ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ

ЛИСТ
20.05.2011 N 17-04/1300-7029

Про порядок списання майна бюджетних установ

Державне казначейство України розглянуло лист <...> щодо надання роз'яснень та в межах компетенції повідомляє.

Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Питна вода України", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 р. N 141, та Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотних проектів у сфері житлово-комунального господарства, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2011 р. N 160 (далі - Порядки), передбачено, що виділення або використання бюджетних коштів для здійснення заходів, зазначених у Порядках, здійснюється за умови співфінансування з місцевих бюджетів або інших джерел.

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 22 Бюджетного кодексу України ( 2456-17 ) (далі - Кодекс) головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними іншими рішеннями про місцеві бюджети, можуть бути виключно місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), головні управління, управління, відділи та інші самостійні структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників.

Порядком складання, затвердження та подання мережі розпорядників коштів місцевих бюджетів усіх рівнів і основними вимогами до неї, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.05.2010 р. N 263, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.06.2010 р. за N 384/17679, передбачено, що розпорядники коштів державного бюджету можуть відповідно до пунктів 2 і 3 частини другої статті 22 Кодексу ( 2456-17 ) визначатися лише головними розпорядниками коштів місцевого бюджету за бюджетними призначеннями місцевого бюджету, що не передбачають видатків, пов'язаних з утриманням цих установ з основної діяльності.

У такому випадку головний розпорядник коштів місцевого бюджету - установа державного бюджету самостійно здійснює видатки для виконання програм та заходів, що проводяться за рахунок коштів місцевого бюджету, або формує мережу, до якої включаються бюджетні установи, які утримуються за рахунок коштів цього місцевого бюджету, та/або одержувачі.

Одержувачі можуть бути включені одночасно до мережі розпорядників коштів різних бюджетів.

Інвестиції, які згідно із законодавством надходять до бюджетних установ, відповідно до частини 4 статті 13 Кодексу ( 2456-17 ) відносяться до другої підгрупи другої групи власних надходжень бюджетних установ. Отже, кошти, які будуть надходити з інших джерел як співфінансування програм, передбачених Порядками, мають бути передбачені у кошторисі розпорядника як власні надходження бюджетних установ за другою підгрупою другої групи.

У разі виконання заходів одержувачем бюджетних коштів кошти з інших джерел, які надходять для реалізації програм, передбачених Порядками, зараховуються на рахунки, відкриті установою (підприємством) в банківських установах.

В.о. Голови О.Даневич