Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
08.02.2012 N 222/5

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 лютого 2012 р. за N 213/20526

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства юстиції України
N 622/5 від 21.02.2017
р.)

Про затвердження Інструкції про порядок розподілу,
направлення та переведення для відбування покарання осіб,
засуджених до позбавлення волі, Положення про Регіональну
комісію з питань розподілу, направлення та переведення
для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі,
Положен
ня про Апеляційну комісію Державної пенітенціарної
служби України з питань розподілу, направлення та переведення
для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі

(Із змінами, внесеними згідно з
Наказом Міністерства юстиції
N 1969/5 від 24.11.20
14)

Відповідно до статей 11, 86, 87, 92, 93, 100, 101, 138, 139, 140, 147 Кримінально-виконавчого кодексу України та з метою своєчасного розподілу і направлення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі, зі слідчих ізоляторів до установ виконання покарань та встановлення порядку їх переведення наказую:

1. Затвердити такі, що додаються:

Інструкцію про порядок розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі (далі - Інструкція);

Положення про Регіональну комісію з питань розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі (далі - Положення про Регіональну комісію);

Положення про Апеляційну комісію Державної пенітенціарної служби України з питань розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі (далі - Положення про Апеляційну комісію).

2. Начальникам територіальних органів Державної пенітенціарної служби України у тижневий строк (далі - ДПтС України) затвердити персональний склад регіональних комісій з питань розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі (далі - регіональні комісії).

3. Голові ДПтС України (Лісіцков О.В.) здійснити організаційні заходи щодо фінансового, матеріально-технічного і кадрового забезпечення роботи регіональних комісій.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного департаменту України з питань виконання покарань від 16.12.2003 N 261 "Про затвердження Інструкції про порядок розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі, Положення про комісію з питань розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі, Положення про Апеляційну комісію Державного департаменту України з питань виконання покарань з питань розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.12.2003 за N 1270/8591 (із змінами).

5. Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції України (Зеркаль О.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної пенітенціарної служби України Сидоренка С.М.

7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр О. Лавринович

Затверджено
Наказ Міністерства
юстиції України
08.02.2012 N 222/5

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 лютого 2012 р. за N 213/20526

Інструкція
про порядок розподілу, направлення та переведення для
відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі

І. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до норм Кримінально-виконавчого кодексу України і регламентує питання, що стосуються розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк та довічного позбавлення волі.

1.2. Розподіл, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк та довічного позбавлення волі, здійснюються регіональними комісіями з питань розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі (далі - Регіональні комісії), що утворюються в територіальних органах Державної пенітенціарної служби України, та Апеляційною комісією Державної пенітенціарної служби України з питань розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі (далі - Апеляційна комісія), що утворюється в Державній пенітенціарній службі України (далі - ДПтС України).

1.3. Розподіл, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк та довічного позбавлення волі, до установ виконання покарань здійснюються на підставі Кримінально-виконавчого кодексу України за відповідними індивідуальними та персональними нарядами.

ІІ. Розподіл і направлення для відбування покарання осіб,
засуджених до позбавлення волі на певний строк та
довічного позбавлення волі, із слідчих ізоляторів до
установ виконання покарань

2.1. Розподіл і направлення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк та довічного позбавлення волі, із слідчих ізоляторів (далі - СІЗО) до установ виконання покарань здійснюються Регіональними комісіями безпосередньо у СІЗО.

2.2. До виправних колоній мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання із СІЗО направляються особи, засуджені вперше до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, злочини невеликої та середньої тяжкості.

Не підлягають розподілу та направленню із СІЗО до виправних колоній мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання:

1) особи, які злісно порушували вимоги режиму в місцях попереднього ув’язнення;

2) інваліди першої та другої груп та особи, які досягли пенсійного віку;

3) вагітні жінки та жінки, які мають при собі дітей віком до трьох років;

4) особи, які не пройшли повний курс лікування венеричного захворювання, активної форми туберкульозу, психічного розладу, алкоголізму та наркоманії;

(Підпункт 5 пункту 2.2 розділу II виключено на підставі Наказу Міністерства юстиції N 1969/5 від 24.11.2014)

5) особи, яких засуджено за вчинення умисного злочину в період відбування покарання у виді арешту або обмеження волі.

