ВІННИЦЬКА МІСЬКА РАДА
5 сесія 6 скликання
РІШЕННЯ
від 01.03.2011 N 101
Про затвердження Положень
виконавчих органів Вінницької міської ради
Керуючись ч.4 ст.54, ч.1 ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та з метою забезпечення реалізації повноважень наданих чинним законодавством України, міська рада ВИРІШИЛА:
Затвердити Положення виконавчих органів Вінницької міської ради згідно з додатками (1-32):
Положення про Департаменти міської ради:
Положення про Департамент Лівобережної адміністрації
Положення про Департамент Правобережної адміністрації
Положення про Департамент адміністративних послуг
Положення про Департамент архітектури, містобудування та кадастру
Положення про Департамент комунальних ресурсів
Положення про Департамент правової політики та якості
Положення про Департамент праці і соціального захисту населення
Положення про Департамент самоврядного контролю
Положення про Департамент фінансів
Положення про Департамент економіки і інвестицій
Положення про Департамент кадрової політики
Положення про Департамент інформаційних технологій
Положення про Департамент культури
Положення про Департамент освіти
Положення про Департамент охорони здоров’я
Положення про Департамент у справах засобів масової інформації та зв’язків з громадськістю
Положення про Департамент міського господарства
Положення про Департамент комунального господарства та благоустрою
Положення про Департамент житлового господарства
Положення про Департамент енергетики, транспорту та зв’язку
Положення про Департамент капітального будівництва
Положення про відділи міської ради:
Положення про Адміністративно-господарський відділ
Положення про Архівний відділ
Положення про Відділ ведення державного реєстру виборців м. Вінниці
Положення про Відділ з обліку та розподілу житла
Положення про Відділ з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності
Положення про Відділ оперативного реагування "Цілодобова варта"
Положення про Відділ у справах сім’ї, молоді та туризму
Положення про інші виконавчі органи міської ради:
Положення про Секретаріат міської ради
Положення про Службу у справах дітей
Положення про Інспекцію по контролю за благоустроєм та санітарним станом м. Вінниці
Положення про Комітет по фізичній культурі і спорту.
Дане рішення набирає чинності по:
пунктам 1.1.-1.23, 1.25-1.32 - з 01.04.2011 року.
пункту 1.24.- з 01.07.2011 року.
Визнати таким що втратило чинність рішення міської ради від 22.12.2006 N 737 "Про утворення секретаріату міської ради, виконавчих органів міської ради та Територіальних центрів соціального обслуговування населення м.Вінниці та затвердження їх положень" із змінами і доповненнями.
Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики (Зажирко Ю.Д.).
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 1
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Лівобережну адміністрацію Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
1.1. Лівобережна адміністрація Вінницької міської ради (далі - Адміністрація) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Адміністрація підзвітна і підконтрольна міській раді, підпорядкована виконавчому комітету міської ради, міському голові.
1.3. У своїй діяльності Адміністрація міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Адміністрація керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
Розділ. Мета адміністрації
2.1. Метою Адміністрації є забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в системі місцевого самоврядування на Лівобережній території міста Вінниці (далі-підпорядкована територія), шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, надання населенню якісних послуг через мережу комунальних підприємств, установ і закладів.
3. Розділ. Основні завдання адміністрації
3.1. Для досягнення поставленої мети своєї діяльності Адміністрація вирішує наступні основні завдання:
3.1.1. реалізує функції місцевого самоврядування на підпорядкованій території;
3.1.2. підтримує в належному стані підпорядковану територію і формує пропозиції щодо її розвитку;
3.1.3. готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
3.1.4. проводить роботу, пов’язану із підвищенням рівня правових знань працівників Адміністрації;
3.1.5. здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Адміністрації за встановленим графіком;
3.1.6. здійснює інші повноваження, покладені на Адміністрацію відповідно до чинного законодавства.
3.2. При здійсненні повноважень Адміністрація зобов’язана:
3.2.1. забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції і законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2. забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3. не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4. Розділ. Функції адміністрації відповідно до завдань та повноважень
4.1. Відповідно до покладених на неї завдань Адміністрація виконує наступні функції:
4.1.1. вносить пропозиції до програм соціально-економічного та культурного розвитку міста, а також до планів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності розташованих на підпорядкованій території, з питань, пов'язаних із соціально-економічним та культурним розвитком території, задоволенням потреб населення, що мешкають на цій території;
4.1.2. сприяє діяльності на підпорядкованій території комісії з проведення перепису населення;
4.1.3. сприяє діяльності органів державної статистики та контролю, передачі та отриманню від них відомостей, передбачених чинним законодавством України;
4.1.4. приймає участь у процесі формування міського бюджету згідно з вимогами чинного законодавства;
4.1.5. здійснює управління в межах, визначених міською радою, майном, що належить до комунальної власності територіальної громади міста і розташоване на підпорядкованій території;
4.1.6. приймає участь в реалізації державних національних та міських програм з питань охорони здоров’я, освіти, фізичної культури та спорту на підпорядкованій території;
4.1.7. сприяє роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері охорони здоров’я, культури, освіти, фізкультури та спорту, роботи з молоддю на підпорядкованій території;
4.1.8. сприяє проведенню масових культурних та спортивних заходів на підпорядкованій території;
4.1.9. вносить подання до відповідних органів про притягнення до відповідальності посадових осіб підприємств, установ і організацій, розташованих на підпорядкованій території, якщо вони ігнорують законні вимоги та рішення міської ради і її виконавчих органів, прийняті в межах їх повноважень;
4.1.10. забезпечує виконання вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян;
4.1.11. сприяє організації і проведенню виборів, референдумів, місцевих опитувань відповідно до чинного законодавства України;
4.1.12. вносить у встановленому порядку до виконавчого комітету міської ради подання про нагоодження громадян, які проживають або працюють на підпорядкованій території державними нагородами України;
4.1.13. виплачує допомогу на поховання громадян, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року N 99 "Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалась поховати померлого";
4.1.14. приймає участь у роботі міської комісії з питань надання населенню субсидій та інших видів адресних державних соціальних допомог.
4.1.15. здійснює контроль за виконанням підприємствами та організаціями житлово-комунального господарства усіх форм власності функцій щодо утримання, експлуатації та ремонту житлового фонду на підпорядкованій території;
4.1.16. здійснює контроль за станом благоустрою виробничих територій, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян;
4.1.17. координує роботу житлово-експлуатаційних підприємств щодо організації допомоги населенню, що мешкають на підпорядкованій території у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
4.1.18. надає пропозиції щодо розміщення зупинок пасажирського транспорту, приймає участь у розробці маршрутів міського пасажирського транспорту у межах підпорядкованої території;
4.1.19. вживає заходів щодо виявлення безгосподарного майна та передачі його у власність територіальної громади міста;
4.1.20. забезпечує дотримання суб’єктами підприємницької діяльності належного санітарно-технічного стану об’єктів торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, розташованих на підпорядкованій території;
4.1.21. вживає заходів по недопущенню торгівлі з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та інших невстановлених місцях на підпорядкованій території;
4.1.22. вирішує земельні спори у порядку, встановленому законом, щодо земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні громадян та додержання громадянами правил добросусідства на підпорядкованій території;
4.1.23. складає протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до чинного законодавства України, розглядає справи про адміністративні правопорушення на засіданнях, утвореної виконкомом, адміністративної комісії, спрямовує її діяльність;
4.1.24. організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, які належать до компетенції Адміністрації;
4.1.25. забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Адміністрації на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
4.1.26. надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів, шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
4.1.27. здійснює й інші повноваження, надані їй чинним законодавством України, а також виконавчим комітетом Вінницької міської ради;
5. Розділ. Система взаємодії
5.1. Адміністрація при виконанні покладених на неї завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, органами самоорганізації населення, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6. Розділ. Права адміністрації
6.1. Адміністрація має право:
6.1.1. одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Адміністрацію завдань;
6.1.2. інформувати міського голову у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених завдань з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3. залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Адміністрацією відповідно до покладених на неї завдань;
6.1.4. брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою;
6.1.5. скликати у встановленому порядку наради з питань, віднесених до її компетенції;
6.1.6. Адміністрація може набувати інших прав відповідно до чинного законодавства України;
6.1.7. голова адміністрації без доручення діє від імені Адміністрації, представляє її інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
7.Розділ. Структура адміністрації
7.1. До складу Адміністрації можуть входити відділи та сектори, які очолюють заступники голови адміністрації - начальники відділів і завідувачі секторів.
7.2. Положення про відділи і сектори та штатний розпис Адміністрації затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.3. Заступники голови - начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники Адміністрації, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.4. Посадові обов’язки працівників Адміністрації визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються головою адміністрації.
8.Розділ. Керівництво адміністрації
8.1. Адміністрацію очолює голова адміністрації, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Голова адміністрації:
8.2.1. здійснює керівництво діяльністю Адміністрації;
8.2.2. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на неї завдань, реалізацію її повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. видає в межах своєї компетенції розпорядження, контролює їх виконання;
8.2.4. інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до його компетенції;
8.2.5. формує та затверджує склад комісій Адміністрації, розглядає висновки і пропозиції комісій з питань, віднесених до її компетенції, видає за результатами розгляду розпорядження відповідно до чинного законодавства України;
8.2.6. укладає договори відповідно до чинного законодавства України;
8.2.7. виконує функції головного розпорядника бюджетних коштів;
8.2.8. видає довіреності в межах своїх повноважень;
8.2.9. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Розмір посадового окладу голови адміністрації встановлюється на рівні посадового окладу заступника міського голови.
8.4. Голова адміністрації має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.5. Заступник голови адміністрації:
8.5.1. організує виконання доручень голови адміністрації;
8.5.2. здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами адміністрації;
8.5.3. здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.6. Обов’язки голови адміністрації під час його відсутності виконує заступник голови адміністрації згідно з розпорядженням міського голови.
8.7. Працівники Адміністрації діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються головою адміністрації.
8.8. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням голови адміністрації виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.9. Посадові особи Адміністрації зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.10. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.11. Посадові особи Адміністрації зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9.Розділ. Статус адміністрації
9.1. Адміністрація є юридичною особою.
9.2. Адміністрація має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, штампи, бланки із своїми реквізитами, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі Адміністрації є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні Адміністрації.
9.4. Реорганізація та ліквідація Адміністрації здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. Адміністрація утримуються за рахунок коштів міського бюджету.
9.6. Місцезнаходження Адміністрації: м. Вінниця, вул. Островського, 85.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 2
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Правобережну адміністрацію Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
1.1. Правобережна адміністрація Вінницької міської ради (далі - Адміністрація) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Адміністрація підзвітна і підконтрольна міській раді, підпорядкована виконавчому комітету міської ради, міському голові.
1.3. У своїй діяльності Адміністрація міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Адміністрація керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
Розділ. Мета адміністрації
2.1. Метою Адміністрації є забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в системі місцевого самоврядування на Правобережній території міста Вінниці (далі-підпорядкована територія), шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, надання населенню якісних послуг через мережу комунальних підприємств, установ і закладів.
3. Розділ. Основні завдання адміністрації
3.1. Для досягнення поставленої мети своєї діяльності Адміністрація вирішує наступні основні завдання:
3.1.1. реалізує функції місцевого самоврядування на підпорядкованій території;
3.1.2. підтримує в належному стані підпорядковану територію і формує пропозиції щодо її розвитку;
3.1.3. готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
3.1.4. проводить роботу, пов’язану із підвищенням рівня правових знань працівників Адміністрації;
3.1.5. здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Адміністрації за встановленим графіком;
3.1.6. здійснює інші повноваження, покладені на Адміністрацію відповідно до чинного законодавства.
3.2. При здійсненні повноважень Адміністрація зобов’язана:
3.2.1. забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції і законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2. забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3. не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ. Функції адміністрації відповідно до завдань та повноважень
4.1. Відповідно до покладених на неї завдань Адміністрація виконує наступні функції:
4.1.1. вносить пропозиції до програм соціально-економічного та культурного розвитку міста, а також до планів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності розташованих на підпорядкованій території, з питань, пов'язаних із соціально-економічним та культурним розвитком території, задоволенням потреб населення, що мешкають на цій території;
4.1.2. сприяє діяльності на підпорядкованій території комісії з проведення перепису населення;
4.1.3. сприяє діяльності органів державної статистики та контролю, передачі та отриманню від них відомостей, передбачених чинним законодавством України;
4.1.4. приймає участь у процесі формування міського бюджету згідно з вимогами чинного законодавства;
4.1.5. здійснює управління в межах, визначених міською радою, майном, що належить до комунальної власності територіальної громади міста і розташоване на підпорядкованій території;
4.1.6. приймає участь в реалізації державних національних та міських програм з питань охорони здоров’я, освіти, фізичної культури та спорту на підпорядкованій території;
4.1.7. сприяє роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері охорони здоров’я, культури, освіти, фізкультури та спорту, роботи з молоддю на підпорядкованій території;
4.1.8. сприяє проведенню масових культурних та спортивних заходів на підпорядкованій території;
4.1.9. вносить подання до відповідних органів про притягнення до відповідальності посадових осіб підприємств, установ і організацій, розташованих на підпорядкованій території, якщо вони ігнорують законні вимоги та рішення міської ради і її виконавчих органів, прийняті в межах їх повноважень;
4.1.10. забезпечує виконання вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян;
4.1.11. сприяє організації і проведенню виборів, референдумів, місцевих опитувань відповідно до чинного законодавства України;
4.1.12. вносить у встановленому порядку до виконавчого комітету міської ради подання про нагородження громадян, які проживають або працюють на підпорядкованій території державними нагородами України;
4.1.13. виплачує допомогу на поховання громадян, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року N 99 "Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалась поховати померлого";
4.1.14. приймає участь у роботі міської комісії з питань надання населенню субсидій та інших видів адресних державних соціальних допомог.
4.1.15. здійснює контроль за виконанням підприємствами та організаціями житлово-комунального господарства усіх форм власності функцій щодо утримання, експлуатації та ремонту житлового фонду на підпорядкованій території;
4.1.16. здійснює контроль за станом благоустрою виробничих територій, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян;
4.1.17. координує роботу житлово-експлуатаційних підприємств щодо організації допомоги населенню, що мешкають на підпорядкованій території у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
4.1.18. надає пропозиції щодо розміщення зупинок пасажирського транспорту, приймає участь у розробці маршрутів міського пасажирського транспорту у межах підпорядкованої території;
4.1.19. вживає заходів щодо виявлення безгосподарного майна та передачі його у власність територіальної громади міста;
4.1.20. забезпечує дотримання суб’єктами підприємницької діяльності належного санітарно-технічного стану об’єктів торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, розташованих на підпорядкованій території;
4.1.21. вживає заходів по недопущенню торгівлі з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та інших невстановлених місцях на підпорядкованій території;
4.1.22. вирішує земельні спори у порядку, встановленому законом, щодо земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні громадян та додержання громадянами правил добросусідства на підпорядкованій території;
4.1.23. складає протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до чинного законодавства України, розглядає справи про адміністративні правопорушення на засіданнях, утвореної виконкомом, адміністративної комісії, спрямовує її діяльність;
4.1.24. організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, які належать до компетенції Адміністрації;
4.1.25. забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Адміністрації на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
4.1.26. надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів, шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
4.1.27. здійснює й інші повноваження, надані їй чинним законодавством України, а також виконавчим комітетом Вінницької міської ради;
5.Розділ. Система взаємодії
5.1. Адміністрація при виконанні покладених на неї завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, органами самоорганізації населення, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6.Розділ. Права адміністрації
6.1. Адміністрація має право:
6.1.1. одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Адміністрацію завдань;
6.1.2. інформувати міського голову у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених завдань з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3. залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Адміністрацією відповідно до покладених на неї завдань;
6.1.4. брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою;
6.1.5. скликати у встановленому порядку наради з питань, віднесених до її компетенції;
6.1.6. Адміністрація може набувати інших прав відповідно до чинного законодавства України;
6.1.7. голова адміністрації без доручення діє від імені Адміністрації, представляє її інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
7.Розділ. Структура адміністрації
7.1. До складу Адміністрації можуть входити відділи та сектори, які очолюють заступники голови адміністрації - начальники відділів і завідувачі секторів.
7.2. Положення про відділи і сектори та штатний розпис Адміністрації затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.3. Заступники голови - начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники Адміністрації, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.4. Посадові обов’язки працівників Адміністрації визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються головою адміністрації.
8.Розділ. Керівництво адміністрації
8.1. Адміністрацію очолює голова адміністрації, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Голова адміністрації:
8.2.1. здійснює керівництво діяльністю Адміністрації;
8.2.2. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на неї завдань, реалізацію її повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. видає в межах своєї компетенції розпорядження, контролює їх виконання;
8.2.4. інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до його компетенції;
8.2.5. формує та затверджує склад комісій Адміністрації, розглядає висновки і пропозиції комісій з питань, віднесених до її компетенції, видає за результатами розгляду розпорядження відповідно до чинного законодавства України;
8.2.6. укладає договори відповідно до чинного законодавства України;
8.2.7. виконує функції головного розпорядника бюджетних коштів;
8.2.8. видає довіреності в межах своїх повноважень;
8.2.9. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Розмір посадового окладу голови адміністрації встановлюється на рівні посадового окладу заступника міського голови.
8.4. Голова адміністрації має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.5. Заступник голови адміністрації:
8.5.1. організує виконання доручень голови адміністрації;
8.5.2. здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами адміністрації;
8.5.3. здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.6. Обов’язки голови адміністрації під час його відсутності виконує заступник голови адміністрації згідно з розпорядженням міського голови.
8.7. Працівники Адміністрації діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються головою адміністрації.
8.8. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням голови адміністрації виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.9. Посадові особи Адміністрації зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.10. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.11. Посадові особи Адміністрації зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9.Розділ. Статус адміністрації
9.1. Адміністрація є юридичною особою.
9.2. Адміністрація має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, штампи, бланки із своїми реквізитами, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі Адміністрації є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні Адміністрації.
9.4. Реорганізація та ліквідація Адміністрації здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. Адміністрація утримуються за рахунок коштів міського бюджету.
9.6. Місцезнаходження Адміністрації: м. Вінниця, просп. Космонавтів, 30.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 3
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради
1.Розділ. Загальні положення
1.1. Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради (надалі - Департамент) є виконавчим органом міської ради, який утворено відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2.Розділ. Мета Департаменту
2.1.Метою Департаменту є забезпечення реалізації повноважень у сферах державної реєстрації суб'єктів господарювання, організації видачі суб'єктам господарювання документів дозвільного характеру та забезпеченні взаємодії місцевих дозвільних органів, організації взаємодії виконавчих органів Вінницької міської ради, місцевих органів державної виконавчої влади, комунальних та державних підприємств у сфері надання адміністративних послуг, забезпечення повної і ефективної реалізації повноважень в галузі торгівельного обслуговування, громадського харчування та побутового обслуговування, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законодавчими і нормативними актами України, запровадження та реалізація ефективної політики щодо організації якісного обслуговування населення органами місцевого самоврядування та місцевими органами державної виконавчої влади..
3.Розділ. Основні завдання Департаменту
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
3.1.1. реалізація державної політики щодо дозвільної системи у сфері господарської діяльності, ефективної організації видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності;
3.1.2. реалізація державної політики з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
3.1.3. забезпечення взаємодії виконавчих органів Вінницької міської ради, місцевих органів державної виконавчої влади, комунальних та державних підприємств у сфері надання адміністративних послуг;
3.1.4. забезпечення повної і ефективної реалізації повноважень в галузі торгівельного обслуговування, громадського харчування та побутового обслуговування, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законодавчими і нормативними актами України;
3.1.5. вжиття заходів до реалізації ефективної політики щодо організації якісного обслуговування населення органами місцевого самоврядування та місцевими дозвільними органами;
3.1.6. внесення пропозицій міській раді та її виконавчому комітетові з питань удосконалення взаємодії виконавчих органів міської ради, місцевих державних органів виконавчої влади, державних та комунальних підприємств, установ та організацій у сфері надання адміністративних послуг, спрощення процедур та процесів надання адміністративних послуг, забезпечення ефективного управління об’єктами торговельного, побутового обслуговування, громадського харчування, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості надання послуг населенню, вжиття заходів щодо реалізації рішень із вказаних питань;
3.1.7. проведення роботи, пов'язаної із підвищенням рівня правових знань працівників виконавчих органів міської ради, сприяння вивченню чинного законодавства, надання консультації з правових питань;
3.1.8. здійснення розгляду звернень громадян та прийому громадян з питань, що відносяться до компетенції Департаменту.
3.1.9. здійснення інших повноважень, покладених на Департамент відповідно до чинного законодавства.
3.2. При здійсненні повноважень Департамент зобов’язаний:
3.2.1. забезпечити дотримання прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2. забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3. не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ. Функції Департаменту
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань Департамент реалізує наступні функції:
4.1.1. Забезпечення організації видачі суб'єктам господарювання документів дозвільного характеру та забезпечення взаємодії місцевих дозвільних органів у Департаменті покладається на державних адміністраторів, які здійснюють свої повноваження у відповідності до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
4.1.2. Державні адміністратори забезпечують:
4.1.2.1.надання суб'єктам господарювання вичерпної інформації щодо вимог та порядку одержання документа дозвільного характеру;
4.1.2.2.прийняття від суб'єктів господарювання документів, необхідних для одержання документів дозвільного характеру, їх реєстрація та подання документів (їх копій) відповідним місцевим дозвільним органам;
4.1.2.3.видачу суб'єктам господарювання документів дозвільного характеру;
4.1.2.4.взаємодію місцевих дозвільних органів та документообігу;
4.1.2.5.організаційне та інформаційне забезпечення проведення представниками місцевих дозвільних органів спільного обстеження об'єкта;
4.1.2.6.контроль за додержанням посадовими особами місцевих дозвільних органів строків розгляду та видачі документів дозвільного характеру;
4.1.2.7.формування та ведення Реєстру документів дозвільного характеру;
4.1.2.8.формування та зберігання дозвільних справ;
4.1.2.9.інформування посадових осіб, яким він підпорядковується, а також територіального органу уповноваженого органу про порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру посадовою особою місцевого дозвільного органу;
4.1.2.10.підготовку пропозицій щодо удосконалення процедури видачі документів дозвільного характеру;
4.1.2.11.координацію ведення в мережі Інтернет веб-сторінки, що містить інформацію, необхідну для отримання документів дозвільного характеру;
4.1.2.12.видачу довідок з Реєстру документів дозвільного характеру;
4.1.2.13.складання протоколів про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом.
4.1.3. Забезпечення виконання повноважень у сфері державної реєстрації суб'єктів господарювання у Департаменті покладається на державних реєстраторів, які здійснюють свої повноваження відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців".
4.1.4. Державні реєстратори забезпечують:
4.1.4.1.державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
4.1.4.2.резервування найменувань юридичних осіб;
4.1.4.3.передачу органам державної статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування повідомлень та відомостей з реєстраційних карток про вчинення реєстраційних дій, які передбачені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", у тому числі щодо створення або ліквідації відокремлених підрозділів юридичних осіб;
4.1.4.4.формування, ведення та забезпечення зберігання реєстраційних справ.
4.1.4.5.оформлення та видачу свідоцтв про державну реєстрацію, а також їх заміну;
4.1.4.6.оформлення та видачу виписок, довідок з Єдиного державного реєстру;
4.1.4.7.проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичних осіб та державної реєстрації зміни імені або місця проживання фізичних осіб - підприємців;
4.1.4.8.проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями;
4.1.4.9.звернення до суду із заявою про зміну мети установи у встановленому законом порядку;
4.1.4.10.оформлення, видачу та засвідчення юридичним особам дублікатів оригіналів їх установчих документів та змін до них;
4.1.4.11.внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про державну реєстрацію особи на підставі рішення суду;
4.1.4.12.виконання інших повноважень, передбачених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
4.1.5. надання суб'єктам звернення вичерпної інформації щодо вимог та порядку реалізації їх прав та законних інтересів;
4.1.6. прийняття та реєстрація звернень громадян та юридичних осіб щодо надання встановленого переліку адміністративних послуг, забезпечення суб'єктів звернень бланками заяв/клопотань, надання допомоги при їх заповненні;
4.1.7. забезпечення консультативно-роз’яснювальної роботи із суб’єктами звернень з питань надання встановленого переліку адміністративних послуг;
4.1.8. організація розгляду звернення/клопотання відповідним адміністративним органом, забезпечення їх взаємодії та документообігу;
4.1.9. організаційне та інформаційне забезпечення проведення представниками адміністративних органів додаткових заходів, необхідних для правильного вирішення заяв/клопотань;
4.1.10. здійснення контролю за додержанням посадовими особами адміністративних органів термінів розгляду та прийняття рішень щодо предмету звернення/клопотання, дотримання процедур і стандартів надання адміністративних послуг;
4.1.11. видача або забезпечення направлення через засоби поштового зв’язку суб'єкту звернення рішення щодо реалізації предмету звернення;
4.1.12. інформування керівництва міської ради та її виконкому, керівництва адміністративних органів про виявлені порушення термінів розгляду та прийняття рішень щодо предмету звернення/клопотання, дотримання процедур і стандартів надання адміністративних послуг, внесення пропозицій щодо усунення таких порушень та причин їх виникнення;
4.1.13. взаємодія із адміністративними органами, іншими підприємствами, установами та організаціями у сфері організації надання, удосконалення та спрощення процедур надання адміністративних послуг.
4.1.14. виконання інших завдань у сфері надання адміністративних послуг, передбачених чинним законодавством.
4.1.15. забезпечення ефективного управління об’єктами торговельного, побутового обслуговування, громадського харчування, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості надання послуг населенню, забезпечення координаційної роботи підприємств, що належать до комунальної власності, проведення аналізу результатів господарської діяльності, підготовка пропозицій та заходів щодо ефективності їх роботи відповідно до компетенції Департаменту;
4.1.16. організація місцевих ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі;
4.1.17. встановлення зручного для населення режиму роботи підприємств торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Вінниці;
4.1.18. здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, ринків у м. Вінниці;
4.1.19. здійснення відповідно до законодавства контролю за належною організацією обслуговування населення підприємствами торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, ринками міста, вжиття заходів в межах визначених законодавством повноважень в разі порушення правил обслуговування, санітарних вимог, інших вимог законодавства закладами торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування міста;
4.1.20. встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи підприємств сфери обслуговування незалежно від форм власності;
4.1.21. надання методичної, консультативної та організаційної допомоги підприємствам торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, ринкам всіх форм власності з питань дотримання правил торгівлі, побутового обслуговування та з інших питань, що належать до компетенції Департаменту;
4.1.22. взаємодія з іншими виконавчими органами міської ради в сфері забезпечення державного регулювання торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення міста;
4.1.23. організація та участь у проведенні нарад, семінарів з питань діяльності суб’єктів підприємництва в сфері торговельного та побутового обслуговування, розвитку і впровадження нових форм організації торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, ринків, підвищення культури обслуговування населення міста та координації цієї діяльності;
4.1.24. погодження у встановленому порядку розташування на об’єктах благоустрою міста закладів торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, здійснення контролю за умовами і правилами провадження торговельної діяльності у місті;
4.1.25. надання допомоги та розроблення технологічної документації на фірмові страви, кулінарні, борошняні, кондитерські вироби та іншу продукцію для підприємств громадського харчування, виробничих цехів всіх форм власності та затвердження їх в установленому порядку;
4.1.26. здійснення контролю у місті за якістю продуктів харчування, в тому числі власного виробництва в підприємствах громадського харчування, торгівлі та виробничих цехах незалежно від форм власності.
4.2. Департамент реалізує також наступні функції:
4.2.1. опрацювання та внесення пропозицій щодо удосконалення системи надання адміністративних послуг шляхом спрощення та впорядкування процесів та процедур;
4.2.2. вносить пропозиції міській раді та її виконавчому комітетові, керівникам виконавчих органів міської ради, місцевих дозвільних та інших державних органів, державних та комунальних підприємств щодо удосконалення роботи Центру адміністративних послуг "Прозорий офіс", взаємодії у сфері надання адміністративних послуг, готує та вносить на розгляд відповідного органу проекти рішень з даних питань;
4.2.3. приймає участь у розробці стандартів адміністративних послуг, інших нормативних актів міської ради та її виконавчого комітету, в тому числі актів регуляторного характеру;
4.2.4. проводить в межах своїх повноважень аналіз ефективності дії регуляторних актів міської ради, вносить пропозиції керівництву міської ради з питань розвитку підприємництва;
4.2.5. в межах своїх повноважень забезпечує реалізацію міських та загальнодержавних програм економічного та соціального розвитку міста та регіону;
4.2.6. вносить пропозиції керівництву міської ради та її виконкому щодо вжиття заходів до реалізації ефективної політики з питань організації якісного обслуговування населення органами місцевого самоврядування та місцевими дозвільними органами, ефективної роботи з питань протидії корупційним загрозам у виконавчих органах міської ради, в межах свої повноважень вживає заходів із реалізації рішень з даних питань;
4.2.7. в межах своїх повноважень проводить роботу щодо розширення мережі пунктів обслуговування населення виконавчими органами міської ради та місцевими органами державної виконавчої влади за принципом організаційної єдності;
4.2.8. проводить роботу, пов'язану із підвищенням рівня правових знань працівників виконавчих органів міської ради, сприяє вивченню чинного законодавства, надає роз’яснення іншим виконавчим органам міської ради щодо порядку та умов розроблення та застосування стандартів адміністративних послуг;
4.2.9. приймає участь у роботі дорадчих органів міської ради;
4.2.10. забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Департаменту на внутрішньому порталі і зовнішньому Інтернет-сайті міської ради;
4.2.11. надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів, шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів;
4.2.12. вносить пропозиції міській раді та її виконавчому комітетові з питань утворення, реорганізації та ліквідації комунальних підприємств торгівлі, громадського харчування та побуту, організації управління об’єктами торговельного, побутового обслуговування, громадського харчування, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості надання послуг населенню;
4.2.13. організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, які належать до компетенції Департаменту;
4.2.14. забезпечує розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Департаменту за встановленим графіком.
4.2.15. здійснює інші повноваження, покладені на Департамент відповідно до чинного законодавства.
5.Розділ. Система взаємодії
5.1. Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6.Розділ. Права Департаменту
6.1. Департамент в ході виконання покладених на нього повноважень має право:
6.1.1. одержувати в установлену порядку від інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ і організацій інформацію, документи, інші матеріали, безоплатні статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань, скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;
6.1.2. інформувати міського голову у разі покладання на Департамент виконання завдань, що не відносяться до функцій Департаменту чи виходять за межі його повноважень, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3. залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Департаментом відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.4. брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою;
6.1.5. вивчати в межах своїх повноважень роботу суб'єктів господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування, надавати їм обов’язкові для виконання вказівки щодо усунення виявлених порушень, а при необхідності - вносити до органів вищого рівня та відповідних органів державної виконавчої влади пропозиції про притягнення до відповідальності керівників та інших посадових осіб, винних у допущених порушеннях;
6.1.6. вивчати в межах своїх повноважень питання дотримання місцевими дозвільними органами термінів розгляду звернень та видачі документів дозвільного характеру, та порядку проходження дозвільних (погоджувальних) процедур, звертатись до керівництва цих органів про вжиття заходів до усунення виявлених порушень;
6.1.7. аналізувати звернення громадян та суб’єктів господарювання та вживати заходів щодо оптимізації та спрощення процедур надання адміністративних послуг, започаткування та здійснення підприємницької діяльності;
6.1.8. створювати за погодженням з іншими виконавчими органами міської ради, органами державної виконавчої влади комісії, робочі групи для вивчення питань, пов’язаних з діяльністю Департаменту, брати участь у їх роботі;
6.1.9. вносити пропозиції міській раді та її виконавчому комітетові, міському голові щодо вдосконалення роботи з питань, які відносяться до компетенції Департаменту;
6.1.10. за погодженням із керівництвом міської ради та її виконавчого комітету залучати на договірних засадах підприємства, установи, організації, спеціалістів до участі в розв’язанні проблем удосконалення роботи Департаменту та підпорядкованих підрозділів, в наданні консультацій та участі в проведенні експертиз програм і проектів, що розробляються, з питань, що відносяться до компетенції Департаменту;
6.1.11. звертатись до контролюючих та правоохоронних органів щодо надання роз’яснень та консультацій, вжиття заходів до усунення виявлених порушень з питань, що відносяться до компетенції Департаменту.
7.Розділ. Структура Департаменту
7.1. До складу Департаменту можуть входити відділи та сектори.
7.2. Департамент включає у свій склад державних реєстраторів та державних адміністраторів, статус та обсяг повноважень яких визначаються Законами України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" відповідно, а також інші структурні підрозділи для виконання встановленого обсягу завдань та повноважень.
7.3. Державні адміністратори здійснюють свої повноваження в межах відповідного структурного підрозділу Департаменту у приміщенні Центру адміністративних послуг "Прозорий офіс". Положення про зазначений структурний підрозділ затверджується керівником Департаменту за погодженням із заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків на підставі цього Положення та Положення про Центр адміністративних послуг "Прозорий офіс" та порядок взаємодії державного адміністратора і представників місцевих дозвільних органів, яке затверджується відповідним рішенням виконавчого комітету міської ради.
7.4. Державні реєстратори здійснюють свої повноваження в межах відповідного структурного підрозділу Департаменту у приміщенні Центру адміністративних послуг "Прозорий офіс". Положення про зазначений структурний підрозділ затверджується керівником Департаменту за погодженням із заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків на підставі Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та цього Положення.
7.5. Положення про інші структурні підрозділи Департаменту затверджуються керівником Департаменту за погодженням із заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків на підставі цього Положення.
7.6. Штатний розпис Департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.7. Посадові особи Департаменту призначаються на посади та звільняються міським головою у порядку та відповідно до вимог Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
7.8. Державні адміністратори призначаються та звільняються з посади міським головою у порядку та відповідно до вимог Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" із дотриманням вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
7.9. Кількість державних адміністраторів визначається міською радою.
7.10. Державні реєстратори призначаються та звільняються з посади міським головою у порядку та відповідно до вимог Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" із дотриманням вимог Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
7.11. Державні реєстратори мають посвідчення державного реєстратора та власні печатки.
7.12. Посадові обов’язки працівників Департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються керівником Департаменту.
8.Розділ. Керівництво Департаментом
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Директор Департаменту:
8.2.1. здійснює керівництво діяльністю Департаменту;
8.2.2. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на Департамент завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.5. вносить пропозиції до виконкому міської ради щодо затвердження штатного розпису, проведення його реорганізації відповідно до нормативних актів з цих питань;
8.2.6. вносить пропозиції керівництву міської ради щодо планування та передбачення коштів у міському бюджеті на виконання повноважень Департаменту, виконання міських та загальнодержавних програм в частині, що відноситься до повноважень Департаменту;
8.2.7. затверджує положення про структурні підрозділи Департаменту, посадові інструкції працівників, розподіляє обов’язки між своїми заступниками;
8.2.8. призначає на посади і звільняє з посад (крім посадових осіб) працівників Департаменту, визначає їх обов'язки;
8.2.9. забезпечує організацію діяльності та виконання встановленого обсягу повноважень державних адміністраторів та державних реєстраторів, забезпечує організацію роботи Центру адміністративних послуг "Прозорий офіс";
8.2.10. в межах наданих повноважень звертається до судових та правоохоронних органів, без доручення представляє Департамент у зносинах із іншими виконавчими органами міської ради, органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями;
8.2.11. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. У випадку відсутності директора Департаменту його повноваження покладаються на одного із заступників.
8.4. Посадові особи Департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором Департаменту.
8.5. Посадові особи Департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.6. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.7. Посадові особи Департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9.Розділ. Статус Департаменту
9.1. Департамент є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України, штампи та бланк із своїм найменуванням і діє відповідно до чинного законодавства та цього Положення.
9.2. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету. Майно, що передається Департаменту, є власністю територіальної громади міста Вінниці та перебуває в оперативному управлінні Департаменту.
9.3. Положення про Департамент затверджується міською радою, зміни та доповнення до цього положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.4. Ліквідація та реорганізація Департаменту здійснюються міською радою відповідно до чинного законодавства.
9.5. Місцезнаходження Департаменту: Україна, 21100, м. Вінниця, вул. Соборна,59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 4
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент архітектури, містобудування та кадастру
Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
1.1. Департамент архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міської ради (далі - Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3. У своїй діяльності Департамент міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Земельним кодексом України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", законодавством про містобудування, Законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
Розділ. Мета Департаменту
2.1. Департамент створено з метою:
2.1.1. цілеспрямованої діяльності по створенню та підтриманню повноцінного життєвого середовища, яка включає прогнозування розвитку і планування територій, проектування, будівництво і реконструкцію об’єктів житлово-цивільного, виробничого призначення, спорудження інших об’єктів, реставрацію архітектурних комплексів і ансамблів та створення дизайну архітектурного середовища.
2.1.2. надання якісних адміністративних послуг фізичним та юридичним особам в сферах: архітектури, містобудування, охорони культурної спадщини, земельних відносин, підготовки пропозицій та заходів щодо ефективності роботи комунального підприємства згідно компетенції Департаменту, а також здійснення координації діяльності комунального підприємства "ВМЦМіА", аналіз результатів господарської діяльності, готує пропозиції та заходи щодо ефективності роботи комунального підприємства згідно компетенції Департаменту.
2.1.3. забезпечення в межах, визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері архітектури, містобудування та земельних відносин.
Розділ. Основні завдання Департаменту
Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
Реалізує державне, місцеве регулювання у сфері містобудування, архітектури та земельних відносин, охорони культурної спадщини.
Забезпечує дотримання законодавства у сфері земельних відносин, містобудування, та охорони культурної спадщини, державних стандартів, норм і правил забудови.
Організовує містобудівну діяльність відповідно до повноважень, визначених нормативними та законодавчими актами та рішеннями органів місцевого самоврядування.
Координує та організовує діяльність суб’єктів містобудування щодо комплексної забудови міста і комплексного підходу до розвитку історичного середовища міста, реставрації, реконструкції та реновації пам’яток історії, архітектури, містобудування, збереження традиційного характеру історико - архітектурного культурного середовища природних ландшафтів, або їх елементів, які становлять культурну цінність, відповідно до делегованих повноважень органам місцевого самоврядування.
Організовує та веде містобудівний кадастр та земельно-кадастрову документацію.
Організовує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів на території міста.
Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.
Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Департаменту за встановленим графіком.
Проводить роботу, пов'язану із підвищенням рівня правових знань працівників виконавчих органів міської ради, сприяє вивченню чинного законодавства, роз'яснює існуючу практику його застосування, проводить консультації з правових питань у сфері, що відноситься до компетенції Департаменту.
Надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів, шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
Здійснює інші повноваження в межах своєї компетенції.
При здійсненні повноважень Департамент зобов’язаний:
3.2.1. Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України, Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2. Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3. Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ. Функції Департаменту відповідно до завдань та повноважень
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань Департамент реалізує наступні функції:
4.1.1. Аналізує стан містобудування, готує і подає на затвердження міської ради генеральний план міста, відповідні місцеві містобудівні програми, іншу містобудівну документацію.
4.1.2. Розглядає і вносить до відповідних органів виконавчої влади пропозиції до планів і програм будівництва та реконструкції об’єктів на території міста.
4.1.3. Забезпечує на території міста режими використання та забудови земель, на яких передбачена перспективна містобудівна діяльність.
4.1.4. Організовує проведення експертизи містобудівної та землевпорядної документації загальноміського значення.
4.1.5. Сприяє розвитку національних, культурних традицій в архітектурі і містобудуванні; забезпечує високі архітектурно-планувальні, функціональні, конструктивні якості об’єктів містобудування для створення цілісного архітектурного міського середовища.
4.1.6. Організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, які належать до компетенції Департаменту.
4.1.7. Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Департаменту на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради.
4.1.8. Готує пропозиції на розгляд міської ради та її виконавчого комітету щодо надання дозволів на проектування об’єктів містобудування незалежно від форм власності та призначення, пропозиції на розгляд виконавчого комітету щодо надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами.
4.1.9. Видає забудовникам будівельні паспорти, містобудівні паспорти та містобудівні умови та обмеження на проектування, будівництво, реконструкцію будинків і споруд, приймає участь у визначенні стадійності проектування, доцільності розроблення ескізних проектів, застосування індивідуальних та типових проектів будинків і споруд.
4.1.10. Вносить пропозиції щодо створення та організації роботи комісій з вирішення питань, віднесених до повноважень Департаменту.
4.1.11. Сприяє здійсненню інвестиційної діяльності в галузі будівництва, розробляє пропозиції щодо забудови інвесторами окремих ділянок міста.
4.1.12. Погоджує дозволи на зовнішній благоустрій та встановлення малих архітектурних форм - елементів благоустрою (крім прибудинкових територій). Готує пропозиції виконавчому комітету щодо визначення місць розміщення зовнішньої реклами.
4.1.13. Інформує через засоби масової інформації населення про містобудівні програми міста, розміщення важливих об'єктів.
4.1.14. Організовує охорону, реставрацію та використання пам’яток історії, архітектури, природних ландшафтів, або їх елементів, які становлять культурну цінність.
4.1.15. Організовує розробку та погодження відповідних програм і проектів охорони культурної спадщини, містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень в межах міста.
4.1.16. Подає пропозиції органу охорони культурної спадщини вищого рівня про внесення об’єктів культурної спадщини до державного реєстру нерухомих пам’яток України.
4.1.17. Готує пропозиції виконавчому комітету щодо надання дозволів на розміщення малих архітектурних форм комерційного призначення та щодо прийняття до експлуатації малих архітектурних форм комерційного призначення.
4.1.18. Організовує і проводить конкурси на розроблення проектів важливих об'єктів.
4.1.19. Створює при Департаменті для всебічного розгляду проектно-планувальної та проектно-кошторисної документації, важливих питань розвитку міста архітектурно-містобудівну раду та координує діяльність планувальної ради (дорадчого органу при міському голові), порядок подання матеріалів та персональний склад рад затверджує виконком міської ради.
4.1.20. Координує діяльність суб’єктів містобудування щодо комплексної забудови міста, комплексного підходу до розвитку історичного середовища міста, реставрації, реконструкції та реновації пам’яток історії, архітектури, містобудування, збереження традиційного характеру історико - архітектурного культурного середовища.
4.1.21. Визначає умови дотримання режиму використання історичного міського ландшафту, пам’яток місцевого значення, територій їх розташування, охоронних зон, захисту об’єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження.
4.1.22. Укладає охоронні договори на пам’ятки культурної спадщини.
4.1.23. Забезпечує дотримання законодавства охорони культурної спадщини, державних стандартів, норм і правил забудови міста, погоджує відповідну містобудівну документацію.
4.1.24. Надає зацікавленим особам інформацію, щодо вирішення відповідно до законодавства спорів з питань містобудування в порядку, встановленому законодавством.
