Документ втратив чиннiсть!

КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
28.09.2005 N 1805

(Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження
Київської міської державної адміністрації
N 637 від 01.07.20
15)

Про затвердження Положення про Головне управління охорони
культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)

( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМДА
N 550 від 16.04.20
08
N 36 від 19.01.20
09
N 801 від 01.10.20
10
N 33 від 12.01.20
11
N 2177 від 05.12.20
12 )

Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про охорону культурної спадщини", на виконання рішення Київської міської ради від 31.03.2005 N 247/2822 "Про Головне управління культури і мистецтв та Головне управління охорони культурної спадщини":

1. Затвердити Положення про Головне управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що додається.

2. Затвердити структуру Головного управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що додається.

3. Подати Положення про Головне управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на затвердження Київській міській раді.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Фоменка І.А.

Голова О.Омельченко

Затверджено
розпорядженням
Київської міської
державної адміністрації
від 28.09.2005 N 1805

(в редакції розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
від 16.04.2008 N 550)

Положення
про Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу
Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

( Заголовок із змінами, внесеними згідно з
Розпорядженням КМДА N 2177 від 05.12.2012 )

( У тексті Положення (крім пункту 1) слова "Головне управління"
у всіх відмінках замінено словом "Управління" у відповідних
відмінках згідно з Розпорядженням КМДА N 2177 від 05.12.2012 )

1. Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі за текстом - Управління) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підпорядковується голові Київської міської державної адміністрації, підзвітне та підконтрольне Київській міській раді, а з питань виконання функцій державної виконавчої влади - центральному органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

Управління перейменовано відповідно до рішення Київської міської ради від 15 березня 2012 року N 198/7535 "Про діяльність виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)" з Головного управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке є правонаступником Головного управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) в частині, що стосується його компетенції, передбаченої цим Положенням

2. Управління є спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

3. Управління здійснює координацію-діяльності підпорядкованої йому установи "Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам'яток історії, культури і заповідних територій".

4. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, бланк, штампи, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Місцезнаходження (юридична адреса) Управління: м. Київ, вул. Спаська, 12.

5. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, міжнародними хартіями з охорони культурної спадщини та захисту історичного середовища, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови та виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), а також цим Положенням.

6. Основними завданнями Управління є:

- забезпечення реалізації державної політики, національних пріоритетів і світових стандартів у сфері охорони культурної спадщини м. Києва з метою її збереження, використання об'єктів культурної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і прийдешніх поколінь;

- забезпечення виявлення, наукового вивчення, класифікації, захисту, збереження, належного утримання і відповідного використання об'єктів культурної спадщини;

- забезпечення дослідження, консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту, пристосування об'єктів культурної спадщини;

- контроль за дотриманням Закону України "Про охорону культурної спадщини", інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини.

7. Управління відповідно до покладених на нього завдань:

7.1. Здійснює контроль за виконанням Закону України "Про охорону культурної спадщини", інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини.

7.2. Забезпечує належний захист та утримання об'єктів археологічної спадщини, здійснює постійну інспекцію за станом схоронності археологічних пам'яток, реєструє дозволи на проведення археологічних розвідок, розкопок, здійснює археологічний нагляд за проведенням археологічних розвідок та інших земляних робіт на території м. Києва.

7.3. Забезпечує проведення заходів щодо збереження та реставрації розташованих на території м. Києва об'єктів культурної спадщини.

7.4. У разі виявлення об'єкта культурної спадщини згідно з порядком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, подає пропозиції центральному органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини про занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та про внесення змін до нього.

7.5. Забезпечує доступ юридичним і фізичним особам до інформації, що міститься у Державному реєстрі нерухомих пам'яток України, а також надає їм інформацію щодо програм та проектів будь-яких змін у зонах охорони пам'яток та в історичних ареалах м. Києва.

7.6. Визначає межі територій пам'яток місцевого значення та затверджує їхні зони охорони.

7.7. Встановлює режим збереження і порядок використання пам'яток місцевого значення, їх територій, охоронних зон.

7.8. Забезпечує захист об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження.

7.9. Забезпечує виготовлення, складання і передачу центральному органу виконавчої влади у сфері охоронної спадщини наукової документації з описами та фіксацією об'єктів культурної спадщини, а в разі отримання дозволу на їх переміщення (перенесення) - демонтаж із них елементів, які становлять культурну цінність, з метою збереження.

