Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 22 серпня 2012 р. N 791
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 437 від 21.06.20
17)

Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь
ризику від провадження господарської діяльності у галузях
криптографічного та технічного захисту інформації, що підлягає
ліцензуванню відповідно до Закону України "Про ліцензування
певних видів господарської діяльності", і визначається періодичність
здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)

Відповідно до статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у галузях криптографічного та технічного захисту інформації, що підлягає ліцензуванню відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), згідно з додатком.

2. Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації привести у тримісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

3. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2008 р. N 698 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у галузях криптографічного та технічного захисту інформації і визначається періодичність проведення планових заходів, пов’язаних з державним наглядом (контролем)" (Офіційний вісник України, 2008 р., N 59, ст. 1982);

пункт 10 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України з питань доступу до інформації, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011 р. N 938 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 69, ст. 2624).

Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 22 серпня 2012 р. N 791

Критерії,
за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської
діяльності у галузях криптографічного та технічного захисту інформації,
що підлягає ліцензуванню відповідно до Закону України "Про ліцензування
певних видів господарської діяльності", і визначається періодичність
здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)

1. Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у галузях криптографічного та технічного захисту інформації, що підлягає ліцензуванню відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (далі - ліцензований вид господарської діяльності), є:

особливі умови провадження ліцензованого виду господарської діяльності;

недодержання вимог ліцензійних умов провадження ліцензованого виду господарської діяльності;

строк провадження ліцензованого виду господарської діяльності.

2. Установлюються три ступені ризику - високий, середній і незначний.

3. До суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб’єкти, що відповідають (у сукупності) таким умовам:

які мають право на провадження ліцензованого виду господарської діяльності з криптографічного та (або) технічного захисту інформації, що становить державну таємницю;

в яких виявлено факти порушення вимог ліцензійних умов провадження ліцензованого виду господарської діяльності під час здійснення останнього планового чи позапланового заходу державного нагляду (контролю);

в яких строк провадження ліцензованого виду господарської діяльності становить менш як три роки.

4. До суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику належать суб’єкти, що відповідають таким умовам:

які мають право на провадження ліцензованого виду господарської діяльності з криптографічного та (або) технічного захисту інформації, що становить державну таємницю, та в яких виявлено факти порушення вимог ліцензійних умов провадження ліцензованого виду господарської діяльності під час здійснення останнього планового чи позапланового заходу державного нагляду (контролю) і строк провадження ліцензованого виду господарської діяльності становить більш як три роки або в яких не виявлено фактів порушення вимог ліцензійних умов провадження ліцензованого виду господарської діяльності під час здійснення останнього планового чи позапланового заходу державного нагляду (контролю) незалежно від строку провадження ліцензованого виду господарської діяльності;

які мають право на провадження ліцензованого виду господарської діяльності з криптографічного та (або) технічного захисту інформації, що не становить державної таємниці, та в яких виявлено факти порушення вимог ліцензійних умов провадження ліцензованого виду господарської діяльності під час здійснення останнього планового чи позапланового заходу державного нагляду (контролю) незалежно від строку провадження ліцензованого виду господарської діяльності або в яких не виявлено фактів порушення вимог ліцензійних умов провадження ліцензованого виду господарської діяльності під час здійснення останнього планового чи позапланового заходу державного нагляду (контролю) і строк провадження ліцензованого виду господарської діяльності становить менш як п’ять років.

5. До суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать суб’єкти, що відповідають (у сукупності) таким умовам:

які мають право на провадження ліцензованого виду господарської діяльності з криптографічного та (або) технічного захисту інформації, що не становить державної таємниці;

в яких не виявлено фактів порушення вимог ліцензійних умов провадження ліцензованого виду господарської діяльності під час здійснення останнього планового чи позапланового заходу державного нагляду (контролю);

в яких строк провадження ліцензованого виду господарської діяльності становить більш як п’ять років.

6. Планові заходи, пов’язані з державним наглядом (контролем) за діяльністю суб’єктів господарювання у ліцензованих видах господарської діяльності, здійснюються з такою періодичністю:

з високим ступенем ризику - не частіше ніж один раз на рік;

із середнім ступенем ризику - не частіше ніж один раз на три роки;

з незначним ступенем ризику - не частіше ніж один раз на п’ять років.