2.3. До виправних колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання із СІЗО направляються чоловіки, вперше засуджені до позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості; жінки, засуджені за злочини невеликої та середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі злочини.

2.4. До виправних колоній середнього рівня безпеки із СІЗО направляються жінки, засуджені до покарання у виді довічного позбавлення волі; жінки, яким покарання у виді смертної кари або довічного позбавлення волі замінено позбавленням волі на певний строк у порядку помилування або амністії; чоловіки, вперше засуджені до позбавлення волі за тяжкі та особливо тяжкі злочини; чоловіки, які раніше відбували покарання у виді позбавлення волі; чоловіки, засуджені за вчинення умисного злочину невеликої та середньої тяжкості в період відбування покарання у виді позбавлення волі.

Особа визнається такою, що раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі, у разі якщо вона раніше була засуджена до покарання у виді позбавлення волі та фактично його відбувала в установах виконання покарань і СІЗО.

2.5. До виправних колоній максимального рівня безпеки із СІЗО направляються чоловіки, засуджені до покарання у виді довічного позбавлення волі; чоловіки, яким покарання у виді смертної кари замінено довічним позбавленням волі; чоловіки, яким покарання у виді смертної кари або довічного позбавлення волі замінено позбавленням волі на певний строк у порядку помилування або амністії; чоловіки, засуджені за умисні особливо тяжкі злочини; чоловіки, засуджені за вчинення умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період відбування покарання у виді позбавлення волі.

2.5.1. До виправних колоній максимального рівня безпеки з відбуванням покарання у звичайних жилих приміщеннях направляються:

чоловіки, яким покарання у виді довічного позбавлення волі замінено позбавленням волі на певний строк у порядку помилування або амністії;

чоловіки, засуджені за умисні особливо тяжкі злочини, які мають незняту та непогашену судимість за умисний тяжкий або особливо тяжкий злочин, за який вони фактично відбували покарання в місцях позбавлення волі;

чоловіки, які раніше двічі в будь-якій послідовності були засуджені та фактично відбували покарання у виді позбавлення волі за такі злочини: проти основ національної безпеки України; умисне вбивство; умисне тяжке тілесне ушкодження; захоплення заручників; зґвалтування; розбій, вчинений при обтяжуючих обставинах; вимагання, вчинене при обтяжуючих обставинах; виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї; створення злочинної організації; бандитизм; терористичний акт; створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань; викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем; незаконне заволодіння транспортним засобом при обтяжуючих обставинах; контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів; незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів; організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів; посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця; посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя; злісна непокора вимогам адміністрації виправної установи; втеча з місця позбавлення волі або з-під варти; посягання на життя представника іноземної держави - і які знову вчинили будь-який з перелічених злочинів, за який вони засуджені до покарання у виді позбавлення волі.

2.5.2. До виправних колоній або секторів максимального рівня безпеки з відбуванням покарання у приміщеннях камерного типу направляються:

чоловіки, засуджені до покарання у виді довічного позбавлення волі;

чоловіки, яким покарання у виді смертної кари замінено довічним позбавленням волі;

чоловіки, засуджені до покарання у виді позбавлення волі на певний строк за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, яке призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків; державну зраду; посягання на життя державного чи громадського діяча; диверсію; шпигунство; умисне вбивство: двох або більше осіб; заручника; особи чи її близького родича у зв'язку з виконанням цією особою службового або громадського обов'язку; вчинене на замовлення; вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство, за винятком умисного вбивства, вчиненого в стані сильного душевного хвилювання, та умисного вбивства при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця; захоплення або тримання неповнолітньої особи як заручника з метою спонукання родичів затриманого, державної або іншої установи, підприємства чи організації, фізичної або службової особи до вчинення чи утримання від вчинення будь-якої дії як умови звільнення заручника, захоплення або тримання особи як заручника організованою групою, або такі дії, що поєднані з погрозою знищення людей, або такі, що спричинили тяжкі наслідки; створення злочинної організації; бандитизм; терористичний акт, вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або якщо він призвів до заподіяння значної майнової шкоди чи інших тяжких наслідків або загибелі людини; створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації; посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця; посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя; посягання на життя захисника чи представника особи у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги; посягання на життя представника іноземної держави; захоплення представника влади або працівника правоохоронного органу як заручника;