7.10. Організовує у межах своєї компетенції розроблення та погодження відповідних програм охорони культурної спадщини, зокрема цільових комплексних містобудівних, міжгалузевих, міжрегіональних, міжнародних програм.

7.11. Погоджує відповідні програми та проекти містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам'яток місцевого значення, їх територій і зон охорони та виконує інші повноваження, делеговані центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини відповідно до закону.

Погоджує генеральний план та максимальну висоту об'єкта містобудування при розміщенні об'єкта в зонах охорони пам'яток місцевого значення, а у разі реставрації, реабілітації, ремонту, пристосування пам'яток місцевого значення - архітектурні рішення фасадів у частині дотримання вимог законодавства з охорони культурної спадщини.

7.12. Призначає відповідні охоронні заходи щодо пам'яток місцевого або національного значення та їхніх територій у разі виникнення загрози їх руйнування або пошкодження внаслідок дії природних факторів або проведення будь-яких робіт, в тому числі організовує дослідження об'єктів культурної спадщини, які потребують рятівних робіт.

7.13. Надає дозволи на проведення робіт на пам'ятках місцевого значення (крім пам'яток археології), їхніх територіях та в зонах охорони.

7.14. Видає розпорядження та приписи щодо охорони пам'яток місцевого значення, припинення робіт на пам'ятках, їх територіях і в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених Законом України "Про охорону культурної спадщини" дозволів або з відхиленням від них.

7.15. Погоджує відчуження або передачу пам'яток місцевого значення їхніми власниками або уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління.

7.16. Укладає охоронні договори на пам'ятки та здійснює контроль за їх виконанням.

7.17. Здійснює функції управління заповідниками, музеями-заповідниками, які перебувають у комунальній власності, згідно із законодавством.

7.18. Подає пропозиції центральному органові виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини про занесення відповідної території до Списку історичних населених місць України.

7.19. Складає протоколи щодо адміністративної відповідальності та застосовує фінансові санкції за порушення Закону України "Про охорону культурної спадщини", а також готує матеріали про вчинення незаконних дій і подає їх до відповідних органів для притягнення винних до адміністративної та кримінальної відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.

7.20. Забезпечує в установленому порядку виготовлення, встановлення та утримання охоронних дошок, охоронних знаків, інших інформаційних написів чи позначок на пам'ятках або в межах їх територій.

7.21. Забезпечує виявлення, фіксацію та підготовку облікової документації на щойно виявлених об'єктах культурної спадщини, вводить режим їх охорони.

7.22. Погоджує виключно науково-проектну документацію на консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт та пристосування пам'яток культурної спадщини місцевого значення.

7.23. Видає висновки для розроблення архітектурно-планувальних завдань, якщо будівництво планується вести виключно в межах, затверджених державними актами та постановами, охоронюваних археологічних територій, зонах охоронюваного природного ландшафту, на територіях історико-культурних заповідників та пам'яток (об'єктів культурної спадщини), які вже знаходяться в процесі включення до державного реєстру, та в затверджених межах їх охоронних зон.

7.24. Надає планові, реставраційні завдання, дозволи на дослідження пам'яток місцевого значення та погоджує їх щодо пам'яток національного значення.

7.25. Готує проекти та візує розпорядження виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) щодо консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту, відтворення, пристосування та використання об'єктів культурної спадщини та проведення на них будівельних робіт.

7.26. В установленому порядку виконує функції замовника, укладає з цією метою контракти на виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування об'єктів культурної спадщини та інші заходи щодо охорони культурної спадщини.

У межах своїх повноважень виступає замовником робіт з досліджень, консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту, пристосування та відтворення об'єктів культурної спадщини, встановлення меморіальних та анотаційних дощок.

7.27. Погоджує зміну призначення, написи і позначки на пам'ятках місцевого значення та в їх охоронних зонах.

7.28. Погоджує розміщення реклами на пам'ятках місцевого значення в межах зон охорони цих пам'яток.

7.29. Надає висновки із зазначенням умов та обмежень використання земельних ділянок при набутті права на землю юридичними та фізичними особами, погоджує проекти відведення та надання земельних ділянок, у тому числі тих, що призначаються для сільськогосподарських потреб, погоджує зміну землевласника, землекористувача в межах повноважень, делегованих центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

7.30. Погоджує містобудівне обґрунтування у випадку розміщення проектованого об'єкта в зонах охорони пам'яток місцевого значення.

