КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
22.03.2013 N 1/1
Про підсумки діяльності Державного агентства
земельних ресурсів України за 2012 рік
(Рішення введено в дію Наказом
Державного агентства земельних ресурсів України
N 135 від 01.04.2013)
Діяльність Державного агентства земельних ресурсів України у 2012 році спрямовувалась на реалізацію державної політики у сфері регулювання земельних відносин, використання, відтворення, охорони та проведення моніторингу земель, ведення Державного земельного кадастру.
Основними стратегічними цілями (напрямами) діяльності Держземагентства України на 2012 рік визначено:
створення передумов для повноцінного функціонування ринку землі;
створення системи Державного земельного кадастру та гарантування прав на землю;
стратегічне планування використання земель та землеустрій;
визначення та нормативно-правове забезпечення стратегічних напрямів розвитку земельних відносин.
За 2012 рік у розвиток земельних відносин прийнято дев'ять законів України, супровід яких забезпечувало Держземагентство України, зокрема "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законів України щодо проведення робіт із землеустрою, пов'язаних із встановленням і зміною меж сіл, селищ, міст, районів", "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення".
Крім того, прийнято шість постанов Кабінету Міністрів України, в тому числі "Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель", "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру", "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з проведенням робіт із землеустрою, землеоціночних робіт та земельних торгів, і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю)", та видано вісім відомчих наказів, які зареєстровано в Міністерстві юстиції України.
З метою виконання Національного плану дій на 2012 рік Держземагентство України забезпечило введення в експлуатацію єдиного програмно-апаратного комплексу інформаційної (автоматизованої) системи ведення Державного земельного кадастру.
У 2012 році використано 91,2 млн.грн., що надійшли в порядку відшкодування втрат, з них на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб - 2,3 млн.грн. (2,5%), на поліпшення сільськогосподарських та лісогосподарських угідь - 7,7 млн.грн. (8,4%), на розроблення робочих проектів землеустрою з охорони земель - 2,9 млн.грн. (3,2%), на проведення заходів з охорони земель відповідно до розроблених робочих проектів землеустрою - 13,6 млн.грн. (15%), на проведення нормативної грошової оцінки земель - 19,8 млн.грн. (21,7%), на розмежування земель державної та комунальної власності - 10,5 млн.грн. (11,5%), на інвентаризацію земель - 30,3 млн.грн. (33,2%), на інші заходи - 4,1 млн.грн. (4,5%).
Площа земель населених пунктів, інвентаризацію яких проведено, становить 4911,83 тис.га, або 65,7% від загальної площі (наростаючим підсумком). У 2012 році проведено інвентаризацію земель населених пунктів на площі 158,27 тис.га (2,1% від загальної площі).
За 2012 рік встановлено межі у 550 населених пунктах, з них 5 міст обласного значення, 6 міст районного значення, 16 селищ міського типу та 523 сільських населених пунктів.
Протягом 2012 року оцінено землі у 2182 населених пунктах, що складає 7,3% від їх загальної кількості відповідно до вимог статті 13 Закону України "Про оцінку земель".
Протягом 2012 року повторну нормативну грошову оцінку земель відповідно до вимог статті 18 Закону України "Про оцінку земель" проведено у 9353 населених пунктах, 31,4% від їх загальної кількості, що є найвищим показником за всі роки проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів в Україні.
У 2012 році продано 3450 земельних ділянок загальною площею 1772,47 га і вартістю 933,4 млн.грн. (з них на земельних торгах продано 132 земельні ділянки площею 47,79 га, вартість яких становить 30,4 млн.грн.) та прав оренди на 635 земельних ділянок загальною площею 10069,9 га і вартістю 35,3 млн.грн., які продано на земельних торгах.
У 2012 році територіальними органами Держкомзему/Держземагентства України та центральним апаратом Держземагентства України проведено 154 аудиторських дослідження.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" Державному агентству земельних ресурсів України було передбачено асигнування на виконання чотирьох бюджетних програм у сумі 990428,6 тис.грн. Станом на 31.12.2012 доведено фінансування у сумі 900980,6 тис.грн. Сума недофінансування складає 89448 тис.грн. У зв'язку з невиконанням органами казначейства платіжних доручень на оплату зобов'язань за виконані роботи, надані послуги та придбані товари, станом на 31.12.2012, за оперативними даними, по системі Держземагентства України виникла значна кредиторська заборгованість в сумі 141261, 6 тис.грн.
Упродовж 2012 року до Держземагентства України надійшло 3938 звернень та скарг від громадян щодо вирішення проблемних питань у сфері земельних відносин, у тому числі від Кабінету Міністрів України - 488 звернень, інших органів - 733. Порівняно з 2011 роком кількість звернень громадян зменшилась на 12%.
Заслухавши та обговоривши доповідь першого заступника Голови Держземагентства України Кадомського А.М. про підсумки діяльності Держземагентства України за 2012 рік, проаналізувавши відповідні матеріали, колегія ВИРІШИЛА:
1. Роботу Державного агентства земельних ресурсів України у 2012 році в цілому визнати задовільною.
2. Відмітити позитивну динаміку стосовно проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів в цілому.
3. Відмітити позитивну роботу щодо встановлення меж населених пунктів Рескомзему АР Крим, головних управлінь Держземагентства у Хмельницькій, Запорізькій та Сумській областях.
