Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Державного комітету
статистики України
24.06.2005 N 1
62

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 липня 2005 р. за N 735/11015

( Документ втратив чинність на підставі Наказу
Державного комітету статистики
N 296 від 27.08.20
08 )

Інструкція
щодо заповнення форми державного статистичного
спостереження N 7-сг "Звіт про хід збирання
урожаю та проведення інших польових робіт
на "__" __________ 200_ року"

1. Загальні положення

1.1. Форму N 7-сг "Звіт про хід збирання урожаю та проведення інших польових робіт "__" ________ 200_ року" подають юридичні особи, їх відокремлені підрозділи, які здійснюють сільськогосподарську діяльність, незалежно від підпорядкування, форм власності та господарювання, які згідно з чинним законодавством не належать до малих підприємств (за винятком тих малих підприємств, які мають у своєму користуванні понад 100 га сільськогосподарських угідь), органу державної статистики за місцезнаходженням землі у період проведення робіт.

1.1.1. Якщо земельні ділянки господарства, на яких проводяться роботи, розміщені у різних адміністративних районах, то форма подається відповідним районним органам державної статистики за місцезнаходженням земельних ділянок.

1.1.2. У формі ураховуються площі сільськогосподарських культур на землях, що перебувають у власності та користуванні господарства, уключаючи узяті в оренду землі, що оформлені актами (договорами оренди) згідно з чинним законодавством. За зібрані площі на землях, що передані в оренду іншим землекористувачам, форму подає орендар, за умови, якщо передання земельних ділянок здійснене та оформлене згідно з чинним законодавством.

1.2. Форма заповнюється на підставі первинних облікових документів, що фіксують виконання робіт та надходження сільськогосподарської продукції з поля.

1.3. Показники форми щодо площ сільськогосподарських культур (крім закритого ґрунту, який указується у квадратних метрах) заповнюються у гектарах (у цілих числах); кількість одержаної продукції, внесення мінеральних добрив - у центнерах; внесення органічних добрив - у тоннах.

1.4. Дані указуються наростаючим підсумком з початку проведення робіт.

1.5. Адресна частина форми заповнюється таким чином:

реквізит "Найменування організації - складача інформації" - указується повна назва підприємства (господарства), що подає форму (згідно з установчими документами);

реквізит "Поштова адреса" - указується фактична повна адреса підприємства, що подає форму;

сітка кодів заповнюється підприємствами згідно з довідкою про включення підприємства до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

1.6. У рядках форми, де показники відсутні, ставиться прочерк.

2. Заповнення бланка форми

Розділ I. "Хід збирання урожаю сільськогосподарських культур"

2.1. Показники форми щодо зібраних площ та кількості одержаної з них продукції заповнюються з урахуванням трансформації посівних площ сільськогосподарських культур, а саме: досіву пізніх культур після складання державного статистичного спостереження за формою N 4-сг "Заключний звіт про підсумки сівби під урожай 200_ року", фактичних розмірів літньої загибелі, зміни господарського використання посівів (на зерно, на зелений корм).

Зернові і зернобобові культури

2.1.1. У рядку 001 "Усього скошено озимих та ярих зернових і зернобобових культур (без кукурудзи)" указується загальним підсумком скошена площа озимих та ярих зернових і зернобобових культур (без кукурудзи), які зібрані на зерно.

2.1.2. До площі зернових і зернобобових культур включаються: площі пшениці, жита, ячменю, вівса, проса, рису, гречки, зернобобових культур (вика і викові суміші на зерно, горох, квасоля, сочевиця, нут, пелюшка, чина, маш, кормові боби), сорго, суміші колосових, а також площі овочевих сортів квасолі та бобів на насіння, гороху (зеленого горошку), які використані на зерно.

2.1.3. У рядку 002 "Обмолочено озимих та ярих зернових і зернобобових культур (без кукурудзи), уключаючи пряме комбайнування" указується площа, на якій проведено обмолот озимих та ярих зернових і зернобобових культур (без кукурудзи).

2.1.4. У рядки 001 і 002 включаються також площі зернових культур (без кукурудзи), посіви яких були призначені на зелений корм, сіно і силос, але фактично були зібрані на зерно.

