МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.02.2012 N 280/5
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
21 лютого 2012 р. за N 261/20574
Про затвердження Порядку забезпечення
речовим майном та норм належності
речового майна для засуджених, які відбувають
покарання в установах виконання
покарань та слідчих ізоляторах
Відповідно до статей 53, 64, 115 Кримінально-виконавчого кодексу України та з метою вдосконалення забезпечення речовим майном засуджених, які відбувають покарання в арештних домах, виправних центрах, виправних та виховних колоніях, слідчих ізоляторах, наказую:
1. Затвердити:
1.1. Порядок забезпечення речовим майном засуджених, які відбувають покарання в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах (додається).
1.2. Норму належності речового майна для засуджених чоловіків, які відбувають покарання в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах (додається).
1.3. Норму належності речового майна для засуджених жінок, які відбувають покарання в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах (додається).
1.4. Норму належності речового майна для засуджених, які відбувають покарання у виховних колоніях (додається).
1.5. Норму належності постільних речей для засуджених, які відбувають покарання в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах (додається).
1.6. Норму належності постільних речей, спеціального одягу та спеціального взуття (інвентарне майно) для засуджених, які проходять лікування у лікувально-профілактичних закладах, закладах на правах лікувальних та в медичних частинах при установах виконання покарань та слідчих ізоляторах (додається).
1.7. Норму належності речового майна для вагітних жінок, матерів-годувальниць та годувальниць, які відбувають покарання в установах виконання покарань (додається).
1.8. Норму належності одягу, взуття і м’якого інвентарю для дітей, які перебувають у будинках дитини при установах виконання покарань (додається).
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного департаменту України з питань виконання покарань від 10.08.2000 N 162 "Про введення в дію Інструкції про порядок забезпечення речовим майном та введення в дію норм належності речового майна для засуджених, які відбувають покарання в установах виконання покарань, та осіб, які утримуються у слідчих ізоляторах Державного департаменту України з питань виконання покарань", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.08.2000 за N 536/4757 (із змінами).
3. Начальникам територіальних органів Державної пенітенціарної служби, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби забезпечити виконанння цього наказу.
4. Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції (Зеркаль О.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної пенітенціарної служби генерал-майора внутрішньої служби Дуку О.О. і департамент виробничої діяльності та ресурсного забезпечення Державної пенітенціарної служби (Пудак В.А.)
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр О. Лавринович
Затверджено
Наказ Міністерства
юстиції України
20.02.2012 N 280/5
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
21 лютого 2012 р. N 261/20574
Порядок
забезпечення речовим майном засуджених,
які відбувають покарання в установах
виконання покарань та слідчих ізоляторах
I. Загальні положення
1.1. Усі засуджені, які відбувають покарання в арештних домах, виправних центрах, виправних та виховних колоніях, слідчих ізоляторах (далі - установа), забезпечуються новими предметами одягу, взуття та постільними речами (далі - речове майно) відповідно до норм належності.
1.2. Норми належності речового майна для засуджених визначають кількість та строки носіння (експлуатації) предметів, що видаються на одну особу.
1.3. У лікувально-профілактичних закладах, закладах на правах лікувальних та в медичних частинах при установах виконання покарань та слідчих ізоляторах (далі - лікувальні заклади) норми належності речового майна визначаються з розрахунку на одне штатне ліжко.
1.4. Приміщення для зберігання постільних речей та спецодягу (комори), особистих речей повсякденного користування (камери схову), майстерні з ремонту одягу та взуття розміщуються у житловій зоні.
1.5. Речове майно, яким установа забезпечила засудженого та вартість якого повністю відшкодована засудженим, а також придбане в крамниці установи чи отримане у посилках (передачах), є його власним речовим майном.
1.6. Особи, які відбувають покарання у виправних колоніях, із нарахованого їм заробітку, пенсій та іншого доходу відшкодовують вартість одягу, взуття, білизни, крім вартості спецодягу та постільних речей.
1.7. Вартість виданого речового майна відшкодовується засудженими згідно з їх заявами за рахунок коштів, що надійшли на особові рахунки.
1.8. У разі відсутності коштів на особових рахунках та у разі неможливості відшкодувати вартість виданого речового майна в повному обсязі таким засудженим після закінчення строків носіння (експлуатації) видається речове майно із підмінного фонду безоплатно.
До підмінного фонду зараховується речове майно, яке не є власним майном засуджених та строки носіння (експлуатації) якого не минули, а також речове майно, строки носіння (експлуатації) якого минули, але воно за своїм якісним станом є придатним для подальшого використання за призначенням.
Речове майно підмінного фонду зберігається на речовому складі установи в чистому вигляді та відремонтоване.
1.9. Інвалідам І та ІІ груп, жінкам з вагітністю понад чотири місяці, непрацюючим жінкам, які мають дітей у будинках дитини при виправних колоніях, непрацюючим чоловікам віком понад шістдесят років і жінкам - понад п’ятдесят п’ять років (якщо вони не одержують пенсії), а також особам, звільненим від роботи через хворобу, в тому числі хворим на активну форму туберкульозу, одяг, взуття, білизна надаються безоплатно.
1.10. У разі відсутності у засуджених, які звільняються від відбування покарання, необхідного за сезоном одягу та взуття або коштів на їх придбання вони забезпечуються одягом та взуттям із підмінного фонду безоплатно.
