ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
25.04.2005 N 157
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 травня 2005 р. за N 514/10794
(Порядок втратив чинність на підставі Наказу
Державної податкової адміністрації України
N 1018 від 24.12.2010)
Порядок
складання форми податкової декларації
про збір за користування радіочастотним
ресурсом України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної
податкової адміністрації
N 702 від 15.09.2010 )
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Законів України "Про радіочастотний ресурс України" ( 1770-14 ), "Про систему оподаткування" ( 1251-12 ) та "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ). Порядок визначає єдині правила складання форми податкової декларації про збір за користування радіочастотним ресурсом України (далі - податкова декларація) та додатка до неї (далі - додаток(и).
1.2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, визначених Законами України "Про радіочастотний ресурс України" ( 1770-14 ), "Про систему оподаткування" ( 1251-12 ) та "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ).
Під дозвільним документом мається на увазі ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України (далі - ліцензія) та дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу та/або випромінювального пристрою (далі - дозвіл).
1.3. Цей Порядок застосовується користувачами радіочастотного ресурсу України, які є платниками збору за користування радіочастотним ресурсом України (далі - платники збору).
1.4. Щомісячно платник збору самостійно визначає суму збору за користування радіочастотним ресурсом України у порядку, встановленому статтею 57 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" ( 1770-14 ), виходячи з розмірів установлених ставок збору, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 N 1150 "Про затвердження розміру щомісячного збору за користування радіочастотним ресурсом України", та ширини смуги радіочастот, визначеної у ліцензії або дозволі, за кожним регіоном окремо. ( Пункт 1.4 глави 1 в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 702 від 15.09.2010 )
1.5. У податковій декларації, додатку(ах) зазначаються всі передбачені показники (реквізити, підписи). Якщо будь-яка клітинка рядка (колонки) не заповнюється через відсутність даних, то у такій клітинці проставляється прочерк.
Інформація, наведена у податковій декларації і додатку(ах), повинна відповідати відомостям, визначеним у ліцензії або дозволі.
Достовірність даних, наведених у податковій декларації і додатку(ах), підтверджується підписами призначеного керівника або фізичної особи - підприємця і головного бухгалтера підприємства чи іншої особи, на яку покладено обов'язки з ведення бухгалтерського обліку платника збору, та засвідчується печаткою підприємства (фізичної особи - підприємця за наявності). Особи, відповідальні за складання податкової декларації, визначаються розпорядчим документом суб'єкта господарювання.
1.6. Податкова декларація і додаток(и) заповнює(ю)ться таким чином, щоб забезпечувати вільне читання змісту тексту (цифр), друкарським способом або від руки чорнилом (кульковою ручкою) темного кольору. Заповнення олівцем податкової декларації не дозволяється.
У податковій декларації і додатку(ах) не повинно бути підчисток, помарок, виправлень, дописок і закреслень (крім передбачених формою податкової декларації або додатком(ами). У податковій декларації і додатку(ах) не повинні міститися текст або цифри, які неможливо прочитати внаслідок пошкодження аркушів, їх потертості, залиття чорнилом чи іншою рідиною.
1.7. Податкова декларація і додаток(и) щомісяця протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, подає(ю)ться (надсилає(ю)ться) платником збору до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) на паперових (магнітних) носіях, поштовими відправленнями або за допомогою засобів електронного зв'язку у форматі електронного документа (за добровільним рішенням платника збору) та за умови дотримання вимог чинного законодавства, що регулює ці питання.
Створений за допомогою програмного забезпечення оригінал електронного документа у встановленому форматі має містити показники, автентичні оригіналу податкової декларації і додатка(ів) на паперових носіях.
Додаток(и) подає(ю)ться (надсилає(ю)ться) платником збору разом із звітною або новою звітною податковою декларацією, у складі якої уточнюються показники за минулий(і) період(и).
1.8. Податкове зобов'язання із збору за користування радіочастотним ресурсом України, визначене у податковій декларації, сплачується платником збору щомісячно за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного (податкового) місяця.
2. Порядок виправлення самостійно
виявлених помилок
2.1. Якщо платник збору до початку його перевірки податковим органом самостійно виявляє факт заниження або збільшення податкового зобов'язання минулих податкових періодів, то такий платник може здійснити уточнення податкових зобов'язань із збору за користування радіочастотним ресурсом України за минулі податкові (звітні) періоди шляхом подання до органів державної податкової служби уточнюючих податкових декларацій збору або уточнити такі податкові зобов'язання у складі звітної (нової звітної) податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.
