КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробітної плати та умов праці

Про відпустку у зв'язку з навчанням

ПИТАННЯ: Чи має право посадова особа місцевого самоврядування на додаткову оплачувану відпустку у зв'язку з навчанням в аспірантурі без відриву від виробництва, не використану у 2010/2011 навчальному році, оскільки її було звільнено з роботи та поновлено на роботі за рішенням суду з дати звільнення у 2012 р. (посадова особа вже використала таку відпустку тривалістю 30 календарних днів, передбачену на 2011/2012 навчальний рік)?

ВІДПОВІДЬ: Ні, не має. На відміну від щорічних відпусток, відпустка у зв'язку з навчанням не підлягає перенесенню на інший період, поділу на частини, продовженню на святкові та неробочі дні; компенсації за невикористані дні цієї відпустки, оскільки має цільове призначення і надається на період сесії на підставі довідки-виклику навчального закладу.

Законом України «Про відпустки» передбачено надання працівникам додаткових оплачуваних відпусток у зв'язку з навчанням у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі з вечірньою та заочною формами навчання.

Для роботодавця підставою для надання додаткової відпустки у зв'язку з навчанням є заява працівника та довідка-виклик навчального закладу, в якій зазначається: форма навчання; рівень акредитації навчального закладу; курс, на якому працівник навчається; період настановних занять, складання заліків та іспитів, державних іспитів тощо.

Згідно з Конвенцією Міжнародної організації праці N 140 «Про оплачувані учбові відпустки», ратифікованою Україною Законом від 26.09.2002 р. N 174, термін «оплачувана учбова відпустка» означає відпустку, яка надається працівникові з метою навчання на визначений період у робочий час з виплатою відповідної грошової допомоги.

Головний спеціаліст
Віталіна КОРКУШКО
Начальник відділу,
Тетяна СТАШКІВ

«Праця i зарплата» N 38 (810), 17 жовтня 2012 р.
Передплатний iндекс: 30214