КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 серпня 2010 р. N 759
Київ
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 708 від 16 вересня 2015 р.)
Про затвердження Порядку надання органами
державної влади інформації про фінансові операції
до Державної служби фінансового моніторингу
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 75 від 07.02.2011 )
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 75 від 07.02.2011 )
Відповідно до частин дев'ятої і десятої статті 12 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" ( 249-15 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок надання органами державної влади інформації про фінансові операції до Державної служби фінансового моніторингу, що додається. ( Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 75 від 07.02.2011 )
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 серпня 2010 р. N 759
Порядок
надання органами державної влади інформації
про фінансові операції до Державної служби
фінансового моніторингу
( Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 75 від 07.02.2011 )
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає процедуру надання до Держфінмоніторингу:
органами державної влади, що провадять діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, інформації про фінансові операції, стосовно яких є підозра, що вони пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму або пов'язані з особами, стосовно яких застосовані міжнародні санкції, виявлені під час здійснення своїх повноважень (далі - інформація про фінансову операцію);
органами державної влади інформації (копій документів), необхідної для виконання покладених на Держфінмоніторинг завдань (далі - інформація (копії документів).
2. Дія цього Порядку поширюється на органи державної влади, в тому числі ті, що провадять діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму (далі - органи державної влади).
3. Інформація, що надається органами державної влади відповідно до цього Порядку, є інформацією з обмеженим доступом. Обмін зазначеною інформацією, її розкриття та захист здійснюється відповідно до закону.
4. Особливості форм та процедур надання інформації згідно з цим Порядком можуть встановлюватися спільним актом Держфінмоніторингу та відповідного органу державної влади.
Вимоги щодо надання інформації про фінансову операцію
5. Інформація про фінансову операцію надається органом державної влади не пізніше десяти календарних днів з дня встановлення підозр, що вона пов'язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму або пов'язана з особами, стосовно яких застосовані міжнародні санкції.
6. Інформація про фінансову операцію надається в письмовій формі за підписом уповноваженої особи органу державної влади.
7. Інформація про фінансову операцію повинна містити такі відомості:
дата проведення фінансової операції (відмови в її проведенні, її зупинення);
сума фінансової операції;
зміст фінансової операції;
відомості щодо учасників фінансової операції;
підстави обґрунтованої підозри стосовно того, що фінансова операція пов'язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму або пов'язана з особами, стосовно яких застосовані міжнародні санкції;
інші відомості про фінансову операцію (у разі наявності).
8. За наявності відповідних документів щодо проведення фінансової операції орган державної влади також подає копії таких документів, завірені в установленому законодавством порядку.
Надання інформації на запит Держфінмоніторингу
9. Органи державної влади надають Держфінмоніторингу інформацію (копії документів) за його запитом.
10. Запит щодо надання Держфінмоніторингу інформації (копій документів) надсилається в письмовій формі за підписом уповноваженої особи Держфінмоніторингу.
11. Органи державної влади, їх посадові особи надають запитувану інформацію (копії документів) відповідно до законодавства та не пізніше десяти календарних днів з дня одержання запиту Держфінмоніторингу.
12. Відповідь органу державної влади на запит Держфінмоніторингу надсилається у письмовій формі за підписом уповноваженої особи органу державної влади і повинна містити:
реквізити запиту Держфінмоніторингу, на який надсилається відповідь;
повну та достовірну інформацію, що запитується;
копії документів щодо підтвердження відповідної інформації, завірені в установленому законодавством порядку (у разі наявності).
13. Неправомірна відмова в наданні інформації (копій документів), несвоєчасне або неповне її надання тягнуть за собою відповідальність посадових осіб органів державної влади відповідно до закону.