Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
06.04.2011 N 327

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
N 869 від 25.07.20
12)

Про затвердження Методичних рекомендацій
щодо розроблення планів діяльності головних
розпорядників бюджетних коштів
(за бюджетними призначеннями, визначеними
законом про Державний бюджет України
на відповідний бюджетний період)
на плановий та два бюджетні періоди,
що настають за плановим

З метою реалізації положень Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 N 2456-VI і створення належних організаційно-методичних засад із розроблення головними розпорядниками бюджетних коштів планів діяльності на плановий та два бюджетні періоди, що настають за плановим, наказую:

1. Затвердити Методичні рекомендації щодо розроблення планів діяльності головних розпорядників бюджетних коштів (за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період) на плановий та два бюджетні періоди, що настають за плановим (додаються).

2. Рекомендувати міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади - головним розпорядникам бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період (далі - головні розпорядники бюджетних коштів), затвердити власні порядки розроблення і виконання планів діяльності на плановий та два бюджетні періоди, що настають за плановим, з урахуванням Методичних рекомендацій, затверджених цим наказом.

3. Департаменту реформування публічної адміністрації та управління змінами (Сторожук Є.Л.):

довести до відома головних розпорядників бюджетних коштів Методичні рекомендації, затверджені цим наказом;

організувати надання роз'яснень головним розпорядникам бюджетних коштів щодо застосування зазначених Методичних рекомендацій під час складання планів діяльності на плановий та два бюджетні періоди, що настають за плановим.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Голова комісії з проведення реорганізації
Міністерства економіки України А.А.Максюта

Затверджено
Наказ Міністерства економіки
України
06.04.2011 N 327

Методичні рекомендації
щодо розроблення планів діяльності
головних розпорядників бюджетних коштів
(за бюджетними призначеннями, визначеними законом
про Державний бюджет України
на відповідний бюджетний період)
на плановий та два бюджетні періоди,
що настають за плановим

1. Загальні положення

План діяльності головного розпорядника бюджетних коштів на плановий та два бюджетні періоди, що настають за плановим (далі - стратегічний план) - це основний документ із планування державної політики у відповідній сфері (секторі), що визначає місію відповідного головного розпорядника бюджетних коштів як суб'єкта державного управління у відповідній сфері (секторі), стратегічні цілі, завдання, заходи та очікувані результати діяльності з урахуванням наявних ресурсів.

Стратегічний план складається щороку виходячи з визначених актами законодавства завдань і функцій головного розпорядника бюджетних коштів відповідно до:

послань Президента України до народу, щорічних та позачергових послань Президента України до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України;

Програми діяльності Кабінету Міністрів України, стратегічних, прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку України, державних цільових програм;

Основних напрямів бюджетної політики на наступний бюджетний період, бюджетних обмежень згідно із законом про Державний бюджет України та постанови Кабінету Міністрів України про прогноз державного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди.

Головні розпорядники бюджетних коштів забезпечують узгоджене розроблення стратегічних планів та пропозицій до проекту Державної програми економічного і соціального розвитку на відповідний рік.

Стратегічний план охоплює всю сферу діяльності відповідного головного розпорядника бюджетних коштів, включаючи діяльність розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління відповідного головного розпорядника бюджетних коштів (далі - підприємства, установи та організації, що діють у системі головного розпорядника бюджетних коштів).

У цих Методичних рекомендаціях терміни вживаються в такому значенні:

орган планування - суб'єкт стратегічного планування - міністерство або інший орган державної влади (установа), уповноважений відповідно до законодавства на реалізацію державної політики у відповідній сфері (секторі), який згідно із статтею 22 Бюджетного кодексу України ( 2456-17 ) є головним розпорядником бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України;

сфера діяльності - об'єкт стратегічного планування - сфера (сектор) суспільного життя, на проведення державної політики в якій відповідний головний розпорядник бюджетних коштів уповноважений законами України, актами Президента України або Кабінету Міністрів України;

стратегічне планування - процес визначення цілей та завдань органу планування щодо розвитку сфери діяльності, методів і способів досягнення цих цілей відповідно до пріоритетів державної політики та можливостей органу планування. Цей процес включає етапи складання (розроблення), затвердження, виконання, моніторингу, коригування та оцінки виконання стратегічного плану;

звітний період - період, що охоплює два роки (минулий та поточний роки);

плановий період - період, що охоплює три роки (плановий та два наступні роки).

Інші терміни вживаються у значеннях, визначених Бюджетним кодексом України ( 2456-17 ), Законами України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України" ( 1602-14 ) і "Про державні цільові програми" ( 1621-15 ).

2. Структура стратегічного плану

Стратегічний план органу планування, як правило, розробляється за такою структурою:

Частина перша (загальна)

Розділ 1. Місія органу планування.

Розділ 2. Аналіз поточної ситуації та оцінка факторів впливу.

Розділ 3. Стратегічні цілі, завдання та показники результатів їх виконання.

Частина друга (організаційна)

Розділ 4. Заходи щодо виконання визначених завдань (операційний план).

Розділ 5. Заходи щодо розвитку функціональних можливостей та поліпшення стану організації діяльності органу планування (план інституційного розвитку).

Додатки:

1. Перелік державних цільових програм з визначенням завдань, заходів з їх виконання, показників очікуваних результатів та обсягів фінансування.

2. Перелік інвестиційних програм (проектів) з визначенням їх етапів, заходів, показників очікуваних результатів і ефективності та обсягів фінансування.

3. Перелік бюджетних програм з визначенням основних результативних показників та обсягів фінансування.

Послідовність етапів стратегічного планування відповідно до визначеної структури стратегічного плану визначена у схемі, наведеній у додатку 1.

Організаційне забезпечення розроблення стратегічного плану здійснюється структурним підрозділом, відповідальним за координацію стратегічного планування.

3. Розроблення частини першої (загальної) стратегічного плану

Частина перша (загальна) стратегічного плану органу планування розробляється з метою визначення його місії, стратегічних цілей, завдань та показників результатів їх виконання на плановий період відповідно до стратегічних цілей і пріоритетів соціально-економічного розвитку на основі оцінки виконання стратегічного плану за звітний період, аналізу поточної ситуації у відповідній сфері та оцінки факторів впливу на діяльність органу планування.

Загальна частина стратегічного плану є основою для розроблення організаційної частини стратегічного плану та оцінки його виконання.

Ключову роль у процесі розроблення загальної частини стратегічного плану відіграє керівництво органу планування. За рішенням керівника органу планування з метою розроблення загальної частини стратегічного плану може утворюватися робоча група з посадових осіб керівного складу, керівників провідних структурних підрозділів органу планування, а також керівників підприємств, установ та організацій, що діють у системі органу планування, із залученням представників наукових та громадських організацій (за згодою).

Розроблення
розділу 1 "Місія органу планування"

У цьому розділі повинна бути представлена місія органу планування, яка переважно формулюється на довгостроковий період. Вона визначає основне призначення органу планування як суб'єкта державного управління і його роль у реалізації державної політики у відповідній сфері діяльності.

Розроблення
розділу 2 "Аналіз поточної ситуації
та оцінка факторів впливу"

У цьому розділі повинні бути представлені:

основні показники розвитку сфери діяльності за звітний період;

аналіз основних проблем розвитку сфери діяльності, на розв'язання яких спрямована реалізація стратегічного плану;

оцінка основних зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на розвиток відповідної сфери діяльності та досягнення стратегічних цілей органу планування; для проведення оцінки доцільно використовувати метод SWOT-аналізу.

Послідовність викладення аналізу поточної ситуації та оцінки факторів впливу, як правило, повинна відповідати послідовності визначених стратегічних цілей органу планування. Для цілей аналізу бажано використовувати також показники Глобального індексу конкурентоспроможності, що розраховується Всесвітнім економічним форумом, або інші показники (відповідно до сфери діяльності органу планування), що дають змогу оцінити стан розвитку сфери діяльності порівняно з іншими країнами, а також власні показники (критерії) оцінки впливу діяльності органу планування на розвиток відповідної сфери діяльності.

Висновки, одержані внаслідок проведеного аналізу поточної ситуації та оцінки факторів впливу на розвиток сфери діяльності, є основою для розроблення розділів 3-5 стратегічного плану.

Розроблення
розділу 3 "Стратегічні цілі, завдання
та показники результатів їх виконання"

У цьому розділі повинні бути представлені:

стратегічні цілі органу планування;

завдання, спрямовані на досягнення стратегічних цілей, та показники результатів виконання поставлених завдань.

Стратегічні цілі, завдання та показники результатів їх виконання відображаються за звітний період і на плановий період за формою, наведеною в додатку 2.

Стратегічні цілі - це кінцеві (очікувані) результати розвитку сфери діяльності, на досягнення яких спрямована робота органу планування. Кількість стратегічних цілей органу планування, як правило, становить не більше п'яти.