4.1.25. Організовує та забезпечує роботу комісії з прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у встановленому порядку, здійснює оформлення відповідних документів.
4.1.26. Затверджує архітектурно-технічні паспорти на закінчені будівництвом об’єкти.
4.1.27. Забезпечує розробку положень про земельний та містобудівний кадастри.
4.1.28. Здійснює контроль за додержанням земельного законодавства та схем землеустрою.
4.1.29. Веде чергові плани міста на паперових та електронних носіях.
4.1.30. Веде прийом, систематизацію, архівацію, зберігання, використання матеріалів містобудівної та землевпорядної документації.
4.1.31. Погоджує землевпорядну документацію.
4.1.32. Організовує роботу, пов’язану зі створенням і веденням містобудівного, земельного та інших кадастрів міста, облік та систематизацію геодезичних і топографічних матеріалів.
4.1.33. Видає фізичним та юридичним особам довідки про наявність (відсутність) правовстановлюючих документів на земельні ділянки.
4.1.34. Організовує та веде земельно-кадастрову документацію і здійснює землеустрій, видає технічні завдання на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо посвідчення права користування земельними ділянками.
4.1.35. Організовує та веде моніторинг містобудівної документації і моніторинг забудови та іншого використання територій міста.
4.1.36. Надає єдині умови і обмеження забудови та іншого використання земельних ділянок (містобудівна кадастрова інформація), визначає доцільність розробки історико-містобудівного обгрунтування та іншої містобудівної документації щодо розміщення об'єкту містобудування.
4.1.37. Надає висновки та інформацію щодо надання або вилучення у встановленому законом порядку земельних ділянок, що проводиться органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
4.1.38. Надає дозволи на виконання топографо-геодезичних робіт, інженерно-геологічних та інших видів вишукувань, організує реєстрацію, збереження та систематизацію топографо-геодезичних та інженерно-геологічних матеріалів.
4.1.39. Проводить відповідні заходи та контроль за збереженням геодезичних знаків на території міста та межових знаків адміністративно-територіальних одиниць.
4.1.40. Здійснює моніторинг генерального плану міста, плану зонування, адресної схеми міста та іншої містобудівної документації.
4.1.41. Готує пропозиції відповідно до рішень міської ради (виконавчого комітету) вибір, вилучення (викуп) і надання земель для містобудівних та інших потреб.
4.1.42. Веде облік суб’єктів права власності та права користування земельними ділянками.
4.1.43. Готує пропозиції виконавчого комітету та міської ради щодо зміни характеру використання територій та окремих земельних ділянок.
4.2. Департамент реалізує також наступні функції:
4.2.1. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
4.2.2. Проводить роботу, пов'язану із підвищенням рівня правових знань працівників виконавчих органів міської ради, сприяє вивченню чинного законодавства, роз'яснює існуючу практику його застосування, проводить консультації з правових питань;
4.2.3. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Департаменту за встановленим графіком;
4.2.4. Здійснює інші повноваження, покладені на Департамент відповідно до чинного законодавства.
5.Розділ. Система взаємодії
5.1.Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6.Розділ. Права Департаменту
6.1.Департамент має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань.
6.1.2. Інформувати міського голову у разі покладання на Департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій Департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів.
6.1.3. Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Департаментом відповідно до покладених на нього завдань.
6.1.4. Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.1.5. Ставити питання про позбавлення юридичних і фізичних осіб ліцензій на право виконання спеціальних видів робіт по проектуванню і будівництву, якщо вони виконуються з порушенням законодавства у сфері містобудування, земельних відносин та охорони культурної спадщини.
6.1.6. Передавати відповідним державним органам матеріали для притягнення у встановленому порядку до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства у сфері містобудування.
6.1.7. Залучати підприємства, установи та організації до участі у розробці містобудівних проектів та програм.
6.1.8. Скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.
6.1.9. Доручати відповідно до договору про співпрацю галузевим комунальним підприємствам виконання певних функцій, завдань і робіт, в т.ч. і таких, які є платними послугами.
6.1.10. Вимагати обов‘язкового виконання наказів, вказівок тощо, виданих в межах своїх повноважень та в порядку і на підставах, визначених законодавством України, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови.
6.1.11. Готувати проекти рішень на розгляд міської ради та її виконавчого комітету в межах наданих йому повноважень.
7.Розділ. Структура Департаменту
7.1. До складу Департаменту можуть входити відділи, служби та сектори, які очолюють начальники відділів, служб і завідувачі секторів.
7.2. Положення про відділи, служби та сектори Департаменту затверджуються директором Департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Штатний розпис Департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4. Начальники відділів, служб і завідувачі секторів та інші працівники Департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників Департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором Департаменту.
8. Розділ. Керівництво Департаментом
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2.Директор Департаменту:
8.2.1. здійснює керівництво діяльністю Департаменту;
8.2.2. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.5. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Директор Департаменту має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.4. Директор Департаменту без доручення діє від імені Департаменту, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
8.5. Заступник директора Департаменту:
8.5.1. організує виконання доручень директора Департаменту;
8.5.2. здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами Департаменту;
здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.5.4. Один з заступників директора Департаменту відповідно до посадової інструкції:
8.5.5. візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів;
8.6. Обов’язки директора Департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
8.7. Працівники Департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором Департаменту.
8.8. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора Департаменту виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.9. Посадові особи Департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.10. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.11. Посадові особи Департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
Розділ. Статус Департаменту
9.1. Департамент є юридичною особою.
9.2. Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.4. Майно, яке знаходиться на балансі Департаменту є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні (користуванні) Департаменту.
9.5. Реорганізація та ліквідація Департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.6. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.7. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.8. Місцезнаходження Департаменту: м. Вінниця, вул. Пушкіна,38.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 5
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент комунальних
ресурсів Вінницької міської ради
1.Розділ. Загальні положення
1.1.Департамент комунальних ресурсів Вінницької міської ради (далі Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2.Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3.У своїй діяльності департамент міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Земельним, Податковим, Цивільним і Господарським Кодексами України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", Законами України "Про оренду землі", "Про землеустрій", "Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності", "Про здійснення державних закупівель", "Про оренду державного та комунального майна", "Про приватизацію невеликих державних підприємств(малу приватизацію)", "Про приватизацію державного майна", "Про державну програму приватизації", "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2.Розділ. Мета департаменту
2.1.Департамент створено для надання якісних адміністративних послуг фізичним та юридичним особам у сфері ефективного використання комунальних ресурсів територіальної громади міста з метою забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку міста.
2.2.Метою департаменту є забезпечення в межах, визначених законодавством, прав членів територіальної громади у сфері земельних відносин та управління комунальною власністю шляхом виконання відповідних державних та місцевих програм з надання населенню якісних послуг.
3.Розділ. Основні завдання департаменту
Для досягнення мети своєї діяльності під час реалізації державної політики та місцевих програм у сфері управління комунальними ресурсами територіальної громади міста Департамент вирішує наступні завдання:
у сфері управління комунальним майном щодо:
обліку нерухомого комунального майна територіальної громади міста;
відчуження об’єктів, що належать до комунальної власності територіальної громади міста;
передачі в оренду об’єктів, що належать до комунальної власності територіальної громади міста;
у сфері земельних відносин щодо:
3.1.2.1. відчуження земельних ділянок, що належать до комунальної власності територіальної громади міста;
3.1.2.2. передачі земельних ділянок у власність та користування, відведення (вилучення) земельних ділянок юридичним та фізичним особам;
3.2. При здійсненні повноважень департамент зобов’язаний:
3.2.1. забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції України, чинному законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2. забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3. не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства;
3.2.4. забезпечити виконання вимог чинного законодавства України та інших законодавчих актів у сфері земельних відносин, оренди, приватизації та управління власністю.
3.3. Забезпечує залучення додаткових ресурсів шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
4.Розділ. Функції департаменту відповідно до завдань та повноважень
4.1.Відповідно до покладених на нього завдань департамент реалізує наступні функції:
4.1.1. розглядає клопотання та звернення юридичних і фізичних осіб з питань оформлення права землекористування;
4.1.2. готує пропозиції та проекти рішень виконавчого комітету і міської ради щодо:
4.1.2.1. передачі у власність та користування, викупу (вилучення) земельних ділянок;
4.1.2.2. продажу земельних ділянок комунальної власності на неконкурентних засадах;
4.1.2.3. продажу вільних земельних ділянок несільськогосподарського призначення;
4.1.2.4. набуття права оренди земельних ділянок комунальної власності;
4.1.2.5. визначення ліцензованих експертних установ з проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок;
4.1.3. організує земельні аукціони (торги) з набуття права оренди та продажу земельних ділянок комунальної власності та підготовку пропозицій щодо умов конкурсів та аукціонів;
4.1.4. готує та оформляє проекти договорів: з набуття права оренди та купівлі-продажу земельних ділянок комунальної власності; оренди та сервітутного користування земельними ділянками комунальної власності та їх підготовку для реєстрації.
4.1.5. розглядає звернення юридичних і фізичних осіб з питань обліку, оренди, приватизації та передачі в користування об’єктів нерухомого майна комунальної власності;
4.1.6. здійснює облік майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста, формує та веде комп'ютерні бази даних об'єктів нерухомого майна комунальної власності.
4.1.7. вносить пропозиції та готує проекти рішень виконавчого комітету та міської ради щодо:
4.1.7.1. передачі або продажу в комунальну власність міста майна підприємств, установ та організацій, їх структурних підрозділів, що належить до державної та інших форм власності, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб територіальної громади міста, спільної власності територіальних громад області, які знаходяться на території міста і задовольняють колективні потреби виключно територіальної громади міста;
4.1.7.2. прийняття з державної у комунальну та передачу з комунальної у державну власність об'єктів соціальної інфраструктури, прийняття до комунальної власності виявлених об’єктів безхазяйного майна, після проведення процедури у відповідності до чинного законодавства;
4.1.7.3. удосконалення порядку оренди майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Вінниці.
4.1.7.4. передачі в оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста та оформлення договорів оренди;
4.1.7.5. проведення ремонтно-будівельних робіт об'єктів оренди та оформлення додаткових угод до договорів оренди;
4.1.7.6. затвердження програм приватизації майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста,
4.1.7.7. відчуження майна, яке знаходиться у власності територіальної громади міста, та затвердженню переліків об’єктів приватизації,
4.1.7.8. затвердження щорічних звітів про виконання програми приватизації;
4.1.7.9. затвердження умов конкурсів та аукціонів;
4.1.7.10. визначення ліцензованих експертів оцінювачів з проведення незалежних (експертних) оцінок об’єктів нерухомого майна комунальної власності;
4.1.8. нараховує орендну плату та здійснює розподіл надходжень від оренди нерухомого майна.
4.1.9. укладає (за довіреністю міського голови) договори купівлі-продажу майна /споруд, приміщень/ що підлягають відчуженню та їх реєстації; укладає додаткові угоди до договорів купівлі-продажу раніш приватизованих об’єктів;
4.1.10. укладає договори оренди нерухомого майна та цілісних майнових комплексів, зміни та додаткові угоди до них.
4.2.Департамент реалізує також наступні функції:
4.2.1. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
4.2.2. Проводить роботу, пов'язану із підвищенням рівня правових знань працівників виконавчих органів міської ради, сприяє вивченню чинного законодавства, роз'яснює існуючу практику його застосування, проводить консультації з правових питань;
4.2.3. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком;
4.2.4. Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції департаменту, на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
4.2.5. Організовує проведення нарад, засідань комісій та інших заходів з питань, які належать до компетенції департаменту;
4.2.6. Надає та реалізовує пропозиції по залученню додаткових ресурсів шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів;
4.2.7. Здійснює інші повноваження, покладені на департамент відповідно до чинного законодавства.
5.Розділ. Система взаємодії
5.1. Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6.Розділ. Права департаменту
Департамент має право:
6.1.1. одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на департамент завдань;
6.1.2.інформувати міського голову у разі покладання на департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3. залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться департаментом відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.4. брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою;
6.1.5. видавати в межах своїх повноважень накази, організовувати і контролювати їх виконання;
6.1.6. надавати у встановленому законодавством порядку послуги на платній або безоплатній основі;
6.1.7. організовувати і проводити наради з питань, що належать до його компетенції.
6.2. Директор департаменту без доручення діє від імені департаменту, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
7.Розділ. Структура департаменту
7.1. До складу департаменту входять відділи, які очолюють начальники відділів.
7.2. Положення про відділи департаменту затверджуються директором департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Штатний розпис департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4. Начальники відділів та інші працівники департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором департаменту.
8. Розділ. Керівництво департаментом
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Директор Департаменту:
8.2.1. здійснює керівництво діяльністю департаменту;
8.2.2. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.5. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Директор департаменту має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.4. Заступник директора департаменту:
8.4.1. організує виконання доручень директора департаменту;
8.4.2. здійснює безпосереднє керівництво підпорядкованими структурними підрозділами департаменту;
8.4.3. здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.5. Один з заступників директора департаменту відповідно до посадової інструкції візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів.
8.6. Обов’язки директора департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
8.7. Працівники департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором департаменту.
8.8. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора департаменту виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.9. Посадові особи департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.10. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.11. Посадові особи департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9.Розділ. Статус департаменту
9.1. Департамент є юридичною особою.
9.2. Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі департаменту є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні департаменту.
9.4. Реорганізація та ліквідація департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження департаменту: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 6
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент правової політики
та якості Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
1.1. Департамент правової політики та якості Вінницької міської ради (далі - Департамент), є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням та іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
Розділ. Мета Департаменту
2.1.Метою діяльності Департаменту є юридичне супроводження та забезпечення єдиної правової політики та якості при виконанні Вінницькою міською радою та її виконавчими органами своїх завдань на підставі, в межах повноважень і способами, передбаченими Конституцією і законами України.
Розділ. Основні завдання Департаменту
3.1. Реалізація державної правової політики та організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативних актів Вінницькою міською радою, виконавчими органами міської ради, їх керівниками та посадовими особами під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов'язків.
3.2. Захист інтересів територіальної громади, Вінницької міської ради, міського голови та виконавчого комітету в судах та інших органах під час розгляду правових питань і спорів.
3.3. Забезпечення взаємодії міської ради, міського голови та виконавчого комітету з правоохоронними органами України.
3.4. Впровадження і постійне вдосконалення системи управління якістю та протидії корупційним загрозам, згідно з вимогами європейської норми EN ISO 9001:2008, а також із вимогами чинного законодавства України.
3.5. Аналітичне та інформаційно-довідкове забезпечення діяльності міської ради, міського голови та виконавчих органів міської ради.
3.6. При здійсненні повноважень Департамент зобов’язаний:
3.6.1. Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.6.2. забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.6.3. не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
Розділ. Функції Департаменту відповідно до завдань та повноважень.
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань Департамент реалізує наступні функції:
4.1.1. забезпечує здійснення визначених чинним законодавством повноважень міської ради щодо реалізації державної політики з питань дотримання законності, захисту прав і свобод громадян;
4.1.2. розробляє та бере участь у розробці проектів нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції Вінницької міської ради та її виконавчих органів;
4.1.3. здійснює правову експертизу проектів рішень міської ради та її виконкому, розпоряджень міського голови та інших актів, що подаються на підпис міському голові, погоджує (візує) їх за наявності віз керівників відповідних виконавчих органів;
4.1.4. інформує міського голову, секретаря міської ради про необхідність вжиття заходів для внесення змін до нормативно-правових актів та інших документів, визнання їх такими, що втратили чинність, або скасування;
4.1.5. готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в тому числі нормативного характеру;
4.1.6. погоджує (візує) проекти договорів, спрямованих на виконання договірних зобов'язань, забезпеченні захисту майнових прав і законних інтересів міської ради та її виконавчих органів;
4.1.7. аналізує матеріали, що надійшли від правоохоронних і контролюючих органів, результати позовної роботи, а також отримані за результатами перевірок, ревізій, дані, що характеризують стан дотримання законності виконавчими органами міської ради, готує правові висновки за фактами виявлених правопорушень;
4.1.8. сприяє правильному застосуванню актів законодавства про працю, у разі невиконання або порушення їх вимог подає міському голові письмовий висновок з пропозиціями щодо усунення таких порушень;
4.1.9. проводить роботу, пов'язану із підвищенням рівня правових знань працівників виконавчих органів міської ради, сприяє вивченню чинного законодавства, роз'яснює існуючу практику його застосування, інформує про внесення змін та доповнень до нормативних актів, проводить консультації з правових питань;
4.1.10. надає юридичну допомогу постійним комісіям міської ради, а також іншим комісіям, утвореним міською радою та її виконкомом;
4.1.11. розглядає звернення громадян, листи підприємств, установ, організацій, звернення та запити народних депутатів України та правоохоронних органів України, які відносяться до компетенції Департаменту;
4.1.12. здійснює прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Департаменту, за встановленим графіком;
4.1.13. представляє у встановленому законодавством порядку інтереси Вінницької міської ради, міського голови та виконавчих органів міської ради в судах та інших органах під час розгляду правових питань і спорів;
4.1.14. організовує претензійну та позовну роботу, здійснює контроль за її проведенням;
4.1.15. здійснює контроль за виконанням судових рішень, що стосуються прав та обов’язків міської ради чи її виконавчих органів;
4.1.16. подає пропозиції міському голові про притягнення до відповідальності працівників, з вини яких заподіяна шкода;
4.1.17. сприяє своєчасному вжиттю заходів до усунення порушень, зазначених у документах прокурорського реагування, судових рішеннях, відповідних документах правоохоронних і контролюючих органів;
4.1.18. сприяє у забезпеченні і здійсненні правоохоронними органами України заходів щодо охорони громадської безпеки, громадського порядку, боротьби зі злочинністю;
4.1.19. сприяє правоохоронним органам України запобіганню виникнення корумпованих зв’язків посадових осіб органів місцевого самоврядування з злочинними угрупуваннями або кримінальними особами;
4.1.20. за дорученнями міського голови або заступника міського голови готує звернення до правоохоронних органів про притягнення до відповідальності осіб, які завдають шкоду інтересам територіальної громади міста;
4.1.21. сприяє впровадженню стандартів ISO та забезпечує їх підтримку і супровід;
4.1.22. організовує та проводить навчання працівників виконавчих органів Вінницької міської ради та її комунальних підприємств з питань впровадження та підтримки стандартів ISO;
4.1.23. проводить внутрішні аудити роботи виконавчих органів Вінницької міської ради;
4.1.24. сприяє проведенню зовнішніх аудитів роботи виконавчих органів Вінницької міської ради;
4.1.25. створює "Базу знань", необхідних для забезпечення роботи Адміністративно - консультаційного центру Департаменту адміністративних послуг;
4.1.26. адмініструє базу нормативних актів Вінницької міської ради;
4.1.27. забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Департаменту, на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
4.1.28. аналізує і прогнозує суспільно-політичні процеси у місті;
4.1.29. за дорученням міського голови вивчає окремі проблемні питання, вносить пропозицій щодо шляхів їх розв’язання ;
4.1.30. забезпечує реалізацію внутрішньої політики держави у місті;
4.1.31. надає організаційно-методичну, експертно-аналітичну та іншу допомогу виконавчим органам міської ради, комунальним засобам масової інформації у вирішенні питань, що стосуються формування і здійснення внутрішньої політики у місті Вінниці;
4.1.32. інформує населення про поточну діяльність міської ради, міського голови, виконавчих органів міської ради при здійсненні ними своїх повноважень та вирішенні суспільно-важливих питань територіальної громади міста в режимі "реального часу" за допомогою офіційного сайту Вінницької міської ради;
4.1.33. аналізує діяльність політичних партій та громадських організацій в місті Вінниці, розробляє пропозиції щодо заходів, спрямованих на взаємодію міського голови з політичними партіями та громадськими організаціями у справі здійснення соціально-економічних реформ, розбудови демократичної, соціальної, правової держави, розвитку громадянського суспільства;
4.1.34. сприяє у проведенні громадських слухань та "круглих столів" з питань життєдіяльності міста;
4.1.35. пропагує загальні засади національних та патріотичних цінностей за допомогою соціальної реклами в друкованих виданнях;
4.1.36. аналізує та прогнозує розвиток суспільно-політичних процесів у місті Вінниці, узагальнює найбільш актуальні процеси у суспільному житті міста, області;
4.1.37. забезпечує функціонування системи постійного моніторингу громадсько-політичних настроїв населення;
4.1.38. надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів, шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів;
4.1.39. здійснює інші повноваження, покладені на Департамент відповідно до чинного законодавства.
Розділ. Система взаємодії
5.1.Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
Розділ. Права департаменту
6.1.Департамент має право:
6.1.1. за дорученням міського голови, секретаря міської ради, заступника міського голови перевіряти дотримання вимог чинного законодавства виконавчими органами міської ради та їх посадовими особами;
6.1.2. одержувати в установленому порядку для виконання покладених на нього завдань необхідні документи, інформацію, довідки, розрахунки, інші матеріали від виконавчих органів міської ради та їх посадових осіб, комунальних підприємств міської ради.
6.2. З метою забезпечення своєчасного виконання завдань, які потребують оперативного вжиття відповідних заходів, посадові особи виконавчих органів міської ради зобов'язані невідкладно подавати необхідні матеріали на вимогу Департаменту;
6.3. інформувати міського голову чи заступника міського голови про покладення на Департамент обов'язків, що виходять за межі його компетенції, а також про випадки неподання або несвоєчасного подання на вимогу Департаменту необхідних матеріалів посадовими особами виконавчих органів.
6.4. залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться департаментом відповідно до покладених на нього завдань;
6.5. брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.6. скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;
6.7. користуватися іншими правами, передбаченими Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими нормами чинного законодавства України;
6.8. видавати у межах своєї компетенції накази, які є обов’язковими для виконання його структурними підрозділами та посадовими особами.
6.9. Прийняття нормативно-правового акта, а також подання проекту такого акта міській раді чи її виконавчому комітету для його прийняття чи погодження без попереднього розгляду та погодження з Департаментом не допускається.
6.10. Пропозиції Департаменту щодо приведення нормативно-правових актів та інших документів міської ради чи її виконавчих органів у відповідність із законодавством є обов'язковими для розгляду керівником відповідного виконавчого органу міської ради.
6.11. У разі неврахування пропозицій Департаменту або часткового їх врахування Департаментом подається міському голові чи заступнику міського голови письмовий висновок до проекту акта.
Розділ. Структура Департаменту
7.1. До складу Департаменту входять відділи, які очолюють начальники відділів.
7.2. Положення про відділи Департаменту затверджуються директором Департаменту за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Штатний розпис Департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4. Начальники відділів та інші працівники Департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників Департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором Департаменту.
Розділ. Керівництво департаментом
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2.Директор Департаменту:
8.2.1. здійснює керівництво діяльністю Департаменту;
8.2.2. без доручення діє від імені Департаменту, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами;
8.2.3. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.4. видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.5. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Директор Департаменту має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.4.Заступник директора Департаменту:
8.4.1. організовує виконання доручень директора Департаменту;
8.4.2. здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими йому структурними підрозділами Департаменту;
8.4.3. здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.4.4. один з заступників директора департаменту відповідно до посадової інструкції у відсутність директора Департаменту візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів;
8.4.5. обов’язки директора Департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
8.5. Працівники Департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором департаменту.
8.6. В окремих випадках працівники Департаменту у разі службової необхідності за дорученням директора Департаменту виконують повноваження, не передбачені посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.7. Посадові особи Департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.8. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.9. Посадові особи Департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9. Розділ. Статус департаменту
9.1. Департамент є юридичною особою.
9.2. Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться в користуванні Департаменту є комунальною власністю Вінницької міської ради.
9.4. Реорганізація та ліквідація Департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження Департаменту: м. Вінниця, вул.Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 7
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент праці і соціального захисту
населення Вінницької міської ради
1. Розділ. Загальні положення
1.1. Департамент праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради (далі Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2.Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3.У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України та з питань організації діяльності органів місцевого самоврядування та в сфері соціального захисту населення, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2. Розділ. Мета Департаменту
2.1. Метою Департаменту є забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері соціального захисту населення шляхом здійснення нагляду за додержанням на території міста Вінниці вимог законодавства у цій сфері, виконання відповідних державних і місцевих програм соціального захисту, надання населенню якісних соціальних послуг через мережу комунальних підприємств, установ і закладів соціального обслуговування.
3. Розділ. Основні завдання Департаменту
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
3.1.1. Забезпечує у межах своїх повноважень нагляд за додержанням на території міста Вінниці законодавства про працю, зайнятість, альтернативну (невійськову) службу, загальнообов'язкове державне соціальне страхування, пенсійне забезпечення, соціальний захист та соціальне обслуговування населення.
3.1.2. Забезпечує виконання державних і місцевих програм соціального захисту населення, виконує функції головного розпорядника коштів міського бюджету
3.1.3. Організовує виконання програм поліпшення соціального обслуговування інвалідів, пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян похилого віку, сприяє в отриманні ними соціальних послуг за місцем проживання.
3.1.4. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в тому числі нормативного характеру.
3.1.5. Проводить роботу, пов'язану із підвищенням рівня правових знань працівників виконавчих органів міської ради, сприяє вивченню ними норм чинного законодавства, роз'яснює існуючу практику його застосування, проводить для громадян консультації з правових питань в тому числі через засоби масової інформації.
3.1.6. Здійснює розгляд звернень та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Департаменту за встановленим графіком.
3.1.7. Здійснює інші повноваження, покладені на Департамент відповідно до чинного законодавства.
3.2. При здійсненні повноважень Департамент зобов’язаний:
3.2.1. Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці.
3.2.2. Забезпечити виконання вимог чинного законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи.
3.2.3. Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
Розділ. Функції Департаменту відповідно до завдань та повноважень.
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань Департамент реалізує наступні функції:
4.1.1. Аналізує ситуацію в соціально-трудовій сфері на території міста Вінниці, стан укладення колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях.
4.1.2. Сприяє організації переговорного процесу між сторонами соціального партнерства, надає їм організаційно-методичну допомогу.
4.1.3. Забезпечує у межах своїх повноважень додержання законодавства з питань колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів).
4.1.4. Проводить реєстрацію, веде облік, забезпечує зберігання оригіналів колективних договорів, змін та доповнень до них, здійснює нагляд за їх виконанням.
4.1.5. Координує діяльність виконавчих органів Вінницької міської ради, державних центрів зайнятості, пов'язану з розробленням та виконанням міської програми зайнятості населення та програми громадських робіт.
4.1.6. Забезпечує діяльність комісії у справах альтернативної (невійськової) служби.
4.1.7. Здійснює нагляд за своєчасною виплатою заробітної плати, запровадженням підприємствами всіх форм власності мінімальних державних гарантій з оплати праці, а також за наданням працівникам пільг і компенсацій, передбачених законодавством.
4.1.8. Забезпечує у межах своїх повноважень соціальний захист працівників, зайнятих на роботах з шкідливими та важкими умовами праці, вживає заходів до якісного проведення атестації робочих місць.
4.1.9. Здійснює нагляд за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України.
4.1.10. Бере участь в розробленні тристоронньої угоди з профспілками і організаціями роботодавців на території міста Вінниці.
4.1.11. Призначає та виплачує відповідно до законодавства державну допомогу сім'ям з дітьми; державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям; інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам; особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, а також інші види державної допомоги.
4.1.12. Забезпечує надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
4.1.13. Сприяє громадянам в одержанні документів, необхідних для призначення окремих видів допомоги.
4.1.14. Перевіряє достовірність інформації, поданої громадянами, які звертаються за допомогою, про свій матеріально-побутовий стан; організовує роботу головних державних соціальних інспекторів та державних соціальних інспекторів.
4.1.15. Формує та підтримує в актуальному стані базу даних одержувачів усіх видів соціальної допомоги.
4.1.16. В порядку, встановленому законодавством, проводить інвентаризацію особових справ і особових рахунків осіб, які одержують допомогу.
4.1.17. Забезпечує діяльність комісії з питань призначення населенню субсидій та інших видів державних допомог.
4.1.18. Здійснює відповідно до законодавства грошові компенсації інвалідам на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, а також вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян.
4.1.19. Забезпечує виплату передбачених законодавством компенсацій та допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
4.1.20. В установленому порядку формує базу даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та веде їх персоніфікований облік.
4.1.21. Організовує в межах своєї компетенції роботу з надання пільг пенсіонерам, інвалідам, ветеранам війни та праці, одиноким непрацездатним громадянам, особам, які потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та іншим категоріям громадян, які мають право на пільги згідно з чинним законодавством.
4.1.22. Здійснює облік та видає путівки на санаторно-курортне лікування особам, яким таке право надається відповідно до чинного законодавства.
4.1.23. Забезпечує діяльність комісії з розгляду питань, пов'язаних з наданням статусу учасника війни
4.1.24. Видає відповідні посвідчення ветеранам війни, праці та іншим категоріям громадян.
4.1.25. Розробляє та подає на розгляд міської ради та виконкому місцеві програми соціального захисту населення, бере участь у їх виконанні.
4.1.26. Сприяє участі громадських організацій у вирішенні завдань соціального захисту мешканців міста, реалізації програм соціальної спрямованості, в тому числі з залученням волонтерів, здійснює фінансову підтримку зазначених організацій за рахунок коштів міського бюджету.
4.1.27. Спільно з громадськими організаціями здійснює пошук та реалізацію програм міжнародних організацій та фондів соціальної спрямованості, спрямованих на залучення методичної та фінансової допомоги для вирішення задач соціального захисту та підтримки.
4.1.28. Формує базу даних одиноких громадян, які потребують соціального обслуговування та соціальних послуг.
4.1.29. Вносить пропозиції виконавчому комітету Вінницької міської ради щодо створення мережі територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та організовує їх роботу.
4.1.30. Забезпечує доступність громадян до соціальних послуг, контролює їх якість та своєчасність надання.
4.1.31. Організовує матеріально-побутове обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, їх санаторно-курортне лікування, забезпечує інвалідів в установленому порядку засобами пересування та реабілітації.
4.1.32. Забезпечує діяльність комісії з розгляду питань щодо проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу.
4.1.33. Забезпечує, у разі потреби, влаштування до будинків-інтернатів (пансіонатів) громадян похилого віку, інвалідів та дітей-інвалідів, надає допомогу в організації роботи зазначених установ та закладів.
4.1.34. Подає в установленому порядку пропозиції щодо встановлення піклування над повнолітніми дієздатними особами, які за станом здоров'я потребують догляду.
4.1.35. Організовує в межах своєї компетенції надання громадянам соціальних послуг, в тому числі платних, суб'єктами, що надають соціальні послуги, забезпечує призначення та виплату компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги, координує та контролює діяльність зазначених суб'єктів.
4.1.36. Вживає заходів до соціального захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, утворення та розвитку мережі закладів та установ, що надають послуги цим громадянам, контролює якість надання ними соціальних послуг, подає виконавчому комітету Вінницької міської ради пропозиції з цих питань.
4.1.37. Сприяє благодійним, релігійним організаціям, громадським об'єднанням, установам та організаціям недержавної форми власності, окремим громадянам у наданні соціальної допомоги та соціальних послуг інвалідам, ветеранам війни та праці, громадянам похилого віку, а також іншим особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.
4.1.38. Сприяє створенню умов для безперешкодного доступу інвалідів до об'єктів соціальної інфраструктури, направляє інвалідів та дітей-інвалідів до реабілітаційних установ та навчальних закладів.
4.1.39. Управляє територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг), іншими комунальними закладами соціального обслуговування.
4.1.40. У межах компетенції організовує роботу з визначення потреби громадян у соціальних послугах, забезпечує їх планування та визначає обсяг видатків з відповідного місцевого бюджету на надання таких послуг.
4.1.41. Подає пропозиції виконавчому комітету Вінницької міської ради під час формування проекту міського бюджету щодо передбачення коштів у складі видатків на фінансування місцевих програм соціального захисту та соціального забезпечення на компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги.
4.1.42. Щомісячно проводить звірку бази даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги з базами даних підприємств, які надають пільги зазначеним громадянам.
4.1.43. Відшкодовує в межах бюджетних призначень втрати підприємств, які надають пільги і субсидії населенню згідно державних і місцевих програм соціального захисту.
4.1.44. Забезпечує цільове використання бюджетних асигнувань, передбачених на соціальний захист населення та соціальне обслуговування.
4.1.45. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.
4.1.46. Організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, що належать до компетенції Департаменту.
4.1.47. Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Департаменту на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради.
4.1.48. Проводить роботу, пов'язану із підвищенням рівня правових знань працівників виконавчих органів міської ради, сприяє вивченню ними норм чинного законодавства, роз'яснює існуючу практику його застосування, проводить для громадян консультації з правових питань в тому числі через засоби масової інформації.
4.1.49. Здійснює розгляд звернень та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Департаменту за встановленим графіком.
4.1.50. Забезпечує діяльність комісії по розгляду звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги.
4.1.51. Здійснює інші повноваження, покладені на Департамент відповідно до чинного законодавства.
Розділ. Система взаємодії
5.1. Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6. Розділ. Права Департаменту
6.1. Департамент має право:
6.1.1. Здійснювати нагляд за наданням інвалідам, ветеранам війни та праці, сім'ям загиблих військовослужбовців, сім'ям з дітьми, іншим громадянам пільг, установлених законодавством.
6.1.2. Здійснювати нагляд за додержанням підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності встановленого порядку оформлення документів (у тому числі їх достовірності) для призначення допомоги.
6.1.3. Одержувати, в установленому порядку, безоплатно від виконавчих органів Вінницької міської ради та їх посадових осіб, органів державної влади та їх посадових осіб, підприємств, установ і організацій усіх форм власності інформацію, документи, довідки та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань.
6.1.4. Подавати виконавчому комітету Вінницької міської ради, Головному управлінню праці та соціального захисту населення Вінницької обласної державної адміністрації пропозиції з питань, що належать до компетенції Департаменту.
6.1.5. Здійснювати нагляд за своєчасним проведенням атестації робочих місць працівників, зайнятих на підземних роботах, на роботах з шкідливими і небезпечними умовами праці.
6.1.6. Залучати відповідних спеціалістів виконавчих органів Вінницької міської ради, підприємств, установ, організацій та об'єднань громадян (за узгодженням з їх керівниками) для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Департаментом відповідно до покладених на нього завдань.
6.1.7. Інформувати міського голову у разі покладання на Департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій Департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених на нього завдань з метою вжиття відповідних заходів.
6.1.8. Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
7. Розділ. Структура Департаменту
7.1. До складу Департаменту можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів і завідувачі секторів.
7.2. Положення про відділи та сектори Департаменту затверджуються директором Департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Відділи можуть мати печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням та найменуванням Департаменту, кутовий штамп, бланки із своїм найменуванням та реквізитами Департаменту. Порядок використання печатки відділу визначається положенням про відділ, яке затверджується директором Департаменту.
7.4. Штатний розпис Департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.5. Начальники відділів і завідувачі секторів, інші працівники Департаменту - посадові особи місцевого самоврядування відповідно до вимог чинного законодавства України призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.6. Посадові обов’язки працівників Департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором Департаменту.
8. Розділ. Керівництво Департаменту
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Директор Департаменту:
8.2.1. Здійснює керівництво діяльністю Департаменту.
8.2.2. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на Департамент завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни.
8.2.3. Визначає ступінь відповідальності своїх заступників, керівників відділів Департаменту.
8.2.4. Представляє Департамент у взаємовідносинах з іншими юридичними і фізичними особами без довіреності.
8.2.5. Подає на затвердження виконавчого комітету Вінницької міської ради штатний розпис Департаменту, зміни до нього.
8.2.6. Затверджує положення про відділи і посадові інструкції працівників Департаменту.
8.2.7. Розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису Департаменту.
8.2.8. Приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Департаменту, які не є посадовими особами місцевого самоврядування.
8.2.9. Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання.
8.2.10. Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції.
8.2.11. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Директор Департаменту має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.4.Заступник директора Департаменту:
8.4.1. Організує виконання доручень директора Департаменту.
8.4.2. Здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами Департаменту.
8.4.3. Здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.4.4. Один з заступників директора Департаменту відповідно до посадової інструкції:
8.4.4.1. Візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів.
8.4.4.2. Виконує обов’язки директора Департаменту під час його відсутності згідно з розпорядженням міського голови.
8.5. Працівники Департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором Департаменту.
8.6. Посадові особи Департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.7. Посадові особи Департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
Розділ. Статус Департаменту
9.1. Департамент є юридичною особою.
9.2. Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі Департаменту є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні Департаменту.
9.4. Реорганізація та ліквідація Департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження Департаменту: м. Вінниця, вулиця Соборна, 50.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 8
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент самоврядного контролю міської ради
1.Розділ. Загальні положення
1.1. Департамент самоврядного контролю міської ради (далі - Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, утвореним відповідно до рішення міської ради від 14.01.2011 р. N85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3. В своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, Постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2. Розділ. Мета Департаменту
2.1. Департамент створено з метою здійснення самоврядного контролю за використанням земель за призначенням, повнотою надходжень коштів до бюджету міста від використання земельних ділянок та майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади, дотриманням затвердженої містобудівної документації при забудові відповідних територій та розміщенням об’єктів зовнішньої реклами. У взаємодії з органами Державної податкової служби України здійснює контроль за своєчасністю та повнотою нарахування та сплати місцевих податків та зборів.
3. Розділ. Основні завдання Департаменту
Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні основні завдання:
3.1. Здійснює самоврядний контроль за:
3.1.1. Використанням земель у місті Вінниці за призначенням;
3.1.2. Дотриманням затвердженої містобудівної документації при забудові відповідних територій та розміщення об’єктів зовнішньої реклами;
3.1.3. Використанням майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста за призначенням;
3.1.4. Своєчасністю, повнотою нарахування та сплатою місцевих податків та зборів;
3.2. Здійснює інші повноваження, покладені на Департамент відповідно до чинного законодавства.
3.3.При здійсненні повноважень Департамент зобов’язаний:
3.3.1. Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.3.2. Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.3.3. Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства;
3.3.4. Забезпечувати постійне підвищення кваліфікації працівниками Департаменту.
4. Розділ. Функції Департаменту відповідно до завдань та повноважень
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань Департамент організовує і здійснює контроль за: дотриманням підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форми власності, громадянами України, іноземними громадянами, особами без громадянства, а також іноземними юридичними особами земельного законодавства; цільовим використанням земель; своєчасним приведенням тимчасово зайнятих земельних ділянок у стан, придатний для використання за призначенням;
4.2. У разі виявлення порушень земельного законодавства надає пропозиції виконавчому комітету Вінницької міської ради щодо вжиття до порушників заходів впливу у відповідності до вимог чинного законодавства України, зокрема щодо обмеження, тимчасової заборони (зупинення) чи припинення права власності чи права користування земельною ділянкою громадянами та юридичними особами;
4.3. Виявляє факти самовільного зайняття земельних ділянок і надає пропозиції виконавчому комітету Вінницької міської ради щодо вжиття до порушників заходів впливу у відповідності до вимог чинного законодавства України, зокрема щодо звільнення таких земельних ділянок;
4.4. Бере участь у розробці проектів нормативно-правових актів з питань самоврядного контролю за використанням земель;
4.5. Розробляє узгоджені з державними органами по земельних ресурсах плани заходів щодо усунення виявлених недоліків і порушень у сфері використання земель;
4.6. Організовує збирання, зведення та аналіз інформації щодо використання земель;
4.7. Взаємодіє з державною земельною інспекцією і відповідними правоохоронними органами та отримує від посадових осіб даних органів інформацію, що необхідна для виконання покладених на нього завдань;
4.8. Забезпечує контроль за реєстрацією договорів (угод) оренди земельних ділянок та земельних сервітутів згідно чинного законодавства;
4.9. Контролює облік договорів (угоди) купівлі-продажу земельних ділянок;
4.10. Здійснює контроль за своєчасністю надання до органів Державної податкової служби реєстрів договорів (угод) оренди земельних ділянок та земельного сервітуту;
4.11. Здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форми власності, громадянами України, іноземними громадянами, особами без громадянства, а також іноземними юридичними особами укладених цивільно-правових договорів (угод) з використання майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Вінниці а саме:
4.11.1. Цільовим використанням;
4.11.2. Своєчасності нарахування та сплати орендної плати;
4.11.3. Утримання орендованих приміщень у належному стані;
4.11.4. Недопущення перепрофілювання та переобладнання (перебудови, реконструкції, тощо) об’єктів оренди без згоди орендодавця;
4.11.5. Недопущення випадків передачі орендованих приміщень в суборенду без згоди орендодавця;
4.11.6. Своєчасним поверненням орендованих приміщень по закінченню дії договорів (угод) оренди.
4.12. Здійснює контроль за виявленням вільних об’єктів нерухомого майна, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Вінниці і майна, власники якого відсутні чи не встановлені (безхазяйне майно);
4.13. Здійснює контроль за реєстрацією договорів (угод) оренди, купівлі-продажу комунального майна;
4.14. На підставі інформації Департаменту фінансів міської ради здійснює моніторинг надходження коштів до міського бюджету за договорами (угодами) оренди земельних ділянок та земельного сервітуту; купівлі-продажу земельних ділянок, які передано у власність шляхом продажу з розстроченням платежу; оренди, купівлі-продажу комунального майна; розміщення об’єктів зовнішньої реклами в місцях, що перебувають в комунальній власності;
4.15. У співпраці з органами Державної податкової служби здійснює моніторинг постановки на облік та реєстрації в зазначених органах платників місцевих податків та зборів, а також податків, які спрямовуються до місцевого бюджету міста Вінниці та своєчасності, повноти нарахування і сплати місцевих податків та зборів;
4.16. Надає інформацію органами Державної податкової служби, виявлену під час виконання завдань, покладених на Департамент, що може свідчити про ухилення від нарахування та сплати місцевих податків та зборів та контролює стан її розгляду;
4.17. Отримує інформацію від органів Державної податкової служби щодо реєстрації платників місцевих податків та зборів, своєчасності та повноти нарахування та сплати ними місцевих податків та зборів, а також інформацію про вжиті заходи до порушників податкового законодавства в зазначеній сфері;
4.18. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
4.19. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Департаменту за встановленим графіком;
4.20. Складає акти за наслідками проведених перевірок, які разом з пропозиціями щодо вжиття заходів до порушників надаються на розгляд керівництву міської ради, відповідно до розподілу обов’язків;
4.21. Проводить судово-претензійну роботу по питаннях, що відносяться до компетенції департаменту;
4.22. Виконує інші функції в межах повноважень.
5. Розділ. Система взаємодії
5.1. Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6. Розділ. Права департаменту
Департамент має право :
6.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань;
6.2. Інформувати міського голову у разі покладання на департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.3. Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Департаментом відповідно до покладених на нього завдань;
6.4. Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.5. Укладати договори (угоди) про співпрацю з питань що відносяться до компетенції Департаменту з територіальними підрозділами державних органів виконавчої влади та іншими підприємствами, установами та організаціями, які здійснюють право установчі чи контрольні функції в зазначених сферах.