2.1.5. У рядки 001 і 002 не включаються зібрані площі:

кукурудзи на зерно;

зернових і зернобобових культур на сіно, силос, зелений корм, сінаж, трав'яне борошно та для одержання гранул і брикетів;

повторні (післяжнивні) та міжрядні (ущільнені) посіви зернових;

посіви гороху, квасолі і бобів, які призначені для збирання стручків у зеленому вигляді, та посіви зеленого горошку;

посіви овочевих сортів гороху (зеленого горошку) на насіння.

2.1.6. Не включаються у зібрані площі також площі посівів, які згодовані худобі шляхом випасу.

2.1.7. У рядку 003 "Намолочено зерна (без кукурудзи)" указується кількість зерна зернових і зернобобових культур (без кукурудзи) у початково оприбуткованій вазі, намолоченого з площі, яка показана у рядку 002.

2.1.8. У рядках 005, 007, 063, 066, 069, 072, 075, 078, 081, 084 указуються відповідно обмолочені площі рису, зернобобових культур, пшениці озимої, жита озимого, проса, гречки, пшениці ярої, ячменю озимого, ячменю ярого, вівса.

2.1.9. У рядках 006, 008, 064, 067, 070, 073, 076, 079, 082, 085 указується кількість намолоченого зерна у початково оприбуткованій вазі у розрізі культур, зазначених у пункті 2.1.8.

Кукурудза

2.1.10. У рядку 012 "Зібрана площа кукурудзи на зерно у повній стиглості" указується площа, з якої зібрані качани кукурудзи у повній стиглості окремо від стебел.

2.1.11. У рядку 014 "Зібрано качанів кукурудзи у повній стиглості у перерахунку на зерно" указується вага качанів кукурудзи у стадії повної стиглості у перерахунку на сухе зерно, зібраних з площі, яка урахована у рядку 012. Перерахунок качанів кукурудзи повної стиглості на зерно проводиться відповідно до вказівок про облік урожаю кукурудзи, викладених в інструкції щодо заповнення державного статистичного спостереження за формою N 29-сг "Звіт про збір урожаю сільськогосподарських культур на 1 грудня 200_ року", пункти з 2.8.1 до 2.8.3).

Технічні культури

2.1.12. У рядку 016 "Зібрана площа цукрових буряків (фабричних)" указується площа, з якої цукрові буряки викопані для продажу (здавані) цукровим та іншим заводам для промислової переробки. У цей показник не включаються площі, на яких цукрові буряки тільки підкопані, але не вибрані, або вибрані, але не очищені; а також зібрані площі, продукція з яких призначена для годівлі худоби, та зібрані площі маточних цукрових буряків і висадків.

2.1.13. У рядку 017 "Накопано цукрових буряків (фабричних)" указується фізична вага цукрових буряків (фабричних) після очищення коренів від землі, гички і домішок, які накопані з площі, врахованої у рядку 016.

2.1.14. У разі, якщо на заводи надходять цукрові буряки з посівів, які раніше призначалися для годівлі худоби, збір продукції та відповідну цій частині урожаю площу ураховують у цукрових буряках (фабричних).

2.1.15. У рядку 019 "Зібрана площа льону-довгунцю" указується площа, на якій вибрано льон-довгунець.

2.1.16. У рядку 2019 "Загинуло льону-довгунцю" указується площа, на якій посіви льону-довгунцю загинули.

2.1.17. У рядку 031 "Зібрана площа соняшнику на зерно" ураховується вся зібрана і обмолочена площа посівів соняшнику на зерно.

2.1.18. У рядку 032 "Намолочено зерна соняшнику" указується кількість насіння соняшнику у початково оприбуткованій вазі, яка намолочена з площі, показаної у рядку 031.

Картопля та овочі

2.1.19. У рядку 035 "Зібрана площа картоплі" указується вся зібрана площа картоплі.

2.1.20. У рядку 036 "Накопано картоплі" указується вага накопаної картоплі з усієї зібраної площі, облікованої у рядку 035.

2.1.21. У рядку 2035 "Загинуло картоплі" указується площа загибелі посадженої картоплі.