Стратегічні цілі є похідними від місії органу планування. При визначенні стратегічних цілей орган планування:

виходить із стратегічних цілей та пріоритетів економічного і соціального розвитку України та державної політики у відповідній сфері діяльності, визначених стратегічними і програмними документами;

ураховує результати проведеного аналізу поточної ситуації та оцінки факторів впливу, зазначені у розділі 2 стратегічного плану, прогнози економічного і соціального розвитку України на середньо- та короткостроковий період та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на два роки, що настають за прогнозним, прогнози розвитку галузей економіки на середньостроковий період.

Під час визначення стратегічних цілей доцільно використовувати метод SMART, який визначає п'ять критеріїв для попередньої оцінки цілей.

Оцінка визначених стратегічних цілей органу планування щодо їх відповідності стратегічним цілям та пріоритетам розвитку країни, визначеним актами законодавства та стратегічними і програмними документами, проводиться за формою згідно з додатком 3.

Завдання визначають шляхи досягнення стратегічних цілей органу планування за допомогою найбільш ефективних методів. За кожною стратегічною ціллю необхідно сформулювати не більше семи завдань. Сукупність завдань за визначеними стратегічними цілями повинна охоплювати всю сферу діяльності органу планування.

Під час визначення завдань органу планування слід урахувати такі вимоги:

кожне завдання повинно бути спрямоване на досягнення лише однієї стратегічної цілі;

реалізація кожного завдання є необхідною умовою для досягнення стратегічної цілі;

строк виконання завдання, як правило, не повинен перевищувати трьох років;

завдання повинні бути орієнтованими на результат, вимірюваними та відповідати наявним ресурсам.

Для кожного завдання повинно бути визначено не більше п'яти показників результатів його виконання. Показники результатів - це кількісні та якісні показники, які характеризують рівень виконання завдань органу планування у звітному та плановому періодах.

Під час визначення показників результатів виконання завдань органу планування необхідно:

сформувати оптимальний набір показників з одночасним збереженням повноти інформації та своєчасності її подання;

за кожним із визначених показників указати значення за роками звітного та планового періодів виконання відповідного завдання;

урахувати, що для цілей моніторингу слід використовувати показники, за якими звітні дані надходять на постійній основі і не рідше одного разу на рік.

У разі коли завдання та показники результатів їх виконання на плановий рік, визначені в проекті стратегічного плану, не відповідають (за змістом завдання або значенням відповідного показника) визначеним у попередньому стратегічному плані на відповідний рік, потрібно обґрунтувати доцільність коригування відповідних завдань та/або причини відхилення від запланованих показників.

4. Розроблення частини другої (організаційної)
стратегічного плану

Частина друга (організаційна) стратегічного плану розробляється з метою організації діяльності органу планування шляхом визначення заходів щодо досягнення стратегічних цілей і виконання завдань, визначених у загальній частині.

Організаційна частина стратегічного плану є основою для формування додатків до стратегічного плану та предметом моніторингу його виконання.

Провідну роль у процесі розроблення організаційної частини стратегічного плану відіграють структурні підрозділи органу планування (департаменти, управління, відділи на правах самостійних тощо), а також підприємства, установи та організації, що діють у його системі.

Розроблення
розділу 4 "Заходи щодо виконання
визначених завдань (операційний план)"

З метою формування заходів (послідовності дій) щодо виконання визначених стратегічних цілей та завдань орган планування розробляє операційний план - план заходів за роками планового періоду, узгоджених за ресурсами, відповідальними виконавцями та строками виконання. До операційного плану включаються заходи щодо:

розроблення проектів законодавчих, інших нормативно-правових актів та актів нормативного характеру (зокрема регуляторних);

підготовки проектів та виконання затверджених в установленому порядку державних цільових програм, програм розвитку галузей, інших стратегічних документів щодо розвитку сфери діяльності;

підготовки та реалізації схвалених в установленому порядку інвестиційних програм (проектів);

проведення науково-дослідних робіт та/або впровадження їх результатів.

До операційного плану також можуть включатися інші заходи щодо виконання визначених актами законодавства завдань та функцій органу планування, спрямовані на виконання стратегічних цілей і завдань органу планування, крім заходів щодо забезпечення діяльності та/або розвитку функціональних можливостей органу планування.

Операційний план розробляється за формою згідно з додатком 4 на підставі пропозицій структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій, що діють у системі органу планування.

Розроблення
розділу 5 "Заходи щодо розвитку
функціональних можливостей
та поліпшення стану організації діяльності
органу планування (план інституційного розвитку)"

З метою формування заходів (послідовності дій) щодо розвитку потенціалу для виконання визначених стратегічних цілей та завдань орган планування розробляє план інституційного розвитку - план заходів щодо розвитку функціональних можливостей та поліпшення організації внутрішньої діяльності органу планування, узгоджених за ресурсами, відповідальними виконавцями та строками виконання. Зокрема, до цього плану можуть включатися заходи за такими напрямами:

організація діяльності, у тому числі щодо супроводження управлінських (адміністративних) процесів постійного характеру, та здійснення необхідних змін організаційної структури органу планування;

розвиток кадрового потенціалу, зокрема перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів, проведення атестацій персоналу, зменшення плинності кадрів, забезпечення гендерної рівності тощо;

задоволення потреб споживачів стосовно підвищення якості та організації надання органом планування послуг у відповідній сфері діяльності;

упровадження сучасних інформаційних та комунікаційних технологій;

підвищення ефективності використання бюджетних коштів та проведення внутрішньої контрольно-ревізійної роботи;

запобігання виникненню корупції;

підвищення рівня виконавської дисципліни.

План інституційного розвитку органу планування розробляється за формою згідно здодатком 5 на підставі пропозицій структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій, що діють у системі органу планування.

5. Формування додатків до стратегічного плану

Додатки до стратегічного плану формуються з метою:

обґрунтування, деталізації та організації виконання окремих (найважливіших) заходів (програм, проектів тощо), включених до організаційної частини стратегічного плану;

формування бюджетних програм органу планування на плановий період виходячи з необхідності досягнення стратегічних цілей та виконання завдань стратегічного плану;

визначення заходів (завдань), не забезпечених фінансовими ресурсами, з подальшим відповідним уточненням загальної та організаційної частин стратегічного плану.

Ключову роль у формуванні додатків відіграють відповідальні виконавці відповідних заходів згідно з операційним планом та планом інституційного розвитку, а також:

структурний підрозділ (підрозділи), відповідальний (відповідальні) за координацію виконання державних цільових програм - за додатком 1 до стратегічного плану;

структурний підрозділ (підрозділи), відповідальний (відповідальні) за координацію підготовки та реалізації інвестиційних програм (проектів) - за додатком 2 до стратегічного плану;

бухгалтерська служба - за додатками 1-3 до стратегічного плану.

Формування додатка 1
"Перелік державних цільових програм
з визначенням завдань, заходів з їх виконання,
показників очікуваних результатів
та обсягів фінансування"

Цей додаток містить деталізовану інформацію щодо виконання протягом планового періоду органом планування державних цільових програм з визначенням завдань, показників очікуваних результатів, заходів і обсягів їх фінансування (за рахунок усіх джерел, у тому числі коштів державного бюджету за бюджетними програмами).

Усі державні цільові програми, передбачені органом планування в організаційній частині стратегічного плану для виконання протягом планового періоду, включаються до переліку, який розробляється за формою 6.1 згідно здодатком 6. За кожною державною цільовою програмою, яку включено до зазначеного переліку, заповнюється опис за формою 6.2 згідно здодатком 6.

Формування додатка 2
"Перелік інвестиційних програм (проектів)
з визначенням їх етапів, заходів,
показників очікуваних результатів і ефективності
та обсягів фінансування"

Цей додаток містить деталізовану інформацію щодо підготовки/реалізації протягом планового періоду органом планування, підприємствами, установами та організаціями, що діють у його системі, інвестиційних програм (проектів) із визначенням очікуваних результатів та показників очікуваної ефективності, етапів, заходів (стадій) та обсягів їх фінансування (за рахунок усіх джерел, у тому числі коштів державного бюджету за бюджетними програмами).

Усі інвестиційні програми (проекти), заплановані органом планування в організаційній частині стратегічного плану для підготовки/реалізації протягом планового періоду, включаються до переліку, який розробляється за формою 7.1 згідно здодатком 7. За кожною інвестиційною програмою (проектом), яку включено до зазначеного переліку, заповнюється опис за формою 7.2 згідно здодатком 7. Показники, які використовуються у формі 7.2, розраховуються на підставі Методичних рекомендацій з розроблення бізнес-плану підприємств, затверджених наказом Мінекономіки від 06.09.2006 N 290, та наказу Мінекономіки від 22.06.2010 N 714 "Про затвердження Форми проектної пропозиції, Інструкції щодо заповнення Форми проектної пропозиції, Форми бізнес-плану інвестиційного проекту та Порядку проведення експертної оцінки проектної пропозиції", зареєстрованого в Мін'юсті 19.08.2010 за N 709/18004.