Указане здійснюється відповідно до пунктів 5.1 статті 5 і 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ).
Нова звітна податкова декларація та уточнююча податкова декларація, яка відображає виправлені показники, складаються за формою, встановленою для звітної податкової декларації про збір за користування радіочастотним ресурсом України.
Якщо платником збору уточнюються податкові зобов'язання збору за користування радіочастотним ресурсом України за минулі податкові (звітні) періоди у складі звітної або нової звітної податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені, то така звітна або нова звітна податкова декларація подається разом з додатком.
Якщо платником у складі звітної або нової звітної податкової декларації уточнюються податкові зобов'язання збору за користування радіочастотним ресурсом України за декілька минулих податкових (звітних) періодів, то до такої звітної або нової звітної податкової декларації додаються додатки, складені окремо за кожний минулий період, який уточнюється. Тобто кількість додатків до звітної або нової звітної податкової декларації, що містить уточнюючі показники, має відповідати кількості минулих податкових (звітних) періодів, за які у такій звітній або новій звітній податковій декларації уточнюються податкові зобов'язання.
2.2. Якщо після подання податкової декларації за звітний період платник збору подає нову звітну податкову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного терміну подання декларації за цей самий податковий (звітний) період, то така декларація не вважається уточнюючою, а штрафи, визначені в пункті 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ), не застосовуються.
3. Порядок заповнення податкової декларації
3.1. Податкова декларація складається із таких частин: загальна частина, розділ 1 "Розрахунок сум збору в розрізі видів радіозв'язку", розділ 2 "Розрахунок загальної суми збору" та спеціальна частина для службових відміток.
3.2. У загальній частині податкової декларації відображаються дані: вид податкової декларації - звітна, нова звітна або уточнююча (у кожному окремому випадку зазначається позначкою "х"); тривалість базового податкового (звітного) періоду (порядковий номер місяця зазначається арабськими цифрами (для чисел з однієї цифри в першому полі проставляється "0"); повна назва юридичної особи або прізвище, ім'я фізичної особи - підприємця; ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО; код виду економічної діяльності; місцезнаходження платника, номер телефону, поштовий індекс, міжміський код (факс, електронна адреса - за бажанням); повна назва відповідного органу державної податкової служби, куди подається податкова декларація.
Податкова декларація подається окремо за кожний звітний (податковий) місяць. Уточнююча податкова декларація подається за кожний минулий звітний (податковий) місяць, що уточнюється.
Рядки за колонками 5 і 8 податкової декларації та додатка(ів) заповнюються у гривнях з двома десятковими знаками.
3.3. Кількість рядків розділу 1 "Розрахунок сум збору в розрізі видів радіозв'язку" у разі потреби може бути збільшена.
У розділі 1:
у відповідні клітинки колонки (далі - к.) 2.1 "вид документа (ліцензія або дозвіл)", к. 2.2 "дата дд. мм. рр.", к. 2.3 "номер" і к. 2.4 "термін дії до мм. рр." к. 2 "Дозвільний документ" рядків 1.1-1.2 та інших у разі їх доповнення записується повна назва ліцензії та/або дозволу, дата видачі, номер та термін дії;
у відповідні клітинки к. 3 "Вид радіозв'язку" рядків 1.1-1.2 та інших у разі їх доповнення записуються види радіозв'язку, на які платник збору отримав ліцензію або дозвіл;
у відповідні клітинки к. 4 "Потужність (у кВт з трьома десятковими знаками)" рядків 1.1-1.2 та інших у разі їх доповнення записуються дані на підставі дозволу, за допомогою якого здійснюється розповсюдження (передавання) програм телерадіомовлення;
у відповідні клітинки к. 5 "Розмір ставки збору за 1 МГц смуги радіочастот, визначеної в ліцензії або дозволі, за кожним регіоном у гривнях" рядків 1.1-1.2 та інших у разі їх доповнення записуються розміри ставок збору, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 N 1150 "Про затвердження розміру щомісячного збору за користування радіочастотним ресурсом України"; ( Абзац шостий пункту 3.3 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 702 від 15.09.2010 )
у відповідні клітинки к. 6 "Кількість регіонів" рядків 1.1-1.2 та інших у разі їх доповнення позначається цифрою "1" регіон, в якому платник збору здійснює користування радіочастотним ресурсом України на підставі ліцензії або дозволу. У разі якщо платник збору у двох чи більше регіонах користується однією і тією ж шириною смуги радіочастот, визначеної у ліцензії або дозволі, він може вказати загальну кількість цих регіонів. Кількість регіонів проставляється арабськими цифрами без зазначення їх назв;
у відповідні клітинки к. 7 "Ширина смуги радіочастот, визначеної в ліцензії або дозволі (МГц)" рядків 1.1-1.2 та інших у разі їх доповнення записується один із таких показників:
ширина смуги радіочастот, визначена в ліцензії;
ширина смуги радіочастот, визначена у дозволі;
у відповідні клітинки к. 8 "Нараховано збору за звітний місяць (к.5 х к.6 х к.7) (у гривнях з двома десятковими знаками)" рядків 1.1-1.2 та інших у разі їх доповнення записується результат добутку значень к.5, к.6 і к.7 за відповідними рядками.
