Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ
28.10.2008 N 320

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 листопада 2008 р. за N 1103/15794

Про затвердження
Інструкції про порядок розгляду пропозицій (зауважень),
заяв (клопотань) і скарг громадян у Міністерстві регіонального розвитку,
будівництва та житлово-комунального господарства України

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
регіонального розвитку, будівництва та
житлово-комунального господарства
N 112 від 13.03.20
12 )

На виконання вимог статті 40 Конституції України ( 254к/96-ВР ), Закону України "Про звернення громадян" ( 393/96-ВР ), Указу Президента України від 7 лютого 2008 року N 109 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування", постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року N 348 "Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації" наказую:

1. Затвердити Інструкцію про порядок розгляду пропозицій (зауважень), заяв (клопотань) і скарг громадян у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі - Інструкція), що додається. ( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

2. Управлінню організаційної роботи (Кикоть О.Г.) та Юридичному відділу (Крилова І.І.) подати Інструкцію на державну реєстрацію до Мін'юсту.

3. Першому заступнику Міністра, заступникам Міністра забезпечити безумовне використання Інструкції у роботі Міністерства.

4. Керівникам структурних підрозділів центрального апарату забезпечити доведення Інструкції до усіх співробітників та організувати роботу зі зверненнями громадян згідно з вимогами Інструкції.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника та заступників Міністра відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

Міністр О.Ю.Кучеренко

Затверджено
Наказ Міністерства з питань
житлово-комунального
господарства України
28.10.2008 N 320

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 листопада 2008 р. за N 1103/15794

Інструкція
про порядок розгляду пропозицій (зауважень),
заяв (клопотань) і скарг громадян
у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва
та житлово-комунального господарства України

( Заголовок Інструкції із змінами,
внесеними згідно з Наказом Міністерства
регіонального розвитку, будівництва та
житлово-комунального господарства
N 112 від 13.03.2012 )

( У тексті Інструкції слово
"Мінжитлокомунгосп" у всіх відмінках замінено
словами "Мінрегіон України" у відповідному
відмінку; слова "Управління організаційної
роботи" та "Загальний відділ Управління
організаційної роботи" у всіх відмінках
замінено словами "відповідальний
структурний підрозділ" у відповідному
відмінку згідно з Наказом Міністерства
регіонального розвитку, будівництва та
житлово-комунального господарства
N 112 від 13.03.2012 )

I. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до вимог статті 40 Конституції України ( 254к/96-ВР ), Закону України "Про звернення громадян" ( 393/96-ВР ), Указу Президента України від 7 лютого 2008 року N 109 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування", постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року N 348 "Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації".

1.2. Усі звернення громадян, які надходять до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі - Мінрегіон України), підлягають обов'язковій класифікації за встановленими статтею 3 Закону України "Про звернення громадян" ( 393/96-ВР ) видами, а саме: ( Абзац перший пункту 1.2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства;

заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією ( 254к/96-ВР ) та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за собою відповідного статусу, прав чи свобод тощо;

скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

Розгляд та вирішення пропозицій (зауважень), заяв (клопотань) та скарг громадян проводиться з урахуванням особливостей їх розгляду, встановлених статтями 14, 15 та 16 зазначеного Закону ( 393/96-ВР ).

II. Первинний розгляд, облік
та зберігання звернень громадян

2.1. Усні звернення громадян безпосередньо розглядаються та вирішуються посадовими особами Мінрегіону України під час особистих прийомів громадян, які проводяться згідно із затвердженим графіком. У разі неможливості розв'язання порушеного в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі вони розглядаються у тому ж самому порядку, що й при письмовому зверненні. Про результати розгляду звернення громадянину повідомляється письмово та робиться відмітка у реєстраційно-контрольній картці особистого прийому та журналі обліку особистого прийому громадян.

2.2. Письмові звернення громадян, оформлені належним чином та подані в установленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю, первинному розгляду та централізованій реєстрації з метою визначення їх належності до компетенції Мінрегіону України та призначення за ними конкретного виконавця.