Формування додатка 3
"Перелік бюджетних програм
з визначенням основних результативних показників
та обсягів фінансування"

Цей додаток містить перелік та опис усіх бюджетних програм, які формуються органом планування для реалізації стратегічного плану та досягнення визначених стратегічних цілей, з відображенням основних результативних показників та обсягів фінансування за кожною бюджетною програмою.

Перелік бюджетних програм розробляється за формою 8.1 згідно здодатком 8. За кожною бюджетною програмою, яку включено до зазначеного переліку, заповнюється опис за формою 8.2 згідно з додатком 8.

Додаток "Перелік бюджетних програм з визначенням основних результативних показників та обсягів фінансування" формується після підготовки всіх розділів стратегічного плану та додатків до нього з урахуванням того, що:

сукупність бюджетних програм повинна охоплювати все фінансування, усі стратегічні цілі та завдання органу планування;

за кожною бюджетною програмою повинні бути відображені основні результативні показники, відслідковування досягнення яких повинно бути достатнім для проведення оцінки результативності відповідної бюджетної програми в контексті виконання стратегічного плану. Результативні показники визначаються органом планування з урахуванням Загальних вимог до визначення результативних показників бюджетної програми, затверджених наказом Мінфіну від 10.12.2010 N 1536, зареєстрованих у Мін'юсті 27.12.2010 за N 1353/18648.

Для забезпечення узгодженості показників результатів виконання завдань з результативними показниками бюджетних програм під час формування цього додатка орган планування щороку аналізує виконання діючих бюджетних програм та за результатами такого аналізу:

у разі прийняття рішення щодо недоцільності виконання окремих бюджетних програм у плановому періоді - наводить відповідні обґрунтування у вступній частині цього додатка;

у разі прийняття рішення щодо доцільності формування нової бюджетної програми - наводить відповідні обґрунтування у вступній частині цього додатка, включає цю програму до переліку (за формою 8.1) та заповнює її опис (за формою 8.2).

У разі визначення заходів (завдань), не забезпечених фінансовими ресурсами, виконання яких матиме істотний вплив на досягнення стратегічних цілей, з метою обґрунтування необхідності збільшення обсягів видатків/надання кредитів державного бюджету (порівняно з граничним обсягом, доведеним Мінфіном) на виконання конкретної бюджетної програми орган планування включає до цього додатка два описи такої бюджетної програми (для порівняння результативних показників, які характеризують виконання цієї бюджетної програми, у разі виділення коштів згідно з граничним обсягом (перший опис) та у разі виділення додаткових коштів (другий опис)).

Деталізована інформація щодо всіх бюджетних програм органу планування наводиться в бюджетному запиті, який складається органом планування на підставі затвердженого стратегічного плану відповідно до Інструкції з підготовки бюджетних запитів, доведеної Мінфіном.

Формування інших (необов'язкових) додатків

Залежно від специфіки завдань та функцій органу планування його стратегічний план може містити інші додатки, наприклад:

прогнозні розрахунки щодо розвитку відповідної сфери діяльності;

обґрунтування вибору оптимального варіанта розв'язання проблем, викладених у розділі 2 стратегічного плану;

план виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, включених до організаційної частини стратегічного плану, зокрема на перший рік планового періоду;

заходи щодо виконання затверджених в установленому порядку програм розвитку галузей, стратегій тощо, включених до організаційної частини стратегічного плану;

заходи, що потребують забезпечення міжвідомчої взаємодії, зокрема шляхом утворення міжвідомчих робочих груп (комісій) для координації їх виконання.

6. Затвердження, виконання, моніторинг
та коригування стратегічного плану

Затвердження стратегічного плану

Стратегічний план затверджується керівником органу планування в місячний строк після доведення Мінфіном граничного обсягу видатків/надання кредитів державного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди.

Затверджений стратегічний план:

оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу планування;

є підставою для підготовки проекту кошторису та бюджетного запиту органу планування на наступний бюджетний період;

доводиться з метою виконання до відома всіх працівників органу планування, а також підприємств, установ та організацій, що діють у його системі.

Виконання стратегічного плану

Провідну роль у виконанні стратегічного плану відіграють структурні підрозділи, а також підприємства, установи та організації, що діють у системі органу планування, визначені відповідальними виконавцями відповідних заходів згідно з операційним планом та планом інституційного розвитку.

Керівники структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій, які визначені відповідальними виконавцями заходів організаційної частини стратегічного плану, заходів згідно з додатками до стратегічного плану та бюджетних програм органу планування:

забезпечують своєчасне виконання стратегічного плану;

інформують структурний підрозділ, відповідальний за координацію стратегічного планування, про завершення виконання заходу (дострокове або у визначений строк) та про необхідність коригування стратегічного плану з наданням відповідних обґрунтувань;

під час проведення моніторингу стратегічного плану забезпечують належну підготовку інформації про хід виконання операційного плану та плану інституційного розвитку.

У разі потреби за рішенням керівника органу планування відповідальні виконавці заходів організаційної частини стратегічного плану на підставі затвердженого стратегічного плану розробляють плани своєї роботи на перший рік планового періоду за формою згідно здодатком 9. Такі плани:

є деталізованими документами, які відповідно до компетенції структурного підрозділу (установи, організації) містять вичерпний перелік заходів щодо досягнення стратегічних цілей та виконання завдань стратегічного плану, а також заходів поточного характеру;

затверджуються керівником вищого рівня та є підставою для оцінки результатів роботи структурного підрозділу (установи, організації).

Моніторинг стратегічного плану

Моніторинг виконання стратегічного плану проводиться з урахуванням вимог та строків, установлених керівником органу планування, але не рідше одного разу на півріччя. Організаційне забезпечення проведення моніторингу та підготовка звіту за його результатами здійснюються структурним підрозділом, відповідальним за координацію стратегічного планування.

Звіт за результатами моніторингу, як правило, містить:

інформацію про хід виконання операційного плану (за формою 10.1 згідно здодатком 10);

інформацію про хід виконання плану інституційного розвитку (за формою 10.2 згідно здодатком 10);

у разі потреби - обґрунтовані пропозиції щодо коригування стратегічного плану.

Звіт за результатами моніторингу затверджується керівником органу планування та оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу планування в тижневий строк після затвердження.

Коригування стратегічного плану

Коригування стратегічного плану - уточнення змісту завдань (заходів) або показників виконання завдань, включення додаткових завдань (заходів), виключення завдань (заходів), перенесення строків виконання заходів, зміна відповідального виконавця. Коригування відбувається шляхом унесення змін до затвердженого стратегічного плану, зокрема за результатами:

приведення його у відповідність із Державною програмою економічного і соціального розвитку України на відповідний рік, показниками Державного бюджету України на відповідний бюджетний період та схваленого Кабінетом Міністрів України прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим два бюджетні періоди - у 50-денний строк після опублікування закону про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період;

моніторингу його виконання - за поданням структурного підрозділу, відповідального за координацію стратегічного планування, у тижневий строк після затвердження відповідного звіту (у разі, якщо він містив обґрунтовані пропозиції щодо коригування стратегічного плану).

За рішенням керівника органу планування у випадках, пов'язаних зі зміною функціональних повноважень органу планування або виникненням інших обставин, які мають істотний вплив на виконання стратегічного плану, що неможливо було передбачити на етапі його розроблення, можуть бути змінені стратегічні цілі. У такому разі органом планування у двомісячний строк повинен бути розроблений та затверджений новий стратегічний план, до затвердження якого забезпечується виконання поточного стратегічного плану.

7. Оцінка виконання стратегічного плану

Оцінка виконання стратегічного плану здійснюється після закінчення першого року його реалізації з метою оцінки досягнення визначених стратегічних цілей та результатів реалізації державної політики у відповідній сфері діяльності, а також результатів роботи структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій, що діють у системі органу планування, та їх керівників щодо виконання завдань органу планування.

Структурний підрозділ, відповідальний за координацію стратегічного планування, на підставі інформації, що подається відповідальними виконавцями заходів організаційної частини стратегічного плану, заходів згідно з додатками до стратегічного плану та бюджетних програм органу планування, щороку розробляє та подає керівнику органу планування звіт про виконання стратегічного плану.

У звіті про виконання стратегічного плану обов'язково відображаються:

інформація про досягнення визначених стратегічних цілей з відображенням фактичних (порівняно із запланованими на відповідний рік) значень показників результатів виконання поставлених завдань;

основні показники розвитку сфери діяльності за відповідний рік, нерозв'язані проблеми;

інформація про хід виконання операційного плану та плану інституційного розвитку;

інформація про стан та результати виконання державних цільових програм;

інформація про стан підготовки/реалізації інвестиційних програм (проектів);

обґрунтовані пропозиції щодо коригування стратегічного плану (у разі потреби).

Звіт про хід виконання стратегічного плану затверджується керівником органу планування не пізніше 1 березня року, що настає за звітним, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу планування. За рішенням керівника органу планування затвердженню звіту передує його розгляд та схвалення на засіданні колегії (наукової, вченої ради тощо) органу планування.

