Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
25.12.2012 N 45

Про затвердження Порядку складання та виконання бюджету
Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві
та професійних захворювань України та Роз'яснень щодо застосування
кодів економічної класифікації видатків бюджету Фонду соціального
страхування від нещасних випадків на виробництві та
професійних захворювань України на статутні напрями

Відповідно до частини першої статті 23 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, абзаців четвертого та тринадцятого пункту 7 частини сьомої статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", з метою приведення рішень правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у відповідність із законодавством України правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України;

Роз'яснення щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на статутні напрями.

2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України згідно з переліком, що додається.

3. Установити, що ця постанова набирає чинності з 01.01.2013 року.

4. Виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України довести цю постанову до управлінь виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Голова правління Б. Райков

Затверджено
Постанова правління Фонду
соціального страхування від
нещасних випадків на виробництві
та професійних захворювань України
25.12.2012 N 45

Порядок
складання та виконання бюджету Фонду соціального
страхування від нещасних випадків на виробництві
та професійних захворювань України

I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок регулює відносини у структурі Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд), що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджету Фонду на поточний рік та розгляду звіту про його виконання у бюджетному періоді.

1.2. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

1) бюджет Фонду - план формування фінансових ресурсів за рахунок акумулювання частки єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших надходжень, одержання яких не суперечить законодавству та їх використання для забезпечення завдань і функцій, передбачених законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності;

2) зведений кошторис Фонду - основний плановий фінансовий документ Фонду, сформований відповідно до затвердженого бюджету Фонду та на підставі обґрунтувань та розрахунків до нього, щодо отримання надходжень і розподіл видатків за кодами економічної класифікації видатків для виконання Фондом своїх функцій згідно із законодавством;

3) кошториси виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів - основні планові фінансові документи, які містять обсяг надходжень та розподіл видатків за кодами економічної класифікації видатків для здійснення виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами функцій згідно із законодавством (далі - кошториси);

4) плани асигнувань виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів - щомісячний розподіл доходів і видатків, затверджених у кошторисі, які регламентують здійснення платежів відповідно до взятих зобов'язань протягом бюджетного періоду (далі - плани асигнувань);

5) доходи бюджету Фонду - сукупність грошових надходжень, що отримує Фонд для здійснення основних завдань і функцій, передбачених законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (далі - доходи)

6) видатки бюджету Фонду - кошти, що спрямовуються на здійснення основних завдань і функцій за напрямами, передбаченими законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (далі - видатки).

II. Структура бюджету фонду

2.1. Основними складовими бюджету Фонду є доходна та видаткова частини бюджету.

В бюджеті Фонду окремими рядками відображаються відомості про залишок коштів і резерв коштів для забезпечення виконання завдань страхування від нещасного випадку на початок та кінець бюджетного періоду.

Доходи та видатки бюджету Фонду відображаються у структурі бюджету як розділ "I. Доходи" та розділ "II. Видатки" у розрізі статей із зазначенням загальних обсягів коштів за напрямами роботи Фонду відповідно до чинного законодавства та нормативно-правових актів.

2.2. До видатків на статутні напрями діяльності Фонду виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами застосовуються коди економічної класифікації видатків бюджету Фонду, визначені у Роз'ясненнях щодо їх застосування, які затверджуються правлінням Фонду.

2.3. Видатки на адміністративно-господарські витрати Фонду розраховуються з дотриманням положень Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12 березня 2012 року N 333 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21 червня 2012 року N 754, далі - Інструкція).

Видатки на адміністративно-господарські витрати Фонду погоджуються із спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері фінансів, праці та соціальної політики.

2.4. Бюджет Фонду містить такі складові:

залишок коштів на початок року;

резерв коштів для забезпечення виконання завдань страхування від нещасного випадку на початок року;

доходи;

видатки;

залишок коштів на кінець року;

резерв коштів для забезпечення виконання завдань страхування від нещасного випадку на кінець року.

2.5. Залишок коштів на початок року при складанні проекту бюджету Фонду встановлюється в розмірі планового показника на кінець поточного року.

Цей показник уточнюється за результатами роботи попереднього звітного періоду відповідно до фактичного розміру залишку коштів на доходних та видаткових рахунках.

2.6. Резерв коштів для забезпечення виконання завдань страхування від нещасного випадку на початок року планується у розмірі, передбаченому в бюджеті Фонду на кінець поточного року.

2.7. Розділ "I. Доходи" включає:

"1. Поточні надходження";

"2. Прибуток, одержаний від розміщення тимчасово вільних коштів Фонду, у тому числі резерву коштів, на вкладних (депозитних) рахунках".

2.7.1. Поточні надходження бюджету Фонду розподіляються на:

1) Внески роботодавців (ВР).

Внески роботодавців розраховуються на підставі прогнозного фонду оплати праці найманих працівників, на який нараховується єдиний внесок, що розподіляється на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання у плановому році та законодавчо визначеного розміру частки єдиного внеску, яка розподіляється на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, у фіксованому відсотку від нарахованого єдиного внеску відповідно до класів професійного ризику виробництва та категорій платників єдиного внеску, і розраховується за формулою:

ВР = Snk=1 (ФОПпр. к. * Pk),

де:

ВР - внески роботодавців;

n - кількість класів професійного ризику виробництва та категорій платників єдиного внеску.

ФОПпр. к. - прогнозний фонд оплати праці відповідного класу професійного ризику виробництва та категорії платників єдиного внеску на плановий рік.

Цей показник розраховується як добуток загального фонду оплати праці на плановий рік, що приймається до розрахунку (ФОПпр) та питомої ваги фонду оплати праці (з урахуванням фонду оплати праці бюджетних установ) відповідного класу професійного ризику виробництва та категорії платників єдиного внеску, яка склалася в останньому звітному році (ПВФк.), і розраховується за формулою:

ФОПпр. к = ФОПпр х ПВФк.;

ФОПпр - загальний фонд оплати праці на плановий рік, що приймається для розрахунку, визначається як прогнозний фонд оплати праці найманих працівників без грошового забезпечення військовослужбовців на плановий рік (ФОП) з урахуванням питомої ваги загальної суми нарахованої заробітної плати та інших видів доходів (без грошового забезпечення військовослужбовців, доходу (чистого доходу), заявленого в податковій декларації фізичних осіб - підприємців та грошового забезпечення батьків-вихователів) в межах максимальної величини нарахування до загальної суми нарахованої заробітної плати та інших видів доходу (без грошового забезпечення військовослужбовців та доходу (чистого доходу), заявленого в податковій декларації фізичних осіб - підприємців), що фактично склалися в останньому звітному періоді (ПВ), і розраховуються за формулою:

ФОПпр = ФОП х ПВ,

Рк - законодавчо визначений розмір частки єдиного внеску, що розподіляється на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, у фіксованому відсотку від нарахованого єдиного внеску відповідно до класу професійного ризику виробництва або категорії платників єдиного внеску.

2) Кошти, що надійшли від стягнення пені та штрафів за адміністративні правопорушення з посадових осіб страхувальників.

Кошти, що надійшли від стягнення пені та штрафів за адміністративні правопорушення з посадових осіб страхувальників плануються на рівні фактичних надходжень в останньому звітному році з урахуванням змін у законодавстві.

Для обліку адміністративних штрафів застосовується касовий метод нарахування доходів.

3) Добровільні внески та інші надходження, отримання яких не суперечить законодавству.

Добровільні внески та інші надходження, отримання яких не суперечить законодавству, плануються на рівні фактичних надходжень в останньому звітному році з урахуванням змін у законодавстві.

До складу надходжень входять:

- добровільні внески;

- кошти, одержані від компенсації відсотків вартості та реалізації автомобілів, що перебували у користуванні інвалідів, в тому числі:

а) від компенсації вартості авто (7 відсотків), які отримують інваліди на пільгових умовах;

б) сплачені членами сімей померлих інвалідів за залишені їм автомобілі;

в) за повернуті (вилучені) автомобілі, в тому числі від реалізації металобрухту;

г) від страхової компанії у разі конструктивного знищення автомобіля;

- капіталізовані платежі, нарахування яких здійснюється за касовим методом;

- інші надходження.

2.7.2. Прибуток, одержаний від розміщення тимчасово вільних коштів Фонду, у тому числі резерву коштів, на вкладних (депозитних) рахунках відображається у формі бюджету на плановий рік та визначається шляхом множення суми коштів, що плануються для розміщення на вкладних (депозитних) рахунках банків на відсотки банків або відповідно до укладених договорів.

2.8. Розділ "II. Видатки" складається зі статей витрат:

"1. Профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань";

"2. Витрати, пов'язані з відшкодуванням Пенсійному фонду України виплачених ним пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання";

"3. Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті";

"4. Медична, професійна та соціальна реабілітація потерпілих на виробництві"

"5. Видатки по перерахуванню коштів (обслуговування банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта");

"6. Судові витрати та виконавчий збір";

"7. Витрати на забезпечення діяльності по обслуговуванню потерпілих та інвалідів";

"8. Видатки на створення лікувально-профілактичної бази Фонду";

"9. Витрати на заходи по координації роботи зі страхувальниками";

"10. Витрати на виконання інших робіт, пов'язаних з координацією страхової діяльності";

"11. Забезпечення роботи правління та наглядової ради Фонду";

"12. Поточні видатки виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів";

"13. Капітальні видатки виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів".

2.8.1. Профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

При складанні бюджету Фонду видатки на забезпечення фінансування заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров'ю працівників, викликаної умовами праці, планується у розмірі видатків, передбачених у Заходах з профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, затверджених правлінням Фонду (далі - Заходи), але не більше 5 відсотків поточних надходжень планового бюджетного періоду з врахуванням фінансових можливостей Фонду.

Видатки за цією статтею бюджету Фонду плануються за такими напрямами:

1) Фінансування заходів згідно із затвердженою в установленому законодавством порядку Загальнодержавною (Національною) програмою поліпшення стану безпеки умов праці та виробничого середовища.

Видатки плануються в обсягах, передбачених у Заходах на плановий рік та зазначених в Загальнодержавній (Національній) цільовій програмі поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами.

2) Фінансування заходів, передбачених регіональними програмами поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища.

Планується в обсягах видатків, передбачених у Заходах на плановий рік з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами.

3) Фінансування заходів, передбачених галузевими програмами поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища.

Планується в обсягах видатків, передбачених у Заходах на плановий рік відповідно до рішень центральних органів виконавчої влади на плановий рік, з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами.

4) Фінансування видатків на навчання та підвищення рівня знань спеціалістів, які вирішують питання охорони праці.

Планується в обсягах видатків на навчання та підвищення рівня знань спеціалістів, які вирішують питання охорони праці, передбачених у Заходах на плановий рік з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами.

5) Фінансування видатків на організацію розроблення та виробництва засобів індивідуального та колективного захисту працівників.

Планується в обсягах видатків, передбачених у Заходах на плановий рік у відповідності з чинним законодавством України, з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами.

6) Фінансування заходів з пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці.

Плануються витрати на проведення відповідних заходів з пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці, передбачених у Заходах на плановий рік у відповідності з чинним законодавством України, з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами.

7) Фінансування інших профілактичних заходів відповідно до завдань страхування від нещасних випадків.

Враховуються витрати, передбачені для здійснення інших профілактичних заходів відповідно до завдань страхування від нещасного випадку, що не суперечать законодавству, що включені до Заходів, затверджених постановою правління Фонду на плановий рік, з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи та недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами.

У разі відсутності на момент прийняття бюджету Фонду затверджених Заходів на плановий рік, видатки за статтею бюджету Фонду "1. Профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань" плануються виходячи з пропозицій, наданих структурним підрозділом виконавчої дирекції Фонду відповідальним за цей напрям роботи, розроблених в порядку встановленому відповідними нормативно-правовими актами.

2.8.2. Витрати, пов'язані з відшкодуванням Пенсійному фонду України виплачених ним пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (Ввп).

Розраховуються за формулою:

Ввп = (Вщп + Вмп) х 12 міс. х Ісц + Впс, де:

Вщп - витрати суми пенсій, що підлягають відшкодуванню за останній місяць звітного періоду поточного року;

Вмп - середньомісячні витрати на пенсії потерпілим, які проживають за межами України, що підлягають відшкодуванню за останній квартал звітного періоду поточного року, які розраховуються за формулою:

Вмп = Вк / 3 міс., де:

Вк - витрати за квартал;

3 міс. - кількість місяців у кварталі;

12 міс. - тривалість бюджетного періоду;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Впс - прогнозні витрати, пов'язані з відшкодуванням витрат Пенсійному Фонду України виплачених ним пенсій по інвалідності для виконання рішень суду про стягнення витрат.

2.8.3. Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті.

Планується в розрізі наступних видатків за економічною класифікацією з урахуванням простроченої кредиторської заборгованості за звітний період поточного року за тими видами видатків за якими вона виникла:

1) Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності (Вдтн).

Розраховується за формулою:

Вдтн = Вдтнср х Nдтн х Кзсзп, де:

Вдтнср - середній розмір видатків на допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності за звітний період поточного року;

Nдтн - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;

Nдтн прогнозується з урахуванням тенденції зміни кількості потерпілих, які отримали тимчасову непрацездатність протягом попередніх років

Кзсзп - прогнозний коефіцієнт зростання середньомісячної заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році в порівнянні з поточним роком.

