Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Управління контролю за переміщенням вантажів

ЛИСТ
30.01.2010 N 19/106-ЕП

Начальникам регіональних
митниць,
митниць

(Лист відкликано на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11.1/2-12.4/2374-ЕП від 14.03.20
13)

Щодо виконання вимог наказу ДМСУ
від 29.10.2009 N 1034

До Управління контролю за переміщенням вантажів звертаються митниці із запитаннями щодо практичного застосування деяких положень наказу Держмитслужби України від 29.10.2009 N 1034 "Про затвердження Порядку здійснення комплексних операцій з товарами, що переміщуються під митним контролем митною територією України". З цього приводу повідомляємо наступне.

З 26.01.2010 набрав чинності Порядок здійснення комплексних операцій з товарами, що переміщуються під митним контролем митною територією України (далі - Порядок), затверджений наказом Держмитслужби України від 29.10.2009 N 1034, зареєстрованим в Мін'юсті України 19.11.2009 за N 1115/17131.

Положеннями Порядку крім іншого встановлено, що комплексні операції - це операції з: часткового навантаження, вивантаження й перевантаження товарів з одного транспортного засобу на інший (у тому числі зі зміною виду транспорту); навантаження, вивантаження й перевантаження товарів з одного транспортного засобу на інший (у тому числі зі зміною виду транспорту); заміни тягача; усунення пошкоджень упаковки; розпакування, упакування та перепакування товарів.

Комплексні операції проводяться в зонах митного контролю, створених митними органами ... та розташованих на складах тимчасового зберігання, на митних ліцензійних складах та в інших місцях, визначених митними органами відповідно до законодавства.

П.п. 4 - 8 Порядку встановлена послідовність дій, що передують проведенню комплексної операції. Із врахуванням такої послідовності вважаємо, що комплексна операція - це операція, яка запланована завчасно та проводиться суб'єктами ЗЕД у зв'язку з тими чи іншими плановими обставинами, які не відносяться до форс-мажорних, тобто таких, що виникають в результаті дій обставин непереборної сили. Відповідно, в таких випадках повинна бути можливість для проведення таких операцій у зонах митного контролю того чи іншого митного органу, як це встановлено вимогами Порядку.

В разі настання форс-мажорних ситуацій (дорожньо-транспортна пригода, поломка транспортного засобу тощо), вважаємо, що митним органам необхідно дотримуватися вимог п. 2.4 - 2.10 розділу 2 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771, зареєстрованого в Мін'юсті України 22.01.99 за N 42/3335 (далі - Положення).

Стосовно виконання вимог п. 13 Порядку, зокрема того, що комплексні операції в пунктах пропуску через державний кордон України проводяться в рамках надання транспортно-експедиторських послуг учасниками транспортно-експедиторської діяльності, які в установленому порядку отримали погодження щодо можливості їх проведення саме в тому пункті пропуску через державний кордон України, у межах якого ці операції будуть проводитися. Вважаємо за доречне проводити такі операції із залученням представників організацій, що надають такі транспортно-експедиційні послуги.

Начальник Управління В.А.Луговець