АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
14.02.2011 N 84-р

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
9 березня 2011 р. за N 282/19020

Про затвердження Змін до Правил розгляду
заяв і справ про порушення законодавства
про захист економічної конкуренції

Відповідно до пункту 11 частини третьої статті 7 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" ( 3659-12 ) та з метою удосконалення порядку перевірки та перегляду рішень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції Антимонопольний комітет України ПОСТАНОВИВ:

1. Затвердити Зміни до Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19.04.94 N 5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 06.05.94 за N 90/299, що додаються.

2. Юридичному управлінню подати це розпорядження на державну реєстрацію в установленому порядку.

3. Це розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Голова Комітету В.Цушко

Затверджено
Розпорядження
Антимонопольного комітету
України
14.02.2011 N 84-р

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
9 березня 2011 р. за N 282/19020

Зміни
до Правил розгляду заяв і справ про порушення
законодавства про захист економічної конкуренції

1. Розділ IX викласти в такій редакції:

"IX. Перевірка рішень у справах

37. Рішення, прийняті адміністративною колегією територіального відділення Комітету, можуть бути перевірені Комітетом чи адміністративною колегією Комітету за заявою осіб, які брали участь у справі, або за власною ініціативою на підставі подання державного уповноваженого Комітету про перевірку рішення.

Рішення, прийняті державним уповноваженим, адміністративною колегією Комітету, можуть бути перевірені Комітетом за заявою осіб, які брали участь у справі, або за власною ініціативою на підставі подання Голови Комітету про перевірку рішення.

38. Відповідно до частини другої статті 57 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ) заява особи, яка брала участь у справі, про перевірку рішення (далі - заява про перевірку) може бути подана до Комітету у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.

Заява про перевірку подається у письмовій формі й повинна містити вимоги заявника, у тому числі очікувані ним рішення за результатами перевірки, які передбачені частиною п'ятою статті 57 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ), а також зазначення підстав для зміни чи скасування рішення, передбачених статтею 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції", та доказів на їх підтвердження.

39. Протягом десяти робочих днів з дня реєстрації в Комітеті заяви про перевірку державний уповноважений перевіряє її на відповідність вимогам, установленим у пункті 38 цих Правил.

Заява про перевірку залишається без розгляду і повертається заявнику якщо її подано до Комітету після закінчення строку, зазначеного в абзаці першому пункту 38 цих Правил.

У разі коли заяву про перевірку подано без додержання вимог, установлених в абзаці другому пункту 38 цих Правил, державний уповноважений залишає її без руху, про що письмово повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків.

Якщо заявник в установлений строк не усунув недоліки поданої ним заяви про перевірку, державний уповноважений залишає заяву без розгляду, про що письмово повідомляє заявника.

40. Якщо заява про перевірку відповідає вимогам, установленим у пункті 38 цих Правил, державний уповноважений приймає розпорядження про прийняття заяви до розгляду, про що протягом трьох робочих днів письмово повідомляються особи, які брали участь у справі.

У разі коли одночасно із прийняттям заяви до розгляду вирішується питання про зупинення виконання рішення згідно із пунктом 42 цих Правил, розпорядження про прийняття заяви до розгляду та зупинення виконання рішення за поданням державного уповноваженого приймають Комітет або адміністративна колегія Комітету, створена в установленому законом порядку для здійснення перевірки рішення (далі - адміністративна колегія Комітету, яка здійснює перевірку).

41. Державний уповноважений Комітету має право витребувати у територіального відділення Комітету матеріали справи, необхідні для розгляду заяви про перевірку рішення адміністративної колегії територіального відділення Комітету або для вирішення питання про наявність підстав для внесення подання про перевірку такого рішення з власної ініціативи.

42. Відповідно до частини четвертої статті 57 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ) Комітет чи адміністративна колегія Комітету, яка здійснює перевірку, можуть своїм розпорядженням зупинити виконання рішення до закінчення його перевірки, про що протягом трьох робочих днів письмово повідомляються особи, які беруть участь у справі.

43. Розгляд заяви про перевірку припиняється, якщо:

особа відмовилася від поданої нею заяви про перевірку;

юридичну особу, що подала заяву про перевірку, ліквідовано;

рішення органу Комітету, що перевіряється, змінене, скасоване чи визнане недійсним у встановленому законом порядку в частині, що стосується вимог заявника.

Про припинення розгляду заяви державний уповноважений приймає розпорядження та протягом трьох робочих днів письмово повідомляє про це осіб, які беруть участь у справі.

Відмова особи від заяви про перевірку не є перешкодою для продовження перевірки рішення за власною ініціативою органів Комітету.

44. Строк розгляду заяви про перевірку не повинен перевищувати двох місяців.

За результатами розгляду заяви про перевірку, а також у разі виявлення з власної ініціативи підстав для зміни чи скасування рішення, передбачених статтею 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ), Голова Комітету чи державний уповноважений Комітету складають подання про перевірку рішення та вносять його на розгляд Комітету або адміністративної колегії Комітету, яка здійснює перевірку.