чоловіки, засуджені за вчинення умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період відбування покарання у виді позбавлення волі;

чоловіки, які раніше були засуджені до позбавлення волі за будь-який з таких злочинів: проти основ національної безпеки України; умисне вбивство при обтяжуючих обставинах; захоплення заручників; зґвалтування, що спричинило особливо тяжкі наслідки, а також зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, малолітньої чи малолітнього; розбій, вчинений організованою групою або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень; вимагання, вчинене організованою групою або поєднане із заподіянням тяжкого тілесного ушкодження; створення злочинної організації; бандитизм; терористичний акт; посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця; посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя; злісна непокора вимогам адміністрації виправної установи; втеча з місця позбавлення волі або з-під варти - і які знову вчинили будь-який з перелічених злочинів, за який вони засуджені до покарання у виді позбавлення волі.

2.6. Неповнолітні особи, засуджені до покарання у виді позбавлення волі, направляються із СІЗО до спеціальних виховних установ (далі - виховні колонії).

Особи, які вчинили злочин у неповнолітньому віці і до набрання вироком законної сили досягли повноліття, направляються до виправних колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання.

2.7. Про прийняття Регіональною комісією рішення щодо визначення рівня безпеки виправної колонії засудженому оголошується під підпис на витязі з протоколу її засідання.

Витяг з протоколу засідання Регіональної комісії та довідка про встановлення рівня безпеки виправної колонії співучасникам засудженого долучається до матеріалів його особової справи.

2.8. Запит на індивідуальний наряд щодо направлення осіб, засуджених до позбавлення волі, із СІЗО до установ виконання покарань (додаток 1) за межі регіону підписується головою Регіональної комісії або його заступником і надсилається безпосередньо до Департаменту охорони, нагляду і безпеки, режиму та контролю за виконанням судових рішень ДПтС України.

2.9. За індивідуальними нарядами ДПтС України направляються:

засуджені, розмістити яких немає змоги через відсутність у регіоні колоній чи секторів визначеного рівня безпеки або через відсутність у регіоні достатньої кількості установ виконання покарань відповідно до їх наповнення або для окремого розміщення осіб, яких засуджено за одним вироком суду;

(Абзац другий пункту 2.9 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції N 1969/5 від 24.11.2014)

особи, які до засудження постійно проживали за межами регіону, де вони вчинили злочин, або мають постійні соціальні зв'язки з близькими родичами (подружжя, батьки, діти, всиновлювачі, всиновлені, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки) за межами цього регіону.

2.10. Індивідуальні наряди на запити готуються Департаментом охорони, нагляду і безпеки, режиму та контролю за виконанням судових рішень ДПтС України протягом трьох робочих днів, підписуються першим заступником Голови або заступником Голови та надсилаються ініціатору запиту.

2.11. Запит на персональний наряд щодо направлення осіб, засуджених до позбавлення волі (додаток 2), із СІЗО до установ виконання покарань за межі регіону підписується головою Регіональної комісії або його заступником і надсилається безпосередньо Департаменту охорони, нагляду і безпеки, режиму та контролю за виконанням судових рішень ДПтС України.

2.12. За персональними нарядами ДПтС України направляються:

засуджені іноземці, громадянство яких документально підтверджено (національний паспорт, паспортний документ, довідка з дипломатичного представництва, запис у судовому рішенні), незалежно від наявності в регіоні установ відповідного рівня безпеки;

особи, засуджені до довічного позбавлення волі;

особи, яким визначено відбування покарання в колонії максимального рівня безпеки у приміщеннях камерного типу;

особи, засуджені за вчинення злочину в період відбування покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі;

особи, які вперше засуджені за злочини, вчинені з необережності.

