Документ втратив чиннiсть!

ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ

НАКАЗ
19.09.2005 N 4/2гн

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Генеральної прокуратури України
N 4/2гн від 21.03.20
13)

Про організацію прокурорського нагляду
за додержанням законів спеціальними підрозділами
та іншими установами, які ведуть боротьбу
з організованою злочинністю

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Генеральної
прокуратури
N 10гн-1 від 11.12.20
09
N 1гн-2 від 12.07.20
12 )

З метою забезпечення виконання вимог Конституції України ( 254к/96-ВР ), Законів України "Про прокуратуру" ( 1789-12 ) та "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" ( 3341-12 ), інших законодавчих актів щодо здійснення нагляду за додержанням законів спеціальними підрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, керуючись ст. 13 Закону України "Про прокуратуру", наказую:

1. Заступникам Генерального прокурора України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, керівникам структурних підрозділів апаратів забезпечити належну організацію нагляду за додержанням законів при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання і досудового слідства спеціальними підрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією, з метою захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави, вжиття передбачених чинним законодавством заходів щодо усунення виявлених порушень закону. ( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 10гн-1 від 11.12.2009 )

1.1. Особливу увагу звертати на додержання вимог законів щодо запобігання виникненню організованих злочинних угруповань; встановленню ними корумпованих зв'язків з державними службовцями, посадовими особами органів влади та управління; легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом; використанню організованою злочинністю у своїх інтересах суб'єктів підприємницької діяльності, організацій, установ, засобів масової інформації, громадських об'єднань.

2. Наглядову діяльність здійснювати:

2.1. Головному управлінню нагляду за додержанням законів спеціальними підрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, Генеральної прокуратури України - за додержанням законів у діяльності: ( Абзац перший пункту 2.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )

- Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю та Департаменту внутрішньої безпеки МВС України; ( Абзац другий пункту 2.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )

- Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України;

- Управління внутрішньої безпеки Державної податкової служби України. ( Пункт 2.1 доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом Генеральної прокуратура N 1гн-2 від 12.07.2012 )

Управлінням (відділам) нагляду за додержанням законів спеціальними підрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя - за додержанням законів у діяльності: ( Абзац п'ятий пункту 2.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратура N 1гн-2 від 12.07.2012 )

- управлінь по боротьбі з організованою злочинністю Головних управлінь (управлінь) МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;

- відділів по боротьбі з організованою злочинністю управлінь МВС України на залізницях (за місцем розташування);

- Головних відділів (відділів) по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головних управлінь (управлінь) Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;

- спеціальних підрозділів у регіонах, підпорядкованих безпосередньо ГУБОЗ МВС України та ГУБКОЗ СБ України (за місцем їх розташування);

- управлінь (відділів) внутрішньої безпеки Департаменту внутрішньої безпеки МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. ( Пункт 2.1 доповнено абзацом десятим згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )

2.2. Галузевому управлінню Генеральної прокуратури України та відповідними відділами прокуратур обласного рівня Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя:

а) за додержанням законів центральними апаратами та їх підрозділами на місцях:

- органів Міністерства внутрішніх справ України і Служби безпеки України (окрім спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю);

- органів прокуратури;

- органів і підрозділів Державної митної служби України та Державної прикордонної служби України (за місцем їх розташування);

- органів Державної податкової служби України; ( Абзац п'ятий підпункту "а" пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )

- органів та установ Державної пенітенціарної служби при проведенні дізнання та досудового слідства у межах покладених на них обов'язків щодо участі у боротьбі з організованою злочинністю; ( Абзац шостий підпункту "а" пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )

- за виконанням вимог статей 17, 18 Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" ( 3341-12 ) центральними апаратами та їх підрозділами на місцях Національного банку України, Міністерства фінансів України, Державної митної служби України, Державної контрольно-ревізійної служби України, Фонду державного майна України, Антимонопольного комітету України, Державної прикордонної служби України, а також інших міністерств та відомств, що мають контрольні повноваження у межах покладених на них обов'язків щодо взаємодії зі спецпідрозділами по боротьбі з організованою злочинністю.