6.6. Давати, у межах своєї компетенції, попередження організаційно-розпорядчого характеру.
6.7. Контролювати наявність у забудовників документів, необхідних для здійснення будівельних робіт;
6.8. Звертатись за дорученням Вінницької міської ради з позовом до суду з питань, що належать до компетенції Департаменту;
6.9. Виступати за дорученням Вінницької міської ради третьою стороною в позовах органів Державної податкової служби до осіб з питань своєчасності, повноти нарахування та сплати місцевих податків та зборів;
6.10. Передавати до органів прокуратури, органів дізнання та досудового слідства матеріали про дії, в яких вбачаються ознаки злочину;
6.11. Вносити в установленому порядку до Вінницької міської ради проекти рішень щодо припинення права власності чи права користування земельними ділянками та оренди майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста;
6.12. Залучати спеціалістів підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції Департаменту;
6.13. Складати акти за наслідками проведених перевірок. Готувати пропозиції щодо вжиття заходів до порушників, які разом з матеріалами перевірок надавати на розгляд керівництву міської ради, відповідно до розподілу обов’язків;
6.14. За відповідним рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені в пунктах 2, 2-1 ч.1 ст.255 КУпАП;
6.15. З дотриманням вимог чинного законодавства України відвідувати власників земельних ділянок і землекористувачів для перевірки стану земельних ділянок та відповідних документів щодо їх використання, наявності у забудовників документів, необхідних для здійснення будівельних робіт;
6.16. Відвідувати об’єкти, що перебувають в комунальній власності ( в тому числі, передані в оренду, користування, тощо) для перевірки виконання договорів (угод) оренди такого майна та договорів (угод) на розміщення об’єкта зовнішньої реклами, своєчасності та повноти надходження коштів за такими договорами (угодами);
6.17. При виявленні порушень отримувати інформацію від громадян та юридичних осіб у встановленому законом порядку;
6.18. Проводити взаємозвірку з органами Державної податкової служби з питань своєчасності постановки на облік та реєстрації в зазначених органах платників місцевих податків та зборів, а також податків, які спрямовуються до місцевого бюджету міста Вінниці.
6.19. Проводити взаємозвірку з органами Державної податкової служби з питань своєчасності, повноти нарахування та сплати місцевих податків та зборів.
6.20. Надавати інформацію органам Державної податкової служби, виявлену під час виконання завдань, покладених на Департамент, що може свідчити про ухилення від нарахування та сплати місцевих податків та зборів та контролювати стан її розгляду.
6.21. Отримувати інформацію від органів Державної податкової служби щодо реєстрації платників місцевих податків та зборів, своєчасності та повноти нарахування та сплати ними місцевих податків та зборів, а також інформації про вжиті заходи до порушників податкового законодавства в зазначеній сфері.
6.22. Проводити судово-претензійну роботу з особами, які допустили порушення та не усунули цих порушень у встановлені терміни.
7. Розділ. Структура Департаменту
7.1. До складу Департаменту можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів і завідувачі секторів.
7.2. Положення про відділи та сектори Департаменту затверджуються директором Департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Штатний розпис Департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4. Начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники Департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників Департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором Департаменту.
8. Розділ. Керівництво Департаментом.
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Директор Департаменту:
8.2.1 Здійснює керівництво діяльністю Департаменту;
8.2.2. Діє без доручення від імені Департаменту, представляє його інтереси в органах державної влади і місцевого самоврядування, інших організаціях, у відношеннях з юридичними особами та громадянами.
8.2.3. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.4. Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.5. Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.6. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Директор Департаменту має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.4. Заступник директора Департаменту:
8.4.1. Організує виконання доручень директора Департаменту;
8.4.2. Здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами Департаменту;
Здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.4.5. Один з заступників, в разі відсутності директора Департаменту, відповідно до посадової інструкції візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів;
8.5. Обов’язки директора Департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
8.6. Діяльність Департаменту здійснюється на основі планування, поєднання єдиноначальності у вирішенні питань службової діяльності та колегіальності при їх обговоренні, персональної відповідальності кожного працівника за стан справ на дорученій ділянці роботи.
8.7. Працівники Департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором Департаменту.
8.8.В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора Департаменту виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.9. Посадові особи Департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.10. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.11. Посадові особи Департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
Розділ. Статус Департаменту
9.1. Департамент є юридичною особою.
9.2. Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі Департаменту є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні (користуванні) Департаменту.
9.4. Реорганізація та ліквідація Департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження Департаменту: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 9
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент фінансів Вінницької міської ради
1. Розділ. Загальні положення
1.1. Департамент фінансів Вінницької міської ради (далі - Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3. У своїй діяльності Департамент міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", Бюджетним кодексом України, Податковим кодексом України, Законом України "Про Державний бюджет України на відповідний рік" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2. Розділ. Мета Департаменту
2.1. Департамент створено з метою здійснення організаційно-функціональних повноважень у фінансовій сфері з метою забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку міста, ефективного використання його фінансових ресурсів, формування та виконання бюджету, який забезпечує фінансовими ресурсами виконання власних та делегованих повноважень органів місцевого самоврядування.
3. Розділ. Основні завдання Департаменту
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
Організація роботи по складанню проекту міського бюджету відповідно до вимог Бюджетного кодексу України.
Організація роботи по виконанню міського бюджету відповідно до вимог Бюджетного кодексу України.
Застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі щодо складання та виконання бюджету, а також складання звітів про виконання бюджету згідно з чинним законодавством.
Забезпечення реалізації основних напрямків фінансової політики держави та місцевого самоврядування і проведення разом з іншими структурними підрозділами міської ради аналізу фінансово-економічного становища міста, перспектив його подальшого розвитку.
Забезпечення роботи по здійсненню внутрішніх запозичень до міського бюджету.
Забезпечення роботи по отриманню до міського бюджету:
позик на покриття тимчасових касових розривів міського бюджету за рахунок єдиного казначейського рахунку;
позик на покриття тимчасових касових розривів бюджету, що виникають за загальним фондом та бюджетом розвитку міського бюджету, у фінансових установах;
середньострокових позик за рахунок єдиного казначейського рахунку.
Здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
Забезпечення встановлення місцевих податків і зборів, розмірів їх ставок та Порядків їх справляння на території міста і внесення змін до них.
Забезпечення розгляду звернень підприємств, організацій, установ та громадян міста щодо надання пільг по сплаті податків і зборів, які надходять до міського бюджету, у межах повноважень, наданих Конституцією України, Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами.
Придбання згідно з рішеннями міської ради за кошти міського бюджету акцій акціонерних товариств та представлення, за дорученням міської ради та міського голови, інтересів територіальної громади міста в акціонерних товариствах, частина чи всі акції яких належать територіальній громаді міста.
Забезпечення встановлення Порядку і нормативів відрахувань міськими комунальними підприємствами до загального фонду міського бюджету частини чистого прибутку (доходу).
Забезпечення ефективного управління залишками коштів міського бюджету та місцевим боргом, розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках у банках міста.
Створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції, забезпечення раціонального та ефективного використання коштів міського бюджету.
Створення, постійне удосконалення та супроводження інформаційної системи по обслуговуванню бюджетного процесу складання та виконання міського бюджету.
Виконання інших завдань, передбачених чинним законодавством.
3.2. При здійсненні повноважень Департамент зобов’язаний:
3.2.1. Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці.
3.2.2. Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи.
3.2.3. Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
3.2.4. Затверджувати відповідно до вимог Податкового кодексу України рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань чи податкового боргу в межах одного бюджетного року стосовно місцевих податків і зборів, які зараховуються до міського бюджету міста, за поданням органів державної податкової служби.
3.2.5. Забезпечувати оприлюднення рішень міської ради з питання встановлення місцевих податків і зборів, розмірів їх ставок та Порядків їх справляння на території міста та внесення змін до них і надання копій прийнятих рішень органам державної податкової служби у строки, встановлені Податковим кодексом України.
3.2.6. Забезпечувати оприлюднення рішень міської ради про міській бюджет на відповідний рік, про звіт щодо виконання міського бюджету за відповідний квартал та за рік, про звіт щодо використання коштів резервного фонду бюджету.
3.2.7. Забезпечувати надання органам державної податкової служби копій прийнятих рішень з питання надання пільг підприємствам, організаціям, установам та громадянам міста по сплаті податків і зборів, які надходять до міського бюджету, у строки встановлені, Податковим кодексом України.
3.2.8. Вирішувати питання матеріально-технічного забезпечення, створення необхідних виробничих, житлових і побутових умов для працівників Департаменту.
3.2.9. Звітувати перед міським головою, виконкомом, міською радою та вищестоящим фінансовим органом про свою роботу.
Розділ. Функції Департаменту відповідно до завдань та повноважень.
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань Департамент реалізує наступні функції:
готує проект рішення міської ради про Основні напрями бюджетної політики на відповідний рік;
готує проект рішення виконкому міської ради про порядок складання міського бюджету на відповідний рік;
розробляє, затверджує і доводить до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів для складання проекту міського бюджету, визначає порядок і строки їх подання;
надає необхідну інформацію: Міністерству фінансів України - для проведення розрахунків обсягів міжбюджетних трансфертів та інших показників; Верховній Раді України - для перевірки достовірності цих розрахунків;
здійснює аналіз доведених Міністерством фінансів України показників бюджету міста на відповідний рік;
планує доходи і видатки міського бюджету на підставі прогнозних розрахунків по доходах і видатках, показників проекту плану економічного і соціального розвитку, бюджетних запитів головних розпорядників коштів, положень Бюджетного Кодексу України з врахуванням переліку доходів, передбачених статтями 64, 65, 67, 69 та п. 1 статті 71 Бюджетного кодексу України, та переліку видатків, передбачених статтями 70, 71 п. 2, 89, 91 Бюджетного кодексу України, та Програмами, затвердженими міською радою, та інших матеріалів;
проводить аналіз бюджетних запитів головних розпорядників коштів та розрахунки до них, приймає рішення щодо включення бюджетних запитів до проекту міського бюджету;
складає проект міського бюджету, готує проект рішення виконкому та проект рішення міської ради з цього питання, пояснювальну записку та ряд інших довідок та матеріалів, передбачених Бюджетним кодексом України;
організовує підготовку та проведення громадських (бюджетних) слухань;
готує необхідні документи для проходження в Головному фінансовому управлінні обласної державної адміністрації процедури перевірки правильності затвердження міського бюджету;
здійснює подання та здачу показників бюджету на відповідний рік разом з показниками по мережі, штатах і контингентах Головному фінансовому управлінні обласної державної адміністрації;
в процесі складання проекту міського бюджету за доходами співпрацює з органами державної податкової служби, департаментами, відділами і адміністраціями міської ради та виконкомом, тощо по питаннях, що відносяться до їх компетенції;
вносить пропозиції міській раді щодо переліку структурних підрозділів міської ради (департаментів, відділів, адміністрацій), за якими закріплюється контроль за справлянням надходжень до міського бюджету м. Вінниці на відповідний рік, та включає їх до проекту рішення міської ради про міський бюджет на відповідний рік;
вносить пропозиції виконкому та міській раді щодо створення резервного фонду в складі міського бюджету;
на підставі наказів Міністерства фінансів України та Головного фінансового управління розробляє, затверджує та доводить до головних розпорядників коштів для застосування в роботі Порядок складання та виконання розпису міського бюджету;
доводить до головних розпорядників коштів лімітні довідки про бюджетні асигнування, передбачені в міському бюджеті;
в процесі виконання бюджету не пізніше ніж у місячний термін після затвердження бюджету складає і затверджує помісячний розпис доходів, видатків, кредитування та фінансування на відповідний бюджетний рік за кодами економічної та функціональної класифікації та за розпорядниками коштів. Затверджений розпис міського бюджету Департамент направляє управлінню Державного казначейства у м. Вінниці, головним розпорядникам коштів - у вигляді витягів з розпису міського бюджету;
відповідно до повноважень, визначених радою у рішенні про міський бюджет, вносить зміни до розпису міського бюджету та здійснює перерозподіл по доходах і видатках між місяцями, по видатках - між кодами економічної класифікації видатків, по доходах - між кодами класифікації доходів в межах сум доходів і видатків, затверджених рішенням міської ради про міський бюджет на відповідний рік, до розпису повернення кредитів до міського бюджету та надання кредитів з міського бюджету - між місяцями в межах сум повернення кредитів до міського бюджету та надання кредитів з міського бюджету, затверджених рішенням міської ради про міський бюджет, та вносить зміни до розпису фінансування міського бюджету; в разі невиконання плану по доходах - здійснює перенесення асигнувань по незахищених статтях видатків на наступні місяці бюджетного року; перенесення асигнувань на наступні місяці по захищених статтях здійснює за зверненням головного розпорядника коштів.
До затвердження міського бюджету складає тимчасовий розпис міського бюджету на відповідний період;
здійснює розподіл та перерозподіл призначень і асигнувань по видатках бюджету, в тому числі за рахунок субвенцій і дотацій з інших бюджетів, згідно з повноваженнями, наданими міською радою в рішенні про міський бюджет на відповідний рік за рішенням виконкому міської ради та за погодженням з постійною комісією міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку;
в разі потреби, відповідно до звернень головних розпорядників коштів, враховуючи вимоги чинного бюджетного законодавства, вносить зміни до міського бюджету та готує проекти рішень виконкому та міської ради про внесення змін до міського бюджету;
здійснює перевірку правильності складання і затвердження кошторисів бюджетних установ, кошторисів на виконання робіт та надання послуг, пільг, проведення заходів. Вживає заходів щодо усунення головним розпорядником коштів порушень, виявлених під час перевірки правильності складання кошторисів;
згідно з розписом бюджету по видатках, здійснює фінансування видатків, передбачених в бюджеті, з врахуванням порядку та вимог, передбачених бюджетним законодавством та нормативними документами з цього питання;
аналізує звіти про виконання міського бюджету, надані управлінням Державного казначейства у м. Вінниці, складає пояснювальні записки до квартальних і річних звітів про виконання бюджету міста, аналітичні довідки та забезпечує подання та здачу звіту Головному фінансовому управлінню обласної державної адміністрації;
подає виконкому та міській раді щоквартальні та річні звіти про виконання міського бюджету за відповідний звітний період, готує проекти рішень виконкому та міської ради з цього питання, інформаційні матеріали, доповідні записки виконавчому комітету про хід та підсумки виконання бюджету, а також пропозиції виконавчому комітету щодо залучення додаткових резервів з метою збільшення надходження доходів до бюджету та забезпечення раціонального і ефективного використання коштів бюджету;
забезпечує оприлюднення інформації про виконання міського бюджету та про використання коштів резервного фонду бюджету в засобах масової інформації та на офіційному сайті міської ради;
здійснює перевірку проектів рішень виконкому та міської ради, підготовлених іншими структурними підрозділами міської ради в частині фінансових питань;
проводить та організовує роботу по виконанню доходної частини бюджету;
щомісячно аналізує стан виконання міського бюджету в розрізі доходних джерел і з’ясовує причини виконання або невиконання планових показників та забезпечує виконання планових показників, затверджених міською радою на відповідний бюджетний рік;
в процесі виконання міського бюджету за доходами співпрацює з органами державної податкової служби, департаментами, відділами і адміністраціями міської ради та виконкомом, тощо по питаннях, що відносяться до їх компетенції;
погоджує подання на повернення помилково або надміру зарахованих коштів до міського бюджету податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів, які готують органи, що контролюють справляння надходжень бюджету, та погоджує висновки органів державної податкової служби згідно реєстрів висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, в порядку та у терміни, які визначені законодавчими актами України;
відкриває в управлінні Державного казначейства у м. Вінниці, ГУДКУ у Вінницькій області дохідні та видаткові (реєстраційні, особові, котлові) рахунки місцевого бюджету;
отримує інформацію про рахунки, відкриті головними розпорядниками бюджетних коштів, які фінансуються із місцевого бюджету;
відкриває в установах банків валютні рахунки міського бюджету для зарахування доходів до бюджету у валюті з наступною конвертацією валюти у гривню та перерахуванням на рахунки міського бюджету, відкриті в системі Державного казначейства України;
виконує операції по обліку доходів загального та спеціального фондів міського бюджету. Веде облік надходжень до цільових фондів міської ради (в розрізі кожного фонду);
здійснює облік та аналіз використання коштів цільових фондів міської ради згідно з рішеннями виконкому міської ради в розрізі цільових фондів;
щомісячно проводить аналіз показників дебіторської та кредиторської заборгованості на підставі звітів про виконання міського бюджету, які надаються управлінням Державного казначейства у м. Вінниці;
розглядає та аналізує звернення щодо виділення коштів з резервного фонду міського бюджету;
готує департаменту економіки і інвестицій міської ради пропозиції щодо виділення коштів з резервного фонду міського бюджету;
готує проекти рішень виконкому та міської ради про звіт щодо використання коштів резервного фонду міського бюджету;
здійснює формування проекту міського бюджету з врахуванням вимог і положень програмно-цільового методу;
погоджує паспорти бюджетних програм, які розроблені головними розпорядниками коштів міського бюджету;
забезпечує виконання бюджету згідно з вимогами та положеннями програмно-цільового методу;
здійснює на всіх стадіях бюджетного процесу оцінку ефективності бюджетних програм, що передбачає заходи з моніторингу, аналізу та контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів;
забезпечує складання прогнозу бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди;
забезпечує концентрацію фінансових ресурсів на пріоритетних напрямках соціально-економічного розвитку м. Вінниці;
здійснює заходи з підвищення ефективності управління місцевими фінансами;
проводить аналіз фінансово-економічного становища м. Вінниці, перспектив його подальшого розвитку;
розробляє нові і вдосконалює діючі форми фінансових взаємовідносин органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності на основі економічних методів управління, проводить гнучку бюджетну політику, спрямовану на створення надійних умов для розширення виробництва, здійснює заходи з розвитку і регулювання фінансового ринку;
здійснює заходи з удосконалення механізму, методів фінансового і бюджетного планування та фінансування витрат;
приймає участь у розробці пропозицій щодо удосконалення податкової та бюджетної політики, вишукує резерви наповнення міського бюджету і подає їх на розгляд виконкому та міській раді, направляє Асоціації міст України та Асоціації фінансистів України, Міністерству фінансів України, Кабінету Міністрів України та Верховній Раді України;
приймає участь у розробці перспективних планів розвитку міста;
приймає участь у розробці Програми економічного і соціального розвитку міста на відповідний рік;
готує рішення міської ради про здійснення внутрішнього запозичення до міського бюджету у формі випуску облігацій місцевих позик або укладання угод про отримання позик, кредитів, кредитних ліній у фінансових установах;
готує необхідні документи для отримання дозволу Міністерства фінансів України на здійснення внутрішнього запозичення до міського бюджету;
готує проект рішення виконкому про комісію для визначення на конкурсних засадах установи банку для виконання нею функцій, пов’язаних з випуском та розміщенням облігацій внутрішньої місцевої позики;
відповідно до вимог чинного законодавства проводить процедуру закупівлі по визначенню банка-переможця для отримання позик, кредитів та кредитних ліній;
заключає договір з банком-андеррайтером щодо погашення облігацій, виплату доходу за облігаціями, оплату послуг банку та інших послуг;
заключає договір з банком про отримання позик, кредитів, кредитних ліній;
готує проект рішення виконкому про затвердження договорів з банками відповідно до підпунктів 4.1.5.5. та 4.1.5.6. цього пункту;
з метою проведення процедури визначення та оновлення рейтингової оцінки цінних паперів та кредитного рейтингу міста Департамент забезпечує підготовку інформації, в тому числі іншими департаментами та відділами міської ради, для рейтингового агентства щодо фінансово-господарської діяльності міста за результатами півріччя та року;
відповідно до рішення міської ради проводить роботу щодо реструктуризації боргових зобов’язань за запозиченнями, укладає відповідні договори з установами банків;
укладає договори іпотеки, застави майна та застави майнових прав, договори добровільного страхування майна юридичної особи в заставі та готує документи на їх нотаріальне посвідчення та державну реєстрацію;
готує та оприлюднює річну інформацію емітента облігацій місцевих позик за відповідний рік;
забезпечує виконання умов договорів щодо погашення облігацій місцевих позик, повернення отриманих позик, кредитів, кредитних ліній, виплати доходу за ними та оплату послуг установ банку та інших послуг;
вносить пропозиції міській раді щодо надання дозволу виконкому (Департаменту фінансів) на отримання у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України та відповідно до чинного законодавства:
позик на покриття тимчасових касових розривів бюджету в органах Державного казначейства України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
позик на покриття тимчасових касових розривів бюджету у фінансово-кредитних установах у порядку, визначеному Міністерством фінансів України;
середньострокових позик на суму невиконання у відповідному звітному періоді розрахункових обсягів кошика доходів міського бюджету, визначених у законі про Державний бюджет України, в органах Державного казначейства України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
відповідно до вимог чинного законодавства готує пакет документів для отримання позик до міського бюджету;
в разі необхідності проводить процедуру закупівлі відповідно до вимог чинного законодавства;
забезпечує укладання договорів на отримання позик;
забезпечує погашення позик та сплату відсотків по них відповідно до умов укладених договорів на отримання позик;
здійснює контроль за дотриманням бюджетного законодавства головними розпорядниками коштів, розпорядниками коштів та одержувачами бюджетних коштів на всіх стадіях бюджетного процесу;
відповідно до ст.117 Бюджетного кодексу України в разі порушення бюджетного законодавства, приймає рішення про призупинення бюджетних асигнувань розпорядникам коштів у порядку, встановленому Міністерством фінансів України, та в разі нецільового використання розпорядниками бюджетних коштів - приймає рішення про зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам коштів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
за розпорядженням міського голови проводить перевірки використання бюджетних коштів розпорядниками бюджетних коштів та одержувачами бюджетних коштів;
отримує та узагальнює пропозиції від органів державної податкової служби, департаментів і відділів міської ради, підприємств, установ і організацій та громадян міста з питання встановлення місцевих податків і зборів, розмірів їх ставок та Порядків їх справляння на території міста;
готує проекти рішень виконкому та міської ради з питання встановлення місцевих податків і зборів, розмірів їх ставок та Порядків їх справляння на території міста та внесення змін до них відповідно до вимог Податкового кодексу України та інших нормативно правових актів;
аналізує надходження від місцевих податків і зборів до міського бюджету та, в разі потреби, надає пропозиції виконкому та міській раді щодо зміни розмірів ставок місцевих податків і зборів та внесення змін до Порядків їх справляння;
розглядає за дорученням міського голови звернення підприємств, організацій, установ та громадян міста щодо надання пільг по сплаті податків і зборів, які надходять до міського бюджету;
отримує та аналізує пропозиції виконавчих органів міської ради та органів державної податкової служби щодо надання пільг підприємствам, організаціям, установам та громадянам міста зі сплати податків та зборів, які надходять до бюджету;
готує проекти рішень виконкому та міської ради з питання надання пільг підприємствам, організаціям, установам та громадянам міста по сплаті податків і зборів, які надходять до міського бюджету, відповідно до вимог Податкового кодексу України та інших нормативно правових актів;
відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель" готує документацію конкурсних торгів та проводить процедуру закупівель;
в разі необхідності, проводить роботу, пов’язану з отриманням дозволу Антимонопольного комітету на концентрацію;
закуповує за кошти міського бюджету акції акціонерних товариств;
співпрацює з торговцями цінних паперів та депозитарними установами, виконує функцію уповноваженої особи. Укладає договори з депозитарними установами на відкриття та обслуговування рахунків у цінних паперах, зберігання цінних паперів, обслуговування обігу цінних паперів на рахунках у цінних паперах, на отримання інших послуг, які надають депозитарні установи. Оплачує послуги депозитарних установ за рахунок коштів міського бюджету;
за дорученням міської ради та міського голови представляє інтереси територіальної громади міста в акціонерних товариствах, частина чи всі акції яких належать територіальній громаді міста;
визначає працівників Департаменту, які за дорученням міської ради та міського голови, виконують функції представників територіальної громади міста на загальних зборах акціонерних товариств, власником акцій яких є територіальна громада міста;
отримує в установленому законом порядку звітність та іншу інформацію про діяльність акціонерних товариств, власником акцій яких є територіальна громада міста, та здійснює аналіз показників діяльності акціонерних товариств. В разі необхідності, направляє свої висновки та пропозиції виконкому міської ради;
звітує перед виконкомом та міською радою про розмір отриманих до міського бюджету дивідендів (доходу), нарахованих на акції (частки, паї) акціонерних товариств, у статутних капіталах яких є комунальна власність, та їх використання;
готує проекти рішень міської ради з питання затвердження Порядку і нормативів відрахувань міськими комунальними унітарними підприємствами до загального фонду міського бюджету частини чистого прибутку (доходу);
розглядає та узагальнює пропозиції щодо внесення змін до Порядку і нормативів відрахувань міськими комунальними унітарними підприємствами до загального фонду міського бюджету частини чистого прибутку (доходу). Готує пропозиції з цього питання виконкому та міській раді;
за рішенням міської ради здійснює правочини з місцевим боргом, включаючи обмін, випуск, купівлю, викуп та продаж боргових зобов’язань територіальної громади міста, за умови дотримання граничного обсягу місцевого боргу на кінець бюджетного періоду;
за рішенням міської ради здійснює на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках або шляхом придбання цінних паперів емітованих міською радою, з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду;
готує проект рішення міської ради про розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках у банках міста;
готує рішення виконкому міської ради про комісію для визначення банку для розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках;
відповідно до вимог чинного законодавства організовує проведення конкурсу на розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках у банках, за результатами якого визначається переможець;
заключає з банком, який визнаний переможцем, договори щодо розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках;
щотижнево проводить аналіз залишків коштів на рахунках загального і спеціального фондів міського бюджету та здійснює перерахування тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитні рахунки у банку;
створює комітет з конкурсних торгів, затверджує "Положення про комітет з конкурсних торгів" та склад комітету;
здійснює організаційні заходи щодо проведення процедур закупівель;
оприлюднює інформацію про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти відповідно до чинного законодавства;
розробляє плани та плани-графіки впровадження автоматизованих систем, здійснює збір і узагальнення пропозицій та зауважень;
бере участь у розробці основних напрямів розвитку інформатизації фінансової системи;
готує тендерні вимоги до програмно-технічних рішень, готує матеріали та надає методичну допомогу у проведенні процедур закупівлі товарів, робіт і послуг, що стосуються питань автоматизованої системи;
координує роботи із розробки, впровадження, адаптації і підтримки автоматизованої системи та організовує навчання користувачів та обслуговуючого персоналу із зазначених питань;
забезпечує впровадження та супровід програмно-технічних комплексів і систем, розроблених сторонніми організаціями;
організовує створення та супроводження автоматизованих робочих місць, встановлення та налагодження програмних продуктів та програмно-технічних комплексів автоматизованих систем;
організовує та впроваджує механізми контролю права доступу користувачів до даних у автоматизованій інформаційно-аналітичній системі;
забезпечує своєчасне оновлення прикладного програмного забезпечення, організацію системи зберігання та контролю версій програмно-технічних комплексів і систем;
організовує оперативну розробку та модернізацію чинного програмного забезпечення;
готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком;
забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Департаменту на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
організовує проведення засідань робочої групи з координації дій органів виконавчої влади щодо забезпечення податкових та інших надходжень до бюджетів всіх рівнів та інших заходів з питань, які належать до компетенції Департаменту;
здійснює інші повноваження, покладені на Департамент відповідно до чинного законодавства.
5. Розділ. Система взаємодії
5.1. Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6. Розділ. Права Департаменту
6.1. Департамент має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань.
6.1.2. Інформувати міського голову у разі покладання на Департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів.
6.1.3. Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться департаментом відповідно до покладених на нього завдань.
6.1.4. Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.1.5. Директор Департаменту без доручення міського голови діє від імені Департаменту, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
6.1.6. Отримувати від міських комунальних підприємств та структурних підрозділів міської ради, яким вони підвідомчі, інформацію щодо їх фінансово-господарської діяльності, необхідну для здійснення Департаментом покладених на нього повноважень.
6.1.7. Бути членом Всеукраїнської громадської організації "Асоціація фінансистів України" (АФУ) та сплачувати членські внески відповідно до укладених угод за рахунок кошторисних призначень на утримання Департаменту.
6.1.8. Одержувати щоденну інформацію про надходження доходів до міського бюджету від управління Державного казначейства у м. Вінниці. Отримувати місячні, квартальні, річні звіти про виконання міського бюджету, а також інформацію щодо взятих зобов’язань, залишків на рахунках головних розпорядників коштів, розпорядників та одержувачів бюджетних коштів та іншу інформацію, необхідну для здійснення бюджетного процесу.
6.1.9. Одержувати від органів державної податкової служби у встановлені терміни звіти про суми нарахування, надходжень, переплати та податкового боргу по зобов’язаннях податків, зборів (обов’язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів, матеріали про результати перерахунків по платежах до бюджету, дані про наявність недоїмок та переплат у юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і громадян міста, звіти з питань оподаткування та іншу інформацію з питань, пов’язаних із складанням та виконанням бюджету.
6.1.10. Щоквартально одержувати від контрольно-ревізійних органів інформацію про результати проведення ревізій і перевірок фінансово-господарської діяльності в установах, підприємствах та організаціях, що отримують кошти з міського бюджету.
6.1.11. Одержувати від головних розпорядників коштів інформацію, документи і матеріали, необхідні для складання проекту міського бюджету та аналізу його виконання, інформацію щодо стану усунення бюджетних правопорушень.
6.1.12. Укладати в межах своєї компетенції договори на виконання робіт, надання послуг та придбання товарів.
6.1.13. Створювати комісії, робочі групи із керівників, кваліфікованих спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій для вирішення окремих питань з формування проекту міського бюджету та його виконання.
6.1.14. Вносити пропозиції виконкому та міській раді щодо:
6.1.14.1. встановлення місцевих податків і зборів та затвердження Порядків їх справляння на території міста, а також щодо затвердження ставок місцевих податків, зборів;
6.1.14.2. встановлення Порядку і нормативів відрахувань міськими комунальними унітарними підприємствами до загального фонду міського бюджету частини чистого прибутку (доходу);
6.1.14.3. надання пільг підприємствам, організаціям, установам та громадянам міста по сплаті податків і зборів, які надходять до міського бюджету.
7. Розділ. Структура Департаменту
7.1. До складу Департаменту можуть входити відділи, які очолюють начальники відділів.
7.2. Положення про відділи Департаменту затверджуються директором Департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Штатний розпис Департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4. Начальники відділів та інші працівники Департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників Департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором Департаменту.
8. Розділ. Керівництво Департаментом
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Директор Департаменту:
8.2.1. здійснює керівництво діяльністю департаменту;
8.2.2. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.5. укладає договори на придбання товарів, виконання робіт, надання послуг та інші цивільно-правові угоди;
8.2.6. здійснює розпорядження коштами Департаменту у межах затвердженого кошторису;
8.2.7. виконує функції розпорядника рахунку у цінних паперах;
8.2.8. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Директор Департаменту має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.4. Заступник директора Департаменту:
8.4.1. організує виконання доручень директора Департаменту;
8.4.2. здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами Департаменту;
здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.5. Один з заступників директора Департаменту відповідно до посадової інструкції:
8.5.1. візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів.
8.6. Обов’язки директора Департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
8.7. Працівники Департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором Департаменту.
8.8. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора Департаменту виконують повноваження, не передбачені посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.9. Посадові особи Департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.10. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.11. Посадові особи Департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9. Розділ. Статус Департаменту
9.1. Департамент є юридичною особою, а також є правонаступником прав і обов’язків фінансового управління Вінницької міської ради.
9.2. Департамент є головним розпорядником коштів, які затверджені в міському бюджеті. Виконує функції головного розпорядника коштів згідно з Бюджетним кодексом України. Відкриває рахунки в органах Державного казначейства.
9.3. Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.4. Майно, яке знаходиться на балансі Департаменту є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні департаменту.
9.5. Реорганізація та ліквідація Департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.6. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.7. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.8. Місцезнаходження департаменту: 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 10
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент економіки і
інвестицій Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
1.1. Департамент економіки і інвестицій Вінницької міської ради (далі Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3. У своїй діяльності департамент міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Господарським Кодексом України, Цивільним Кодексом України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України", "Про державну підтримку малого підприємництва", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", "Про житлово-комунальні послуги" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
Розділ. Мета департаменту
2.1. Основною метою департаменту є реалізація повноважень виконавчих органів міської ради в сфері соціально - економічного розвитку міста, залучення інвестицій для забезпечення стандартів комфортного проживання вінничан, створення сприятливих умов для розвитку промислового виробництва, малого та середнього бізнесу, здійснення на території міста тарифної політики, забезпечення ефективної беззбиткової роботи підприємств та збільшення надходжень до бюджету.
Розділ. Основні завдання департаменту
3.1.Для досягнення мети своєї діяльності департамент вирішує наступні завдання:
3.1.1.Розробляє прогнози комплексного економічного і соціального розвитку міста, сприяє створенню умов для ефективної роботи підприємств міста всіх форм власності;
3.1.2.Визначає основні напрямки інвестиційної політики в місті, розробляє заходи, спрямовані на залучення іноземних інвестицій та кредитних ресурсів для розвитку економічного потенціалу міста;
3.1.3.Забезпечує реалізацію державної політики у сфері закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів та коштів міського бюджету;
3.1.4.Забезпечує виконання державної, регіональної та міської програм з питань розвитку малого бізнесу, регуляторної політики;
3.1.5.Забезпечує реалізацію державної тарифної політики;
3.1.6.Аналізує та здійснює контроль за своєчасними розрахунками із виплати заробітної плати підприємствами міста всіх форм власності;
3.1.7.Визначає пріоритетні напрямки вирішення екологічних проблем та невідкладних природоохоронних заходів;
3.1.8.Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
3.1.9.Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком;
3.1.10.Здійснює інші повноваження, покладені на департамент відповідно до чинного законодавства.
3.2.При здійсненні повноважень департамент зобов’язаний:
Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства;
Враховувати вимоги системи управління якістю ISO 9001:2008.
4.Розділ. Функції департаменту відповідно до завдань та повноважень
Відповідно до покладених на нього завдань департамент реалізує наступні функції:
4.1.1.Здійснює аналіз показників економічного і соціального розвитку міста;
4.1.2.Здійснює обґрунтування пріоритетів і цілей економічного і соціального розвитку міста, розробляє прогнозні показники на коротко - та довгостроковий терміни. Координує роботу щодо розробки, впровадження та моніторингу виконання Стратегічного плану розвитку міста;
4.1.3.Розробляє проекти програм економічного і соціального розвитку на рік і середньострокову перспективу, подає їх на погодження виконкому міської ради, затвердження міською радою, моніторить їх виконання та подає міській раді звіт про хід і результати виконання програми;
4.1.4.Подає до обласної ради пропозиції до програми економічного і соціального розвитку області, а також до планів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих в місті, з питань, пов’язаних з соціально-економічним розвитком, задоволенням потреб населення;
4.1.5.Розглядає та узгоджує плани підприємств, установ та організацій, що не належать до комунальної власності міста, здійснення яких може викликати негативні соціальні, демографічні, екологічні та інші наслідки, готує по них висновки і вносить пропозиції виконкому міської ради;
4.1.5.1.Здійснює щомісячний моніторинг обсягів реалізації промислової продукції;
4.1.5.2.Здійснює аналіз стану промислового виробництва, готує аналітичні матеріали, виявляє поточні проблеми та сприяє їх вирішенню;
4.1.5.3.Проводить роботу з підприємствами у напрямку скорочення допущеного спаду виробництва;
4.1.6.Здійснює розробку прогнозних розрахунків чисельності населення міста на перспективу для використання в прогнозуванні розвитку соціальної сфери та інших питань;
4.1.7.Бере участь у розробці програм зайнятості населення міста;
4.1.8.Проводить аналіз виконання показників роздрібного товарообігу та платних послуг, аналізує стан споживчого ринку міста;
4.1.9.Аналізує фінансові плани підприємств, що належать до комунальної власності міста;
4.1.10.Здійснює моніторинг результатів фінансово-господарської діяльності державних підприємств та товариств в статутному фонді яких державі належить більше 50-ти відсотків акцій та паїв;
4.1.11.Готує висновки та пропозиції щодо надання пільг по орендній платі за користування майном міської територіальної громади;
4.1.12.Розробляє каталог продукції, що випускається місцевими товаровиробниками;
4.1.13.Вносить пропозиції щодо створення підприємств комунальної власності міста, передачі до складу комунальної власності підприємств, об'єднань, організацій і установ, які не перебувають у комунальній власності, але діяльність яких пов'язана з місцевим господарством;
4.1.14.Здійснює підготовку пропозицій щодо погодження кандидатур для призначення на посаду керівників підприємств, установ та організацій, які перебувають у державній власності;
4.1.15.Формує засади політики щодо залучення інвесторів у економіку міста, планує заходи на її реалізацію;
4.1.16.Формує базу міських проектів, які потребують залучення інвестицій, готує та розповсюджує презентаційні матеріали щодо інвестиційного потенціалу міста;
4.1.17.Підтримує та оновлює інвестиційний портал міста;
4.1.18.Здійснює пошук та інформування потенційних інвесторів, у тому числі зарубіжних, щодо інвестиційних містобудівних проектів, інших міських проектів, які потребують залучення інвестицій;
4.1.19.Забезпечує супровід інвестиційних проектів по об’єктах різних форм власності, які реалізуються на території міста як на етапі запуску проекту, так і на всіх етапах його подальшої реалізації;
4.1.20.Формує проект комплексної програми капітального будівництва, в тому числі на замовлення міської ради;
4.1.21.Формує перелік інвестиційних об’єктів комунальної власності, право на реалізацію проектів по яких набувається шляхом проведення конкурсу;
4.1.22.Готує проекти інвестиційних угод, договорів про сплату внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста;
4.1.23.Готує матеріали для отримання субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток, запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві, на виконання інвестиційних проектів та реалізацію державних програм;
4.1.24.Контролює надходження до бюджету розвитку міста, вносить пропозиції щодо розподілу та здійснює аналіз використання коштів;
4.1.25.Здійснює контроль за виконанням спільних заходів по місту Вінниці в рамках Угоди щодо регіонального розвитку Вінницької області між Кабінетом Міністрів України та Вінницькою обласною радою;
4.1.26.Готує пропозиції виконкому міської ради щодо виділення коштів з фонду розвитку міських інженерних комунікацій, соціальної інфраструктури та благоустрою міста, фонду "Соціально-економічний розвиток міста" та резервного фонду міського бюджету;
4.1.27.Здійснює формування програми житлового будівництва по місту Вінниці та здійснює контроль за її виконанням;
4.1.28.Розробляє та здійснює контроль за виконанням муніципальних житлових програм в місті Вінниці;
4.1.29.Бере участь у виконанні державних цільових бюджетних програмах у сфері будівництва житла та реконструкції застарілого житлового фонду;
4.1.30.Координує роботу формування Програми розвитку приватної забудови;
4.1.31.Проводить оцінювання закуплених товарів та послуг у відповідності до впровадженої у виконкомі міської ради системи управління якістю ISO 9001:2008;
4.1.32.Формує зведений річний план закупівель у розрізі розпорядників бюджетних коштів;
4.1.33.Готує та надає Головному управлінню економіки облдержадміністрації зведену державну статистичну звітність за формою N1 - торги (тендери);
4.1.34.Готує та надає інформацію стосовно закупівель товарів, робіт, послуг за запитом контролюючих органів та керівництва виконкому міської ради;
4.1.35.Бере участь у роботі комітетів конкурсних торгів галузевих департаментів;
4.1.36.Вносить пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Закону України "Про здійснення державних закупівель";
4.1.37.Здійснює координацію дій департаментів та відділів при виконанні робіт, пов’язаних з державними закупівлями, та надає консультаційну допомогу з питань застосування Закону України "Про здійснення державних закупівель";
4.1.38.Розробляє проект Програми розвитку малого підприємництва м. Вінниці, організовує її виконання та подає раді звіт про хід і результати виконання програми;
4.1.39.Здійснює розробку довгострокових прогнозів розвитку підприємництва в місті;
4.1.40.Здійснює аналіз розвитку малого підприємництва в місті;
4.1.41.Здійснює моніторинг задоволення потреб мешканців міста в основних послугах, розробляє заходи щодо стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу у напрямку більш якісного та повного задоволення потреб мешканців;
4.1.42.Приймає участь у розробці пропозицій про створення і функціонування інфраструктури підтримки малого бізнесу;
4.1.43.Сприяє впровадженню сучасних кредитно-інвестиційних механізмів розвитку малого підприємництва, розробці та запровадженню програм мікрокредитування суб’єктів малого підприємництва;
4.1.44.Визначає умови щодо поліпшення підприємницького клімату в місті спільно з громадськими об’єднаннями підприємців;
4.1.45.Надає пропозиції щодо здійснення інформаційної, фінансової, ресурсної підтримки підприємництва;
4.1.46.Надає консультаційну допомогу суб’єктам підприємницької діяльності;
4.1.47.Здійснює аналіз запровадження та ходу реалізації головних засад державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності;
4.1.48.Координує роботу виконавчих органів міської ради з питань реалізації державної регуляторної політики, готує пропозиції щодо дерегуляції;
4.1.49.Готує проект плану діяльності виконавчих органів міської ради з підготовки регуляторних актів на рік та виносить його на розгляд міського голови;
4.1.50.Веде реєстр діючих регуляторних актів;
4.1.51.Розглядає матеріали з встановлення (погодження) в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати житлово-комунальних послуг, які надаються підприємствами комунальної власності та суб’єктами господарювання, що знаходяться на території міста, відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги";
4.1.52.Готує пропозиції щодо встановлення (погодження) цін (тарифів) на побутові, комунальні, транспортні та інші послуги, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності, та вносить пропозиції щодо погодження в установленому порядку тарифів, які надаються підприємствами, установами та організаціями, що не належать до комунальної власності;
4.1.53.Вносить пропозиції виконкому міської ради щодо відшкодування збитків підприємствам, пов’язаних з різницею собівартості послуг та діючими тарифами, відповідно чинного законодавства;
4.1.54.Здійснює моніторинг цін і тарифів на житлово-комунальні послуги;
4.1.55.Здійснює моніторинг стану виплати підприємствами міста всіх форм власності заробітної плати та розрахунків з Пенсійним Фондом України;
4.1.56.Розробляє та реалізує заходи щодо ліквідації заборгованості із заробітної плати;
4.1.57.Розробляє спільно з підприємствами та організаціями міста проект програми охорони навколишнього природного середовища міста, організовує її виконання та подає раді звіт про хід і результати виконання програми;
4.1.58.Здійснює підготовку пропозицій та бере участь в розробці та реалізації обласних і загальнодержавних програмах охорони навколишнього природного середовища і раціонального природокористування та у розробці територіальних комплексних схем охорони природи;
4.1.59.Вносить пропозиції виконкому щодо використання коштів Фонду охорони навколишнього природного середовища, здійснює контроль за їх використанням;
4.1.60.Надає дозволи на експлуатацію об’єктів поводження з небезпечними відходами на території міста;
4.1.61.Погоджує надання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування підземних вод;
4.1.62.Опрацьовує матеріали підприємств, установ та організацій міста про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
Департамент реалізує також наступні функції:
Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру в межах компетенції;
Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком;
Здійснює інші повноваження, покладені на департамент відповідно до чинного законодавства;
Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції департаменту на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
Надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів на економічний розвиток міста, шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
Розділ. Департамент організовує: Роботу:
Комітету з управління впровадженням Стратегічного плану економічного розвитку міста Вінниці;
Міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва та реалізації регуляторної політики.
