КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 30 листопада 2004 р. N 1604
Київ

Про затвердження Програми комплексного
соціально-економічного розвитку
м. Одеси на 2005-2015 роки

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 970 від 24.10.20
12 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Програму комплексного соціально-економічного розвитку м. Одеси на 2005-2015 роки (далі - Програма), що додається.

2. Міністерству фінансів разом з іншими центральними органами виконавчої влади та Одеською обласною державною адміністрацією передбачати під час складання проекту Державного бюджету України на відповідний рік кошти для виконання Програми виходячи з його реальних можливостей. ( Пункт 2 в редакції Постанови КМ N 970 від 24.10.2012 )

3. Центральним органам виконавчої влади, відповідальним за виконання Програми, Одеській обласній державній адміністрації подавати щороку до 10 лютого Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції звіт про стан виконання Програми.

Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції подавати щороку до 1 березня Кабінетові Міністрів України узагальнену інформацію про стан виконання Програми.

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 листопада 2004 р. N 1604

Програма
комплексного соціально-економічного розвитку
м. Одеси на 2005-2015 роки

Загальні положення

Одеса - сучасний промисловий, науковий, торговельний, транспортний, туристичний і культурний центр півдня України та всього європейсько-азіатського Причорномор'я, а також великий центр рекреаційного господарства з населенням понад 1 млн. чоловік. Приморське і прикордонне економіко-географічне положення створює місту і всьому регіону широкі можливості для розвитку міжнародного співробітництва і зовнішньоекономічної діяльності.

Щороку до м. Одеси приїжджає на відпочинок понад 1 млн. чоловік (переважно неорганізованих відпочиваючих). У 48 пансіонатах і здравницях у 2003 році поліпшили своє здоров'я 84 тис. чоловік, з них третина - іноземці.

Небезпечні геологічні процеси, зокрема зсуви і обвали на схилах морського узбережжя, провали над підземними виробками (катакомбами), підтоплення більш як 2/3 міської території, призвели до того, що близько 750 будівель у місті перебуває в аварійному стані.

Загальна протяжність виробок (катакомб) завглибшки 25-30 метрів становить майже 100 кілометрів, з яких 15 відсотків потребує першочергового укріплення.

У небезпечній зоні знаходиться понад 1500 будівель, що перебувають на державному обліку як пам'ятки культурної спадщини, частину яких передбачається включити до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Міське житлово-комунальне господарство залишається технічно відсталим, багато проблем у якому останнім часом особливо загострилося.

На виправлення ситуації спрямовується Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства, мета якої - підвищення ефективності та надійності функціонування систем життєзабезпечення населення, поліпшення якості житлово-комунальних послуг, забезпечення їх доступності для громадян з низьким рівнем доходів.

Житловий фонд м. Одеси складається з 21 396 будинків загальною площею 18,2 млн. кв. метрів, 54 відсотків з яких збудовано наприкінці XIX - на початку XX століття, а ще 30 відсотків припадає на період 60 - 70-х років.

У вкрай незадовільному стані перебуває ліфтове господарство. Потребують заміни і модернізації 30 відсотків ліфтів, які відпрацювали установлені експлуатаційні строки.

Невирішеними залишаються питання, пов'язані з фінансуванням утримання, оновлення, розвитку та модернізації діючих потужностей, насамперед водопостачання і водовідведення, санітарного очищення та переробки сміття.

Теплові мережі перебувають в аварійному стані. Так, строк експлуатації міських котелень перевищив 35 років, унаслідок чого коефіцієнт їх корисної дії становить менше ніж 45 відсотків. Зношення на 70-75 відсотків теплової мережі центральної частини міста, протяжність якої перевищує 11 кілометрів, призводить до значних втрат тепла і негативно позначається на фінансово-господарських результатах діяльності теплопостачальних підприємств.

Реконструкція паливно-енергетичного комплексу є важливою передумовою сталого соціально-економічного розвитку міста.

Загальна протяжність вулиць становить 826 кілометрів, у тому числі магістральних - 263,6 кілометра. У зв'язку із збільшенням потоку транспортних засобів, особливо вантажних (тільки за останні 3-4 роки вантажні перевезення зросли у 10 разів), та нестачею коштів на капітальний ремонт різко погіршився стан доріг. Реконструкції і ремонту потребують 60 відсотків шляхів сполучення.