2.13. Персональні наряди на запити готуються Департаментом охорони, нагляду і безпеки, режиму та контролю за виконанням судових рішень ДПтС України протягом п'яти робочих днів, підписуються першим заступником Голови або заступником Голови та надсилаються ініціатору запиту.

2.14. Без нарядів із СІЗО до установ виконання покарань направляються:

засуджені неповнолітні особи жіночої статі - до Мелітопольської виховної колонії управління ДПтС України в Запорізькій області;

засуджені до позбавлення волі на певний строк чоловіки, які раніше працювали в суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах, - до Менської виправної колонії управління ДПтС України в Чернігівській області (N 91);

уперше засуджені до позбавлення волі на певний строк жінки, які раніше працювали в суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах, - до сектору при Галицькій виправній колонії управління ДПтС України в Івано-Франківській області (N 128).

ІІІ. Переведення засуджених до позбавлення волі

3.1. Зміна умов тримання засудженого шляхом переведення його до виправної колонії іншого рівня безпеки здійснюється Апеляційною комісією за поданням адміністрації виправної колонії, погодженим з начальником територіального органу ДПтС України, а переведення засуджених, які досягли вісімнадцятирічного віку, із виховної колонії до виправної колонії мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання - за рішенням педагогічної ради і поданням адміністрації виховної колонії, погодженим зі службою у справах дітей. У випадках, якщо подання передбачає переведення засудженого у більш суворі умови тримання або збільшує обсяг встановлених правообмежень, воно обов’язково погоджується зі спостережною комісією.

(Абзац перший пункту 3.1 розділу III в редакції Наказу Міністерства юстиції N 1969/5 від 24.11.2014)

За результатами розгляду Апеляційною комісією ДПтС України територіальному органу управління видається відповідний дозвіл на переведення в межах регіону чи персональний наряд на переведення.

3.2. Подання адміністрації виправної колонії щодо зміни умов тримання засудженого шляхом переведення його до виправної колонії іншого рівня безпеки (додаток 3) надсилається безпосередньо до Департаменту охорони, нагляду і безпеки, режиму та контролю за виконанням судових рішень ДПтС України.

Подання адміністрації виховної колонії щодо переведення засудженого із виховної колонії до виправної колонії мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання (додаток 4) надсилається безпосередньо до управління соціально-психологічної роботи із засудженими ДПтС України.

(Абзац другий пункту 3.2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції N 1969/5 від 24.11.2014)

3.3. Засуджені, які стають на шлях виправлення, за рішенням Апеляційної комісії переводяться:

(Абзац перший пункту 3.3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції N 1969/5 від 24.11.2014)

з приміщень камерного типу в звичайні жилі приміщення колонії максимального рівня безпеки або колонію середнього рівня безпеки - після фактичного відбуття не менше однієї четвертої частини призначеного судом строку покарання;

із звичайних жилих приміщень колонії максимального рівня безпеки в колонію середнього рівня безпеки - після фактичного відбуття не менше половини призначеного судом строку покарання;

з колонії мінімального і середнього рівнів безпеки до колонії мінімального рівня безпеки із полегшеними умовами тримання в порядку, передбаченому статтею 101 та частиною третьою статті 138 Кримінально-виконавчого кодексу України, - після фактичного відбуття:

1) не менше однієї четвертої частини строку покарання, призначеного судом за злочин середньої тяжкості;

2) не менше третини строку покарання, призначеного судом за умисний тяжкий злочин, а також у разі коли особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисний злочин, за який вона була засуджена до позбавлення волі;

3) не менше половини строку покарання, призначеного судом за особливо тяжкий злочин, а також покарання, призначеного особі, яка раніше була звільнена умовно-достроково і вчинила умисний злочин протягом невідбутої частини покарання.

Засуджені до довічного позбавлення волі чоловіки за рішенням Апеляційної комісії переводяться з багатомісних приміщень камерного типу до звичайних жилих приміщень виправної колонії максимального рівня безпеки після фактичного відбуття у таких приміщеннях не менше ніж п’яти років строку покарання.

(Пункт 3.3 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства юстиції N 1969/5 від 24.11.2014)

У поданні обов’язково зазначається дата винесення постанови начальника колонії на виконання абзацу другого частини другої статті 151-1 Кримінально-виконавчого кодексу України.

