МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.03.2009 N 13
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
25 березня 2009 р. за N 274/16290
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства культури України
N 602 від 27.06.2018)
Про затвердження Порядку використання коштів,
передбачених у Державному бюджеті України
для створення та розповсюдження
національних фільмів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
культури
N 32 від 28.04.2011 )
Відповідно до Положення про Міністерство культури і туризму України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 N 1566, протоколу N 2 засідання Кабінету Міністрів України від 14.01.2009 та з метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів наказую:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України для створення та розповсюдження національних фільмів, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства культури і туризму України від 05.03.2007 N 13 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України для створення та розповсюдження національних фільмів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.03.2007 за N 204/13471 (із змінами).
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Кохана Т.Г.
Міністр В.В.Вовкун
Погоджено:
Перший заступник Міністра фінансів України І.І.Уманський
Міністр економіки України Б.М.Данилишин
Голова Державного казначейства України Т.Я.Слюз
Голова Головного контрольно-ревізійного управління України М.І.Сивульський
Затверджено
Наказ Міністерства
культури і туризму України
10.03.2009 N 13
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
25 березня 2009 р. за N 274/16290
Порядок
використання коштів, передбачених
у Державному бюджеті України для створення
та розповсюдження національних фільмів
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Міністерству культури України (далі - Мінкультури України) у загальному та спеціальному фондах державного бюджету за бюджетною програмою "Створення та розповсюдження національних фільмів" (далі - бюджетні кошти). Відповідальним виконавцем зазначеної бюджетної програми є Державне агентство України з питань кіно (далі - Держкіно) як центральний орган виконавчої влади. ( Пункт 1 розділу I в редакції Наказу Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
2. Основні терміни, що вживаються у цьому Порядку:
бюджетні кошти - кошти, які передбачені Мінкультури України у Державному бюджеті України за загальним та спеціальним фондами на створення та розповсюдження національних фільмів; ( Абзац другий пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
головний розпорядник бюджетних коштів - Мінкультури України; ( Абзац третій пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня - Держкіно (відповідальний виконавець бюджетної програми);
переможець конкурсного відбору - суб'єкт продюсерської системи, який узяв на себе відповідальність за виробництво та/або розповсюдження національних фільмів. ( Пункт 2 розділу I доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
II. Мета цього Порядку та напрями
спрямування бюджетних коштів
1. Основна мета цього Порядку полягає у визначенні процедури та послідовності дій Мінкультури України, Держкіно, переможців конкурсного відбору при використанні бюджетних коштів на створення та розповсюдження національних фільмів, забезпечення прозорості та ефективності їх використання. ( Пункт 1 розділу II в редакції Наказу Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
2. Бюджетні кошти за загальним фондом спрямовуються на:
2.1 виробництво національних фільмів, а саме:
документальних, просвітницьких і анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості кінопроекту) - з оплатою до 100 відсотків кошторисної вартості їх виробництва;
інших національних фільмів - з оплатою до 50 відсотків кошторисної вартості їх виробництва;
2.2 розповсюдження національних фільмів, а саме:
тиражування національних фільмів та фільмів національної кінематографічної спадщини;
дублювання, субтитрування та озвучення фільмів;
2.3 виготовлення вихідних матеріалів фільмів, здійснення монтажно-тонувальних робіт;
2.4 відновлення національної кінематографічної спадщини, збереження фільмових матеріалів та поповнення кінофонду національними фільмами;
2.5 повернення в Україну національної кінематографічної спадщини та фільмових матеріалів, що знаходяться за її межами;
2.6 виконання робіт та послуг з виробництва та розповсюдження національних фільмів за державними контрактами, укладеними в минулих роках. ( Пункт 2 розділу II в редакції Наказу Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
3. Бюджетні кошти за спеціальним фондом спрямовуються на:
фінансову підтримку творчої молоді, наукових досліджень у сфері кінематографії, проведення творчих заходів у галузі кінематографії;
фінансову підтримку реалізації кращих кінопроектів національної тематики;
фінансову підтримку спільних проектів у галузі кінематографії за участю місцевих органів виконавчої влади;
оплату рекламних заходів щодо просування неігрових фільмів глядачам, для виготовлення яких залучались державні кошти;
фінансову підтримку кіновидань, для виготовлення яких залучались бюджетні кошти;
фінансову підтримку участі, організації та проведення кінофестивалів, кіноринків, конференцій, семінарів та інших національних і міжнародних кінозаходів, в яких бере участь Україна;
забезпечення збереження національної кінематографічної спадщини;
покриття витрат, пов'язаних з видачею державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів, придбання оргтехніки, обладнання, програмного забезпечення, а також створення та обслуговування баз даних, інтернет-сайтів, пов'язаних із забезпеченням видачі державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів та належних Держкіно інтернет-сайтів кіновиробників, дистриб'юторів, власників авторських виключних і невиключних прав на кінотвори;
покриття витрат, пов'язаних з вирішенням інших нагальних питань у галузі кінематографії, у тому числі оплату послуг експертів, консультантів, оплату експертизи фільмів експертною комісією з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Мінкультури України, оплату експертизи літературних та режисерських сценаріїв експертною комісією з питань кінематографії, канцелярські витрати, пов'язані з видачею державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів та здійснення експертиз; ( Абзац десятий пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
розробку і розповсюдження нормативно-технічної документації у галузі кінематографії та методичних рекомендацій з питань організації виробництва, розповсюдження та демонстрування фільмів;
передплату періодичних видань, спеціальної літератури в галузі кінематографії;
проведення експертизи кінопроектів для формування програми виробництва та розповсюдження національних фільмів та проведення експертизи визначення глядацької аудиторії фільмів; ( Абзац тринадцятий пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
технічне переоснащення державних підприємств та організацій кінематографії.
