Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ
27.05.2010 N 148

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
17 червня 2010 р. за N 402/17697

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства регіонального розвитку, будівництва та
житлово-комунального господарства України
N 269 від 17.10.20
17)

Про затвердження Положення про систему насінництва
та розсадництва квітково-декоративних рослин

Відповідно до статей 9, 10 та 13 Закону України "Про насіння і садивний матеріал" ( 411-15 ) наказую:

1. Затвердити Положення про систему насінництва та розсадництва квітково-декоративних рослин, що додається.

2. Департаменту благоустрою, комунального обслуговування та міського електротранспорту (Ігнатенко О.П.) спільно з Юридичним управлінням (Крилова І.І.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Департаменту благоустрою, комунального обслуговування та міського електротранспорту (Ігнатенко О.П.) надіслати цей наказ до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій для впровадження, використання у роботі та подальшого доведення до відома місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра С.Г.Зіміна.

Міністр О.П.Попов

Затверджено
Наказ Міністерства з питань
житлово-комунального
господарства України
27.05.2010 N 148

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
17 червня 2010 р. за N 402/17697

Положення
про систему насінництва та розсадництва
квітково-декоративних рослин

I. Загальні положення

1.1. Система насінництва та розсадництва квітково-декоративних рослин (далі - Система) є комплексом взаємопов'язаних організаційних, наукових і агротехнічних заходів, спрямованих на забезпечення виробництва, реалізації та використання насіння і садивного матеріалу квітково-декоративних рослин.

1.2. Система створюється для добровільної участі у ній суб'єктів насінництва та розсадництва з метою підвищення рівня виробництва насіння та садивного матеріалу квітково-декоративних рослин шляхом впровадження новітніх технологій, обміну досвідом, а також узгодженого планування обсягів виробництва.

1.3. Система складається з ланок оригінального, елітного і репродукційного насінництва та розсадництва і державного резервного насіннєвого фонду.

1.4. Система сприяє врегулюванню правових відносин між науковими установами, виробниками та споживачами квітково-декоративного насіння і садивного матеріалу та взаємодії її складових.

1.5. Система створюється для врахування інтересів всіх підприємств, установ і організацій, незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності, що здійснюють виробництво, реалізацію та використання насіння і садивного матеріалу квітково-декоративних культур у частині застосування законодавства про насінництво і розсадництво, державних стандартів та інших нормативних документів у сфері насінництва і розсадництва, розроблених відповідно до чинного законодавства.

1.6. Наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

асортимент рослин - перелік видів, різновидностей, культиварів та сортів рослин, який має відповідний систематичний підхід;

сортимент рослин - перелік типів насіння або садивного матеріалу з урахуванням сучасної класифікації, показників якості та особливостей технології вирощування.

Інші терміни вживаються у значеннях, які наведені в Законі України "Про насіння і садивний матеріал" ( 411-15 ).

II. Організаційні заходи щодо функціонування Системи

2.1. Система втілюється у виробництво на науково обґрунтованих засадах зонального ведення насінництва та розсадництва квітково-декоративних рослин у різних ґрунтово-кліматичних зонах України.

2.2. Виробництво насіння і садивного матеріалу в Системі здійснюють у різних ґрунтово-кліматичних зонах України підприємства, установи, організації різних форм власності та фізичні особи - підприємці, що пройшли атестацію в установленому законодавством порядку.

2.3. Залучення підприємств, установ, організацій різних форм власності та фізичних осіб-підприємців до участі у Системі здійснює центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства за їх заявою.

III. Наукові та агротехнічні заходи
щодо ведення насінництва та розсадництва
квітково-декоративних рослин

3.1. До Системи на добровільних засадах входять науково-дослідні установи, які здійснюють наукові дослідження у сфері насінництва та розсадництва квітково-декоративних рослин у різних ґрунтово-кліматичних зонах України.

3.2. Науково-дослідні установи та селекціонери-аматори на договірній основі забезпечують виробників насіння і садивного матеріалу оригінальним (вихідним) насінням і садивним матеріалом, а також рекомендаціями з вирощування відповідних культур.

3.3. Рекомендації з вирощування культур визначають асортимент і сортимент рослин, біологічні та агротехнічні основи вирощування сортового насіння і садивного матеріалу, методи контролю посівних і сортових якостей.

IV. Ланки Системи

4.1. Функціонування оригінальної ланки насінництва та розсадництва квітково-декоративних рослин у Системі забезпечують науково-дослідні установи та селекціонери-аматори.

4.2. Функціонування елітної ланки насінництва та розсадництва квітково-декоративних рослин у Системі забезпечують науково-дослідні установи, їх підрозділи та підприємства, установи та організації різних форм власності, фізичні особи - підприємці.

4.3. Функціонування репродукційної ланки насінництва та розсадництва квітково-декоративних рослин у Системі забезпечують підприємства, установи і організації незалежно від їх форм власності, фізичні особи - підприємці.