(Пункт 3.3 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства юстиції N 1969/5 від 24.11.2014)

3.4. Засуджені, які злісно порушують режим відбування покарання, за рішенням Апеляційної комісії та з обов’язковим погодженням зі спостережною комісією можуть бути переведені:

(Абзац перший пункту 3.4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції N 1969/5 від 24.11.2014)

з колонії мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання до колонії мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання або повернуті до тих колоній, де вони раніше відбували покарання;

з колонії середнього рівня безпеки чи звичайного жилого приміщення колонії максимального рівня безпеки в приміщення камерного типу колонії або сектору максимального рівня безпеки на строк до трьох років;

засуджені до довічного позбавлення волі чоловіки із звичайних жилих приміщень до приміщень камерного типу виправної колонії максимального рівня безпеки.

(Пункт 3.4 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства юстиції N 1969/5 від 24.11.2014)

3.5. Про прийняття Апеляційною комісією рішення щодо переведення засудженому оголошується під підпис на витязі з протоколу її засідання, що долучається до матеріалів його особової справи.

3.6. За персональними нарядами ДПтС України на переведення осіб, засуджених до позбавлення волі, направляються:

засуджені, які стають на шлях виправлення, розмістити яких немає змоги через відсутність у регіоні колоній або секторів визначеного рівня безпеки, та переведені з приміщень камерного типу в звичайні жилі приміщення колонії максимального рівня безпеки або колонію середнього рівня безпеки;

засуджені, які за злісне порушення режиму відбування покарання переведені з колонії мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання та з колонії середнього рівня безпеки чи звичайного жилого приміщення колонії максимального рівня безпеки в приміщення камерного типу колонії або сектору максимального рівня безпеки;

засуджені, які відповідно до частини другої статті 93 Кримінально-виконавчого кодексу України переведені з однієї виправної чи виховної колонії до іншої.

3.7. На переведення інших осіб, засуджених до позбавлення волі, переведених до виправних колоній іншого рівня безпеки або з виховних колоній до виправних колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання, Апеляційною комісією ДПтС України надається персональний наряд.

3.8. Запити на персональні наряди щодо переведення осіб, засуджених до позбавлення волі (додаток 2), підписуються головою Регіональної комісії або його заступником і надсилаються безпосередньо до Департаменту охорони, нагляду і безпеки, режиму та контролю за виконанням судових рішень ДПтС України.

3.9. Персональні наряди на запити щодо переведення осіб, засуджених до позбавлення волі, готуються Департаментом охорони, нагляду і безпеки, режиму та контролю за виконанням судових рішень ДПтС України протягом п'яти робочих днів, підписуються першим заступником Голови або заступником Голови та надсилаються ініціатору запиту.

3.10. Забороняється переміщення засуджених, які прибули до установ виконання покарань за персональними нарядами, до інших установ без погодження із ДПтС України.

ІV. Особливості виконання рішень суду та Регіональних комісій
у питаннях відбування покарання, розподілу, направлення та
переведення осіб, засуджених до позбавлення волі

4.1. Початок строку відбування покарання в приміщеннях камерного типу колонії максимального рівня безпеки або секторів максимального рівня безпеки колоній середнього рівня безпеки особам, які переведені з виправних колоній середнього рівня безпеки чи звичайних жилих приміщень до цих колоній або секторів на підставах, встановлених частиною третьою статті 101 Кримінально-виконавчого кодексу України, обчислюється з дня їх прибуття до приміщення камерного типу колонії або сектору максимального рівня безпеки.

Початок строку відбування покарання в приміщеннях камерного типу особам, засудженим до довічного позбавлення волі, обчислюється з дня поміщення таких осіб до сектору максимального рівня безпеки СІЗО.

(Пункт 4.1 розділу IV доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства юстиції N 1969/5 від 24.11.2014)

4.2. Про прибуття засудженого до місця відбування покарання адміністрація органу чи установи виконання покарань зобов'язана протягом трьох діб повідомити одного із членів сім'ї або близьких родичів на вибір засудженого.

