2013 )
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за такими програмами (далі - бюджетні кошти): ( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 891 від 04.12.2013 )
( Абзац другий пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ N 891 від 04.12.2013 )
"Радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення";
"Наукове забезпечення робіт та інформаційні системи щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи".
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінприроди.
Відповідальним виконавцем бюджетних програм є ДАЗВ, розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня - структурні підрозділи облдержадміністрацій, відповідальні за здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф. ( Пункт 2 в редакції Постанови КМ N 891 від 04.12.2013 )
3. Бюджетні кошти спрямовуються:
( Підпункт 1 пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ N 891 від 04.12.2013 )
2) за програмою "Радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення" на:
здійснення контролю за рівнем радіоактивного забруднення продуктів харчування, сільськогосподарської продукції та продукції лісового господарства;
підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації спеціалістів з питань радіаційної безпеки населення та навколишнього природного середовища;
здійснення заходів щодо реабілітації території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також щодо дозиметричної паспортизації населених пунктів;
підготовку Національною академією наук експертних висновків щодо відповідності рівня опромінення населення критеріям зон радіоактивного забруднення територій (населених пунктів); ( Підпункт 2 пункту 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 980 від 24.10.2012; в редакції Постанови КМ N 891 від 04.12.2013 )
3) за програмою "Наукове забезпечення робіт та інформаційні системи щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи" на:
виконання науково-дослідних робіт та розроблення програмного забезпечення, проведення робіт із створення, супроводження та обслуговування інформаційних систем згідно із затвердженою Мінприроди програмою робіт із забезпечення інформаційної підтримки заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Виконання науково-дослідних робіт здійснюється згідно з вимогами статті 36 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" ( 1977-12 ) і статті 14 Закону України "Про наукову і науково-технічну експертизу" ( 51/95-ВР ); ( Абзац другий підпункту 3 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 891 від 04.12.2013 )
утримання Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф.
4. Оплата робіт і послуг, зазначених у підпункті 3 пункту 3 цього Порядку, здійснюється на підставі платіжних доручень та підтвердних документів шляхом перерахування Мінприроди бюджетних коштів з реєстраційного рахунка на поточні рахунки виконавців робіт. ( Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 891 від 04.12.2013 )
Закупівля товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти здійснюється в установленому законодавством порядку.
Заборгованість за бюджетними зобов'язаннями минулих років, зареєстрована в органах Державної казначейської служби, підлягає погашенню у поточному бюджетному періоді.
5. Відповідальний виконавець бюджетної програми, розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів відображають у первинному та бухгалтерському обліку отримані (створені) оборотні та необоротні активи у порядку, встановленому Державною казначейською службою.
6. Відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов'язань в органах Державної казначейської служби та проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому Державною казначейською службою.
7. Складення та подання звітів про виконання паспортів бюджетних програм та фінансової і бюджетної звітності здійснюється в установленому законодавством порядку.
8. Одержувач бюджетних коштів подає щокварталу не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, головному розпоряднику бюджетних коштів звіт про виконання заходів та досягнуті результати за встановленою Мінприроди формою. ( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 891 від 04.12.2013 )
9. Контроль за цільовим і ефективним витрачанням бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.