Первинний розгляд письмових звернень громадян проводиться структурним підрозділом, до компетенції якого входить організація роботи щодо розгляду звернень громадян (далі - відповідальний структурний підрозділ), першим заступником Міністра, заступником Міністра або заступником Міністра - керівником апарату. ( Абзац другий пункту 2.2 розділу II в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

2.3. Діловодство за пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями) і скаргами громадян та контроль за їх виконанням ведеться окремо від інших видів діловодства та покладаються на відповідальний структурний підрозділ Мінрегіону України та на спеціально визначених для цього посадових осіб (діловодів) у структурних підрозділах апарату Мінжитлокомунгоспу відповідно до їх компетенції. ( Абзац перший пункту 2.3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

Пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги громадян після їх вирішення з усіма документами щодо їх розгляду та примірником реєстраційно-контрольної форми повертаються відповідальному структурному підрозділу для централізованого формування справи, картотеки, банку даних, тимчасового зберігання та передачі до архіву. Формування і зберігання справ за зверненнями громадян у виконавців забороняється.

2.4. Звернення може бути подане громадянином (індивідуальне), групою осіб (колективне) особисто або надіслане поштою. Також громадянин може передати звернення через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства. Звернення в інтересах неповнолітніх та недієздатних осіб подається їх законними представниками.

Скарга в інтересах громадянина за його уповноваженням, оформленим у встановленому законодавством порядку, може бути подана іншою особою, трудовим колективом або організацією, яка здійснює правозахисну діяльність.

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання громадянина, а також викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніше як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 Закону України "Про звернення громадян" ( 393/96-ВР ).

У колективному зверненні мають бути підписи його авторів (підпис уповноваженої особи, яка діє від імені колективу) із зазначенням прізвищ усіх авторів колективного звернення.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство визнається анонімним і розгляду не підлягає. Не розглядаються й повторні звернення одним і тим же органом від одного й того самого громадянина з одного й того самого питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, які подані з порушенням термінів, передбачених статтею 17 Закону України "Про звернення громадян" ( 393/96-ВР ), та звернення осіб, визнаних судом недієздатними. Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівництво Мінрегіону України, про що повідомляється особі, яка подала звернення. ( Абзац п'ятий пункту 2.4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

Пропущений з поважної причини термін може бути поновлений органом чи посадовою особою, що розглядає скаргу.

2.5. Усі пропозиції, заяви і скарги, що надійшли, приймаються та централізовано реєструються в день їх надходження у базі даних "Megapolis. Документообіг. Звернення громадян" ( 393/96-ВР ) на реєстраційно-контрольних картках (додаток 1), придатних для оброблення персональними комп'ютерами, після розгляду керівництвом. ( Пункт 2.5 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

2.6. На вільному від тексту місці першої сторінки звернення, крім місця, призначеного для підшивки, ставиться відбиток реєстраційного штампа Мінрегіону України (додаток 3), на якому вказуються дата надходження звернення та його реєстраційний номер.

Конверти, в яких надійшли звернення, зберігаються разом з усіма документами щодо їх розгляду і вирішення до закінчення строку зберігання пропозицій, заяв і скарг, після чого знищуються.

Письмові пропозиції, заяви і скарги, подані під час особистого прийому, також підлягають централізованій реєстрації на реєстраційно-контрольних картках, придатних для оброблення персональними комп'ютерами (додаток 1).

2.7. Під час реєстрації звернення йому надається відповідний індекс, який присвоюється один раз на рік.

Реєстраційний індекс звернення складається з початкової літери прізвища заявника, порядкового номера пропозиції, заяви, скарги, що надійшла, наприклад, Д-401. Реєстраційний індекс може бути доповнений іншими позначеннями, що забезпечують систематизацію, пошук, аналіз і зберігання пропозицій, заяв і скарг.