Потреби населення у перевезеннях задовольняє мережа маршрутів загальною протяжністю 3457,4 кілометра. Для її обслуговування задіяно понад 20 тис. транспортних засобів, у тому числі понад 300 - міського електротранспорту. Проте питання щодо оновлення засобів міського електротранспорту, фізичний знос яких становить 85 відсотків, не вирішуються.

Раціональне використання земельних ресурсів практично неможливо забезпечити без здійснення грошової оцінки землі.

Заклади освіти, охорони здоров'я, культури, що перебувають у комунальній власності міста, потребують капітального ремонту і реконструкції.

Потребують відновлення також об'єкти ландшафтно-рекреаційного комплексу.

Першочергового значення набули соціальні проблеми, зокрема забезпечення зайнятості населення, відновлення культурної спадщини, активізація туристичної діяльності, раціонального використання та збереження природних ресурсів, поліпшення екологічної ситуації.

Мета і завдання Програми

Метою Програми є створення умов для забезпечення сталого розвитку міста, підвищення ефективності використання його внутрішнього природно-ресурсного потенціалу, якості життя населення, розв'язання соціально-економічних проблем.

Основні завдання Програми:

розвиток соціальної інфраструктури, житлово-комунального і дорожнього господарства, транспортного комплексу, а також житлового будівництва в місті;

запобігання проявам небезпечних екзогенних геологічних процесів у межах міста та ліквідація їх наслідків;

збереження і реставрація об'єктів культурної спадщини;

створення сприятливих умов для розвитку матеріально-технічної бази санаторно-курортного, туристичного та готельного комплексів;

підвищення рівня зайнятості населення і забезпечення розвитку ринку праці;

залучення недержавних вітчизняних та іноземних інвестицій.

Пріоритетні напрями
соціально-економічного розвитку

Пріоритетними напрямами соціально-економічного розвитку м. Одеси є:

реконструкція і завершення будівництва об'єктів і мереж електро- та водопостачання і водовідведення, берегоукріплення;

реконструкція та будівництво об'єктів теплопостачання, теплових мереж;

модернізація міського електротранспорту;

реконструкція існуючих і будівництво нових автомобільних доріг, внутрішньоквартальних проїздів;

збільшення обсягів будівництва житла, в тому числі доступного для більшості громадян міста;

будівництво, ремонт і реставрація об'єктів соціально-культурної інфраструктури;

проведення робіт, пов'язаних із створенням умов для розвитку внутрішнього та міжнародного туризму, у тому числі автомобільного, екологічного (зеленого) тощо;

ремонт і реставрація пам'яток культурної спадщини, об'єктів ландшафтно-рекреаційного комплексу;

будівництво споруд, призначених для захисту від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

Етапи виконання Програми

Програма виконується поетапно.

На першому етапі - 2005-2010 роки - забезпечується розвиток соціальної інфраструктури, житлово-комунального і дорожнього господарства, транспортного комплексу, житлового будівництва, матеріально-технічної бази та інфраструктури рекреаційної галузі, розширення будівництва нових об'єктів, поліпшення соціально-економічного стану міста.

На другому етапі - 2011-2015 роки - продовжується проведення берегоукріплювальних та протизсувних робіт, забезпечується подальший розвиток транспортної інфраструктури міста, збільшення кількості курортно-туристичних закладів, готелів, завершення реалізації визначених Програмою заходів.

Ресурсне забезпечення

Заходи, визначені у додатку до Програми, передбачається здійснювати за рахунок коштів державного, обласного та міського бюджетів, інвестицій та інших джерел, не заборонених законодавством.

Контроль за виконанням Програми

Контроль за виконанням Програми покладається на Одеську облдержадміністрацію, Мінекономіки та інші заінтересовані центральні органи виконавчої влади.

