Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ
24.05.2012 N 608

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
N 778 від 31.05.20
17)

Про затвердження методичних рекомендацій
щодо впровадження положень директив Нового та Глобального
підходу Європейського Союзу як технічних регламентів

На виконання підпункту 99.5.1 пункту 99 Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 12.03.2012 N 187, наказую:

1. Затвердити методичні рекомендації щодо впровадження положень директив Нового та Глобального підходу Європейського Союзу як технічних регламентів, що додаються.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Павленка В.П.

Міністр П.О. Порошенко

Затверджено
Наказ Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України
24.05.2012 N 608

Методичні рекомендації
щодо впровадження положень директив Нового та Глобального
підходу Європейського Союзу як технічних регламентів

1. Положення директив Нового та Глобального підходу (далі - директива) рекомендується впроваджувати шляхом розроблення проектів технічних регламентів, які затверджуються постановами Кабінету Міністрів України.

2. Зміст проекту технічного регламенту повинен максимально повно і точно відповідати змісту директиви.

3. Не допускаються відхилення від нормативних положень директиви в разі викладення нормативних положень проекту технічного регламенту, які встановлюють:

1) сферу застосування технічного регламенту;

2) визначення термінів, що вживаються в технічному регламенті;

3) категорії продукції, які застосовуються в технічному регламенті;

4) суттєві вимоги до продукції;

5) процедури (модулі) оцінки відповідності;

6) вимоги (критерії, умови), яким повинні відповідати призначені органи з оцінки відповідності;

7) склад і зміст технічної документації та строк її зберігання;

8) зміст декларації про відповідність, строк її зберігання та вимоги щодо супроводження такою декларацією продукції під час її розповсюдження;

9) вимоги щодо нанесення та застосування національного знака відповідності;

10) вимоги щодо іншого маркування продукції (крім нанесення національного знака відповідності), нанесення та змісту написів і попереджень, а також змісту інструкцій щодо використання продукції.

4. Норми директиви, що стосуються розроблення та прийняття європейських гармонізованих стандартів і опублікування посилань на такі стандарти, у проекті технічного регламенту замінюються положеннями про формування відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" переліку національних стандартів, які в разі добровільного застосування є доказом відповідності продукції вимогам відповідного технічного регламенту, та опублікування цього переліку в офіційному виданні зазначеного органу.

5. Процедури (модулі) оцінки відповідності, які містяться в директиві, повинні бути викладені в проекті технічного регламенту.

У разі коли в директиві відсутні процедури оцінки відповідності та одночасно є посилання на модулі оцінки відповідності, що містяться в Рішенні N 768/2008/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 09.07.2008 про загальні рамки реалізації продукції та скасування Рішення Ради N 93/465/ЄЕС, у проекті технічного регламенту наводяться посилання на відповідні модулі оцінки відповідності, визначені в Технічному регламенті модулів оцінки відповідності, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 07.10.2003 N 1585.

6. Установлені в директиві вимоги (критерії, умови), яким повинні відповідати нотифіковані органи з оцінки відповідності, у проекті технічного регламенту визначаються як вимоги (критерії, умови) до призначених органів з оцінки відповідності.

У разі коли в директиві містяться норми, що стосуються порядку нотифікації органів з оцінки відповідності, здійснення моніторингу відповідності нотифікованих органів вимогам (критеріям, умовам), яким вони повинні відповідати, та прийняття рішень у разі встановлення невідповідності, у проекті технічного регламенту такі норми замінюються аналогічними за змістом положеннями, що визначають порядок здійснення призначення органів з оцінки відповідності, здійснення моніторингу відповідності призначених органів вимогам (критеріям, умовам) до призначених органів і прийняття рішень у разі встановлення невідповідності, за умови відповідності цих положень нормам Законів України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" та "Про підтвердження відповідності", а також Порядку здійснення процедури призначення органів з оцінки відповідності продукції, процесів і послуг вимогам технічних регламентів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2007 N 59.

7. Відповідно до частини третьої статті 20 Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" проект технічного регламенту, який передбачає можливість декларування відповідності, повинен містити як форму, так і зміст декларації про відповідність.

У разі коли в директиві встановлені вимоги щодо змісту декларації про відповідність та/або форма чи зразок цієї декларації, зміст і форма декларації про відповідність, що наводяться в проекті технічного регламенту, повинні їм відповідати. Якщо в директиві встановлені вимоги лише щодо змісту декларації про відповідність, у проекті технічного регламенту на основі цих вимог визначається форма декларації.

У разі коли в директиві встановлено обов'язок складення декларації про відповідність, а вимоги щодо її змісту та форма (зразок) відсутні, у проекті технічного регламенту наводяться зміст і форма декларації про відповідність згідно з вимогами частини другої статті 32 Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності".

8. Норми директиви, що стосуються правил нанесення та застосування знака СЕ, у проекті технічного регламенту замінюються аналогічними за змістом положеннями, що визначають правила нанесення та застосування національного знака відповідності, за умови, що ці положення відповідають нормам Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" та постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.2001 N 1599 "Про затвердження опису та правил застосування національного знака відповідності". Зразок зображення знака СЕ в проекті технічного регламенту замінюється посиланням на Опис національного знака відповідності, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2001 N 1599.

Заступник директора департаменту
технічного регулювання - начальник
управління з питань стандартизації
та оцінки відповідності С.В. Алексеєв