Заступник директора департаменту реформування публічної
адміністрації та управління змінами Н.Є.Доброханська

Додаток 1
до Методичних рекомендацій

Рис. Етапи стратегічного планування

З Додатком 1 можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 2
до Методичних рекомендацій

                        СТРАТЕГІЧНІ ЦІЛІ,
завдання та показники результатів їх виконання

------------------------------------------------------------------------------------
|Найменування|Одиниця| Джерело | Звітний період | Плановий період |
| завдання / |виміру |інформації|---------------------+----------------------------|
|показника | | |1-й рік| 2-й рік |1-й рік | 2-й рік | 3-й рік |
|результату | | |(звіт) |(затверджено)|(проект)|(прогноз)|(прогноз)|
|------------+-------+----------+-------+-------------+--------+---------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|----------------------------------------------------------------------------------|
|Стратегічна ціль 1 |
|----------------------------------------------------------------------------------|
|Завдання 1.1| | | | | | | |
|------------+-------+----------+-------+-------------+--------+---------+---------|
|Показники | | | | | | | |
|результатів | | | | | | | |
|------------+-------+----------+-------+-------------+--------+---------+---------|
|Завдання 1.2| | | | | | | |
|------------+-------+----------+-------+-------------+--------+---------+---------|
|Показники | | | | | | | |
|результатів | | | | | | | |
|------------+-------+----------+-------+-------------+--------+---------+---------|
|......... | | | | | | | |
|----------------------------------------------------------------------------------|
|Стратегічна ціль 2 |
|----------------------------------------------------------------------------------|
|Завдання 2.1| | | | | | | |
|------------+-------+----------+-------+-------------+--------+---------+---------|
|Показники | | | | | | | |
|результатів | | | | | | | |
|------------+-------+----------+-------+-------------+--------+---------+---------|
|Завдання 2.2| | | | | | | |
|------------+-------+----------+-------+-------------+--------+---------+---------|
|Показники | | | | | | | |
|результатів | | | | | | | |
|------------+-------+----------+-------+-------------+--------+---------+---------|
|......... | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
1. Таблиця заповнюється в такій послідовності: стратегічна
ціль - завдання, спрямовані на досягнення стратегічної цілі -
показники результатів їх виконання. 2. У позиції "Стратегічна
ціль" вказується найменування стратегічної цілі органу планування
(кількість стратегічних цілей, як правило, становить не більше
п'яти).
3. У позиції "Завдання" формулюються завдання, спрямовані на
досягнення відповідної стратегічної цілі (кількість завдань, як
правило, становить не більше семи), за кожним з яких:
у графі 1 вказується найменування показника результату його
виконання (кількість показників результатів виконання кожного
завдання, як правило, становить не більше п'яти);
у графі 2 зазначається одиниця виміру значень відповідного
показника результату;
у графі 3 вказується джерело інформації (статистичні
збірники, звітність, дані управлінського обліку, інші види джерел
інформації, що підтверджують достовірність значень визначеного
показника результату);
у графах 4, 5 зазначаються значення відповідного показника
результату за звітний період (у графі 4 - звітне значення за
попередній рік, у графі 5 - затверджене значення на поточний
рік);
у графах 6-8 вказуються значення відповідного показника
результату на плановий період (у графі 6 - планове значення на
наступний рік, у графах 7, 8 - прогнозні значення на два наступні
за плановим роки).

Заступник директора департаменту реформування публічної
адміністрації та управління змінами Н.Є.Доброханська

Додаток 3
до Методичних рекомендацій

                          ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК
стратегічних цілей органу планування
та стратегічних цілей і пріоритетів
розвитку країни

------------------------------------------------------------------
| Стратегічні цілі | Стратегічні цілі та | Назва нормативно- |
| органу планування | пріоритети розвитку | правового акта, |
| |країни, на реалізацію| стратегічного, |
| | яких спрямована | програмного |
| | діяльність органу | документа |
| | планування | |
|---------------------+---------------------+--------------------|
| 1 | 2 | 3 |
------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
у графі 1 вказується найменування стратегічної цілі органу
планування (кількість стратегічних цілей, як правило, становить
не більше п'яти);
у графі 2 зазначається формулювання стратегічної цілі,
пріоритету або завдання розвитку країни відповідно до
нормативно-правового акта, стратегічного, програмного документа;
у графі 3 вказуються назва та реквізити нормативно-правового
акта, стратегічного, програмного документа, яким визначено
відповідну стратегічну ціль (пріоритет, завдання) розвитку
країни.

Заступник директора департаменту реформування публічної
адміністрації та управління змінами Н.Є.Доброханська

Додаток 4
до Методичних рекомендацій

                              ЗАХОДИ
щодо виконання визначених завдань
(операційний план)

---------------------------------------------------------------------------------
| N | Захід |Строк виконання|Відповідальний | Форма | КПКВК |
|з/п| | | виконавець | завершення | |
| | | | | заходу | |
|---+-----------------+---------------+---------------+---------------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|-------------------------------------------------------------------------------|
|1-й рік планового періоду |
|-------------------------------------------------------------------------------|
| |Стратегічна ціль 1 |
|---+---------------------------------------------------------------------------|
| |Завдання 1.1 |
|---+---------------------------------------------------------------------------|
| |захід | | | | |
|---+-----------------+---------------+---------------+---------------+---------|
| |....... | | | | |
|---+---------------------------------------------------------------------------|
| |Завдання 1.2 |
|---+---------------------------------------------------------------------------|
| |захід | | | | |
|---+-----------------+---------------+---------------+---------------+---------|
| |....... | | | | |
|---+---------------------------------------------------------------------------|
| |Стратегічна ціль 2 |
|---+---------------------------------------------------------------------------|
| |Завдання 2.1 |
|---+---------------------------------------------------------------------------|
| |захід | | | | |
|---+-----------------+---------------+---------------+---------------+---------|
| |....... | | | | |
|-------------------------------------------------------------------------------|
|2-й рік планового періоду |
|-------------------------------------------------------------------------------|
| |....... | | | | |
|-------------------------------------------------------------------------------|
|3-й рік планового періоду |
|-------------------------------------------------------------------------------|
| |....... | | | | |
---------------------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
1. Таблиця заповнюється за роками планового періоду в такій
послідовності: стратегічна ціль -- завдання, спрямовані на
досягнення стратегічної цілі - заходи щодо виконання визначених
завдань.
2. Вказуються найменування стратегічних цілей (кількість
стратегічних цілей, як правило, становить не більше п'яти) та
завдань органу планування (кількість завдань, як правило,
становить не більше семи), за кожним з яких:
у графі 1 вказується порядковий номер заходу (нумерація
заходів повинна бути наскрізною за кожним роком планового
періоду);
у графі 2 зазначається зміст заходу (якщо планується
виконання державних цільових програм, інвестиційних програм
(проектів) або галузевих програм, у цій графі як захід указується
виконання відповідної програми (проекту), а конкретні заходи за
програмою (проектом), які будуть виконуватися протягом планового
періоду, зазначаються у відповідних додатках до стратегічного
плану);
у графі 3 вказується строк виконання відповідного заходу
(конкретна дата, місяць або квартал), до закінчення якого
планується виконати відповідний захід; для заходів постійного
характеру вказується періодичність їх виконання (наприклад,
"щоденно", "щотижнево", "щомісяця", "щокварталу" тощо); в окремих
випадках, якщо конкретний строк виконання заходу неможливо
визначити, указується "в разі необхідності" або "протягом року";
у графі 4 зазначається відповідальний виконавець відповідного
заходу (структурний підрозділ або посадова особа (особи) органу
планування, а також підприємства, установи та організації, що
діють у його системі, або їх керівники);
у графі 5 вказується форма завершення відповідного заходу
(тип показника продукту, який визначається залежно від специфіки
завдань і функцій органу планування; наприклад, для міністерств
типами показників продукту можуть бути визначені: проект Закону
України, проект Указу Президента України, проект постанови
(розпорядження) Кабінету Міністрів України, наказ міністерства,
інформаційно-аналітичні матеріали (звіти) керівництву
(міністерства, Кабінету Міністрів України), матеріали до засідань
спільних комісій (форумів) та протоколи за їх результатами тощо);
у графі 6 зазначається код бюджетної програми (КПКВК) органу
планування, за якою планується здійснювати фінансування виконання
відповідного заходу.