3.4. Розділ 2 "Розрахунок загальної суми збору"
За рядком 2.1 к.8 записується сума значень рядків розділу 1 за к. 8.
Рядки 2.2-2.5 і рядок 3 заповнюються у разі подання уточнюючої податкової декларації, що містить виправлені показники за будь-який наступний податковий період, протягом якого платником збору були самостійно виявлені помилки згідно з підпунктом "б" пункту 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ). У такому разі рядок 4 не заповнюється і додаток(и) не складає(ю)ться.
Якщо платник збору подає звітну або нову звітну податкову декларацію із зазначенням у ній уточнених показників за будь-який наступний податковий період, протягом якого платником збору були самостійно виявлені помилки, то заповнюються рядки 2.3-2.5, 3 і 4 і обов'язково складає(ю)ться окремий(і) додаток(и) за кожний минулий період, що уточнює(ю)ться. У такому разі рядок 2.2 прокреслюється.
У разі подання звітної або нової звітної податкової декларації без уточнення податкових зобов'язань за минулі періоди, рядки 2.2-2.5, 3 і 4 не заповнюються і в них проставляються прочерки. У такому разі додатки також не заповнюються і не подаються.
3.4.1. При складанні уточнюючої податкової декларації у розділі 2 показники відображаються платником збору таким чином:
у рядку 2.1 "Нараховано збору усього за звітний місяць (сума значень рядків колонки 8 розділу 1)" записується сума значень рядків за к. 8 розділу 1, отже, у рядку 2.1 к. 8 платником збору зазначається загальна нарахована сума збору за користування радіочастотним ресурсом України за звітний (податковий) місяць;
у рядку 2.2 "Нараховано збору за даними раніше поданої декларації, що уточнюється, усього (р. 2.1 декларації, що уточнюється)" записується значення за рядком 2.1 податкової декларації, показники якої уточнюються;
у рядку 2.3 "Сума збору (недоплата), яка збільшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки (р. 2.1 - р. 2.2) або (р. 2.3 або р. 2.3 додатка(ів)" записується різниця значень за рядком 2.1 і рядком 2.2; у разі від'ємного значення рядок 2.3 не заповнюється і прокреслюється;
у рядку 2.4 "Сума збору, яка зменшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки (р. 2.2 - р. 2.1) або (р.2.4 або р. 2.4 додатка(ів)" записується різниця значень за рядком 2.2 і рядком 2.1. У разі від'ємного значення цієї різниці рядок 2.4 не заповнюється і прокреслюється;
у рядку 2.5 "Сума штрафу в розмірі 5 відсотків від суми недоплати (нараховується платником самостійно відповідно до пункту 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ) (р. 2.3 х 5%)" записується значення, яке складає п'ять відсотків від показника за рядком 2.3. У разі відсутності значення за рядком 2.3 рядок 2.5 не заповнюється і прокреслюється.