2.1.22. У рядку 038 "Зібрана площа овочів відкритого ґрунту (без насінників і маточників)" указується загальна площа повністю зібраних овочевих культур: капусти всякої, огірків, помідорів, буряків столових, моркви столової, цибулі на ріпку, часнику, зеленого горошку та інших овочів. До складу інших овочів входять: гарбузи столові, кабачки, баклажани, патисони, перець солодкий (гіркий), столові коренеплоди (хрін, петрушка, селера, пастернак, ріпа, редька, редиска, бруква), зелені культури (цибуля зелена, цибуля-порей, салат, кріп, щавель, шпинат, ревінь, кінза тощо). У інших овочах ураховуються і посіви кукурудзи молочної і молочно-воскової стиглості, початки якої призначаються для консервування або використовуються у свіжому вигляді на продовольчі потреби. Посіви зернобобових овочевих культур (гороху, квасолі, бобів), які призначені для збирання стручків у зеленому вигляді, також ураховуються у цьому показнику.

2.1.23. Площі овочевих культур, на яких овочі збираються частково (огірки, помідори та ін.), у показники форми включаються лише після того, як збирання овочів на них закінчено повністю.

2.1.24. У площу зібраних овочів не включаються площі маточників і насінників овочевих культур та цибулі на сіянку.

2.1.25. У рядку 095 "Одержано овочів відкритого ґрунту" враховується продукція тільки з відкритого ґрунту (без насінників). Сюди включається також продукція часткового збору до і після масового збирання.

2.1.26. У рядку 2038 "Загинуло овочів відкритого ґрунту" указується площа, на якій посіви овочевих культур загинули.

Закритий ґрунт

2.1.27. У рядку 109 "Зібрана площа овочів закритого ґрунту" указується площа опалювальних та неопалювальних стаціонарних теплиць, які накриті склом або плівкою, а також стаціонарних парників під склом або плівкою, утепленого ґрунту (у квадратних метрах), з якої було зібрано овочеву продукцію. Площа, яка зайнята під розсадою, у цей показник не включається.

Якщо одна і та ж площа використовувалася два і більше разів для одержання урожаю однієї або різних культур, то така площа обліковується стільки разів, скільки разів на ній було повністю зібрано урожай.

Посіви овочів на тимчасово закритому ґрунті обліковуються у складі овочів відкритого ґрунту.

2.1.28. У рядку 110 "Одержано овочів закритого ґрунту" враховується овочева продукція з усіх оборотів.

Кормові культури

2.1.29. У рядку 107 "Зібрана площа кукурудзи на силос і зелений корм" указується загальна площа, з якої кукурудза зібрана на силос і зелений корм (у домолочно-восковій, молочно-восковій та восковій стиглості).

2.1.30. У рядку 054 "Зібрана площа кормових коренеплодів" указується площа, з якої зібрані кормові коренеплоди (кормові буряки, бруква, турнепс та інші, крім цукрових буряків на годівлю худоби).

2.1.31. У рядку 055 "Накопано кормових коренеплодів" указується вага накопаних кормових коренеплодів із зібраної площі, облікованої у рядку 054.

Плодоягідні культури, виноград

2.1.32. У рядку 114 "Зібрана площа плодоягідних культур у плодоносному віці" указується площа у плодоносному віці повністю зібраних плодоягідних культур. Площа плодоягідних культур, яка збиралася частково, у показники форми включається лише після того, як збирання плодоягідних культур на ній закінчено повністю.

2.1.33. У площі плодоягідних культур ураховуються насадження зерняткових плодів (яблуня, груша, айва тощо), кісточкових (слива, вишня, черешня, абрикос, персик, кизил тощо), горіхоплідних (грецький горіх, фундук (ліщина), мигдаль та інші), ягідників (суниця, полуниця, малина, смородина, аґрус, чорноплідна горобина, обліпиха). У зібраній площі ураховується як площа відокремлених садів і виноградників, так і площа, яку займають окремо стоячі дерева і кущі поза садом або виноградником. У такому разі площа садів визначається переводом числа дерев та кущів на площу за середньою нормою посадки на один гектар.