Міської комісії з питань погашення заборгованості, забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, податків, внесення інших обов'язкових платежів та ефективного використання бюджетних коштів;
Робочої групи з питань перевірки причин збитковості підприємств міста;
Конкурсної комісії на право реалізації інвестиційних проектів;
Міської конкурсної комісії для відбору інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів обласного бюджету;
Міського Комітету з економічних реформ;
Ради підприємців при міському голові;
Ради Вінницьких товаровиробників при міському голові;
Підготовку:
Науково-практичних конференцій, семінарів, нарад, інших заходів на міському рівні;
Семінарів і тренінгів з питань впровадження регуляторної політики;
Організовує та забезпечує діяльність міської служби матеріального забезпечення цивільного захисту у відповідності з покладеними на департамент завданнями;
Забезпечує організаційний та технічний супровід Ради підприємців та Ради промисловців при міському голові;
Залучає підприємства до участі у виставках, ярмарках, конкурсах, форумах різних рівнів.
Розділ. Система взаємодії
6.1.Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
Розділ. Права департаменту
Департамент має право:
Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради на договірних (громадських) засадах науково-дослідні організації, вищі учбові заклади та інші установи, підприємства, громадські формування, а також відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться департаментом відповідно до покладених на нього завдань. В разі потреби вносить пропозиції виконкому міської ради щодо укладання договорів на платній основі;
Розглядати пропозиції керівників виконавчих органів ради, підприємств і організацій з питань розвитку економіки і прогнозування;
Координувати роботу з розробки і узгодження прогнозів та програм економічного і соціального розвитку міста, діяльність органів управління у місті;
Скликати у встановленому порядку наради з питань, що входять до компетенції департаменту;
Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на департамент завдань;
Інформувати міського голову у разі покладання на департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
Розділ. Структура департаменту
До складу департаменту можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів і завідувачі секторів.
Положення про відділи та сектори департаменту затверджуються директором департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
Штатний розпис департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
Начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
Посадові обов’язки працівників департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором департаменту.
Розділ. Керівництво департаментом
Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
Директор департаменту:
Здійснює керівництво діяльністю департаменту;
Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
Візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів;
Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства в межах компетенції департаменту.
Директор департаменту без доручення діє від імені департаменту, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
Директор департаменту має заступника, який відповідно до вимог чинного законодавства України, призначається на конкурсних засадах міським головою і звільняється з посади міським головою.
Заступник директора департаменту:
Організує виконання доручень директора департаменту;
Здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами департаменту;
Здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
Обов’язки директора департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
Працівники департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором департаменту.
В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора департаменту виконують повноваження, не передбачені посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
Посадові особи департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
Посадові особи департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
Розділ. Статус департаменту
10.1.Департамент є юридичною особою.
10.2.Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
10.3.Майно, яке знаходиться на балансі департаменту є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні департаменту.
10.4.Реорганізація та ліквідація департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
10.5.3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
10.6.Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
10.7.Місцезнаходження департаменту: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 11
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент кадрової політики
Вінницької міської ради
1. Розділ. Загальні положення
1.1. Департамент кадрової політики міської ради (надалі - Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2.Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету, міському голові.
1.3. У своїй діяльності Департамент міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, відповідними рекомендаціями Головдержслужби, Мінпраці та соціальної політики, Мінюсту та Пенсійного фонду, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2. Розділ. Мета Департаменту
2.1. Метою Департаменту є забезпечення ефективного кадрового менеджменту у виконавчих органах міської ради та підпорядкованих міській раді комунальних підприємствах та бюджетних установах як однієї зі складових створення і функціонування ефективної системи управління містом.
3. Розділ. Основні завдання Департаменту
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
3.1.1. Реалізація державної політики у сфері служби в органах місцевого самоврядування та з питань трудового законодавства;
3.1.2. Формування якісного кадрового складу органів місцевого самоврядування для ефективного вирішення ними своїх задач;
3.1.3. Забезпечення розвитку персоналу, його мотивації до ефективної роботи, можливостей професійної самореалізації;
3.1.4. Документальне оформлення проходження служби в органах місцевого самоврядування та трудових відносин;
3.1.5. Інші завдання, передбачені чинним законодавством.
3.2. При здійсненні повноважень Департамент зобов’язаний:
3.2.1. Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2. Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3.Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4. Розділ. Функції Департаменту відповідно
до завдань та повноважень
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань Департамент кадрової політики реалізує наступні функції:
4.1.1. Організовує, координує кадрову роботу у виконавчих органах міської ради та апараті міської ради та її виконкому, в основі якої покладено принципи демократичного добору і просування по службі за діловими якостями та професійною компетентністю, постійне навчання працівників, заохочення їх до службової кар'єри; розробляє та впроваджує у роботу "Методики планування навчань і оцінки їх результатів" згідно з вимогами системи управління якістю ISO 9001-2000;
4.1.2. Здійснює експертизу проектів рішень міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, візує їх при наявності віз їх виконавців, керівників зацікавлених департаментів і відділів, або осіб, що їх заміщують;
4.1.3. Здійснює організаційну роботу щодо прийняття та проходження служби в органах місцевого самоврядування відповідно до вимог чинного законодавства;
4.1.4. Веде встановлену звітно-облікову документацію, готує державну статистичну звітність з кадрових питань, аналізує якісний склад посадових осіб місцевого самоврядування, а також керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності міста;
4.1.5. Здійснює антикорупційний контроль при прийняті кандидатів на службу в органи місцевого самоврядування та під час її проходження;
4.1.6. Здійснює у виконавчих органах міської ради, апараті міської ради та її виконкому роботу з кадрами, організаційно-методичне керівництво проведення атестацій, щорічних оцінок, формування кадрового резерву, вносить пропозиції міському голові щодо їх вдосконалення;
4.1.7. Організовує щорічну підготовку керівниками виконавчих органів міської ради "Карти пріоритетів і цілей професійної діяльності посадової особи органів місцевого самоврядування м. Вінниці" на наступний рік та захист у міського голови;
4.1.8. Узагальнює практику роботи з кадрами, вносить міському голові пропозиції щодо її вдосконалення;
4.1.9. Забезпечує прогнозування та планування потреби в кадрах, організацію замовлення на підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та працівників комунальних підприємств;
4.1.10. Здійснює необхідні заходи щодо організації конкурсного відбору осіб, які претендують на зайняття посад у виконавчих органах міської ради, апараті міської ради та її виконавчого комітету, приймає від претендентів відповідні документи та подає їх на розгляд конкурсної комісії, попереджує конкурсантів про встановлені законодавством обмеження у прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування, ознайомлює з Кодексом поведінки посадових осіб місцевого самоврядування Вінницької міської ради, проводить оцінку відповідності компетенції претендентів вимогам посад;
4.1.11. Здійснює організаційне забезпечення роботи атестаційної комісії та контролює проведення атестації та щорічних оцінок у виконавчих органах міської ради, апараті міської ради та її виконкомі;
4.1.12. Розглядає та вносить міському голові пропозиції щодо проведення стажування кадрів на посадах посадових осіб місцевого самоврядування, готує разом з керівниками виконавчих органів документи для організації стажування кадрів, здійснює контроль за його проведенням;
4.1.13. Організовує постійний процес підвищення кваліфікації кадрів та регулярне навчання працівників міської ради у рамках програми "Муніципальний університет", веде та заповнює базу даних внутрішнього сайту Муніципального університету, постійно проводить моніторинг придатності та ефективності навчального процесу;
4.1.14. Формує вимоги щодо компетенції та кваліфікації посадових осіб у відповідності до займаних посад (паспортизація посад);
4.1.15. Приймає участь в процесах визначення ефективності роботи підрозділів та посадових осіб та організації внутрішніх комунікацій між підрозділами;
4.1.16. Вживає заходів щодо підтримки корпоративної культури, а також формування іміджу та престижу служби в органах місцевого самоврядування;
4.1.17. Розробляє методичні рекомендації та здійснює координаційну роботу кадрових служб комунальних підприємств, проводить моніторинг та аналіз штатних розписів комунальних підприємств (вакантні посади, кадрові зміни, потреба в кадрах, практикантах, стажерах).
4.1.18. Планує та регулює професійний, кваліфікаційний рівень розвитку персоналу органів місцевого самоврядування, організовує підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів, а також разом з керівниками виконавчих органів міської ради організовує регулярне навчання працівників міської ради та її виконкому;
4.1.19. Вивчає професійні, ділові і етичні якості персоналу на основі запровадження атестації, щорічних оцінок та психологічних методик;
4.1.20. Виявляє професійні орієнтації персоналу, запроваджує відповідні адаптаційні програми для новопризначених працівників та створення інституту наставництва;
4.1.21. Розробляє концепції, програми, плани роботи з кадрами та підбору кадрового резерву (стажування, написання розробок та планів вирішення проблемних питань життя м. Вінниці, участь у тренінгах, конкурсах між студентами вищих учбових закладів);
4.1.22. Розробляє Програми, плани, тренінги, методички, роздаткові матеріали та буклети для навчання в Муніципальному університеті, налагоджує відносини та співпрацю з вищими учбовими закладами щодо підбору лекторів;
4.1.23. Розробляє рекомендації та пропозиції ефективних форм матеріального і морального стимулювання персоналу до виконання функціональних повноважень.
4.1.24. Готує матеріали про призначення на посади та звільнення з посад працівників. В межах компетенції Департамент бере участь у підготовці матеріалів про призначення посадових осіб місцевого самоврядування, керівників комунальних підприємств, установ, закладів;
4.1.25. Оформляє документи про прийняття Присяги та присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування, вносить про це записи до трудових книжок;
4.1.26. Готує матеріали про присвоєння чергових рангів посадових осіб місцевого самоврядування;
4.1.27. Обчислює стаж роботи та служби в органах місцевого самоврядування, здійснює контроль за встановленням надбавок за вислугу років та наданню відпусток відповідної тривалості, складає графіки щорічних відпусток працівників;
4.1.28. Формує та постійно поповнює електрону картку працівників системи "База кадрів";
4.1.29. В межах своєї компетенції здійснює заходи по забезпеченню режиму та трудової дисципліни, оформлює документи, пов'язані з проведенням службового розслідування та застосування заходів дисциплінарного впливу;
4.1.30. Здійснює постійний контроль, аналіз та узагальнення інформації про дотримання внутрішнього трудового розпорядку працівниками міської ради;
4.1.31. Своєчасно готує документи щодо продовження терміну перебування на службі в органах місцевого самоврядування та призначення пенсій працівникам;
4.1.32. Здійснює роботу, пов’язану із заповненням, обліком і зберіганням трудових книжок, особових справ (особових карток) та контрактів посадових осіб місцевого самоврядування та керівників комунальних підприємств;
4.1.33. Оформляє і видає довідки з місця роботи працівника, проводить оформлення листків тимчасової непрацездатності;
4.1.34. Готує документи для відрядження працівників;
4.1.35. У межах своєї компетенції бере участь у розробці штатних розписів виконавчих органів міської ради та апарату міської ради та її виконкому;
4.1.36. Здійснює організаційні заходи щодо своєчасного щорічного подання посадовими особами відомостей про доходи, зобов’язання фінансового характеру та належне їм майно, в тому числі і за кордоном, щодо себе і членів своєї сім’ї (декларування доходів);
4.1.37. Здійснює облік військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних, контролює облік військовозобов’язаних у підпорядкованих комунальних підприємствах та бюджетних установах;
4.1.38. Забезпечує режимну роботу та пропускну систему виконкому.
4.1.39. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
4.1.40. Розглядає пропозиції, заяви, скарги громадян, надає роз’яснення, веде прийом громадян з питань, що належать до компетенції Департаменту за встановленим графіком;
4.2. Департамент здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до чинного законодавства.
5. Розділ. Система взаємодії
5.1.Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6. Розділ. Права департаменту
6.1.Департамент має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань;
6.1.2. Інформувати міського голову у разі покладання на Департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій Департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3.Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Департаментом відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.4.Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою;
6.1.5.Вносити на розгляд керівництву міської ради пропозиції щодо вдосконалення роботи Департаменту з питань, що стосуються його діяльності;
6.1.6. Здійснювати особистий прийом громадян з питань, які стосуються кадрової роботи та вживати заходів щодо своєчасного розгляду їх пропозицій, заяв, скарг;
6.1.7. Перевіряти і контролювати дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог законодавства про працю та службу в органах місцевого самоврядування у виконавчих органах міської ради.
7. Розділ. Структура Департаменту
7.1. До складу Департаменту можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів і завідувачі секторів;
7.2. Положення про відділи та сектори Департаменту затверджуються директором Департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків;
7.3. Штатний розпис Департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою;
7.4.Начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники Департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою;
7.5. Посадові обов’язки працівників Департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором Департаменту.
8. Розділ. Керівництво Департаментом
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Директор Департаменту:
8.2.1.Здійснює керівництво діяльністю Департаменту;
8.2.2. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.5. Директор Департаменту без доручення діє від імені Департаменту, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами;
8.2.6. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.2.7. Директор Департаменту має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.3.Заступник директора Департаменту:
8.3.1.Організує виконання доручень директора Департаменту;
8.3.2.Здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами Департаменту;
8.3.3.Здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.4.Один із заступників директора Департаменту відповідно до посадової інструкції:
8.4.1.Візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів;
8.4.2. Під час відсутності директора Департаменту виконує його обов’язки згідно з розпорядженням міського голови.
8.5. Працівники Департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором Департаменту.
8.6. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора Департаменту виконують повноваження, не передбачені посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.7. Посадові особи Департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.8. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.9. Посадові особи Департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9. Розділ. Статус Департаменту
9.1. Департамент є юридичною особою.
9.2. Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України зі своїм найменуванням, бланки зі своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі Департаменту, є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні Департаменту.
9.4. Реорганізація та ліквідація Департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження Департаменту: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 12
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент інформаційних
технологій Вінницької міської ради
1.Розділ. Загальні положення
Департамент інформаційних технологій Вінницької міської ради (далі Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
У своїй діяльності Департамент інформаційних технологій міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
Під інформаційними технологіями розуміється комплекс взаємопов’язаних наукових, технологічних та інженерних дисциплін, які вивчають методи ефективної організації праці людей, що зайняті обробкою і зберіганням інформації; обчислювальну техніку, методи організації і взаємодії з людьми та виробничим обладнанням, їх практичне застосування, а також пов’язані з цим соціальні, економічні і культурні проблеми.
2.Розділ. Мета департаменту
2.1. Метою Департаменту інформаційних технологій є забезпечення ефективного впровадження і функціонування сучасних інформаційних технологій (програмно-апаратних комплексів, геоінформаційних систем, систем керування базами даних, телекомунікаційних систем зв’язку та мереж, інформаційних ресурсів) в структурних підрозділах міської ради, бюджетних установах, комунальних закладах, як однією із складових створення і функціонування ефективної системи управління містом та його інформатизації.
3.Розділ. Основні завдання департаменту
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
3.1.1.Визначення пріоритетних напрямів, заходів і завдань інформатизації міста. Організація, координація та контроль за формуванням і виконанням міських програм пов’язаних з інформатизацією в місті.
3.1.2.Забезпечення розвитку і впровадження сучасних інформаційних технологій, систем технічного захисту інформації в структурних підрозділах міської ради, бюджетних установах, комунальних закладах міста.
3.1.3.Організація та виконання своєчасного ремонту, модернізації, сервісного обслуговування засобів і систем обчислювальної техніки, оргтехніки, та систем зв’язку в виконавчих органах Вінницької міської ради. Забезпечення обчислювальною технікою, необхідними матеріалами, програмним забезпеченням структурних підрозділів міської ради.
3.1.4.Організація роботи локальних мереж, інформаційних систем Вінницької міської ради та її структурних підрозділів із забезпеченням розподіленого доступу до інформаційних ресурсів структурних підрозділів міської ради. Проведення заходів направлених на об'єднання структурних підрозділів Вінницької міської ради, комунальних та інших підприємств і організацій в єдину міську інформаційну мережу, забезпечення її підтримки та обслуговування.
3.1.5.Надання консультацій, роз’яснень, забезпечення навчання працівників структурних підрозділів міської ради. Координація взаємодії міської ради та її виконавчих органів з органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями з проблем інформатизації.
3.1.6.Впровадження елементів електронного урядування для забезпечення максимально простого та доступного спілкування громадян з органами місцевого самоврядування, юридичними особами, громадськими організаціями та створення механізмів надання послуг громадянам та організаціям в режимі реального часу.
3.1.7.Підготовка проектів розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
3.1.8.Здійснення розгляду звернень громадян та прийому громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком;
3.1.9.Здійснення інших повноважень, покладених на департамент відповідно до чинного законодавства.
При здійсненні повноважень департамент зобов’язаний:
3.2.1.Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2.Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3.Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ. Функції департаменту відповідно до завдань та повноважень
Відповідно до покладених на нього завдань Департамент інформаційних технологій реалізує наступні функції:
Бере участь у формуванні проектів міської та галузевих програм інформатизації в місті, програми соціально-економічного розвитку міста, складанні проекту бюджету міста в частині політики інформатизації.
Розглядає документи та звернення, що стосуються питань інформатизації, які надійшли до міської ради і її структурних підрозділів, готує щодо них аналітичні, довідкові та інші матеріали.
Вносить пропозиції про створення проектів нормативних документів міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень та доручень міського голови та його заступників органам місцевого самоврядування, установам і організаціям щодо організації виконання актів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України з питань інформатизації.
Здійснює інформаційне й методичне забезпечення, організацію та виконання робіт за програмами та проектами інформатизації, бере участь у проведенні їх експертизи.
Відслідковує тенденції розвитку інформаційних технологій та розробляє пропозиції по вдосконаленню діяльності структурних підрозділів міської ради, бюджетних установ, комунальних закладів міста.
Забезпечує планування технічного захисту інформації при впровадженні інформаційних технологій та систем зв’язку.
Досліджує та надає пропозиції по застосуванню засобів телекомунікацій, систем та мереж, баз даних та програмно - апаратних комплексів, їх інтеграції та використанню як цілісної системи для ефективного керування містом.
Бере участь у забезпеченні створення і розвитку геоінформаційної системи міста Вінниці.
Координує діяльність структурних підрозділів міської ради, бюджетних установ, комунальних закладів міста по забезпеченню сумісності та інтеграції впроваджених у них інформаційних систем, та систем, що планується впровадити.
Бере участь у конкурсах, виставках, форумах та інших заходах у сфері використання інформаційно-комунікаційних технологій.
Здійснює забезпечення в межах виділених коштів засобами обчислювальної техніки та зв’язку виконавчих органів міської ради, організовує забезпечення витратними матеріалами та необхідний ремонт обчислювальної та оргтехніки виконавчих органів міської ради.
Забезпечує безперебійну роботу телекомунікаційних засобів, відомчої та інших АТС міської ради і її структурних підрозділів, а також приймає міри по усуненню порушень, що виникають в процесі їх роботи.
Забезпечує безперебійну роботу серверного та мережевого обладнання, систем які забезпечують роботу інформаційної інфраструктури міської ради, а також приймає міри по усуненню порушень, що виникають в процесі їх роботи.
Погоджує придбання і списання комп’ютерної техніки, оргтехніки, програмного забезпечення та телекомунікаційного обладнання виконавчих органів міської ради.
Забезпечує телефонним та іншими системами зв’язку керівництво та працівників виконавчих органів міської ради.
Готує необхідні технічні вимоги при розміщені замовлень або оголошені тендерних процедур на поставки товарів, виконання робіт і надання послуг в сфері інформаційних технологій структурних підрозділів міської ради.
Розробляє та проводить заходи, щодо підвищення якості роботи та надійності автоматизованих систем, програмно-апаратних комплексів та інформаційних ресурсів.
Забезпечує впровадження єдиної поштової системи, системи електронного документообігу, інформаційних ресурсів, що забезпечують колективну роботу працівників структурних підрозділів Вінницької міської ради.
Організує координацію діяльності відповідних підрозділів міської ради з питань оперативності передачі інформації, забезпечення розподіленого доступу користувачів до баз даних міської ради, сумісності застосованих програм і апаратних засобів.
Бере участь або ініціює створення робочих груп та комісій по забезпеченню впровадження проектів в сфері інформаційних технологій, телекомунікацій та зв’язку.
Здійснює технічну підтримку та забезпечує обслуговування структурованої кабельної системи міської ради, серверного обладнання, програмно-апаратних комплексів, систем відео спостереження та інших елементів інформаційної інфраструктури структурних підрозділів міської ради.
Здійснює технічну підтримку, забезпечення роботи та розвиток центру обміну даними структурних підрозділів міської ради, бюджетних установ, комунальних закладів міста.
Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції департаменту інформаційних технологій на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради.
Здійснює координаційну роботу комунального підприємства "Вінницький інформаційний центр", аналізує результати господарської діяльності, готує пропозиції та заходи, щодо ефективності його роботи згідно компетенції департаменту.
Бере участь у межах своєї компетенції в організації навчання фахівців структурних підрозділів Вінницької міської ради по роботі з інформаційними технологіями, надає методичну та консультативну допомогу органам з питань використання інформаційних технологій.
Здійснює технічне забезпечення та організацію перевірки навичок роботи на персональному комп’ютері працівників Вінницької міської ради.
Забезпечує формування довідкових матеріалів, презентацій, відео уроків, контекстної довідки по користуванню програмним забезпеченням та інформаційними системами які впроваджені в структурних підрозділах міської ради.
Приймає участь та організовує зустрічі, наради, конференції, які направлені на розвиток та взаємодію між структурними підрозділами міської ради та органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями в частині впровадження інформаційних технологій.
Організовує роботу по розробці механізмів для забезпечення інтеграції програмно-апаратних комплексів і систем які використовуються в структурних підрозділах міської ради та системами органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій.
Організовує впровадження засобів та систем електронного документообігу для реєстрації, обробки документів та контролю виконавчої дисципліни по зверненням громадян, юридичних осіб, громадських організацій.
Розробляє механізми, та забезпечує створення інформаційних ресурсів для представлення інформації та організації прийому звернень громадян та організацій.
Визначає стандарти використання інформаційно-комунікаційних технологій для моделювання роботи органів місцевого самоврядування та стандартизації формального представлення адміністративних процесів та послуг.
Департамент реалізує також наступні функції:
Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком;
Здійснює інші функції за дорученням керівництва Вінницької міської ради.
Здійснює інші повноваження, покладені на департамент відповідно до чинного законодавства.
5.Розділ. Система взаємодії
Департамент інформаційних технологій при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6.Розділ. Права департаменту
Департамент має право:
6.1.1.Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на департамент завдань;
6.1.2.Інформувати міського голову у разі покладання на департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3.Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться департаментом відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.4.Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою;
6.1.5.Брати участь в координації і контролі за діяльністю структурних підрозділів міської ради, бюджетних закладів та комунальних підприємств по реалізації політики та проектів в сфері інформаційних технологій.
6.1.6.Приймати участь та організовувати наради, колегії, робочі групи, конференції, та інші заходи, які пов’язані з діяльністю департаменту;
6.1.7.Використовувати в своїй діяльності інформаційні ресурси, системи телекомунікацій та зв’язку, інформаційні технології, які належать структурним підрозділам міської ради, бюджетним закладам та комунальним підприємствам.
6.1.8.Вносити органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування пропозиції, щодо фінансування проектів та програм в частині впровадження інформаційних технологій.
6.1.9.Укладати угоди про співробітництво та встановлювати прямі зв'язки з міжнародними організаціями, фондами, громадськими та іншими організаціями в частині впровадження інформаційних технологій.
7.Розділ. Структура департаменту
7.1. До складу департаменту можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів і завідувачі секторів.
Положення про відділи та сектори департаменту затверджуються директором департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
Штатний розпис департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
Начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
Посадові обов’язки працівників департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором департаменту.
8.Розділ. Керівництво департаментом
Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
Директор Департаменту:
здійснює керівництво діяльністю департаменту;
без доручення діє від імені департаменту, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
Директор департаменту має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
Заступник директора департаменту:
організує виконання доручень директора департаменту;
здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами департаменту;
здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів;
Обов’язки директора департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
Працівники департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором департаменту.
В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора департаменту працівники виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
Посадові особи департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
Посадові особи департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9.Розділ. Статус департаменту
Департамент є юридичною особою.
Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
Майно, яке знаходиться на балансі департаменту є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні департаменту.
Реорганізація та ліквідація департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
Місцезнаходження департаменту: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 13
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент культури Вінницької міської ради
1.Розділ. Загальні положення
1.1. Департамент культури Вінницької міської ради (далі Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2.Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3.У своїй діяльності департамент міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", "Про культуру", "Про бібліотеки та бібліотечну справу", "Про музеї і музейну справу", "Про охорону культурної спадщини" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
1.5. Департамент культури Вінницької міської ради є правонаступником всіх актів і пасивів, прав та зобов’язань ліквідованого управління культури Вінницької міської ради .
2.Розділ. Мета департаменту
2.1. Метою департаменту є забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері культури шляхом виконання державних, обласних та місцевих програм, збереження та популяризації національного і культурного надбання, створення конкурентоспроможного мистецького середовища задля розвитку культурного простору м. Вінниці та надання якісних послуг через мережу закладів та комунальних підприємств різних форм власності.
3.Розділ. Основні завдання департаменту
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
3.1.1. реалізує пріоритети державної політики та повноваження органів місцевого самоврядування у сфері культури та у сфері захисту суспільної моралі;
3.1.2. формує конкурентно-спроможне мистецьке середовище шляхом створення власного мистецького продукту, визначає перспективи і напрямки розвитку, зміст спеціальної освіти в галузі культури, співпрацює з міжнародними проектами і творчими організаціями;
3.1.3. здійснює заходи щодо створення умов для відродження розвитку культури української нації, культурної самобутності корінних народів і національних меншин України, всіх видів мистецтва, самодіяльної творчості, художніх промислів та ремесел;
3.1.4. забезпечує діяльність базової мережі закладів культури, закладів ПСМНЗ шляхом створення умов щодо покращення якості та збільшення і урізноманітнення обсягу послуг населенню;
3.1.5. реалізує повноваження органів виконавчої влади у сфері збереження та використання культурної спадщини;
3.1.6. готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
3.1.7. здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком;
3.1.8. здійснює інші повноваження, покладені на департамент відповідно до чинного законодавства.
3.2. При здійсненні повноважень департамент зобов’язаний:
3.2.1.забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2.забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи, не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства;
3.2.3. забезпечити створення умов для збереження та розвитку культури, сприяння відродженню мистецьких осередків;
3.2.4.здійснювати контроль за дотриманням фінансової дисципліни у підвідомчих закладах культури і мистецтв;
3.2.5.забезпечити контроль за дотриманням правил охорони праці, техніки безпеки, санітарних норм у підвідомчих закладах.
4.Розділ. Функції департаменту відповідно до завдань та повноважень
4.1.Відповідно до покладених на нього завдань департамент реалізує наступні функції.
4.1.1. сприяє створенню єдиного культурологічного простору, збереженню цілісності культурної політики у місті шляхом створення умов щодо рівноправного розвитку всіх видів мистецтва та закладів незалежно від форм власності;
4.1.2. як головний розпорядник коштів забезпечує функціонування закладів культури та мистецтва, які відносяться до комунальної власності територіальної громади м. Вінниці, організацію їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення, координує діяльність закладів культури, розташованих на території міста незалежно від їх підпорядкування та форми власності;
4.1.3. створює умови для творчого розвитку особистості, підвищення загального культурного рівня, естетичного виховання громадян, доступності освіти у сфері культури для дітей та юнацтва, задоволення культурних потреб громадян міста шляхом прийняття відповідних рішень та проведення грантових конкурсів;
4.1.4. сприяє та підтримує міжнародні контакти шляхом створення спільних мистецьких проектів та подій, проведення семінарів або конференцій по обміну досвідом та визначенням пріоритетних напрямків діяльності.
4.1.5. створює умови для реалізації тематичних та творчих програм;
4.1.6. створює культурний календар з метою проведення єдиної культурної політики у місті;
4.1.7 систематично проводить професійні конкурси за напрямками різного рівня (в т.ч. всеукраїнські);
4.1.8 створює умови щодо проведення фестивалів та мистецьких проектів (в т.ч. міжнародного рівня);
4.1.9. регулярно впроваджує методичну роботу серед викладачів ПСМНЗ, створює умови для проведення різноманітних заходів з питань обміну досвідом;
4.1.10. здійснює культурне співробітництво із зарубіжними країнами, містами-побратимами м. Вінниці, міжнародними організаціями, координує зовнішні зв’язки закладів культури і мистецтв міста;
4.1.11.координує концертно-гастрольну діяльність на території міста Вінниці;
4.1.12. надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
4.1.13. сприяє відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій, звичаїв та обрядів, художніх промислів і ремесел;
4.1.14. координує розвиток національної культури, культури національних спільнот, впровадження державної мови в усіх галузях діяльності;
4.1.15. здійснює інформатизацію культурно-мистецької сфери, створює сучасні інформаційні ресурси;
4.1.16. вносить пропозиції щодо надання професійним творчим працівникам, на пільгових умовах, у користування приміщень під майстерні, студії та лабораторії, необхідні для їх творчої діяльності, що належать до комунальної власності міста;
4.1.17. реалізує заходи, які посилюють роль бібліотек як інформаційних центрів та поліпшують поінформованість населення;
4.1.18. забезпечує умови для творчого розвитку особистості.
4.1.19. впроваджує сучасні методи та технології для розвитку культурно-освітньої, інформаційної та дозвільної діяльності;
4.1.20. забезпечує розвиток закладів культури незалежно від форм власності, сприяє залученню до сфери культури інвестицій, коштів від надання платних послуг, благодійництва, інших не заборонених законодавством джерел;
4.1.21. здійснює координаційну роботу підприємств галузі що належать до комунальної власності, аналізує результати господарської діяльності, готує пропозиції та заходи щодо їх ефективності роботи, згідно компетенції департаменту;
4.1.22. комплектує бібліотеки новою літературою та комп’ютерною технікою;
4.1.23. створює власні електронні ресурси і забезпечує вільний доступ користувачів до інформації на електронних носіях;
4.1.24. проводить структурну перебудову системи кінопоказу з урахуванням умов ринкової економіки;
4.1.25. здійснює технічне переоснащення закладів культури і мистецтв.
4.1.26. забезпечує збереження державного музейного фонду України;
4.1.27. створює умови для збереження музейних колекцій;
4.1.28. популяризує пам’ятки національного та місцевого значення;
4.1.29. здійснює організаційні заходи щодо проведення ремонтно-реставраційних робіт приміщень закладів культури - пам’яток архітектури місцевого значення.
4.2.Департамент реалізує також наступні функції:
4.2.1. готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
4.2.2. проводить роботу, пов'язану із підвищенням рівня правових знань працівників виконавчих органів міської ради, сприяє вивченню чинного законодавства, роз'яснює існуючу практику його застосування, проводить консультації з правових питань;
4.2.3. здійснює розгляд звернень громадян відповідно до вимог чинного законодавства та проводить прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком;
4.2.4. здійснює інші повноваження, покладені на департамент відповідно до чинного законодавства;
4.2.5. забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції департаменту на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті;
4.2.6. організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів, та інших заходів з питань, які належать до компетенції департаменту.
5. Розділ. Система взаємодії
5.1. Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6. Розділ. Права департаменту
6.1.Департамент має право:
6.1.1. одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на департамент завдань;
6.1.2. інформувати міського голову у разі покладання на департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3. залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться департаментом відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.4. брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою;
6.1.5. погоджувати питання щодо надання дозволу на проведення гастрольної та концертної діяльності на території міста;
6.1.6. готувати пропозиції міському голові щодо призначення керівників закладів культури, що належать до комунальної власності територіальної громади міста;
6.1.7. погоджувати, за поданням керівників закладів культури, кандидатури їх заступників, що належать до комунальної власності територіальної громади міста;
6.1.8. вносити міській раді пропозиції з питань культурної політики, будівництва, створення реорганізації та ліквідації закладів культури, що відносяться до комунальної власності, спеціалізованих позашкільних навчальних закладів культурно-мистецького профілю;
6.1.9. виступати організатором міжнародних фестивалів, конкурсів, художніх виставок-продажів, творчих обмінів тощо у галузі культури і мистецтва;
6.1.10. погоджувати при затвердженні та реєстрації у встановленому порядку статути, положення підприємств та закладів культури і мистецтва, підпорядкованих управлінню.
7. Розділ. Структура Департаменту
7.1. До складу департаменту можуть входити відділи, які очолюють начальники відділів.
7.1.1. Департамент має право створювати відокремлені підрозділи без прав юридичної особи, в порядку передбаченому чинним законодавством.
7.2. Положення про відділи департаменту затверджуються директором департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Штатний розпис департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4. Начальники відділів та інші працівники департаменту - посадові особи місцевого самоврядування відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором департаменту.
Розділ. Керівництво департаментом
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади розпорядженням міського голови.
8.2. Директор Департаменту:
8.2.1.здійснює керівництво діяльністю департаменту;
8.2.2.несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3.видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.5.затверджує положення про відділи та відокремлені структурні підрозділи департаменту, а також посадові інструкції працівників Департаменту;
8.2.6. приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Департаменту, які не є посадовими особами місцевого самоврядування;
8.2.7. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Директор департаменту має заступника, який відповідно до вимог чинного законодавства України, призначається на конкурсних засадах міським головою і звільняється з посади міським головою.
8.4. Директор департаменту без доручення діє від імені департаменту, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
8.5.Заступник директора департаменту:
8.5.1. організує виконання доручень директора департаменту;
8.5.2. здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами департаменту; 8.5.3.здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.5.4.Заступник директора департаменту відповідно до посадової інструкції візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів.
8.6.Обов’язки директора департаменту під час його відсутності виконує заступ ник директора згідно з розпорядженням міського голови.
8.7.Працівники департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором департаменту.
8.8. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора департаменту виконують повноваження, непередбачені посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.9. Посадові особи департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.10. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.11. Посадові особи департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9.Розділ. Статус департаменту
9.1. Департамент культури є юридичною особою.
9.2. Департамент культури має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі департаменту культури є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні (користуванні) департаменту
9.4. Реорганізація та ліквідація департаменту культури здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Департамент культури утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Департамент є головним розпорядником коштів по сумам, які передбачені в бюджеті по галузі "Культура" та виконує функції головного розпорядника коштів згідно Бюджетного кодексу України.
9.8. Місцезнаходження департаменту культури: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 14
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент освіти Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
Департамент освіти Вінницької міської ради (далі - Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
У своїй діяльності департамент міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
Розділ. Мета департаменту
Метою Департаменту є створення умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина через систему багатопрофільної, різнорівневої дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, забезпечення доступності, безоплатності та обов’язковості освіти для всіх, хто її потребує, формування якісного інформаційно-освітнього простору для задоволення потреб та інтересів територіальної громади міста.
Розділ. Основні завдання департаменту
Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
Здійснює реалізацію державної політики та політики міської ради в галузі освіти.
Створює рівні та доступні умови для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти, забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу.
Здійснює навчально-методичне керівництво, контроль за дотриманням стандартів освіти в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах.
Здійснює комплектування навчальних закладів педагогічними працівниками на конкурсній основі, в тому числі керівними кадрами; вдосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, їх перепідготовка та атестація.
Здійснює контроль за організацією матеріально-технічного та фінансового забезпечення дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів та установ освіти.
Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.
Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком.
Здійснює інші повноваження, покладені на департамент відповідно до чинного законодавства.
При здійсненні повноважень департамент зобов’язаний:
Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції, законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці.
Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи.
Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
Розділ. Функції департаменту відповідно до завдань та повноважень
Відповідно до покладених на нього завдань департамент реалізує наступні функції:
Забезпечує в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері освіти шляхом виконання відповідних державних і місцевих освітніх програм, надання населенню якісних послуг через мережу комунальних навчальних закладів.
Контролює дотримання навчальними закладами усіх типів і форм власності законодавства у сфері освіти державних вимог щодо змісту, рівня і обсягу освітніх послуг відповідно до рівня і профілю навчання.
Забезпечує виконання конституційних вимог щодо обов’язковості здобуття дітьми і підлітками міста повної загальної середньої освіти.
Забезпечує в межах своїх повноважень виконання Конституції України щодо функціонування української мови як державної в навчальних закладах і установах освіти.
Сприяє задоволенню освітніх запитів представників національних меншин; надає можливість навчатись рідною мовою чи вивчати рідну мову в державних та комунальних навчальних закладах.
Сприяє організації та реалізації варіативної складової змісту загальної середньої освіти.
Подає в установленому порядку статистичну звітність про стан і розвиток освіти в місті; організовує з цією метою збирання та опрацювання інформації і формування банку даних.
Забезпечує виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови з питань, що віднесені до компетенції департаменту.
Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції департаменту, на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради.
Аналізує стан освіти в місті, прогнозує розвиток дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, оптимізує мережу відповідних навчальних закладів незалежно від типів і форм власності згідно з освітніми потребами громадян; розробляє та організовує виконання міської програми розвитку освіти.
Визначає потребу в навчальних закладах усіх типів та подає пропозиції до виконавчого комітету міської ради щодо удосконалення їх мережі відповідно до соціально-економічних і культурно-освітніх потреб міста за наявності необхідної матеріально-технічної, науково-методичної бази, педагогічних кадрів.
Вивчає потребу та вносить пропозиції до виконавчого комітету міської ради про утворення навчальних закладів для дітей, які потребують соціальної допомоги та реабілітації, організовує їх навчання (у тому числі - й індивідуальне) та виховання у загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладах, сприяє повноцінній інтеграції у навчальний процес дітей з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі через розвиток інклюзивних форм навчання.
Вивчає потребу та вносить пропозиції до виконавчого комітету міської ради щодо утворення вечірніх (змінних) шкіл, класів, груп з очною та заочною формами навчання при загальноосвітніх навчальних закладах, створює належні умови для складання державної підсумкової атестації екстерном.
Вносить пропозиції до виконавчого комітету міської ради про відкриття профільних класів, гімназій, ліцеїв, колегіумів, навчально-виховних комплексів, навчально-виховних об’єднань, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, центрів дитячої та юнацької творчості, допризовної підготовки тощо, сприяє їх матеріальній підтримці.
Погоджує проекти будівництва загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, сприяє їх раціональному розміщенню.
Вивчає потребу щодо створення додаткових можливостей для повноцінного і здорового розвитку та творчої самореалізації дітей, забезпечує постійне оновлення мережі гуртків та закладів позашкільної освіти, координує роботу навчальних закладів, сім’ї та громадськості, пов’язаної з навчанням та вихованням дітей, організацією їх дозвілля.
Організовує харчування дітей у навчальних закладах за рахунок місцевого бюджету та залучених коштів.
Вносить пропозиції щодо організації безоплатного медичного обслуговування дітей та учнів у навчальних закладах, здійснення оздоровчих заходів.
Забезпечує створення та функціонування психологічної служби в навчальних закладах та інституту соціальних педагогів.
Забезпечує організацію роботи з фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах спортивного профілю.
Координує роботу, пов’язану із здійсненням у навчальних закладах професійної орієнтації учнів та їх підготовки до дорослого життя.
Сприяє розширенню діяльності дитячих та молодіжних організацій, творчих об’єднань, товариств.
Сприяє органам опіки і піклування у виявленні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; вживає заходів щодо захисту особистих і майнових прав даної категорії дітей.
Сприяє запобіганню бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх у навчальних закладах, насильства у сім’ї, учнівському колективі.
Координує роботу міського методичного кабінету, спрямовану на науково-методичне забезпечення системи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, організацію методичної роботи, підвищення кваліфікації, професійного рівня педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів.
Впроваджує навчальні плани і програми, затверджені Міністерством освіти і науки України; затверджує робочі навчальні плани загальноосвітніх та погоджує річні плани роботи позашкільних навчальних закладів; погоджує навчальні плани приватних навчальних закладів, що надають загальну середню освіту; вносить пропозиції щодо застосування експериментальних навчальних планів і програм.
Здійснює в межах своєї компетенції державне інспектування навчальних закладів незалежно від типів і форм власності, що належать до сфери управління місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, забезпечує гласність його результатів.
Проводить державну атестацію навчальних закладів міста (не рідше, ніж один раз на 10 років) щодо реалізації освітньої діяльності та відповідності освітніх послуг державним стандартам освіти.
Формує міський освітній простір, вносить пропозиції щодо доповнення навчальних планів курсами для забезпечення розвитку місцевого патріотизму і підвищення конкурентоспроможності випускників загальноосвітніх шкіл міста.
Забезпечує виявлення та розвиток здібностей обдарованих дітей, організовує їх навчання, проводить в установленому порядку конкурси, олімпіади та інші змагання серед учнів.
Формує замовлення на видання підручників, навчально-методичних посібників та іншої навчально-методичної літератури, навчальних програм, бланків документів про освіту, забезпечує ними навчальні заклади.
Видає інформаційно-методичні бюлетені.
Сприяє у наданні статусу "експериментальний майданчик" навчальним закладам міста.
Сприяє впровадженню інформаційних технологій в освітній процес та життєдіяльність навчальних закладів.
Сприяє поширенню досвіду роботи з впровадження концепції інформаційно-освітнього середовища в освітньому просторі України.
Забезпечує участь дітей у міжнародних чемпіонатах, кубках, конкурсах, фестивалях, салонах, змаганнях, у міжнародних літніх школах і таборах.
Забезпечує планування і координацію міждисциплінарної взаємодії при реалізації програми "Вінниця - місто дружнє до дітей", створює передумови для забезпечення врахування потреб дітей при плануванні міської політики в усіх сферах.
Організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, які належать до компетенції департаменту.
Прогнозує потребу міста у педагогічних працівниках і спеціалістах і, у разі необхідності, укладає договори з вищими навчальними закладами на їх підготовку.
Комплектує навчальні заклади педагогічними працівниками на конкурсній основі, в тому числі керівними кадрами. Запроваджує критерії ефективності роботи педагогічних (керівних) кадрів закладів освіти, контролює їх дотримання. Забезпечує якість діяльності педагогічних працівників..
Здійснює виявлення педагогів новаторів, планує і реалізує заходи щодо їх стимулювання і підтримки впровадження новацій у освітньому процесі.
