МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.11.2011 N 203
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
N 387 від 20.04.2015)
Про попередження щодо встановлених
чинним законодавством обмежень,
що спрямовані на запобігання
і протидію корупції
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства
економічного розвитку і торгівлі
N 835 від 17.07.2013
N 1203 від 07.10.2013
N 24 від 13.01.2014 )
З метою забезпечення виконання в апараті Міністерства окремих положень Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" ( 3206-17 ) та Закону України "Про державну службу" ( 3723-12 ) наказую:
1. Затвердити такі, що додаються:
форму попередження про встановлені Законами України "Про державну службу" ( 3723-12 ) та "Про засади запобігання і протидії корупції" ( 3206-17 ) обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходженням;
( Абзац третій пункту 1 виключено на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 835 від 17.07.2013 )
2. Департаменту кадрового забезпечення та проходження державної служби забезпечити при прийнятті на роботу:
2.1. Попередження про встановлені Законами України "Про державну службу" ( 3723-12 ) та "Про засади запобігання і протидії корупції" ( 3206-17 ) обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходженням, претендентів на зайняття посад державних службовців.
( Підпункт 2.2 пункту 2 виключено на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 835 від 17.07.2013 )
2.3. Подання претендентами на посади в Мінекономрозвитку інформації про працюючих у структурних підрозділах апарату Міністерства близьких осіб згідно з додатком.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства економіки України від 27.07.2011 N 613 "Про попередження щодо встановлених чинним законодавством обмежень, що спрямовані на запобігання і протидію корупції".
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Заступник Міністра економічного розвитку і
торгівлі України - керівник апарату В.П.Павленко
Затверджено
Наказ Міністерства
економічного розвитку
і торгівлі України
07.11.2011 N 203
(у редакції наказу
Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України
17.07.2013 N 835)
Форма
Попередження
про встановлені Законами України
"Про державну службу" ( 3723-12 )
та "Про засади запобігання
і протидії корупції" ( 3206-17 )
обмеження, пов'язані з прийняттям
на державну службу та її проходженням
1. Законом України "Про державну службу" ( 3723-12 ) передбачено, що:
державні службовці повинні сумлінно виконувати свої службові обов'язки; шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування; не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби чи негативно вплинути на репутацію державного службовця (стаття 5);
не можуть бути обраними або призначеними на посаду в державному органі та його апараті особи, які:
- визнані у встановленому порядку недієздатними;
- мають не зняту або не погашену судимість за вчинення злочину або на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
- у разі прийняття на службу будуть безпосередньо підпорядковані близьким їм особам (терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про засади запобігання і протидії корупції") ( 3206-17 );
- в інших випадках, встановлених законами України (стаття 12);
державні службовці не можуть брати участь у страйках та вчиняти інші дії, що перешкоджають нормальному функціонуванню державного органу (стаття 16).
2. Відповідно до статті 6 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" ( 3206-17 ) (далі - Закон) особам, уповноваженим на виконання функцій держави, зокрема державним службовцям, забороняється використовувати свої службові повноваження та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди або у зв'язку з прийняттям обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі:
1) неправомірно сприяти фізичним або юридичним особам у здійсненні ними господарської діяльності, одержанні субсидій, субвенцій, дотацій, кредитів, пільг, укладанні контрактів (у тому числі на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти);
2) неправомірно сприяти призначенню на посаду особи;
3) неправомірно втручатися в діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування або посадових осіб;
4) неправомірно надавати перевагу фізичним або юридичним особам у зв'язку з підготовкою проектів, виданням нормативно-правових актів та прийняттям рішень, затвердженням (погодженням) висновків.
3. Відповідно до статті 7 Закону ( 3206-17 ) особам, уповноваженим на виконання функцій держави, зокрема державним службовцям, забороняється:
1) займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією ( 254к/96-ВР ) або законами України;
2) входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації), якщо інше не передбачено Конституцією ( 254к/96-ВР ) або законами України.
4. Стаття 8 Закону ( 3206-17 ) встановлює, що особам, уповноваженим на виконання функцій держави, зокрема державним службовцям, забороняється безпосередньо або через інших осіб одержувати дарунки (пожертви) від юридичних або фізичних осіб:
1) за рішення, дії чи бездіяльність в інтересах дарувальника, що приймаються, вчиняються як безпосередньо такою особою, так і за її сприяння іншими посадовими особами та органами;
2) якщо особа, яка дарує (здійснює) дарунок (пожертву), перебуває в підпорядкуванні такої особи.