2) Одноразова допомога потерпілому в разі стійкої втрати професійної працездатності (Водп).

Розраховується за формулою:

Водп = Водпср х Nодп х Кзр, де:

Водпср - середній розмір видатків одноразової допомоги потерпілому за звітний період поточного року:

Водпср = Водпз / Nодпз, де:

Водпз - витрати на одноразову допомогу потерпілим за звітний період поточного року;

Nодпз - кількість осіб, яким відшкодовано одноразову допомогу за звітний період поточного року.

Nодп - прогнозна кількість потерпілих, які частково чи повністю можуть втратити професійну працездатність:

Nодп = Nодпз / М х 12, де:

Nодпз - кількість осіб, яким відшкодовано одноразову допомогу за звітний період поточного року

М - кількість місяців звітного періоду поточного року;

12 - тривалість бюджетного періоду.

Значення Nодп може враховувати тенденцію зміни кількості потерпілих, які частково чи повністю втратили професійну працездатність протягом попередніх років;

Кзр - коефіцієнт зростання граничного розміру одноразової допомоги у плановому році. Розраховується як відношення середньозваженого граничного розміру одноразової допомоги у плановому році до поточного.

3) Щомісячна страхова виплата в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого (Вщгс).

Розрахунок 1.

Застосовується при складанні проекту бюджету Фонду для схвалення правлінням Фонду, на показниках I кварталу поточного року.

Вщгс = Вщг + Вщпр+ Сі, де:

Вщг - витрати на щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого (далі - щомісячна страхова виплата), що призначена до 1 січня планового року:

Вщг = Вщгсср1 х Пфзп х 3 + Вщгсср1 х Пфзп х Пзп х 9

Вщгсср1 - середньомісячні витрати на щомісячну страхову виплату за I квартал поточного року:

Вщгсср1 = ВщгсIкв / 3, де:

ВщгсІкв - витрати на щомісячну страхову виплату за I квартал поточного року;

3 - кількість місяців кварталу;

Пфзп - фактичний коефіцієнт зростання щомісячної страхової виплати, після проведеного перерахунку з 1 березня поточного року;

3 - кількість місяців планового року, за які відшкодовується щомісячна страхова виплата до перерахування її розміру;

Пзп - прогнозний коефіцієнт зростання заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у поточному році (прогнозний розмір коефіцієнту на який буде здійснюватись перерахунок з 1 березня планового року);

9 - кількість місяців планового року, за які відшкодовується щомісячна страхова виплата із врахуванням перерахованого її розміру;

Вщпр - витрати на щомісячну страхову виплату, що буде призначена з 1 січня планового року:

Вщпр = Зпс х Vс х Nщг х Ксер, де:

Зпс - прогнозна середньомісячна заробітна плата робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році;

Vс - середній відсоток втрати професійної працездатності за звітний період поточного року;

Nщгс - прогнозна кількість потерпілих, яким щомісячна страхова виплата буде призначена з 1 січня планового року, що визначається на рівні прогнозної кількості потерпілих, які частково чи повністю втратять професійну працездатність і отримають одноразову допомогу у плановому році;

Ксер - середньозважена кількість місяців за рік, в яких проводиться щомісячна страхова виплата потерпілим, які звернуться до Фонду протягом планового року

Сі - прогнозна сума індексації щомісячної страхової виплати планується за пропозиціями робочих органів та/або розраховується за формулою:

Сі = (Вщг + Вщпр) / 12 х Пісц, де:

Пісц - прогнозна величина зростання індексу споживчих цін у плановому році.

Розрахунок 2.

Застосовується при складанні остаточного варіанту бюджету Фонду для затвердження правлінням Фонду, на показниках III або IV кварталу (або останнього місяця відповідного кварталу) поточного року:

Вщгс = Вщг + Вщпр + Сі, де:

Вщг - витрати на щомісячну страхову виплату, що призначена до 1 січня планового року:

Вщг = Вщгсср2 х 3 + Вщгсср2 х Пзп х 9, де:

Вщгсср2 - середньомісячні витрати на щомісячну страхову виплату у звітному періоді поточного року:

Вщгсср2 = Вщгскв / 3, де:

Вщгскв - витрати на щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого у звітному періоді поточного року;

3 - кількість місяців кварталу;

Пзп - прогнозний коефіцієнт зростання заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у поточному році (прогнозний розмір коефіцієнту на який буде здійснюватись перерахунок з 1 березня планового року);

9 - кількість місяців планового року, за які відшкодовується щомісячна страхова виплата із врахуванням перерахованого її розміру;

Вщпр - витрати на щомісячну страхову виплату, що буде призначена з 1 січня планового року:

Вщпр = Зпс х Vс х Nщг х Ксер, де:

Зпс - прогнозна середньомісячна заробітна плата робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році;

Vс - середній відсоток втрати професійної працездатності за звітний період поточного року;

Nщгс - прогнозна кількість потерпілих, яким щомісячна страхова виплата буде призначена з 1 січня планового року, що визначається на рівні прогнозної кількості потерпілих, які частково чи повністю втратять професійну працездатність і отримають одноразову допомогу у плановому році;

Ксер - середньозважена кількість місяців за рік, в яких проводиться щомісячна страхова виплата потерпілим, які звернуться до Фонду протягом планового року;

Сі - прогнозна сума індексації щомісячна страхова виплата планується за пропозиціями робочих органів та/або розраховується за формулою:

Сі = (Вщг + Вщпр) / 12 х Пісц, де:

Пісц - прогнозна величина зростання індексу споживчих цін у плановому році.

4) Страхова виплата потерпілому при тимчасовому переведенні на легшу роботу (Втплр).

Розраховується за формулою:

Втплр = Втплрср х Nтплр х Кзсзп, де:

Втплрср - середній розмір виплати при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу роботу за звітний період поточного року;

Втплрср = Втплрз / Nтплрз, де:

Втплрз - витрати на виплати потерпілим при тимчасовому переведенні на легшу роботу за звітний період поточного року;

Nтплрз - кількість осіб, яким здійснено виплати при тимчасовому переведенні на легшу роботу за звітний період поточного року.

Nтплр - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;

Значення Nтплр може враховувати тенденцію зміни кількості потерпілих, яким відшкодовувалися ці виплати протягом попередніх років.

Кзсзп - прогнозний коефіцієнт зростання середньомісячної заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році в порівнянні з поточним роком.

5) Одноразова допомога в разі смерті потерпілого (Водсу).

Витрати плануються за категоріями отримувачів (сім'я, утриманці) та розраховуються за формулою:

Водсу = Водсуср х Nодсу х Кзсзп

Водсуср - середній розмір витрат одноразової допомоги на одну сім'ю, утриманця за звітний період поточного року:

Водсуср = Водсуз / Nодсуз, де:

Водсуз - витрати на одноразову допомогу сім'ям, утриманцям за звітний період поточного року;

Nодсуз - кількість сімей, утриманців, яким відшкодовано одноразову допомогу у звітному періоді поточного року;

Nподсу - прогнозна кількість сімей, утриманців на плановий рік:

Nподсу = (Nодс + Nоду) / М х 12, де:

Nодс - кількість сімей, яким відшкодовано одноразову допомогу у звітному періоді поточного року;

Nоду - кількість утриманців, яким відшкодовано одноразову допомогу у звітному періоді поточного року;

Значення Nподсу може враховувати тенденцію зміни кількості сімей та утриманців, яким відшкодовувалась одноразова допомога протягом попередніх років;

M - кількість місяців звітного періоду поточного року;

12 міс. - тривалість бюджетного періоду.

Кзсзп - прогнозний коефіцієнт зростання середньомісячної заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році в порівнянні з поточним роком.

6) Щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника (Вщсу).

Розрахунок 1.

Застосовується при складанні проекту бюджету Фонду для схвалення правлінням Фонду, на показниках І кварталу поточного року.

Вщсу = Вщс + Вщсупр + Сі, де:

Вщс - витрати на щомісячну страхову виплату особам, які мають на це право в разі втрати годувальника (далі - щомісячна страхова виплата), що призначена до 1 січня планового року:

Вщс = Вщсуср1 х Пфзп х 3 + Вщсуср1 х Пфзп х Пзп х 9;

Вщсуср1 - середньомісячні витрати на щомісячну страхову виплату у І кварталі поточного року:

Вщсуср1 = Вщсукв / 3, де:

Вщсу1 кв - витрати щомісячної страхової виплати за I квартал поточного року;

3 - кількість місяців кварталу.

Пфзп - фактичний коефіцієнт зростання щомісячної страхової виплати, після проведеного перерахунку з 1 березня поточного року;

3 - кількість місяців планового року, за які відшкодовується щомісячна страхова виплата до перерахування її розміру;

Пзп - прогнозний коефіцієнт зростання заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у поточному році (прогнозний розмір коефіцієнту на який буде здійснюватись перерахунок з 1 березня планового року);

9 - кількість місяців планового року, за які відшкодовується щомісячна страхова виплата із врахуванням перерахованого її розміру.

Вщсупр - витрати на щомісячну страхову виплату, що буде призначена з 1 січня планового року:

Вщсупр = Зпс х Nщсу х Ксер, де:

Зпс - прогнозна середньомісячна заробітна плата робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році;

Nщсу - прогнозна кількість утриманців, яким щомісячна страхова виплата буде призначена з 1 січня планового року, що визначається на рівні прогнозної кількості утриманців, які отримають одноразову допомогу у плановому році;

Ксер - середньозважена кількість місяців за рік, в яких проводиться щомісячна страхова виплата утриманцям, які звернуться до Фонду протягом планового року.

Сі - прогнозна сума індексації щомісячної страхової виплати планується за пропозиціями робочих органів та/ або розраховується за формулою:

Сі = (Вщс + Вщсупр) / 12 х Пісц, де:

Пісц - прогнозна величина зростання індексу споживчих цін у плановому році.

Розрахунок 2.

Застосовується при складанні остаточного варіанту бюджету Фонду для затвердження правлінням Фонду, на показниках III або IV кварталу (або останнього місяця відповідного кварталу) поточного року:

Вщсу = Вщс + Вщсупр + Сі, де:

Вщс - витрати на щомісячну страхову виплату, що призначена до 1 січня планового року:

Вщс = Вщсуср2 х 3 + Вщсуср2 х Пзп х 9, де:

Вщсуср2 - середньомісячні витрати на щомісячну страхову виплату за звітний період поточного року:

Вщсуср2 = Вщсукв / 3, де:

Вщсукв - витрати на щомісячну страхову виплату у звітному періоді поточного року;

3 - кількість місяців кварталу.

Пзп - прогнозний коефіцієнт зростання заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у поточному році (прогнозний розмір коефіцієнту на який буде здійснюватись перерахунок з 1 березня планового року);

9 - кількість місяців планового року, за які відшкодовується щомісячна страхова виплата із врахуванням перерахованого її розміру;

Вщсупр - витрати на щомісячну страхову виплату, що буде призначена з 1 січня планового року:

Вщсупр = Зпс х Nщсу х Ксер, де:

Зпс - прогнозна середньомісячна заробітна плата робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році;

Nщсу - прогнозна кількість утриманців, яким щомісячна страхова виплата буде призначена з 1 січня планового року, що визначається на рівні прогнозної кількості утриманців, які отримають одноразову допомогу у плановому році;

Ксер - середньозважена кількість місяців за рік, в яких проводиться щомісячна страхова виплата утриманцям, які звернуться до Фонду протягом планового року.

Сі - прогнозна сума індексації щомісячної страхової виплати, планується за пропозиціями робочих органів та/або розраховується за формулою:

Сі = (Вщсу + Вщсупр) / 12 х Пісц, де:

Пісц - прогнозна величина зростання індексу споживчих цін у плановому році.

7) Витрати на поховання потерпілого (Вп).

Розраховуються за формулою:

Вп = Впср х Nп х Ісц, де:

Впср - середній розмір витрат на поховання потерпілого за звітний період поточного року:

Впср = Впз / Nпз, де:

Впз - витрати на поховання потерпілих за звітний період поточного року;

Nпз - кількість сімей (страхувальників чи інших осіб), яким відшкодовано витрати на поховання потерпілих у звітному періоді поточного року;

Nп - прогнозна кількість сімей (страхувальників чи інших осіб), на плановий рік:

Nп = Nпз / М х 12, де:

Nпз - кількість сімей (страхувальників чи інших осіб), яким відшкодовано витрати на поховання потерпілих, у звітному періоді поточного року;

М - кількість місяців звітного періоду поточного року;

12 - тривалість бюджетного періоду;

Значення Nп може враховувати тенденцію зміни кількості сімей (страхувальників чи інших осіб), яким відшкодовано витрати на поховання протягом попередніх років.

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

8) Витрати на відшкодування грошової суми за моральну (немайнову) шкоду за зобов'язаннями минулих років, що виникли до 23.02.2007 року, плануються в розмірі очікуваних витрат щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди потерпілим та членам їх сімей за рішеннями судів.

2.8.4. Медична, професійна та соціальна реабілітація потерпілих на виробництві планується в розрізі наступних видатків за економічною класифікацією з урахуванням простроченої кредиторської заборгованості за звітний період поточного року за тими видами видатків за якими вона виникла:

1) Витрати на лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію (Влр).

