МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ
КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
Зареєстровано
Міністерством праці
та соціальної політики
України
18.11.2009 N 45
Зміни та доповнення
до Галузевої угоди між Міністерством культури
і туризму України та Центральним комітетом
профспілки працівників культури України
на 2007-2008 роки
1. Відповідно до ст. 9 Закону України "Про колективні договори та угоди" ( 3356-12 ) Міністерство культури і туризму України та Центральний комітет профспілки працівників культури України домовились подовжити на 2009-2010 роки дію Галузевої угоди між Міністерством культури і туризму України та Центральним комітетом профспілки працівників культури України на 2007-2008 роки.
2. Внести до Галузевої угоди такі зміни та доповнення:
2.1. Пункт 1.4 розділу 1 "Загальні положення" Галузевої угоди викласти в новій редакції:
"1.4. Дія Угоди поширюється на працівників галузі культури, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях та закладах, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали Угоду, в тому числі: за наймом; на жінок, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною; на працюючих інвалідів; на осіб, які мають статус безробітних та непрацюючих пенсіонерів, останнім місцем роботи яких було підприємство, установа, організація чи заклад культури; а також на осіб, що працюють на виборних і штатних посадах в організаціях Профспілки та Центральному комітеті Профспілки працівників культури України".
2.2. Підпункт 3.1.5 пункту 3.1 "Сторони домовились" розділу 3 "Створення умов для забезпечення стабільного розвитку галузі" викласти в новій редакції:
"вимагати від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України прийняття Закону України "Про культуру" в повному обсязі, включаючи розділ VI "Соціальні гарантії працівників у сфері культури", протягом 2009-2010 років".
2.3. У пункті 5.1 "Сторони домовились" розділу 5 "Оплата праці":
2.3.1. Підпункти 5.1.2 та 5.1.3 викласти в такій редакції:
"5.1.2. Встановлювати мінімальну тарифну ставку робітника першого розряду (крім установ, організацій та закладів окремих галузей бюджетної сфери, умови оплати праці яких визначаються постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року N 1298) до 1 грудня 2009 року у розмірі не менше 120 відсотків розміру мінімальної заробітної плати відповідно до законодавства, а з грудня 2009 року згідно з п. 2.8 Генеральної угоди розмір тарифної ставки робітника першого розряду встановлюватиметься вище за вартісну величину прожиткового мінімуму для працездатної особи.
Конкретний розмір тарифної ставки визначати у колективних договорах та регіональних угодах з урахуванням мінімальних галузевих стандартів оплати праці, умов праці, потреб працівника та витрат на утримання непрацездатних членів його сім'ї.
5.1.3. Домагатися встановлення тарифної ставки (посадового окладу) працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки ( 1298-2002 ) у розмірі не нижче мінімальної заробітної плати".
2.3.2. Доповнити новими підпунктами 5.1.14 та 5.1.15 такого змісту:
"5.1.14. Погоджувати рішення Кабінету Міністрів України про визначення ставок (окладів) та інших умов оплати праці працівників підприємств, установ, організацій та закладів культури з ЦК Профспілки.
5.1.15. Рекомендувати при укладанні колективних договорів на госпрозрахункових підприємствах галузі передбачати норми щодо виплати допомоги пропорційно стажу роботи, але не менше середньомісячної заробітної плати, у разі звільнення працівників за пунктом 1 частини першої ст. 36 Кодексу законів про працю України" ( 322-08 ).
2.4. У пункті 6.1 "Сторони домовились" розділу 6 "Трудові відносини, режим праці та відпочинку":
2.4.1. Підпункт 6.1.2. доповнити реченням такого змісту:
"Перелік посад та конкретну тривалість додаткових відпусток встановлювати в регіональних угодах та колективних договорах.".
2.4.2. Доповнити новими підпунктами 6.1.9, 6.1.10, 6.1.11 такого змісту:
"6.1.9. З метою запобігання масовому вивільненню працівників під час фінансово-економічної кризи встановлювати (для кожного випадку) критерії такого вивільнення, відповідно до Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об'єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб'єднаннями на 2008-2009 роки в період дії цієї Угоди.
6.1.10. Проводити консультації з профспілками щодо пом'якшення наслідків масового вивільнення працівників в порядку, встановленому нормативно-правовими актами.
6.1.11. Контрактну форму трудового договору застосовувати лише у випадках, передбачених законами України".