Підготовка до розгляду Комітетом або адміністративною колегією Комітету питання про перевірку рішення здійснюється у порядку, передбаченому пунктами 26 і 27 цих Правил.

45. За результатами перевірки рішення Комітет чи адміністративна колегія Комітету приймають рішення відповідно до частини п'ятої статті 57 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ).

Рішення, прийняте за результатами перевірки, надається для виконання, надсилається та оприлюднюється відповідно до частини першої статті 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ) та пункту 33 цих Правил".

2. Після розділу IX доповнити новим розділом X такого змісту:

"X. Перегляд рішень у справах

46. Рішення органів Комітету можуть бути переглянуті ними за заявами осіб чи з власної ініціативи у разі наявності підстав, передбачених частиною першою статті 58 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ).

47. Заява особи про перегляд рішення (далі - заява про перегляд), прийнятого адміністративною колегією територіального відділення Комітету, подається до відповідного відділення. Заява про перегляд рішень інших органів Комітету подається до Комітету.

Заява про перегляд подається в письмовій формі й повинна містити вимоги заявника, у тому числі очікувані ним рішення за результатами перегляду, які передбачені частиною третьою статті 58 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ), а також зазначення підстав для перегляду рішення, передбачених частиною першою статті 58 Закону України "Про захист економічної конкуренції", та доказів на їх підтвердження.

48. Протягом десяти робочих днів з дня реєстрації в Комітеті, відповідному територіальному відділенні Комітету заяви про перегляд державний уповноважений, голова територіального відділення Комітету перевіряють її на відповідність вимогам, установленим у пункті 47 цих Правил.

Заява про перегляд залишається без розгляду і повертається заявнику, якщо її подано до Комітету чи територіального відділення Комітету після закінчення строків, зазначених у частині другій статті 58 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ).

У разі коли заяву про перегляд подано без додержання вимог, установлених в пункті 47 цих Правил, державний уповноважений, голова територіального відділення Комітету залишають її без руху, про що письмово повідомляють заявника і надають йому строк для усунення недоліків.

Якщо заявник в установлений строк не усунув недоліки поданої ним заяви про перегляд, державний уповноважений або голова територіального відділення Комітету залишають заяву без розгляду, про що письмово повідомляють заявника.

49. Якщо заява про перегляд відповідає вимогам, установленим в пункті 47 цих Правил, державний уповноважений, голова територіального відділення Комітету приймають розпорядження про прийняття заяви до розгляду, про що протягом трьох робочих днів письмово повідомляються особи, які брали участь у справі.

У разі коли одночасно із прийняттям заяви до розгляду вирішується питання про зупинення виконання рішення згідно із пунктом 51 цих Правил, розпорядження про прийняття заяви до розгляду та зупинення виконання рішення за поданням державного уповноваженого, голови територіального відділення Комітету приймає орган Комітету, який здійснює перегляд рішення.

З прийняттям заяви до розгляду починається провадження з перегляду рішення.

50. У разі виявлення Комітетом, відділенням під час виконання своїх завдань відомостей про наявність підстав, передбачених частиною першою статті 58 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ), орган Комітету з власної ініціативи розпочинає провадження з перегляду відповідного рішення, про що приймає розпорядження.

Розпорядження про початок провадження з перегляду рішення протягом трьох робочих днів з дня його прийняття надсилається особам, які беруть участь у справі.

51. Відповідно до абзацу сьомого частини першої статті 58 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ) орган Комітету, який здійснює перегляд рішення, може своїм розпорядженням зупинити виконання рішення до закінчення його перегляду, про що протягом трьох робочих днів письмово повідомляються особи, які беруть участь у справі.

52. Під час провадження з перегляду рішення органи Комітету, службовці Комітету, відділення проводять дії, передбачені частиною другою статті 35 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ) та пунктом 23 цих Правил.

53. Розгляд заяви про перегляд може бути зупинений державним уповноваженим, головою територіального відділення Комітету, органом Комітету, який здійснює перегляд рішення, з власної ініціативи чи за заявою особи, яка бере участь у справі, до завершення розгляду органом Комітету, судом пов'язаної з цією заявою іншої справи або до вирішення органом Комітету чи іншим державним органом пов'язаного з нею іншого питання.

Про зупинення розгляду заяви та його поновлення приймається розпорядження та протягом трьох робочих днів з дня його прийняття повідомляється особам, які беруть участь у справі.

54. За результатами провадження з перегляду рішення особи, зазначені в пункті 52 цих Правил, складають подання з попередніми висновками, яке вноситься на розгляд органу Комітету, який здійснює перегляд рішення.

Підготовка до розгляду органами Комітету питання про перегляд рішення здійснюється у порядку, передбаченому пунктами 26 і 27 цих Правил.

55. За результатами перегляду рішення органи Комітету приймають рішення відповідно до частини третьої статті 58 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ).

Рішення, прийняте за результатами перегляду, надається для виконання, надсилається та оприлюднюється відповідно до частини першої статті 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" та пункту 33 цих Правил".

У зв'язку з цим розділ X уважати розділом XI, пункти 47 і 48 уважати відповідно пунктами 56 і 57.

Начальник Юридичного управління А.Шимко