7.31. Забезпечує передачу інформації про належність територій, пов'язаних з охороною культурної спадщини, до земель історико-культурного призначення, історичних ареалів, охоронюваних археологічних територій, зон регулювання забудови, зон охоронюваного природного ландшафту, архітектурних охоронних зон, історико-культурних заповідників та пам'яток (об'єктів культурної спадщини) для внесення її до бази даних Державного земельного кадастру.

7.32. Організовує виконання наукових досліджень в галузі охорони культурної спадщини, розробку історико-архітектурних опорних планів, оцінку окремих об'єктів культурної спадщини, моніторингові дослідження.

7.33. Видає розпорядження та приписи юридичним і фізичним особам, які завдали шкоди пам'яткам, їх територіям (у тому числі незаконним будівництвом), щодо відновлення пам'яток та їх територій, а якщо відновлення неможливе, - щодо відшкодування завданих збитків відповідно до закону.

7.34. Подає матеріали до відповідних органів про вилучення у користувачів (власників) пам'яток або земельних ділянок на територіях історико-культурного призначення у випадках їх пошкодження, недотримання режиму використання, використання не за призначенням або нецільового використання.

7.35. Готує та подає до Київської міської ради та виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) пропозиції щодо фінансування утримання об'єктів культурної спадщини, пропозиції до програм соціально-економічного розвитку м. Києва і проектів місцевого бюджету.

7.36. Надає юридичним та фізичним особам, які займаються підприємницькою діяльністю, дозволи на використання символіки м. Києва в комерційних цілях.

7.37. Бере участь у міжнародному співробітництві в галузі охорони культурної спадщини, популяризує досвід охорони культурної спадщини, організовуючи науково-методичну, екскурсійно-виставкову і видавничу діяльність, співпрацює з ICOMOS.

7.38. Організовує підготовку рукописів (статей, фотоілюстративного матеріалу, схем-планів, карт) до тому "Київ" Зводу пам'яток історії та культури України.

7.39. Здійснює керівництво підпорядкованими йому організаціями, погоджує проекти їх статутів та положень, затверджує зразки печаток та штампів, організовує їх матеріально-технічне забезпечення та контролює фінансово-господарську діяльність.

7.40. Здійснює інші повноваження відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини" та інших законів України.

8. Управління має право:

8.1. Здійснювати контроль за дотриманням законодавства про охорону культурної спадщини на території м. Києва.

8.2. Перевіряти дотримання правил та режиму збереження, утримання, використання, дослідження, консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування об'єктів культурної спадщини юридичними та фізичними особами незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування, а також у зонах їх охорони, історичних ареалах, на охоронюваних археологічних територіях, у зонах регулювання забудови, зонах охоронюваного природного ландшафту, архітектурних охоронних зонах, на територіях історико-культурних заповідників.

8.3. Під час здійснення контролю за законністю проведення реставраційних, консерваційних, реабілітаційних та будівельних робіт на пам'ятках та територіях, пов'язаних з охороною культурної спадщини, вимагати та отримувати від відповідальних осіб наявну дозвільну та проектну документацію, перевіряти відповідність її Закону України "Про охорону культурної спадщини" та нормам і правилам.

8.4. У разі виникнення загрози для пам'яток місцевого або національного значення внаслідок проведення будівельних, земляних, шляхових та інших робіт - видавати розпорядження та приписи щодо охорони пам'яток місцевого значення, припинення робіт на пам'ятках, їхніх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених Законом України "Про охорону культурної спадщини" дозволів або з відхиленням від них; надавати відповідні дозволи на відновлення земляних робіт.

8.5. Виступати позивачем у суді з питань порушення законодавства про охорону культурної спадщини, подавати матеріали до прокуратури та інших правоохоронних органів.

8.6. На отримання повідомлення від власника або уповноваженого ним органу про продаж пам'ятки із зазначенням умов продажу та на привілейовану купівлю пам'ятки місцевого значення.

8.7. У випадку безгосподарного ставлення до пам'ятки місцевого або національного значення робити її власникові попередження, вживати інших заходів відповідно до статті 21 Закону України "Про охорону культурної спадщини".