Сприяє наданню педагогічним працівникам державних гарантій, передбачених законодавством, вживає заходів до соціального захисту учасників навчально-виховного процесу.
Організовує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників та їх атестації відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України.
Розглядає та вносить в установленому порядку пропозиції щодо заохочення та нагородження працівників освіти.
Здійснює координаційну роботу навчальних закладів та установ освіти, що належать до комунальної власності, аналізує результати господарської діяльності, готує пропозиції та заходи щодо їх ефективності роботи відповідно до компетенції департаменту.
Сприяє матеріально-технічному забезпеченню навчальних закладів; введенню в дію їх нових приміщень, комплектуванню меблями, відповідним обладнанням, навчально-методичними посібниками, підручниками.
Організує підготовку навчальних закладів до нового навчального року, зокрема до роботи в осінньо-зимовий період, проведення поточного та капітального ремонту приміщень.
Координує дотримання правил техніки безпеки, протипожежної безпеки і санітарного режиму в навчальних закладах та надає практичну допомогу у проведенні відповідної роботи.
Сприяє фінансовому забезпеченню існуючої мережі навчальних закладів.
Вносить пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансування навчальних закладів та установ освіти, які перебувають у комунальній власності, аналізує їх використання.
Координує формування та використання закладами та установами освіти видатків загального та спеціального фондів міського бюджету, а також коштів, залучених закладами з інших джерел.
Надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
Розділ. Система взаємодії
Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
Розділ. Права департаменту
Департамент має право:
Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на департамент завдань.
Інформувати міського голову у разі покладання на департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів.
Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться департаментом відповідно до покладених на нього завдань.
Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
Брати участь в утворенні, реорганізації та ліквідації навчальних закладів і установ освіти всіх типів і форм власності.
Скликати міські, у тому числі щороку серпневі, конференції педагогічних працівників, проводити семінари, наради керівників навчальних закладів та установ освіти з питань, що належать до його компетенції.
Вносити органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування пропозиції щодо фінансування навчальних закладів та установ освіти, брати безпосередню участь у формуванні бюджету освітньої галузі міста.
Укладати угоди про співробітництво та встановлювати прямі зв'язки з навчальними закладами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами.
Розділ. Структура департаменту
До складу департаменту входять відділи, які очолюють начальники відділів.
7.1.1. Департамент має право створювати відокремлені підрозділи без прав юридичної особи, в порядку передбаченому чинним законодавством.
Положення про відділи департаменту затверджуються директором департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
Штатний розпис департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
Начальники відділів та інші працівники департаменту - посадові особи місцевого самоврядування відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
Посадові обов’язки працівників департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором департаменту.
Розділ. Керівництво департаментом
Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноосібно.
Директор Департаменту:
Здійснює керівництво діяльністю департаменту.
Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни.
Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання.
Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції.
Без доручення діє від імені департаменту, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
Затверджує положення про відділи та відокремлені структурні підрозділи департаменту, а також посадові інструкції працівників відділів та відокремлених структурних підрозділів департаменту.
Приймає на роботу та звільняє з роботи керівників підвідомчих закладів та їх заступників, працівників департаменту, які не відносяться до посадових осіб місцевого самоврядування.
Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
Директор департаменту має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
Заступник директора департаменту:
Організовує виконання доручень директора департаменту.
Здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами департаменту.
Здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
Один з заступників директора департаменту відповідно до посадової інструкції візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів.
Обов’язки директора департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
Працівники департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором департаменту.
В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора департаменту виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
Посадові особи департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Посадові особи департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та брати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
При департаменті може створюватися Колегія. Склад Колегії затверджується міським головою за поданням директора департаменту. Рішення колегії впроваджуються в життя наказами департаменту.
При департаменті можуть створюватися громадські об’єднання (ради), комісії з числа учасників навчально-виховного процесу, представників громадськості міста.
Розділ. Статус департаменту
Департамент є юридичною особою, а також є правонаступником прав і обов’язків управління освіти Вінницької міської ради.
Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
Майно, яке знаходиться на балансі департаменту, є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні департаменту.
Департамент є головним розпорядником бюджетних коштів галузі "Освіта".
Реорганізація та ліквідація департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
Місцезнаходження департаменту: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 15
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент охорони здоров'я Вінницької міської ради
1.Розділ. Загальні положення
1.1. Департамент охорони здоров'я Вінницької міської ради (далі - Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3. У своїй діяльності Департамент міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2.Розділ. Мета Департаменту
2.1. Метою Департаменту є забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері охорони здоров’я шляхом виконання відповідних державних і місцевих соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм, надання населенню якісної медичної допомоги і медичних послуг через мережу комунальних лікувально-профілактичних підприємств, установ і закладів.
3.Розділ. Основні завдання Департаменту
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
3.1.1. Забезпечення виконання актів законодавства в галузі охорони здоров'я, державних стандартів, критеріїв та вимог, спрямованих на додержання нормативів професійної діяльності в галузі охорони здоров'я, вимог Державної фармакопеї, стандартів медичного обслуговування, медичних матеріалів і технологій, підвищення якості надання медичних послуг, збереження навколишнього природного середовища і санітарно-епідемічного благополуччя населення. Нормативна і програмна підтримка закладів, установ і підприємств зазначеної сфери.
3.1.2. Забезпечення діяльності і організація фінансування закладів, установ, організацій і підприємств сфери охорони здоров'я м. Вінниці, що знаходяться в комунальній власності територіальної громади міста. Сприяння матеріально-технічному забезпеченню і розвитку закладів, установ, організацій і підприємств охорони здоров'я, що знаходяться в комунальній власності територіальної громади м. Вінниці. Прогнозування розвитку мережі закладів охорони здоров'я для нормативного забезпечення населення медико-санітарною допомогою.
3.1.3. Координація діяльності закладів, установ та підприємств сфери охорони здоров'я усіх форм власності, розташованих у м. Вінниці. Забезпечення взаємодії закладів, установ, організацій і підприємств зазначеної сфери з органами державної влади, профспілками, іншими недержавними і громадськими організаціями.
3.1.4. Участь у формуванні і реалізації кадрової політики у сфері охорони здоров'я в інтересах територіальної громади міста.
3.1.5. Підготовка проектів розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
3.1.6. Проведення роботи, пов'язаної із підвищенням рівня правових знань працівників виконавчих органів міської ради, сприяння вивченню чинного законодавства, роз'яснення існуючої практики його застосування, проведення консультацій з правових питань;
3.1.7. Здійснення розгляду звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком;
3.1.8. Здійснення інших повноважень, покладених на департамент відповідно до чинного законодавства.
3.2. При здійсненні повноважень Департамент зобов’язаний:
3.2.1. Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини та громадянина, які закріплені в Конституції України, чинному законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2.Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3. Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ. Функції Департаменту відповідно до завдань та повноважень
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань Департамент реалізує наступні функції:
4.1.1. Забезпечення надання в межах виділеного фінансування доступного і безкоштовного медичного обслуговування на території міста.
4.1.2. Участь у забезпеченні відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" розвитку усіх видів медичного обслуговування, розвитку й удосконаленню мережі лікувальних закладів усіх форм власності, підготовка пропозицій щодо визначення потреби при формуванні замовлень на кадри для цих закладів, укладання договорів на підготовку фахівців; участь в організації роботи з удосконалення кваліфікації
кадрів.
4.1.3. Сприяння реалізації права громадян на участь в управлінні охороною здоров'я шляхом проведення відповідної громадської експертизи, налагодження діяльності громадських консультативних або наглядових рад, громадських організацій працівників охорони здоров'я та інших об'єднань громадян.
4.1.4. Надання консультацій при підготовці статутів (положень) закладів, установ, організацій сфери охорони здоров'я, розташованих на території м. Вінниці, у разі їх створення.
4.1.5. Контроль в установленому порядку за підготовкою до державної акредитації комунальних закладів охорони здоров'я.
4.1.6. Здійснення на основі галузевих медичних стандартів контролю за якістю та обсягом медико-санітарної допомоги, що надається закладами охорони здоров'я комунальної власності.
4.1.7. Підготовка пропозицій, спрямованих на проведення реформи в галузі охорони здоров'я згідно законодавчих та нормативних актів в цій галузі, та подання їх на розгляд міській раді та її виконавчому комітету, міському голові та управлінню охорони здоров'я та курортів обласної державної адміністрації.
4.1.8. Контроль за забезпеченням відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами і виробами медичного призначення.
4.1.9. Сприяння та участь у забезпеченні на території м. Вінниці в межах наданих повноважень реалізації міжнародних зобов'язань України в сфері охорони здоров'я.
4.1.10. Аналіз стану охорони здоров'я в місті, визначення тенденцій і перспектив розвитку сфери охорони здоров'я в м. Вінниці.
4.1.11. Підготовка програм і прогнозів в галузі охорони здоров’я міста на основі єдиних науково - обґрунтованих галузевих стандартів, критеріїв та вимог, що мають сприяти охороні здоров’я населення міста, враховуючи державні замовлення з метою покращення надання медичної допомоги та матеріально - технічного забезпечення галузі.
4.1.12. Надання пропозицій виконавчому комітету міської ради по забезпеченню збалансованого економічного і соціального розвитку м. Вінниці у сфері охорони здоров'я, ефективного використання з цією метою природних, трудових і фінансових ресурсів.
4.1.13. Підготовка пропозицій виконавчому комітету міської ради для включення до програм соціально-економічного розвитку м. Вінниці у сфері охорони здоров'я, участь в організації виконання цих програм, надання виконавчому комітету Вінницької міської ради пропозицій щодо участі в розробці відповідних програм, що затверджуються міською та обласною радами.
4.1.14. Внесення у встановленому порядку пропозицій по відкриттю, створенню, реорганізації і ліквідації закладів, установ і підприємств охорони здоров'я, що відносяться до комунальної власності територіальної громади міста.
4.1.15. Розробка, підготовка та подання необхідних фінансових показників та пропозицій виконавчому комітету міської ради для включення до проекту бюджету м. Вінниці по галузі охорони здоров'я, забезпечення виконання міського бюджету у сфері охорони здоров'я.
4.1.16. Виконання функцій головного розпорядника коштів згідно бюджетного законодавства, контроль за ефективним використанням ними фінансових, матеріальних та трудових ресурсів.
4.1.17. Участь у перевірках підприємств, закладів, установ і організацій сфери охорони здоров'я, що відносяться до комунальної власності територіальної громади міста, у встановленому законом порядку.
4.1.18. Організація та здійснення медико-санітарного забезпечення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
4.1.19. Формування пропозицій виконавчому комітету міської ради по розгляду та внесенню зауважень і доповнень до проектів планів підприємств, закладів, установ, організацій охорони здоров'я в м. Вінниці, що відносяться до комунальної власності територіальної громади міста, участь у здійсненні контролю за їх виконанням.
4.1.20. Підготовка та надання виконавчому комітету міської ради пропозицій щодо залучення на договірних засадах підприємств, закладів, установ і організацій незалежно від форм власності до участі в розвитку сфери охорони здоров'я на території м. Вінниці, участь у координації цієї роботи.
4.1.21. Керівництво діяльністю, координація і контроль за роботою закладів охорони здоров'я, що відносяться до комунальної власності територіальної громади міста.
4.1.22. Сприяння зовнішньоекономічним зв'язкам закладів, установ, підприємств та організацій, участь у міжнародних грантах.
4.1.23. Підготовка та надання пропозицій виконавчому комітету міської ради щодо укладення договорів з іноземними партнерами на придбання і реалізацію продукції, виконання робіт і надання послуг в установах охорони здоров'я, що відносяться до комунальної власності територіальної громади міста.
4.1.24. Організація впровадження інформаційних технологій в діяльності закладів, підприємств і установ охорони здоров’я. Забезпечення роботи сайту Департаменту.
4.1.25. Участь у підготовці у встановленому порядку пропозицій щодо кандидатур для призначення на посаду керівників підприємств, закладів, установ і організацій сфери охорони здоров'я, що відносяться до комунальної власності територіальної громади міста.
4.1.26. Прийом, аналіз та оцінка звітів про роботу керівників закладів, установ та організацій сфери охорони здоров'я, що відносяться до комунальної власності територіальної громади міста.
4.1.27. Здійснення контролю за своєчасністю підвищення кваліфікації та проходженням атестації працівників сфери охорони здоров'я.
4.1.28. Підготовка пропозицій виконавчому комітету міської ради щодо розгляду клопотань підприємств закладів, установ та організацій охорони здоров'я, незалежно від форм власності, про нагородження державними нагородами, відзнаками Президента України, про присвоєння почесних звань України, нагородження відзнаками Вінницького міського голови, почесними грамотами виконавчого комітету Вінницької міської ради та подяками міського голови.
4.2. Департамент реалізує також наступні функції:
4.2.1. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.
4.2.2. Видання наказів в межах компетенції Департаменту, обов'язкових для виконання структурними підрозділами Департаменту, підвідомчими і підпорядкованими підприємствами, закладами, установами та організаціями охорони здоров'я, що відносяться до комунальної власності територіальної громади міста.
4.2.3. Здійснює розгляд у встановленому порядку листів, заяв, скарг та звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Департаменту, за встановленим графіком.
4.2.4. Здійснює інші повноваження, покладені на Департамент відповідно до чинного законодавства України.
5.Розділ. Система взаємодії
5.1.Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6.Розділ. Права Департаменту
6.1.Для виконання покладених на нього завдань Департамент має право:
6.1.1.Одержувати в установленому порядку від інших виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності документи, довідки, інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики - безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань.
6.1.2. Інформувати міського голову у разі покладання на Департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій Департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів.
6.1.3. Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Департаментом відповідно до покладених на нього завдань.
6.1.4. Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.1.5. Давати згідно із законодавством обов'язкові для виконання розпорядження керівникам підприємств, установ, організацій, їх філій, відділень всіх форм власності і громадянам з питань, що належать до його компетенції, порушувати питання про їх відповідальність у порядку, встановленому законом.
6.1. 6. Скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.
6.1.7. Використовувати в установленому законодавством порядку кошти, добровільно передані підприємствами, установами, організаціями та окремими громадянами, для розвитку матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я.
7.Розділ. Структура Департаменту
7.1. До складу департаменту можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів і завідувачі секторів.
7.1.1. Департамент має право створювати відокремлені підрозділи без прав юридичної особи, в порядку передбаченому чинним законодавством.
7.2. Положення про відділи, сектори, відокремлені структурні підрозділи Департаменту затверджуються директором Департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Штатний розпис Департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4. Начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники Департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників Департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором Департаменту.
8.Розділ. Керівництво Департаментом
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноосібно.
8.2. Директор Департаменту:
8.2.1. Здійснює керівництво діяльністю Департаменту;
8.2.2. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.5. Директор департаменту без доручення діє від імені департаменту, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
8.2.6. Затверджує положення про відділи та відокремлені структурні підрозділи департаменту, а також посадові інструкції працівників Департаменту.
8.2.7. Приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Департаменту, які не є посадовими особами місцевого самоврядування.
8.2.8. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Директор Департаменту має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.4. Заступник директора Департаменту:
8.4.1. Організує виконання доручень директора Департаменту;
8.4.2. Здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами Департаменту;
8.4.3. Здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.4.4. Один з заступників директора Департаменту відповідно до посадової інструкції візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів.
8.5. Функції директора Департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
8.6. Працівники Департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором Департаменту.
8.6.1. В окремих випадках, у разі службової необхідності, за дорученням директора Департаменту виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.6.2. Посадові особи Департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.6.3. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства України.
8.6.4. Посадові особи Департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
8.7. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції Департаменту, в ньому утворюється колегія у складі директора Департаменту (голова колегії), його заступників за посадою, а також інших працівників Департаменту.
8.7.1. Членом колегії Департаменту за посадою є також головний державний санітарний лікар міста. До складу колегії можуть входити керівники інших виконавчих органів міської ради, працівники закладів охорони здоров'я та інші особи.
8.7.2. Склад колегії затверджується рішенням виконкому за поданням директора Департаменту.
8.7.3.Рішення колегії впроваджуються в життя наказами директора Департаменту.
8.8. Для розгляду наукових, громадських рекомендацій і пропозицій щодо розвитку галузі та вирішення інших питань в Департаменті можуть утворюватись наукові ради і комісії.
8.8.1.Склад наукових, громадських рад і комісій та положення про них затверджує директор Департаменту.
9.Розділ. Юридичний статус
9.1. Департамент є юридичною особою.
9.2. Департамент має круглу печатку з зображенням Державного Герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі Департаменту, є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні Департаменту.
9.4. Реорганізація та ліквідація Департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства України.
9.5. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження Департаменту: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 16
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент у справах засобів масової інформації
та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
1.1. Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради (далі Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3. У своїй діяльності департамент міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, Законами України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації в Україні", "Про телебачення та радіомовлення", постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2.Розділ. Мета департаменту
Метою департаменту у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю є забезпечення інформованості членів територіальної громади і зовнішніх аудиторій через ЗМІ й інші канали масових комунікацій про цілі та результати роботи Вінницької міської ради, ключові події та тенденції розвитку міста, а також інформування посадових осіб міської ради про позицію громади, відображену в ЗМІ, як передумови формування сильної територіальної громади, ефективної системи управління містом і укріплення статусу міста серед інших міст України.
3.Розділ. Основні завдання департаменту
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності департамент виконує наступні завдання:
Сприяє реалізації державної політики у сфері взаємодії органів місцевого самоврядування та ЗМІ.
Забезпечує підготовку та розповсюдження через місцеві ЗМІ й інші канали масової комунікації інформації про діяльність міської ради та її виконавчих органів, а також про інші значимі для територіальної громади міста процеси, тенденції та події.
Надає інформацію посадовим особам місцевого самоврядування про громадську думку, відображену в ЗМІ, для її врахування при плануванні ними своєї роботи.
Інформує зовнішні аудиторії через ЗМІ та канали масових комунікацій про процеси, тенденції та події, значимі для розвитку міста.
Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в тому числі нормативного характеру.
Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком.
Здійснює інші повноваження, покладені на департамент відповідно до чинного законодавства.
При здійсненні повноважень департамент зобов’язаний:
Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції, законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці.
Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності відносно особи.
Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ . Функції департаменту відповідно до завдань та повноважень
Відповідно до покладених на нього завдань департамент реалізує наступні функції:
Забезпечує в межах, визначених законодавством, права членів територіальної громади в інформаційній сфері шляхом виконання відповідних державних, а також планування та реалізації місцевих програм.
Сприяє формуванню загальних засад національних, соціальних та патріотичних цінностей за допомогою соціальної реклами.
Встановлює та підтримує зв'язки з місцевими ЗМІ.
Для задоволення інформаційних потреб громадян сприяє представникам ЗМІ в отриманні інформації стосовно діяльності органів місцевого самоврядування та різних питань, що стосуються життєдіяльності міста.
Забезпечує підготовку для ЗМІ інформаційних повідомлень (прес-релізів) про пленарні засідання міської ради та її виконавчого комітету; рішення, прийняті міською радою та її виконавчим комітетом; про діяльність департаментів та відділів міської ради. Організовує їх розповсюдження серед ЗМІ та розміщення на офіційному сайті міської ради.
Організовує прес-конференції та брифінги за участю міського голови, його заступників, керівників виконавчих органів міської ради та інших представників органів місцевого самоврядування.
Сприяє в організації інтерв’ю у друкованих ЗМІ, а також виступів по радіо і телебаченню міського голови, його заступників, керівників виконавчих органів міської ради, інших працівників апарату, депутатів міської ради з актуальних питань соціально-економічного розвитку міста.
Координує роботу комунальних засобів масової інформації, засновником яких є Вінницька міська рада.
Здійснює аналіз актуальних питань життєдіяльності територіальної громади та розвитку міста, відображених в ЗМІ.
Надає узагальнену інформацію посадовим особам місцевого самоврядування для її врахування при плануванні ними своєї роботи.
Встановлює та підтримує зв’язки із центральними ЗМІ, інформаційними агентствами, а також із їх регіональними представниками.
Забезпечує підготовку інформаційних повідомлень (прес-релізів) для інформування центральних ЗМІ, інформаційних агентств, а також їх регіональних представників про процеси, тенденції та події, значимі для розвитку міста.
Сприяє центральним ЗМІ, інформаційним агентствам, а також їх регіональним представникам в отриманні інформації стосовно значимих для розвитку міста подій, тенденцій та процесів.
Сприяє центральним ЗМІ, інформаційним агентствам, а також їх регіональним представникам у встановленні контактів із посадовими особами місцевого самоврядування.
Департамент реалізує також наступні функції:
- Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які належать до компетенції департаменту, на внутрішньому порталі та зовнішньому сайті міської ради .
- Надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів шляхом участі у грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
- Організовує проведення засідань координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, що належать до компетенції департаменту.
- Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в тому числі нормативного характеру.
- Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком.
- Здійснює інші повноваження, покладені на департамент, відповідно до чинного законодавства.
Розділ. Система взаємодії
Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
Розділ. Права департаменту
Департамент має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на департамент завдань.
6.1.2. Інформувати міського голову у разі покладання на департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених завдань з метою вжиття відповідних заходів.
6.1.3. Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних й інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться департаментом відповідно до покладених на нього завдань.
6.1.4. Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.1.5. Директор департаменту без доручення діє від імені департаменту, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
Розділ. Структура департаменту
До складу департаменту можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів і завідувачі секторів.
Положення про відділи та сектори департаменту затверджуються директором департаменту за погодженням із заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
Штатний розпис департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
Начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
Посадові обов’язки працівників департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором департаменту.
Розділ. Керівництво департаментом
Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Директор департаменту:
8.2.1. Здійснює керівництво діяльністю департаменту.
8.2.2. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни.
8.2.3. Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання.
8.2.4. Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції.
8.2.5. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Директор департаменту має заступника, який, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначається на конкурсних засадах міським головою і звільняється з посади міським головою.
8.4. Заступник директора департаменту:
8.4.1. Організовує виконання доручень директора департаменту.
8.4.2. Здійснює керівництво підпорядкованими структурними підрозділами департаменту.
8.4.3. Здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.4.4. Візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів.
8.5. Обов’язки директора департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
8.6. Працівники департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором департаменту.
8.6.1. В окремих випадках, у разі службової необхідності, за дорученням директора департаменту працівники виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.6.2. Посадові особи департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.6.3. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.6.4. Посадові особи департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та брати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
Розділ. Статус департаменту
Департамент є юридичною особою.
Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки з своїми реквізитами.
Майно, яке знаходиться на балансі департаменту, є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному користуванні департаменту.
Реорганізація та ліквідація департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
Місцезнаходження департаменту: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 17
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент міського
господарства Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
1.1.Департамент міського господарства Вінницької міської ради (далі Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності". Департамент є правонаступником Головного управління житлово-комунального господарства, енергетики, транспорту та зв’язку.
1.2.Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3.У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
Розділ. Мета Департаменту
Департамент створено з метою реалізації на території міста державної політики, повноважень виконавчих органів міської ради в сфері розвитку та реформування житлово-комунального господарства, енергетики, транспорту, зв’язку та для координації роботи Департаментів міської ради: житлового господарства, комунального господарства та благоустрою, енергетики, транспорту та зв'язку (далі - Департаменти ЖГ, КГтаБ, ЕТЗ), Інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста (далі-Інспекція), підпорядкованих підприємств.
Розділ. Основні завдання Департаменту
Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
3.1.1.Забезпечення на території міста реалізації державної політики комплексного розвитку та реформування у сфері житлово-комунального господарства, енергетики, транспорту та зв’язку.
3.1.2.Забезпечення в межах своїх повноважень додержання вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунального господарства, енергетики, транспорту та зв’язку.
3.1.3.Забезпечення виконання державних програм, розроблення та виконання місцевих програм реформування та розвитку житлово-комунального господарства.
3.1.4. Координація роботи Департаментів ЖГ, КГтаБ, ЕТЗ, Інспекції та підпорядкованих підприємств.
3.1.5. Забезпечення дотримання єдиної цінової політики в житлово-комунальному господарстві.
3.1.6. Удосконалення структури управління житлово-комунальним, енергетичним господарством міста.
3.1.7. Забезпечення виконання інших завдань передбачених чинним законодавством.
Розділ. Функції Департаменту відповідно до завдань та повноважень.
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань Департамент реалізує наступні функції:
4.1.1. Виконує функції головного розпорядника коштів згідно з Бюджетним кодексом України.
4.1.2.Залучає на договірних засадах кошти підприємств та організацій, незалежно від форм власності, кошти населення, а також бюджетні кошти на розвиток об’єктів житлово-комунального господарства та благоустрою міста.
4.1.3. Подає пропозиції міській раді та її виконкому щодо приймання-передачі, ефективності використання, об'єктів комунальної власності та інших об'єктів житлово-комунального господарства, які мають важливе значення для надання послуг населенню.
4.1.4. Сприяє впровадженню на підприємствах та організаціях міста нових енергозберігаючих технологій, досягнень науки і техніки, засобів автоматизації, сучасних інформаційних технологій.
4.1.5.Здійснює співпрацю з міжнародними організаціями щодо залучення інвестицій на розвиток житлово-комунальної галузі.
4.1.6.Виконує функції замовника з виготовлення та затвердження проектно-кошторисної документації, виконання робіт з будівництва, реконструкції (модернізації), капітального ремонту об’єктів житлово-комунального господарства та благоустрою міста, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та інших робіт і послуг відповідно до повноважень.
4.1.7. Організовує в установленому порядку закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для виконання завдань, згідно чинного законодавства України.
4.1.8.Здійснює підготовку необхідних документів по введенню в експлуатацію об’єктів будівництва, реконструкції (модернізації) житлово-комунального господарства та благоустрою та передачу їх спеціалізованим підприємствам, організаціям та установам.
4.1.9. Координує роботу щодо видачі, супроводу ордерів на виконання земляних робіт пов’язаних з порушенням існуючого благоустрою на території міста.
4.1.10. Готує та видає технічні умови замовникам всіх форм власності на благоустрій прилеглої території, водовідведення зливових та талих вод, внутрішнє опорядження при будівництві, реконструкції чи капітальному ремонті об’єктів.
4.1.11. Погоджує проектно-кошторисну документацію на будівництво та реконструкцію об'єктів містобудування.
4.1.12. Здійснює контроль за додержанням проектних рішень, вимог Державних будівельних норм та інших нормативних документів при виконанні забудовниками технічних умов на благоустрій прилеглої території, водовідведення зливових та талих вод, внутрішнє опорядження при будівництві, реконструкції чи капітальному ремонті об’єктів.
4.1.13. Приймає участь в роботі державних та інших комісій по прийняттю в експлуатацію об’єктів після їх будівництва, реконструкції та капітального ремонту.
4.1.14. Погоджує дозвіл на влаштування зовнішньої реклами на об’єктах благоустрою та інших об’єктах.
4.1.15. Надає погодження на проведення масових заходів на території міста.
4.1.16. Надає погодження маршруту руху вантажного транспорту та механізмів при транспортуванні великогабаритних вантажів та вантажів з понад нормативною вагою по дорожньо - шляховій мережі міста.
4.1.17. Бере участь у підготовці пропозицій щодо удосконалення системи соціального захисту населення, порядку надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
4.1.18. Готує відповідні матеріали для отримання субвенцій з державного бюджету на виконання державних програм в сфері житлово-комунального господарства та благоустрою.
4.1.19. Розробляє та забезпечує виконання програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства, вносить пропозиції до програми економічного і соціального розвитку міста, цільових програм, спрямованих на підвищення рівня забезпеченості населення житлово-комунальними послугами та поліпшення їх якості.
4.1.20. Аналізує стан житлово-комунального господарства міста з метою проведення його подальшого реформування та модернізації і готує пропозиції в установленому порядку, як головний розпорядник бюджетних коштів, щодо забезпечення їх фінансування.
4.1.21. Спільно з Департаментами ЖГ, КГтаБ, ЕТЗ розробляє заходи, спрямовані на забезпечення сталої роботи житлово-комунального господарства міста в осінньо-зимовий період та контролює їх виконання.
4.1.22. Опрацьовує пропозиції Департаментів ЖГ, КГтаБ, ЕТЗ, підприємств, установ та формує перелік об’єктів бюджету розвитку.
4.1.23. Погоджує штатні розписи та статути підпорядкованих підприємств, а також розглядає їх фінансові плани та подає на затвердження.
4.1.24. Заслуховує звіти про роботу Департаментів ЖГ, КГтаБ, ЕТЗ, Інспекції та підпорядкованих підприємств.
4.1.25. Здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю підприємств та організацій житлово-комунального господарства, енергетики, транспорту та зв’язку.
4.1.26. Надає пропозиції міському голові щодо заохочення, дисциплінарного стягнення, призначення або звільнення керівників Департаментів ЖГ, КГтаБ, ЕТЗ, Інспекції, підпорядкованих підприємств.
4.1.27. Контролює дотримання єдиної цінової політики в житлово-комунальному господарстві, аналізує рівень цін і тарифів на продукцію, роботи, послуги житлово-комунального господарства та у разі потреби координує роботу Департаментів ЖГ, КГтаБ, ЕТЗ в частині внесення пропозицій щодо перегляду рівня цін і тарифів для підприємств, що належать до комунальної власності.
4.1.28. Проводить організаційну і методичну роботу, спрямовану на реалізацію державної політики у питаннях: праці та заробітної плати, кадрової політики, соціального захисту працівників житлово-комунального господарства та працівників галузі енергетики, транспорту та зв’язку.
4.1.29. Готує і подає в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення структури Департаменту, Інспекції та підпорядкованих підприємств.
4.1.30. Надає пропозиції та погоджує укладення (розірвання) контрактів з керівниками підприємств, установ та організацій комунальної власності, які належать до сфери житлово-комунального господарства.
4.1.31. Вносить пропозиції щодо створення підприємств комунальної власності міста у сфері житлово-комунального господарства та благоустрою.
4.1.32. Бере участь у підготовці пропозицій щодо вдосконалення управління майном підприємств.
4.1.33. Вносить пропозиції щодо удосконалення системи управління житлово-комунальним господарством та спільно з Департаментами ЖГ, КГтаБ, ЕТЗ, установами та організаціями здійснює її оновлення та автоматизацію.
4.1.34. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.
4.1.35. Проводить роботу, пов'язану із підвищенням рівня професійних знань працівників сфери житлово-комунального господарства. енергетики, транспорту та зв’язку, сприяє вивченню чинного законодавства, роз'яснює існуючу практику його застосування.
4.1.36. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Департаменту за встановленим графіком;
4.1.37. Здійснює інші повноваження, покладені на Департамент відповідно до чинного законодавства.
5. Розділ. Система взаємодії
5.1. Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6. Розділ. Права Департаменту
6.1.Департамент має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань.
6.1.2. Інформувати міського голову у разі покладання на Департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій Департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів.
6.1.3.Залучати, за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради, відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Департаментом відповідно до покладених на нього завдань.
6.1.4.Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.1.5. Укладати в межах своєї компетенції договори на виконання робіт, надання послуг та придбання товарів.
6.1.6. Створювати комісії із кваліфікованих спеціалістів Департаменту, Департаментів ЖГ, КГтаБ, ЕТЗ та підпорядкованих підприємств для надання практичної та методичної допомоги підприємствам житлово-комунальної галузі, енергетики, транспорту та зв’язку.
6.2. При здійсненні повноважень Департамент зобов’язаний:
6.2.1.Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці.
6.2.2. Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи.
6.2.3. Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
Розділ. Структура Департаменту
7.1.До складу Департаменту входять відділи, які очолюють начальники відділів, заступники директора Департаменту.
7.2. Положення про відділи департаменту затверджуються директором Департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Штатний розпис Департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4.Заступники директора, начальники відділів, заступники начальника відділу та інші працівники Департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників Департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором Департаменту.
Розділ. Керівництво Департаментом
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2.Директор Департаменту:
8.2.1. Здійснює керівництво діяльністю Департаменту;
8.2.2. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.5. Директор Департаменту без доручення діє від імені Департаменту, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
8.2.6. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Директор Департаменту має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.4.Заступник директора Департаменту:
8.4.1. Організує виконання доручень директора Департаменту;
8.4.2.Здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами Департаменту;
8.4.3. Здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.5. Повноваження директора Департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
8.6.Працівники Департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором Департаменту.
8.7.В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора Департаменту виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.8.Посадові особи Департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.9.Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.10.Посадові особи Департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
Розділ. Статус Департаменту
9.1. Департамент є юридичною особою, головним розпорядником бюджетних коштів, визначених в міському бюджеті.
9.2. Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі Департаменту є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні департаменту.
9.4. Реорганізація та ліквідація Департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження Департаменту: м. Вінниця, вул. Соборна,59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 18
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент комунального господарства
та благоустрою Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради (далі - Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності". Департамент є правонаступником управління комунального господарства та благоустрою.
Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступнику міського голови, відповідно до розподілу обов’язків, керуючому справами виконкому, Департаменту міського господарства.
У своїй діяльності Департамент комунального господарства та благоустрою міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
Розділ. Мета Департаменту
2.1.Метою Департаменту комунального господарства та благоустрою є забезпечення на території міста державної політики комплексного розвитку комунального господарства в сфері благоустрою міста та створення умов щодо утримання, відновлення і захисту сприятливого для життєдіяльності населення середовища, захист довкілля, створення умов для реалізації прав іншими суб'єктами у сфері благоустрою міста.
3.Розділ. Основні завдання Департаменту
Для досягнення мети своєї діяльності Департамент управління комунального господарства та благоустрою вирішує наступні основні завдання:
проведення на території міста державної політики комплексного розвитку комунального господарства, виконання державних програм, забезпечення додержання вимог нормативно-правових актів, розроблення і реалізація міських програм в сфері благоустрою міста;
розроблення та здійснення ефективних і комплексних заходів з благоустрою міста;
координація діяльності підвідомчих підприємств та установ;
інші завдання в межах повноважень Департаменту відповідно до чинного законодавства.
При здійсненні повноважень Департамент зобов’язаний:
забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ. Функції Департаменту
4.1.Відповідно до покладених завдань Департамент управління комунального господарства та благоустрою реалізує наступні функції:
4.1.1.бере участь у підготовці пропозицій щодо реформування і розвитку комунального господарства в сфері благоустрою міста;
4.1.2.бере участь у реалізації державної політики щодо ціноутворення у сфері комунального господарства, реалізує тарифну політику міської ради;
4.1.3.бере участь у реалізації державної політики у сфері поводження з відходами;
4.1.4.надає пропозиції до проектів цільових програм, спрямованих на задоволення потреб територіальної громади міста в сфері благоустрою;
розробляє проекти нормативно-правових актів місцевого значення в сфері благоустрою міста з питань, що входять до компетенції Департаменту;
4.1.5.здійснює контроль за додержанням юридичними та фізичним особами Правил благоустрою міста;
4.1.6.надає пропозиції до проектів міського бюджету щодо планування видатків на утримання комунального господарства міста;
4.1.7.проводить управління об’єктами комунального господарства та контроль за забезпеченням їх належного утримання, ремонту та ефективної експлуатації;
4.1.8.організовує за рахунок бюджетних коштів і на пайових засадах капітальний та поточний ремонт і утримання об’єктів благоустрою міста;
4.1.9.здійснює функції замовника на виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання об’єктів благоустрою міста;
4.1.10.здійснює технічний нагляд за проведенням робіт та послуг з благоустрою, шляхом створення в інтересах Департаменту, як замовника, підрозділу технічного нагляду у структурі одного з підвідомчих підприємств;
4.1.11.замовляє проектно-кошторисну документацію на будівництво, реконструкцію комплексний капітальний ремонт об’єктів благоустрою міста та виготовляє робочі проекти на вибірковий капітальний ремонт і нескладні види ремонтних робіт;
4.1.12.здійснює повноваження у сфері поводження з відходами в межах компетенції Департаменту;
4.1.13.здійснює контроль за станом та відновленням елементів благоустрою міста;
4.1.14.готує та надає пропозиції до технічних умов на благоустрій в межах повноважень Департаменту;
4.1.15.укладає угоди з юридичними та фізичними особами на комплексне опорядження та утримання об’єктів благоустрою та прилеглих до них територій;
4.1.16.погоджує умови розміщення зовнішньої реклами на об’єктах благоустрою;
4.1.17.погоджує умови проведення масових заходів на об’єктах благоустрою;
здійснює закупівлю товарів, робіт і послуг згідно з чинним законодавством України;
4.1.18.надає пропозиції про створення, реорганізацію та ліквідацію підвідомчих підприємств та установ;
4.1.19.погоджує штатні розписи, статути та положення підвідомчих підприємств та установ, а також затверджує їх фінансові плани;
4.1.20.заслуховує звіти про роботу підвідомчих підприємств і установ та їх керівників;
4.1.21.розробляє та затверджує положення про преміювання керівників підвідомчих підприємств та установ, на підставі якого здійснює їх преміювання;
4.1.22.здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю підвідомчих підприємств та установ, проводить оцінку ефективності їх роботи;
4.1.23.надає пропозиції щодо тарифів на послуги, які надаються підвідомчими підприємствами та установами;
4.1.24. надає пропозиції міському голові щодо заохочення, дисциплінарного стягнення, призначення або звільнення керівників підприємств та установ, підвідомчих Департаменту;
4.1.25.готує проекти рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови, розробляє проекти нормативно-правових актів місцевого значення в сфері благоустрою міста з питань, що входять до компетенції Департаменту;
4.1.26.розглядає у межах своєї компетенції звернення громадян, підприємств, установ та організацій, здійснює прийом громадян за встановленим графіком, вживає відповідні заходи для вирішення порушених ними питань;
4.1.27.проводить роботу, пов'язану із підвищенням професійного рівня працівників Департаменту;
4.1.28.реалізує політику міської ради в сфері міжнародного співробітництва;
4.1.29.здійснює інші повноваження, покладені на Департамент відповідно до чинного законодавства;
4.1.30.забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Департаменту на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради.
5.Розділ. Система взаємодії
5.1. Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, Департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6.Розділ. Права Департаменту
6.1.Департамент має право:
одержувати у встановленому чинним законодавством України порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань;
інформувати міського голову у разі покладання на Департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій Департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Департаментом відповідно до покладених на нього завдань;
брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою;
здійснювати контроль за додержанням підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами вимог законодавства та нормативних актів з питань благоустрою міста;
приймати працівників за трудовими угодами згідно з чинним законодавством для забезпечення виконання завдань, покладених на Департамент;
скликати наради, проводити семінари з питань, що належать до компетенції Департаменту;
виступати замовником при проведенні робіт у сфері комунального господарства та благоустрою;
здійснювати технічний нагляд за проведенням робіт та послуг з благоустрою;
виготовляти робочі проекти на вибірковий капітальний ремонт і нескладні види ремонтних робіт.
7.Розділ. Структура Департаменту
До складу Департаменту комунального господарства та благоустрою можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів та завідувачі секторів.
Положення про відділи Департаменту затверджуються директором Департаменту.
Штатний розпис Департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
Начальники відділів та інші працівники Департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
Посадові обов’язки працівників Департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором Департаменту.
8.Розділ. Керівництво Департаменту
Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноосібно.
Директор Департаменту:
здійснює керівництво діяльністю Департаменту;
несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
діє без доручення від імені Департаменту, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами;
видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
затверджує положення про структурні підрозділи і функціональні обов’язки працівників Департаменту та визначає ступінь їх відповідальності;
здійснює контроль за ефективним і раціональним використанням бюджетних коштів в межах затвердженого кошторису витрат, пов’язаних із функціонуванням галузі;
надає пропозиції міському голові щодо заохочення, притягнення до дисциплінарної відповідальності, призначення на посаду і звільнення з посади заступника директора Департаменту, начальників відділів Департаменту та працівників Департаменту;
здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
Директор Департаменту має заступника, який відповідно до вимог чинного законодавства України, призначається на конкурсних засадах міським головою і звільняється з посади міським головою.
Заступник директора Департаменту:
організовує виконання доручень директора Департаменту;
здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами Департаменту;
здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
Обов’язки директора Департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
Працівники Департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором Департаменту.
В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора Департаменту вони виконують повноваження, не передбачені посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
Посадові особи Департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Посадові особи Департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9.Розділ. Статус Департаменту
Департамент комунального господарства та благоустрою є юридичною особою.
Департамент комунального господарства та благоустрою має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
Майно, яке знаходиться на балансі Департаменту комунального господарства та благоустрою та підвідомчих підприємств та установ є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні Департаменту.
Бухгалтерський облік та складання фінансової звітності Департаменту проводиться відповідно до вимог чинного законодавства.
3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
Департамент комунального господарства та благоустрою утримується за рахунок коштів міського бюджету.
Департамент комунального господарства та благоустрою є головним розпорядником коштів, визначених в міському бюджеті на утримання Департаменту та галузі комунального господарства.
Реорганізація та ліквідація Департаменту проводиться за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства України.
Місцезнаходження Департаменту комунального господарства та благоустрою: м.Вінниця, вул.Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 19
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент житлового господарства Вінницької міської ради
1.Розділ. Загальні положення
1.1.Департамент житлового господарства Вінницької міської ради (далі Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Департамент є правонаступником управління житлового господарства Вінницької міської ради
1.3.Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків та Департаменту міського господарства Вінницької міської ради.
1.4.У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", "Про житлово-комунальні послуги" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.5. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2.Розділ. Мета Департаменту
2.1. Забезпечення реалізації державної політики щодо комплексного розвитку житлово-комунального господарства міста, з метою збереження та належного утримання житлового фонду та прибудинкових територій, а також з метою забезпечення населення якісними житлово-комунальними послугами.
3.Розділ. Основні завдання Департаменту
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
3.1.1. Участь у розробленні проектів програм економічного і соціального розвитку міста, цільових програм, спрямованих на підвищення рівня забезпеченості житлово-комунальними послугами, поліпшення їх якості, тощо та забезпечення їх реалізації;
3.1.2. Контроль за наданням населенню якісних житлово-комунальних послуг в необхідних обсягах за економічно обґрунтованими цінами;
3.1.3. Організація належної експлуатації житлового фонду, який знаходиться в комунальній власності міської ради;
3.1.4.Координація роботи підпорядкованих підприємств;
3.1.5.Підвищення рівня самоорганізації населення багатоквартирних житлових будинків та забезпечення функціонування та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
3.1.6. Підготовка проектів розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
3.1.7. Підвищення рівня правових знань працівників виконавчих органів міської ради, сприяння вивченню чинного законодавства, роз'яснення існуючої практики його застосування.
3.2. При здійсненні повноважень Департамент зобов’язаний:
3.2.1.Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2.Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3.Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ.Функції Департаменту відповідно до завдань та повноважень
4.1.Відповідно до покладених на нього завдань Департамент реалізує наступні функції:
4.1.1. Бере участь у складанні балансів фінансових і трудових ресурсів житлового господарства. Розробляє та надає свої пропозиції до формування проекту бюджету міста по видатках на утримання Департаменту, капітального ремонту житлового фонду, благоустрою міста, аварійного обслуговування внутрішньобудинкових мереж житлового фонду, придбання спецтехніки та інше;
4.1.2.Виступає головним розпорядником бюджетних коштів згідно Бюджетного кодексу.