Заступник директора департаменту реформування публічної
адміністрації та управління змінами Н.Є.Доброханська

Додаток 5
до Методичних рекомендацій

                              ЗАХОДИ
щодо розвитку потенціалу
(план інституційного розвитку)

-------------------------------------------------------------------------------
| N | Стратегічні цілі | Захід |Строк виконання|Відповідальний | КПКВК |
|з/п| та завдання | | | виконавець | |
| | | | | | |
|---+-------------------+------------+---------------+---------------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|-----------------------------------------------------------------------------|
|1-й рік планового періоду |
|-----------------------------------------------------------------------------|
| |Стратегічна ціль 1 | | | | |
| |Завдання 1.1 | | | | |
| |........ | | | | |
|---+-------------------------------------------------------------------------|
| |........ |
|-----------------------------------------------------------------------------|
|2-й рік планового періоду |
|-----------------------------------------------------------------------------|
| |........ | | | | |
|-----------------------------------------------------------------------------|
|3-й рік планового періоду |
|-----------------------------------------------------------------------------|
| |........ | | | | |
-------------------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
у графі 1 вказується порядковий номер заходу (нумерація
заходів повинна бути наскрізною за кожним роком планового
періоду);
у графі 2 зазначаються найменування стратегічних цілей та
завдань органу планування, реалізація яких потребує вжиття
заходів щодо розвитку потенціалу (залежно від заходу рівень
охоплення ним стратегічних цілей та завдань може бути різним:
заходи можуть спрямовуватися на розвиток потенціалу органу
планування щодо виконання одного, кількох або всіх завдань у
межах стратегічної цілі, декількох або всіх стратегічних цілей);
у графі 3 вказується зміст відповідного заходу;
у графі 4 зазначається строк виконання відповідного заходу
(конкретна дата, місяць або квартал), до закінчення якого
планується виконати відповідний захід; для заходів постійного
характеру вказується періодичність їх виконання (наприклад,
"щоденно", "щотижнево", "щомісяця", "щокварталу" тощо); в окремих
випадках, якщо конкретний строк виконання заходу неможливо
визначити, указується "в разі необхідності" або "протягом року";
у графі 5 вказується відповідальний виконавець відповідного
заходу (структурний підрозділ або посадова особа (особи) органу
планування, а також підприємства, установи та організації, що
діють у його системі, або їх керівники);
у графі 6 зазначається код бюджетної програми (КПКВК) органу
планування, за якою планується здійснювати фінансування виконання
відповідного заходу.

Заступник директора департаменту реформування публічної
адміністрації та управління змінами Н.Є.Доброханська

Додаток 6
до Методичних рекомендацій

                             ПЕРЕЛІК
державних цільових програм
з визначенням завдань, заходів з їх виконання,
показників очікуваних результатів
та обсягів фінансування

                                      Форма 6.1

                Перелік державних цільових програм

----------------------------------------------------------------------------------
| N |Назва державної| Завдання | Показник |Одиниця| Значення показника |
|з/п| цільової | державної |результату|виміру | результату за роками |
| | програми |цільової програми|виконання | | планового періоду |
| | | | завдання | |-----------------------|
| | | | | |1-й рік|2-й рік|3-й рік|
|---+---------------+-----------------+----------+-------+-------+-------+-------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|---+----------------------------------------------------------------------------|
| |Стратегічна ціль 1 |
| |Завдання 1.1 |
| |......... |
|---+----------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | | | |
----------------------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
1. Таблиця заповнюється за затвердженими в установленому
порядку державними цільовими програмами, запланованими органом
планування в операційній частині стратегічного плану для
виконання протягом планового періоду.
2. Вказуються найменування стратегічних цілей та завдань
органу планування, на реалізацію яких спрямована державна цільова
програма (далі - ДЦП) (залежно від масштабу ДЦП рівень охоплення
нею стратегічних цілей та завдань може бути різним: заходи ДЦП
можуть спрямовуватися на виконання одного, кількох або всіх
завдань у межах стратегічної цілі, декількох або всіх
стратегічних цілей).
3. За кожною ДЦП:
у графі 1 вказується порядковий номер ДЦП (нумерація ДЦП за
цим переліком повинна бути наскрізною);
у графі 2 зазначається повна назва ДЦП, державним замовником
якої є орган планування;
у графі 3 вказуються завдання ДЦП на плановий період;
у графі 4 зазначається показник (показники) результату
виконання відповідного завдання ДЦП;
у графі 5 вказується одиниця виміру значень відповідного
показника результату виконання завдання ДЦП;
у графах 6-8 вказуються значення відповідного показника
результату виконання завдання ДЦП за роками планового періоду.

                                      Форма 6.2

                 Опис державної цільової програми

------------------------------------------------------------------------------------
| N | Назва державної цільової |Строк реалізації | Підстава для виконання |
|з/п| програми | державної | |
| | |цільової програми| |
|---+----------------------------+-----------------+-------------------------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|----------------------------------------------------------------------------------|
| Завдання державної| Заходи | Обсяги та джерела фінансування | КПКВК |
| цільової програми | | заходів (тис.гривень) | |
| | |-----------------------------------| |
| | | усього | | | | |
| | | |---------+--------+-------| |
| | | |державний|місцевий| інші | |
| | | | бюджет | бюджет |джерела| |
|-------------------+-----------------+--------+---------+--------+-------+--------|
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
|----------------------------------------------------------------------------------|
|1-й рік планового періоду |
|----------------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | | |
|----------------------------------------------------------------------------------|
|2-й рік планового періоду |
|----------------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | | |
|----------------------------------------------------------------------------------|
|3-й рік планового періоду |
|----------------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
1. Таблиця за роками планового періоду заповнюється за кожною
ДЦП, включеною до переліку (згідно з формою 6.1). Нумерація граф
у формі 6.2 є наскрізною.
2. За кожною ДЦП: у графі 1 вказується порядковий номер, який
повинен відповідати номеру відповідної ДЦП за порядком згідно з
переліком;
у графі 2 зазначається повна назва ДЦП;
у графі 3 вказується строк реалізації ДЦП згідно з
нормативно-правовим актом про її затвердження;
у графі 4 зазначається підстава для виконання - назва та
реквізити нормативно-правового акта, яким затверджено цю ДЦП.
3. За роками планового періоду:
у графі 5 вказується завдання ДЦП згідно з переліком;
у графі 6 зазначаються заходи щодо виконання відповідного
завдання ДЦП;
у графі 7 вказується загальний обсяг фінансування
відповідного заходу за рахунок усіх джерел фінансування
(плановий - на 1-й рік планового періоду, прогнозний - на 2-й та
3-й роки планового періоду);
у графі 8 вказується обсяг фінансування заходу за рахунок
державного бюджету (плановий - на 1-й рік планового періоду,
прогнозний - на 2-й та 3-й роки планового періоду);
у графі 9 вказується обсяг фінансування заходу за рахунок
місцевого бюджету (плановий - на 1-й рік планового періоду,
прогнозний - на 2-й та 3-й роки планового періоду);
у графі 10 зазначається обсяг фінансування заходу за рахунок
інших джерел з розбивкою за джерелами (плановий - на 1-й рік
планового періоду, прогнозний - на 2-й та 3-й роки планового
періоду);
у графі 11 вказується код бюджетної програми органу
планування (КПКВК), у межах якої виконується відповідний захід
ДЦП.

Заступник директора департаменту реформування публічної
адміністрації та управління змінами Н.Є.Доброханська

Додаток 7
до Методичних рекомендацій

                             ПЕРЕЛІК
інвестиційних програм (проектів)
з визначенням їх етапів, заходів,
показників очікуваних результатів
і ефективності та обсягів фінансування

                                      Форма 7.1

             Перелік інвестиційних програм (проектів)

---------------------------------------------------------------------------
| N | Назва | Мета | Строк | Етап та | Очікувані |
|з/п|інвестиційної|інвестиційної| реалізації | стадія | результати |
| | програми | програми |інвестиційної|інвестиційної| реалізації |
| | (проекту) | (проекту) | програми | програми |інвестиційної|
| | | | (проекту) | (проекту) | програми |
| | | | | | (проекту) |
|---+-------------+-------------+-------------+-------------+-------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|---+---------------------------------------------------------------------|
| |Стратегічна ціль 1 |
| |Завдання 1.1 |
| |....... |
|---+---------------------------------------------------------------------|
| |....... | | | | |
---------------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
1. Таблиця заповнюється за схваленими в установленому порядку
інвестиційними програмами та проектами, запланованими органом
планування в операційній частині стратегічного плану для
виконання протягом планового періоду.
2. Вказуються найменування стратегічних цілей та завдань
органу планування, на реалізацію яких спрямована інвестиційна
програма (проект) (далі - ІПП) (залежно від масштабу ІПП рівень
охоплення нею стратегічних цілей та завдань може бути різним:
заходи ІПП можуть спрямовуватися на виконання одного, кількох або
всіх завдань у межах стратегічної цілі, або декількох
стратегічних цілей).
3. За кожною ІПП:
у графі 1 вказується порядковий номер ІПП (нумерація ІПП за
цим переліком повинна бути наскрізною);
у графі 2 зазначається повна назва ІПП, реалізація якої
запланована органом планування;
у графі 3 вказується мета реалізації ІПП;
у графі 4 зазначається строк реалізації ІПП (рік початку -
рік завершення);
у графі 5 вказується етап ІПП ("Передінвестиційний", який
містить стадії підготовки ІПП для прийняття рішення про його
реалізацію, або "Інвестиційно-експлуатаційний", який містить
стадії реалізації ІПП) та стадія ІПП, яка відповідає і залежить
від етапу реалізації ІПП;
у графі 6 вказується перелік очікуваних результатів
реалізації ІПП з визначенням кількісних та якісних показників,
які характеризують результативність реалізації ІПП, в тому числі
щодо досягнення стратегічних цілей і виконання завдань органу
планування.