Результати виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу забезпечити:

розв'язання найбільш гострих соціально-економічних проблем міста, поліпшення його інвестиційної привабливості, відновлення соціальної інфраструктури;

залучення додаткових інвестицій в обсязі не менш як 1,5 млрд. доларів США;

створення щороку не менш як 25 тис. додаткових робочих місць;

досягнення повної продуктивної зайнятості населення;

формування у місті сучасного високоефективного конкурентоспроможного санаторно-курортного, туристичного та готельного комплексів загальнодержавного і міжнародного значення шляхом зміцнення його матеріально-технічної бази, створення умов для якісного відпочинку туристів та лікування майже 200 тис. осіб;

збільшення в 1,6 раза надходжень до державного, обласного та міського бюджетів;

поліпшення соціально-економічного стану міста, зростання добробуту громадян, якості їх життя.

Додаток
до Програми

                              ЗАХОДИ
щодо забезпечення комплексного соціально-економічного
розвитку м. Одеси на 2005-2015 роки

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Найменування заходу|Відповідальні| Строк | Орієнтовний | У тому числі за рахунок
|за виконання |виконання,| обсяг |----------------------------------------
| | роки |фінансування,|державного|обласного|бюджету | інших
| | |тис. гривень | бюджету | бюджету |м. Одеси| джерел
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Землевпорядні та містобудівні роботи

1. Розроблення виконавчий 2005-2006 4 000 4 000
генерального плану комітет
міста міської ради 2005 2 000 2 000

2006 2 000 2 000

2. Проведення виконавчий 2005-2007 1 250 50 1 200
землевпорядних комітет
робіт, міської ради, 2005 400 400
інвентаризація Держкомзем
земель і 2006 450 50 400
виконання робіт з
розмежування земель 2007 400 400
державної та
комунальної
власності

___________________
Разом 5 250 50 5 200

Берегоукріплювальні і протизсувні роботи

3. Проведення Одеська 2006-2015 15 500 10 000 5 500
капітального облдержадмі-
ремонту і ністрація, 2006 1 300 1 000 300
реконструкції Мінприроди,
берегозахисних виконавчий 2007 1 500 1 000 500
протизсувних комітет
споруд від мису міської ради 2008 1 500 1 000 500
Ланжерон до мису
Великий Фонтан 2009 1 500 1 000 500
першої та другої
черги протяжністю 2010 1 600 1 000 600
11,5 кілометра
2011 1 600 1 000 600

2012 1 600 1 000 600

2013 1 600 1 000 600

2014 1 600 1 000 600

2015 1 700 1 000 700

4. Проектування та -"- 2006-2010 28 500 20 000 8 500
будівництво третьої
черги 2006 4 000 4 000
берегозахисних
протизсувних 2007 5 000 4 000 1 000
споруд від мису
Великий Фонтан до 2008 6 000 4 000 2 000
смт Чорноморське
протяжністю 2009 6 500 4 000 2 500
5,5 кілометра
2010 7 000 4 000 3 000

5. Проектування та  виконавчий    2006-2009          4 600      4 000                600
будівництво комітет
дренажних систем міської ради, 2006 1 000 1 000
водозниження Держжитло-
підтоплених комунгосп, 2007 1 200 1 000 200
територій в Держводгосп
мікрорайоні 2008 1 200 1 000 200
Курсаки, поблизу
Шкодової гори 2009 1 200 1 000 200

6. Ліквідація виконавчий 2006-2015 19 200 10 000 9 200
підземних комітет
виробок (катакомб) міської ради, 2006 1 790 950 840
протяжністю Держбуд,
15 кілометрів та Держжитло- 2007 1 790 950 840
укріплення комунгосп
фундаментів під 2008 1 790 950 840
житловими
багатоквартирними 2009 1 790 950 840
будинками в
історичній частині 2010 1 790 950 840
міста
2011 1 950 950 1 000

2012 1 950 950 1 000

2013 1 950 950 1 000

2014 2 000 1 000 1 000

2015 2 400 1 400 1 000

___________________
Разом 67 800 44 000 23 800

Запобігання виникненню техногенних катастроф

7. Рекультивація виконавчий 2006 62 800 3 000 1 000 58 800
полігону твердих комітет
побутових відходів міської ради,
"Дальницькі Мінприроди
кар'єри" та
будівництво
сміттєпереробного
заводу