III. Вимоги щодо використання бюджетних коштів
1. Бюджетні кошти використовуються у межах відповідних бюджетних призначень, установлених в державному бюджеті, за загальним фондом - відповідно до затвердженої для Держкіно програми виробництва та розповсюдження національних фільмів, до якої включаються кінопроекти, що пройшли конкурсний відбір, з урахуванням необхідності виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік в органах Державної казначейської служби, та в разі їх відповідності паспорту бюджетної програми; за спеціальним фондом - у межах фактичних надходжень спеціального фонду державного бюджету - відповідно до затвердженого Держкіно та погодженого з Мінкультури України кошторису.
Виробництво національних неігрових (навчально-пізнавальних, просвітницьких та документальних фільмів, кінолітописів), анімаційних фільмів, фільмів для дітей та юнацтва, фільмів-дебютів (перша робота режисера), ігрових (на виконання рішень Президента, Кабінету Міністрів) та розповсюдження національних фільмів здійснюються за державним замовленням. Обсяг бюджетних коштів, які спрямовуються на виконання державного замовлення, може становити 100% кошторисної вартості фільму або вартості послуг з розповсюдження фільмів.
Державна фінансова підтримка надається переможцям конкурсного відбору, визначеним у встановленому законодавством порядку, у формі часткового фінансування із залученням коштів з інших джерел.
Об'єктом державної фінансової підтримки може бути як виробництво фільму в цілому, так і окремого його етапу (періоду) з урахуванням вимог пункту 11 Положення про державну підтримку національних фільмів у продюсерській системі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.98 N 813, а також розповсюдження фільму відповідно до пункту 12 зазначеного Положення.
Державне замовлення або державна фінансова підтримка надається переможцям конкурсного відбору, кінопроекти яких включено до програми виробництва та розповсюдження національних фільмів, затвердженої в установленому законодавством порядку. ( Пункт 1 розділу III в редакції Наказу Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
2. Виробництво та розповсюдження національних фільмів за державним замовленням здійснюються відповідно до законодавства у сфері державних закупівель. Закупівля товарів, робіт і послуг з виробництва та розповсюдження національних фільмів за державним замовленням здійснюється на суми, які враховані в державному бюджеті на відповідний рік. Якщо строк виробництва фільму перевищує один календарний рік, то дія договору продовжується на строк виробництва в наступному бюджетному році. ( Пункт 2 розділу III в редакції Наказу Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
3. Держкіно здійснює видатки в межах кошторисних призначень з урахуванням бюджетних зобов'язань минулих років.
4. Операції, пов'язані з бюджетними коштами, здійснюються відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого наказом Державного казначейства України від 25.05.2004 N 89, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.06.2004 за N 716/9315 (зі змінами).
Держкіно здійснює оплату витрат з виробництва та розповсюдження фільмів згідно з укладеними договорами, актами виконаних робіт та іншими підтвердними документами зі свого реєстраційного рахунку на рахунки переможців конкурсного відбору, відкриті в установах банків. ( Абзац другий пункту 4 розділу III в редакції Наказу Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
5. Головний розпорядник бюджетних коштів, відповідальний виконавець бюджетної програми та переможець конкурсного відбору дотримуються положень законодавства щодо попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2006 N 1404 "Питання попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти". ( Абзац перший пункту 5 розділу III в редакції Наказу Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
При цьому попередня оплата здійснюється в межах 70 відсотків вартості кожного етапу виробництва фільму, визначеного договором.
Якщо протягом шести місяців після отримання попередньої оплати переможець конкурсного відбору не надав акт приймання-передачі частково виконаних робіт (наданих послуг) та проміжний акт-звіт про використання коштів за призначенням, сума попередньої оплати підлягає поверненню відповідальному виконавцю бюджетної програми. ( Пункт 5 розділу III доповнено абзацом третім згідно з Наказом Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
IV. Звітність про використання бюджетних
коштів та контроль за їх використанням
1. Мінкультури України відповідно до програми виробництва та розповсюдження фільмів за державним замовленням та за державною фінансовою підтримкою на відповідний рік за загальним фондом та поданого Держкіно кошторису за спеціальним фондом затверджує результативні показники щодо їх виконання з поквартальною розбивкою та подає їх у двотижневий строк Міністерству фінансів України після затвердження розпису державного бюджету. ( Абзац перший пункту 1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
Держкіно щокварталу, а також за одинадцять місяців подає Мінкультури України інформацію про виконання зазначених показників. Мінкультури України узагальнює та подає цю інформацію Міністерству фінансів України до 11 числа після закінчення звітного періоду. ( Пункт 1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
2. Відповідальними за цільове використання бюджетних коштів є Мінкультури України, Держкіно та переможець конкурсного відбору. ( Пункт 2 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
3. Якщо протягом виконання бюджетної програми допущено суттєві порушення, до головного розпорядника бюджетних коштів, відповідального виконавця бюджетної програми та переможця конкурсного відбору можуть застосовуватися заходи впливу відповідно до чинного законодавства України. ( Пункт 3 розділу IV в редакції Наказу Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
4. Складання та подання фінансової і бюджетної звітності, звіту про виконання паспорта бюджетної програми, а також контроль за цільовим та ефективним витрачанням бюджетних коштів здійснюються в установленому законодавством порядку. ( Пункт 4 розділу IV в редакції Наказу Міністерства культури N 32 від 28.04.2011 )
Начальник управління оплати праці та
бюджетних програм Н.Ю.Солодченко