4.1.3. Надає пропозиції до проектів місцевих програм приватизації майна житлового господарства, що перебуває у комунальній власності;
4.1.4. Проводить організаційну і методичну роботу, спрямовану на реалізацію державної політики у питаннях праці і заробітної плати, соціального захисту працівників житлового господарства;
4.1.5. Вносить в установленому порядку пропозиції Департаменту міського господарства щодо удосконалення систем обліку, звітності та державної статистики в сфері житлового господарства;
4.1.6. Здійснює процедуру закупівель товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель";
4.1.7. Виступає замовником робіт з капітального ремонту житлового фонду та інших видів робіт. Контролює їх виконання;
4.1.8. Реалізує тарифну політику Вінницької міської ради щодо житлово-комунальних послуг.
4.1.9. Готує пропозиції щодо удосконалення структури Департаменту, розміщення, спеціалізації та розвитку підприємств, організацій та об’єктів житлового господарства незалежно від форми власності.
4.1.10. Готує пропозиції щодо комплексного розвитку житлового господарства міста з метою задоволення потреб населення у всіх видах житлово-комунальних послуг;
4.1.11. Здійснює відповідно до законодавства контроль за організацією та якістю наданням виконавцями житлово-комунальних послуг населенню;
4.1.12. Бере участь у підготовці пропозицій щодо удосконалення системи соціального захисту населення, порядку надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг;
4.1.13. Веде облік житлового фонду;
4.1.14. Розробляє систему заходів для забезпечення сталої роботи житлового господарства міста та забезпечує їх реалізацію;
4.1.15. Сприяє прискоренню передачі підприємствами, установами та організаціями до комунальної власності відомчого житла та комунальних об’єктів, що перебувають у їх повному господарчому віданні;
4.1.16. Бере участь в підготовці пропозицій щодо передачі або продажу об’єктів комунальної власності та об’єктів житлового господарства міста;
4.1.17. Здійснює контроль за виконанням підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, а також населенням, нормативних актів з питань утримання, ремонту і експлуатації житлового фонду міста;
4.1.18. Здійснює координаційну роботу підприємств, що належать до комунальної власності, аналізує результати господарської діяльності, готує пропозиції та заходи щодо їх ефективності роботи згідно компетенції департаменту;
4.1.19. Організовує та контролює роботу комісій з обстеженням стану житлових будинків (квартир) та інших об’єктів житлового господарства, з метою встановлення його відповідності санітарним і технічним вимогам;
4.1.20. Формує титульні списки на проведення капітального ремонту житлового фонду м. Вінниці. Узгоджує плани поточного ремонту об’єктів житлового фонду;
4.1.21. Надає Департаменту міського господарства перелік об’єктів, щодо реконструкції житлового фонду, внутрішньобудинкових мереж та інженерного обладнання житлового фонду;
4.1.22. Готує та надає пропозиції виконавчому комітету, щодо вдосконалення управління майном підприємств і організацій житлового господарства, які належать до комунальної власності міста;
4.1.23. Надає пропозиції виконкому по створенню, реорганізації та ліквідації підприємств комунальної власності підпорядкованих Департаменту;
4.1.24.Надає міському голові пропозиції по призначенню, заохоченню, притягненню до дисциплінарної відповідальності керівників підпорядкованих підприємств;
4.1.25.Погоджує штатні розписи;
4.1.26.Визначає умови преміювання та матеріального заохочення працівників;
4.1.27. Координує роботу з питань матеріально-технічного забезпечення;
4.1.28. Вживає заходи по поліпшенню умов охорони праці та техніки безпеки;
4.1.29. Надає методичну допомогу в організації роботи;
4.1.30. Здійснює контроль фінансово-господарської діяльності та визначає оцінку її ефективності;
4.1.31.Визначає умови та порядок функціонування суб’єктів самоорганізації населення в напрямку утримання житлового фонду та надання житлово-комунальних послуг населенню багатоквартирних будинків;
4.1.32. Проводить агітаційну, роз’яснювальну та організаційну роботу щодо обрання та діяльності "старшого по будинку";
4.1.33. Надає допомогу старшим по будинках щодо реалізації їх прав та обов’язків;
4.1.34. Проводить агітаційну, роз’яснювальну та організаційну роботу щодо створення мешканцями житлових будинків об’єднань співвласників та координує роботу даних об’єднань з наданням допомоги у вирішенні проблемних питань;
4.1.35. Проводить роботу, щодо державної реєстрації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку в м. Вінниця;
4.1.36. Формує місцеві програми щодо створення та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
4.1.37. Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції департаменту на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
4.1.38. Надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів, шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів;
4.1.39. Організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, які належать до компетенції департаменту.
4.2.Департамент реалізує також наступні функції:
4.2.1. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
4.2.2. Здійснює розгляд листів, скарг, звернення, пропозиції громадян, підприємств, установ і організацій, сприяє в межах своїх повноважень вирішенню порушених питань;
4.2.3.Проводить заходи по забезпеченню співпраці з міжнародними організаціями, установами та підприємствами з метою виконання завдань Департаменту;
4.2.4. Здійснює інші повноваження, покладені на Департамент відповідно до чинного законодавства.
5.Розділ. Система взаємодії
5.1. Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6.Розділ. Права Департаменту
Департамент має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань;
6.1.2. Інформувати міського голову у разі покладання на Департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій Департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3.Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Департаментом відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.4.Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою;
6.1.5. Розраховувати суму витрат на утримання, ремонт та реконструкцію будинків житлового фонду і вносити пропозиції, щодо потреби в коштах на виконання цих робіт;
6.1.6. В межах своєї компетенції укладати угоди на виконання робіт, надання послуг та інші згідно з чинним законодавством;
6.1.7. Залучати у порядку, визначеному законодавством, підприємства, організації та установи до участі в розвитку житлового господарства міста;
6.1.8. Відповідно до вимог чинного законодавства вживати заходи до підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, які порушили законодавчі та нормативно-правові акти пов’язані з експлуатацією житлового фонду.
7.Розділ. Структура Департаменту
7.1. До складу Департаменту можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів і завідувачі секторів.
7.2. Положення про відділи та сектори Департаменту затверджуються директором Департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Штатний розпис Департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4. Начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники Департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників Департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором Департаменту.
8.Розділ. Керівництво Департаментом
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2.Директор Департаменту:
8.2.1.Здійснює керівництво діяльністю Департаменту та без доручення діє від імені Департаменту, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
8.2.2.Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3.Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4.Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.5.Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства;
8.2.6.Візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів;
8.2.7.Надає міському голові пропозиції по заохоченню, притягненню до відповідальності та звільненню працівників Департаменту.
8.3. Директор Департаменту має заступника, який відповідно до вимог чинного законодавства України, призначається на конкурсних засадах міським головою і звільняється з посади міським головою.
8.4.Заступник директора Департаменту:
8.4.1.Організовує виконання доручень директора Департаменту;
8.4.2.Здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами Департаменту;
8.4.3.Здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.5. Повноваження директора Департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
8.6.Працівники Департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором Департаменту.
8.7.В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора Департаменту виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.8.Посадові особи Департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.9.Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.10.Посадові особи Департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради"
9.Розділ. Статус Департаменту
9.1. Департамент є юридичною особою.
9.2. Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі Департаменту є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні Департаменту.
9.4. Реорганізація та ліквідація Департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження Департаменту: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 20
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент енергетики, транспорту
та зв’язку Вінницької міської ради
1.Розділ. Загальні положення
1.1. Департамент енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради (далі Департамент) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності". Департамент є правонаступником управління енергетики, транспорту та зв`язку.
1.2. Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків, департаменту міського господарства міської ради.
1.3. У своїй діяльності департамент міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", "Про електроенергетику", "Про теплопостачання", "Про енергозбереження", "Про автомобільний транспорт", "Про транспорт", "Про дорожній рух", "Про телекомунікації" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2.Розділ. Мета Департаменту
2.1. Департамент створено з метою реалізації повноважень виконавчих органів міської ради в сфері розвитку, реформування енергетики, транспорту та зв`язку та створення умов для надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.
3.Розділ. Основні завдання Департаменту
Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
Забезпечує на території міста реалізацію державної політики комплексного розвитку та реформування у сфері енергетики, транспорту та зв’язку.
Координує роботу тепло-, водо-, електро-, газопостачальних підприємств міста з впровадження ефективного управління у сфері надання відповідних комунальних послуг; сприяння технічному переоснащенню галузі (впровадженню енергозберігаючих технологій і обладнання);
Координує роботу міського пасажирського транспорту, транспортної інфраструктури міста та підприємств зв’язку;
Розробляє пропозиції щодо формування транспортної мережі міста та розвитку транспортної інфраструктури міста.
На основі аналізу, прогнозування та вивчення напрямків соціально-економічного розвитку міста подає, на розгляд виконавчого комітету міської ради пропозиції щодо розвитку паливно-енергетичного комплексу, міського пасажирського транспорту та зв’язку.
Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком;
Здійснює співпрацю з міжнародними організаціями щодо залучення інвестицій та методичної підтримки на розвиток паливно-енергетичного комплексу міста, інженерних мереж, міського пасажирського транспорту та зв’язку.
Здійснює інші повноваження, покладені на департамент відповідно до чинного законодавства.
3.2. При здійсненні повноважень департамент зобов’язаний:
3.2.1.забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2.забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3.не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ. Функції Департаменту відповідно до завдань та повноважень.
Відповідно до покладених на нього завдань департамент реалізує наступні функції:
Проводить аналіз стану забезпечення міста енергоресурсами та прогнозує їх потребу;
Розробляє та організовує виконання місцевих програм розвитку, паливно-енергетичного комплексу міста, інженерних мереж, міського пасажирського транспорту та зв’язку.
Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції департаменту на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради.
Здійснює контроль і аналіз стану розрахунків за використання енергоносіїв та вживає заходів щодо забезпечення повноти проплат за їх споживання;
Подає пропозиції щодо визначення обсягів споживання енергоресурсів бюджетними установами та організаціями;
В межах повноважень контролює ефективність використання енергоресурсів, впровадження нормування їх питомих витрат, дотримання підприємствами та організаціями (незалежно від форм власності і підпорядкування) Законів України, Указів Президента України, інших рішень законодавчої та виконавчої влади в сфері енергозабезпечення та енергозбереження;
Бере участь, з іншими виконавчими органами міської ради, у розробці балансу енергозабезпечення міста та визначення потреби в коштах для придбання енергоресурсів;
Вирішення питань належного обслуговування та експлуатації електро-, тепло-, газо-, водопостачальних мереж та об’єктів шляхом передачі їх спеціалізованим підприємствам.
Погоджує штатні розписи та статути підпорядкованих підприємств, а також розглядає їх фінансові плани та подає на затвердження.
Надає міському голові пропозиції по визначенню умов преміювання, матеріального заохочення, дисциплінарного стягнення, призначення або звільнення працівників Департаменту, керівників підпорядкованих підприємств та організацій.
Здійснює контроль за роботою служб електро-, тепло-, газо-, водопостачальних підприємств міста по усуненню аварійних ситуацій.
Координує дії Дорадчого комітету з питань сталого енергетичного розвитку м. Вінниці.
Затверджує паспорти маршрутів і графіки руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форм власності, узгоджує ці питання стосовно транзитного пасажирського транспорту у випадках передбачених законодавством;
Залучає на договірних началах суб’єктів підприємницької діяльності, що не належать до комунальної власності територіальної громади міста, до участі в обслуговуванні населення засобами транспорту і зв’язку;
Організовує відповідно до законодавства проведення конкурсів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування;
Укладає договори із суб'єктами підприємницької діяльності з надання населенню послуг з перевезення на маршрутах міського пасажирського транспорту загального користування;
Організовує обстеження пасажирських потоків та роботу рухомого складу на маршрутах пасажирського транспорту міста;
Надає виконкому міської ради пропозиції щодо збільшення рентабельності міського пасажирського транспорту міста, більш раціонального розміщення зупинок.
Формує мережу таксомоторних стоянок та розробляє пропозиції щодо перспективного її розвитку;
Розглядає питання та надає пропозиції виконкому щодо раціональної організації дорожнього руху з метою збільшення пропускної можливості магістральних вулиць міста та заходи по забезпеченню безпеки дорожнього руху;
Збирає, аналізує та узагальнює інформацію щодо ефективності використання енергоресурсів підприємствами та організаціями міста.
Аналізує та узагальнює показники роботи міського пасажирського транспорту.
Проводить аналіз фінансово-господарської діяльності підвідомчих підприємств та організацій міста.
Департамент реалізує також наступні функції:
Виконує функції головного розпорядника коштів згідно положень Бюджетного кодексу України.
Надає пропозиції та узгоджує укладання( розірвання) контрактів з керівниками підприємств, установ та організацій комунальної власності, які підпорядковані Департаменту.
Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком;
Здійснює співпрацю з міжнародними організаціями щодо залучення
інвестицій та методичної підтримки на розвиток паливно-енергетичного комплексу міста, інженерних мереж, міського пасажирського транспорту та зв’язку.
Здійснює інші повноваження, покладені на департамент відповідно до чинного законодавства.
Розділ. Система взаємодії
5.1. Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
Розділ. Права Департаменту
Департамент має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на департамент завдань;
6.1.2.Інформувати міського голову у разі покладання на департамент виконання роботи, що не відноситься до функцій департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3.Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться департаментом відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.4.Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.1.5. Здійснювати контроль за виконанням договірних зобов'язань підприємств, установ і організацій усіх форм власності, суб'єктами господарської діяльності, що уклали договори з Департаментом.
6.1.6. Вносити пропозиції щодо удосконалення у сфері управління та ефективності роботи в підпорядкованих підприємствах і організаціях відповідних галузей.
Розділ. Структура Департаменту
7.1.До складу департаменту можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів і завідувачі секторів.
7.2. Положення про відділи та сектори департаменту затверджуються директором департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Штатний розпис департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4.Начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором департаменту.
8. Розділ. Керівництво Департаментом.
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2.Директор Департаменту:
8.2.1. Здійснює керівництво діяльністю департаменту;
8.2.2. Без доручення діє від імені Департаменту, представляє його інтереси в органах державної влади і в органах місцевого самоврядування, інших організацій, у відносинах з юридичними особами та громадянами;
8.2.3. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.4. Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.5. Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.6. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Директор департаменту має заступника, який відповідно до вимог чинного законодавства України, призначається на конкурсних засадах міським головою і звільняється з посади міським головою.
8.4.Заступник директора департаменту:
8.4.1. Організує виконання доручень директора департаменту;
8.4.2. Здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами департаменту;
8.4.3. Здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.5. Обов’язки директора департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
8.6. Працівники департаменту діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором департаменту.
8.7. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора департаменту виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.8. Посадові особи департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.9. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства
8.10. Посадові особи департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
Розділ. Статус Департаменту
Департамент є юридичною особою та є правонаступником прав та
обов’язків управління енергетики, транспорту та зв'язку Вінницької міської ради, згідно з розподільчим балансом затвердженим виконкомом міської ради.
Департамент є головним розпорядником коштів, затверджених в міському бюджеті. Виконує функції головного розпорядника коштів згідно Бюджетного кодексу України. Відкриває рахунки в органах Державного казначейства.
9.2. Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі департаменту є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні департаменту.
9.4. Реорганізація та ліквідація департаменту здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження департаменту: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 21
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Департамент капітального
будівництва Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
1. 1.Департамент капітального будівництва Вінницької міської ради ( далі - Департамент ) є виконавчим органом Вінницької міської ради , який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради та її виконкому та їх чисельності" .
1.2.Департамент підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків .
1.3.У своїй діяльності департамент міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням, державними будівельними нормами, наказами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства і іншими нормативними актами.
1.4. Департамент керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2.Розділ. Мета департаменту
2.1.Метою департаменту капітального будівництва є реалізація повноважень виконавчих органів міської ради в галузі будівництва, які визначені законом України " Про місцеве самоврядування в Україні " та іншими нормативними актами.
3.Розділ. Основні завдання департаменту
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності Департамент вирішує наступні завдання:
3.1.1.Забезпечує виконання завдань з реконструкції та будівництва житлових будинків, об’єктів освіти, охорони здоров’я , зв’язку, транспорту, торгівлі, громадського харчування, комунального господарства, культурно-побутового й іншого призначення та ефективного використання капітальних вкладень, що спрямовуються на цю мету.
3.1.2.Сприяє впровадженню в будівництво прогресивних проектних рішень, нових будівельних матеріалів, конструкцій та виробів;
3.1.3. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.
3.1.4. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком.
3.1.5. Здійснює інші повноваження, покладені на департамент відповідно до чинного законодавства.
3.2. При здійсненні повноважень департамент зобов’язаний:
3.2.1.Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці.
3.2.2. Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи.
3.2.3. Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ. Функції департаменту відповідно до завдань та повноважень
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань департамент реалізує наступні функції:
4.1.1.Виконує функції замовника по будівництву житлових будинків, об’єктів освіти, охорони здоров’я , зв’язку, транспорту, торгівлі , громадського харчування , комунального господарства, культурно-побутового й іншого призначення та забезпечення дотримання законодавства в галузі будівництва.
4.1.2. Готує пропозиції до проектів програм соціально-економічного розвитку міського бюджету і подає їх на розгляд виконкому міської ради.
4.1.3. Разом з департаментом економіки і інвестицій міської ради розробляє на основі пропозиції департаментів , відділів, інших виконавчих органів поточні й перспективні програми капітального будівництва, складає переліки проектів будов, титульні списки будов та проектно-розвідувальних робіт і подає їх на затвердження в установленому порядку.
4.1.4. Забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування проектно-розвідувальних робіт і будівництва об’єктів відповідно до титульних списків будов та укладання договорів.
4.1.5. Розміщує замовлення на проектно-розвідувальні роботи, укладає з проектними і розвідувальними організаціями договори на розробку проектно-кошторисної документації та здійснення ними авторського нагляду за будівництвом.
4.1.6. Здійснює передачу в установлені терміни проектним або розвідувальним організаціям завдань на проектування, вихідних даних та інших документів, необхідних для виконання проектних і розвідувальних робіт та розробки проектно-кошторисної документації.
4.1.7. Приймає і перевіряє комплектність та якість одержаної від проектних або розвідувальних організацій проектно-кошторисної та іншої документації, погоджує і затверджує її в установленому порядку та передає будівельним організаціям.
4.1.8. Розміщує замовлення на капітальне будівництво, складає протоколи намірів, проводить торги , укладає з будівельними організаціями відповідні договори; разом з підрядними організаціями визначає і погоджує ціни на будівництво об’єктів відповідно до діючих нормативних документів.
4.1.9. Забезпечує реєстрацію в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю відповідних інженерно-технічних працівників організацій, що безпосередньо здійснюють будівництво об’єктів і технічний нагляд, одержує дозвіл на виконання будівельно-монтажних робіт.
4.1.10. Забезпечує геодезичну основу для будівництва.
4.1.11. Забезпечує будівництво технологічним, енергетичним та іншим устаткуванням, апаратурою, матеріалами, поставку яких відповідно до договору покладено на замовника.
4.1.12. Здійснює розрахунки з постачальниками за устаткування і матеріали замовника, проводить передмонтажну ревізію устаткування, що знаходиться на складах понад нормативний термін зберігання.
4.1.13. Передає будівельній організації в погоджені з нею терміни документи про дозвіл відповідних органів на:
4.1.13.1. виконання будівельно-монтажних робіт;
4.1.13.2. відведення земельної ділянки під будівництво;
4.1.13.3. проведення робіт в зоні повітряних ліній електропередачі та ліній зв’язку , ділянок залізниць, що експлуатуються, або в смузі відчуження залізниць, а також на розкриття дорожніх покриттів;
4.1.13.4. проведення робіт у місцях , де проходять підземні комунікації, з передачею будівельній організації схем усіх таких комунікацій / кабельних , газових, водопровідних, каналізаційних та інших/, розміщених на території будівельного майданчика;
4.1.13.5. користування під час проведення будівельних робіт у населених пунктах електроенергією, газом, водою, парою від існуючих джерел відповідно до проекту організації робіт;
4.1.13.6. вирубування лісу і пересадження дерев;
4.1.14. Забезпечує перенесення з будівельного майданчика магістральних ліній електропередач, залізничних колій, мереж водопроводу, каналізації, газо і нафтопроводів, ліній зв’язку та інших споруд, що перешкоджають будівництву на відведеному майданчику, в терміни, передбачені в особливих умовах до договору;
4.1.15. Забезпечує переселення громадян, які проживають у будинках, що підлягають знесенню або реконструкції.
4.1.16. Відшкодовує громадянам /у разі знесення/ вартість житлових будинків, господарських будівель, що перебувають у власності громадян, а також вартість вилучених плодово-ягідних насаджень та посівів.
4.1.17. Здійснює технічний нагляд за будівництвом, контроль за відповідністю обсягів та якості виконаних робіт проектам, технічним умовам і стандартам.
4.1.18. Погоджує з відповідними організаціями питання, пов’язані з установкою вантажопідйомних пристроїв, устаткування та агрегатів, що працюють під тиском, забезпечує випробовування зазначених технічних засобів.
4.1.19.Забезпечує виконання пусконалагоджувальних робіт і підготовку об’єктів до експлуатації.
4.1.20. Забезпечує роботу приймальної комісії по прийняттю об’єктів до експлуатації.
4.1.21. Забезпечує подання та затвердження акту готовності об’єктів до експлуатації виконавчим комітетом міської ради.
4.1.22. Подає до інспекції державного архітектурно - будівельного контролю необхідну документацію та отримує сертифікати відповідності новозбудованих та реконструйованих об’єктів .
4.1.23. Передає завершенні будівництвом та введені в дію об’єкти підприємствам та організаціям, на які покладено їхню експлуатацію.
4.1.24. Здійснює розрахунки з підрядниками та іншими організаціями за виконані роботи та послуги.
4.1.25. Приймає від підрядника за актом законсервовані або припинені будівництвом об’єкти і вживає заходи для їх збереження, вносить інвесторам пропозиції щодо подальшого використання об’єктів незавершеного будівництва.
4.1.26. Веде бухгалтерський і статистичний облік, складає і у визначені терміни подає в установленому порядку відповідним органам звітність з усіх видів діяльності за затвердженими формами, несе відповідальність за їх достовірність.
4.1.27. Перевіряє подані до сплати документи підрядних , постачальних, проектних, розвідувальних та інших організацій щодо виконання робіт, поставки продукції та надання послуг.
4.1.28. Вносить міській раді пропозиції про створення підприємств для виготовлення обладнання, будівельних матеріалів і виробів, проведення будівельних, монтажних і пусконалагоджувальних робіт.
4.1.29. Надає на договірних засадах послуги замовника підприємствам і організаціям незалежно від форм власності та окремим громадянам.
4.1.30. Здійснює інші функції, пов’язані з реалізацією покладених на міську раду завдань у галузі будівництва.
4.2. Департамент реалізує також наступні функції:
4.2.1. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.
4.2.2. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції департаменту за встановленим графіком.
4.2.3. Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції департаменту на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради.
4.2.4. Здійснює інші повноваження, покладені на департамент відповідно до чинного законодавства.
5.Розділ.Система взаємодії
5.1.Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6.Розділ.Права департаменту
6.1. Департамент має право:
6.1.1.Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на департамент завдань.
6.1.2. Інформувати міського голову у разі покладання на департамент виконання робіт, що не відносяться до функції департаменту чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів.
6.1.3. Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться департаментом відповідно до покладених на нього завдань.
6.1.4. Брати участь у пленарних засіданнях сесії міської ради , засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.1.5 . Скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.
6.1.6. Створювати за погодженням з виконкомом міської ради інвестиційні фонди із залученням додаткових коштів юридичних і фізичних осіб для формування програм будівництва, а також структурні підрозділи та групи.
6.1.7. Розпоряджатися коштами, передбаченими у вартості будівництва на виконання основних завдань та функцій замовника, в межах затвердженого в установленому порядку кошторису.
6.1.8. В межах встановлених норм відрахувань на утримання служб замовника здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних та професійних свят та ювілейних дат в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі та економії коштів на оплату праці згідно з діючим законодавством.
6.1 9. Департамент у процесі покладених на нього завдань взаємодіє з іншими підрозділами міської ради, а також з підприємствами, установами та організаціями, об’єднаннями громадян.
6.1.10. Для узгодження вирішення питань, що належать до компетенції департаменту, в департаменті може утворюватися колегія у складі директора департаменту(голови колегії), заступника директора департаменту за посадою, а також інших працівників департаменту. До складу колегії можуть входити керівники інших підрозділів міської ради.
6.1.11. Склад колегії затверджується головою міської ради за поданням директора департаменту.
6.1.12. Рішення колегії проводиться в життя наказами директора департаменту.
6.1.13. Для розгляду наукових рекомендацій і пропозицій щодо розвитку відповідної сфери та вирішення інших питань у департаменті можуть створюватися наукові ради і комісії.
6.1.14. Склад цих рад, комісій та положення про них затверджує директор департаменту.
7.Розділ. Структура департаменту
7.1.До складу департаменту можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів і завідувачі секторів.
7.2. Положення про відділи та сектори департаменту затверджуються директором департаменту, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків .
7.3. Штатний розпис департаменту затверджується виконавчим комітетом міської ради.
7.4. Начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники департаменту, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників департаменту визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором департаменту.
8.Розділ. Керівництво департаментом
8.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Директор Департаменту:
8.2.1. Здійснює керівництво діяльністю департаменту.
8.2.2. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни.
8.2.3. Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання.
8.2.4. Діє без доручення від імені департаменту, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
8.2.5. Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради , виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції.
8.2.6. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.2.7. Організовує роботу по підбору та формуванню кадрового резерву департаменту, відповідає за професійну підготовку, перепідготовку працівників департаменту.
8.2.8. Подає на затвердження виконкому міської ради кошторис доходів і видатків та штатний розпис департаменту.
8.2.9. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису доходів і видатків на утримання апарату департаменту .
8.3. Директор департаменту має заступників , які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.4. Заступник директора департаменту:
8.4.1.організовує виконання доручень директора департаменту;
8.4.2.здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами департаменту;
8.4.3.здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.5. Обов’язки директора департаменту під час його відсутності виконує заступник директора згідно з розпорядженням міського голови.
8.6. Працівники департаменту діють в межах своїх повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються директором департаменту.
8.7. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням директора департаменту виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.8. Посадові особи департаменту зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.9. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідності згідно чинного законодавства.
8.10. Посадові особи департаменту зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9.Розділ. Статус департаменту
9.1.Департамент капітального будівництва є юридичною особою.
9.2.Департамент має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.3.Майно, яке знаходиться на балансі департаменту є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні департаменту.
9.4.Реорганізація та ліквідація департаменту здійснюється в порядку , встановленому для його прийняття.
9.5. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету, кошти передбачені у вартості будівництва на утримання служб замовника, зараховуються до доходів спеціального фонду місцевого бюджету як власні надходження.
9.7. Розмір коштів, що передбачається у вартості будівництва на утримання служб замовника, визначається згідно з нормативами, що встановлюються Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
9.8.Місцезнаходження департаменту: м. Вінниця, вул..Пирогова,34а.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 22
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про адміністративно-господарський
відділ Вінницької міської ради
1.Розділ. Загальні положення
1.1.Адміністративно-господарський відділ Вінницької міської ради (далі - Відділ) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2.Відділ підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3.У своїй діяльності Відділ міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Відділ керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2.Розділ. Мета Відділу
2.1.Метою адміністративно-господарського відділу міської ради є матеріально-технічне забезпечення діяльності апарату міської ради та її виконавчого комітету, виконавчих органів ради, які обслуговуються відділом обліку та звітності апарату міської ради та її виконавчого комітету, і утримання адміністративних будинків в належному технічному, протипожежному та санітарному стані.
Розділ. Основні завдання відділу
Для досягнення мети своєї діяльності Відділ вирішує наступні завдання:
Забезпечення санітарно-гігієнічного стану території і внутрішніх площ адміністративного будинку;
Утримання систем: тепло-, електро-, водопостачання, каналізації у технічно справному стані;
Забезпечення надійної, економічної і безпечної роботи енерго- та електроустаткування;
Організація контролю за раціональним використанням ресурсів в адміністративному будинку міської ради;
Організація контролю і забезпечення протипожежного стану приміщень міської ради;
Ремонт та обслуговування приміщень адмінбудинку міської ради;
Матеріально-технічне забезпечення департаментів, відділів і служб міської ради;
Зберігання та облік товарно-матеріальних цінностей;
Організація господарського забезпечення проведення сесій міської ради, засідань виконавчого комітету, нарад та інших заходів, що проводяться в міській раді;
Належне утримання державних символів;
Забезпечення автотранспортного обслуговування посадових осіб міської ради для виконання службових повноважень;
Підготовка проектів розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
Здійснення розгляду звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Відділу за необхідністю;
Здійснення інших повноважень, покладених на Відділ відповідно до чинного законодавства.
При здійсненні повноважень Відділ зобов’язаний:
Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
Розділ. Функції Відділу відповідно до завдань та повноважень.
Відповідно до покладених на нього завдань Відділ реалізує наступні функції:
здійснює щоденне прибирання території та приміщень виконкому;
організує і контролює щоденний вивіз сміття;
підтримує закріплену територію біля адмінбудинку міської ради, сходів та сходової площадки, ганку в безпечному стані для пішоходів у зимовий період.
організує та забезпечує поточний та аварійний ремонти систем водо-, тепло-, енергопостачання;
здійснює щорічну промивку системи опалення, ревізії запірної арматури;
здійснює часткову заміну і ремонт труб, вентилів, кранів, засувок і т.д.;
здійснює часткову заміну розеток, вимикачів, електричних лампових патронів, світильників, автоматичних вимикачів у щитках освітлення і т.д.
організує своєчасне проведення планово-застережних ремонтів та профілактичних випробувань енергоустаткування та мереж;
здійснює щорічну перевірку стану заземлюючих приладів, а також стану ізоляції кабельно-провідкових мереж будівлі міської ради.
організує послідовне дотримання працівниками міської ради режиму енергозбереження та економії, проводить зняття показників електролічильників, тепло лічильників і лічильників холодної води, веде облік показників та своєчасно подає дані до комунальних підприємств, які надають комунальні послуги.
цілодобово здійснює контроль за пожежним станом в адмінбудинку міської ради;
забезпечує адмінбудинок протипожежним інвентарем.
проводить обстеження будинку та споруд міської ради, а також всіх видів систем: тепло-, електро-, водопостачання, каналізації з метою визначення їх технічного стану та необхідності проведення ремонту;
організує та забезпечує проведення ремонтних робіт в будівлі міської ради із залученням підрядних організацій.
проводить закупівлю майна: меблів, канцтоварів, господарських товарів, друкованої продукції, електротоварів, інвентарю та іншого на підставі заяв.
забезпечує зберігання майна, яке не використовується;
спільно з відділом обліку та звітності апарату міської ради та її виконкому щорічно проводить інвентаризацію основних засобів і малоцінного інвентарю, що знаходиться у департаментах та відділах міської ради;
спільно з відділом обліку та звітності апарату міської ради та її виконкому здійснює передачу основного і малоцінного інвентарю та майна, в використанні якого немає потреби, в інші організації за рішенням міської ради, її виконавчого комітету;
готує документи (висновки, довідки) на списання основного та малоцінного інвентарю та іншого майна, в яких немає потреби.
проводить підготовку сесійної зали, а також фойє для проведення різноманітних заходів, забезпечення їх необхідною квітковою продукцією та іншим.
здійснює щоденний контроль за станом прапорів на адмінбудинку міської ради і флагштоках біля нього, а також їх заміну у разі потреби.
забезпечує паливно-мастильними матеріалами та запасними частинами автотранспорт міської ради, його роботу та розробляє, при необхідності, графік чергування водіїв автотранспорту.
4.2.Відділ реалізує також наступні функції:
4.2.1. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
4.2.2. Проводить роботу, пов'язану із підвищенням рівня правових знань працівників Відділу;
4.2.3. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Відділу за встановленим графіком;
4.2.4. Здійснює інші повноваження, покладені на Відділ відповідно до чинного законодавства.
4.2.5. Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Відділу на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради.
Розділ. Система взаємодії
5.1. Відділ при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
Розділ. Права Відділу
Відділ має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Відділ завдань;
6.1.2.Інформувати міського голову у разі покладання на Відділ виконання роботи, що не відноситься до функцій Відділу чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3.Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Відділом відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.4.Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.1.5.Перевіряти та контролювати дотримання працівниками міської ради встановленого порядку зберігання матеріальних цінностей, за які вони несуть матеріальну відповідальність, а також утримання їх у належному стані.
6.1.6.Отримувати від департаментів, відділів і служб міської ради заявки на придбання матеріальних цінностей за підписом керівника департаменту, відділу, служби.
Розділ. Структура Відділу
7.1.Штатний розпис Відділу затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.2.Начальник Відділу і заступник начальника Відділу та інші працівники Відділу, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.3.Посадові обов’язки працівників Відділу визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються начальником Відділу.
Розділ. Керівництво Відділом
8.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Начальник Відділу:
8.2.1. здійснює керівництво діяльністю Відділу;
8.2.2. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.5. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства;
8.2.6. відповідно до посадової інструкції, візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів;
8.3. Начальник Відділу має заступника, який відповідно до вимог чинного законодавства України, призначається і звільняється з посади міським головою.
8.4. Заступник начальника Відділу:
8.4.1. організує виконання доручень начальника Відділу;
8.4.2. здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими працівниками Відділу;
здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.5. Обов’язки начальника Відділу під час його відсутності виконує заступник начальника Відділу.
8.6.Працівники Відділу діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються начальником Відділу.
8.7. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням начальника Відділу виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.8. Посадові особи Відділу зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.9.Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.10. Посадові особи Відділу зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
Розділ. Статус Відділу
9.1.Відділ не є юридичною особою.
9.2. Майно, яке знаходиться на балансі Відділу, є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні Відділу (користуванні).
9.3. Реорганізація та ліквідація Відділу здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.4. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.5. Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.6. Місцезнаходження Відділу: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 23
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про архівний відділ Вінницької міської ради
1.Розділ. Загальні положення
1.1. Архівний відділ Вінницької міської ради є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14.січня 2011 року N85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
Архівний відділ підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків, а також підконтрольний відповідно Державному архіву області, Державному комітету архівів України /далі - Держкомархівів України/ в порядку встановленому законом.
У своїй діяльності архівний відділ міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
У здійсненні своїх повноважень органів виконавчої влади у галузі архівної справи і діловодства архівний відділ керується Законом України "Про Національний архівний фонд та архівні установи", наказами Держкомархівів України, наказами державного архіву області.
Архівний відділ керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2.Розділ. Мета архівного відділу
2.1.Архівний відділ створено з метою реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства в межах своєї компетенції, здійснення управління архівною справою і діловодством на території міста, а також для забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері архівної справи і діловодства шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, надання населенню якісних послуг.
3.Розділ. Основні завдання архівного відділу
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності архівний відділ вирішує наступні основні завдання:
3.1.1. забезпечує дотримання законодавства України про Національний архівний фонд та архівні установи;
забезпечує поповнення Національного архівного фонду документами, що мають місцеве значення, їх державної реєстрації, обліку, зберігання та використання їх інформації;
забезпечує зберігання відповідно до умов, визначених
Держкомархівів України, документів Національного архівного фонду, документів з особового складу ліквідованих підприємств, установ та організацій, що діяли (були зареєстровані) на території міста;
3.1.4. готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в.т.ч. нормативного характеру;
3.1.5. здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції відділу за встановленим графіком;
3.1.6. здійснює інші повноваження, покладені на відділ відповідно до вимог чинного законодавства.
При здійсненні повноважень відділ зобов’язаний:
3.2.1. забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2. забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3. не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ. Функції архівного відділу відповідно до завдань та повноважень
4.1.Відповідно до покладених завдань архівний відділ реалізує наступні функції:
Складає за погодженням з державним архівом області плани розвитку архівної справи в місті та забезпечує їх виконання.
4.1.2. Складає за погодженням з державним архівом області список підприємств, установ і організацій, документи яких підлягають зберіганню у відділі, готує пропозиції щодо уточнення цього списку.
4.1.3. За дорученням Держкомархівів України контролює дотримання власниками документів Національного архівного фонду вимог законодавства щодо здійснення права власності на зазначені документи.
4.1.4. Інформує державний архів області про виявлення архівних документів, що не мають власника або власник невідомий, а також про продаж документів Національного архівного фонду з метою реалізації переважного права держави на їх придбання.
4.1.5. Готує матеріали для проведення державним архівом області державної реєстрації документів Національного архівного фонду фізичних і юридичних осіб незалежно від форм власності, що перебувають у зоні комплектування відділу.
4.6. Інформує міську раду, державний архів області про факти втрати, знищення, пошкодження архівних документів, інші порушення законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи.
4.7. Організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, які належать до компетенції відділу.
4.8. Приймає на зберігання документи Національного архівного фонду від органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ і організацій міста, а також архівних документів громадян і їх об’єднань.
4.9. Організовує роботу з внесення документів до Національного архівного фонду або вилучення документів з нього фізичних осіб і юридичних осіб незалежно від форм власності, що перебувають у місті, як територіальній зоні комплектування відділу.
4.10. Контролює збирання на території міста та продаж антикварних документів.
4.11. Приймає на зберігання архівні документи з особового складу, строки зберігання яких не закінчилися, органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ організацій, що ліквідуються без визначення правонаступників і не належать до Національного архівного фонду України.
4.12. Контролює та перевіряє ведення діловодства на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у місті, як територіальній зоні комплектування відділу, незалежно від форм власності, роботу їх архівних підрозділів, умови зберігання документів у них, надає їм методичну допомогу у впровадженні прогресивних систем діловодства та зберігання документів. .
4.13. Веде зведений облік архівних документів, що зберігають органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, установи і організації - джерела комплектування відділу та документів Національного архівного фонду, що належать громадянам, подає належні відомості про них державному архіву області.
4.14. Організовує надання на договірних засадах послуг підприємствам, установам та організаціям, що перебувають у місті, як територіальній зоні комплектування відділу з науково - технічного опрацювання документів та використання їх інформації , розроблення методичних посібників з архівної справи і діловодства, підвищення кваліфікації працівників архівних підрозділів та служб діловодства підприємств, установ та організацій.
4.15. Передає за угодою до державного архіву області у визначені терміни документи Національного архівного фонду та довідковий апарат до них для постійного зберігання.
4.16. Створює і вдосконалює довідковий апарат до документів Національного архівного фонду, що зберігаються у відділі.
4.17. Інформує органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації про склад і зміст документів, що зберігаються у відділі, надає документи Національного архівного фонду для користування фізичним та юридичним особам; публікує, експонує та в іншій формі популяризує архівні документи, а також виконує інші функції, спрямовані на ефективне використання відомостей, що містяться в документах Національного архівного фонду.
4.18. Здійснює облік документів з особового складу ліквідованих підприємств, організацій та установ без правонаступників шляхом створення та удосконалення облікових баз даних.
4.19. Видає підприємствам, установам і організаціям архівні довідки, копії та витяги з документів, що зберігаються у відділі, а громадянам довідки соціально - правового характеру, а також іншим шляхом задовольняє запити юридичних і фізичних осіб, щодо використання архівної інформації.
4.20. Вивчає, узагальнює і поширює досвід роботи архівних установ.
4.21. Забезпечує облік, зберігання і охорону:
4.21.1.документів Національного архівного фонду, що нагромадились під час діяльності існуючих і тих, що діяли раніше на сучасній території міста, державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій;
4.21.2.документів Національного архівного фонду, що утворилися в процесі діяльності профспілкових, кооперативних, творчих та інших об’єднань громадян, переданих за їхньою згодою до відділу;
4.21.3.документів особового походження, що надійшли до відділу;
4.21.4.фотодокументів та аудіовізуальних документів з історії міста;
4.21.5.документів, переданих в установленому законом порядку на постійне чи тимчасове зберігання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, а також об’єднаннями громадян;
4.21.6.друкованих, ілюстрованих та інших матеріалів, що доповнюють документи відділу і використовуються для довідково - інформаційної роботи;
4.21.7.облікових документів і довідкового апарату до документів.
4.22. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
4.23. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції відділу за встановленим графіком;
4.24. Здійснює інші повноваження, покладені на відділ відповідно до чинного законодавства.
4.25. Веде сторінку відділу на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради.
Розділ. Система взаємодії
5.1.Відділ при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами і організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6. Розділ. Права архівного відділу
6.1. Відділ має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань;
6.1.2. Інформувати міського голову у разі покладання на відділ виконання роботи, що не відноситься до функцій відділу або виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач, з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3. Залучати, за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради, відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться відділом відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.4. Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.1.5. Давати в межах своїх повноважень підприємствам, установам і організаціям, що перебувають у місті, як територіальній зоні комплектування відділу, рекомендації та вказівки щодо роботи їхніх архівних підрозділів та ведення діловодства.
Надавати за плату послуги з використання фізичними та юридичними особами відомостей, що містяться в архівних документах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.05.98 р. N 639 "Про затвердження Переліку платних послуг, які можуть надаватися державними архівними установами"
Вимагати від власників документів, від часу створення яких минуло понад 50 років, або в інших випадках, передбачених законодавством, подання цих документів для організації експертизи їх цінності.
Подавати до суду позов про позбавлення власника документів Національного архівного фонду права власності на ці документи, якщо він не забезпечує їх належне збереження.
Порушувати питання про зупинення діяльності архівних установ, які не забезпечують зберігання документів Національного архівного фонду або порушують вимоги щодо державної реєстрації цих документів.
Порушувати в порядку, встановленому чинним законодавством, питання про притягнення до відповідальності працівників архівних установ, користувачів документами Національного архівного фонду та інших осіб, винних у порушенні законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи та про відшкодування ними шкоди, завданої власнику документів Національного архівного фонду або уповноваженій ним особі.
Обмежувати у випадках, передбачених законодавством, доступ до документів Національного архівного фонду, що зберігаються у відділі.
Одержувати в дарунок матеріальні цінності та кошти, обмінювати, надавати в користування на договірних засадах або позичати інвентар та інші матеріальні цінності й ресурси, а також списувати їх з балансу / за винятком архівних фондів/.
Працівники відділу мають право для виконання покладених на них службових обов’язків відвідувати архівні підрозділи і діловодні служби підприємств, установ і організацій міста незалежно від форм власності, що перебувають у місті, як територіальній зоні комплектування відділу, а також право доступу до їх документів, за винятком тих, що згідно із законодавством спеціально охороняються.