8. Проведення робіт виконавчий 2005-2006 64 700 55 000 5 000 4 700
із запобігання комітет
руйнуванню дамби міської ради 2005 35 000 35 000
Хаджибейського
лиману 2006 29 700 20 000 5 000 4 700

___________________
Разом 127 500 58 000 5 000 5 700 58 800

Теплозабезпечення

9. Розроблення -"- 2005-2007 1 061 000 1 061 000
проектно-
кошторисної 2005 260 000 260 000
документації та
будівництво 2006 274 000 274 000
теплоелектро-
централі по 2007 527 000 527 000
вул. Церковній, 29

10. Реконструкція виконавчий 2006-2015 38 000 18 000 20 000
мереж опалення комітет
житлових будинків у міської ради, 2006 2 850 1 000 1 850
мікрорайонах Держжитло-
Котовському, комунгосп 2007 2 850 1 000 1 850
Таїрова,
Південно-Західному 2008 3 850 2 000 1 850
та Центральному
2009 3 850 2 000 1 850

2010 3 850 2 000 1 850

2011 3 350 2 000 1 350

2012 4 350 2 000 2 350

2013 4 350 2 000 2 350

2014 4 350 2 000 2 350

2015 4 350 2 000 2 350

___________________
Разом 1 099 000 18 000 20 000 1 061 000

                 Водопостачання та водовідведення

11. Реконструкція -"- 2005-2010 424 800 16 000 408 800
аварійних ділянок
водопровідних мереж 2005 68 000 68 000
протяжністю
магістральних 2006 72 400 4 400 68 000
водоводів 12 і
розподільних 2007 70 400 2 400 68 000
мереж 80
кілометрів, 2008 70 400 2 400 68 000
реконструкція
зливової 2009 71 400 3 400 68 000
каналізації
2010 72 200 3 400 68 800

12. Будівництво виконавчий 2006-2009 22 000 18 000 4 000
каналізаційного комітет
колектора глибокого міської ради, 2006 5 000 4 000 1 000
залягання на Держжитло-
ділянці від 10-ї до комунгосп 2007 5 000 4 000 1 000
14-ї станції
Великий Фонтан та 2008 6 000 5 000 1 000
по вул. Довгій
2009 6 000 5 000 1 000

___________________
Разом 446 800 34 000 4 000 408 800

Будівництво і реконструкція автомобільних доріг

13. Будівництво та виконавчий 2006-2015 495 000 40 000 5 000 150 000 300 000
капітальний ремонт комітет
автомобільних доріг міської ради, 2006 58 500 11 000 1 000 16 500 30 000
у місті Укравтодор
2007 58 500 11 000 1 000 16 500 30 000

2008 53 500 6 000 1 000 16 500 30 000

2009 53 500 6 000 1 000 16 500 30 000

2010 53 500 6 000 1 000 16 500 30 000

2011 46 500 16 500 30 000

2012 46 500 16 500 30 000

2013 41 500 11 500 30 000

2014 41 500 11 500 30 000

2015 41 500 11 500 30 000

___________________
Разом 495 000 40 000 5 000 150 000 300 000

Енергозабезпечення

14. Реконструкція виконавчий 2006-2008 29 500 9 500 20 000
системи зовнішнього комітет
освітлення міста міської ради 2006 6 900 3 500 3 400

2007 11 400 3 000 8 400

2008 11 200 3 000 8 200

___________________
Разом 29 500 9 500 20 000

               Розвиток транспортної інфраструктури

15. Розроблення виконавчий 2005-2010 46 000 27 900 4 000 14 100
проектно- комітет
кошторисної міської ради, 2005 3 500 2 000 500 1 000
документації і Держжитло-
будівництво першої комунгосп 2006 6 500 5 000 500 1 000
черги швидкісної
трамвайної лінії 2007 5 900 2 900 500 2 500
завдовжки
18 кілометрів від 2008 8 100 5 000 500 2 600
вул. Паустовського
до Пересипських 2009 11 000 7 000 1 000 3 000
мостів
2010 11 000 6 000 1 000 4 000

16. Модернізація та виконавчий 2005-2015 187 500 49 500 48 000 90 000
оновлення рухомого комітет
складу міського міської ради, 2005 10 000 2 000 8 000
електротранспорту Держжитло-
комунгосп 2006 16 600 4 600 4 000 8 000