8.8. Залучати до роботи досвідчених фахівців у сфері охорони культурної спадщини, а також громадян (на правах громадських інспекторів) для спостереження за станом зберігання та використання пам'яток, їх територій і охоронних зон, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів м. Києва. Заохочувати фахівців та громадян, яких залучають до співпраці на правах громадських інспекторів, а також відшкодовувати їм витрати, пов'язані з виконанням доручень щодо охорони культурної спадщини, за рахунок коштів, призначених для фінансування охорони культурної спадщини, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

8.9. Надавати громадським інспекторам та іншим особам права безумовного доступу до об'єктів культурної спадщини з метою їхнього обстеження, ознайомлення зі станом зберігання, характером та способом використання, ведення реставраційних робіт, отримання відповідних даних, наукового вивчення.

8.10. Забезпечувати по можливості вільний доступ до пам'яток місцевого значення з метою їхнього екскурсійного відвідування, якщо вони вважаються придатними для цього.

8.11. Розробляти програми та проекти захисту культурної спадщини, вносити пропозиції щодо її охорони до Київської міської ради та виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

8.12. Скликати в установленому порядку наради, проводити семінари з питань, що належать до його компетенції.

8.13. Залучати спеціалістів інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підприємств, установ та організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.

8.14. Одержувати безоплатно від інших структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), місцевих органів державної статистики та органів реєстрації прав власності на нерухоме майно, інших установ, організацій, підприємств інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

8.15. Подавати на розгляд до відповідних органів пропозиції щодо створення історико-культурних заповідників, музеїв-заповідників, інших організацій у сфері охорони культурної спадщини, ініціювати створення постійних чи тимчасових структур на бюджетній, госпрозрахунковій чи іншій фінансовій основі для проведення відповідних робіт на об'єктах охорони культурної спадщини та проводити інші заходи з охорони культурної спадщини в установленому порядку.

8.16. Створювати у встановленому порядку комісії, творчі колективи, експертні групи та інші організаційні одиниці для проведення заходів щодо охорони та популяризації культурної спадщини.

8.17. Брати участь відповідно до чинного законодавства у міжнародних відносинах у галузі охорони культурної спадщини, вести переговори за дорученням та від імені виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) з міжнародними та іноземними організаціями і підприємствами з питань, що належать до компетенції Управління.

8.18. Передавати в користування (в т. ч. на умовах оренди) об'єкти, що закріплені за Управлінням на праві оперативного управління, у встановленому порядку.

8.19. Здійснювати іншу діяльність, передбачену законодавством, та повноваження, делеговані центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, що випливає з цього Положення.

9. Накази, розпорядження, дозволи, приписи, постанови Управління, прийняті в межах його компетенції, є обов'язковими для виконання на території міста Києва юридичними та фізичними особами.

Накази Управління, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають реєстрації у Головному управлінні юстиції в місті Києві.

10. Для погодженого вирішення питань стосовно охорони культурної спадщини на території міста Києва Управління створює консультативну раду з провідних учених і висококваліфікованих фахівців-практиків.

Консультативна рада діє на підставі типового положення, затвердженого центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

Склад консультативної ради затверджується начальником Управління. Витрати на роботу ради здійснюються Управлінням у встановленому порядку.

11. Управління сприяє діяльності Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, інших громадських, науково-дослідних, проектних організацій, установ і підприємств щодо охорони культурної спадщини, а також підготовці фахівців з охорони культурної спадщини.

12. Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Київським міським головою за погодженням з заступником голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків, Державною службою з питань національної культурної спадщини та Міністерством культури і туризму України.

Начальником Управління може бути особа, яка має вищу освіту відповідного професійного спрямування, за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи, за фахом на керівних посадах у сфері охорони культурної спадщини не менше 5 років, бажано післядипломну освіту у сфері управління.

Начальник Управління має першого заступника, заступника, які призначаються на посаду і звільняються з посади Київським міським головою за поданням начальника Управління та за погодженням з заступником голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків, Державною службою з питань національної культурної спадщини та Міністерством культури і туризму України.

Першим заступником, заступником начальника Управління може бути особа, яка має вищу освіту відповідного професійного спрямування, за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи, за фахом на керівних посадах у сфері охорони культурної спадщини не менше 4 років, бажано післядипломну освіту у сфері управління.

Начальник Управління:

1) здійснює керівництво діяльністю Управління, в межах своїх повноважень несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань;

2) затверджує положення про структурні підрозділи Управління, розподіляє обов'язки між першим заступником та заступником начальника Управління, керівниками структурних підрозділів, затверджує їх посадові інструкції;

3) розпоряджається коштами в межах асигнувань, передбачених у міському бюджеті на збереження, реставрацію пам'яток, розвиток охорони культурної спадщини і утримання Управління, несе персональну відповідальність за їх цільове використання;

4) видає в межах своєї компетенції накази, розпорядження, приписи, організовує і контролює їх виконання;

5) призначає на посади і звільняє з посад працівників Управління;

6) представляє інтереси Управління в усіх установах, організаціях, підприємствах, укладає від імені Управління угоди та підписує документи;

7) здійснює інші повноваження, що випливають із цього Положення.