Особи, уповноважені на виконання функцій держави, зокрема державні службовці, можуть приймати дарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, та пожертви, крім випадків, передбачених частиною першою цього пункту, якщо вартість таких дарунків (пожертв) не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої на день прийняття дарунка (пожертви), одноразово, а сукупна вартість таких дарунків (пожертв), отриманих з одного джерела протягом року, - однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року.
Передбачене обмеження щодо вартості дарунків (пожертв) не поширюється на дарунки (пожертви), які:
1) даруються (здійснюються) близькими особами;
2) одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.
Дарунки, одержані особами, уповноваженими на виконання функцій держави, як подарунки державі, Міністерству є відповідно державною власністю і передаються до Міністерства у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
5. Відповідно до статті 9 Закону ( 3206-17 ) особи, уповноважені на виконання функцій держави, зокрема державні службовці, не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути безпосередньо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 4 Закону ( 3206-17 ), в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі).
Особи, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави, зокрема державних службовців, зобов'язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.
У разі виникнення обставин, що порушують вимоги абзацу першого цього пункту, відповідні особи, близькі їм особи вживають заходів щодо усунення таких обставин у п'ятнадцятиденний строк.
Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає безпосереднє підпорядкування.
У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади.
Особам, які уповноважені на виконання функцій держави, зокрема державним службовцям, забороняється брати участь у роботі колегіальних органів під час розгляду питань щодо призначення на посаду близьких їм осіб та у будь-який інший спосіб впливати на прийняття такого рішення.
6. Статтею 12 Закону ( 3206-17 ) встановлено, що у разі відкриття суб'єктом декларування або членом його сім'ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента така особа зобов'язана в десятиденний строк письмово повідомити про це орган доходів і зборів за місцем проживання із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента. ( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 1203 від 07.10.2013 )
7. Статтею 14 Закону ( 3206-17 ) визначено, що особи, уповноважені на виконання функцій держави, зокрема державні службовці, зобов'язані:
1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів;
2) невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів;
3) протягом десяти днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права в порядку, установленому законом. У такому випадку особам, уповноваженим на виконання функцій держави, зокрема державним службовцям, забороняється передавати в управління належні їм підприємства та корпоративні права на користь членів своєї сім’ї.
Про обмеження, встановлені Законами України "Про державну службу" ( 3723-12 ) та "Про засади запобігання і протидії корупції" ( 3206-17 ) стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави, зокрема державних службовців, попереджений(-а):
"___" _______ 20__ р. ___________ _____________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
( Форма в редакції Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 835 від 17.07.2013; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 24 від 13.01.2014 )
Виконувач обов'язків директора Департаменту кадрового
забезпечення та проходження державної служби О.О.Салій
( Форму попередження про встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції" ( 3206-17 ) обмеження стосовно службовців та керівників установ, які одержують заробітну плату за рахунок державного бюджету, які відповідно до цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави виключено на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 835 від 17.07.2013 )
Додаток
до наказу Міністерства
економічного розвитку
і торгівлі України
07.11.2011 N 203
(у редакції наказу
Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України
17.07.2013 N 835)
ІНФОРМАЦІЯ
про працюючих у структурних підрозділах
апарату Міністерства близьких осіб
Я, _________________________________________________________,
(прізвище, ім'я, по батькові)
__________________________________________________________________
(посада, на яку претендує)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
відповідно до статті 9 Закону України "Про засади запобігання і
протидії корупції" повідомляю про працюючих у Міністерстві
економічного розвитку і торгівлі України близьких мені осіб
(чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка,
пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід,
прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач
чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під
опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають,
пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із
суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону,
в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають
у шлюбі):
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
__________________________________________________________________
(посада, підрозділ, ступінь родинного зв'язку)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
___ ____________ 201_ р. ________________
(підпис)
( Додаток в редакції Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 835 від 17.07.2013 )
Виконувач обов'язків директора Департаменту кадрового
забезпечення та проходження державної служби О.О.Салій