V. Заходи щодо формування Державного резервного
насіннєвого фонду квітково-декоративних рослин

5.1. Державний резервний насіннєвий фонд квітково-декоративних рослин створюється для забезпечення насінням районів, що не виробляють власного насіння або мають обмежені можливості його виробництва, надання допомоги в разі знищення або пошкодження насінницьких посівів внаслідок стихійного лиха, збереження та розмноження перспективних сортів квітково-декоративного насіння, забезпечення сортооновлення, сортозаміни та реалізації насіння за міжнародними договорами.

5.2. Державний резервний насіннєвий фонд формується у розмірі однорічної потреби районів у насінні квітково-декоративних рослин, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, та затверджується Кабінетом Міністрів України.

Обсяг потреби районів у насінні квітково-декоративних рослин визначає центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства на основі погоджених з відповідними місцевими державними адміністраціями заявок підприємств та організацій, що здійснюють роботи з утримання територій загального користування об'єктів благоустрою населених пунктів.

5.3. Пропозиції щодо обсягів формування державного резервного насіннєвого фонду квітково-декоративних рослин за рахунок коштів Державного бюджету України готуються центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства в установленому порядку.

5.4. Заготівлю насіння квітково-декоративних рослин у державний резервний насіннєвий фонд і його зберігання забезпечують підприємства і організації, визначені органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства згідно з державними стандартами, нормами та правилами, а також відповідно до законодавства про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти.

5.5. Для здійснення заготівлі насіння квітково-декоративних рослин у державний резервний насіннєвий фонд і його зберігання підприємства і організації, крім документів, передбачених законодавством про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти, подають центральному органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства:

копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

відомості за підписом заявника - суб'єкта господарювання про наявність матеріально-технічної бази;

довідку про кваліфікацію керівного та агрономічного складу, інших працівників;

виписку з трудової книжки спеціалістів про стаж роботи у сфері насінництва або розсадництва;

довідку про діяльність у сфері квітково-декоративного насінництва.

5.6. Вітчизняні виробники, їх представники, дилери, дистриб'ютори до документів, передбачених пунктом 5.5 цього Положення, також додають:

завірену копію документа, що підтверджує право на виробництво та реалізацію насіння;

завірені копії документів, що засвідчують якість насіння;

завірені копії договорів з науково-дослідними установами (науковцями);

довідку про основні складові агротехніки.

5.7. При здійсненні заготівлі насіння квітково-декоративних рослин у державний резервний насіннєвий фонд і його зберігання за рахунок імпорту підприємства і організації подають:

завірену копію дозволу державної інспекції з карантину рослин на ввезення насіння;

завірену копію сертифіката походження насіння;

завірену копію фітосанітарного сертифіката, виданого державними органами з карантину рослин країни-експортера;

завірену копію сертифіката, що засвідчує якість насіння.

5.8. Під час визначення підприємств та організацій для заготівлі насіння квітково-декоративних рослин у державний резервний насіннєвий фонд і його зберігання центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства аналізуються дані щодо:

матеріально-технічної бази (машинно-тракторний парк, збиральна техніка, насіннєочисні машини, сушильне обладнання, склади (насіннєсховища), спеціалізовані приміщення, їх параметри та забезпечення відповідних умов);

кваліфікації керівного та агрономічного складу, інших працівників (наявність спеціалістів з повною, базовою або неповною вищою відповідною фаховою освітою, стаж роботи спеціалістів у сфері насінництва або розсадництва);

досвід роботи на ринку у сфері квітково-декоративного насінництва.

VI. Проведення відбору суб'єктів
квітково-декоративного насінництва
та розсадництва для участі у Системі

6.1. Центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства утворює і затверджує своїм наказом комісію із залучення підприємств та організацій до Системи (далі - Комісія), до складу якої можуть входити представники органів виконавчої влади, науково-дослідних установ, громадських організацій, інших суб'єктів квітково-декоративного насінництва та розсадництва.

6.2. Залучення до участі в Системі відбувається на підставі відповідної заяви суб'єкта квітково-декоративного насінництва та розсадництва та протоколу Комісії.

6.3. Суб'єктом квітково-декоративного насінництва та розсадництва до заяви додаються матеріали щодо:

виробництва (організаційно-господарський план діяльності підприємства, технологія вирощування);

заготівлі (специфіка роботи машин та обладнання, технологія заготівлі насіння, порядок проведення лабораторних випробувань та отримання документів про якість);

зберігання (характеристика складів, умови зберігання, строки зберігання (згідно з державними стандартами України), порядок прийому та відпуску насіння, нормативна документація на зберігання);

наукового забезпечення (наявність співробітників із ступенями: доктора наук, кандидата наук, кількість статей щодо насінництва та розсадництва даної сфери, наявність методичних рекомендацій щодо вирощування сортового насіння, наявність укладених ліцензійних угод на право використання сортового насіння).

6.4. Припинення участі в Системі суб'єктів квітково-декоративного насінництва та розсадництва відбувається на підставі:

відповідної заяви від суб'єкта квітково-декоративного насінництва або розсадництва;

документа, що встановлює факт ліквідації суб'єкта господарювання;

встановленого факту порушення вимог законодавства у сфері квітково-декоративного насінництва або розсадництва.

Директор Департаменту благоустрою, комунального обслуговування
та міського електротранспорту О.П.Ігнатенко