4.3. При вирішенні питання переведення засуджених, які стають на шлях виправлення, з приміщень камерного типу в звичайні жилі приміщення колонії максимального рівня безпеки або колонію середнього рівня безпеки слід керуватись строками, установленими статтею 101 Кримінально-виконавчого кодексу України стосовно засуджених, направлених для відбування покарання в ці установи із СІЗО.

4.4. При розподілі осіб, засуджених до позбавлення волі, враховуються рішення:

а) судів України;

б) судів республік колишнього СРСР;

в) судів іноземних держав, якщо відповідно до міждержавних угод засудженого було прийнято на територію України для подальшого відбування покарання;

г) судів іноземних держав, якщо відповідно до статті 9 Кримінального кодексу України правові наслідки вироку суду іноземної держави враховано судом України при кваліфікації нового злочину та призначенні покарання;

ґ) судів іноземних держав, якщо вони визнані відповідно до пункту 19 Протоколу до Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року, який ратифіковано Верховною Радою України 3 березня 1998 року.

4.5. Звернення засуджених осіб та інших громадян з питань розподілу, направлення та переведення осіб, засуджених до позбавлення волі, розглядаються в порядку, передбаченому законодавством.

Про результати розгляду заяв і скарг іншим громадянам надається письмова відповідь, а засудженому оголошується під підпис.

Директор Департаменту взаємодії з органами влади О.В. Зеркаль

Додаток 1
до Інструкції про порядок розподілу,
направлення та переведення
для відбування покарання осіб,
засуджених до позбавлення волі

Запит
на індивідуальний наряд щодо направлення осіб,
засуджених до позбавлення волі, із слідчих ізоляторів
до установ виконання покарань

N з/п  Прізвище, ім’я та по батькові, рік народження  Кількість попередніх судимостей  Визначений вид установи виконання покарань  Місцепрожи вання (область)  Соціальні зв’язки (область)  Номери установ, куди направлені співучасники  Примітка 
             
…               

__________

Примітки:

1. У графі 3 цифрою зазначається кількість попередніх судимостей.

2. У графі 4 цифрою вказується вид установи виконання покарань:

1 - виправна колонія мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для засуджених чоловіків;

2 - виправна колонія мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для засуджених жінок;

3 - виправна колонія мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання для чоловіків, уперше засуджених до позбавлення волі;

4 - виправна колонія мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання для жінок, уперше засуджених до позбавлення волі;

5 - виправна колонія мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання для жінок, неодноразово засуджених до позбавлення волі;

6 - виправна колонія середнього рівня безпеки для чоловіків, уперше засуджених до позбавлення волі;

7 - виправна колонія середнього рівня безпеки для чоловіків, які раніше відбували покарання у виді позбавлення волі;

8 - виправна колонія максимального рівня безпеки (відбування покарання у звичайних жилих приміщеннях);

9 - виховна колонія для неповнолітніх осіб чоловічої статі, вперше засуджених до позбавлення волі.

Додаток 2
до Інструкції про порядок розподілу,
направлення та переведення
для відбування покарання осіб,
засуджених до позбавлення волі

Запит
на персональний наряд щодо направлення осіб,
засуджених до позбавлення волі

1. Прізвище _______________________________________________________________
2. Ім'я ___________________________________________________________________
3. По батькові _____________________________________________________________
4. Дата народження ________________________________________________________
5. Місце народження _______________________________________________________
_________________________________________________________________________
6. Місце проживання до засудження __________________________________________
7. Соціальні зв'язки (область) ________________________________________________
8. Громадянство ___________________________________________________________
9. Засуджений(а) __________________________________________________________
"___" __________ _____ року за статтею Кримінального кодексу України ___________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
10. Строк ________________________________________________________________
11. Відмітка про зміну строку покарання, всі вироки, постанови, ухвали судів у хронологічному порядку ____________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
12. Початок строку _________________________________________________________
Кінець строку _____________________________________________________________
13. Кількість судимостей ____________________________________________________
_________________________________________________________________________
14. Переміщення засудженого ________________________________________________
_________________________________________________________________________
15. Стан здоров'я засудженого _______________________________________________
_________________________________________________________________________
16. Співучасники злочину та визначені їм рівні безпеки виправних колоній _________
_________________________________________________________________________
17. Підстава для запиту наряду _______________________________________________
_________________________________________________________________________ 

