АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
09.08.2012 N 619

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 серпня 2012 р. за N 1416/21728

Про затвердження Змін
до Інструкції про порядок
проведення службового розслідування
у Державній прикордонній службі України

Відповідно до вимог пункту 9 Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року N 399, статей 84-86 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України ( 551-14 ) та з метою приведення у відповідність до вимог Кримінального процесуального кодексу України ( 1001-05 ) порядку проведення службового розслідування у Державній прикордонній службі України наказую:

1. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок проведення службового розслідування у Державній прикордонній службі України, затвердженої наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 14 лютого 2005 року N 111, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23 лютого 2005 року за N 261/10541, що додаються.

2. Управлінню правового забезпечення Міжнародно-правового департаменту забезпечити подання цього наказу до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Міжнародно-правового департаменту генерал-лейтенанта Мельникова О.Г.

4. Цей наказ набирає чинності одночасно з набранням чинності Кримінальним процесуальним кодексом України ( 1001-05 ), але не раніше дня його офіційного опублікування.

Т.в.о Голови Державної прикордонної служби України
генерал-лейтенант І.М.Риньков

Затверджено
Наказ Адміністрації
Державної прикордонної
служби України
09.08.2012 N 619

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 серпня 2012 р. за N 1416/21728

Зміни
до Інструкції про порядок
проведення службового розслідування
у Державній прикордонній службі України

1. Абзац сьомий пункту 2 викласти у такій редакції:

"вчинення правопорушення, що містить ознаки кримінального правопорушення або адміністративного корупційного правопорушення.".

2. Пункт 3 викласти у такій редакції:

"3. Якщо під час службового розслідування буде з'ясовано, що правопорушення військовослужбовця містить ознаки кримінального правопорушення, начальник (командир) органу Державної прикордонної служби України письмово повідомляє про це орган досудового розслідування.

Якщо під час службового розслідування буде з'ясовано, що правопорушення військовослужбовця містить ознаки адміністративного корупційного правопорушення, чи одержано інформацію про вчинення такого правопорушення військовослужбовцем, начальник (командир) органу Державної прикордонної служби України зобов'язаний у межах своїх повноважень вжити заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно письмово повідомити про його вчинення прокурору та спеціально уповноваженому суб'єктові у сфері протидії корупції.".

3. Пункт 5 доповнити новим абзацом другим такого змісту:

"У кожному випадку вчинення адміністративного корупційного правопорушення або невиконання військовими посадовими особами вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" ( 3206-17 ) з метою виявлення причин та умов, що сприяли його вчиненню, службове розслідування призначається начальником (командиром) органу Державної прикордонної служби України самостійно або проводиться за його рішенням за поданням спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції.".

У зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом третім.

4. Доповнити пункт 6 після слів "заяви (скарги) громадян," словами "подання спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції,".

5. Пункти 24, 25 викласти у такій редакції:

"24. Начальник (командир), який призначив службове розслідування, у 10-денний строк розглядає висновок та всі інші матеріали службового розслідування.

Якщо розслідування проведено повно, всебічно й об'єктивно, а пропозиції щодо усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушення, відповідають вимогам чинного законодавства, начальник (командир) затверджує його.

Якщо розслідування проведено неповно, а пропозиції щодо усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушення, не відповідають вимогам чинного законодавства, начальник (командир) продовжує термін розслідування, але при цьому загальний термін його проведення не може перевищувати двох місяців, починаючи з дня його призначення.

25. Після розгляду письмової доповіді про проведення службового розслідування начальник (командир) проводить бесіду з військовослужбовцем, який вчинив правопорушення.

У виняткових випадках Голова Державної прикордонної служби України або його заступники можуть доручати проведення бесіди з військовослужбовцем директорам департаментів Адміністрації Держприкордонслужби або начальникам органів Держприкордонслужби України, які є прямими начальниками цього військовослужбовця, а начальники регіональних управлінь - підпорядкованим їм начальникам органів Держприкордонслужби України, які є прямими начальниками цього військовослужбовця.

Під час бесіди до військовослужбовця доводяться суть учиненого ним порушення, які вимоги законів чи інших нормативно-правових актів та керівних документів або посадових інструкцій він порушив.

За результатами бесіди оформляється аркуш бесіди із зазначенням дати її проведення, а також заперечень, заяв та клопотань особи, стосовно якої проведено службове розслідування. Він підписується особою, яка проводила бесіду, присутніми посадовими особами та військовослужбовцем, з яким проводилась бесіда.

Аркуш бесіди долучається до матеріалів розслідування.".

6. Доповнити абзац перший пункту 32 після слів "доводиться до відома особи (осіб) під розписку" словами "із зазначенням дати доведення.".

Заступник директора Міжнародно-правового департаменту -
начальник управління правового забезпечення
генерал-майор юстиції М.М.Михеєнко