ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ
РІШЕННЯ
Справа "Караванський проти України"
Заява N 13375/06
від 14 квітня 2011 року
Стислий виклад рішення
8 квітня, 17 травня та 26 червня 2002 року щодо заявника було порушено три кримінальні справи, які в подальшому були об'єднані в одне провадження.
30 червня 2002 року справу було передано до Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області. Справа неодноразово поверталась на додаткове досудове слідство. Крім того, апеляційним судом Черкаської області справа поверталась на новий розгляд до суду першої інстанції.
Станом на день постановляння рішення Європейським судом з прав людини (далі - Європейський суд) інформація про закінчення провадження у справі була відсутня. Таким чином, тривалість провадження, що розглядалась Європейським судом, становила близько 8 років і 10 місяців.
До Європейського суду заявник скаржився за п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) на тривалість провадження у його справі.
Заявник також скаржився за ст. 3, пп. 1, 2, 3 (с) і (d) ст. 6 Конвенції, ст. 2 Протоколу N 7 і ст. 1 Першого протоколу в контексті обставин своєї справи.
З огляду на обставини справи, а саме тривалість досудового слідства та розгляду справи судом першої інстанції, а також з урахуванням прецедентної практики в аналогічних справах Європейський суд встановив порушення п.1 ст. 6 Конвенції у зв'язку з незабезпеченням державними органами провадження в справі заявника в розумний строк.
Розглянувши справу, суд одноголосно:
"1. Оголошує скаргу за п. 1 ст. 6 Конвенції стосовно надмірної тривалості провадження прийнятною, а решту скарг у заяві - неприйнятними;
2. Постановляє, що мало місце порушення п. 1 ст. 6 Конвенції;
3. Постановляє, що
(a) протягом трьох місяців держава-відповідач повинна сплатити заявнику 2200 (дві тисячі двісті) євро відшкодування моральної шкоди та 31 (тридцять одне) євро компенсації судових витрат, які мають бути конвертовані у національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу, плюс будь-який податок, який може бути стягнуто з цих сум;
(b) зі спливом зазначеного тримісячного строку і до повного розрахунку на вищезазначені суми нараховуватиметься простий відсоток (simple interest) у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в цей період, плюс три відсоткові пункти;
4. Відхиляє решту вимог заявника щодо справедливої сатисфакції."