На вимогу громадянина, який подав звернення, на першому аркуші копії звернення проставляється штамп із зазначенням найменування Мінрегіону України, дати надходження та вхідного номера звернення. Така копія повертається громадянинові. ( Пункт 2.7 розділу II доповнено абзацом третім згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

2.8. У разі надходження повторних пропозицій, заяв і скарг їм надається черговий реєстраційний індекс, а у відповідній графі реєстраційно-контрольної картки зазначається реєстраційний індекс першої пропозиції, заяви, скарги. На верхньому полі першого аркуша повторних пропозицій, заяв і скарг праворуч і на реєстраційних формах робиться позначка "ПОВТОРНО" і підбирається все попереднє листування.

Пропозиції, заяви і скарги одного й того самого громадянина з одного й того самого питання, що надіслані різним адресатам і надійшли на розгляд до Мінрегіону України (дублетні), обліковуються за реєстраційним індексом першої пропозиції, заяви і скарги з доданням порядкового номера, що проставляється через дріб, наприклад: Д-401/1, Д-401/2, Д-401/3.

У такому самому порядку обліковуються та реєструються звернення громадян з одного й того самого питання, надіслані державними органами вищого рівня або іншими установами, організаціями, підприємствами, засобами масової інформації за належністю питань для їх вирішення по суті до Мінрегіону України, якщо Мінрегіоном України вже отримані звернення аналогічного змісту.

2.9. Повторними вважаються звернення, у яких:

повідомляється про несвоєчасне вирішення попереднього звернення;

не вирішене по суті або вирішене, але не у повному обсязі питання, яке було порушене у першому зверненні;

звертається увага на інші недоліки, допущені під час вирішення попереднього звернення.

2.10. Причини повторного звернення громадянина розглядаються керівництвом Мінрегіону України.

2.11. Щодо кожного звернення не пізніше ніж у п'ятиденний строк повинно бути прийняте одне з таких рішень:

прийняти до провадження;

надіслати за належністю питань до іншого відомства (якщо питання, порушені у зверненні, не входять до компетенції Мінрегіону України, про що одночасно повідомляється заявнику);

залишити без розгляду (за наявності підстав, визначених у статті 8 Закону України "Про звернення громадян" ( 393/96-ВР ), а саме: письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами) або у разі неможливості визначення авторства; повторні звернення від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті; звернення осіб, визнаних судом недієздатними).

2.12. Якщо у зверненні поряд з питаннями, що належать до компетенції Мінрегіону України, порушуються питання, які підлягають вирішенню в інших органах державної влади або органах місцевого самоврядування, то у наданій Мінрегіоном України відповіді громадянину на його звернення повинно міститися роз'яснення щодо порядку вирішення таких питань.

2.13. Відповіді на звернення громадян надсилаються на бланках Мінрегіону України та підписуються керівництвом Мінрегіону України або керівниками структурних підрозділів Міністерства відповідно до чинного законодавства. ( Пункт 2.13 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

2.14. Документи розміщуються у справах у хронологічному порядку. Кожна пропозиція (зауваження), заява (клопотання), скарга з усіма документами щодо її розгляду та вирішення становлять у справі самостійну групу і вміщуються у м'яку обкладинку (додаток 4). У разі одержання повторного звернення або появи додаткових документів вони підшиваються до даної групи документів. Під час формування справ перевіряється правильність спрямування документів до справи, їх комплектність. Невирішені звернення, а також неправильно оформлені документи підшивати до справ забороняється.

2.15. Після фактичного виконання порушених питань звернення разом з усіма документами щодо їх розгляду і вирішення та копією відповіді на це звернення громадянину повертаються до відповідального структурного підрозділу Мінрегіону України.

Звернення громадян разом з усіма документами щодо їх розгляду і вирішення з часу надходження їх до відповідального структурного підрозділу Мінрегіону України та до передачі в архів централізовано зберігаються у відповідальному структурному підрозділі.

Схоронність документів за зверненнями громадян під час їх опрацювання структурними підрозділами апарату Мінрегіону України забезпечується керівниками відповідних структурних підрозділів і посадовими особами, відповідальними за діловодство, відповідно до їх функціональних обов'язків. ( Абзац третій пункту 2.15 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

2.16. Термін зберігання документів за пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями) і скаргами визначається затвердженими керівництвом Мінрегіону України переліками документів і номенклатурами справ, що утворюються в процесі діяльності Мінрегіону України.

