ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
08.06.2010 N 659
Про затвердження Тимчасового порядку створення
та функціонування тимчасових зон митного контролю
в Київській регіональній митниці та втрату чинності
наказів Київської регіональної митниці
З метою приведення у відповідність до вимог Порядку створення зон митного контролю та їх функціонування, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.02 N 1947 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.10 N 130) та наказу Державної митної служби України від 26.05.10 N 521 "Про затвердження примірного положення про зони митного контролю" нормативно-правових актів Київської регіональної митниці, наказую:
1. Затвердити Тимчасовий порядок створення та функціонування тимчасових зон митного контролю в Київській регіональній митниці, що додається.
2. Вважати такими, що втратили чинність: накази Київської регіональної митниці від 20.03.06 N 301 "Про введення в дію Положення про постійну зону митного контролю" та від 26.12.05 N 1257 "Про введення в дію Типового положення про тимчасову зону митного контролю".
3. Начальникам підрозділів митного оформлення ознайомити особовий склад з вимогами наказу та забезпечити інформування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про введення в дію даного наказу та його вимоги.
4. З 14.06.10 вважати такими, що втратили чинність попередньо видані дозволи Київської регіональної митниці на визначення тимчасових зон митного контролю.
5. Начальнику відділу організаційного та документального забезпечення Кругльовій О.П. довести даний наказ до відома структурних підрозділів Київської регіональної митниці згідно з розрахунком розсилки.
6. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступників начальника Київської регіональної митниці відповідно до їх повноважень.
Начальник Київської регіональної митниці Г.В.Романенко
Затверджено
Наказ Київської регіональної
митниці
08.06.2010 N 659
Тимчасовий порядок
створення та функціонування тимчасових зон
митного контролю в Київській регіональній митниці
1. Загальні положення
У відповідності до вимог Митного кодексу України ( 92-15 ), постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.02 N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функціонування і Порядку надання дозволу на розміщення у зонах митного контролю споруд та об'єктів інфраструктури, що належать іншим, ніж митні, органам державної влади, які здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України" (із змінами і доповненнями) та Примірного положення про зони митного контролю, затвердженого наказом Держмитслужби України від 26.05.10 N 521 даним Порядком визначається механізм створення тимчасових зон митного контролю (далі - ТЗМК), межі зон, порядок переміщення товарів на територію тимчасових зон митного контролю, режим доступу осіб, а також права і обов'язки службових осіб митних органів по створенню і забезпеченню режиму в тимчасових зонах митного контролю.
У цьому Тимчасовому порядку терміни та поняття вживаються у тому ж значенні, що і в Митному кодексі України ( 92-15 ) та інших нормативно-правових актах.
2. Встановлення тимчасових зон митного контролю
2.1. З метою здійснення митного контролю за товарами, які надходять на адресу підприємств, з метою запобігання спробам з боку юридичних та фізичних осіб переміщення через митний кордон товарів та інших предметів з порушенням законодавства України, на територіях та в приміщеннях підприємств можуть встановлюватися тимчасові зони митного контролю.
2.2. ТЗМК передбачаються для забезпечення необхідних процедур митного огляду товарів, які потребують спеціальних умов розвантаження, небезпечних вантажів, негабаритних вантажів та вантажів, що призначені для використання у процесі виробництва підприємства з безперервним циклом виробництва з метою подальшого митного оформлення товарів у повному обсязі за місцем розташування підрозділу митного оформлення.
2.3. ТЗМК створюються у разі, коли необхідно систематично здійснювати митні процедури на одній і тій самій території.
2.4. ТЗМК створюються на підставі письмової заяви підприємства (організації) довільної форми. Заява повинна бути розглянута керівництвом підрозділу митного оформлення за місцем здійснення митних процедур шляхом здійснення написів на зворотному боці заяви щодо доцільності створення ТЗМК.
2.5. До заяви обов'язково додаються:
- два примірники проекту Положення про ТЗМК (далі - Положення), які розроблені у відповідності з вимогами Примірного положення про зони митного контролю, затвердженого наказом Держмитслужби України від 26.05.10 N 521 (в твердому та електронному вигляді). Положення повинні бути підписані начальником підрозділу митного оформлення та погоджені керівником підприємства (власника ТЗМК) і скріплені його печаткою;
- як додаток до Положення - два примірники план-схеми ТЗМК з відповідними позначеннями 521 (в твердому та електронному вигляді), погоджена начальником підрозділу митного оформлення та керівником підприємства (власником ТЗМК) і скріплені його печаткою;
- завірена копія облікової картки суб'єкта ЗЕД в митних органах;
- документи про власність на територію, об'єкт, споруду, де створюється ТЗМК або договір оренди;
- список осіб, допущених до роботи в ТЗМК, погоджений начальником підрозділу митного оформлення;
- дозволи інших державних органів (в разі потреби);
- завірені копії документів про наявність охорони (договори, накази по підприємству, інші).
2.6. В період розгляду заяви підрозділ митного оформлення здійснює перевірку території, об'єктів або споруд, що пропонуються для використання як ТЗМК, та за результатами перевірки складає Акт перевірки ТЗМК за формою, встановленою наказом Держмитслужби України від 04.07.03 N 435 "Про затвердження форми Акта про проведення огляду територій і приміщень складів тимчасового зберігання, митних ліцензійних складів, спеціальних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де перебувають або можуть перебувати товари й транспортні засоби, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено законом на митні органи".
2.7. Заява з пакетом документів та Актом перевірки ТЗМК після розгляду в підрозділі митного оформлення направляється через відділ організаційного та документального забезпечення Київської регіональної митниці на розгляд у відділ організації митного контролю та роботи митних посередників (далі - ВОМК та РМП). Термін розгляду документів встановлюється до 15 днів з дня реєстрації у Київській регіональній митниці.
2.8. Під час розгляду заяви перевіряються відомості, зазначені в поданих документах, стан території та складських приміщень ТЗМК, у частині дотримання вимог митного законодавства. Заява на створення ТМЗК разом з наказом Київської регіональної митниці про затвердження Положення надаються начальнику Київської регіональної митниці.
2.9. Дозволом на створення ТЗМК є наказ Київської регіональної митниці про створення ТЗМК та затвердження Положення про тимчасову зону митного контролю на території підприємства (далі - Наказ).
2.10. Електронна копія Наказу направляється відділом організаційного та документального забезпечення до підрозділу митного оформлення за місцем здійснення митних процедур підприємством (власником ТЗМК), та завірена копія Наказу підприємству-заявникові. Оригінал заяви разом з документами на створення ТЗМК та копією Наказу залишаються у ВОМК та РМП.
2.11. Порядок функціонування ТЗМК визначається Положенням про тимчасову зону митного контролю на території підприємства.
2.12. Дозвіл підлягає скасуванню в разі недотримання підприємством вимог даного Положення про тимчасову зону митного контролю або вчинення порушень митних правил, визначених Митним кодексом ( 92-15 ), за поданням керівництва підрозділу митного оформлення.
Начальник ВОМК О.М.Волощук