( Пункт 12 в редакції Розпорядження КМДА N 801 від 01.10.2010 )

13. Для оперативного розгляду питань, що належать до компетенції Управління, Управління може утворювати колегію у складі начальника Управління (голова колегії), першого заступника, заступників начальника Управління, інших відповідальних працівників Управління.

До складу колегії можуть входити депутати Київської міської ради, керівники інших структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), інших установ та організацій. Склад колегії затверджується Київським міським головою за поданням начальника Управління. Рішення колегії провадяться в життя наказами начальника Управління.

14. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету. Фінансування діяльності Управління, пов'язаної з охороною культурної спадщини, здійснюється за рахунок коштів загального і спеціального фондів міського бюджету.

Джерелами фінансування заходів у сфері охорони культурної спадщини, що проводяться Управління, можуть бути кошти загального і спеціального фондів Державного бюджету України та інші кошти відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини".

Управління є розпорядником бюджетних коштів, які виділяються на виконання відповідних програм і проектів з охорони культурної спадщини, реставраційно-відновлювальних і ремонтно-реставраційних робіт та капітальні вкладення на охорону культурної спадщини.

Гранична чисельність працівників Управління затверджується Київським міським головою.

Видатки на утримання Управління, в тому числі на оплату праці його працівників, затверджуються у бюджеті м. Києва на відповідний рік.

Структура Управління затверджується розпорядженням виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

Штатний розпис Управління в межах граничної чисельності і фонду оплати праці його працівників затверджується Київським міським головою відповідно до розподілу обов'язків після експертизи, проведеної Головним фінансовим управлінням виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

( Абзац сьомий пункту 14 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 801 від 01.10.2010 )

15. Управління є розпорядником відповідних спеціальних коштів на фінансування охорони культурної спадщини.

Спеціальні кошти на фінансування охорони культурної спадщини можуть використовуватися за визначеними в Законі України "Про охорону культурної спадщини"напрямками та на інші заходи щодо охорони культурної спадщини, які не суперечать чинному законодавству.

Порядок формування та використання цих коштів встановлюється Законом України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік та Київською міською радою.

16. Майно Управління складають основні фонди та оборотні активи, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Управління.

Майно Управління є комунальною власністю територіальної громади міста і закріплене за ним на праві оперативного управління.

Управління володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном відповідно до чинного законодавства, рішень Київської міської ради, розпоряджень Київського міського голови та виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), а також цього Положення.

17. Припинення діяльності Управління здійснюється за рішенням Київської міської ради в порядку, визначеному законодавством України.

( Положення в редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації N 550 від 16.04.2008; із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМДА N 36 від 19.01.2009, N 801 від 01.10.2010, N 2177 від 05.12.2012 )

Заступник голови - керівник апарату Б.Стичинський

Затверджено
розпорядженням
Київської міської
державної адміністрації
від 28.09.2005 N 1805

(в редакції розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
від 12.01.2011 N 33)

Структура
Головного управління охорони культурної спадщини виконавчого
органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Начальник Головного управління охорони культурної спадщини

Перший заступник начальника Головного управління охорони культурної спадщини - начальник управління з питань охорони історичних ареалів

Управління з питань охорони історичних ареалів:

- відділ інспекції державного контролю з охорони культурної спадщини

- відділ археологічного нагляду та моніторингу об'єктів культурної спадщини

Заступник начальника Головного управління охорони культурної спадщини - начальник управління обліку пам'яток, реставрації об'єктів культурної спадщини, експертизи та моніторингу земель

Управління обліку пам'яток, реставрації об'єктів культурної спадщини, експертизи та моніторингу земель:

- відділ обліку пам'яток та майна

- відділ експертизи, моніторингу земель та реставрації об'єктів культурної спадщини

Головний бухгалтер

Головний спеціаліст - юрисконсульт

Заступник голови Київської міської державної адміністрації -
керівник апарату Б.Стичинський

( Структура в редакції розпоряджень Київської міської державної адміністрації N 36 від 19.01.2009, N 801 від 01.10.2010, N 33 від 12.01.2011 )