Особливу увагу приділяти ефективності надання вказаними державними органами допомоги спецпідрозділам; участі у спільних заходах; інформуванню про виявлені неправомірні дії юридичних та фізичних осіб, що свідчать про організовану злочинну діяльність або створення умов для цього, а також використанню такої інформації для своєчасного виявлення, припинення і попередження такої діяльності.

За результатами взаємозвірок та перевірок законності прийнятих рішень за матеріалами, що надішли з контролюючих органів, складати відповідні довідки.

3. Нагляд за додержанням законів при провадженні слідчими підрозділами всіх відомств (крім прокуратур з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері) досудового слідства у кримінальних справах про злочини, вчинені організованими групами і злочинними організаціями, з моменту порушення справи або пред'явлення обвинувачення у вчиненні таких злочинів - здійснювати підрозділам нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю. ( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )

Керівництву структурних підрозділів обласних прокуратур, міськрайпрокурорам у разі виявлення підстав для порушення кримінальних справ стосовно організованих злочинних груп чи злочинних організацій або пред'явлення обвинувачення у вчиненні таких злочинів погоджувати прийняття такого рішення з відповідним відділом прокуратури обласного рівня.

Інформацію про порушення таких кримінальних справ, а також пред'явлення обвинувачення, у п'ятиденний термін надсилати до Генеральної прокуратури України за встановленою формою.

4. Зобов'язати відділи нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, прокуратур обласного рівня підтримувати державне обвинувачення у справах про злочини, вчинені організованими злочинними групами та злочинними організаціями. У разі неможливості забезпечити участь у суді працівників цих відділів, керівникам прокуратур області доручати підтримання державного обвинувачення у таких справах працівникам інших структурних підрозділів або міськрайпрокуратурам.

5. Головному управлінню нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Генеральної прокуратури України, прокурорам регіонів з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері та підпорядкованим їм спеціалізованим прокурорам: ( Абзац перший пункту 5 в редакції Наказу Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )

- здійснювати нагляд за досудовим слідством у кримінальних справах про злочини, вчинені організованими групами та злочинними організаціями, які підслідні слідчим прокуратур з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері; ( Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )

- забезпечувати підтримання державного обвинувачення у цій категорії справ.

6. Перевіряти звернення громадян і юридичних осіб щодо дій оперативних працівників спецпідрозділів та інших державних органів, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, у зв'язку з проведенням ними оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства по кримінальних справах стосовно організованих злочинних груп.

Невідкладно вживати відповідних заходів прокурорського реагування до усунення виявлених порушень законності, поновлення порушених прав і свобод громадян та юридичних осіб, притягнення винних посадових осіб до передбаченої законом відповідальності.

7. Головному управлінню нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, Генеральної прокуратури України, відповідним управлінням (відділам) прокуратур обласного рівня: ( Абзац перший пункту 7 в редакції Наказу Генеральної прокуратури N 1гн-2 від 12.07.2012 )

- періодично перевіряти достовірність даних статистичної звітності про результати роботи спецпідрозділів та інших правоохоронних органів по боротьбі з організованою злочинністю, принципово реагувати на випадки викривлення даних;

- у взаємодії з іншими структурними підрозділами прокуратур обласного рівня забезпечити облік результатів досудового слідства і судового розгляду кримінальних справ стосовно організованих груп та злочинних організацій, які розслідувалися слідчими всіх правоохоронних органів (прокуратури, територіальних органів внутрішніх справ, СБУ, податкової міліції);

- про результати роботи спеціальних підрозділів та інших установ, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, стан наглядової діяльності на цьому напрямі щомісячно надсилати інформації за встановленою формою до Генеральної прокуратури України.

Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Генерального прокурора України згідно з розподілом обов'язків.

Наказ надіслати прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, міським, районним, міжрайонним і прирівняним до них прокурорам, довести до відома прокурорсько-слідчих працівників.

Генеральний прокурор України державний радник юстиції 1 класу С.М.Піскун