2.1.34. При наявності у садах між плодовими деревами (у міжряддях) посадок ягідних насаджень, загальна площа останніх буде дорівнювати сумі відокремлених площ ягідних насаджень та площ ягідних насаджень у міжряддях плодових насаджень. Площа під смородиною, порічками і аґрусом у міжряддях плодових насаджень визначається переводом числа кущів на площу за середньою нормою посадки на один гектар, а розмір площі під суницями, полуницями і малиною у міжряддях садів визначається за фактично зайнятою площею цими культурами, яка встановлюється обміром.

2.1.35. На останню звітну дату у рядку 114 указується вся площа плодоягідних насаджень у плодоносному віці, незалежно від того, чи був фактично одержаний з цих насаджень урожай у поточному році чи ні.

2.1.36. Площа під дикорослими плодовими деревами та одержана з неї продукція у форму не включаються.

2.1.37. У рядку 111 "Одержано плодоягідної продукції із загальної площі насаджень" указується загальна вага зібраних плодів та ягід: з насаджень у плодоносному віці, з молодих насаджень та з розсадників, які не здані в експлуатацію.

2.1.38. Відповідно до порядку заповнення рядків 114 та 111, у рядках 112 та 119 указується площа у плодоносному віці повністю зібраних винограду та ягід, у рядках 113 та 120 - їх валовий збір. У загальний збір урожаю ягід включається збір продукції з міжрядних насаджень.

2.1.39. Детально порядок визначення площ та валових зборів плодоягідних культур викладено у розділі II "Сади, ягідники і виноградники" інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 29-сг "Звіт про збір урожаю сільськогосподарських культур на 1 грудня 200____ року".

Розділ II. "Трансформація посівних площ
сільськогосподарських культур"

2.2. У цьому розділі указується трансформація посівних площ у господарстві, зокрема, посіви пізніх культур під урожай поточного року, проведені у господарстві після подання форми N 4-сг "Заключний звіт про підсумки сівби під урожай 200_ року" (наприклад, літня посадка картоплі), зміна господарського використання посівів (на зерно, сіно, зелений корм та ін.), загибель посівних площ та їх використання на випас худоби.

2.3. Трансформація площ заповнюється за озимими та ярими зерновими і зернобобовими культурами (без кукурудзи), кукурудзою на зерно, кукурудзою на силос і зелений корм, цукровими буряками (фабричними) та соняшником на зерно.

2.4. Дані про розміри загиблих площ у господарстві повинні бути підтверджені відповідними актами з підписами відповідальних осіб, що перевіряли і встановили факт загибелі, або висновками страхової організації, якщо посіви були застраховані. Загиблими вважаються посіви, які повністю загинули, незалежно від того, пересівалися вони чи ні. Зріджені посіви загиблими не вважаються.

Розділ III. "Проведення інших польових робіт"

2.5. У рядку 050 "Підготовлено ґрунту під посів озимих восени поточного року" указується оранка під озимі або культивація чи глибоке дискування незасмічених ланів після просапних культур для посіву озимини восени поточного року. У цей рядок включаються також чорні пари, підняті восени минулого року, і ранні пари, підняті весною поточного року, площі, підготовлені під посів озимих культур влітку та восени поточного року після непарових попередників і зайнятих парів.

2.6. Площа, на якій проведена літня обробка ґрунтів під посів післяжнивних та післяукісних культур і яка використана під їх посів, у цей рядок не включається.

2.7. Лущення стерні, після чого потрібна оранка під озимину, також не включається у цей показник.

2.8. Якщо площу, підготовлену під посіви озимини, залишено з будь-яких причин на зяб, вона виключається з показника про підготовку ґрунтів під озимину і включається у показник "виорано на зяб" (рядок 048). При використанні зябу під посів озимини також необхідно внести відповідні виправлення у показники - вказати площі за їх фактичним призначенням.

2.9. У рядку 101 "чистих парів, уключаючи чорні, підняті восени минулого року" указуються площі тільки чистих парів, передбачені під посів озимих культур восени поточного року, а також під посів ярих культур у наступному році.