2007 16 600 4 600 4 000 8 000

2008 17 600 4 600 5 000 8 000

2009 19 600 4 600 5 000 10 000

2010 19 600 4 600 5 000 10 000

2011 19 600 4 600 5 000 10 000

2012 19 600 4 600 5 000 10 000

2013 19 600 4 600 5 000 10 000

2014 15 100 5 100 5 000 5 000

2015 13 600 5 600 5 000 3 000

___________________
Разом 233 500 77 400 48 000 94 000 14 100

Збереження та реконструкція історичної
забудови центру міста

17. Реконструкція і виконавчий 2005-2007 65 000 63 000 2 000
реставрація комітет
пам'ятки міської ради, 2005 18 300 18 300
містобудування Держбуд
XIX століття - 2006 23 700 22 700 1 000
міської клінічної
інфекційної лікарні 2007 23 000 22 000 1 000
на вул. Пастера,
5/7

18. Реконструкція і виконавчий 2005 5 500 5 000 500
реставрація будинку комітет
Старої біржі на міської ради,
пл. Думській, 1 Держбуд

19. Реконструкція і -"- 2005-2006 11 500 11 100 400
реставрація
будівель 2005 9 600 9 500 100
Воронцовського
палацу у пров. 2006 1 900 1 600 300
Воронцовському, 2

20. Реконструкція і -"- 2005-2006 4 700 4 200 500
реставрація
ансамблю 2005 2 200 2 200
Приморського
бульвару 2006 2 500 2 000 500

21. Реконструкція        -"-      2006-2008         20 000      9 000              2 000      9 000
Потьомкінських
сходів та підпорних 2006 2 000 2 000
стін Приморського
бульвару 2007 8 000 3 000 1 000 4 000

2008 10 000 4 000 1 000 5 000

22. Реконструкція і -"- 2006-2015 21 000 15 200 5 800
реставрація
житлових будинків 2006 3 300 2 300 1 000
історичної забудови
центру міста 2007 3 300 2 300 1 000

2008 3 300 2 300 1 000

2009 3 300 2 300 1 000

2010 1 300 1 000 300

2011 1 300 1 000 300

2012 1 300 1 000 300

2013 1 300 1 000 300

2014 1 300 1 000 300

2015 1 300 1 000 300

___________________
Разом 127 700 107 500 11 200 9 000

Соціально-культурна сфера

23. Спорудження виконавчий 2006-2015 1 584 300 29 300 55 000 1 500 000
житлових будинків комітет
(з розрахунку 300 - міської ради 2006 158 800 3 300 5 500 150 000
350 тис. кв. метрів
на рік) 2007 158 800 3 300 5 500 150 000

2008 158 800 3 300 5 500 150 000

2009 158 800 3 300 5 500 150 000

2010 158 800 3 300 5 500 150 000

2011 158 800 3 300 5 500 150 000

2012 157 800 2 300 5 500 150 000

2013 157 800 2 300 5 500 150 000

2014 157 800 2 300 5 500 150 000

2015 158 100 2 600 5 500 150 000

24. Будівництво виконавчий 2005 26 500 26 000 500
середньої комітет
загальноосвітньої міської ради,
школи по МОН
вул. Вавілова, 5,
із сучасною
технічною та
навчально-
методичною базою

25. Реконструкція виконавчий 2005-2006 26 000 24 000 2 000
міської дитячої комітет
лікарні N 2 по міської ради, 2005 17 000 16 000 1 000
вул. Дача МОЗ
Ковалевського, 81 2006 9 000 8 000 1 000
(друга черга)

26. Реконструкція        -"-        2005            10 500     10 000                500
міської лікарні N 9
імені професора
О.І. Мінакова по
вул. Пастера, 9

27. Реконструкція -"- 2005 5 500 5 000 500
міської
туберкульозної
лікарні N 1

28. Будівництво -"- 2005-2008 95 000 64 000 31 000
міської лікарні
швидкої медичної 2005 5 000 5 000
допомоги
2006 30 000 20 000 10 000