2.17. Справи, що підлягають постійному, а також тимчасовому (понад 10 років) зберіганню, передаються до архівного підрозділу Мінрегіону України через два роки після завершення діловодства за ними. Справи, що підлягають тимчасовому зберіганню (до 10 років включно), передаються до архівного підрозділу за рішенням заступника Міністра-керівника апарату.

Після закінчення встановлених термінів зберігання документи за пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями) і скаргами підлягають знищенню у порядку, встановленому Головним архівним управлінням при Кабінеті Міністрів України. ( Пункт 2.17 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

III. Розгляд та вирішення звернень громадян

3.1. Посадові особи Мінрегіону України при розгляді звернень громадян зобов'язані у разі потреби направляти працівників на місця подій з метою здійснення перевірок викладених у зверненнях обставин, а також вживати інших заходів щодо об'єктивного вирішення порушених авторами звернень питань, з'ясовувати та приймати рішення щодо усунення причин та умов, які спонукають авторів до подання скарг.

3.2. Заявник має право ознайомлюватися з матеріалами перевірки за умови, якщо це не суперечить вимогам Законів України "Про інформацію" ( 2657-12 ) та "Про державну таємницю" ( 3855-12 ).

3.3. Рішення, які приймаються за зверненнями, повинні бути мотивованими та ґрунтуватися на нормах чинного законодавства. Посадова особа, визнавши заяву такою, що підлягає задоволенню, зобов'язана забезпечити прийняття своєчасного і правильного рішення, а у разі визнання скарги обґрунтованою негайно вжити заходів щодо поновлення порушених прав громадян.

3.4. Звернення громадян, за якими необхідно повідомити про результати розгляду, або у випадку, якщо у зверненні порушуються важливі питання діяльності Мінрегіону України, беруться на контроль і вирішуються у першу чергу, а всі примірники реєстраційно-контрольних форм та перший аркуш контрольованого звернення позначаються словом "КОНТРОЛЬ" або літерою "К".

3.5. Пропозиції, заяви і скарги, до яких додаються попередні відповіді, з контролю не знімаються. Контроль завершується тільки після прийняття рішення та вжиття заходів щодо вирішення пропозиції, заяви, скарги. Рішення про зняття з контролю пропозицій заяв і скарг приймають посадові особи, які прийняли рішення про контроль.

3.6. Звернення та запити депутатів місцевих рад, які надійшли в інтересах громадян, вирішуються протягом строків, установлених статтею 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" ( 93-15 ).

Звернення громадян, що надійшли з редакцій газет, журналів, радіо й телебачення, розглядаються Мінрегіоном України у строки, передбачені статтею 20 Закону України "Про звернення громадян" ( 393/96-ВР ).

3.7. Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, враховуючи вихідні, святкові та неробочі дні, а ті, які не потребують додаткового вивчення та проведення перевірки за ними, - невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання.

Якщо у місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, то виконавець заздалегідь, але не пізніше ніж за 5 днів до закінчення терміну, письмово звертається до заступника Міністра - керівника апарату із обґрунтуванням необхідності продовження строку, потрібного для остаточного розгляду звернення. ( Абзац другий пункту 3.7 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

Після отримання такого дозволу відповідальний виконавець готує лист за підписом керівництва Мінрегіону України (згідно з розподілом обов'язків) або керівника структурного підрозділу Міністерства, у якому повідомляє особу, яка подала звернення, щодо продовження строку розгляду звернення. ( Абзац третій пункту 3.7 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

При цьому загальний строк вирішення питань, порушених у зверненні, не повинен перевищувати 45 днів.

3.8. Вважається вирішеним по суті звернення, стосовно якого розглянуто усі порушені в ньому питання, прийнято обґрунтоване рішення та вжито потрібних заходів щодо його виконання, а також про результати перевірки звернення і прийняте рішення повідомлено заявника.