                                      Форма 7.2

              Опис інвестиційних програм (проектів)

---------------------------------------------------------------------------------------
| 1 |N з/п | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 2 |Назва інвестиційної програми | |
| |(проекту) | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 3 |Місце впровадження інвестиційної| |
| |програми (проекту) | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 4 |Підстава для реалізації | |
| |інвестиційної програми (проекту)| |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 5 |Розробник/ініціатор | |
| |інвестиційної програми (проекту)| |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 6 |Сфера реалізації інвестиційної | |
| |програми (проекту) за КВЕД | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 7 |Виконавець інвестиційної | |
| |програми (проекту) | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 8 |Наявність та стан необхідної | |
| |інфраструктури для реалізації | |
| |інвестиційної програми (проекту)| |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 9 |Стан підготовки/реалізації | |
| |інвестиційної програми (проекту)| |
|-----+-------------------------------------------------------------------------------|
| 10 |Обсяг інвестицій, необхідних для реалізації інвестиційної програми (проекту) |
|-----+-------------------------------------------------------------------------------|
| 10.1|Усього, тис. гривень | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 10.2|Державний бюджет, тис. гривень | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 10.3|Місцевий бюджет, тис. гривень | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 10.4|Інші джерела, тис. гривень | |
|-----+-------------------------------------------------------------------------------|
| 11 |Показники очікуваної ефективності інвестицій |
|-----+-------------------------------------------------------------------------------|
| 11.1|Дисконтований період окупності | |
| |(DPP) | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 11.2|Чистий дисконтований дохід (NPV)| |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 11.3|Внутрішня норма дохідності (IRR)| |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 11.4|Індекс прибутковості (Pi) | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 11.5|Ставка дисконтування (RD) | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 12 |Форма надання державної | |
| |підтримки | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 13 |Обсяг державної підтримки, | |
| |тис. гривень | |
|-----+-------------------------------------------------------------------------------|
| 14 |Бюджетна ефективність інвестиційної програми (проекту) |
|-----+-------------------------------------------------------------------------------|
| 14.1|Усього податків за весь період | |
| |реалізації інвестиційної | |
| |програми (проекту), тис. гривень| |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 14.2|Податків до державного бюджету | |
| |за весь період реалізації | |
| |інвестиційної програми | |
| |(проекту), тис. гривень | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 14.3|Податків до місцевого бюджету за| |
| |весь період реалізації | |
| |інвестиційної програми | |
| |(проекту), тис. гривень | |
|-----+-------------------------------------------------------------------------------|
| 15 |Соціальна ефективність інвестиційної програми (проекту) |
|-----+-------------------------------------------------------------------------------|
| 15.1|Створення нових робочих місць, | |
| |осіб | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 15.2|Збереження робочих місць, осіб | |
|-----+--------------------------------+----------------------------------------------|
| 15.3|Заробітна плата одного | |
| |працівника (середньомісячна, | |
| |мінімальна), гривень | |
|-------------------------------------------------------------------------------------|
| Заходи щодо підготовки / реалізації інвестиційної програми (проекту) у плановому |
| періоді |
|-------------------------------------------------------------------------------------|
| Етап |Заходи (стадії)| Очікувані | Обсяги та джерела фінансування |КПКВК |
|інвестиційної| підготовки / | результати | заходів (стадій) на плановий | |
| програми | реалізації | виконання | період (тис. гривень) | |
| (проекту) | інвестиційної | заходу |---------------------------------| |
| | програми | (стадії) |усього| з них: | |
| | (проекту) | | |--------------------------| |
| | | | |державний|місцевий| інші | |
| | | | | бюджет | бюджет |джерела| |
|-------------+---------------+--------------+------+---------+--------+-------+------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|-------------------------------------------------------------------------------------|
|1-й рік планового періоду |
|-------------------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | | | |
|-------------------------------------------------------------------------------------|
|2-й рік планового періоду |
|-------------------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | | | |
|-------------------------------------------------------------------------------------|
|3-й рік планового періоду |
|-------------------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
1. Таблиця заповнюється за кожною інвестиційною програмою
(проектом) (далі - ІПП), включеною до переліку (за формою 7.1): у
позиції 1 вказується порядковий номер, який повинен відповідати
номеру відповідної ІПП за порядком згідно з переліком (за
формою 7.1);
у позиції 2 зазначається повна назва ІПП;
у позиції 3 вказується місце впровадження ІПП;
у позиції 4 вказуються назва та реквізити рішення про
схвалення цієї ІПП (у разі, якщо ІПП виконується в рамках
державної цільової програми, зазначаються її назва, назва та
реквізити нормативно-правового акта про її затвердження);
у позиції 5 вказується розробник ІПП (розробником ІПП може
бути орган планування, центральний орган виконавчої влади
(діяльність якого спрямовується та координується керівником
органу планування), підприємство, установа чи організація (що
належать до сфери управління органу планування) або суб'єкт
господарювання). Для ІПП, що реалізується із залученням державою
кредитів (позик) від іноземних держав, банків і міжнародних
фінансових організацій, у цій позиції зазначається ініціатор
даної ІПП;
у позиції 6 вказується вид економічної діяльності, до якого
належить ІПП, відповідно до Класифікації видів економічної
діяльності, затвердженої наказом Держспоживстандарту
від 26.12.2005 N 375;
у позиції 7 зазначається повна назва підприємства - виконавця
ІПП, його адреса, місцезнаходження, ідентифікаційний код згідно з
ЄДРПОУ, організаційно-правова форма (державна, комунальна,
приватна тощо). Для ІПП, що реалізується із залученням державою
кредитів (позик) від іноземних держав, банків і міжнародних
фінансових організацій, у цій позиції зазначаються відповідальний
виконавець та бенефіціар;
у позиції 8 вказується опис існуючої на даний момент
інфраструктури для реалізації ІПП;
у позиції 9 зазначається стан реалізації ІПП, у тому числі:
наявність проектної документації (стадія проектування; ким,
коли затверджена), стан реалізації та фінансування у відсотках до
загальної вартості ІПП (на дату заповнення форми), проблеми
(відведення земельної ділянки, отримання дозвільних документів,
необхідного рішення Кабінету Міністрів України та інші) тощо;
ризики, з якими є можливість зіткнутися в процесі реалізації
ІПП, крім фінансових;
зазначається обсяг коштів, якщо такий необхідний, для
погашення відсоткових ставок за кредитами, що залучались для
реалізації інвестиційного проекту;
у підпозиціях 10.1-10.4 позиції 10 "Обсяг інвестицій,
необхідних для реалізації інвестиційної програми (проекту)"
зазначається:
у підпозиції 10.1 - загальний обсяг інвестицій (у
тис. гривень);
у підпозиції 10.2 - сума (у тис. гривень) коштів державного
бюджету, необхідних для реалізації ІПП, у тому числі всіх видів
державної підтримки;
у підпозиції 10.3 - сума (у тис. гривень) коштів місцевого
бюджету, необхідних для реалізації ІПП;
у підпозиції 10.4 - сума (у тис. гривень):
власних коштів вітчизняних інвесторів у статутний фонд -
інвестиції, що вкладаються вітчизняними суб'єктами господарювання
у статутний фонд підприємства, а також інші інвестиції, що
вкладаються для реалізації ІПП в інших формах, ніж у статутний
фонд підприємства, зокрема на умовах договорів (контрактів) тощо;
залучених (позичкових) коштів, необхідних для реалізації ІПП,
за джерелами, серед яких:
кредитні ресурси комерційних банків - кредитні кошти, що
залучаються розробником у вітчизняних та міжнародних комерційних
банків;
кредитні ресурси під державні гарантії - позики, які
залучаються розробником під державні гарантії, у тому числі від
міжнародних фінансових організацій;
у підпозиціях 11.1-11.5 позиції 11 "Показники очікуваної
ефективності інвестицій" зазначаються:
у підпозиції 11.1 - розрахунковий показник дисконтованого
періоду окупності DPP інвестицій, що дає змогу визначити, який
проміжок часу необхідний для того, щоб відшкодувати початкові
інвестиції з урахуванням часу, та розраховується за формулою:

                             DPP      CFt
DPP = S -------------,
t=1 t
(1+r)

     де: S - знак суми;
CFt - грошовий потік у рік, t;
t - порядковий номер року від початку реалізації проекту;
r - відсоткова ставка дохідності;
у підпозиції 11.2 - розрахунковий показник чистого
дисконтованого доходу NPV від інвестицій, який розраховується за
формулою:
(Co)
t=T CFt t=T t
NPV = S -------- - S -------,
t=0 t t=0 t
(1+r) (1+r)

     де: S - знак суми;
Co - початок інвестицій;
Т - економічний строк життя інвестицій;
у підпозиції 11.3 - розрахунковий показник внутрішньої норми
дохідності IRR, який розраховується за формулою:

                                           (Co)
t=T CFt t=T t
S ---------- + S --------- = 0,
t=0 t t=0 t
(1+IRR) (1+IRR)

     де: S - знак суми;
IRR - значення дисконтної ставки, яке прирівнює теперішню
вартість майбутніх надходжень і теперішню вартість витрат, тобто
визначає верхню межу припустимого рівня дисконтної ставки,
перевищення якої робить проект збитковим. Таким чином, IRR
дорівнює дисконтній ставці, при якій NPV дорівнює нулю;
у підпозиції 11.4 - індекс прибутковості Pi, який дає змогу
отримати відносну величину ефекту від реалізації проекту та
розраховується за формулою:
(Co)
T CFt T t
S ------ - S ------
t=0 t t=0 t
(1-r) (1+r)
P = ----------------------------,
t (Co)
T t
S ------
t=0 t
(1+r)

     де: S - знак суми;
де Co - початок інвестицій;
Т - економічний строк життя інвестицій;
у підпозиції 11.5 - ставка дисконту RD, яка дає змогу
визначити результати в майбутньому, тобто оцінити вплив вартості
коштів, та розраховується за формулою:

                                1
RD = -------,
t
(1+r)

     де r - відсоткова ставка дохідності,
t - порядковий номер року від початку реалізації проекту;
у позиції 12 вказується кодовий номер форми надання державної
підтримки згідно з таблицею "Форми надання державної підтримки
інвестиційних програм (проектів)", що додається;
у позиції 13 вказується сума (у тис. гривень) відповідної
державної підтримки;
у підпозиціях 14.1 - 14.3 позиції 14 "Бюджетна ефективність
інвестиційної програми (проекту)" зазначається:
у підпозиції 14.1 - загальний обсяг надходження податків (у
тис. гривень) від реалізації ІПП (фактичний та/або очікуваний);
у підпозиції 14.2 - обсяг надходження податків (у
тис. гривень) від реалізації ІПП до державного бюджету (фактичний
та/або очікуваний);
у підпозиції 14.3 - обсяг надходження податків (у
тис. гривень) від реалізації ІПП до місцевого бюджету (фактичний
та/або очікуваний);
у підпозиціях 15.1 - 15.3 позиції 15 "Соціальна ефективність
інвестиційної програми (проекту)" зазначається:
у підпозиції 15.1 - очікувана кількість новостворених робочих
місць за результатами реалізації ІПП;
у підпозиції 15.2 - очікувана кількість збережених робочих
місць за результатами реалізації ІПП;
у підпозиції 15.3 - рівень середньомісячної та мінімальної
заробітної плати (у гривнях) на підприємстві, яку будуть
отримувати працівники за результатами впровадження ІПП;
2. Заповнюється блок "Заходи щодо підготовки/реалізації
інвестиційної програми (проекту) у плановому періоді", у якому за
роками планового періоду:
у графі 1 вказується етап ІПП;
у графі 2 вказуються заходи щодо підготовки/реалізації або
стадії ІПП;
у графі 3 зазначаються очікувані результати виконання
відповідного заходу або стадії ІПП (бажано - з наведенням
критеріїв результативності виконання відповідного заходу або
стадії);
у графі 4 вказується загальний обсяг фінансування
відповідного заходу або стадії ІПП за рахунок усіх джерел
фінансування (плановий - на 1-й рік планового періоду,
прогнозний - на 2-й та 3-й роки планового періоду);
у графі 5 вказується обсяг фінансування відповідного заходу
або стадії ІПП за рахунок коштів державного бюджету (плановий - на
1-й рік планового періоду, прогнозний - на 2-й та 3-й роки
планового періоду);
у графі 6 вказується обсяг фінансування відповідного заходу
або стадії за рахунок коштів місцевого бюджету (плановий - на
1-ий рік планового періоду, прогнозний - на 2-й та 3-й роки
планового періоду);
у графі 7 зазначається обсяг фінансування відповідного заходу
або стадії ІПП за рахунок інших джерел з розбивкою за джерелами
(плановий - на 1-й рік планового періоду, прогнозний - на 2-й та
3-й роки планового періоду);
у графі 8 вказується код бюджетної програми органу планування
(КПКВК), у межах якої виконується відповідний захід або стадія
ІПП.

Заступник директора департаменту реформування публічної
адміністрації та управління змінами Н.Є.Доброханська

                Форми надання державної підтримки
інвестиційних програм (проектів)
(до позиції 12 форми 7.2)

------------------------------------------------------------------
|01 |Державні гарантії: |
|--------+-------------------------------------------------------|
|01.01 |державні гарантії Кабінету Міністрів України під |
| |інвестиційні проекти, які фінансуються за рахунок |
| |іноземних кредитів |
|--------+-------------------------------------------------------|
|01.02 |державні гарантії Кабінету Міністрів України під |
| |інвестиційні проекти, які фінансуються за рахунок |
| |міжнародних фінансових організацій |
|--------+-------------------------------------------------------|
|01.03 |гарантії Ради міністрів Автономної Республіки Крим та |
| |гарантії органів місцевого самоврядування |
|--------+-------------------------------------------------------|
|01.04 |інше |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02 |Цільове бюджетне фінансування |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02.01 |Фінансова підтримка за рахунок бюджетних програм: |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02.01.01|пільгове кредитування |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02.01.02|здешевлення залучених кредитів |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02.01.03|фінансування цільових програм |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02.01.04|фінансування міждержавних програм/проектів |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02.02 |Субвенції на виконання інвестиційних проектів: |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02.02.01|субвенції з державного бюджету на виконання |
| |інвестиційних проектів |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02.02.02|субвенції з бюджету Автономної Республіки Крим, |
| |місцевих бюджетів на виконання інвестиційних проектів |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02.03 |Пряме бюджетне фінансування: |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02.03.01|пряме бюджетне фінансування на поворотній основі |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02.03.02|пряме бюджетне фінансування на безповоротній основі |
|--------+-------------------------------------------------------|
|02.04 |інше |
|--------+-------------------------------------------------------|
|03 |Підтримка проектів, які реалізуються через механізми, |
| |визначені спеціальним законодавством про: |
|--------+-------------------------------------------------------|
|03.01 |концесії |
|--------+-------------------------------------------------------|
|03.03 |угоди про розподіл продукції |
|--------+-------------------------------------------------------|
|03.04 |спеціальні економічні зони (СЕЗ) |
|--------+-------------------------------------------------------|
|03.05 |території пріоритетного розвитку (ТПР) |
|--------+-------------------------------------------------------|
|03.06 |промислові (індустріальні) парки |
|--------+-------------------------------------------------------|
|03.07 |технологічні парки |
|--------+-------------------------------------------------------|
|03.08 |наукові парки |
|--------+-------------------------------------------------------|
|03.09 |інше |
------------------------------------------------------------------

Додаток 8
до Методичних рекомендацій

                             ПЕРЕЛІК
бюджетних програм з визначенням основних
результативних показників
та обсягів фінансування

                                      Форма 8.1

                    Перелік бюджетних програм

------------------------------------------------------------------------------
| КПКВК |Назва бюджетної| Звітний період | Плановий період |
| | програми |---------------------+----------------------------|
| | |1-й рік| 2-й рік |1-й рік | 2-й рік | 3-й рік |
| | |(звіт) |(затверджено)|(проект)|(прогноз)|(прогноз)|
|---------+---------------+-------+-------------+--------+---------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|---------+---------------+-------+-------------+--------+---------+---------|
| | | | | | | |
|-------------------------+-------+-------------+--------+---------+---------|
|Усього видатків на | | | | | |
|реалізацію бюджетних | | | | | |
|програм (тис. гривень) | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
у графі 1 зазначається наданий бюджетній програмі КПКВК (у
разі, якщо бюджетна програма вводиться вперше, то графа "КПКВК"
не заповнюється);
у графі 2 вказується повна назва бюджетної програми;
у графах 3, 4 вказуються видатки на реалізацію бюджетної
програми (тис. гривень) за звітний період (у графі 3 - звітне
значення за попередній рік, у графі 4 - затверджене значення на
поточний рік);
у графах 5-7 вказуються видатки на реалізацію бюджетної
програми (тис. гривень) на плановий період (у графі 5 - планове
значення на наступний рік, у графах 6, 7 - прогнозні значення на
два наступні за плановим роки).