2.10. У рядок 101 включаються:

чисті пари, виорані восени минулого року під посів озимих культур у поточному році;

кулісні чисті пари, на яких проведено посів високостеблових культур з метою затримання зимою снігу на полях та боротьби з ерозією ґрунту;

сидеральні пари, на яких проведено посів люпину та інших бобових культур на зелене добриво;

ранні пари, тобто чисті пари, обробка яких починається весною у рік парування.

2.11. У рядок 101 не включаються:

зайняті пари (крім сидеральних);

переорювання парів;

чорні пари, підняті восени минулого року, але фактично використані під посів ярих культур у поточному році;

площі, вперше виорані у поточному році на цілинних та перелогових землях.

2.12. У рядку 051 "Піднято чорних парів" указується площа парів, виораних восени поточного року під посіви озимих культур у майбутньому році.

2.13. У рядку 048 "Виорано на зяб" указується площа, оброблена за різними технологіями основного обробітку ґрунту (оранка, дискування важкими дисковими боронами, безвідвальний і плоскорізний обробіток, фрезерування) восени після збору врожаю і призначена для посіву сільськогосподарських культур весною наступного року.

2.14. Площа, виорана на зяб, на якій проведено у поточному році посів ярих культур під зиму, із загальної виораної на зяб площі не виключається.

2.15. Переорювання картопляного поля з метою підбирання бульб картоплі, що залишилися під час збирання, включається у рядок 048 "Виорано на зяб".

2.16. У виорану на зяб площу не включаються:

площі, вперше виорані у поточному році на цілинних та перелогових землях;

пари, виорані весною і літом поточного року, але залишені під посів ярих культур у наступному році;

чорні пари, виорані восени під посів озимих у наступному році;

злущена і продискована стерня, якщо на цій площі не проведено наступної основної обробки ґрунту;

площі посівів цукрових буряків (фабричних) після збирання бурякокомбайнами та бурякопідіймачами.

2.17. У разі, якщо площа зябу після того, як її показано у формі, засіяна озимими чи переведена у чорні пари, на наступні звітні дати необхідно внести зміни у показники та надати пояснення причин зменшення площі зябу.

2.18. У рядку 049 "із них глибокого зябу під цукрові буряки" указується глибока оранка на зяб під посіви у наступному році цукрових буряків (фабричних), маточних буряків та висадки.

2.19. У рядку 044 "Посіяно озимих на зерно і зелений корм - всього" указуються посіви озимих культур (пшениці (уключаючи тритікале), жита, ячменю, вики) на зерно і зелений корм, а посіви ріпаку - тільки на зелений корм.

2.20. У рядку 046 "з них на зерно" указується площа озимих культур, посіяних тільки на зерно.

На останню звітну дату площі посівів озимих на зерно показуються у розрізі культур (рядок 056 - пшениця (уключаючи тритікале), рядок 057 - жито, рядок 058 - ячмінь, рядок 059 - вика). Сума даних рядків з 056 до 059 повинна дорівнювати даним рядка 046.

2.21. У рядку 061 указуються окремо посіви озимого ріпаку на зерно.

2.22. У рядку 115 указується кількість органічних добрив (у фізичній вазі), у рядку 117 - кількість мінеральних добрив (у перерахунку на 100% поживних речовин), внесених під посіви озимих культур (рядок 044) під урожай майбутнього року, незалежно від часу внесення добрив - під пари і зяб, а також перед сівбою та під час сівби.

2.23. У рядках 116 та 118 указується площа, яка удобрена органічними та мінеральними добривами.

2.24. Детально порядок перерахунку добрив на 100% поживних речовин та проведення обліку удобрених площ викладено в інструкції щодо заповнення державного статистичного спостереження за формою N 9-б-сг "Звіт про внесення мінеральних, органічних добрив, гіпсування та вапнування ґрунтів під урожай 200_ року".

Усі показники у формі повинні бути взаємоузгоджені, достовірні та обґрунтовані документами, які оформлені згідно з установленим порядком.

Форма підписується керівником підприємства, який несе відповідальність згідно з чинним законодавством.

Директор департаменту статистики сільського господарства
та навколишнього середовища О.М.Прокопенко