Розраховуються за формулою:

Влр = Вл + Вр + Плр + Пс + Сл + Ср, де:

Вл - прогнозні витрати на лікування потерпілих на виробництві у плановому році:

Вл = Влпр / Кпот х Кпрогн х Ісц, де:

Влпр - витрати на лікування потерпілих на виробництві за звітний період поточного року;

Кпот - кількість потерпілих, які проліковані за звітний період поточного року;

Кпрогн - прогнозна кількість потерпілих, які будуть проліковані у плановому році з урахуванням тенденції минулих років;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Вр - прогнозні витрати на медичну реабілітацію потерпілих у плановому році:

Вр = Врпр / Кпот х Кпрогн х Ісц, де:

Врпр - витрати на медичну реабілітацію потерпілих за звітний період поточного року;

Кпот - кількість потерпілих, які пройшли медичну реабілітацію за звітний період поточного року;

Кпрогн - прогнозна кількість потерпілих, які потребують медичної реабілітації у плановому році з урахуванням тенденції минулих років;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Плр - прогнозні витрати на проїзд потерпілих до місця лікування та медичної реабілітації і у зворотному напрямку:

Плр= Вплр / Кпот х Кпрогн х Ісц, де:

Вплр - витрати на проїзд потерпілих до місця лікування та медичної реабілітації і у зворотному напрямку за звітний період поточного року;

Кпот - кількість потерпілих, яким відшкодовано витрати на проїзд до місця лікування та медичної реабілітації і у зворотному напрямку за звітний період поточного року;

Кпрогн - прогнозна кількість потерпілих, яким буде відшкодовано витрати на проїзд до місця лікування та медичної реабілітації і у зворотному напрямку у плановому році з урахуванням тенденції минулих років;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Пс - прогнозні витрати на проїзд та житло супроводжуючим особам інвалідів I групи:

Пс = (Вп х Ісц + Вс) х Кпрогн, де:

Вп - витрати на проїзд супроводжуючим особам інвалідів I групи в поточному році;

Вс - витрати на житло супроводжуючим особам інвалідів I групи згідно із законодавством про службові відрядження;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;

Кпрогн - прогнозна кількість супроводжуючих осіб інвалідів I групи у плановому році з урахуванням тенденції минулих років.

Сл - прогнозні витрати за самостійну оплату лікування потерпілих у плановому році:

Сл = Всл / Кпот х Кпрогн х Ісц, де:

Всл - витрати за самостійну оплату лікування потерпілих за звітний період поточного року;

Кпот - кількість потерпілих, яким відшкодовано витрати за самостійну оплату лікування за звітний період поточного року;

Кпрогн - прогнозна кількість потерпілих, яким буде відшкодовано витрати за самостійну оплату лікування у плановому році з урахуванням тенденції минулих років;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Ср - прогнозні витрати за самостійну оплату медичної реабілітації потерпілих у плановому році:

Ср = Вср / Кпот х Кпрогн х Ісц, де:

Вср - витрати за самостійну оплату медичної реабілітації потерпілих за звітний період поточного року;

Кпот - кількість потерпілих, яким відшкодовано витрати за самостійну оплату медичної реабілітації за звітний період поточного року;

Кпрогн - прогнозна кількість потерпілих, яким буде відшкодовано витрати за самостійну оплату медичної реабілітації у плановому році з урахуванням тенденції минулих років;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

2) Витрати на санаторно-курортне лікування (Вп).

Розраховуються за формулою:

Вп = Він-сп + Вінв + Всупр + В проїзд + Вс, де:

Він-сп - витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів з ушкодженням спинного мозку:

Він-сп = В1ін-сп / N1ін-сп х Nін-сп х Ісц, де:

В1ін-сп - витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів з ушкодженням спинного мозку за звітний період поточного року;

N1ін-сп - кількість інвалідів з ушкодженням спинного мозку, які одержали путівки для санаторно-курортного лікування у звітному періоді поточного року;

Nін-сп - прогнозна кількість інвалідів з ушкодженням спинного мозку, які потребують санаторно-курортного лікування у плановому році;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;

Вінв - витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів, крім інвалідів з ушкодженням спинного мозку:

Вінв = В1інв / N1інв х Nінв х Ісц, де:

В1інв - витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів, крім інвалідів з ушкодженням спинного мозку, за звітний період поточного року;

N1інв - кількість інвалідів, крім інвалідів з ушкодженням спинного мозку, які одержали путівки для санаторно-курортного лікування у звітному періоді поточного року;

Nінв - прогнозна кількість інвалідів, крім інвалідів з ушкодженням спинного мозку, які потребують санаторно-курортного лікування, яким планується надати путівки у плановому році;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;

Всупр - витрати на придбання путівок для супроводжуючих осіб:

Всупр = В1супр / N1супр х Nсупр х Ісц, де:

В1супр - витрати на придбання путівок для супроводжуючих осіб за звітний період поточного року;

N1супр - кількість супроводжуючих осіб, яким було відшкодовано витрати у звітному періоді поточного року;

Nсупр - прогнозна кількість супроводжуючих осіб на плановий рік;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;

Впроїзд - витрати на проїзд інвалідів та супроводжуючих осіб до санаторно-курортних закладів:

В проїзд = В1проїзд / N1проїзд х Nпроїзд х Ісц, де:

В1проїзд - витрати на проїзд інвалідів та супроводжуючих осіб до санаторно-курортних закладів за звітний період поточного року;

N1проїзд - кількість інвалідів та супроводжуючих осіб, яким відшкодовано витрати на проїзд до санаторно-курортних закладів у звітному періоді поточного року;

Nпроїзд - прогнозна кількість інвалідів та супроводжуючих осіб, яким буде відшкодовано витрати на проїзд у плановому році;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Вс - витрати за самостійно придбані путівки у плановому році:

Вс = Всп / N1інв х Nінв х Ісц, де:

Всп - витрати за самостійно придбані путівки за звітний період поточного року;

N1інв - кількість потерпілих, які самостійно придбали путівки у звітному періоді поточного року;

Nінв - прогнозна кількість потерпілих, яким буде відшкодовано вартість самостійно придбаних путівок у плановому році;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

3) Витрати на технічні та інші засоби реабілітації (Втзр).

Розраховуються за формулою:

Втзр = Втз + Вітз + Птз + Пс + Вптр, де:

Втз - прогнозні витрати на придбання технічних засобів реабілітації, в тому числі на заходи, пов'язані з первинним та складним протезуванням:

Втз = Втззп / Nтззп х Nтзп х Ісц, де:

Втззп - витрати на придбання технічних засобів реабілітації, в тому числі на заходи, пов'язані з первинним та складним протезуванням за звітний період поточного року;

Nтззп - кількість потерпілих (або виробів) за звітний період поточного року;

Nтзп - прогнозна кількість потерпілих (виробів) на плановий рік;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Вітз - прогнозні витрати на придбання інших технічних засобів реабілітації:

Вітз = Вітзп / Nтззп х Nтзп х Ісц, де:

Вітзп - витрати на придбання інших технічних засобів реабілітації за звітний період поточного року;

Nтззп - кількість потерпілих (або виробів) за звітний період поточного року;

Nтзп - прогнозна кількість потерпілих (виробів) на плановий рік;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Птз - прогнозні витрати на проїзд потерпілих до підприємства і назад:

Птз = Птзп / Nтззп х Nтзп х Ісц, де:

Птзп - витрати на проїзд потерпілих за звітний період поточного року;

Nтззп - кількість потерпілих, яким відшкодовано витрати на проїзд за звітний період поточного року;

Nтзп - прогнозна кількість потерпілих, яким буде відшкодовано витрати на проїзд у плановому році;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Пс - прогнозні витрати на проїзд та проживання супроводжуючих осіб:

Пс = (Ппс х Ісц + Пппс) х Nтзп, де:

Ппс - витрати на проїзд супроводжуючих осіб в поточному році;

Пппс - витрати на добові та житло супроводжуючих осіб згідно із законодавством про службові відрядження;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;

Nтзп - прогнозна кількість супроводжуючих осіб, яким буде відшкодовано витрати на проїзд, добові та житло у плановому році.

Вптр - прогнозні витрати на післягарантійний ремонт технічних та інших засобів реабілітації:

Вптр = Втр / Nтр х Nптр х Ісц, де:

Втр - витрати на післягарантійний ремонт технічних та інших засобів реабілітації за звітний період поточного року;

Nтр - кількість потерпілих (або виробів) яким проведено післягарантійний ремонт технічних та інших засобів реабілітації за звітний період поточного року;

Nптр - прогнозна кількість потерпілих (виробів) на плановий рік;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

4) Витрати на зубопротезування (Вз).

Розраховуються за формулою:

Вз = Взср х Nз х Ісц, де:

Взср - середні витрати зубопротезування одного потерпілого за звітний період поточного року:

Взср = Взз / Nзз, де:

Взз - витрати на зубопротезування за звітний період поточного року;

Nзз - кількість потерпілих, яким проведено зубопротезування у звітному періоді поточного року;

Nз - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

5) Витрати на очне протезування, придбання окулярів і контактних лінз (Во).

Розраховуються за формулою:

Во = Воср х Nо х Ісц, де:

Воср - середні витрати на очне протезування, придбання окулярів та контактних лінз на одного потерпілого за звітний період поточного року:

Воср = Воз / Nоз, де:

Воз - витрати на очне протезування, придбання окулярів та контактних лінз за звітний період поточного року;

Nоз - кількість потерпілих, яким проведено очне протезування, придбано окуляри та контактні лінзи у звітному періоді поточного року;

Nо - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Витрати на очне протезування, придбання окулярів та контактних лінз можуть розраховуватись за кожним видом окремо.

6) Витрати на слухові апарати (Вса).

Розраховуються за формулою:

Вса = Всаср х Nса х Ісц, де:

Всаср - середні витрати на слухові апарати одному потерпілому за звітний період поточного року;

Всаср = Всаз / Nсаз, де:

Всаз - витрати на слухові апарати за звітний період поточного року;

Nсаз - кількість потерпілих, яким придбано слухові апарати у звітному періоді поточного року;

Nса - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

7) Витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення (Вм).

Розраховуються за формулою:

Вм = Вмср х Nм х 12 міс. х Ісц, де:

Вмср - середньомісячні витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення на одного потерпілого за звітний період поточного року:

Вмср = Вмз / Nмз / М, де:

Вмз - витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення за звітний період поточного року;

Nмз - кількість потерпілих, яким надано лікарські засоби та вироби медичного призначення у звітному періоді поточного року;

М - кількість місяців звітного періоду поточного року.

Nм - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;

12 міс. - тривалість бюджетного періоду;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

8) Витрати на додаткове харчування (Вх).

Розраховуються за формулою:

Вх = Вхср х Nх х 12 міс. х Ісц, де:

Вхср - середньомісячні витрати на додаткове харчування на одного потерпілого за звітний період поточного року:

Вхср = Вхз / Nхз / М, де:

Вхз - витрати на додаткове харчування за звітний період поточного року;

Nхз - кількість потерпілих, які отримали додаткове харчування у звітному періоді поточного року;

М - кількість місяців звітного періоду поточного року;

Nх - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;

12 міс. - тривалість бюджетного періоду;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

9) Витрати на професійне навчання або перекваліфікацію за індивідуальними програмами реабілітації потерпілих та інші витрати (Вн).

Розраховуються за формулою:

Вн = Внср х Nн х Ісц, де:

Внср - середні витрати на професійне навчання або перекваліфікацію за звітний період поточного року:

Внср = Внз / Nнз, де:

Внз - витрати на професійне навчання або перекваліфікацію за звітний період поточного року;

Nнз - кількість потерпілих, які пройшли навчання або перекваліфікацію у звітному періоді поточного року.

Nн - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

10) Витрати на спеціальний медичний догляд (Вмд).

Розраховуються за формулою:

Вмд = Мзп х Nмд х 12 міс, де:

Мзп - розмір прогнозної мінімальної заробітної плати у плановому році;

Nмд - прогнозна кількість інвалідів, які потребуватимуть спеціального медичного догляду у плановому році;

12 міс. - тривалість бюджетного періоду.

11) Витрати на постійний сторонній догляд (Всд).

Розраховуються за формулою:

Всд = Мзп / 2 х Nсд х 12 міс., де:

Мзп - розмір прогнозної мінімальної заробітної плати у плановому році;

Nсд - прогнозна кількість інвалідів, які потребуватимуть постійного стороннього догляду у плановому році;

12 міс. - тривалість бюджетного періоду.

12) Витрати на побутове обслуговування (Впо).

Розраховуються за формулою:

Впо = Мзп / 4 х Nпо х 12 міс., де:

Мзп - розмір прогнозної мінімальної заробітної плати у плановому році;

Nпо - прогнозна кількість інвалідів, які потребуватимуть побутового обслуговування у плановому році;

12 міс. - тривалість бюджетного періоду.

13) Витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски) (Вк).