Додаток 3
до Інструкції про порядок розподілу, направлення
та переведення для відбування покарання осіб,
засуджених до позбавлення волі

ПОГОДЖЕНО
Начальник ____________________
______________________________
(найменуваннятериторіального
органу ДПтС України)
______________________________
______________________________
(звання, підпис, прізвище)
"__" ______________ 20 __ 
ПОГОДЖЕНО
Голова спостережної комісії
________________________
(підпис, прізвище)
"__" ___________ 20 __ 

Подання
адміністрації виправної колонії щодо зміни умов тримання
засудженого шляхом переведення його до виправної колонії
іншого рівня безпеки

1. Прізвище _______________________________________________________________
2. Ім'я ___________________________________________________________________
3. По батькові _____________________________________________________________
4. Дата народження ________________________________________________________
5. Місце народження _______________________________________________________
6.Місце проживання до засудження __________________________________________
7. Соціальні зв'язки (область) ________________________________________________
8. Громадянство ___________________________________________________________
9. Засуджений (а) __________________________________________________________
"____ "__________ _____ року за статтею Кримінального кодексу України __________
_________________________________________________________________________
10.Строк покарання ________________________________________________________
11. Відмітка про зміну строку покарання, всі вироки, постанови, ухвали судів у хронологічному порядку ____________________________________________________
_________________________________________________________________________
12.Початок строку _________________________________________________________
Кінець строку _____________________________________________________________
13. Кількість судимостей ____________________________________________________
14. Переміщення засудженого ________________________________________________
15. Стан здоров'я засудженого _______________________________________________
16.Співучасники злочину та визначені їм рівні безпеки виправних колоній __________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
17. Підстава для запиту наряду (зазначаються стаття Кримінально-виконавчого кодексу України та пункт Інструкції, на підставі яких розглянуто питання щодо переведення засудженого) ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________ 

Начальник  _______________________
(найменування виправної колонії) 
__________
(підпис) 
_____________
(прізвище) 

"___" __________ 20 __

Додаток 4
до Інструкції про порядок розподілу,
направлення та переведення
для відбування покарання осіб,
засуджених до позбавлення волі

ПОГОДЖЕНО
Начальник ____________________
______________________________
(найменуваннятериторіального
органу ДПтС України)
______________________________
______________________________
(звання, підпис, прізвище)
"__" ______________ 20 __ 
ПОГОДЖЕНО
Начальник служби
у справах неповнолітніх
______________________
(підпис, прізвище)
"__" ___________ 20 __ 

Подання
адміністрації виховної колонії щодо переведення засудженого із
виховної колонії до виправної колонії мінімального рівня
безпеки із загальними умовами тримання

1. Прізвище _______________________________________________________________
2. Ім'я ___________________________________________________________________
3. По батькові _____________________________________________________________
4. Дата народження ________________________________________________________
5. Місце народження _______________________________________________________
6.Місце проживання до засудження __________________________________________
7. Соціальні зв'язки (область) ________________________________________________
8. Громадянство ___________________________________________________________
9. Засуджений (а) __________________________________________________________
"____ "__________ _____ року за статтею Кримінального кодексу України __________
_________________________________________________________________________
10.Строк покарання ________________________________________________________
11. Відмітка про зміну строку покарання, всі вироки, постанови, ухвали судів у хронологічному порядку ____________________________________________________
_________________________________________________________________________
12.Початок строку _________________________________________________________
Кінець строку _____________________________________________________________
13. Кількість судимостей ____________________________________________________
14. Переміщення засудженого ________________________________________________
15. Стан здоров'я засудженого _______________________________________________
16.Співучасники злочину та визначені їм рівні безпеки виправних колоній __________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
17. Підстава для запиту наряду (зазначаються стаття Кримінально-виконавчого кодексу України та пункт Інструкції, на підставі яких розглянуто питання щодо переведення засудженого) ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________ 

Начальник  _______________________
(найменування виховної колонії) 
__________
(підпис) 
_____________
(прізвище) 

"__" __________ 20 __