Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
04.06.2013 N 194

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 червня 2013 р. за N 1078/23610

Про внесення змін
до деяких нормативно-правових актів
Національного банку України

Відповідно до статті 56 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), у зв'язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України ( 4651-17 ) Правління Національного банку України постановляє:

1. Унести до підпункту 2.1.1 пункту 2.1 глави 2 Положення про організацію бухгалтерського обліку та звітності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30 грудня 1998 року N 566, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 лютого 1999 року за N 56/3349 (зі змінами), такі зміни:

1.1. Абзаци двадцять шостий-двадцять дев'ятий замінити трьома новими абзацами такого змісту:

"Копії первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку та звітів можуть бути вилучені в банку лише за рішенням відповідних органів, прийнятим у межах їх повноважень, передбачених законами України.

Вилучення (виїмка) оригіналів первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку та звітів проводиться на підставі ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів (далі - ухвала) та в порядку і з дотриманням вимог глави 15 розділу II Кримінального процесуального кодексу України ( 4651-17 ).

Банк зобов'язаний надати тимчасовий доступ до первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку та звітів, зазначених в ухвалі".

У зв'язку із цим абзаци тридцятий-тридцять третій уважати відповідно абзацами двадцять дев'ятим-тридцять другим.

1.2. Доповнити підпункт після абзацу двадцять восьмого чотирнадцятьма новими абзацами такого змісту:

"Представник банку зобов'язаний:

ознайомитися з оригіналом ухвали, що пред'являється особою, зазначеною в ухвалі;

отримати від особи, що пред'явила ухвалу:

копію ухвали;

опис документів, які вилучаються на виконання ухвали;

копію протоколу про вилучення (виїмку) документів (у разі складення протоколу особою, що пред'явила ухвалу).

Тимчасове вилучення оригіналів первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку та звітів під час обшуку та огляду проводиться на підставі ухвали слідчого судді про дозвіл на проведення обшуку або ухвали слідчого судді про огляд володіння особи (далі - ухвала слідчого судді) та в порядку і з дотриманням вимог глави 16 розділу II, статей 234-237 глави 20 розділу III Кримінального процесуального кодексу України ( 4651-17 ).

Представник банку в разі проведення тимчасового вилучення первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку та звітів на підставі ухвали слідчого судді під час обшуку або огляду зобов'язаний:

ознайомитися з оригіналом ухвали слідчого судді, що пред'являється особою, зазначеною в ухвалі слідчого судді;

отримати від особи, що пред'явила ухвалу слідчого судді:

копію ухвали слідчого судді;

копію протоколу обшуку або огляду (у разі складення протоколу особою, що пред'явила ухвалу).

Банк зобов'язаний виготовити копії первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку та звітів, що вилучаються, які засвідчуються підписом представника банку. Ці копії документів залишаються в банку замість вилучених оригіналів та зберігаються в справах, з яких були вилучені їх оригінали, з відповідною відміткою про вилучення.

Банк зобов'язаний зберігати в окремій справі копії ухвал, ухвал слідчого судді, описи документів, які вилучались на виконання ухвал, копії протоколів про вилучення (виїмку) документів, обшуку або огляду".

У зв'язку із цим абзаци двадцять дев'ятий-тридцять другий уважати відповідно абзацами сорок третім-сорок шостим.

1.3. Абзац сорок четвертий викласти в такій редакції:

"У разі втрати або знищення первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, звітів керівник банку письмово повідомляє про це особу, зазначену в ухвалі, та наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів і розслідування причин їх зникнення або знищення".

2. Пункт 8 глави 4 розділу II Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 року N 281, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 серпня 2005 року за N 950/11230 (зі змінами), викласти в такій редакції:

"8. Клієнти-резиденти в разі здійснення в них вилучення (виїмки) оригіналів документів, що підтверджують потребу проведення цими резидентами розрахунків за операціями, зазначеними в цьому Положенні, мають право купувати, обмінювати іноземну валюту з метою здійснення розрахунків на підставі таких документів:

заяви про купівлю іноземної валюти;

копії ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів;

копії протоколу вилучення (виїмки) документів;

опису вилучених документів, який складено особою, що вилучила документи;

копій вилучених документів;

інших документів, що мають подаватися в пакеті документів, передбачених цим розділом для купівлі, обміну іноземної валюти та які не були вилучені".

3. Затвердити Зміни до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління Національного банку України від 14 липня 2006 року N 267, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 3 серпня 2006 року за N 935/12809 (зі змінами), що додаються.

