Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
30.05.2012 N 632

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 червня 2012 р. за N 1068/21380

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 877 від 17.10.20
13)

Про затвердження Положення про випадки,
умови та порядок застосування
генеральної фінансової гарантії

Відповідно до частини п’ятої статті 309 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року N 4495-VI та підпункту 64 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року N 446, наказую:

1. Затвердити Положення про випадки, умови та порядок застосування генеральної фінансової гарантії, що додається.

2. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Чмерук М.О.) разом з Департаментом організації митного контролю та оформлення Державної митної служби України (Сьомка С.М.) в установленому порядку забезпечити:

подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

оприлюднення цього наказу.

3. Департаменту митних інформаційних технологій і статистики Державної митної служби України (Юрченко К.Г.) у 90-денний строк з дати підписання цього наказу доопрацювати програмно-інформаційний комплекс, який використовується під час застосування індивідуальної (одноразової) та багаторазової фінансової гарантії, передбачивши можливість застосування його для контролю за генеральними фінансовими гарантіями.

4. Визнати такими, що втратили чинність, накази Державної митної служби України:

від 19 серпня 2004 року N 608 "Про затвердження Положення про надання банкам повноважень гаранта для надання митним органам України фінансових гарантій у вигляді гарантії банку", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2004 року за N 1070/9669;

від 29 липня 1998 року N 447 "Про затвердження Положення про надання незалежними фінансовими посередниками фінансових гарантій митним органам при митному оформленні товарів, що ввозяться за попередньою вантажною митною декларацією", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 жовтня 1998 року за N 698/3138.

5. Цей наказ набирає чинності через 90 днів з дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Мярковського А.І. та першого заступника Голови Державної митної служби України Дороховського О.М.

Міністр Ю. Колобов

Затверджено
Наказ Міністерства фінансів України
30.05.2012 N 632

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 червня 2012 р. за N 1068/21380

Положення
про випадки, умови та порядок
застосування генеральної
фінансової гарантії

І. Випадки застосування
Генеральної фінансової гарантії

1.1. Генеральна фінансова гарантія (далі - ГФГ) застосовується для забезпечення сплати митних платежів за митними деклараціями або документами контролю за переміщенням товарів, які декларант або уповноважена ним особа планують подати протягом одного року, у тому числі під час здійснення митних процедур у різних митних органах України.

1.2. ГФГ може подаватися в електронному вигляді. При цьому вона повинна бути засвідчена електронним цифровим підписом гаранта у порядку, встановленому законодавством.

ІІ. Умови застосування
Генеральної фінансової гарантії

2.1. Прийнята ГФГ діє протягом одного року з дня її прийняття та є чинною на всій території України. В разі невиконання зобов’язання ГФГ діє (в частині виконання зобов'язань), поки не буде погашено суму митних платежів, які безумовно мають бути сплачені у зв'язку з порушенням зобов’язань, наданих митному органу стосовно митної декларації, за якою було порушено зобов'язання.

2.2. Розмір ГФГ визначається відповідно до положень статті 308 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року N 4495-VI (далі - Кодекс).

2.3. Декларант, який виявив бажання застосовувати ГФГ, за останній рік роботи не повинен мати порушень, передбачених статтями 332, 336, 340, 345, 348, 349, 351-353, 355 Митного кодексу України від 11 липня 2002 року N 92-IV, а з моменту набрання чинності Кодексом - статтями 469, 470, 472,476, 481-485 Кодексу.

ІІІ. Порядок застосування
Генеральної фінансової гарантії

3.1. Для отримання ГФГ від гаранта декларант обирає з реєстру гарантів гаранта, узгоджує з ним умови отримання ГФГ та розмір фінансових зобов’язань, які будуть покриватися ГФГ.

3.2. Після узгодження умов та розміру ГФГ гарант видає декларантові ГФГ.

3.3. Декларант надає ГФГ Держмитслужбі України.

3.4. Держмитслужба України у тижневий строк перевіряє декларанта на відповідність вимогам, встановленим у розділі ІІ цього Порядку. У разі відповідності приймає ГФГ, про що протягом двох робочих днів повідомляє письмово декларанта та всі митні органи України і вносить дані про ГФГ до відповідного програмно-інформаційного комплексу Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України.

3.5. Після отримання такого повідомлення всі митні органи України приймають від декларанта митні декларації з посиланням на ГФГ. При цьому у митній декларації (у тому числі й в разі застосування митної декларації у вигляді електронного документа) посадовою особою митного органу робиться запис щодо реквізитів зазначеної ГФГ та суми митних платежів, які безумовно мають бути сплачені у разі порушення зобов’язань, наданих митному органу стосовно кожної окремої митної декларації.

3.6. У разі прийняття рішення про відмову в прийнятті ГФГ, про таке рішення та підстави його прийняття Держмитслужба України у дводенний строк письмово повідомляє декларанта.

3.7. У разі невиконання зобов’язання із сплати митних платежів, митний орган, яким встановлено факт настання гарантійного випадку, виконує процедури, передбачені угодою між Держмитслужбою України та гарантом.

3.8. Гарант повинен сплатити суму митних платежів у строки, встановлені у статті 312 Кодексу із урахуванням положень угоди між ним та Держмитслужбою України.

3.9. Дія ГФГ припиняється Держмитслужбою України у разі вчинення декларантом порушень митних правил за статтями Кодексу, перелік яких наведено у розділі ІІ цього Положення. У разі припинення дії ГФГ Держмитслужба України невідкладно повідомляє про це декларанта та гаранта. За зверненням декларанта або гаранта дія ГФГ може бути припинена. У разі надходження такого звернення Держмитслужба України у тижневий строк розглядає його та приймає рішення про можливість (неможливість) припинення дії ГФГ з урахуванням пункту 2.1. розділу ІІ цього Положення. Про результати розгляду звернення та прийняте рішення Держмитслужба України письмово повідомляє декларанта та гаранта. Дія ГФГ не може бути припинена до отримання повідомлення Держмитслужби України.

3.10. Оригінал ГФГ зберігається в Держмитслужбі України.

Директор Департаменту податкової, митної політики та
методології бухгалтерського обліку М.О. Чмерук