2.5. Пункт 6.3 "Міністерство доручає керівникам підприємств, установ та організацій галузі за участю представницьких органів Профспілки" розділу 6 "Трудові відносини, режим праці та відпочинку" доповнити новим підпунктом 6.3.6 такого змісту:
"6.3.6. Передбачити встановлення колективними договорами особливостей регулювання робочого часу і часу відпочинку окремих категорій працівників, робота яких безпосередньо пов'язана з обслуговуванням населення та об'єктів підвищеної небезпеки".
2.6. У пункті 7.2 "Міністерство зобов'язується" розділу 7 "Охорона праці та здоров'я":
2.6.1. Підпункт 7.2.1 доповнити новим абзацом такого змісту:
"- Першої редакції "Правил охорони праці для працівників музеїв".
2.6.2. У підпункті 7.2.7 цифри "2007-2011" замінити цифрами "2009-2012".
2.7. У пункті 7.3 "Міністерство доручає керівникам підприємств, установ та організацій галузі культури і туризму за участю органів Профспілки" розділу 7 "Охорона праці та здоров'я" підпункт 7.3.2 викласти в новій редакції:
"7.3.2. Забезпечувати фінансування профілактичних заходів з охорони праці, виконання загальнодержавної, галузевих та регіональних програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, інших державних програм, спрямованих на запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням. Для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше 0,5 відсотка від суми реалізованої продукції.
Забезпечувати фінансування заходів з охорони праці відповідно до законодавства (ст. 19 Закону України "Про охорону праці") ( 2694-12 ) за рахунок бюджетних коштів, передбачених у кошторисах доходів і видатків підприємств, установ, організацій та закладів, а також за рахунок власних коштів цих юридичних осіб в розмірі не менше 0,2 відсотка".
2.8. У пункті 8.1 "Сторони домовились" розділу 8 "Соціальні гарантії, пільги та компенсації":
2.8.1. Підпункт 8.1.2 пункту викласти в новій редакції:
"8.1.2. Домагатися, з метою збереження гарантій соціального захисту та підняття престижності праці працівників культури, поетапного збільшення посадових окладів до розміру середньомісячної заробітної плати штатних працівників галузі економіки".
2.8.2. Підпункт 8.1.11 викласти в новій редакції:
"8.1.11. Рекомендувати роботодавцям відповідно до вимог ст. 44 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" ( 1045-14 ) відраховувати первинним профспілковим організаціям кошти в розмірах не менше 0,3 відсотка фонду оплати праці на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу, передбачених колективними договорами та угодами".
2.8.3. Доповнити підпунктом 8.1.13 такого змісту:
"8.1.13. Сприяти збереженню існуючих та утворенню нових установ культурно-просвітницького спрямування та патріотичного виховання молоді в областях, насамперед у сільській місцевості, відповідно до Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2009-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2009 N 41".
2.9. Пункт 9.1 "Міністерство зобов'язується" розділу 9 "Соціальне партнерство. Гарантії діяльності профспілки" доповнити новими підпунктами 9.1.6, 9.1.7 такого змісту:
"9.1.6. Сторони визнають статус прийнятої Угоди, як основного документу соціального партнерства, яким встановлені основні принципи регулювання соціально-трудових відносин між роботодавцями і працівниками.
9.1.7. Угода відкрита для приєднання до неї працівників і роботодавців, які раніше не делегували своїх повноважень на її заключення і виявили бажання приєднатися до даної Угоди і виконувати прийняті сторонами зобов'язання".
2.10. У додатку 2 до Галузевої угоди між Міністерством культури і туризму України та Центральним комітетом профспілки працівників культури України в Переліку доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників установ, закладів та організацій культури розділ "Доплати" доповнити пунктом такого змісту:
------------------------------------------------------------------
| Доплати і надбавки | Розмір доплат і надбавок |
|--------------------------------+-------------------------------|
|За ведення військового обліку |У розмірі до 50 відсотків |
|військовозобов'язаних і |посадового окладу (тарифної |
|призовників та бронювання |ставки) |
|військовозобов'язаних за | |
|підприємствами, установами і | |
|організаціями | |
------------------------------------------------------------------
Зміни та доповнення підписали:
Міністр культури і туризму України В.В.Вовкун
Голова Центрального комітету профспілки
працівників культури України Л.Ф.Перелигіна