Розраховуються за формулою:

Вк = Вкср х Nк х Ісц + Ппс + Вкпр, де:

Вкср - середні витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски) за звітний період поточного року:

Вкср = Вкз / Nкз, де:

Вкз - витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски) за звітний період поточного року;

Nкз - кількість потерпілих, які отримали спеціальні засоби пересування (коляски) у звітному періоді поточного року;

Nк - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Ппс - прогнозні витрати на проїзд потерпілих та супроводжуючих осіб:

Ппс = Впс / Nпс х Nп х Ісц, де:

Впс - витрати на проїзд потерпілих та супроводжуючих осіб за звітний період поточного року;

Nпс - кількість потерпілих та супроводжуючих осіб, яким відшкодовано витрати на проїзд у звітному періоді поточного року;

Nп - прогнозна кількість потерпілих та супроводжуючих осіб на плановий рік;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Вкпр - прогнозні витрати на післягарантійний ремонт спеціальних засобів пересування (коляски) :

Вкпр = Вкпрср х Nк х Ісц, де:

Вкпрср - середні витрати на післягарантійний ремонт спеціальних засобів пересування (коляски) за звітний період поточного року:

Вкпрср = Впр / Nпр, де:

Впр - витрати на післягарантійний ремонт спеціальних засобів пересування (коляски) за звітний період поточного року;

Nпр - кількість потерпілих, яким здійснено післягарантійний ремонт спеціальних засобів пересування (коляски) у звітному періоді поточного року;

Nк - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски) у разі наявності може розраховуватися в розрізі їх моделей.

14) Витрати на соціальну реабілітацію потерпілих, в тому числі разова грошова допомога непрацюючим інвалідам (Вср).

Розраховуються за формулою:

Вср = Вгд + Всрі, де:

Вгд - витрати на грошову допомогу інвалідам 1 групи у плановому році:

Вгд = Ргд х Nгд, де:

Ргд - розмір грошової допомоги інваліду 1 групи, який має місячний сукупний дохід, що не перевищує прожитковий мінімум, та визначений на плановий рік відповідно до нормативних актів;

Nгд - прогнозна кількість непрацюючих інвалідів 1 групи, які матимуть право на отримання разової грошової допомоги у плановому році.

Всрі - витрати на соціальну реабілітацію::

Всрі = Всріз / Nсріз х Nсрі х Ісц, де:

Всріз - витрати на соціальну реабілітацію, крім разової грошової допомоги, за звітний період поточного року;

Nсріз - кількість потерпілих, для яких здійснено витрати на соціальну реабілітацію у звітному періоді поточного року;

Nсрі - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

15) Компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів (Вк).

Розраховується за формулою:

Вк = Вбр + Вто, де:

Вбр - компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів:

Вбр = Рбр х Nбр, де:

Рбр - розмір компенсації витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів інвалідів згідно з чинним законодавством у плановому році;

Nбр - прогнозна кількість інвалідів на плановий рік;

Вто - компенсація витрати на транспортне обслуговування інвалідів:

Вто = Рто х Nто, де:

Рто - розмір компенсації витрат на транспортне обслуговування інвалідів згідно з чинним законодавством у плановому році;

Nто - прогнозна кількість інвалідів на плановий рік.

16) Витрати, пов'язані із забезпеченням інвалідів автомобілями (А).

Розраховується за формулою:

А = Вавт + Савт + Уавт + Внавч, де:

Вавт - витрати на придбання автомобілів в плановому році:

Вавт = Вавтз / Nавтз х Nавт х Ісц х Vз, де:

Вавтз - витрати на придбання автомобіля за звітний період поточного року;

Nавтз - кількість придбаних автомобілів у звітному періоді поточного року.

Nавт - прогнозна кількість потерпілих, які потребують забезпечення автомобілями у плановому році;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;

Vз - відсоток забезпечення автомобілями інвалідів виходячи з фінансових можливостей Фонду.

Витрати на придбання автомобілів можуть розраховуватися в розрізі їх моделей, за наявності офіційних даних щодо вартості автомобілів на момент проведення розрахунку.

Савт - видатки на страхування автомобілів, придбаних за рахунок коштів Фонду, розраховуються за формулою:

Савт = (Вм + Вп + Вавт) х В, де:

Вм - вартість автомобілів, придбаних за рахунок коштів Фонду в минулих роках, з врахуванням зносу;

Вп - вартість автомобілів, які придбано у поточному році;

Вавт - вартість автомобілів, які плануються придбати у плановому році;

В - прогнозний розмір страхового тарифу.

Уавт - прогнозний розмір видатків на утримання автомобілів до моменту передачі їх інваліду.

Плануються на підставі фактичної потреби, але не більше запланованих доходів від реалізації металобрухту та коштів, сплачених членами сімей померлих інвалідів за залишені їм автомобілі;

Внавч - витрати на навчання інвалідів керуванню автомобілями:

Внавч = В1навч / N1ін х Nін х Ісц

В1навч - витрати на навчання інвалідів керуванню автомобілями за звітний період;

N1ін - кількість інвалідів, які пройшли навчання керуванню автомобілем за звітний період;

Nін - прогнозна кількість інвалідів на плановий рік.

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

Витрати на навчання інвалідів керуванню автомобілями розраховуються, виходячи із середньої вартості навчання за звітний період поточного року, але не можуть перевищувати двох з половиною розмірів мінімальної заробітної плати в плановому році.

2.8.5. Видатки по перерахуванню коштів (обслуговування банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта") (Впр) плануються з урахуванням простроченої кредиторської заборгованості за звітний період поточного року.

Розраховуються за формулою:

Впр = (Свш + Смр) х Тс, де:

Свш - сума витрат на відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, що перераховується через установи банків або УДППЗ "Укрпошта" (підпункти 2, 3, 5 - 8 підпункту 2.8.3 пункту 2.8);

Смр - сума витрат на медичну, професійну та соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві планового року (підпункти 8, 10 - 12, 14, 15 підпункту 2.8.4 пункту 2.8);

Тс - середній тариф обслуговування банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта".

2.8.6. Судові витрати та виконавчий збір (Всз) плануються виходячи з потреби або розраховуються за формулою:

Всз = Всзпр х Ісц, де:

Всзпр - судові витрати та виконавчий збір в поточному році;

Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.

2.8.7. Витрати на забезпечення діяльності по обслуговуванню потерпілих та інвалідів плануються в розрізі витрат, виходячи з потреби та прогнозного індексу зростання споживчих цін на плановий рік.

2.8.8. Видатки на створення лікувально-профілактичної бази Фонду плануються, виходячи з потреби коштів для створення та діяльності лікувально-профілактичної бази Фонду, з урахуванням фінансових можливостей.

2.8.9. Витрати на заходи по координації роботи зі страхувальниками, плануються в розрізі витрат, виходячи з потреби та прогнозного індексу зростання споживчих цін на плановий рік.

2.8.10. Витрати на виконання інших робіт, пов'язаних з координацією страхової діяльності плануються в розрізі витрат, виходячи з потреби та прогнозного індексу зростання споживчих цін на плановий рік.

2.8.11. Забезпечення роботи правління та наглядової ради Фонду плануються в розрізі виду витрат, передбачених чинним законодавством. При їх розрахунку враховується потреба з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін планового року та розміру середньомісячної заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства на плановий рік.

2.8.12. Під час формування обсягу поточних видатків виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів (КЕКВ 2000) враховується об'єктивна потреба в коштах, виходячи з її основних показників (штатної чисельності, займаної площі, кількості транспортних засобів та інших кількісних показників), відповідно до нормативно-правових актів, інших нормативно-правових документів Фонду та з урахуванням прогнозного індексу зростання споживчих цін на плановий рік.

В кошторисах видатків повинен забезпечуватися суворий режим економії коштів і матеріальних цінностей. До кошторисів можуть включатись видатки передбачені законом, нормативно-правовими актами та іншими нормативними документами Фонду.

Кошторис видатків на адміністративно-господарські витрати Фонду складається в розрізі кодів економічної класифікації видатків, відповідно до Інструкції.

1) Оплата праці і нарахування на заробітну плату (КЕКВ 2100).

Оплата праці (КЕКВ 2110) планується відповідно до постанови правління Фонду від 24 лютого 2004 року N 12 (із змінами), та інших нормативно-правових актів, які визначають умови оплати та стимулювання праці штатних працівників виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів, а також винагород та інших виплат, нарахованих працівникам, які не перебувають у штаті установи, відповідно до умов цивільно-правового договору.

Нарахування на заробітну плату (КЕКВ 2120) плануються, виходячи із розміру фонду оплати праці та відсотку нарахувань єдиного соціального внеску на нього відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та з урахуванням дебіторської заборгованості за звітний період поточного року.

2) Використання товарів і послуг (КЕКВ 2200).

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар (КЕКВ 2210) плануються, виходячи з потреби на плановий рік за видами предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, на підставі прогнозної кількості та вартості відповідно до норм, встановлених наказами виконавчої дирекції Фонду, норм витрат на утримання автомобілів, встановлених наказом Міністерства транспорту України "Про затвердження Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті", із змінами, індексу зростання споживчих цін та іншими нормативно-правовими актами.

Оплата послуг (крім комунальних) (КЕКВ 2240) плануються, виходячи з об'єктивної потреби в коштах на плановий рік, яка розраховується за видами робіт та послуг, їх прогнозних обсягів і вартості, яка склалася у звітному періоді поточного року відповідно до укладених договорів, цін та інших нормативно-правових актів з урахуванням прогнозного індексу зростання споживчих цін на плановий рік.

Видатки на відрядження (КЕКВ 2250) плануються, виходячи із прогнозної кількості працівників, які відбудуть у відрядження у плановому році та норм, встановлених відповідно до діючого законодавства про службові відрядження.

Оплата комунальних послуг та енергоносіїв (КЕКВ 2270) планується в розрізі підкодів відповідно до Інструкції, виходячи з прогнозної кількості обсягів споживання на плановий рік (які залежать від займаної площі, кількості працівників, обладнання, техніки) та тарифів на енергоносії і комунальні послуги у відповідних територіально-адміністративних одиницях.

Оплата теплопостачання (КЕКВ 2271) - здійснюється оплата за теплопостачання;

Оплата водопостачання і водовідведення (КЕКВ 2272) - здійснюється оплата за водопостачання і водовідведення;

Оплата електроенергії (КЕКВ 2273) - здійснюється оплата за електроенергію;

Оплата природного газу (КЕКВ 2274) - здійснюється оплата за природний газ, включаючи оплату послуг з його транспортування; оплата за скраплений (балонний) газ;

Оплата інших енергоносіїв (КЕКВ 2275) - здійснюється оплата інших енергоносіїв: дров, мазуту, торфу, вугілля тощо, включаючи видатки, пов'язані з їх вантаженням та перевезенням.

Дослідження і розробки, окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм (КЕКВ 2280) плануються витрати, пов'язані з оплатою підвищення кваліфікації кадрів та робіт за надані науково-дослідні послуги, прикладні розробки, зокрема:

Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм (КЕКВ 2281) - оплата робіт установам та організаціям за надані науково-дослідні послуги, прикладні розробки, які забезпечують виконання статутних напрямків діяльності Фонду, визначається виходячи з їх потреби і прогнозної вартості;

Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку (КЕКВ 2282) - підвищення кваліфікації кадрів виходячи із середніх витрат на навчання спеціаліста, що склалися у поточному році, прогнозної кількості спеціалістів, які пройдуть навчання у плановому році, та індексу зростання споживчих цін у плановому році.

3) Інші поточні видатки (КЕКВ 2800) плануються видатки, які не пов'язані з придбанням товарів та послуг, розраховуються відповідно до діючих законодавчих актів щодо сплати податків, зборів, обов'язкових платежів до бюджетів, відрахування грошових коштів профспілковим організаціям, згідно колективних договорів та видатки відповідно до Інструкції.

2.8.13. Капітальні видатки виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів (КЕКВ 3000) складаються із статей витрат:

1) Придбання обладнання і предметів довгострокового користування (КЕКВ 3110), які плануються, виходячи з потреби в коштах на плановий рік, яка розраховується за видами товарів, їх прогнозної кількості та вартості за одиницю, відповідно до нормативно-правових актів з урахуванням індексу зростання споживчих цін у плановому році та фінансових можливостей Фонду;

2) Капітальне будівництво (придбання) (КЕКВ 3120), які плануються, виходячи з потреби в коштах на капітальне будівництво (придбання) приміщень в межах фінансових можливостей Фонду.

КЕКВ 3121 - капітальне будівництво (придбання) житла;

КЕКВ 3122 - капітальне будівництво (придбання) інших об'єктів.

3) Капітальний ремонт (КЕКВ 3130), які плануються виходячи з потреби в коштах на плановий рік, переліку робіт, які планується виконати у плановому році, їх прогнозної вартості за попередніми розрахунками з урахуванням індексу зростання споживчих цін у плановому році та фінансових можливостей Фонду:

КЕКВ 3131 - капітальний ремонт житлового фонду (приміщень);

КЕКВ 3132 - капітальний ремонт інших об'єктів.

4) Реконструкція та реставрація (КЕКВ 3140), які плануються виходячи з потреби в коштах на плановий рік, переліку робіт, які планується виконати у плановому році, їх прогнозної вартості за попередніми розрахунками з урахуванням індексу зростання споживчих цін у плановому році та фінансових можливостей Фонду:

КЕКВ 3141 - реконструкція житлового фонду (приміщень);

КЕКВ 3142 - реконструкція та реставрація інших об'єктів;

КЕКВ 3143 - реставрація пам'яток культури, історії та архітектури.