3.9. Відповідь за результатами розгляду звернення в обов'язковому порядку готується тим структурним підрозділом Мінрегіону України, який його отримав і до компетенції якого входить розв'язання порушених у зверненні питань, і підписується керівництвом Мінрегіону України (відповідно до розподілу обов'язків) або керівником структурного підрозділу Міністерства. ( Абзац перший пункту 3.9 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

Пропозиції, заяви та скарги Героїв України, Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни розглядаються керівництвом Мінрегіону України особисто, а відповідь надається за підписом Міністра.

Рішення про відмову у задоволенні вимог або прохань, викладених у зверненні, приймається керівництвом Мінрегіону України і доводиться до відома громадянина у письмовій формі з посиланням на чинне законодавство та викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення. При цьому вказуються заходи, які вживались Мінрегіоном України з метою перевірки цього звернення. У разі додаткового надання громадянину усної відповіді складається відповідна довідка, яка додається до матеріалів звернення. У картці обліку фіксується той факт, що про наслідки перевірки заявника повідомлено в особистій бесіді. ( Абзац третій пункту 3.9 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

3.10. Звернення громадян розглядаються Мінрегіоном України без стягнення за це плати.

IV. Узагальнення, аналіз письмових і усних звернень
громадян та забезпечення контролю за їх розглядом

4.1. З метою своєчасного виявлення причин, що призводять до порушення прав та інтересів громадян, вивчення громадської думки, удосконалення роботи Мінрегіону України, письмові та усні звернення громадян, а також критичні зауваження, які вони містять, повинні систематично, але не менше одного разу на квартал узагальнюватися й аналізуватися у структурних підрозділах Мінрегіону України, які їх розглядали.

Підготовлені узагальнені аналітичні матеріали подаються до відповідального структурного підрозділу Мінрегіону України структурними підрозділами, відповідальними за розгляд звернень громадян.

4.2. За результатами узагальнення отриманих матеріалів, їх аналізу складається довідка, огляд або інформаційний лист з конкретними пропозиціями про подальше вдосконалення організації роботи зі зверненнями громадян, які подаються керівництву Мінрегіону України.

4.3. Результати аналізу періодично розглядаються на засіданнях колегії та апаратних нарадах Мінрегіону України із заслуховуванням керівників структурних підрозділів.

4.4. У повідомленнях про наслідки розгляду контрольних звернень, які надходять від підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Мінрегіону України, має бути відображено, що конкретно виявлено під час перевірки викладених у зверненні обставин (відомостей); чим підтверджуються або спростовуються докази заявника; яких заходів ужито щодо усунення порушень, недоліків або зловживань (якщо такі виявлені); коли надана відповідь заявникові. ( Пункт 4.4 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

4.5. При розгляді одержаної інформації від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування необхідно звертати увагу на строки та повноту розгляду порушених питань, об'єктивність перевірки звернень, законність і обґрунтованість прийнятих за ними рішень, своєчасність їх виконання і направлення відповідей заявникам.

4.6. Міністр здійснює контроль за роботою з питань звернень та прийому громадян особисто, через першого заступника Міністра, заступника Міністра, заступника Міністра-керівника апарату, керівників структурних підрозділів та відповідальний структурний підрозділ. ( Пункт 4.6 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

4.7. Керівники структурних підрозділів Мінрегіону України здійснюють безпосередній контроль за дотриманням встановленого законодавством і цією Інструкцією порядку розгляду звернень громадян.

Начальник Управління організаційної роботи О.Г.Кикоть

Додаток 1
до Інструкції про порядок
розгляду пропозицій
(зауважень), заяв
(клопотань) і скарг громадян
у Міністерстві регіонального
розвитку, будівництва
та житлово-комунального
господарства України

                  РЕЄСТРАЦІЙНО-КОНТРОЛЬНА КАРТКА

                          (лицьовий бік)