3.4.2. При уточненні податкових зобов'язань у складі звітної або нової звітної податкової декларації показники у розділі 2 відображаються платником збору таким чином:
у рядку 2.1 "Нараховано збору усього за звітний місяць (сума значень рядків колонки 8 розділу 1)" записується сума значень рядків к. 8 за розділом 1;
рядок 2.2 к. 8 не заповнюється і прокреслюється;
у рядку 2.3 "Сума збору (недоплата), яка збільшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки (р. 2.1 - р. 2.2) або (р. 2.3 або р. 2.3 додатка(ів)" записується позитивне значення (сума позитивних значень) показника(ків) за рядком(ами) 2.3 додатка(ів), який(і) складає(ю)ться платником збору за кожний(і) минулий(і) період(и), що уточнює(ю)ться та подає(ю)ться платником збору разом із звітною або новою звітною податковою декларацію, що містить уточнені показники за такий(і) минулий(і) період(и);
у разі відсутності значення(нь) за рядком(и) 2.3 додатка(ів) цей рядок не заповнюється і прокреслюється;
у рядку 2.4 "Сума збору, яка зменшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки (р. 2.2 - р. 2.1) або (р.2.4 або р. 2.4 додатка(ів)" записується позитивне значення (сума позитивних значень) показника(ів) за рядком(ами) 2.4 додатка(ів), який(і) складає(ю)ться платником збору за кожний(і) минулий(і) період(и), що уточнює(ю)ться та подає(ю)ться платником збору разом із звітною або новою звітною податковою декларацією, що містить уточнені показники за такий(і) минулий(і) період(и);
у разі відсутності значення(нь) за рядком(ами) 2.4 додатка(ів) цей рядок не заповнюється і проставляється прочерк;
у рядку 2.5 "Сума штрафу в розмірі 5 відсотків від суми недоплати (нараховується платником самостійно відповідно до пункту 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ) (р. 2.3 х 5 відсотків)" записується значення, яке складає п'ять відсотків від показника за рядком 2.3; у разі відсутності значення за рядком 2.3, рядок 2.5 не заповнюється і прокреслюється.
3.4.3. При заповненні рядка 3 "Пояснення (розкриття) окремих результатів фінансово-господарської діяльності на ___ аркуші(ах)" і рядка 4 "Додаток(и) щодо перерахунку податкового зобов'язання збору за минулий період на ___ аркуші(ах)" розділу 2 необхідно враховувати таке.
У рядку 3 "Пояснення (розкриття) окремих результатів фінансово-господарської діяльності на ___ аркуші(ах)" записується кількість аркушів пояснення, яке додається до податкової декларації, якщо платником збору подається уточнююча податкова декларація, що містить виправлені показники, звітна або нова звітна податкова декларація, у складі яких платником збору здійснюється уточнення податкових зобов'язань за минулий(і) період(и). Ці пояснення мають розкривати зміст допущеної помилки, викладати причини, що вплинули на суму податкового зобов'язання із збору за користування радіочастотним ресурсом України за вказаний минулий(лі) період(и).
У рядку 4 "Додаток(и) щодо перерахунку податкового зобов'язання збору за минулий(і) період(и) на ___ аркуші(ах)" записується кількість аркушів додатків, які подаються платником збору разом із звітною або новою звітною податковою декларацією, у складі яких платник збору уточнює податкові зобов'язання минулого(их) періоду(ів).
3.5. Додаток(и) складає(ю)ться із частин: загальна частина, розділ 1 "Розрахунок сум збору в розрізі видів радіозв'язку" та розділ 2 "Розрахунок загальної суми збору".
У загальній частині додатка(ів) відображаються дані: порядковий номер додатка (в залежності від кількості минулих періодів, податкові зобов'язання яких уточнюються), вид податкової декларації, у складі якого уточнюються податкові зобов'язання (звітна або нова звітна), звітний (податковий) період, за який подається така звітна або нова звітна податкова декларація, що містить виправлені показники, і до якої складається і подається цей додаток, а також зазначається минулий звітний (податковий) період, показники якого уточнюються.
Додаток за минулий звітний (податковий) період, що уточнюється, складається за правилами, встановленими Порядком, а саме:
колонки 1-8 розділу 1 додатка(ів) заповнюються відповідно до пункту 3.3 розділу 3 Порядку.
Рядки 2.1-2.4 розділу 2 додатка(ів) заповнюються відповідно до пункту 3.4.1 розділу 3 Порядку.
В.о. директора Департаменту методології ДПА України Н.П.Фліссак