5) Придбання землі та нематеріальних активів (КЕКВ 3160), які плануються, виходячи з потреби в коштах на плановий рік, із зазначенням конкретної категорії видатків з урахуванням фінансових можливостей Фонду.

2.9. Резерв коштів для забезпечення виконання завдань страхування від нещасного випадку на кінець року планується відповідно до статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" для забезпечення виконання завдань страхування від нещасного випадку з метою своєчасного фінансування витрат на відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, надання медико-соціальних послуг, видатків на перерахування коштів через банківські установи та УДППЗ "Укрпошта" і розраховується в обсягах, що не перевищують місячну потребу в коштах на зазначені цілі. Розмір планового резерву коштів затверджується одночасно з бюджетом Фонду в межах, визначених правлінням Фонду. Формування резерву коштів здійснюється шляхом зарахування коштів Фонду на окремий поточний рахунок Фонду, відкритий в Державній казначейській службі України.

2.10. Залишок коштів на кінець року (Озк) утворюється з метою покриття тимчасових касових розривів для фінансування витрат відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, медичної, професійної та соціальної реабілітації потерпілих на виробництві і видатків по перерахуванню коштів (обслуговування банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта") і розраховується за формулою:

Озк = Рк - Вв - Резк, де:

Рк - разом коштів з урахуванням залишку та резерву коштів на початок року;

Вв - всього видатки, заплановані в бюджеті;

Резк - резерв коштів на кінець планового року.

III. Складання бюджету фонду

3.1. Складання проекту бюджету Фонду на плановий рік розпочинається після завершення звітного періоду за попередній рік з врахуванням результатів аналізу виконання завдань страхування від нещасного випадку і визначенням основних напрямів діяльності Фонду у плановому році.

3.2. Проект бюджету Фонду на плановий рік формується виконавчою дирекцією Фонду на основі прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України, пропозицій робочих органів виконавчої дирекції Фонду та відповідно до діючих нормативно-правових документів.

При складанні проекту бюджету Фонду прогнозний розмір видатків розраховується на підставі середньомісячних показників витрат останнього звітного періоду, прогнозної кількості потерпілих на виробництві з урахуванням тенденції звернень, прогнозної потреби на плановий рік та індексу інфляції, з врахуванням погашення прогнозної простроченої кредиторської заборгованості за звітний період поточного року у видатковій частині бюджету Фонду, за тими видами видатків, за якими вона виникла.

3.3. Виконавчою дирекцією Фонду видається наказ про організацію роботи щодо складання проекту бюджету Фонду на плановий рік. Згідно з наказом самостійні структурні підрозділи виконавчої дирекції Фонду та робочі органи виконавчої дирекції Фонду зобов'язані подати у встановлені наказом строки, прогнозні показники до проекту бюджету Фонду з відповідними розрахунками.

Пропозиції надані у порядку визначеному цим пунктом разом з відповідними розрахунками та обґрунтуваннями розглядаються та узагальнюються виконавчою дирекцією Фонду, на підставі яких складається проект бюджету Фонду.

Складений проект бюджету Фонду на плановий рік до 1 серпня поточного року виконавча дирекція Фонду подає на схвалення правлінню Фонду.

3.4. Розрахунок остаточного бюджету Фонду на плановий рік здійснюється шляхом уточнення показників за даними останнього звітного періоду поточного року у строки, встановлені наказом виконавчої дирекції Фонду або листом виконавчої дирекції Фонду. При підготовці остаточного бюджету Фонду на плановий рік виконавча дирекція Фонду уточнює показники доходної та видаткової частини, а саме: прогнозний розмір видатків, що розраховується на підставі середньомісячних показників витрат останнього звітного періоду, прогнозної кількості потерпілих на виробництві з урахуванням тенденції звернень до Фонду за отриманням страхових виплат, соціальних і медичних послуг, прогнозної потреби на плановий рік та індексу інфляції, з урахуванням простроченої кредиторської заборгованості на підставі даних останнього звітного періоду поточного року та відповідно до макропоказників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України, інших макропоказників, покладених в розрахунок Державного бюджету України.

До проекту бюджету Фонду на плановий рік додаються розрахунки та обґрунтування загальних обсягів доходів та видатків у розрізі кодів економічної класифікації видатків.

Не пізніше 25 грудня поточного року виконавча дирекція Фонду вносить на розгляд правління Фонду проект бюджету Фонду на плановий рік для затвердження.

IV. Складання, розгляд та затвердження кошторисів
і планів асигнувань виконавчої дирекції фонду
та її робочих органів

4.1. Прийняття постанови правлінням Фонду про затвердження бюджету Фонду на плановий рік є підставою для формування зведеного кошторису Фонду, кошторисів і планів асигнувань.

4.2. Після прийняття постанови правлінням Фонду про затвердження бюджету Фонду на плановий рік виконавчою дирекцією Фонду складається зведений кошторис Фонду, що підписується директором виконавчої дирекції Фонду та начальниками управлінь, до повноважень яких відноситься ведення бухгалтерського обліку та фінансово-економічних питань.

4.3. У двотижневий строк після прийняття постанови правлінням Фонду про затвердження бюджету Фонду на плановий рік виконавча дирекція Фонду наказом доводить до управлінь виконавчої дирекції Фонду в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі контрольні показники доходів та видатків для складання проектів кошторисів та планів асигнувань.

До кошторисів відносяться:

кошторис на статутні напрями роботи відповідного органу Фонду;

кошторис видатків на адміністративно-господарські витрати відповідного органу Фонду.

До планів асигнувань відносяться:

план асигнувань на статутні напрями роботи відповідного органу Фонду;

план асигнувань видатків на адміністративно-господарські витрати відповідного органу Фонду.

Форми кошторисів, планів асигнувань та інші документи, передбачені цим Порядком затверджуються наказом виконавчої дирекції Фонду.

4.3. Відповідно до доведених контрольних показників виконавча дирекція Фонду та її робочі органи складають проекти кошторисів і планів асигнувань видатків на адміністративно-господарські витрати з відповідними розрахунками та обґрунтуваннями і у строки встановлені наказом подають ці документи виконавчій дирекції Фонду для розгляду та затвердження.

Під час складання проектів кошторисів має бути забезпечено:

суворе виконання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо складання кошторисів;

дотримання режиму економії та недопущення в кошторисах сум, не підтверджених розрахунками та економічними обґрунтуваннями;

обґрунтованість та правильність розрахунків, доцільність запланованих видатків.

Проекти кошторисів, планів асигнувань видатків на адміністративно-господарські витрати управлінь виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі розглядаються виконавчою дирекцією Фонду в присутності керівників відповідних управлінь.

4.4. Кошториси, плани асигнувань видатків на адміністративно-господарські витрати виконавчої дирекції Фонду та управлінь виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі затверджує директор виконавчої дирекції Фонду. Начальники управлінь виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі затверджують кошториси та відповідні плани асигнувань підпорядкованим відділенням в районах та містах обласного значення.

Кошториси, плани асигнувань видатків на адміністративно-господарські витрати для виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів затверджуються не пізніше тридцяти календарних днів від дати виданого наказу виконавчої дирекції Фонду про доведення контрольних показників доходів та видатків, а також уточнюються показники зведеного кошторису Фонду.

У разі, коли робочі органи виконавчої дирекції Фонду створено не з початку року, кошториси, плани асигнувань видатків на адміністративно-господарські витрати складаються і затверджуються для кожного робочого органу виконавчої дирекції Фонду з часу його створення до кінця бюджетного періоду в загальному порядку.

4.5. Виконавча дирекція Фонду та управління виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі щомісячно до 23 числа подають на затвердження директору виконавчої дирекції Фонду або заступнику директора, на якого покладено обов'язки контролю за фінансово-економічною діяльністю Фонду щомісячні плани асигнувань на статутні напрями роботи Фонду та в разі необхідності, довідки про зміни до планів асигнувань видатків на адміністративно-господарські витрати.

4.6. З метою забезпечення своєчасного проведення фінансування видатків на виплату допомоги з тимчасової втрати працездатності до відновлення працездатності або встановлення інвалідності та виплату при переведенні потерпілого на легшу роботу, при складанні плану асигнувань на наступний місяць за КЕКВ 2730.1 "Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності" та КЕКВ 2730.4 "Виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу роботу", необхідно передбачати кошти для проведення фінансування страхувальників протягом 10 днів з дня отримання заяви-розрахунку з усіма необхідними документами.

4.7. Зміни до кошторису і плану асигнувань можуть вноситися у разі:

прийняття постанови правління Фонду про внесення змін до бюджету Фонду;

потреби у перерозподілі асигнувань виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів в розрізі кодів економічної класифікації або в межах одного коду економічної класифікації;

потреби перерозподілу асигнувань між виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами;

прийняття нормативного акта про передачу повноважень і асигнувань виконавчої дирекції Фонду робочим органам або одного робочого органу виконавчої дирекції Фонду іншому;

в інших випадках, що не суперечать діючому законодавству.

У разі внесення змін до кошторису і плану асигнувань обов'язково складаються та затверджуються відповідні довідки про зміни до кошторису, плану асигнувань видатків на адміністративно-господарські витрати і щомісячних планів асигнувань на статутні напрями роботи та надаються відповідні обґрунтування.

Довідки про зміни до кошторисів та планів асигнувань затверджуються директором виконавчої дирекції Фонду або заступником директора, на якого покладено обов'язки контролю за фінансово-економічною діяльністю Фонду. При цьому кошториси та плани асигнувань не перезатверджуються.

4.8. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи мають право проводити свою діяльність виключно в межах асигнувань, затверджених кошторисами, планами асигнувань видатків на адміністративно-господарські витрати та щомісячними планами асигнувань на статутні напрями роботи Фонду із врахуванням внесених до них змін.

4.9. Благодійна допомога у вигляді одноразової фінансової, матеріальної або іншої допомоги, отримана виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами протягом року, враховується у кошторисах виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів відповідного бюджетного періоду шляхом внесення змін у кінці року (в разі необхідності). При цьому збільшуються доходи в частині інших надходжень, отримання яких не суперечить законодавству, та видатки за кодами економічної класифікації фактичного використання зазначених коштів.

4.10. Для здійснення контролю за розподілом доходів і видатків, визначених у кошторисах та планах асигнувань, виконавча дирекція Фонду щомісячно складає зведені кошториси Фонду і зведені плани асигнувань за напрямами роботи в розрізі управлінь виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Зведені кошториси Фонду і зведені плани асигнувань затверджуються директором виконавчої дирекції Фонду або заступником директора, на якого покладено обов'язки контролю за фінансово-економічною діяльністю Фонду.

V. Виконання бюджету фонду, внесення
змін до бюджету фонду

5.1. Виконання бюджету Фонду забезпечується виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами, про що складаються звіти про виконання бюджету (кошторису) Фонду (квартальні, річні) за доходами та видатками в розрізі кодів економічної класифікації видатків.

5.2. Виконавча дирекція Фонду протягом року здійснює фінансування видатків бюджету Фонду відповідно до планів асигнувань із врахуванням внесених до них змін.

5.3. У разі прийняття бюджету Фонду з дефіцитом коштів, правління Фонду затверджує окремий порядок щодо здійснення фінансування видатків.

5.4. В разі не виконання плану по доходах, обов'язковим є фінансування наступних статей бюджету Фонду:

відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, в частині щомісячних страхових виплат;

медична, професійна та соціальна реабілітація потерпілих на виробництві, в частині щомісячних витрат на медичну та соціальну допомогу;

видатки по перерахуванню коштів (обслуговування банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта");

поточні видатки виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів, в частині оплати праці, нарахувань на фонд оплати праці, оплати комунальних послуг та енергоносіїв.

5.5. У разі не прийняття до кінця поточного року бюджету Фонду на наступний бюджетний рік, не погодження кошторису адміністративно-господарських видатків Фонду із спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері фінансів, праці та соціальної політики, а також на період розгляду та затвердження кошторисів і планів асигнувань на адміністративно-господарські витрати, виконавча дирекція Фонду видає наказ щодо складання індивідуальних тимчасових кошторисів та тимчасових планів асигнувань.

Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи на цей період мають право здійснювати видатки лише на цілі, визначені у бюджеті Фонду за попередній бюджетний період. При цьому щомісячні видатки на виконання статутних напрямів діяльності Фонду проводяться відповідно до фактичної потреби, а щомісячні видатки на організацію роботи Фонду не можуть перевищувати 1/12 обсягу видатків за попередній бюджетний період, крім видатків на погашення кредиторської заборгованості. Проведення капітальних видатків на період дії тимчасових кошторисів забороняється.

5.6. Зміни до бюджету Фонду поточного року можуть вноситися у випадках:

уточнення розміру залишку коштів на початок року;

відхилення фактичних показників надходжень бюджету Фонду проти затверджених показників на відповідний бюджетний період;

прийняття рішення щодо перерозподілу обсягів видатків між статтями бюджету Фонду, уточнення розміру резерву коштів та залишку коштів на кінець року;

зміни структури бюджету Фонду;

інше.