4. Визнати недостатньою роботу щодо встановлення меж населених пунктів головних управлінь Держземагентства у Львівській, Харківській та Херсонській областях.
5. Визнати незадовільною роботу Головного управління Держземагентства у Полтавській області стосовно неналежного виконання планових показників по основних напрямках діяльності у 2012 році.
6. Голові Рескомзему АР Крим, головним управлінням Держземагентства в областях, містах Києві і Севастополі:
6.1. Взяти під особистий контроль питання проведення нормативної грошової оцінки, інвентаризації земель, встановлення та зміни меж населених пунктів, державної реєстрації земельних ділянок.
6.2. Забезпечити в межах своїх повноважень додержання встановленого законодавством порядку визначення розміру та відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, та внесення до органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування пропозицій щодо цільового використання цих коштів.
6.3. Звернути увагу на недопущення використання коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, на цілі, не передбачені статтею 209 Земельного кодексу України.
6.4. Вжити заходів щодо використання коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, на проведення робіт з охорони земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою.
6.5. Взяти під персональну відповідальність забезпечення складання електронних реєстрів документації із землеустрою та звернути увагу на якість та повноту заповнення даних реєстрів.
6.6. До п'ятого числа місяця, який настає за звітним періодом, інформувати Департамент землеустрою, використання та охорони земель про стан проведення робіт з інвентаризації земель.
Термін - щоквартально 2013 року
6.7. Надати Департаменту землеустрою, використання та охорони земель пропозиції щодо потреби у коштах з державного бюджету, необхідних для проведення у 2014 році робіт з інвентаризації земель, та кошториси по кожному об'єкту.
Термін - до 3 червня 2013 року
6.8. Взяти під персональну відповідальність виконання вимог Закону України "Про Державний земельний кадастр", Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 N 1051, постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 N 835 "Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг" (із змінами), зокрема, вжити вичерпних організаційних заходів для забезпечення своєчасного виконання функцій, покладених на державного кадастрового реєстратора вищезазначеними нормативно-правовими актами.
6.9. Вжити заходів щодо належного, своєчасного та якісного опрацювання звернень громадян, що надходять від Державного підприємства "Урядовий контактний центр".
6.10. Наголосити про необхідність вжиття заходів реагування щодо поліпшення та забезпечення: безумовної реалізації державної політики та управління у сфері регулювання земельних відносин; організації та здійснення заходів щодо протидії та запобіганню протиправного зловживання владою або службовим становищем, перевищення влади або службових повноважень, службових підроблень, хабарництва, інших службових зловживань, запобігання і протидії проявам корупції; дотримання фінансово-бюджетної дисципліни; організації, якості виконавської дисципліни та прийняття будь-яких управлінських рішень виключно в межах законодавства.
6.11. Звернути увагу на підвищення загального рівня роботи юридичної служби територіальних органів Держкомзему/Держземагентства України.
7. Начальникам Головних управлінь Держземагентства України у Сумській, Харківській областях та місті Севастополі вжити дієвих заходів для створення та укомплектації підрозділів внутрішнього аудиту.
Термін - 15 квітня 2013 року
8. Головам комісії з проведення реорганізації територіальних органів Держкомзему вжити невідкладних заходів для забезпечення проведення державної реєстрації припинення територіальних органів Держкомзему, отримання виписки про виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру та надання її до Держземагентства України.
9. Державному підприємству "Центр ДЗК" (Тарнопольський А.В.):
9.1. Забезпечити формування документів Державного земельного кадастру та перевірку електронних документів у відповідності до чинного законодавства.
9.2. Забезпечити стабільну роботу інформаційної (автоматизованої) системи Державного земельного кадастру та подальший розвиток її функціональних модулів.
10. Департаменту топографо-геодезичної і картографічної діяльності (Заєць І.М.) забезпечити реалізацію заходів з виконання планів демаркації українсько-російського та українсько-молдовського державних кордонів на 2013 рік, затверджених відповідно на дванадцятому і сорок восьмому засіданнях спільних українсько-російської та українсько-молдовської демаркаційних комісій, у частині, що стосується компетенції Держземагентства України.
Термін - протягом 2013 року
11. Департаменту державної експертизи та ліцензування (Царик К.В.) провести навчальний семінар за участю представників територіальних органів Держземагентства/Держкомзему щодо дотримання норм законодавства комісіями з проведення перевірок при здійсненні контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо проведення земельних торгів.
Термін - другий квартал 2013 року
12. Управлінню фінансового забезпечення (Каштапян Т.М.), керівникам відповідальних підрозділів центрального апарату Держземагентства України за виконання бюджетних програм та заходів розробити пропозиції до бюджетного запиту на 2014 рік у відповідності до бюджетних програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів Державного бюджету України.
Термін - третій квартал 2013 року
13. Керівникам структурних підрозділів Держземагентства України:
13.1. Забезпечувати своєчасне та якісне виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України.
13.2. Надавати до Відділу взаємодії зі ЗМІ та громадськістю розроблені проекти нормативно-правових актів, перелік запланованих до розробки проектів нормативно-правових актів, що потребують громадського обговорення (із зазначенням орієнтовної дати оприлюднення).
Термін - щомісячно до 20 числа 2013 року
14. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників Голови Держземагентства України відповідно до розподілу обов'язків.
Голова колегії С.М. Тимченко