1.11. У разі передчасного зносу, псування або втрати постільних речей, одягу та взуття засудженими, нове речове майно відпускається на підставі особистих заяв засуджених та розпорядження керівника установи за кошти, що розміщені на особових рахунках. У разі відсутності коштів на особових рахунках, засудженим видається речове майно із підмінного фонду безоплатно.
1.12. Речове майно та постільні речі, не придатні до подальшого використання за призначенням, строк носіння або експлуатації яких минув, здаються засудженими, вибраковуються та списуються у встановленому законодавством порядку.
1.13. Строки носіння речового майна та експлуатації постільних речей визначаються з дати їх фактичної видачі.
1.14. При переведенні засуджених до іншої установи вони вибувають у власному одязі та взутті, а у разі його відсутності - забезпечуються одягом та взуттям із підмінного фонду безоплатно.
1.15. Вартість предметів речового майна визначається за результатами їх придбання в порядку, визначеному Законом України "Про здійснення державних закупівель".
1.16. Облік речового майна визначається Державною пенітенціарною службою.
1.17. Посадові особи установи, які відповідають за організацію забезпечення речовим майном засуджених:
визначають потребу установи в речовому майні;
забезпечують своєчасну видачу речового майна засудженим у межах встановлених норм належності;
вживають необхідних заходів щодо недопущення втрати речового майна, його псування або знищення, організовують його своєчасний ремонт;
забезпечують ведення обліку речового майна та його надійне зберігання;
вживають заходів щодо відшкодування засудженими вартості речового майна.
1.18. Засуджені мають право:
придбавати предмети першої необхідності, у тому числі речового майна, не передбачені нормами належності та не заборонені до використання в установі;
отримувати через посилки (передачі), придбавати за безготівковим розрахунком у крамницях установ постільні речі, білизну, одяг та взуття встановленого зразка, а також спортивний одяг і взуття;
мати предмети власного речового майна замість аналогічних предметів, передбачених нормами належності, якщо вони відповідають встановленому зразку. Це майно підлягає обліку і враховується при складанні звітів-замовлень;
користуватися послугами з ремонту білизни, одягу та взуття за рахунок коштів, що знаходяться на особових рахунках.
1.19. Засуджені зобов’язані:
мати охайний вигляд, дбайливо ставитись до речового майна, яким вони користуються, здійснювати за ним належний догляд та використовувати тільки за призначенням;
відшкодовувати вартість речового майна, яким його забезпечила установа, у тому числі у випадках передчасного зносу, псування або втрати постільних речей, одягу та взуття.
1.20. Засудженим забороняється:
продавати, дарувати або відчужувати в інший спосіб на користь інших осіб предмети речового майна;
завдавати шкоди власному речовому майну та майну інших засуджених.
II. Особливості речового забезпечення засуджених
2.1. Матеріально-побутове забезпечення засуджених до арешту здійснюється відповідно до норм, встановлених для осіб, засуджених до позбавлення волі. Їм надається індивідуальне спальне місце і видаються постільні речі.
2.2. Засуджені, які тримаються у виправних центрах, забезпечуються постільними речами, а одяг та взуття придбавають за власні кошти. Послуги з ремонту речового майна засудженими до обмеження волі оплачуються на загальних підставах.
2.3. Із засуджених, які не працюють, вартість одягу, взуття та білизни утримується з коштів, які є на їхніх особових рахунках. У разі відсутності у засудженого коштів на особовому рахунку установа має право пред'явити йому позов через суд.
2.4. Засудженим, які відбувають покарання у виховних колоніях, одяг, взуття, білизна надаються безоплатно.
2.5. Засуджені, які перебувають на лікуванні у лікувальних закладах, забезпечуються додатково безоплатно спецодягом та білизною.
III. Таврування речового майна та постільних речей
3.1. Тавруванню підлягають усе речове майно та постільні речі. Таврування цього майна здійснюється з метою його закріплення за установами, а також для визначення строків експлуатації.
3.2. Тавро наноситься в місцях, що унеможливлюють його повторне таврування.
3.3. Для таврування речового майна та постільних речей застосовується тавра NN 1-4:
Тавро N 1
Ставиться на нові предмети при забезпеченні засуджених.
Тавро N 1 - прямокутне, розміром 3Х4 см, з літерами та цифрами, що позначають номер установи, місяць та рік видачі предметів.
Тавро N 2
При повторній видачі предмети речового майна та постільні речі підлягають новому тавруванню. На предмети ставиться тавро N 2.
Тавро N 2 - прямокутне, розміром 3Х2 см, з цифрами, що позначають місяць і рік повторної видачі предмета.
Тавро N 3
Речове майно підмінного фонду для дисциплінарних ізоляторів, карцерівабо приміщень камерного типу (одиночних камер) повинно мати додаткове тавро N 3.
Тавро N 3 - квадратне, розміром 3Х3 см, з літерами "ПФ", що означає належність предметів до підмінного фонду.
Тавро N 4
На речове майно, що підлягає утилізації, ставиться тавро N 4.
Тавро № 4 для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Тавро N 4 - ромбоподібне, розміром 3Х3 см, з літерою "У" всередині. Літера "У" означає, що майно підлягає утилізації.
Місця
нанесення тавра на предмети речового
майна загального користування
N з/п | Найменування предметів | Місце нанесення тавра |
1 | Простирадло | На двох протилежних до діагоналі кутах |
2 | Ковдра, рушник, матрац, подушка | На одному з кутів предмета |
3 | Наволочка на подушку верхня | На одному з кутів зворотного боку |