                                      Форма 8.2

                      Опис бюджетних програм

---------------------------------------------------------------------------
| Загальні відомості про бюджетну програму |
|-------------------------------------------------------------------------|
|N з/п | |
|--------------------------+----------------------------------------------|
|КПКВК | |
|--------------------------+----------------------------------------------|
|Назва бюджетної програми | |
|--------------------------+----------------------------------------------|
|Мета бюджетної програми | |
|--------------------------+----------------------------------------------|
|Строк дії бюджетної | |
|програми | |
|--------------------------+----------------------------------------------|
|Стратегічна ціль 1 | |
|Завдання 1.1 | |
|........ | |
|--------------------------+----------------------------------------------|
|........ | |
|-------------------------------------------------------------------------|
| Основні результативні показники |
|-------------------------------------------------------------------------|
| | Назва |Одиниці| Звітний | Плановий період |
| |показника|виміру | період | |
| | | |-------------+----------------------------|
| | | | 1-й | 2-й |1-й рік | 2-й рік | 3-й рік |
| | | | рік | рік |(проект)|(прогноз)|(прогноз)|
| | | |(звіт)|(план)| | | |
|------------+---------+-------+------+------+--------+---------+---------|
|Показники | | | | | | | |
|затрат | | | | | | | |
|------------+---------+-------+------+------+--------+---------+---------|
|Показники | | | | | | | |
|продукту | | | | | | | |
|------------+---------+-------+------+------+--------+---------+---------|
|Показники | | | | | | | |
|ефективності| | | | | | | |
|------------+---------+-------+------+------+--------+---------+---------|
|Показники | | | | | | | |
|якості | | | | | | | |
|------------------------------+------+------+--------+---------+---------|
|Видатки на реалізацію | | | | | |
|бюджетної програми | | | | | |
|(тис. гривень) | | | | | |
---------------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
1. Заповнюється блок "Загальні відомості про бюджетну
програму":
у позиції "N з/п" зазначається порядковий номер бюджетної
програми відповідно до переліку (згідно з формою 8.1);
у позиції "КПКВК" вказується наданий бюджетній програмі КПКВК
(у разі, якщо бюджетна програма вводиться вперше, то графа
"КПКВК" не заповнюється);
у позиції "Назва бюджетної програми" вказується повна назва
бюджетної програми;
у позиції "Мета бюджетної програми" зазначається результат,
який досягається при виконанні бюджетної програми і сприяє
досягненню визначених стратегічним планом стратегічних цілей та
завдань;
у позиції "Строк дії бюджетної програми" вказується строк
виконання бюджетної програми (рік початку - рік завершення;
конкретний рік або щороку);
у позиції "Стратегічна ціль" вказується стратегічна ціль, на
досягнення якої спрямована реалізація бюджетної програми;
у позиції "Завдання" вказується завдання, спрямоване на
досягнення відповідної стратегічної цілі, виконання якого
повністю або частково забезпечується шляхом реалізації бюджетної
програми.
У разі коли бюджетна програма спрямована на досягнення
декількох або всіх стратегічних цілей, вони відображаються
послідовно з визначенням відповідних завдань за кожною
стратегічною ціллю органу планування.
2. Заповнюється блок "Основні результативні показники", у
якому визначаються один або декілька показників за кожним типом
результативних показників (показників затрат, продукту,
ефективності, якості):
у графі "Назва показника" вказується повна назва відповідного
результативного показника;
у графі "Одиниці виміру" зазначається одиниця виміру значень
відповідного результативного показника;
у графах "Звітний період" та "Плановий період" вказується
значення відповідного результативного показника за роками
звітного та планового періоду відповідно.
3. Заповнюється позиція "Видатки на реалізацію бюджетної
програми", у якій указується обсяг фінансування бюджетної
програми за роками звітного та планового періоду.

Заступник директора департаменту реформування публічної
адміністрації та управління змінами Н.Є.Доброханська

Додаток 9
до Методичних рекомендацій

                           ПЛАН РОБОТИ
на ________ рік
______________________________________________________
(найменування відповідального виконавця заходів
організаційної частини стратегічного плану)

---------------------------------------------------------------------
| N | Захід |Строк виконання|Відповідальний|Форма завершення|
|з/п| | | виконавець | заходу |
|---+---------------+---------------+--------------+----------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |Стратегічна ціль 1 |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |Завдання 1.1 |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |Захід | | | |
|---+---------------+---------------+--------------+----------------|
| |..... | | | |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |Завдання 1.2 |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |захід | | | |
|---+---------------+---------------+--------------+----------------|
| |..... | | | |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |Стратегічна ціль 2 |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |Завдання 2.1 |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |захід | | | |
|---+---------------+---------------+--------------+----------------|
| |..... | | | |
|---+---------------------------------------------------------------|
| | Заходипоточного характеру |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |захід | | | |
|---+---------------+---------------+--------------+----------------|
| |..... | | | |
---------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
1. Таблиця заповнюється на перший рік виконання затвердженого
стратегічного плану.
2. Вказуються найменування стратегічних цілей та завдань
органу планування, за кожним з яких:
у графі 1 вказується порядковий номер заходу (нумерація
заходів повинна бути наскрізною);
у графі 2 зазначається зміст заходу;
у графі 3 вказується строк виконання відповідного заходу
(конкретна дата, місяць або квартал, до завершення якого
планується виконати відповідний захід; для заходів постійного
характеру вказується періодичність їх виконання (наприклад,
"щоденно", "щотижнево", "щомісяця", "щокварталу" тощо); в окремих
випадках, якщо конкретний строк виконання заходу неможливо
визначити, вказується "в разі необхідності" або "протягом року");
у графі 4 зазначається прізвище та ініціали відповідального
виконавця відповідного заходу;
у графі 5 вказується форма завершення відповідного заходу
(тип показника продукту, який визначається залежно від специфіки
завдань і функцій органу планування; наприклад, для міністерств
типами показників продукту можуть бути визначені: проект Закону
України, проект Указу Президента України, проект постанови
(розпорядження) Кабінету Міністрів України, наказ міністерства,
інформаційно-аналітичні матеріали (звіти) керівництву
(міністерства, Кабінету Міністрів України), матеріали до засідань
спільних комісій (форумів) та протоколи за їх результатами тощо).

Заступник директора департаменту реформування публічної
адміністрації та управління змінами Н.Є.Доброханська

Додаток 10
до Методичних рекомендацій

                                      Форма 10.1

                            МОНІТОРИНГ
виконання операційного плану

---------------------------------------------------------------------
| N | Захід | Строк |Відповідальний| Форма | Стан |
|з/п| | виконання | виконавець |завершення|виконання|
| | | | | заходу | заходу |
|---+---------------+-----------+--------------+----------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |Стратегічна ціль 1 |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |Завдання 1.1 |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |захід | | | | |
|---+---------------+-----------+--------------+----------+---------|
| |..... | | | | |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |Завдання 1.2 |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |захід | | | | |
|---+---------------+-----------+--------------+----------+---------|
| |..... | | | | |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |Стратегічна ціль 2 |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |Завдання 2.1 |
|---+---------------------------------------------------------------|
| |захід | | | | |
|---+---------------+-----------+--------------+----------+---------|
| |..... | | | | |
---------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
1. Таблиця заповнюється з метою відслідковування ходу
виконання операційного плану:
у графі 1 вказується порядковий номер заходу (нумерація
заходів повинна відповідати їх нумерації згідно з операційним
планом);
у графі 2 зазначається зміст заходу (згідно з операційним
планом);
у графі 3 вказується строк виконання відповідного заходу
(згідно з операційним планом);
у графі 4 зазначається відповідальний виконавець відповідного
заходу (згідно з операційним планом);
у графі 5 вказується форма завершення відповідного заходу
(згідно з операційним планом);
у графі 6 зазначається фактичний стан виконання відповідного
заходу на дату проведення моніторингу.
2. У разі необхідності коригування змісту заходу, строку його
виконання, форми його завершення або зміни відповідального
виконавця у відповідних графах вказуються обґрунтування
зазначених змін.

                                      Форма 10.2

                    Моніторинг виконання плану
інституційного розвитку

----------------------------------------------------------------------------
| N |Стратегічні цілі | Захід | Строк |Відповідальний| Стан |
|з/п| та завдання | | виконання | виконавець | виконання |
| | | | | | |
|---+-----------------+-----------+------------+--------------+------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|---+-----------------+-----------+------------+--------------+------------|
| |Стратегічна | | | | |
| |ціль 1 | | | | |
| |Завдання 1.1 | | | | |
| |.... | | | | |
|---+-----------------+-----------+------------+--------------+------------|
| |.... | | | | |
----------------------------------------------------------------------------

_______________
Примітки:
1. Таблиця заповнюється з метою відслідковування ходу
виконання плану інституційного розвитку:
у графі 1 вказується порядковий номер заходу (нумерація
заходів повинна відповідати їх нумерації згідно з планом
інституційного розвитку);
у графі 2 зазначаються найменування стратегічних цілей та
завдань органу планування, реалізація яких потребує вжиття
заходів щодо розвитку потенціалу (згідно з планом інституційного
розвитку);
у графі 3 вказується зміст відповідного заходу (згідно з
планом інституційного розвитку);
у графі 4 зазначається строк виконання відповідного заходу
(згідно з планом інституційного розвитку);
у графі 5 вказується відповідальний виконавець відповідного
заходу (згідно з планом інституційного розвитку);
у графі 6 зазначається фактичний стан виконання відповідного
заходу на дату проведення моніторингу.
2. У разі потреби коригування змісту заходу, строку його
виконання або зміни відповідального виконавця у відповідних
графах казуються обґрунтування зазначених змін.

Заступник директора департаменту реформування публічної
адміністрації та управління змінами Н.Є.Доброханська