5.7. Зміни до бюджету Фонду на поточний рік затверджуються правлінням Фонду.

5.8. Порушеннями у виконанні бюджету Фонду є:

- використання коштів Фонду не за цільовим призначенням;

- включення недостовірних даних до звітів про виконання кошторисів виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів та звіту про виконання бюджету Фонду, а також порушення порядку та строків подання таких звітів;

- здійснення касових видатків понад кошторисні призначення.

5.9. Звіт про виконання бюджету Фонду за звітний рік затверджується правлінням Фонду за поданням виконавчої дирекції Фонду.

5.10. Звіт про виконання бюджету Фонду за звітний рік, затверджений правлінням Фонду, виконавча дирекція Фонду оприлюднює в засобах масової інформації відповідно до законодавства.

5.11. Звіт про виконання бюджету (кошторису) Фонду щоквартально подається виконавчою дирекцією Фонду до спеціально уповноважених органів у порядку та терміни, встановлені Міністерством фінансів України.

Затверджено
Постанова правління Фонду
соціального страхування від
нещасних випадків
на виробництві та професійних
захворювань України
25.12.2012 N 45

Роз'яснення
щодо застосування кодів економічної класифікації видатків
бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків
на виробництві та професійних захворювань України
на статутні напрями

КЕКВ 2610 Профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань

КЕКВ 2610.1 Фінансування заходів, згідно із затвердженою в
установленому законодавством порядку Загальнодержавною (Національною)
програмою поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища

За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати, пов'язані із заходами, передбаченими Загальнодержавною (Національною) програмою поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища, та включеними до Заходів з профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Фонду на відповідний рік, які затверджені постановою правління Фонду (далі - Заходи).

У межах коштів, затверджених у бюджеті Фонду, можуть фінансуватися укладені в минулих роках договори у разі прийняття правлінням Фонду відповідного рішення щодо продовження фінансування таких договорів.

(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; стаття 33 Закону України "Про охорону праці")

КЕКВ 2610.2 Фінансування заходів, передбачених регіональними
програмами поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища

За рахунок коштів, передбачених цією статтею, здійснюються видатки на фінансування заходів, передбачених регіональними програмами поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища та Заходами.

У межах коштів, затверджених у бюджеті Фонду, можуть фінансуватися укладені в минулих роках договори у разі прийняття правлінням Фонду відповідного рішення щодо продовження фінансування таких договорів.

(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", стаття 34 Закону України "Про охорону праці")

КЕКВ 2610.3 Фінансування заходів, передбачених галузевими програмами
поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища

За рахунок коштів, передбачених цією статтею, здійснюються видатки на фінансування заходів, передбачених галузевими програмами поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища та Заходами.

У межах коштів, затверджених у бюджеті Фонду, можуть фінансуватися укладені в минулих роках договори у разі прийняття правлінням Фонду відповідного рішення щодо продовження фінансування таких договорів.

(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", стаття 33 Закону України "Про охорону праці")

КЕКВ 2610.4 Фінансування видатків на навчання та підвищення рівня
знань спеціалістів, які вирішують питання охорони праці

За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати на навчання та підвищення рівня знань спеціалістів, які вирішують питання охорони праці підприємств, установ, організацій.

(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності")

КЕКВ 2610.5 Фінансування видатків на організацію розроблення
та виробництва засобів індивідуального та
колективного захисту працівників

Здійснюється фінансування видатків на організацію розроблення та виробництва засобів індивідуального та колективного захисту працівників і включених до Заходів.

У межах коштів, затверджених у бюджеті Фонду, можуть фінансуватися укладені в минулих роках договори у разі прийняття правлінням Фонду відповідного рішення щодо продовження фінансування таких договорів.

(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності")

КЕКВ 2610.6 Фінансування заходів з пропаганди
безпечних та нешкідливих умов праці

Здійснюються видатки, передбачені на:

- заходи із пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці через друковані засоби масової інформації, Інтернет-видання, телебачення, радіо та інші інформаційні ресурси;

- організацію, проведення семінарів, виставок, конференцій, зустрічей "за круглим столом", форумів з питань охорони праці (в т. ч. міжнародних) з залученням до участі в них працівників Фонду;

- співробітництво з міжнародними організаціями з охорони праці;

- створення та розміщення тематичних кінофільмів, відеофільмів і відеороликів, відео- і радіо сюжетів, радіо- і телепередач,та іншої відеопродукції;

- створення, видання (друкування), придбання, розповсюдження нормативних актів, довідників, підручників, збірок, журналів, іншої спеціальної літератури та продукції, плакатів, пам'яток та іншого з питань охорони праці, а також з пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці;

- інші видатки з питань пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці та охорони праці.

У межах коштів, затверджених у бюджеті Фонду, можуть фінансуватися видатки з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами в минулих роках у разі прийняття правлінням Фонду відповідного рішення щодо продовження фінансування таких договорів у плановому році.

(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності")

КЕКВ 2610.7 Фінансування інших профілактичних заходів
відповідно до завдань страхування від нещасних випадків

За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати, передбачені на:

розроблення та вдосконалення законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань охорони та медицини праці;

здійснення аналізу, досліджень, розробок (в т.ч. наукових), у сфері охорони та медицини праці;

проведення експертизи заходів з профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань при їх формуванні та виконанні;

надання на безповоротній основі фінансової допомоги підприємствам для розв'язання особливо гострих проблем з охорони праці;

проведення інших профілактичних заходів.

У межах коштів, затверджених у бюджеті Фонду, можуть фінансуватися видатки з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами в минулих роках у разі прийняття правлінням Фонду відповідного рішення щодо продовження фінансування таких договорів у плановому році.

(статті 17, 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності").

КЕКВ 2620 Витрати, пов'язані з відшкодуванням Пенсійному фонду України
виплачених ним пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві
або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який
помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

Здійснюється фінансування витрат, пов'язаних з відшкодуванням Пенсійному фонду України виплачених ним пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

(статті 21, 25, 28, 33, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Пенсійного фонду України та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 4 березня 2003 року N 5-4/4, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 травня 2003 року за N 376/7697).

КЕКВ 2730 Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові
внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті

КЕКВ 2730.1 Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю
до відновлення працездатності або встановлення інвалідності

Допомога призначається та виплачується страхувальником за місцем роботи потерпілого, де стався страховий випадок, у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати. Виплата допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, за перші п'ять днів тимчасової непрацездатності потерпілого проводиться за рахунок коштів страхувальника, а починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності - за рахунок коштів Фонду.

Якщо потерпілий працює за сумісництвом, допомога призначається і виплачується страхувальником за місцем роботи, де стався страховий випадок. При цьому враховується заробітна плата за основним місцем роботи та за сумісництвом на підставі довідок про середню заробітну плату.

Допомога добровільно застрахованій особі призначається робочим органом виконавчої дирекції Фонду, у якому вона зареєстрована, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності, пов'язаної з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 27 квітня 2007 року N 24 "Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 22 червня 2007 за N 715/13982 (із змінами).

КЕКВ 2730.2 Одноразова допомога потерпілому в разі
стійкої втрати професійної працездатності

Одноразова допомога виплачується потерпілому в місячний строк з дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності в день, установлений постановою робочого органу виконавчої дирекції Фонду (у тому числі при призначенні одноразової допомоги за рішенням суду) за наявності усіх необхідних документів.

Одноразова допомога потерпілому визначається з розрахунку його середньої заробітної плати (доходу) за кожний відсоток втрати професійної працездатності, але не вище чотирикратного розміру граничної суми заробітної плати (доходу), з якої справляються внески до Фонду, на час настання права потерпілого на страхову виплату.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 27 квітня 2007 року N 24 "Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 22 червня 2007 за N 715/13982 (із змінами).

КЕКВ 2730.3 Щомісячна страхова виплата в разі часткової чи
повної втрати працездатності, що компенсує відповідну
частину втраченого заробітку потерпілого

Щомісячна страхова виплата втраченого заробітку (або відповідної його частини) залежно від ступеня втрати потерпілим професійної працездатності (далі - щомісячна страхова виплата) виплачується щомісячно з наступного місяця після місяця, в якому її призначено, у дні, встановлені постановами робочих органів виконавчої дирекції Фонду (у тому числі при призначенні щомісячної страхової виплати за рішенням суду), але не пізніше 30 календарних днів з дня прийняття постанови робочого органу виконавчої дирекції Фонду про призначення страхових виплат.

Щомісячна страхова виплата проводиться протягом строку, на який встановлено МСЕК стійку втрату професійної працездатності. Строк проведення щомісячних страхових виплат продовжується з дня їх припинення і до часу, встановленого при наступному огляді МСЕК, незалежно від часу звернення потерпілого до Фонду. При цьому страхові виплати за минулий час виплачуються за умови підтвердження МСЕК втрати працездатності і причинного зв'язку між настанням непрацездатності та ушкодженням здоров'я.

У разі, коли строк повторного огляду МСЕК потерпілим пропущено і МСЕК підтверджено стійку втрату професійної працездатності, щомісячна страхова виплата відновлюється з дати, встановленої МСЕК, але не більш як за три роки з дня припинення виплати щомісячної страхової виплати. При цьому розмір щомісячної страхової виплати встановлюється з урахуванням коефіцієнтів перерахування, які встановлюються правлінням Фонду щороку з 1 березня.

Щомісячна страхова виплата визначається як частка від середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку, яка обчислюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності.

У разі коли потерпілому одночасно із щомісячною страховою виплатою призначено пенсію по інвалідності у зв'язку з одним і тим самим нещасним випадком, їх сума не повинна перевищувати середньомісячного заробітку (доходу), який потерпілий мав до ушкодження здоров'я. Визначені раніше суми щомісячної страхової виплати та пенсії по інвалідності зменшенню не підлягають.

Індексація щомісячних страхових виплат проводиться відповідно до Закону України від 3 липня 1991 року N 1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення" (в редакції Закону України від 6 лютого 2003 року N 491-IV (із змінами)) та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року N 1078 (із змінами).

Компенсація втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати щомісячних страхових сум проводиться відповідно до Закону України від 19 жовтня 2000 року N 2050-III "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року N 159 (із змінами).

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 27 квітня 2007 року N 24 "Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 22 червня 2007 за N 715/13982 (із змінами).

КЕКВ 2730.4 Страхова виплата потерпілому при
тимчасовому переведенні на легшу роботу

Якщо потерпілого за станом здоров'я відповідно до висновку ЛКК або МСЕК переведено на легшу нижче оплачувану роботу, роботодавець згідно зі статтею 170 Кодексу законів про працю України зберігає за ним попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення за рахунок коштів підприємства, організації, установи.

Починаючи з п'ятнадцятого дня переведення потерпілого на легшу роботу зазначені виплати (доплата до середнього заробітку, який він мав до ушкодження здоров'я) проводяться підприємством за рахунок коштів Фонду на строк, установлений ЛКК або МСЕК.

Кошти для здійснення страхувальником доплати до середнього заробітку, який потерпілий мав до ушкодження здоров'я, при тимчасовому переведенні його на легшу роботу виділяються Фондом на підставі заяви-розрахунку, наданої страхувальником до робочого органу виконавчої дирекції Фонду.

(статті 31, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 27 квітня 2007 року N 24 "Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 22 червня 2007 за N 715/13982 (із змінами).

КЕКВ 2730.5 Одноразова допомога в разі смерті потерпілого

У разі смерті потерпілого право на одержання одноразової допомоги має його сім'я та особи, які перебували на його утриманні, а також дитина померлого, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після його смерті.

Одноразова допомога сім'ї та особам, які мають на це право, виплачується у місячний строк з дня смерті потерпілого в день, установлений постановою робочого органу виконавчої дирекції Фонду (у тому числі при призначенні страхових виплат за рішенням суду), за наявності всіх необхідних документів, але не пізніше 30 календарних днів після прийняття робочим органом виконавчої дирекції Фонду постанови про призначення страхових виплат.

У разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання розмір одноразової допомоги його сім'ї повинен бути не меншим за п'ятирічну заробітну плату потерпілого і, крім того, не меншим за однорічний заробіток потерпілого на кожну особу, яка перебувала на його утриманні, а також на його дитину, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після смерті потерпілого.

(статті 21, 25, 28, 33, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 27 квітня 2007 року N 24 "Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 22 червня 2007 за N 715/13982 (із змінами).

КЕКВ 2730.6 Щомісячні страхові виплати особам, які
мають на це право в разі втрати годувальника

У разі смерті потерпілого право на одержання щомісячних страхових виплат мають непрацездатні особи, які перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання, а також дитина померлого, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після його смерті.

Щомісячна страхова виплата виплачується щомісяця з наступного місяця після місяця, в якому її призначено, у дні, встановлені постановами робочих органів виконавчої дирекції Фонду (у тому числі при призначенні щомісячної страхової виплати за рішенням суду), але не пізніше 30 календарних днів після прийняття робочим органом виконавчої дирекції Фонду постанови про призначення страхових виплат.

У разі смерті потерпілого суми щомісячних страхових виплат особам, які мають на це право, визначаються із середньомісячного заробітку потерпілого, за вирахуванням частки, яка припадала на потерпілого та працездатних осіб, які перебували на його утриманні, але не мали права на ці виплати.

Щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право, перераховуються з 1 березня на коефіцієнт підвищення страхових виплат, що встановлюється правлінням Фонду.

Індексація щомісячних страхових виплат проводиться відповідно до Закону України від 3 липня 1991 року N 1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення" (в редакції Закону України від 6 лютого 2003 року N 491-IV (із змінами)) та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року N 1078 (із змінами).

Компенсація втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати щомісячних страхових сум проводиться відповідно до Закону України від 19 жовтня 2000 року N 2050-III "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року N 159 (із змінами).

(статті 33, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 27 квітня 2007 року N 24 "Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 22 червня 2007 за N 715/13982 (із змінами).

КЕКВ 2730.7 Витрати на поховання потерпілого

У разі настання страхового випадку робочі органи виконавчої дирекції Фонду в установленому законодавством порядку організовують поховання померлого, відшкодовують вартість пов'язаних з цим ритуальних послуг відповідно до місцевих умов.

Витрати на поховання та пов'язані з цим ритуальні послуги проводяться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2001 року N 826 "Про затвердження Порядку проведення витрат на поховання у разі смерті потерпілого від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання" (із змінами).

Витрати на поховання та пов'язані з цим ритуальні послуги відшкодовуються страхувальнику за заявою-розрахунку або сім'ї потерпілого чи іншій особі, яка здійснювала поховання у разі смерті потерпілого. Для здійснення відшкодування зазначених витрат до робочих органі виконавчої дирекції Фонду подаються документи (довідки, рахунки, інші документи), що підтверджують відповідні витрати на день поховання, понесені страхувальником, сім'єю потерпілого або іншими особами, у розмірі не вище граничних розмірів витрат на поховання потерпілого та пов'язаних з цим ритуальних послуг, які діяли на день поховання, для управлінь виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

У разі коли потерпілий помер в одному регіоні України, а його поховання здійснюється в іншому, витрати на поховання та пов'язані з цим ритуальні послуги відшкодовуються у розмірі не вище граничних розмірів, затверджених для регіону, де здійснюється поховання.

(статті 21, 25, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 27 квітня 2007 року N 24 "Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 22 червня 2007 року за N 715/13982 (із змінами).

КЕКВ 2740 Медична, професійна та соціальна реабілітація потерпілих на виробництві

КЕКВ 2740.1 Витрати на лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію

Фінансування витрат на лікування, медичну реабілітацію потерпілих здійснюється виконавчою дирекцією Фонду, робочими органами виконавчої дирекції Фонду шляхом відшкодування відповідно до укладених договорів щодо надання потерпілим медичної допомоги у стаціонарах закладів охорони здоров'я (у тому числі спеціалізованих), реабілітаційних послуг у закладах охорони здоров' я (у тому числі спеціалізованих), санаторно-курортних (у тому числі власних), реабілітаційних закладах (у тому числі власних) за рахунок коштів Фонду у межах асигнувань, передбачених бюджетом Фонду на ці цілі.

Робочі органи виконавчої дирекції Фонду компенсують витрати:

- на проїзд потерпілому до місця лікування, медичної реабілітації і у зворотній бік згідно з поданими проїзними документами (квитки, квитанції на постільну білизну та транспортування багажу). Вартість проїзду відшкодовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду у розмірах:

приміським та міжміським автобусом - за фактичними витратами;

залізницею - за фактичними витратами, але не вище тарифу купейного вагона;

- на проїзд і житло особі, яка супроводжує потерпілого (у разі потреби у такому супроводі за висновком МСЕК) згідно із законодавством про службові відрядження;

- у разі самостійної оплати лікування, медичної реабілітації, потерпілим чи законним представникам потерпілих, роботодавцям.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 9 червня 2010 року N 18 "Про затвердження Положення про організацію лікування, медичної реабілітації та забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання лікарськими засобами та виробами медичного призначення", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 8 липня 2010 за N 489/17784).

КЕКВ 2740.2 Витрати на санаторно-курортне лікування

Виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами здійснюється оплата:

- путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів I, II, III груп;

- путівок без лікування особам, які супроводжують інвалідів I групи;

- витрат при транспортуванні інваліда.

Компенсуються:

- витрати на проїзд (до санаторно-курортного закладу і у зворотній бік) інваліду і супроводжуючій особі згідно з поданими проїзними документами (квитки, квитанції на постільну білизну та транспортування багажу). Вартість проїзду відшкодовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду у розмірах:

залізницею - за тарифом не вище купейного вагона;

автобусом - за фактичними витратами;

водним транспортом - за тарифом третього класу;

- витрати супроводжуючій особі (проїзд і житло) згідно із законодавством про службові відрядження;

- фактичні витрати на пальне інваліду з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку (спинальники) в разі транспортування до санаторно-курортного закладу та в зворотному напрямку на власному автомобілі або автомобілі супроводжуючої особи згідно з ксерокопією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (або тимчасового реєстраційного талона) та касово-розрахункових документів;

- вартість самостійно придбаної потерпілим путівки.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 31 жовтня 2007 року N 49 "Про затвердження Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання путівками для санаторно-курортного лікування", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 26 грудня 2007 за N 1400/14667).

КЕКВ 2740.3 Витрати на технічні та інші засоби реабілітації

Виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами здійснюється фінансування видатків шляхом відшкодування витрат підприємствам згідно з укладеними договорами на:

- технічні та інші засоби реабілітації згідно з Переліком, установленим пунктом 7 Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого постановою правління Фонду від 25 березня 2008 року N 23 (із змінами);

- перебування потерпілого, проведення комплексу реабілітаційних заходів в стаціонарі первинного та складного протезування в клініці УкрНДІпротезування або інших закладах охорони здоров'я державної та комунальної форм власності;

- післягарантійний ремонт технічних та інших засобів реабілітації;

- доставку технічних та інших засобів реабілітації (крім протезних виробів) до підприємств, що здійснюють заготівлю та переробку металобрухту, транспортування до пунктів прокату технічних та інших засобів реабілітації, до майстерень з їх ремонту.

Робочі органи виконавчої дирекції Фонду компенсують:

- витрати на проїзд потерпілого (до підприємства і назад) згідно з пред'явленими проїзними документами (квитки, квитанції на постільну білизну, транспортування багажу).

- витрати супроводжуючій особі (за висновком МСЕК про необхідність постійного стороннього догляду та побутового обслуговування) або законному представнику потерпілого на проїзд, добові і житло (при пред'явленні рахунка на оплату вартості проживання) згідно із законодавством про службові відрядження.

Вартість проїзду відшкодовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду в таких розмірах:

залізницею - за тарифом не вище купейного вагона;

автобусом - за фактичними витратами; водним транспортом - за тарифом третього класу.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 25 березня 2008 року N 23 "Про затвердження Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 19 червня 2008 року за N 545/15236 (із змінами).

КЕКВ 2740.4 Витрати на зубопротезування

Фінансування здійснюється на підставі укладених договорів про забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань зубопротезуванням із суб'єктами господарювання незалежно від їх форми власності.

Фінансування здійснюється шляхом відшкодування витрат потерпілим, законним представникам потерпілих у разі самостійного придбання виробів та послуг із зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів).

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 30 листопада 2010 року N 35 "Про затвердження Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2011 року за N 186/18924).

КЕКВ 2740.5 Витрати на очне протезування,
придбання окулярів і контактних лінз

Фінансування здійснюється на підставі укладених договорів про забезпечення виробами та послугами потерпілих з порушенням зору внаслідок нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань із суб'єктами господарювання незалежно від їх форми власності.

Виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами здійснюється фінансування витрат на:

- виготовлення стандартних та індивідуальних очних протезів та їх заміну в залежності від термінів експлуатації виробу згідно з його технічними характеристиками;

- виготовлення, поставка окулярів,

- виготовлення, поставка контактних лінз (з розчином для лінз).

Фінансування здійснюється шляхом відшкодування витрат потерпілим, законним представникам потерпілих у разі самостійного придбання виробів та послуг.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 30 листопада 2010 року N 35 "Про затвердження Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2011 року за N 186/18924).

КЕКВ 2740.6 Витрати на слухові апарати

Фінансування здійснюється на підставі укладених договорів про забезпечення виробами та послугами потерпілих з порушенням слуху внаслідок нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань із суб'єктами господарювання незалежно від їх форми власності.

Виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами здійснюється фінансування витрат на:

- послуги з виготовлення та поставки слухових апаратів та/або вушних вкладинок;

- заміну джерел живлення до слухових апаратів та вушних вкладинок;

- післягарантійний ремонт слухових апаратів.

Фінансування здійснюється шляхом відшкодування витрат потерпілим, законним представникам потерпілих у разі самостійного придбання виробів та послуг.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 30 листопада 2010 року N 35 "Про затвердження Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11.02.2011 року за N 186/18924).

КЕКВ 2740.7 Витрати на лікарські засоби
та вироби медичного призначення

Фінансування витрат на лікарські засоби, вироби медичного призначення у разі амбулаторно-поліклінічного лікування здійснюється виконавчою дирекцією Фонду, робочими органами виконавчої дирекції Фонду відповідно до чинного законодавства шляхом відшкодування витрат аптечним закладам (постачальникам, виробникам) згідно з укладеними договорами.

У разі самостійного придбання лікарських засобів, виробів медичного призначення їх вартість компенсується виконавчою дирекцією Фонду, робочими органами виконавчої дирекції Фонду потерпілим чи законним представникам потерпілих, роботодавцям за цінами у розмірі не більше вартості лікарських засобів, виробів медичного призначення в аптечних закладах (постачальників, виробників), з якими укладено договори, за умови перебування потерпілого на обліку на підставі оригіналів платіжних документів, що підтверджують їх витрати.

Фінансування витрат на постільну та натільну білизну, постільні речі, гігієнічні вироби та перуки, здійснюється робочими органами виконавчої дирекції Фонду відповідно до укладених договорів із суб'єктами господарювання незалежно від їх форми власності.

У разі самостійного придбання зазначених виробів фінансування здійснюється робочими органами виконавчої дирекції шляхом відшкодування витрат потерпілим, законним представникам потерпілих на підставі рахунків та інших документів, що підтверджують їх витрати, за умови перебування потерпілого на обліку для забезпечення виробами та послугами.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 9 червня 2010 року N 18 "Про затвердження Положення про організацію лікування, медичної реабілітації та забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання лікарськими засобами та виробами медичного призначення", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 8 липня 2010 року за N 489/17784; постанова правління Фонду від 30 листопада 2010 року N 35 "Про затвердження Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2011 року за N 186/18924).

КЕКВ 2740.8 Витрати на додаткове харчування

Фінансуються витрати на додаткове харчування потерпілих виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами шляхом:

- поштового переказу за місцем їх постійного проживання;

- перерахування відповідних сум на поточний рахунок потерпілого, відкритий в банківській установі, вказаний в його заяві;

- перерахування відповідних сум згідно з укладеними договорами (у разі необхідності) із закладами охорони здоров'я державної та /або комунальної форм власності.

Фінансування витрат на додаткове харчування потерпілих, які перебувають на лікуванні в закладі охорони здоров'я державної та /або комунальної форм власності, здійснюється на підставі розрахункових документів, наданих таким закладом відповідно до укладеного договору з цим закладом.

Неможливість забезпечення потерпілого додатковим харчуванням у лікувально-профілактичному або реабілітаційному закладі підтверджується довідкою за підписом головного лікаря (директора) цього закладу. В цьому разі компенсація витрат на додаткове харчування здійснюється Фондом на підставі інформації органів державної статистики про середні ціни на продукти харчування у торговельній мережі того місяця, в якому їх придбали.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 3 листопада 2011 року N 42 "Про затвердження Положення про забезпечення додатковим харчуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12 січня 2012 року за N 31/20344).

КЕКВ 2740.9 Витрати на професійне навчання або
перекваліфікацію за індивідуальними програмами
реабілітації потерпілих та інші витрати

За рахунок коштів Фонду здійснюється фінансування витрат на:

професійне навчання або перекваліфікацію за індивідуальною програмою реабілітації застрахованої особи у власних навчальних закладах або на договірній основі в інших закладах перенавчання інвалідів:

проведення щомісячних страхових виплат у розмірі середньомісячного заробітку протягом строку, визначеного індивідуальними програмами реабілітації.

(статті 21, 25, 32, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності").

КЕКВ 2740.10 Витрати на спеціальний медичний догляд

Фінансування витрат на спеціальний медичний догляд здійснюється виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами, шляхом:

поштового переказу за місцем постійного проживання потерпілого;

перерахування відповідних сум на його поточний рахунок, відкритий у банківській установі, вказаній у його заяві;

перерахування відповідних сум згідно з укладеними договорами (у разі необхідності) із закладами охорони здоров'я державної та/або комунальної форм власності, санаторно-курортними, реабілітаційними закладами (відділеннями), соціальними службами, що надають відповідні соціальні послуги;

укладання договорів з фізичними особами - підприємцями, які мають право на надання відповідних послуг.

Сума витрат на спеціальний медичний догляд за потерпілим не може бути меншою (на місяць) розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати.