Начальник відділу без доручення діє від імені відділу, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
Розділ. Структура відділу
7.1. До складу відділу входить сектор зберігання документів Національного архівного фонду України та сектор зберігання документів з особового складу ліквідованих підприємств, організацій та установ без правонаступників.
7.2. Положення про відділ затверджуються міською радою, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Штатний розпис відділу затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4. Начальник відділу та інші працівники відділу, відповідно до вимог законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників відділу визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються начальником відділу.
7.6. Для розгляду питань, пов’язаних з проведенням попередньої експертизи цінності документів та поданням її результатів на розгляд експертно - перевірочної комісії Державного архіву області, а також інших питань, у відділі створюється експертна комісія.
7.7. Положення та персональний склад експертної комісії затверджує начальник відділу на підставі типового положення затвердженого Держкомархівів України.
Розділ. Керівництво відділом
8.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Начальник відділу:
8.2.1. здійснює керівництво діяльністю відділу;
8.2.2. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.5. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Працівники відділу діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються начальником відділу.
8.4. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням начальника відділу виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.5. Посадові особи відділу зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.6. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.7. Посадові особи відділу зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9. Розділ. Статус відділу
9.1. Відділ не є юридичною особою.
9.2. Відділ має круглу печатку з зображенням Державного герба України зі своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки зі своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться в відділі є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні відділу (користуванні)
9.4. Реорганізація та ліквідація відділу здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження відділу: м. Вінниця, вул. Сергеєва-Ценського,14.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 24
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про відділ ведення Державного
реєстру виборців м. Вінниці
1. Розділ. Загальні положення
1.1.Відділ ведення Державного реєстру виборців м. Вінниці (далі Відділ) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Відділ підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3.У своїй діяльності Відділ керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", "Про Державний реєстр виборців", "Про захист персональних даних" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Центральної виборчої комісії, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4.Відділ керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2. Розділ. Мета Відділу
2.1. Відділ утворено для ведення Державного реєстру виборців, до якого вносяться відомості про громадян України, що мають право голосу і проживають або перебувають на території міста Вінниці.
3. Розділ. Основні завдання Відділу
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності Відділ вирішує наступні завдання:
3.1.1. Ведення Реєстру, до якого вносяться відомості про громадян України, що мають право голосу і проживають або перебувають на території міста Вінниці;
3.1.2. Складення та уточнення списків виборців на виборчих дільницях;
3.1.3. Здійснює розгляд звернень виборців та прийом виборців з питань, що відносяться до компетенції Відділу за встановленим графіком;
3.1.4.Здійснює інші повноваження, покладені на Відділ відповідно до чинного законодавства;
3.1.5.Відділу заборонено збирати, вносити до Реєстру та зберігати в базі даних Реєстру відомості (персональні дані виборців), не передбачені Законом України "Про Державний реєстр виборців" .
3.2. При здійсненні повноважень Відділ зобов’язаний:
3.2.1.Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2.Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3.Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4. Розділ. Функції Відділу відповідно до завдань та повноважень
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань Відділ реалізує наступні функції:
4.1.1.Забезпечує ведення Реєстру, що передбачає проведення організаційно-правової підготовки та виконання в режимі записування таких дій:
4.1.1.1.Внесення запису про виборця до бази даних Реєстру;
4.1.1.2.Внесення змін до персональних даних Реєстру;
4.1.1.3.Знищення запису Реєстру на підставах і у спосіб, що встановлені Законом України "Про Державний реєстр виборців" та рішеннями розпорядника Реєстру, прийнятими відповідно до зазначеного Закону, з використанням візуального та автоматизованого контролю повноти та коректності персональних даних Реєстру.
4.1.2.Веде облік усіх дій щодо зміни бази даних Реєстру, в порядку та за формою, що встановлені розпорядником Реєстру;
4.1.3.Забезпечує у взаємодії з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України захист Реєстру у процесі його створення та ведення;
4.1.4.Установлює на підставі відомостей про виборчу адресу виборця номер територіального виборчого округу (зазначає закордонний виборчий округ) та номер виборчої дільниці, до яких належить виборець;
4.1.5.Надає на письмову вимогу виборця інформацію про його персональні дані, внесені до Реєстру;
4.1.6.Надсилає на виборчу адресу виборця довідку про його включення до Реєстру за формою, встановленою розпорядником Реєстру, та веде облік осіб, яким видана така довідка;
4.1.7.Проводить у разі потреби перевірку зміни персональних даних виборця, зазначених у заяві;
4.1.8.Здійснює щомісячне поновлення бази даних Реєстру;
4.1.9.Забезпечує у разі призначення виборів чи референдумів складення, уточнення та виготовлення списків виборців на виборчих дільницях відповідно до законодавства;
4.1.10.Надає в установленому порядку статистичну інформацію про кількісні характеристики виборчого корпусу на підставі відомостей Реєстру;
4.1.11.Проводить перевірку некоректних відомостей Реєстру, виявлених розпорядником Реєстру.
4.2. Відділ реалізує також наступні функції:
4.2.1. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
4.2.2. Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів про Відділ на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
4.2.3.Готує пропозиції виконкому міської ради щодо меж виборчих дільниць, центрів виборчих дільниць для проведення чергових виборів, референдумів та виносить їх на шар електронної схеми міста;
4.2.4.Веде паспорти виборчих дільниць;
4.2.5.Проводить роботу з укладання договорів на безоплатне використання приміщень для розміщення дільничних виборчих комісій.
4.2.6.Проводить роботу, пов'язану із підвищенням рівня правових знань працівників виконавчих органів міської ради, сприяє вивченню чинного законодавства, роз'яснює існуючу практику його застосування, проводить консультації з правових питань;
4.2.7.Розглядає запити та звернення виборців, а також звернення політичних партій у порядку, встановленому Законом України "Про
Державний реєстр виборців";
4.2.8.Організовує проведення нарад та інших заходів з питань, які належать до компетенції відділу.
4.2.9. Здійснює інші функції відповідно до законодавства, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
5. Розділ. Система взаємодії
5.1. Відділ при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян і окремими громадянами.
6. Розділ. Права Відділу
6.1. Відділ має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.
6.1.2.Інформувати міського голову у разі покладання на Відділ виконання роботи, що не відноситься до функцій Відділу чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів.
6.1.3. Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів.
6.1.4. Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
7. Розділ. Структура Відділу
7.1.Штатний розпис Відділу затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою, з дотриманням вимог постанови КМУ від 18.07.2007 р. N 943 "Деякі питання утворення органів (відділів) ведення та регіональних органів (відділів) адміністрування Державного реєстру виборців" із змінами.
7.2.Заступники начальника Відділу та інші працівники Відділу, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.3. Посадові обов’язки працівників Відділу визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються начальником Відділу.
8. Розділ. Керівництво Відділом Реєстру
8.1.Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Начальник Відділу:
8.2.1.Здійснює керівництво діяльністю відділу і несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань;
8.2.2. Забезпечує виконання Закону України "Про Державний реєстр виборців" у місті Вінниці;
8.2.3. Видає накази Відділу у випадках та в порядку, визначених Законом України "Про Державний реєстр виборців" та з основної діяльності, організовує і контролює їх виконання;
8.2.4.Забезпечує в межах своїх повноважень зберігання інформації з обмеженим доступом відповідно до законодавства;
8.2.5.Вносить в установленому порядку пропозиції щодо фінансового забезпечення роботи з ведення Реєстру;
8.2.6.Підписує документи, визначені Законом України "Про Державний реєстр виборців", що скріплюються печаткою Відділу;
8.2.7.Вносить в установленому порядку пропозиції стосовно притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні Закону України "Про Державний реєстр виборців";
8.2.8.Забезпечує в установленому законом порядку представництво інтересів Відділу в судах, органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами;
8.2.9.Забезпечує дотримання трудової дисципліни;
8.2.10.Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.11.Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Начальник Відділу має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.4.Заступники начальника Відділу:
8.4.1.Організовують виконання доручень начальника Відділу;
8.4.2.Здійснюють безпосередньо керівництво підпорядкованими працівниками відділу;
8.4.3.Здійснють інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.4.4.Один із заступників начальника Відділу відповідно до посадової інструкції візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів.
8.5.Обов’язки начальника Відділу під час його відсутності виконує один із заступників начальника згідно з розпорядженням міського голови.
8.6.Працівники Відділу діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються начальником Відділу.
8.7.В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням начальника Відділу виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.8.Посадові особи Відділу зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.9.Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.10.Посадові особи Відділу зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9. Розділ. Статус Відділу
9.1. Відділ є юридичною особою.
9.2. Відділ має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі Відділу є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні (користуванні) Відділу, крім обладнання, яке надане Центральною виборчою комісією в безоплатне безстрокове користування на виконання функцій ведення Реєстру.
9.4. Реорганізація та ліквідація Відділу здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету, як фінансування делегованих повноважень.
9.7. Місцезнаходження Відділу: м. Вінниця, вул. 50-річчя Перемоги, 7.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 25
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про відділ з обліку та розподілу
житла Вінницької міської ради
1.Розділ. Загальні положення
Відділ з обліку та розподілу житла Вінницької міської ради (далі Відділ) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
Відділ підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
У своїй діяльності відділ керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу” та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
Відділ керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2.Розділ. Мета відділу
Відділ створено з метою надання якісних адміністративних послуг фізичним та юридичним особам з питань поліпшення житлових умов громадян.
3.Розділ. Основні завдання відділу
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності відділ вирішує наступні завдання:
3.1.1.Здійснення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов за місцем проживання і підготовка пропозицій про розподіл і надання жилих приміщень.
3.1.2.Підготовка пропозицій по розподілу та надання житлової площі в гуртожитках, переданих підприємствами, установами, організаціями до комунальної власності територіальної громади м. Вінниці.
3.1.3.Проводить оформлення документів на поселення громадян, які потребують відселення з аварійних будинків, в квартири маневрового фонду виконкому міської ради.
3.2. При здійсненні повноважень відділ зобов’язаний:
Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці.Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи.Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ. Функції відділу відповідно до завдань та повноважень
Відповідно до покладених на нього завдань відділ реалізує наступні функції:
Опрацьовує заяви громадян про прийняття на квартирний облік у виконавчому комітеті міської ради, перевіряє відповідні документи, виносить їх на розгляд громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті міської ради.
Готує проекти рішень виконавчого комітету з питань прийняття громадян на квартирний облік, про включення до списків осіб, які користуються правом першочергового та позачергового отримання жилих приміщень.
Готує пропозиції про зняття громадян з квартирного обліку, виключення зі списків осіб, які користуються правом першочергового та позачергового отримання жилих приміщень.
На підставі поданих громадянами документів проводить щорічну перереєстрацію громадян, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання у виконавчому комітеті міської ради.
Готує проекти рішень виконавчого комітету з питань надання громадянам жилих приміщень в м. Вінниці.
Перевіряє спільні рішення адміністрацій та профспілкових комітетів підприємств, організацій установ міста про прийняття їх працівників на квартирний облік, включення до списків осіб, які користуються правом першочергового та позачергового одержання жилих приміщень, подає до виконавчого комітету пропозиції про затвердження зазначених рішень.
Оформляє та видає ордери громадянам для заселення жилих приміщень.
Визначає та оформляє право власності на жилі приміщення.
Вносить пропозиції по заселенню звільнених та незаселених кімнат в гуртожитках, переданих до комунальної власності міста.
Оформляє та видає ордери громадянам на заселення кімнат в гуртожитках, переданих до комунальної власності міста.
Готує проекти рішень виконавчого комітету про включення в маневровий фонд виконкому міської ради та виключення квартир з числа маневрового фонду виконкому міської ради.
Оформляє та видає документи на поселення громадян в квартири маневрового фонду виконкому міської ради.
Веде роз’яснення житлового законодавства службовим особам та громадянам міста, які того потребують.
Розглядає пропозиції, заяви, скарги і звернення громадян з питань, що відносяться до компетенції відділу і вживає заходи для усунення причин виникнення скарг.
Організовує та веде претензійну роботу. Представляє в установленому порядку інтереси міської ради та її виконавчого комітету і самого відділу в судах та інших органах з метою захисту їх інтересів.
Готує проекти рішень виконкому міської ради про зміну договору-найму житлових приміщень та обміну квартир в державному житловому фонді.
Відділ реалізує також наступні функції:
Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в тому числі нормативного характеру.
Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції відділу за встановленим графіком.
Здійснює інші повноваження, покладені на відділ відповідно до чинного законодавства.
5.Розділ. Система взаємодії
5.1. Відділ, при виконанні покладених на нього завдань, взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6.Розділ. Права відділу
Відділ має право:
Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Відділ завдань.
Інформувати міського голову у разі покладання на відділ виконання роботи, що не відноситься до функцій відділу чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів.
Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться відділом відповідно до покладених на нього завдань.
Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
7.Розділ. Структура відділу
Штатний розпис відділу затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
Посадові обов’язки працівників відділу визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
8.Розділ. Керівництво відділом
Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
Начальник відділу:
Здійснює керівництво діяльністю відділу.
Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни.
Видає, в межах своєї компетенції, накази, контролює їх виконання.
Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції.
Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
Без доручення діє від імені відділу, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
Обов’язки начальника відділу, на час його відсутності, виконує працівник відділу згідно з розпорядженням міського голови.
Працівники відділу діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями.
В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням начальника відділу виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
Посадові особи відділу зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
Посадові особи відділу зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9. Розділ. Статус Відділу
9.1 Відділ не є юридичною особою.
9.2. Відділ має круглу печатку зі своїм найменуванням, бланки зі своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться у Відділі, є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному користуванні Відділу.
9.4. Реорганізація та ліквідація Відділу здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження Відділу: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 26
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про відділ з питань надзвичайних ситуацій,
мобілізаційної і оборонної роботи та
режиму секретності Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
1.1. Відділ з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності Вінницької міської ради (далі - Відділ) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Відділ підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3. У своїй діяльності Відділ керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", "Про правові засади цивільного захисту", "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про оборону України", "Про державну таємницю" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням та іншими нормативними актами.
1.4. Відділ керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
Розділ. Мета Відділу
2.1. Метою Відділу є забезпечення реалізації на території міста державної політики та забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади у сфері цивільного захисту шляхом організації заходів щодо попередження, ліквідації та мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій; планування, організація і забезпечення оборонної роботи, мобілізаційної підготовки та мобілізації на території міста, а також забезпечення режиму секретності у міській раді.
Розділ. Основні завдання Відділу
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності Відділ вирішує наступні завдання:
3.1.1. Реалізація на території міста державної політики та забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади у сфері цивільного захисту.
3.1.2.Планування, організація і забезпечення оборонної роботи, мобілізаційної підготовки та мобілізації на території міста.
3.1.3.Забезпечення режиму секретності у міській раді.
3.2. При здійсненні повноважень Відділ зобов’язаний:
3.2.1. Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці.
3.2.2. Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи.
3.2.3. Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
Розділ. Функції Відділу відповідно до завдань та повноважень
4.1. Організовує в установленому порядку фінансове, матеріально-технічне, інженерне та інші види забезпечення заходів цивільного захисту.
4.2. Подає міському голові пропозиції щодо включення до проекту міського бюджету витрат на розвиток та функціонування цивільного захисту, забезпечує цільове використання виділених бюджетних коштів.
4.3. Забезпечує оперативне і повне інформування міського голови про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації і про хід її ліквідації.
4.4. Надає пропозиції органам місцевого самоврядування щодо робіт, пов'язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій, контролює готовність органів місцевого самоврядування до дій за призначенням.
4.5. Приймає участь у здійснені нагляду і контролю за виконанням вимог цивільного захисту і техногенної безпеки, заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, за станом готовності сил і засобів цивільного захисту міста до проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення надзвичайних ситуацій на території міста і об’єктах.
4.6. Приймає участь у координації діяльності органів місцевого самоврядування, служб цивільного захисту, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності і підпорядкування щодо забезпечення готовності до пошуку і рятування людей та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
4.7. Забезпечує за розпорядженням міського голови або голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайної ситуації.
4.8. Сприяє в установленому порядку наданню допомоги населенню, яке постраждало внаслідок надзвичайних ситуацій.
4.9. Надає органам місцевого самоврядування пропозиції щодо складу, місць розміщення та оснащення сил і засобів цивільного захисту.
4.10. Розробляє документи із запобігання виникненню і ліквідації можливих надзвичайних ситуацій та їх наслідків, які є обов'язковими до виконання органами управління та силами цивільного захисту міста.
4.11. Приймає участь у підготовці органів управління і сил цивільного захисту та населення до дій в умовах надзвичайних ситуацій.
4.12. Погоджує в установленому порядку питання добору і розстановки кадрів органів управління і сил цивільного захисту.
4.13. Приймає участь у заходах щодо забезпечення безпеки осіб, які залучаються до роботи у районах виникнення надзвичайних ситуацій, і збереження вантажів, що доставляються у ці райони.
4.14. Приймає участь у формуванні обсягів замовлень на матеріально-технічні засоби, необхідні для потреб органів управління і сил цивільного захисту та населення міста.
4.15. Організовує та приймає участь відповідно до законодавства у перевірках стану цивільного захисту та готовності органів управління і сил цивільного захисту на території міста.
4.16. Організовує в установленому порядку проведення навчань та тренувань з питань цивільного захисту.
4.17. Приймає участь у розробці заходів щодо проведення часткової евакуації населення із зон надзвичайних ситуацій.
4.18. Сприяє підприємствам, установам і організаціям незалежно від форми власності у створенні та веденні страхового фонду документації.
4.19. Організовує та здійснює через засоби масової інформації інформування населення щодо законодавства з питань дотримання вимог цивільного захисту, заходів, які вживаються міською радою та її виконавчим комітетом для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, та іншої інформації, пов'язаної з правовим навчанням та пропагандою з питань запобігання надзвичайним ситуаціям.
4.20. Організує розробку мобілізаційного плану, довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки.
4.21. Розробляє оперативно-мобілізаційні документі та здійснює організаційне забезпечення переведення виконавчих органів міської ради і об’єктів економіки на режим роботи в умовах особливого періоду.
4.22. Контролює створення і стан готовності спеціальних формувань, які передбачається передати до складу Збройних Сил в особливий період.
4.23. Організовує підготовку пункту управління до роботи в умовах особливого періоду.
4.24. Бере участь у розробці та контролює здійснення заходів щодо нормованого забезпечення населення міста в особливий період.
4.25. Бере участь у роботі щодо перерозподілу трудових ресурсів в особливий період, бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами, організаціями на період мобілізації і воєнний час.
4.26. Бере участь у розробці заходів щодо раціонального розміщення продуктивних сил на території міста, та використання людських, матеріальних, природних і фінансових ресурсів, а також виробничих потужностей в особливий період.
4.27. Бере участь у створенні системи інформаційного забезпечення органів місцевого самоврядування в умовах особливого періоду.
4.28. Визначає за підсумками перевірки рівень мобілізаційної готовності виконавчих органів міської ради, підприємств, установ і організацій.
4.29. Сприяє підготовці молоді до військової служби, проведенню призову на строкову військову та альтернативну службу.
4.30. Візує проекти рішень виконкому міської ради з питань підготовки молоді до служби в Збройних Силах України.
4.31. Спільно з працівниками міського військкомату бере участь в перевірках стану військового обліку та бронювання військовозобов’язаних на підприємствах і установах.
4.32. Готує міському голові звіти та інформацію про хід виконання заходів мобілізаційної та оборонної роботи.
4.33. Організовує в установленому порядку проведення навчань та тренувань з питань мобілізаційної підготовки.
4.34. Не допускає необґрунтований допуск та доступ до відомостей, що становлять державну таємницю.
4.35. Разом з іншими виконавчими органами міської ради своєчасно розробляє заходи щодо охорони державної таємниці і забезпечує їх реалізацію.
4.36. Забезпечує запровадження заходів особливого режиму діяльності під час виконання всіх видів робіт, пов’язаних з державною таємницею, та під час здійснення зовнішніх відносин.
4.37. Бере участь у службових розслідуваннях фактів розголошення державної таємниці, втрати документів і виробів, інших порушень режиму секретності та надзвичайних випадків, пов’язаних з порушенням вимог режиму секретності. Веде облік та аналіз зазначених фактів.
4.38. Бере участь у розробці розгорнутих переліків відомостей, що становлять державну таємницю, а також переліків посадових осіб, які мають право надавати носіям інформації гриф секретності, контролює своєчасність та правильність засекречування.
4.39. Організовує навчання працівників управлінь, відділів та організацій, діяльність яких пов’язана з державною таємницею.
4.40. Проводить інструктаж та здійснює профілактичні заходи щодо осіб, допущених до робіт, документів та виробів, що містять державну таємницю, організує перевірку знання ними вимог режиму секретності, веде облік їх обізнаності з державною таємницею.
4.41. Здійснює інструктажі з питань охорони державної таємниці осіб, які від’їжджають за кордон у службові відрядження та в особистих справах, а також осіб, що братимуть участь у роботі міжнародних конференцій, виставок на території України.
4.42. На підставі обґрунтованих пропозицій структурних підрозділів міської ради, разом з ними формує номенклатуру посад працівників, що підлягають оформленню на допуск, оформляє за участю кадрових служб документи на допуск працівників до цієї інформації.
4.43. Контролює дотримання порядку доступу працівників до відомостей, що становлять державну таємницю, перевіряє відповідність форми їх допуску.
4.44. Погоджує розпорядження міського голови та накази керівників виконавчих органів міської ради щодо призначення осіб на посади, внесені до номенклатури посад працівників, які підлягають оформленню на допуск до державної таємниці.
4.45. Разом з кадровою службою забезпечує укладання трудових договорів з працівниками, діяльність яких пов’язана з державною таємницею, та оформляє зобов’язання громадянина України у зв’язку з допуском до державної таємниці.
4.46. Бере участь у підготовці матеріалів для висновків державних експертів з питань таємниць щодо обізнаності з державною таємницею громадян, які мають чи мали допуск до таємниці.
4.47. Розробляє разом з іншими підрозділами перспективні та поточні плани заходів щодо вирішення окремих питань забезпечення режиму секретності, організовує та веде секретне діловодство.
4.48. Готує документи для одержання спеціального дозволу на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею.
4.49. Веде облік сейфів, металевих шаф та ключів від них, у яких дозволено постійно або тимчасово зберігати документи, що містять державну таємницю, печатки і штампи міської ради, а також контролює виготовлення, стан обліку, зберігання, порядок видачі та використання бланків службових посвідчень, печаток, штампів, металевих або мастикових печаток з індивідуальними обліковими номерами.
4.50. Контролює використання розмножувальної техніки та порядок розмноження документів.
4.51. Бере участь у проведенні атестації працівників, які мають доступ до державної таємниці.
4.52. Здійснює перевірку стану і організації роботи з питань захисту державної таємниці у виконавчих органах міської ради та підприємствах, де замовником робіт є міська рада, дає їм відповідні рекомендації.
4.53. Здійснює перевірки дотримання режиму секретності на робочих місцях працівників, що мають допуск до державної таємниці.
4.54. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в тому числі нормативного характеру.
4.55. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Відділу за встановленим графіком.
4.56. Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Відділу, на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради.
4.57. Організовує проведення засідань координаційних рад, комітетів, комісій та інших заходів з питань, які належать до компетенції Відділу.
4.58. Здійснює інші повноваження, покладені на Відділ відповідно до чинного законодавства.
Розділ. Система взаємодії
5.1. Відділ при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
Розділ. Права Відділу
6.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Відділ завдань.
6.2. Інформувати міського голову у разі покладання на Відділ виконання роботи, що не відноситься до функцій Відділу чи виходить за їх межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів.
6.3. Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних та інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Відділом відповідно до покладених на нього завдань.
6.4. Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.5. В установленому порядку залучати до проведення заходів, пов'язаних із запобіганням та виникненням надзвичайних ситуацій, сили і засоби підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і підпорядкування.
6.6. Організовувати перевірки стану цивільного захисту та готовності органів управління і сил цивільного захисту підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і підпорядкування, із залученням фахівців відповідних контролюючих органів, розташованих на території міста.
6.7. Організовувати перевірки рівня мобілізаційної готовності виконавчих органів міської ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і підпорядкування, із залученням фахівців відповідних контролюючих органів, розташованих на території міста.
6.8. Начальник Відділу без доручення діє від імені Відділу, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
Розділ. Структура Відділу
7.1. Штатний розпис Відділу затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.2. Посадові обов’язки працівників Відділу визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються начальником Відділу.
Розділ. Керівництво Відділом
8.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2.Начальник Відділу:
8.2.1. здійснює керівництво діяльністю Відділу;
8.2.2. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на Відділ завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів;
8.2.5. інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.6. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Обов'язки начальника Відділу під час його відсутності виконує один із головних спеціалістів згідно з розпорядженням міського голови.
8.4. Працівники Відділу:
8.4.1. Діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються начальником Відділу;
8.4.2. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням начальника Відділу виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.4.3. Посадові особи Відділу зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.4.4. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.4.5. Посадові особи Відділу зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
Розділ. Статус Відділу
9.1. Відділ не є юридичною особою.
9.2. Відділ має круглу печатку зі своїм найменуванням, бланки зі своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться у Відділі, є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні (користуванні) Відділу.
9.4. Реорганізація та ліквідація Відділу здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження Відділу: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 27
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про відділ оперативного реагування "Цілодобова варта"
Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
1.1. Відділ оперативного реагування "Цілодобова варта" Вінницької міської ради (далі Відділ) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Відділ підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3. У своїй діяльності Відділ керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Відділ керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2. Розділ. Мета відділу
2.1. Метою відділу оперативного реагування "Цілодобова варта" є забезпечення оперативного реагування на звернення членів територіальної громади, сприяння та співпраці з підприємствами і установами міста незалежно від їх форм власності та комунальними підприємствами підпорядкованими міській раді у попередженні і ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій, контроль за виконанням порушених у зверненнях питань з метою надання населенню якісних послуг що стосуються всіх сфер життєдіяльності міста, як однієї зі складових функціонування ефективної системи управління містом.
3. Розділ. Основні завдання відділу
3.1. Для досягнення мети в своїй діяльності Відділ вирішує наступні завдання:
3.1.1. забезпечує цілодобовий прийом звернень громадян в телефонному режимі, проводить реєстрацію в електронній базі даних, передає в відповідні організації та здійснює контроль за належним виконанням;
3.1.2. проводить прийом, реєстрацію, розгляд та здійснює контроль за виконанням повторних звернень громадян, які надійшли на відділ по телефону "Гарячої лінії";
3.1.3. проводить постійний аналіз та узагальнення звернень громадян, які надходять по аварійних ситуаціях в базі даних "Диспетчер" та звернень, які надходять на "Гарячу лінію" (повторних);
3.1.4. взаємодіє та співпрацює з аварійними та диспетчерськими службами з метою попередження та ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій;
3.1.5. постійно проводить роботу по покращенню спілкування з мешканцями міста під час прийому звернень та наданню роз’яснювальної інформації;
3.1.6. підтримує в постійній готовності комплекс апаратури оповіщення та проводить попереджувальну і роз’яснювальну роботу, щодо загрози чи виникнення аварій або надзвичайних ситуацій;
3.1.7. надає екстрену, ефективну психологічну допомогу мешканцям міста, які знаходяться в кризовому стані по "Телефону Довіри";
3.1.8. готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
3.1.9. здійснює інші повноваження, покладені на Відділ відповідно до чинного законодавства;
3.2. при здійсненні повноважень Відділ зобов’язаний:
3.2.1. забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2. забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3. не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4. Розділ. Функції відділу відповідно до завдань та повноважень
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань, відділ реалізує наступні функції:
4.1.1. цілодобово проводить прийом та реєстрацію звернень в електронній базі даних "Диспетчер", що стосуються аварійних та надзвичайних ситуацій по місту;
4.1.2. через інформаційно-комунікаційні системи бази даних "Диспетчер" передає звернення відповідним організаціям для виконання;
4.1.3. забезпечує організацію роботи усіх диспетчерських служб комунальних підприємств міста в єдиній базі даних "Диспетчер";
4.1.4. доповідає керівникам виконавчих органів міської ради про виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій в телефонному режимі;
4.1.5. здійснює контроль за належним виконанням звернень громадян, зафіксованих в базі даних "Диспетчер", та при необхідності перевіряє в телефонному режимі стан виконання у заявника;
4.1.6. забезпечує своєчасне доведення змісту звернень громадян, які звернулись по телефону "Гарячої лінії", до посадових осіб структурних підрозділів міської ради та її виконкому, підприємств, установ, організацій, що входять до сфери управлінь виконавчих органів міської ради;
4.1.7. отримує від структурних підрозділів міської ради та її виконкому, підприємств, установ, організацій, що входять до сфери управлінь виконавчих органів міської ради інформацію за результатами розгляду звернень;
4.1.8. повідомляє громадянам результати розгляду їх звернень;
4.1.9. у разі необхідності проводить перевірку виконання порушених у зверненнях питань виїздом на місце;
4.1.10. щоденно проводить моніторинг виконання звернень в базі даних "Диспетчер" на внутрішньому порталі міської ради;
4.1.11. щоденно проводить моніторинг виконання звернень, які надійшли по телефону "Гарячої лінії";
4.1.12. готує довідки, звіти, інформаційні і аналітичні дані, доповідні записки з питань роботи відділу та подає пропозиції, щодо удосконалення роботи посадовим особам відповідних структурних підрозділів;
4.1.13. щотижнево, щомісячно та щорічно звітує на нарадах перед керівництвом міста стосовно своєчасного та якісного виконання робіт підприємствами міста;
4.1.14. забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції відділу на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
4.1.15. ефективно використовує можливості комп’ютерної техніки, працює для організації роботи в єдиній електронній базі даних "Диспетчер" спільно з комунальними підприємствами міста;
4.1.16. організовує зустрічі диспетчерів підприємств міста для ознайомлення з методами роботи, обміну інформацією та обговорення проблемних питань щодо співпраці та коректного спілкування;
4.1.17. проводить обговорення та аналіз записів розмов по ситуаціях, які виникають при прийомі звернень;
4.1.18. проводить консультації та тренінги з метою удосконалення методики спілкування при прийомі звернень громадян;
4.1.19. проводить щоденні, щомісячні, щоквартальні та щорічні перевірки роботи комплексу системи оповіщення, радіотрансляційної мережі та електросирен згідно графіка;
4.1.20. попереджує населення шляхом виходу в ефір через комплекс апаратури оповіщення про виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій;
4.1.21. роз’яснює мешканцям правила поведінки після отримання штормового попередження та дій при ускладненнях погодних умов;
4.1.22. цілодобово проводить психологічне та інформаційне консультування по "Телефону Довіри" різних категорій населення, які потребують психологічної або інформаційно-консультативної допомоги;
4.1.23. здійснює переадресації (направлення) абонентів, при потребі, до інших фахівців та служб, організацій та установ, які працюють у соціальній сфері, є компетентними у даній проблемі та більш кваліфіковано можуть задовольнити їхні запити.
Розділ. Система взаємодії
5.1.Відділ при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6. Розділ. Права Відділу
6.1. Відділ має право:
6.1.1. Начальник відділу без доручення діє від імені відділу, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами;
6.1.2.Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Відділ завдань;
6.1.3. Інформувати міського голову у разі покладання на Відділ виконання роботи, що не відноситься до функцій Відділу чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.4. Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Відділом відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.5. Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
7. Розділ. Структура Відділу
7.1. До складу Відділу можуть входити сектори, які очолюють завідувачі секторів.
7.2. Положення про сектори Відділу затверджуються начальником Відділу, за погодженням з заступником міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
7.3. Штатний розпис Відділу затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4. Начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники Відділу, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників Відділу визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються начальником Відділу.
Розділ. Керівництво Відділом
8.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Начальник Відділу:
8.2.1. здійснює керівництво діяльністю Відділу;
8.2.2. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.5. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Начальник Відділу має заступників, які відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на конкурсних засадах міським головою і звільняються з посади міським головою.
8.4. Заступник начальника Відділу:
8.4.1. організує виконання доручень начальника Відділу;
8.4.2. здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами Відділу;
8.4.3. здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.4.4.Один з заступників начальника Відділу відповідно до посадової інструкції при відсутності начальника Відділу візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів;
8.5. Обов’язки начальника Відділу під час його відсутності виконує заступник начальника згідно з розпорядженням міського голови.
8.6. Працівники Відділу діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються начальником Відділу.
8.7. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням начальника Відділу виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.8. Посадові особи Відділу зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.9. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.10. Посадові особи Відділу зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9. Розділ. Статус Відділу
Відділ не являється юридичною особою.
Відділ має круглу печатку із своїм найменуванням, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться у відділі є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні (користуванні).
9.4. Реорганізація та ліквідація Відділу здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження Відділу: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 28
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Відділ у справах сім’ї, молоді
та туризму Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
1.1. Відділ у справах сім’ї, молоді та туризму Вінницької міської ради (далі Відділ) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Відділ підзвітний і підконтрольний Вінницькій міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3. У своїй діяльності Відділ керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", "Про туризм" та іншими Законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, Указом Президента України "Про заходи щодо поліпшення становища багатодітних сімей", постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Відділ керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
Розділ. Мета Відділу
2.1.Метою Відділу є створення умов для самореалізації молоді та підлітків, активного їх залучення до суспільного життя територіальної громади міста, організації змістовного дозвілля за місцем проживання та у місцях масового відпочинку, підвищення статусу сім’ї та ролі жінок, а також забезпечення розвитку туризму, покращення якості туристичних послуг, підвищення іміджу міста на всеукраїнському і міжнародному ринку туристичних послуг.
Розділ. Основні завдання Відділу
Для досягнення мети своєї діяльності Відділ вирішує наступні завдання:
Розбудова системи роботи з сім’ями, підлітками та молоддю за місцем проживання та у місцях масового відпочинку, залучення молоді до суспільно-громадського життя міста, підвищення патріотизму молоді до свого міста.
Реалізація сучасної політики держави у сфері створення сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї, підвищення її життєвого рівня, посилення ролі сім’ї, як первинного осередку суспільства.
Забезпечення розвитку туризму, стимулювання в’їзного та внутрішнього туризму, активізація ефективного використання туристичного потенціалу міста Вінниці, підвищення якості надання туристичних послуг для вінничан та гостей міста.
3.2. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.
3.3. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Відділу за встановленим графіком.
3.4. Здійснює інші повноваження, покладені на Відділ відповідно до чинного законодавства.
3.5. При здійсненні повноважень Відділ зобов’язаний:
3.5.1. забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.5.2. забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.5.3. не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
Розділ. Функції Відділу відповідно до завдань та повноважень
Відповідно до покладених на нього завдань Відділ реалізує наступні функції.
4.1.1.організовує і проводить культурно-масові, освітньо-виховні заходи серед широких верств населення, залучає їх до занять фізкультурою, забезпечує пропаганду здорового стилю життя;
4.1.2. приймає участь у організації оздоровлення, відпочинку і дозвілля дітей та молоді;
4.1.3.забезпечує організацію та приймає участь у проведенні олімпіад, спартакіад, конкурсів, турнірів, виставок, фестивалів творчості, конференцій, форумів, інших заходів, спрямованих на підвищення культурно-освітнього рівня дітей і молоді;
4.1.4.сприяє відкриттю і розвитку сучасних гуртків з інтерактивними, творчими, розвиваючими програмами для дітей та молоді;
4.1.5. залучає в установленому порядку дитячі, молодіжні, оздоровчі, інші громадські та благодійні організації до реалізації програм, спрямованих на поліпшення становища дітей та молоді, організації змістовного дозвілля;
4.1.6.розробляє і забезпечує разом з іншими органами виконавчої влади заходи, направлені на зменшення негативних проявів в молодіжному середовищі, підвищення соціального і культурного рівня молоді;
4.1.7.співпрацює в межах своєї компетенції з вищими, загальноосвітніми, професійно-технічними та спеціальними навчальними закладами, органами студентського і учнівського самоврядування, громадськими організаціями і творчими спілками;
4.1.8.розробляє і забезпечує разом з іншими органами виконавчої влади виконання заходів, направлених на поліпшення становища сімей, жінок;
4.1.9.сприяє впровадженню заходів та акцій з пропаганди найкращих європейських культурних сімейних цінностей та національних українських сімейних традицій;
4.1.10.вивчає, узагальнює та поширює передовий досвід роботи з питань сім’ї, проводить з цією метою методичні і науково-практичні семінари, конференції та інші інформаційно-освітні заходи;
4.1.11.готує інформаційно-аналітичні, статистичні матеріали, організовує проведення досліджень становища сім’ї;
4.1.12.залучає в установленому порядку жіночі громадські організації до реалізації програм, спрямованих на поліпшення становища сімей, організації змістовного дозвілля;
4.1.13.організовує та сприяє розвитку системи інформаційно-рекламного забезпечення з питань туризму та розвитку туристичної інфраструктури;
4.1.14.організовує та бере участь у туристичних ярмарках, виставках, фестивалях, зльотах, видає та розповсюджує рекламно-інформаційні матеріали (багатомовні буклети, брошури, путівники, листівки, електронні диски, довідники, карти-схеми, інтернет-матеріали, інтернет-сайти, відео-матеріали, інше) про місто, туристичні об’єкти, готелі, підприємства туристичної інфраструктури, туристичні атракції і фестивалі з метою висвітлення туристичного потенціалу міста;
4.1.15.вживає заходів щодо розширення міжнародного туризму, подає в установленому порядку пропозиції щодо укладання міжнародних договорів з питань співробітництва в галузі туризму та забезпечує їх реалізацію, бере участь у міжнародних програмах розвитку туризму, обміну між містами-побратимами;
4.1.16.приймає участь у вирішенні програм транспортного обслуговування туристів, подає пропозиції щодо облаштування туристичної інфраструктури;
4.1.17.організовує туристично-краєзнавчі та інформаційно-туристичні заходи для населення;
4.1.18.вивчає, узагальнює та поширює передовий досвід в галузі туризму, проводить методичні і науково-практичні семінари, конференції, інші заходи щодо обміну досвідом з питань туристичної діяльності;
4.1.19.аналізує та узагальнює практику роботи підприємств та організацій туристичної індустрії усіх форм власності;
4.1.20.вживає в межах своєї компетенції заходи щодо створення ефективної системи туристичної і екскурсійної діяльності, розвитку нових видів туризму, сприяє розробці нових туристичних маршрутів;
4.1.21.сприяє забезпеченню внутрішньої конвертованості туристичних послуг шляхом підвищення їх якості та розширення асортименту з метою задоволення потреб як внутрішнього, так і іноземного туризму, поліпшення умов обслуговування туристів;
4.1.22.приймає участь у організації приміських зон короткочасного відпочинку, створенні нових рекреаційних зон місцевого значення;
4.1.23.координує діяльність підприємств, установ та організацій усіх форм власності, санаторіїв, пансіонатів, баз відпочинку, інших закладів оздоровлення і відпочинку відповідно до компетенції, в межах та порядку, визначеному чинним законодавством;
4.1.24.представляє туристичний продукт Вінниці на туристичних ярмарках, фестивалях, виставках, салонах.
Відділ реалізує також наступні функції:
Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Відділу на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
Здійснює координаційну роботу підприємств, що належать до комунальної власності, аналізує результати господарської діяльності, готує пропозиції та заходи щодо їх ефективності роботи згідно компетенції Відділу;
Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Відділу за встановленим графіком;
Організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, які належать до компетенції Відділу;
Здійснює інші повноваження, покладені на Відділ відповідно до чинного законодавства.
Розділ. Система взаємодії
5.1.Відділ при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
Розділ. Права Відділу
Відділ має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Відділ завдань;
6.1.2. Інформувати міського голову у разі покладання на Відділ виконання роботи, що не відноситься до функцій Відділу чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3. Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться Відділом відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.4. Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
Розділ. Структура Відділу
7.1. Штатний розпис Відділу затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.2. Працівники Відділу, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.3. Посадові обов’язки працівників Відділу визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються начальником Відділу.
Розділ. Керівництво Відділом
8.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Начальник відділу:
8.2.1. Здійснює керівництво діяльністю Відділу;
8.2.2. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.4. Без доручення діє від імені Відділу, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами;
8.2.5. Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.6. Візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів;
8.2.7. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Начальник Відділу має заступника, який відповідно до вимог чинного законодавства України, призначається і звільняється з посади міським головою.
8.4. Заступник начальника Відділу:
8.4.1. Організує виконання доручень начальника Відділу;
8.4.2. Здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією;
8.4.3. Виконує обов’язки начальника Відділу під час його відсутності згідно з розпорядженням міського голови.
8.5. Працівники Відділу діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються начальником Відділу.
8.6. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням начальника Відділу виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.7. Посадові особи Відділу зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.8. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.9. Посадові особи Відділу зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
Розділ. Статус Відділу
Відділ є юридичною особою.
Відділ має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
Майно, яке знаходиться на балансі Відділу є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні Відділу.
Реорганізація та ліквідація Відділу здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету.
Місцезнаходження Відділу: м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 29
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про секретаріат Вінницької міської ради
Розділ. Загальні положення
1.1. Секретаріат Вінницької міської ради (надалі - секретаріат ради) є самостійним підрозділом організаційного, методичного та технічного забезпечення діяльності Вінницької міської ради, її постійних комісій та депутатських груп, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2. Секретаріат ради підзвітний і підконтрольний міській раді, міському голові та секретарю міської ради.
1.3. У своїй діяльності секретаріат ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, Регламентом Вінницької міської ради, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Секретаріат ради керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
Розділ. Мета секретаріату ради
2.1. Метою секретаріату ради є здійснення ефективного організаційного, методичного та технічного забезпечення діяльності міської ради.
Розділ. Основні завдання секретаріату ради
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності секретаріат ради вирішує наступні основні завдання:
3.1.1. Забезпечення якісної підготовки та проведення сесій міської ради;
3.1.2.Створення умов для належного здійснення повноважень депутатів по відношенню до виборців та їх участі в роботі постійних комісій;
3.1.3.Забезпечення обліку, контролю і зберігання документів міської ради та атрибутів депутатської діяльності;
3.1.4. Підготовка проектів актів міської ради, її органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
3.1.5. Проведення роботи, пов’язаної із підвищенням рівня правових знань працівників секретаріату ради, сприяння вивчення чинного законодавства, роз’яснення існуючої практики його застосування, проведення консультацій з правових питань;
3.1.6. Здійснення розгляду звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції секретаріату ради за встановленим графіком;
3.1.7. Здійснення інших повноважень, покладених на секретаріат ради відповідно до чинного законодавства.