2007 25 000 14 000 11 000

2008 35 000 25 000 10 000

29. Реконструкція виконавчий 2005-2006 5 000 5 000
Центру ВІЛ/СНІДу комітет
міської ради, 2005 2 000 2 000
МОЗ
2006 3 000 3 000

30. Будівництво виконавчий 2005-2008 131 000 1 000 130 000
муніципального комітет
концертно- міської ради 2005 20 500 500 20 000
спортивного
комплексу на 2006 35 200 200 35 000
5 тис. місць
2007 35 200 200 35 000

2008 40 100 100 40 000

___________________
Разом 1 883 800 158 300 5 000 90 500 1 630 000

Ландшафтно-рекреаційна сфера

31. Реконструкція -"- 2006 4 500 3 000 1 500
Одеського
зоологічного парку

32. Розроблення виконавчий 2006 900 700 200
проекту комітет
реконструкції міської ради,
курорту "Куяльник" МОЗ
для надання статусу
курорту державного
значення

33. Будівництво     виконавчий    2006-2015        250 500                           500    250 000
50 готелів комітет
туристичного та міської ради 2006 25 100 100 25 000
бізнес-класу
2007 25 200 200 25 000

2008 25 200 200 25 000

2009 25 000 25 000

2010 25 000 25 000

2011 25 000 25 000

2012 25 000 25 000

2013 25 000 25 000

2014 25 000 25 000

2015 25 000 25 000

34. Популяризація у Держтурадмі- 2005-2015 3 650 550 3 100
вітчизняних і ністрація,
зарубіжних засобах виконавчий 2005 250 50 200
масової інформації комітет
привабливості міської ради 2006 250 50 200
Одеського курортно-
туристичного 2007 250 50 200
комплексу
2008 350 50 300

2009 350 50 300

2010 350 50 300

2011 350 50 300

2012 350 50 300

2013 350 50 300

2014 350 50 300

2015 450 50 400

35. Забезпечення Держтурадмі- 2005-2015 5 450 550 4 900
створення єдиної ністрація,
інформаційної МОЗ, 2005 450 50 400
курортно- виконавчий
туристичної мережі, комітет 2006 450 50 400
її інтеграції в міської ради
мережу України 2007 450 50 400
та інших держав
2008 550 50 500

2009 550 50 500

2010 550 50 500

2011 550 50 500

2012 550 50 500

2013 550 50 500

2014 550 50 500

2015 250 50 200

36. Участь у        Держтурадмі-  2005-2015          4 100                         1 000      3 100
міжнародній і ністрація,
регіональній Мінекономіки, 2005 200 200
виставкових виконавчий
кампаніях в Україні комітет 2006 300 100 200
та закордоном міської ради
2007 300 100 200

2008 400 100 300

2009 400 100 300

2010 400 100 300

2011 400 100 300

2012 400 100 300

2013 400 100 300

2014 400 100 300

2015 500 100 400

___________________
Разом 269 100 3 700 4 300 261 100

Спеціальна (вільна) економічна зона "Порто-франко"

37. Активізація виконавчий 2005-2011 110 177 110 177
роботи з виконання комітет
плану розвитку міської ради 2005 15 694 15 694
спеціальної
(вільної) 2006 15 960 15 960
економічної
зони "Порто- 2007 15 162 15 162
франко" на період
до 2011 року 2008 15 428 15 428

2009 15 960 15 960

2010 16 013 16 013

2011 15 960 15 960

___________________
Разом 220 354 110 177 110 177

Усього 4 895 127 550 450 63 000 428 700 3 852 977

У тому числі за роками 2005 518 094 136 000 2 000 14 600 365 494

2006 862 650 129 100 13 000 61 990 658 560

2007 1 002 202 80 450 5 000 59 290 857 462

2008 470 268 69 550 6 000 57 590 337 128

2009 380 700 40 550 6 000 41 090 293 060

2010 372 953 32 250 6 000 39 790 294 913

2011 275 360 12 850 5 000 35 450 222 060

2012 259 400 11 850 5 000 36 450 206 100

2013 254 400 11 850 5 000 31 450 206 100

2014 249 950 12 400 5 000 26 450 206 100

2015 249 150 13 600 5 000 24 550 206 000