4. Юридичному департаменту (Новіков В.В.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України для використання в роботі.

5. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.

6. Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Голова І.В.Соркін

Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
04.06.2013 N 194

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 червня 2013 р. за N 1078/23610

Зміни
до Правил зберігання, захисту, використання
та розкриття банківської таємниці

1. У главі 1:

пункт 1.1 викласти в такій редакції:

"1.1. Ці Правила розроблені відповідно до Цивільного кодексу України ( 435-15 ), Кримінального процесуального кодексу України ( 4651-17 ), Цивільного процесуального кодексу України ( 1618-15 ), глави 10, статей 64, 71 Закону України "Про банки і банківську діяльність" ( 2121-14 ), статей 7, 56, 57 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", положень Законів України "Про інформацію" ( 2657-12 ), "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" ( 249-15 ), "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" ( 3341-12 ), "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" ( 4452-17 ), "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" ( 2346-14 ) і визначають вимоги до захисту, зберігання, використання та розкриття інформації, яка містить банківську таємницю";

пункт 1.3 виключити.

У зв'язку з цим пункти 1.4-1.8 уважати відповідно пунктами 1.3-1.7;

пункт 1.3 викласти в такій редакції:

"1.3. Працівники банку в разі прийняття їх на роботу підписують зобов'язання щодо збереження банківської таємниці".

2. У главі 3:

пункт 3.8 викласти в такій редакції:

"3.8. Вимоги пунктів 3.3 та 3.5 цієї глави не поширюються на випадки надання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму (далі - Уповноважений орган), інформації про фінансові операції у випадках, передбачених законом, та органам державної податкової служби - інформації про відкриття (закриття) рахунків платників податків відповідно до статті 69 розділу II Податкового кодексу України ( 2755-17 )";

в абзаці другому пункту 3.9 слова "Міністерству фінансів України" замінити словами "центральному органу виконавчої влади, який забезпечує формування державної фінансової політики".

3. Главу 4 викласти в такій редакції:

"4. Порядок вилучення (виїмки) речей і документів,
які містять інформацію, що становить банківську таємницю

4.1. Вилучення (виїмка) речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, проводиться на підставі ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів (далі - ухвала) та в порядку і з дотриманням вимог глави 15 розділу II Кримінального процесуального кодексу України ( 4651-17 ).

4.2. Банк зобов'язаний надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі слідчого судді, суду речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, особі, зазначеній в ухвалі.

4.3. Представник банку в разі проведення вилучення (виїмки) речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, на підставі ухвали зобов'язаний:

ознайомитися з оригіналом ухвали, що пред'являється особою, зазначеною в ухвалі;

отримати від особи, що пред'явила ухвалу:

копію ухвали;

опис речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, та вилучаються на виконання ухвали;

копію протоколу про вилучення (виїмку) речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю (у разі складення протоколу особою, що пред'явила ухвалу).

4.4. Обшук та огляд речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, їх тимчасове вилучення під час цих слідчих (розшукових) дій проводяться на підставі ухвали слідчого судді про дозвіл на обшук або огляд володіння особи (далі - ухвала слідчого судді) та в порядку і з дотриманням вимог глави 16 розділу II, статей 234-237 глави 20 розділу III Кримінального процесуального кодексу України ( 4651-17 ), норм Закону про банки ( 2121-14 ), що забезпечують охорону банківської таємниці.

4.5. Представник банку в разі проведення тимчасового вилучення речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, на підставі ухвали слідчого судді під час обшуку або огляду зобов'язаний:

ознайомитися з оригіналом ухвали слідчого судді, що пред'являється особою, зазначеною в ухвалі слідчого судді;

отримати від особи, що пред'явила ухвалу слідчого судді:

копію ухвали слідчого судді;

копію протоколу обшуку або огляду (у разі складення протоколу особою, що пред'явила ухвалу).

4.6. Банк зобов'язаний:

виготовити копії з оригіналів документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, та вилучаються. Ці копії документів засвідчуються підписом представника банку та залишаються в банку замість вилучених оригіналів;

здійснити опис майна, яке містить інформацію, що становить банківську таємницю та вилучається, який засвідчується підписом представника банку та залишається в банку;

зберігати в окремих справах копії ухвал, ухвал слідчого судді, описи документів, майна, що вилучалися на виконання ухвал, копії протоколів про вилучення (виїмку) речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, обшуку або огляду".

4. Главу 7 виключити.

Директор Юридичного департаменту В.В.Новіков