Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 28 лютого 2011 р. N 218
Київ

Про затвердження Порядку використання коштів,
передбачених у державному бюджеті для проведення
загальнодержавних топографо-геодезичних
та картографічних робіт і робіт з демаркації
та делімітації державного кордону

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 456 від 27.04.20
11 )

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України ( 2456-17 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення загальнодержавних топографо-геодезичних та картографічних робіт і робіт з демаркації та делімітації державного кордону, що додається.

Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 лютого 2011 р. N 218

Порядок
використання коштів, передбачених у державному
бюджеті для проведення загальнодержавних
топографо-геодезичних та картографічних робіт
і робіт з демаркації та делімітації державного кордону

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмами "Загальнодержавні геодезичні та картографічні роботи" і "Демаркація та делімітація державного кордону" (далі - бюджетні кошти).

Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетних програм є Міністерство екології та природних ресурсів.

Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є Державна служба геодезії, картографії та кадастру.

2. Метою використання бюджетних коштів є реалізація положень, передбачених Законами України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність" ( 353-14 ) і "Про географічні назви" ( 2604-15 ), та виконання заходів, визначених Державною цільовою правоохоронною програмою "Облаштування та реконструкція державного кордону" на період до 2015 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2007 р. N 831 (Офіційний вісник України, 2007 р., N 44, ст. 1804).

3. Бюджетні кошти спрямовуються на:

створення національної системи відліку, забезпечення функціонування та розвитку Державної геодезичної мережі і мереж спеціального призначення;

топографічне картографування території та розвиток національної системи картографування;

топографо-геодезичне, картографічне та гідрографічне забезпечення делімітації, демаркації і перевірки державного кордону України. ( Абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 456 від 27.04.2011 )

4. Виконавцями топографо-геодезичних та картографічних робіт і робіт з демаркації та делімітації (далі - роботи) згідно з додатком є спеціалізовані підприємства, а робіт, які становлять державну таємницю, - державні картографо-геодезичні підприємства.

5. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.

6. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому Державною казначейською службою.

7. Сума видатків на проведення робіт визначається їх виконавцем у відповідних планах з урахуванням повної кошторисної вартості, обсягів проведення на початок бюджетного року, залишку кошторисної вартості, умов виконання зазначених робіт на об'єктах та відповідно до затверджених розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня за кожним об'єктом технічних проектів (програм), в яких передбачається повний технологічний цикл, економічні розрахунки, обсяги, строки та порядок організації виконання зазначених робіт на відповідному об'єкті.

8. Розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня здійснює щомісяця оплату фактично виконаних робіт за їх кошторисною вартістю згідно з договорами, укладеними з виконавцями таких робіт у межах встановлених обсягів видатків.

9. Виконавці робіт подають щомісяця розпоряднику бюджетних коштів нижчого рівня акти приймання-передачі виконаних робіт із зазначеним їх вартості разом із зведеною відомістю (звітом) про виконані роботи за державним замовленням у натуральних показниках.

Форми зазначених актів приймання-передачі та відомості (звіту) затверджуються розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня.

10. Виконавці робіт подають щороку до 15 січня річний звіт про результати виконання робіт (акт інвентаризації виконаних робіт) розпоряднику бюджетних коштів нижчого рівня за встановленою ним формою.

Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня подають щокварталу до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, зведену інформацію Міністерству екології та природних ресурсів і Мінфіну.

11. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

Додаток
до Порядку

Перелік
топографо-геодезичних та картографічних робіт
і робіт з демаркації та делімітації, які проводяться
за рахунок коштів державного бюджету

1. Вивчення і визначення параметрів фігури Землі та гравітаційного поля.

2. Створення та оновлення державних топографічних карт і планів у графічній, цифровій, фотографічній та інших формах, точність і зміст яких забезпечують виконання загальнодержавних, оборонних, науково-дослідних та інших завдань, видання зазначених карт і планів.

3. Створення, розвиток і підтримка в робочому стані державної геодезичної і висотної геодезичної мережі, у тому числі гравіметричної фундаментальної та мережі першого класу, щільність і точність яких забезпечують створення державних топографічних карт і планів, виконання загальнодержавних, оборонних, науково-дослідних та інших завдань.

4. Створення та оновлення кадастрових карт (планів), надання їх, а також необхідної топографо-геодезичної інформації користувачам для ведення Державної реєстраційної системи землі та іншого нерухомого майна, ведення банку відповідних даних.

5. Визначення сталих географічних об'єктів на території України.

6. Дистанційне зондування Землі повітряними і наземними засобами, а також використання даних дистанційного зондування Землі з космосу з метою використання в топографо-геодезичній і картографічній діяльності, проведення геодинамічних досліджень на основі результатів геодезичних вимірювань.

7. Формування і ведення державного та регіональних картографо-геодезичних фондів.

8. Створення і розвиток національної інфраструктури геопросторових даних та системи стандартизації у сфері геодезії і картографії.

9. Створення геоінформаційних систем.

10. Проектування, складення і видання загальногеографічних, політико-адміністративних, науково-довідкових та інших тематичних карт і атласів міжвідомчого значення, навчальних картографічних посібників.

11. Встановлення та унормування географічних назв, ведення державного реєстру географічних назв, найменування та перейменування географічних об'єктів.

12. Виконання комплексу робіт з винесення та закріплення лінії державного кордону на місцевості.

13. Топографічне картографування прикордонних територій та топографо-геодезичне і картографічне забезпечення робіт з демаркації та делімітації державного кордону.

14. Проведення топографо-геодезичного та картографічного моніторингу прикордонних територій та науково-методичне супроводження робіт з демаркації і делімітації.

15. Картографування, у тому числі підготовка топографічних карт Антарктиди, континентального шельфу, Світового океану і зарубіжних країн.

16. Виконання науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт у галузі геодезії, картографії, дистанційного зондування Землі та інших планет, метрологічне та нормативне забезпечення топографо-геодезичних і картографічних робіт.

17. Розроблення та видання нормативно-правових актів, нормативних і методичних документів щодо топографо-геодезичної і картографічної діяльності (стандартів, інструкцій, правил, норм, типових положень, методичних рекомендацій тощо) внесення змін до зазначених актів і документів, ведення актуалізованих офіційних переліків та формування фонду таких документів, виконання робіт з технічного захисту інформації.

18. Інформаційне забезпечення топографо-геодезичної і картографічної діяльності, видання галузевих науково-технічних журналів, навчальної і науково-методичної топографо-геодезичної та картографічної літератури, підготовка та проведення наукових семінарів, конгресів з питань топографо-геодезичної та картографічної діяльності.

19. Організація серійного виробництва геодезичної і картографічної техніки.