-----------------------------------------------------------------------------
| | Реєстраційно-контрольна картка |Відмітка про контроль |
|----------------------------------------------------+----------------------|
| Кореспондент | Адреса | |
|-------------------------+--------------------------+----------------------|
| |вул. | |буд. |кв.| |Пропозиція,| |
| | | | | | | заява, | |
| | | | | | | скарга | |
| |-----+------+------+------+-----------+----------|
| | | |Індекс| |Колективна | |
|-------------------------+------------+------+------+-----------+----------|
| Дата |Реєстраційний| Звідки | Дата |Індекс| Одержано | |
|надходження| індекс | одержано | | | поштою, на| |
|-----------+-------------+------------+------+------| особистому| |
| | | | | | прийомі, | |
| | | | | | передано | |
| | | | | | ч/з упов. | |
| | | | | | особу | |
|-----------+----------------------------------------+----------------------|
| Повторне |Так |Попередні | | Індекси |
| | |звернення | | |
|-----------+------+---------------------------------+----------------------|
| Короткий |N пит.| Зміст | Питання |Підпитання|
| зміст |------+---------------------------------+-----------+----------|
| |1. | | | |
| |------+---------------------------------+-----------+----------|
| |2. | | | |
|-----------+------+---------------------------------+----------------------|
| Резолюція |N пит.|Виконавець| Зміст | Категорія |
| |------+----------+----------------------| (соціальний стан) |
| | | | | заявника |
| | | | |----------------------|
| | | | | |
|------------------+---------------------------------+----------------------|
|Автор резолюції | |Дата | |
|----------------------------------------------------+----------------------|
|Термін виконання |Виконано за _____ днів|
-----------------------------------------------------------------------------

                         (зворотний бік)

                          Хід виконання

-----------------------------------------------------------------------------
|Дата передачі| П.І.Б |Підпис|Попередні відповіді| Залишено на контролі |
|на виконання |виконавця| |-------------------+------------------------|
| | | | дата | зміст | Дата | Причина |
|------------------------------+------+------------+------+-----------------|
| | | | | |
| |--------------------------+-----------------|
| | Продовження терміну | Виконано |
| |--------------------------+-----------------|
| | Дата | П.І.Б | Причина | За ____ днів |
| |------+---------+---------+-----------------|
| | | | | |
|---------------------------------------------------------------------------|
|Перевірено на місці "___" _______ 20__ р. працівником апарату |
|__________________________________________________________________________ |
|Вирішено _________________________________________________________________ |
|Дата, індекс, виконання __________________ Адресат _______________________ |
|---------------------------------------------------------------------------|
|Обґрунтованість звернення | |
|------------------------------+--------------------------------------------|
|Причина звернення | |
|------------------------------+--------------------------------------------|
|Результати розгляду питань |1. |
| |--------------------------------------------|
| |2. |
| |--------------------------------------------|
| |3. |
-----------------------------------------------------------------------------

 З контролю зняв ___________ Дата зняття з контролю ______________
Справа _________ Том _____ Аркушів ________ Фонд ________________
Опис _____________________ Справа _______________________________

( Додаток 1 в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

( Додаток 2 виключено на підставі Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

Додаток 2
до Інструкції про порядок
розгляду пропозицій
(зауважень), заяв
(клопотань) і скарг громадян
у Міністерстві регіонального
розвитку, будівництва та
житлово-комунального
господарства України

                              ЗРАЗОК
реєстраційного штампу пропозицій (зауважень),
заяв (клопотань) і скарг громадян
у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та
житлово-комунального господарства України

               --------------------------------------
| | Міністерство регіонального |
| 3 | розвитку, будівництва та |
| | житлово-комунального |
| | господарства України |
| | |
| | Вхідний N ___________ |
| | " "_________ 20__ року |
--------------------------------------

                        Розмір 57 х 21 мм

( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 112 від 13.03.2012 )

Додаток 3
до Інструкції про порядок
розгляду пропозицій
(зауважень), заяв
(клопотань) і скарг громадян
у Міністерстві регіонального
розвитку, будівництва
та житлово-комунального
господарства України

                              ФОРМА
обкладинки для пропозиції (зауваження),
заяви (клопотання) та скарги
_________________________________________________________________
(назва організації)

 Пропозиція (зауваження), заява (клопотання), скарга
_________________________________________________________________
(необхідне підкреслити)
_________________________________________________________________
місце проживання (місцезнаходження)

 Підлягає поверненню