3.2. При здійсненні повноважень секретаріат ради зобов’язаний:
3.2.1. Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2. Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3. Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
Розділ. Функції секретаріату ради відповідно до завдань та повноважень
4.1. Відповідно до покладених на нього завдань секретаріат ради реалізує наступні функції:
4.1.1. Готує розпорядження міського голови щодо скликання сесії міської ради;
4.1.2. Готує та подає до редакції газети "Вінницька газета" оголошення про скликання сесії міської ради;
4.1.3. Інформує депутатів міської ради щодо дати, часу та місця проведення сесії міської ради;
4.1.4. Спільно з головами постійних комісій розробляє графік засідань постійних комісій міської ради (перед кожним пленарним засіданням міської ради) та доводить його до відома депутатів, заступників міського голови та структурних підрозділів міської ради, питання яких включені до проекту порядку денного сесії;
4.1.5. Інформує секретаря міської ради щодо можливості проведення сесії у правомочному складі, а також доповідає йому щодо причин, які унеможливлюють присутність депутатів на пленарному засіданні;
4.1.6.Здійснює прийом проектів рішень міської ради та документів, що долучаються до них від структурних підрозділів міської ради, депутатів та інших виконавців;
4.1.7. Визначає черговість формування матеріалів для розгляду на сесії;
4.1.8. Формує проекти порядку денного сесій міської ради;
4.1.9. Здійснює нумерування копій проектів рішень міської ради та формування сесійних матеріалів відповідно до проекту порядку денного;
4.1.10. Готує проект регламенту роботи пленарних засідань міської ради;
4.1.11.Забезпечує своєчасне доведення сесійних матеріалів до депутатів міської ради (в тому числі в електронному вигляді);
4.1.12.Узагальнює пропозиції та рекомендації постійних комісій щодо сесійних матеріалів та доводить дану інформацію до секретаря міської ради;
4.1.13. Перед початком роботи сесії здійснює реєстрацію депутатів міської ради;
4.1.14. За необхідністю забезпечує надання депутатам додаткових матеріалів, необхідних при розгляді окремих питань;
4.1.15. Напередодні сесії та перед її початком здійснює системне адміністрування програмного та технічного забезпечення електронної системи голосування "Віче", яка встановлена в залі засідань міської ради; 4.1.16. Здійснює ведення електронного запису сесії, подальше його збереження та архівування на магнітних носіях;
4.1.17.Здійснює мультимедійний супровід доповідачів та виступаючих ( за необхідності) на сесії;
4.1.18. Формує для міського голови та секретаря міської ради проекти рішень в електронному варіанті для перегляду їх на сесії;
4.1.19. Інформує секретаря міської ради щодо присутності на пленарному засіданні депутатів міської ради, що входять до складу лічильної комісії та секретаріату;
4.1.20. Готує листи до виконавчих органів, постійних комісій міської ради щодо їх пропозицій до плану роботи міської ради та здійснює аналіз їх відповідей;
4.1.21. Вносить пропозиції секретарю міської ради щодо плану роботи та готує проект рішення міської ради про план роботи міської ради на наступний рік;
4.1.22. Доводить рішення міської ради про план роботи міської ради до виконавчих органів, постійних комісій та забезпечує контроль за його виконанням;
4.1.23. В кінці поточного року здійснює аналіз щодо виконання плану роботи міської ради та разом з підготовкою плану роботи міської ради на наступний рік готує проект звіту щодо його виконання.
4.1.24. Сприяє депутатам міської ради в підготовці звернень, запитів та інших поточних документів;
4.1.25. Готує організаційно-методичні, інструктивні та інші матеріали для проведення заходів, пов’язаних з підвищенням фахового рівня депутатів міської ради;
4.1.26. Готує пропозиції щодо вдосконалення правотворчої діяльності міської ради;
4.1.27. Забезпечує сприяння депутатам міської ради в організації проведення прийому громадян у виборчих округах "Депутатських днів" та узагальнює інформацію за підсумками їх проведення;
4.1.28. Надає допомогу в організації та здійсненні підготовки рішень по депутатських запитах;
4.1.29. Організовує всебічне сприяння депутатам міської ради у виконанні отриманих ними доручень виборців;
4.1.30. Аналізує участь депутатів міської ради у роботі пленарних засідань та засідань постійних комісій;
4.1.31. Допомагає депутатам міської ради в підбірці необхідної літератури та періодичної преси, необхідних для депутатської діяльності;
4.1.32. Допомагає головам постійних комісій у формуванні порядків денних засідань комісій, підготовці рекомендацій, висновків та звітів про роботу постійних комісій;
4.1.33. Забезпечує членів постійних комісій необхідними матеріалами щодо розгляду питань порядку денного засідань постійних комісій;
4.1.34. Забезпечує участь доповідачів та відповідальних осіб в засіданнях постійних комісій;
4.1.35. Доводить до виконавців проектів рішень висновки та рекомендації постійних комісій з розглянутих ними питань;
4.1.36. Формує папки з рішеннями міської ради, які знаходяться на контролі постійних комісій (по кожній комісії окремо).
4.1.37.Здійснює роботу по контролю за виконанням рішень міської ради, вносить пропозиції постійним комісіям з даного питання та організовує підготовку проектів рішень міської ради щодо зняття з контролю рішень міської ради;
4.1.38. Організовує доопрацювання прийнятих міською радою рішень міської ради;
4.1.39. Забезпечує ведення нумерації рішень міської ради;
4.1.40. Перевіряє відповідність копій рішень та витягів з рішень міської ради, а також витягів з протоколів пленарних засідань міської ради з їх оригіналами та здійснює їх засвідчення;
4.1.41. Доводить рішення міської ради до виконавців;
4.1.42. Опрацьовує критичні зауваження та пропозиції, висловлені депутатами під час пленарних засідань міської ради, доводить їх до виконавців та здійснює контроль за їх реалізацією;
4.1.43. Здійснює контроль за реалізацією протокольних доручень міського голови, висловлених на пленарних засіданнях міської ради;
4.1.44. Готує відповіді на листи і звернення щодо надання копій рішень міської ради, витягів з них, витягів з протоколів сесій міської ради, засідань постійних комісій, за наслідками розгляду питань на сесіях міської ради, засіданнях постійних комісій та щодо прийняття окремих рішень;
4.1.45. Забезпечує ведення протоколів пленарних засідань міської ради та їх оформлення;
4.1.46.Формує комплекти копій протоколів та рішень міської ради для надання виконавчому комітету міської ради та прокуратурі міста, а також необхідні копії документів для вищестоящих органів;
4.1.47. Веде статистичну звітність з питань, що належать до компетенції секретаріату ради;
4.1.48. Веде облік місцевих ініціатив, що надходять до міської ради;
4.1.49. Оформляє посвідчення та облікові картки депутатів міської ради та їх помічників, веде їх облік та організовує списання;
4.1.50. Готує до видачі та організовує списання нагрудних знаків для депутатів міської ради;
4.1.51. Формує номенклатуру справ секретаріату ради та документи у справи для передачі на зберігання в архівний відділ міської ради;
4.1.52. Здійснює підготовку, збереження та облік видачі бланків міської ради, рішень та витягів з рішень міської ради;
4.1.53.Здійснює збереження оригіналів рішень та документів, що долучаються до них, протоколів пленарних засідань міської ради протягом 5 років, після спливу яких передає документи на подальше збереження до архівного відділу міської ради;
4.1.54.Здійснює збереження фонограм сесії, записаних на магнітній стрічці, які після 1 року зберігання передаються по акту прийому-передачі завідуючому складом господарського відділу апарату міської ради та її виконкому;
4.1.55. Здійснює збереження книг з протоколами засідань постійних комісій міської ради, які по завершенню повноважень ради разом з картками обліку депутатів міської ради передаються на зберігання в архівний відділ міської ради;
4.1.56. Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції секретаріату ради на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
4.1.57. Здійснює контроль щодо забезпечення роботи автоматизованої системи голосування "Віче", а також перевірку проектів рішень та інших матеріалів, які вводяться в електронну базу даних автоматизованої системи голосування "Віче".
5.Розділ. Система взаємодії
5.1.Секретаріат ради при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян.
6.Розділ. Права секретаріату ради
6.1.Секретаріат ради має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на секретаріат ради завдань;
6.1.2.Інформувати міського голову або секретаря міської ради у разі покладання на секретаріат ради виконання роботи, що не відноситься до функцій секретаріату ради чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3.Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться секретаріатом ради відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.4.Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
7.Розділ. Структура секретаріату ради
7.1.До складу секретаріату ради можуть входити відділи, які очолюють начальники відділів.
7.2. Положення про відділи секретаріату ради затверджується секретарем міської ради.
7.3. Штатний розпис секретаріату ради затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4.Начальники відділів та інші працівники секретаріату ради, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників секретаріату ради визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються секретарем міської ради.
8.Розділ. Керівництво секретаріату ради
8.1. Секретаріат ради очолює завідувач, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2.Завідувач секретаріату ради:
8.2.1. Здійснює керівництво діяльністю секретаріату ради;
8.2.2. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.3. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Обов’язки завідувача секретаріату під час його відсутності виконує начальник відділу діловодства і контролю, а при його відсутності інша посадова особа, згідно з розпорядженням міського голови.
8.4. Працівники секретаріату ради діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються секретарем ради.
8.5. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням завідувача секретаріату ради виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.6. Посадові особи секретаріату ради зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.7. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.
8.8. Посадові особи секретаріату ради зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9.Розділ . Статус секретаріату ради
9.1. Секретаріат ради не є юридичною особою.
9.2. Ведення бухгалтерського та кадрового обліку і звітності секретаріату ради здійснюється апаратом ради та її виконкому.
9.3. Оплата праці працівників секретаріату ради здійснюється відповідно до вимог, передбачених для оплати праці працівників самостійних управлінь міської ради.
9.4. Для засвідчення рішень міської ради та інших вихідних документів відділ діловодства і контролю секретаріату ради має круглу печатку зі своїм найменуванням та штамп з написом: "Головний спеціаліст відділу діловодства і контролю", а також штамп з написом: "Секретаріат" для вхідної кореспонденції.
9.5. Реорганізація та ліквідація секретаріату ради здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.6. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.7. Секретаріат ради утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.8. Місцезнаходження секретаріату ради: м. Вінниця, вул. Соборна,59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 30
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про службу у справах дітей Вінницької міської ради
1. Розділ. Загальні положення
1.1.Служба у справах дітей Вінницької міської ради (далі служба) є виконавчим органом Вінницької міської ради, яка створена відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2.Служба підзвітна і підконтрольна міській раді, підпорядкована виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3.У своїй діяльності служба керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей", "Про охорону дитинства", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Служба керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2.Розділ. Мета діяльності служби
2.1. Метою служби є забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері захисту прав, свобод і законних інтересів дітей міста шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, надання населенню якісних послуг.
3.Розділ. Основні завдання служби
Для досягнення мети своєї діяльності служба вирішує наступні завдання:
3.1.1. Розробляє і здійснює самостійно або разом з відповідними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадськими організаціями заходи щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.
3.1.2. Координує зусилля місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності.
3.1.3. Здійснює функції щодо опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, та іншими особами.
3.1.4. Здійснює ведення Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Діти" (ЄІАС "Діти").
3.1.5. Готує пропозиції щодо проведення заходів, спрямованих на покращення захисту прав, свобод і законних інтересів дітей міста та профілактику негативних явищ у цій сфері.
3.1.6. Здійснює інші повноваження, покладені на службу, відповідно до чинного законодавства.
При здійсненні повноважень служба зобов’язана:
3.2.1. Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці.
3.2.2. Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи.
3.2.3. Не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ "Функції служби відповідно до завдань та повноважень"
4.1.Відповідно до покладених на неї завдань, служба реалізує наступні функції:
4.1.1. Розробляє і здійснює самостійно або разом з відповідними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадськими організаціями заходи щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.1.2. Надає органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям незалежно від форм власності, громадським організаціям, громадянам практичну та методичну допомогу, консультації з питань соціального захисту дітей.
4.1.3. Забезпечує ведення державної статистики щодо дітей відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів.
4.1.4. Здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей, які проживають в складних життєвих обставинах у батьків, що не забезпечують належних умов виховання.
4.1.5. Веде облік дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які залишились без піклування батьків, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок).
4.1.6. Координує зусилля місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності.
4.1.7. Здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форм власності, які функціонують на території м. Вінниці.
4.1.8. Веде справи та координує діяльність стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.
4.1.9. Готує та представляє на засіданні опікунської ради матеріали щодо батьків, які неналежним чином виконують обов’язки по вихованню та утриманню дітей, позбавлення громадян батьківських прав, відібрання дітей без позбавлення їх батьківських прав, поновлення громадян у батьківських правах, повернення батькам відібраних дітей, скасування усиновлення, визнання його недійсним, визначення місця проживання дитини, спорів, пов’язаних з вихованням дітей, захистом майнових (житлових) прав дітей, зміною прізвища або реєстрацією народження дитини, надання повної цивільної дієздатності неповнолітній особі, надання згоди на проведення психіатричного огляду та госпіталізацію дитини до психіатричного закладу, направлення дитини на тимчасове утримання до дитячого закладу.
4.1.10. Готує та подає суду письмові висновки щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним та інші висновки, передбачені чинним законодавством України.
4.1.11. Готує проекти рішень виконкому щодо згоди або заперечення на відчуження нерухомого майна ( в т.ч. житла) та іншого майна, власником якого є дитина або право користування яким має дитина, направлення дітей в державні інтернатні установи, зміну прізвища дитини, реєстрацію дитини в органах ДРАЦС, надання дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, статусу, при втраті дитиною-сиротою та дитиною, позбавленою батьківського піклування, статусу, надання повної цивільної дієздатності неповнолітній особі, надання згоди на проведення психіатричного огляду та госпіталізацію дитини до психіатричного закладу, визначення порядку участі одного з батьків у вихованні дитини, створення прийомної сім’ї, призначення опікунами/піклувальниками, звільнення від обов’язків опікуна /піклувальника, припинення опіки/піклування та інші, які стосуються захисту прав дітей.
4.1.12. Здійснює діяльність, спрямовану на виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню дітьми правопорушень, а також діяльність та позитивний вплив на поведінку окремих дітей в сім’ї, на підприємстві, в установі чи організації незалежно від форм власності, за місцем проживання.
4.1.13. Забезпечує додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї.
4.1.14. Вчиняє заходи щодо виявлення дітей, які залишились без піклування батьків, та вживає заходи щодо надання таким дітям статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, забезпечує захист їх особистих, майнових і житлових прав.
4.1.15. Веде облік громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину, потенційних опікунів (піклувальників), прийомних батьків, батьків-вихователів.
4.1.16. Веде облік дітей, які можуть бути усиновлені.
4.1.17. Готує документи щодо усиновлення дітей.
4.1.18. Здійснює роботу з кандидатами в усиновлювачі щодо ознайомлення з банком даних про дітей, які перебувають на місцевому обліку, та організовують знайомство з дітьми.
4.1.19. Здійснює нагляд за умовами проживання та виховання усиновлених дітей.
4.1.20. Влаштовує дітей, стосовно яких усиновлення скасовано або визнано недійсним.
4.1.21. Здійснює своєчасне внесення достовірної інформації в ЄІАС "Діти" щодо обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, кандидатів в усиновлювачі, сімей потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; зняття з обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.
4.2. Служба реалізує також наступні функції:
4.2.1. Готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.
4.2.2. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції служби, за встановленим графіком.
4.2.3. Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції служби на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради.
4.2.4. Надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
4.2.5. Організовує проведення засідань, координаційних рад та інших заходів з питань, які належать до компетенції служби.
4.2.6. Здійснює інші повноваження, покладені на службу, відповідно до чинного законодавства.
5. Розділ. Система взаємодії
Служба, при виконанні покладених на неї завдань, взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6. Розділ. Права служби
6.1.Служба має право:
6.1.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на службу завдань.
6.1.2. Інформувати міського голову у разі покладання на службу виконання роботи, що не відноситься до функцій служби чи виходить за її межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів.
6.1.3. Залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться службою, відповідно до покладених на неї завдань.
6.1.4. Брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою.
6.1.5. Звертатися у разі порушення прав та законних інтересів дітей, а також з питань надання їм допомоги до відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності.
6.1.6.Проводити роботу серед дітей з метою запобігання правопорушенням.
6.1.7. Порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про направлення до спеціальних установ для дітей, навчальних закладів (незалежно від форм власності) дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, неодноразово самовільно залишали сім’ю та навчальні заклади.
6.1.8. Забезпечувати влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, передачу під опіку, піклування, на усиновлення.
6.1.9. Перевіряти стан роботи із соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форм власності.
6.1.10. Перевіряти стан виховної роботи з дітьми у навчальних закладах, за місцем проживання, а також у разі необхідності - умови роботи працівників молодше 18 років на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності.
6.1.11. Представляти, в разі необхідності, інтереси дітей в судах, у їх відносинах з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності.
6.1.12. Запрошувати для бесіди батьків або опікунів, піклувальників, посадових осіб до служби у справах дітей з метою з’ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності, вчинення правопорушень, вживати заходи щодо їх усунення.
6.1.13. Давати згоду на звільнення працівників молодше 18 років за ініціативою власника підприємства, установи та організації незалежно від форми власності або уповноваженого нею органу.
6.1.14. Порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про накладення дисциплінарних стягнень на посадових осіб у разі невиконання ними рішень, прийнятих службою у справах дітей.
6.1.15. Визначати потребу в утворенні спеціальних установ і закладів соціального захисту для дітей.
6.1.16. Розробляти і реалізовувати власні та підтримувати громадські програми соціального спрямування з метою забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.
6.1.17. Порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про притягнення до відповідальності згідно із законом фізичних та юридичних осіб, які допустили порушення прав, свобод і законних інтересів дітей.
6.1.18. Відвідувати дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, перебувають на обліку в службі у справах дітей, за місцем їх проживання, навчання і роботи; вживати заходів для соціального захисту дітей.
6.1.19.Звертатись до суду з позовами про позбавлення батьківських прав або відібрання дітей без позбавлення батьківських прав у батьків, які не
виконують батьківських обов’язків, а також у інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
6.1.20.Порушувати клопотання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за невиконання ними обов’язків щодо виховання дітей та вчинення насильства в сім’ї.
6.1.21. Порушувати клопотання про притягнення до відповідальності осіб, які порушують права дітей.
6.1.22.Узгоджувати відрахування дітей із закладів освіти незалежно від їх форм власності.
6.1.23. Спільно з органами, що відповідають за виконання вироку, вносити до суду подання про умовно-дострокове звільнення засудженого неповнолітнього або заміну йому не відбутої частини покарання більш м’яким покаранням.
6.1.24. Залучати до розгляду питань, що належать до його компетенції спеціалістів інших виконавчих органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, об’єднань громадян та благодійних організацій (за погодженням з їх керівниками).
6.1.25.Скликати в установленому порядку наради, конференції, семінари з питань, що належать до його компетенції.
6.1.26. Укладати в установленому порядку угоди про співробітництво з науковими установами, жіночими, молодіжними, дитячими та іншими об’єднаннями громадян і благодійними організаціями.
6.1.27. Порушувати в установленому порядку питання про обмеження або позбавлення дітей віком від 15 до 18 років права самостійно розпоряджатися своїм заробітком, прибутком, стипендією.
6.1.28. Вносити пропозиції щодо удосконалення роботи в ЄІАС "Діти".
7. Розділ. Структура служби
7.1. До складу служби можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів і завідувачі секторів.
7.2. Штатний розпис служби затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.4.Начальники відділів і завідувачі секторів та інші працівники служби, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.5. Посадові обов’язки працівників служби визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються начальником служби.
8. Розділ. Керівництво службою
8.1. Службу очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Начальник служби:
8.2.1. Здійснює керівництво діяльністю служби.
8.2.2.Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на неї завдань, реалізацію її повноважень, дотримання трудової дисципліни.
8.2.3. Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання.
8.2.4. Інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції.
8.2.5. Начальник служби без доручення діє від імені служби, представляє її інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами.
8.2.6. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Начальник служби має заступника, який відповідно до вимог чинного законодавства України, призначається на конкурсних засадах міським головою і звільняється з посади міським головою.
8.4.Заступник начальника служби:
8.4.1. Організує виконання доручень начальника служби.
8.4.2. Здійснює безпосередньо керівництво підпорядкованими структурними підрозділами служби.
8.4.3. У разі відсутності начальника служби візує проекти розпорядчих актів міської ради, виконавчого комітету, міського голови, керівників виконавчих органів міської ради та інших нормативно-правових актів.
8.4.4. Здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.5. Обов’язки начальника служби, під час його відсутності, виконує заступник начальника згідно з розпорядженням міського голови.
8.6. Працівники служби діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються начальником служби.
8.7. В окремих випадках, у разі службової необхідності, за дорученням начальника служби виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.8. Посадові особи служби зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.9. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.10. Посадові особи служби зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9. Розділ. Статус служби
9.1. Служба є юридичною особою.
9.2. Служба має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі служби, є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні (користуванні) служби.
9.5. Реорганізація та ліквідація служби здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.6. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.7. Служба утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.8. Місцезнаходження служби: м. Вінниця, вул. Соборна,50.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 31
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про Інспекцію по контролю за благоустроєм та
санітарним станом міста Вінниці
1.Розділ. Загальні положення
1.1. Інспекція по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста
Вінниці Вінницької міської ради (далі Інспекція) є виконавчим органом Вінницької міської ради, яка створена відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності», для запровадження самоврядного контролю у сфері благоустрою міста Вінниці.
1.2. Інспекція підзвітна і підконтрольна міській раді, підпорядкована виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків та директору департаменту міського господарства.
1.3. У своїй діяльності інспекція міської ради керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", "Про благоустрій населених пунктів", "Про відходи", та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Інспекція керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
1.5. У цьому положенні терміни вживаються в значенні, визначеному Законами України "Про благоустрій населених пунктів", "Про місцеве самоврядування в Україні", Правилами благоустрою території міста Вінниці.
2.Розділ. Мета Інспекції
2.1. Метою інспекції є забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері благоустрою, шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм.
2.2. Інспекція створена для здійснення контролю за:
2.2.1. станом благоустрою території міста Вінниці, в тому числі озелененням, охороною зелених насаджень і водойм, створенням місць відпочинку громадян, утриманням в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій.
2.2.2. дотриманням юридичними та фізичними особами вимог Закону України "Про благоустрій населених пунктів", інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в сфері благоустрою.
3.Розділ. Основні завдання Інспекції
3.1. Для досягнення мети своєї діяльності інспекція реалізує наступні завдання:
3.1.1. здійснює контроль за станом благоустрою міста Вінниці;
3.1.2. здійснює контроль за дотриманням правил благоустрою міста Вінниці, забезпечення чистоти та порядку в місті;
3.1.3. сприяє розвитку та поліпшенню стану благоустрою міста Вінниці;
3.1.4. здійснює профілактику запобігання правопорушень в сфері благоустрою.
4.Розділ. Функції Інспекції
4.1. Відповідно до покладених завдань інспекція реалізує наступні функції:
4.1.1. проводить рейди та перевірки територій та об'єктів міста Вінниці щодо стану їх благоустрою;
4.1.2. проводить рейди та перевірки додержання підприємствами, установами, організаціями і громадянами законодавства у сфері благоустрою міста Вінниці;
4.1.3. вживає заходів щодо зупинення робіт, які проводяться самовільно або порушують стан благоустрою міста Вінниці;
4.1.4. приймає участь в обговоренні проектів благоустрою територій та об'єктів благоустрою міста Вінниці, іншої технічної документації з питань благоустрою і вносить відповідні пропозиції на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;
4.1.5. вносить пропозиції щодо розвитку та поліпшення стану благоустрою територій міста Вінниці, удосконалення Правил благоустрою території міста Вінниці;
4.1.6. веде профілактичну роботу щодо порушень законодавства в сфері благоустрою;
4.1.7. складає приписи та протоколи про порушення законодавства у сфері благоустрою, для притягнення винних до відповідальності;
4.1.8. контролює та сприяє в забезпеченні чистоти і порядку в місті, очищенню територій та об'єктів від відходів, безхазяйних відходів, самовільно розміщених об'єктів та елементів;
4.1.9. здійснює контроль за виконанням заходів та приписів з приведення до належного стану територій та об'єктів благоустрою міста;
4.1.10. залучає громадських інспекторів з благоустрою до участі в перевірках, шляхом відповідного направлення для контролю за дотриманням юридичними та фізичними особами вимог законодавства у сфері благоустрою:
4.1.10.1. вимагає надання звітів від громадських інспекторів з благоустрою про проведення ними перевірок та їх результати;
4.1.10.2. приймає участь у координації діяльності та навчанні громадських інспекторів з благоустрою;
4.1.11. інформує виконком Вінницької міської ради про результати рейдів та перевірок;
4.1.12. забезпечує подання позовів до суду про відшкодування шкоди завданої об'єктам благоустрою, внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою, Правил благоустрою території міста Вінниці;
4.1.13. надає матеріали для здійснення розрахунків нанесених збитків порушниками благоустрою міста та затрат на благоустрій;
4.1.14. готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в тому числі нормативного характеру;
4.1.15. організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, які належать до компетенції інспекції;
4.1.16. бере участь у визначенні на конкурсних засадах балансоутримувачів підприємств, установ, організацій, відповідальних за утримання об’єктів та елементів благоустрою міста;
4.1.17. приймає участь та безпосередньо розглядає звернення та скарги підприємств, установ, організацій і громадян з питань, що відносяться до компетенції інспекції;
4.1.18. веде облік юридичних, фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, громадян , що систематично порушують правила благоустрою міста, для передачі відомостей про них у відповідні органи;
4.1.19. притягнення винних до відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою;
4.1.20. забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції інспекції, на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
4.1.21. надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів, шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
4.1.22. здійснює інші повноваження, покладені на інспекцію відповідно до чинного законодавства;
4.1.23. при здійсненні повноважень інспекція зобов’язана:
4.1.23.1. забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
4.1.23.2. забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
4.1.23.3. не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
5.Розділ. Система взаємодії
5.1. Інспекція при виконанні покладених на неї завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6. Розділ. Права Інспекції
6.1. Інспекція в своїй діяльності має право:
6.1.1. проводити рейди та перевірки території, об'єктів міста щодо стану їх благоустрою і додержання юридичними та фізичними особами законодавства у сфері благоустрою;
6.1.2. відвідувати підприємства, установи, організації, суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форми власності з метою дотримання чинного законодавства у сфері благоустрою;
6.1.3. складати акти, приписи і адміністративні протоколи про адміністративні правопорушення в межах компетенції та порядку передбачених чинним законодавством;
6.1.4. відповідно до вимог чинного законодавства направляти повідомлення громадянам, посадовим особам підприємств, організацій, установ незалежно від форми власності, для надання усних або письмових пояснень у зв'язку з порушенням ними вимог законодавства у сфері благоустрою території;
6.1.5. надавати приписи керівникам підприємств, організацій, установ, фізичним особам - суб’єктам підприємницької діяльності та громадянам щодо обов’язкового дотримання та виконання Правил благоустрою міста, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання території міста та додержання тиші в громадських місцях та житлової забудови міста;
6.1.6. здійснювати відповідно до чинного законодавства фото, відеозйомки, звукозапис, як допоміжний засіб для запобігання порушень вимог законодавства у сфері благоустрою;
6.1.7. залучати в установленому порядку фахівців підприємств, установ і організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до її компетенції;
6.1.8. надавати допомогу підприємствам, установам, організаціям та громадянам у поліпшені стану території та об'єктів благоустрою міста Вінниці;
6.1.9. здійснювати в межах своєї компетенції контроль за дотриманням законодавства в сфері благоустрою. Надавати приписи щодо приведення об'єктів та елементів благоустрою міста до належного стану з визначенням строків проведення певних заходів;
6.1.10. подавати у встановленому порядку пропозиції з розвитку та поліпшення стану благоустрою територій та об'єктів міста, удосконалення Правил благоустрою території міста Вінниці;
6.1.11. брати участь у межах своєї компетенції, у роботі комісій, утворених міською радою, виконкомом, міським головою, виконавчими органами міської ради;
6.1.12. надавати інформацію органам державного контролю відповідно до чинного законодавства;
6.1.13. брати участь в обговоренні проектів технічної документації з питань благоустрою, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного, житлового, технічного та іншого призначення і вносити відповідні пропозиції на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;
6.1.14. подавати матеріали для підготовки позову до суду про відшкодування шкоди, завданої об’єктам благоустрою міста, виявлені порушення законодавства у сфері благоустрою, Правил благоустрою міста, рішень міської ради, виконкому, розпоряджень міського голови та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у цій сфері, в межах повноважень та прав, визначених цим положенням;
6.1.15. бути позивачем та відповідачем в господарському та інших судах, за дорученням, від імені міської ради та її виконавчого комітету по питаннях притягнення до матеріальної відповідальності правопорушників щодо відшкодування збитків, завданих суб’єктами підприємницької діяльності - юридичними та фізичними особами, а також громадянами за порушення Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та Правил благоустрою міста Вінниці;
6.1.16. залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради, відповідних спеціалістів, для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться відповідно до покладених на інспекцію завдань;
6.1.17. інформувати міського голову у разі покладання на інспекцію виконання роботи, що не відноситься до функцій інспекції чи виходить за її межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених на інспекцію завдань, з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.18. одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на інспекцію завдань;
6.1.19. брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міським головою, міською радою та її виконавчими органами;
6.1.20. скликати у встановленому порядку наради за своєю компетенцією;
6.1.21. порядком передбаченим КУАП доставляти осіб, які вчинили порушення вимог законодавства у сфері благоустрою, до органів внутрішніх справ, якщо особу порушника не може бути встановлено на місці вчинення порушення;
6.1.22. використовувати за погодженням з органами МВС спеціальні транспортні засоби, які мають кольорографічне забарвлення та напис з емблемою інспекції;
6.1.23. працівники інспекції під час виконання своїх службових обов'язків мають право на носіння форменого одягу встановленого зразка;
6.1.24. встановлювати особу порушника, якщо особа не відома, за допомогою органів МВС, та інших органів виконавчої влади;
6.1.25. набувати інших прав відповідно до чинного законодавства.
7.Розділ. Структура Інспекції
7.1. Штатний розпис інспекції затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.2. Заступник начальника, головні спеціалісти інспекції, відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.3. Посадові обов’язки працівників інспекції визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються директором департаменту міського господарства.
7.4. В окремих випадках, у разі службової необхідності, за дорученням начальника інспекції працівники інспекції виконують повноваження не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.Розділ. Керівництво Інспекції
8.1. Інспекцію очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноособово.
8.2. Начальник інспекції:
8.2.1. без доручення діє від імені інспекції, представляє її інтереси в органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами;
8.2.2. здійснює загальне керівництво інспекцією, забезпечує виконання
обов’язків і повноважень, що на нього покладені, несе персональну відповідальність за виконання покладених на інспекцію завдань;
8.2.3. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне
виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.4. забезпечує додержання працівниками інспекції правил внутрішнього трудового розпорядку, здійснює розподіл обов’язків між працівниками і контролює їх виконання, сприяє підвищенню їх кваліфікації;
8.2.5. організує виконання актів органів та посадових осіб виконавчого
комітету та міської ради;
8.2.6. в межах своїх повноважень видає накази, контролює їх виконання;
8.2.7. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Начальник інспекції має заступника, який:
8.3.1. організує виконання доручень начальника інспекції;
8.3.2. здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією;
8.3.3. виконує обов’язки начальника під час його відсутності згідно з
розпорядженням міського голови.
8.4. Посадові особи інспекції зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.4.1. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.4.2. Посадові особи інспекції зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
8.5. Форма посвідчення працівників інспекції, форми приписів, повідомлень, акти перевірки і адміністративні протоколи про порушення законодавства у сфері благоустрою затверджуються рішенням виконавчого комітету міської ради.
8.5.1. Працівники інспекції забезпечуються форменим одягом встановленого зразка, транспортними засобами за рахунок коштів місцевого бюджету, який затверджується міською радою.
8.6. Інспекція забезпечується спеціальними бланками (повідомленнями, приписами, актами, поясненнями, адміністративними протоколами) із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.
9.Розділ. Статут Інспекції
9.1. Інспекція є юридичною особою.
9.2. Інспекція має круглу печатку із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.3. Майно, яке знаходиться на балансі інспекції є комунальною власністю Вінницької міської ради та перебуває в оперативному управлінні інспекції (користуванні).
9.4. Реорганізація та ліквідація інспекції здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.6. Інспекція утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.7. Місцезнаходження інспекції: 21000 м. Вінниця, вул. Соборна, 59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Додаток 32
до рішення міської ради
від 01.03.2011 N 101
Положення
про комітет по фізичній культурі
і спорту Вінницької міської ради
1.Розділ. Загальні положення
1.1. Комітет по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради (далі комітет) є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року N 85 "Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності".
1.2.Комітет підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови та керуючому справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
1.3.У своїй діяльності комітет керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України "Про фізичну культуру і спорт", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом територіальної громади міста Вінниці, рішеннями міської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.4. Комітет керується політикою якості, яка затверджується міською радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
2.Розділ. Мета комітету
2.1.Метою комітету є забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері фізичної культури і спорту шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, надання населенню якісних послуг через мережу комунальних підприємств, установ і закладів, для створення передумов розповсюдження здорового способу життя серед мешканців міста.
3.Розділ. Основні завдання комітету
3.1. Для досягнення мети комітет вирішує наступні завдання:
3.1.1. здійснює заходи, спрямовані на забезпечення реалізації державної політики у сфері фізичної культури та спорту;
забезпечує популяризацію фізичної культури та спорту,
здорового способу життя та співпрацю з громадськими, відомчими, приватними організаціями та закладами фізкультурно-спортивної спрямованості у вирішенні завдань популяризації здорового способу життя та створенні передумов для заняття фізкультурою і спортом мешканців міста;
забезпечує розвиток напрямів фізичної культури і спорту та створення умов для зайняття фізкультурою та спортом максимально широкого кола мешканців міста;
забезпечує розвиток мережі муніципальних закладів та координує діяльність підвідомчих організацій, які забезпечують умови для заняття фізичною культурою та спортом;
3.1.5. готує проекти розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру;
3.1.6. здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції комітету за встановленим графіком;
3.1.7. здійснює інші повноваження, покладені на комітет відповідно до чинного законодавства.
3.2. При здійсненні повноважень комітет зобов’язаний:
3.2.1. забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України та Статуті територіальної громади міста Вінниці;
3.2.2. забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;
3.2.3. не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
4.Розділ. Функції комітету відповідно до завдань та повноважень
4.1.Відповідно до покладених на нього завдань комітет реалізує наступні функції:
забезпечує реалізацію державної політики у сфері фізичної культури та спорту на місцевому рівні, сприяє розвитку фізичної культури і спорту в місті, сприяє розвитку олімпійського та параолімпійського руху;
забезпечує дотримання фізкультурно-оздоровчими і спортивними організаціями комунальної власності територіальної громади міста стандартів спортивної класифікації, нормативів з фізичної культури і спорту;
забезпечує формування календарних планів спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів відповідно до Єдиного календарного плану спортивних змагань України та календарного плану спортивно-масових заходів управління з питань фізичної культури і спорту обласної державної адміністрації;
організовує та проводить фізкультурно-спортивні заходи серед широких верств населення, в тому числі заходи, спрямовані на покращення фізичного виховання дітей i молоді;
розробляє за участю відділів та управлінь міської ради, господарських організацій, установ і подає виконкому міської ради проекти цільових програм з питань розвитку фізичної культури і спорту, пропозиції щодо включення їх у плани економічного і соціального розвитку міста, забезпечує їх виконання;
розробляє i подає на розгляд міської ради пропозиції до проектів фінансування та матеріально-технічного забезпечення виконання програм i здійснення заходів, спрямованих на розвиток фізичної культури та спорту;
забезпечує різноманітність, високу якість та доступність фізкультурно-спортивних послуг для громадян;
у встановленому порядку проводить міжнародну діяльність в сфері фізичної культури і спорту;
сприяє залученню коштів підприємств, установ та організацій для подальшого розвитку фізичної культури та спорту;
надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів;
проводить інформаційну та роз'яснювальну роботу серед населення, у тому числі спільно з Департаментом у справах засобів масової інформації оприлюднення інформації про діяльність через друковані та інші засоби масової інформації;
забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції комітету на внутрішньому порталі і зовнішньому сайті міської ради;
проводить вивчення і аналіз ставлення мешканців міста до цінностей здорового способу життя та фізичної культури;
проводить інформаційно-роз'яснювальну та консультаційну роботу, організує проведення засідань, координаційних рад, комітетів, рекламно-інформаційних заходів, семінарів та тренінгів з питань, що належать до його компетенції;
вивчає, узагальнює та поширює передовий досвід роботи з питань популяризації здорового способу життя;
4.1.16. планує та здійснює соціальну рекламу в сфері популяризації здорового способу життя та фізичної культури і спорту;
сприяє вирішенню питань про надання неповнолітнім, пенсіонерам та інвалідам права на пільгове користування об’єктами фізкультури і спорту;
забезпечує у межах своїх повноважень організацію i сприяє активізації фiзкyльтypнo - оздоровчої роботи у навчально-виховній та виробничій сфері;
сприяє розвитку аматорського масового спорту, спорту інвалідів та ветеранів;
організовує та проводить спортивні змагання з видів спорту, цікавих для мешканців міста та визнаних в Україні;
забезпечує підготовку та участь вінницьких спортсменів та збірних команд міста в обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях;
входить до відповідних органів з клопотанням про вирішення питання пільгового оподаткування прибутків підприємств, організацій, установ та окремих громадян у частині, що спрямована на вирішення соціальних проблем, підтримку фізичної культури і спорту;
у порядку, визначеному законодавством України та нормативно - правовими актами присвоює спортивні розряди та суддівські категорії, нагороджує переможців змагань, працівників фізичної культурі і спорту, фізкультурних активістів, спортивні клуби та організації, колективи фізкультури;
порушує клопотання перед міською радою про відзначення спортсменів, тренерів, працівників галузі грамотами, подяками, нагородами, преміями;
порушує у встановленому законодавством України та нормативно - правовими актами порядку клопотання про призначення стипендій, почесних звань, винагород i премій Кабінету Міністрів України, грантів Президента України;
вивчає потребу у закладах спрямування фізичної культури і спорту та подає пропозиції міській раді щодо удосконалення їх мережі відповідно до економічних та фізкультурно-спортивних потреб міста;
сприяє матеріально-технічному та фінансовому забезпеченню закладів, підприємств, організацій тощо, підпорядкованих комітету;
забезпечує здійснення контролю за ефективним веденням фінансово-господарської діяльності закладів та організацій, підпорядкованих комітету та цільовим використанням спортивних об'єктів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста;
здійснює координаційну роботу підвідомчих підприємств, що належать до комунальної власності, аналізує результати господарської діяльності, готує пропозиції та заходи щодо їх ефективності роботи згідно компетенції комітету;
сприяє діяльності та взаємодіє з громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості.
5.Розділ. Система взаємодії
5.1.Комітет при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Вінницької міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян.
6.Розділ. Права Комітету
Комітет має право:
6.1.1. одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на комітет завдань;
6.1.2. інформувати міського голову у разі покладання на комітет виконання роботи, що не відноситься до функцій комітету чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні виконавчі органи міської ради чи посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення покладених задач з метою вжиття відповідних заходів;
6.1.3. залучати за узгодженням з керівником виконавчого органу міської ради відповідних спеціалістів для підготовки нормативних і інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться комітетом відповідно до покладених на нього завдань;
6.1.4. брати участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою;
залучати на договірній основі фахівців для проведення загальноміських фізкультурно-спортивних заходів.
Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції комітету, може створювати дорадчі органи, а також створювати колегію комітету по фізичній культурі і спорту міської ради у складі голови комітету (голова колегії), заступника голови комітету за посадою, а також інших працівників комітету, До її складу можуть входити керівники інших структурних підрозділів міської ради, добровільно-спортивних товариств, об’єднань громадян. Склад колегії затверджується міським головою за поданням голови комітету. Рішення колегії реалізовуються наказами голови комітету.
7.Розділ. Структура Комітету
7.1. До складу Комітету можуть входити відділи та сектори, які очолюють начальники відділів і завідувачі секторів.
7.1.1. Комітет має право створювати відокремлені підрозділи без прав юридичної особи, в порядку передбаченому чинним законодавством.
7.2. Штатний розпис комітету затверджується виконавчим комітетом міської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених міською радою.
7.3. Працівники комітету - посадові особи місцевого самоврядування відповідно до вимог чинного законодавства України, призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою.
7.4. Посадові обов’язки працівників комітету визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються головою комітету.
8.Розділ. Керівництво Комітетом
8.1. Комітет очолює голова комітету, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою одноосібно.
8.2.Голова комітету:
8.2.1. здійснює керівництво діяльністю комітету;
8.2.2. без доручення діє від імені комітету, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами;
8.2.3. несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни;
8.2.4. видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;
8.2.5. є головним розпорядником бюджетних коштів, направлених на утримання та розвиток галузі фізичної культури і спорту;
8.2.6. інформує територіальну громаду міста про виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та про інші питання відповідно до компетенції;
8.2.7. Затверджує положення про відділи та відокремлені структурні підрозділи департаменту, а також посадові інструкції працівників комітету.
8.2.8. Приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Комітету, які не є посадовими особами місцевого самоврядування.
8.2.9. здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
8.3. Голова комітету має заступника, який відповідно до вимог чинного законодавства України призначається на конкурсних засадах міським головою і звільняється з посади міським головою.
8.4. Заступник голови комітету:
організує виконання доручень голови комітету;
здійснює інші повноваження, визначені посадовою інструкцією.
8.5. Обов’язки голови комітету під час його відсутності виконує заступник голови комітету.
8.6. Працівники комітету діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються головою комітету.
8.7. В окремих випадках у разі службової необхідності за дорученням голови комітету виконують повноваження, не передбаченні посадовими інструкціями, але в межах повноважень посадової особи органів місцевого самоврядування.
8.8. Посадові особи комітету зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування у місті Вінниці, затвердженого Вінницькою міською радою.
8.9. Порушення Кодексу поведінки посадових осіб місцевого самоврядування є підставою для притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.
8.10. Посадові особи комітету зобов’язані постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень та приймати участь в системі корпоративного навчання за програмою "Муніципальний університет Вінницької міської ради".
9.Розділ. Статус Комітету
9.1. Комітет є юридичною особою.
9.2. Комітет має круглу печатку з зображенням Державного герба України із своїм найменуванням, кутовий штамп, бланки із своїми реквізитами.
9.4. Майно, яке знаходиться на балансі комітету є комунальною власністю територіальної громади м. Вінниці та перебуває в оперативному управлінні комітету.
9.5. Реорганізація та ліквідація комітету здійснюється за рішенням міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.
9.6. 3міни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.
9.7. Комітет утримується за рахунок коштів міського бюджету.
9.8. Місцезнаходження комітету: м. Вінниця, вул. Соборна,59.
Міський голова В.Б.Гройсман
Завідувач сектору з організаційної роботи
Єгорова Бучок Світлана Геннадіївна
відділ з питань організаційної роботи та
діловодства апарату міської ради
та її виконкому