При фінансуванні витрат на необхідні види догляду потерпілим, які мають право на даний вид догляду згідно з іншими нормативно-правовими актами, робочі органи виконавчої дирекції Фонду повинні надіслати запити до відповідних установ та отримати довідки про те, що потерпілим не відшкодовуються витрати на даний вид догляду за іншими підставами.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 3 листопада 2011 року N 41 "Про затвердження Положення про організацію, забезпечення та фінансування необхідних видів догляду за потерпілими внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12 січня 2012 року за N 30/20343).

КЕКВ 2740.11 Витрати на постійний сторонній догляд

Фінансування витрат на постійний сторонній догляд здійснюється виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами, шляхом:

поштового переказу за місцем постійного проживання потерпілого;

перерахування відповідних сум на його поточний рахунок, відкритий у банківській установі, вказаній у його заяві;

перерахування відповідних сум згідно з укладеними договорами (у разі необхідності) із закладами охорони здоров'я державної та/або комунальної форм власності, санаторно-курортними, реабілітаційними закладами (відділеннями), соціальними службами, що надають відповідні соціальні послуги;

укладання договорів з фізичними особами - підприємцями, які мають право на надання відповідних послуг.

Сума витрат на постійний сторонній догляд за потерпілим не може бути меншою (на місяць) від половини розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 3 листопада 2011 року N 41 "Про затвердження Положення про організацію, забезпечення та фінансування необхідних видів догляду за потерпілими внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12 січня 2012 року за N 30/20343).

КЕКВ 2740.12 Витрати на побутове обслуговування

Фінансування витрат на побутове обслуговування здійснюється виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами, шляхом:

поштового переказу за місцем постійного проживання потерпілого;

перерахування відповідних сум на його поточний рахунок, відкритий у банківській установі, вказаній у його заяві;

перерахування відповідних сум згідно з укладеними договорами (у разі необхідності) із закладами охорони здоров'я державної та/або комунальної форм власності, санаторно-курортними, реабілітаційними закладами (відділеннями), соціальними службами, що надають відповідні соціальні послуги;

укладання договорів з фізичними особами - підприємцями, які мають право на надання відповідних послуг.

Сума витрат на побутове обслуговування потерпілого не може бути меншою (на місяць) чверті розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 3 листопада 2011 року N 41 "Про затвердження Положення про організацію, забезпечення та фінансування необхідних видів догляду за потерпілими внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12 січня 2012 року за N 30/20343).

КЕКВ 2740.13 Витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски)

Фінансування витрат здійснюється виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами шляхом відшкодування витрат підприємствам, які їх виготовляють, поставляють і ремонтують згідно з укладеними договорами на:

- засоби пересування (коляски) згідно з Переліком, установленим пунктом 7 Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого постановою правління Фонду від 25 березня 2008 року N 23 (із змінами);

- післягарантійний ремонт засобів пересування (колясок);

- транспортування потерпілого;

- доставку засобів пересування (колясок).

Компенсуються:

- витрати на проїзд (до підприємства і назад) потерпілому та особі, яка супроводжує потерпілого (у разі потреби супроводу) або законному представнику згідно з пред'явленими проїзними документами (квитки, квитанції на постільну білизну та транспортування багажу). Вартість проїзду відшкодовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду у таких розмірах:

залізницею - за тарифом не вище купейного вагона;

автобусом - за фактичними витратами;

водним транспортом - за тарифом третього класу.

(статті 21, 25, 28, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 25 березня 2008 року N 23 "Про затвердження Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 червня 2008 за N 545/15236).

КЕКВ 2740.14 Витрати на соціальну реабілітацію потерпілих,
в тому числі разова грошова допомога непрацюючим інвалідам

Оплата послуг та заходів, спрямованих на створення і забезпечення умов для повернення потерпілого до активної участі у житті, відновлення його соціального статусу та здатності до самостійної суспільної і родинно-побутової діяльності шляхом соціально-середовищної орієнтації, соціально-побутової адаптації, соціального обслуговування, передбачені індивідуальними програмами реабілітації інвалідів.

Надання інвалідам в разі невідкладної потреби разової грошової допомоги, допомоги у вирішенні соціально-побутових питань.

(статті 21, 25, 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; статті 24, 37 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні").

КЕКВ 2740.15 Компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне
обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів

Компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів виплачується у розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року N 228 (із змінами) у передбаченому цією постановою порядку.

(статті 21, 25, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року N 228 "Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування" (із змінами).

КЕКВ 2740.16 Витрати, пов'язані з забезпеченням інвалідів автомобілями

Фінансуються витрати на:

- придбання автомобілів для інвалідів відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року N 999 (із змінами);

- страхування пошкодження, знищення чи втрати внаслідок ДТП, стихійного лиха, пожежі, вибуху, протиправних дій третіх осіб та інше автомобілів для потерпілих, які стали інвалідами внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань;

- навчання інвалідів керувати автомобілем.

Видатки на організацію забезпечення потерпілих автомобілями передбачають витрати на:

- зняття автомобілів з обліку в підрозділах МВС;

- проведення технічного огляду для визначення придатності для подальшої експлуатації та експертизи оціночної вартості автомобілів, у тому числі ступеня зношуваності;

- переобладнання автомобілів на іншу модифікацію згідно з висновком облМСЕК (ЦМСЕК, КрМСЕК);

- транспортування автомобілів до місць зберігання вилучених автомобілів або до підприємств, що здійснюють заготівлю та переробку металобрухту, проводять технічний огляд та експертну оцінку, у тому числі ступеня зношуваності;

- оренду місць для зберігання повернутих та вилучених автомобілів;

- судові витрати у зв'язку з вилученням автомобілів;

- проведення технічного огляду автомобілів;

- ремонт вилучених автомобілів;

- інші витрати, пов'язані з поверненням, вилученням, зберіганням і реалізацією автомобілів.

(статті 21, 25, 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року N 999 "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" (із змінами).

КЕКВ 2611 Видатки по перерахуванню коштів
(обслуговування банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта")

Здійснюються видатки за надані банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта" послуги по перерахуванню страхових коштів на підставі укладених договорів.

(стаття 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова правління Фонду від 27 квітня 2007 року N 24 "Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 22 червня 2007 за N 715/13982 (із змінами).

КЕКВ 2612 Судові витрати та виконавчий збір

За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати за вчинення в інтересах Фонду дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами, зокрема:

- судовий збір, розмір якого та порядок сплати встановлено чинним законодавством;

- витрати, пов'язані з розглядом справи, до яких належать:

- витрати на правову допомогу;

- витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведення судових експертиз;

- витрати, пов'язані з проведенням огляду доказів за місцем їх знаходження та вчинення інших дій, необхідних для розгляду справи;

- витрати сторін та їх представників, що пов'язані з явкою до суду;

- витрати, пов'язані з публікацією в пресі оголошення про виклик відповідача;

- інші витрати, пов'язані з розглядом справи.

За рахунок коштів, передбачених цією статтею проводиться виплата виконавчого збору у розмірах, встановлених законом.

(глава 8 Цивільного процесуального Кодексу України; розділ VI Господарського процесуального Кодексу України; глава 7 Кодексу адміністративного судочинства України; статті 27, 35, 38, 40, 45, 55 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; статті 3 - 5 Закону України "Про судовий збір"; стаття 28 Закону України "Про виконавче провадження").

КЕКВ 2613 Витрати на забезпечення діяльності
по обслуговуванню потерпілих та інвалідів

За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати на:

1) видатки, пов'язані з оформленням документів для проведення страхових виплат;

2) поштові послуги та послуги зв'язку, спрямовані на забезпечення обміну інформацією з потерпілими;

3) облаштування під'їзних шляхів (пандусів) для потерпілих, які використовують засоби пересування;

4) оренда автотранспорту робочими органами виконавчої дирекції Фонду для доставки засобів пересування і засобів реабілітації та перевезення потерпілого за місцем призначення;

5) проведення заходів з організації залучення інвалідів до участі у громадському житті;

6) витрати на створення та утримання архівів для зберігання справ потерпілих.

(статті 21, 35, 36, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів"; Закон України "Про поштовий зв'язок").

КЕКВ 2614 Видатки на створення лікувально-профілактичної бази Фонду

За рахунок коштів, передбачених цією статтею здійснюється фінансування видатків на створення лікувально-профілактичної бази Фонду. Фінансування коштів здійснюється шляхом:

1) внесків у статутні капітали суб'єктів господарювання;

2) придбання або будівництво лікувально-профілактичних закладів;

3) фінансування коштів на їх утримання;

4) придбання корпоративних прав суб'єктів господарювання.

(Господарський Кодекс України; Цивільний Кодекс України; статті 17, 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; Закон України "Про господарські товариства").

КЕКВ 2615 Витрати на заходи по координації роботи зі страхувальниками

За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати на:

1) друк повідомлень про встановлення класів професійного ризику виробництва, актів перевірок, рішень про списання безнадійної дебіторської і кредиторської заборгованості та пені, інших документів, що забезпечують виконання заходів по погашенню страхувальниками заборгованості зі сплати страхових внесків;

2) поштові послуги та послуги зв'язку, спрямовані на забезпечення обміну інформацією із страхувальниками, органами Пенсійного фонду, органами прокуратури та іншими органами виконавчої влади, витрати на отримання від центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері статистики та його територіальних органів, Державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців та інших органів, відомостей про страхувальників, в тому числі отримання довідок та витягів.

(статті 24, 24-1, 47, 55 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; статті 20, 36, 37, 38-1, 47, 49-1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"; статті 11, 23 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"; постанова правління Фонду від 31 листопада 2010 року N 30 "Про затвердження Порядку віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та проведення перевірок достовірності поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності (у тому числі основний)", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2010 року за N 1337/18632).

КЕКВ 2616 Витрати на виконання інших робіт,
пов'язаних з координацією страхової діяльності

За рахунок коштів, передбачених цією статтею здійснюються видатки на:

1) заходи з пропаганди страхової діяльності Фонду через друковані засоби масової інформації, Інтернет-видання, телебачення, радіо та інші інформаційні ресурси;

2) створення та розміщення тематичних кінофільмів, відеофільмів і відеороликів, відео- і радіо сюжетів, радіо- і телепередач та іншої відеопродукції;

3) створення, видання (друкування), придбання, розповсюдження спеціальної літератури, довідників, посібників, плакатів, стендів, пам'яток та інше, що не суперечить чинному законодавству;

4) створення сайту виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів і його утримання;

5) організацію, участь у проведенні виставок, конференцій, зустрічей за "круглим столом", форумів з питань страхової діяльності Фонду; організацію, участь у проведенні міжнародних конференцій, виставок, семінарів, форумів, зустрічей за "круглим столом" з питань страхової діяльності Фонду, а також вивчення міжнародного досвіду з питань страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в зарубіжних країнах;

6) інші видатки, пов'язані з координацією страхової діяльності.

(статті 24, 54 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності").

КЕКВ 2617 Забезпечення роботи правління
та наглядової ради Фонду

Здійснюються видатки на матеріально-технічне забезпечення роботи правління та наглядової ради Фонду відповідно до чинного законодавства, відшкодування членам правління (та їх дублерам) витрат на проїзд і проживання, а також фактично втрачений заробіток за місцем роботи та внески з нього на соціальне страхування.

До видатків на матеріально-технічне забезпечення роботи правління та наглядової ради Фонду включаються:

- предмети, матеріали, обладнання та інвентар (канцтовари, виготовлення медалей та почесних відзнак та інше);

- видатки на зв'язок;

- видатки на оренду;

- видатки на транспортне обслуговування;

- інші видатки (оплата за договором послуг стенографісток та інше);

- придбання предметів та матеріалів довгострокового користування.

(статті 17, 18, 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; постанова Кабінету Міністрів України від 5 травня 2000 року N 752 "Про затвердження Положення про наглядову раду Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання"; постанова правління Фонду від 18 квітня 2000 року N 4 "Про затвердження Статуту Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України" (із змінами); постанова правління Фонду від 8 вересня 2000 року N 11 "Про затвердження Регламенту роботи правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України" (із змінами)

Додаток
до постанови правління Фонду
соціального страхування від нещасних
випадків на виробництві та професійних
захворювань України
25.12.2012 N 45

Перелік
постанов, що втратили чинність

1. Постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 14 вересня 2004 року N 81 "Про затвердження Порядку складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України".

2. Постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 3 жовтня 2008 року N 49 "Про затвердження нової редакції Порядку складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженого постановою правління Фонду від 14.09.2004 року N 81 (із змінами і доповненнями), та Роз'яснення щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету Фонду на статутні напрями".

3. Постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 22 грудня 2010 року N 59 "Про внесення змін до документів, затверджених постановою правління Фонду від 03.10.2008 року N 49".

4. Постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 19 квітня 2011 року N 22 "Про внесення змін до Роз'яснення щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на статутні напрями, затвердженого постановою правління Фонду від 03.10.2008 року N 49 (із змінами)".

5. Постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 30 листопада 2011 року N 57 "Про внесення змін до Роз'яснення щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на статутні напрями, затвердженого постановою правління Фонду від 03.10.2008 року N 49 (із змінами)".

6. Постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20 грудня 2011 року N 66 "Про внесення змін до нормативних актів, затверджених постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.10.2008 N 49 (із змінами)".

Начальник управління планування та поточної
фінансово-економічної діяльності В. Сутула