МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
25.12.2009 N 1463
Про рішення щодо скарги товариства
з обмеженою відповідальністю "В.Р.Д.Груп"
Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами), наказу Міністерства економіки України від 30.01.2009 N 65 "Прозатвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю" наказую:
1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "В.Р.Д.Груп" стосовно здійснення Відділом капітального будівництва та реконструкції Подільської районної у м. Києві державної адміністрації процедури закупівлі за державні кошти будівельних робіт по об'єкту "Каналізування та водопостачання приватного сектору в межах вулиць Замковецької та Білицької" (I черга будівництва) згідно з оголошенням N 20583 (БУД) в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" N 27(363)/07.2009, що додається.
2. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю "В.Р.Д.Груп" у задоволенні скарги.
3. Відділу капітального будівництва та реконструкції Подільської районної у м. Києві державної адміністрації продовжити процедуру закупівлі відповідно до вимог законодавства з урахуванням затвердженого висновку.
4. Відділу скарг та контролю у сфері державних закупівель довести цей наказ до відома товариства з обмеженою відповідальністю "В.Р.Д.Груп",Відділу капітального будівництва та реконструкції Подільської районної у м. Києві державної адміністрації та Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів з дня його прийняття.
Міністр економіки України Б.М.Данилишин
Затверджено
Наказ Міністерства
економіки України
25.12.2009 N 1463
Висновок
щодо розгляду скарги товариства з обмеженою
відповідальністю "В.Р.Д.Груп" стосовно
здійснення Відділом капітального будівництва
та реконструкції Подільської районної
у м. Києві державної адміністрації процедури
закупівлі за державні кошти будівельних
робіт по об'єкту "Каналізування та водопостачання
приватного сектору в межах вулиць
Замковецької та Білицької" (I черга будівництва)
За результатом розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "В.Р.Д.Груп" (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення Відділом капітального будівництва та реконструкції Подільської районної у м. Києві державної адміністрації (далі - Замовник) процедури закупівлі за державні кошти будівельних робіт по об'єкту "Каналізування та водопостачання приватного сектору в межах вулиць Замковецької та Білицької" (I черга будівництва) на підставі наданих Скаржником і Замовником матеріалів, з урахуванням пояснень уповноважених представників Скаржника і Замовника під час розгляду скарги, листа Мінрегіонбуду від 18.09.2009 N 12/19-2-9/9-807 (далі - лист Мінрегіонбуду) установлено.
1. Відповідно до пункту 14 Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 30.01.2009 N 65 (далі - Порядок), Мінекономіки приймає рішення на підставі скарги та в межах інформації, зазначеної в скарзі, а також у додатково витребуваній інформації. При підготовці рішення Мінекономіки має право врахувати порушення, що не були зазначені в скарзі учасника, але виявлені під час її розгляду. У разі коли замовник не надав у встановлений строк інформації, в тому числі документів щодо проведення процедури закупівлі, зокрема щодо підтвердження дати укладення договору про закупівлю, Мінекономіки розглядає скаргу та приймає рішення на її підставі та в межах отриманої від учасника інформації.
2. Згідно з листом Мінрегіонбуду відповідно до наказу Держбуду України від 27.08.2000 N 174 "Про затвердження Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1-1-2000)", які є обов'язковими при визначенні вартості будов (об'єктів), при будівництві із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ та організацій державної власності для розрахунку ціни пропозиції претендента на будівництво об'єкта замовлення замовник надає претендентові (підряднику) відомість обсягів робіт, що пропонуються, відомість ресурсів до неї з відповідними кошторисними цінами або без цін, або проектно-кошторисну документацію.
Тендерна документація на закупівлю будівельних робіт по об'єкту "Каналізування та водопостачання приватного сектору в межах вулиць Замковецької та Білицької" (I черга будівництва), затверджена рішенням тендерного комітету Замовника від 26.06.2009 (протокол N 16), копію якої
Замовником надано Мінекономіки (лист від 11.08.2009 N 1862кб) (далі - тендерна документація), містить техніко-економічне завдання на будівництво об'єкта предмета закупівлі. Водночас, як зазначено у листі Мінрегіонбуду, відомість ресурсів у наданих матеріалах відсутня.
3. Згідно з протоколом розкриття тендерних (цінових) пропозицій від 27.07.2009 N 2/1, копію якого Замовником надано Мінекономіки (лист від 11.08.2009 N 1862кб) (далі - протокол N 2/1), тендерні пропозиції подано чотирма учасниками, а саме: Скаржником, відкритим акціонерним товариством "Монтажник України" (далі - ВАТ "Монтажник України"), товариством з обмеженою відповідальністю "Сабов" (далі - ТОВ "Сабов") і товариством з обмеженою відповідальністю "Прогрес-92" (далі - ТОВ "Прогрес-92").
Відповідно до додатка 1 до протоколу N 2/1 та пояснень Замовника, наданих до Мінекономіки листом від 11.08.2009 N 1862кб (далі - пояснення Замовника), у складі тендерної пропозиції ВАТ "Монтажник України" відсутні:
копії договорів, що підтверджують досвід виконання аналогічних видів робіт, що закуповуються, в кількості не менше трьох за останні п'ять років, що вимагалося підпунктом 5.1 пункту 5 (перелік критеріїв, які висуваються з метою оцінки відповідності учасників установленим кваліфікаційним вимогам та їх документальне підтвердження) тендерної документації;
замість п'яти відгуків від клієнтів, що вимагалося підпунктом 5.1 пункту 5 тендерної документації, надано один відгук;
документ з найменуванням, адресою, номерами телефону, факсу банків, клієнтів, що можуть представити Замовнику рекомендації учасника, що вимагалося підпунктом 5.1 пункту 5 тендерної документації;
зведення витрат, складене за формою N 2, що вимагалося підпунктом 4.3.3 (вимоги щодо технічної частини) пункту 4 тендерної документації.
Відповідно до додатка 1 до протоколу N 2/1 та пояснень Замовника у складі тендерної пропозиції ТОВ "Сабов" відсутні:
оригінал довідки, виданої агентством з питань банкрутства (або з установи, уповноваженої надавати вказану довідку) про відсутність визнання учасника в установленому порядку банкрутом чи порушення проти нього справи про банкрутство (дата видачі довідки повинна бути не пізніше як за 30 календарних днів до її подання на тендер), що вимагалося підпунктом 5.1 пункту 5 тендерної документації;
оригінал довідки з податкової інспекції про відсутність заборгованості перед бюджетами усіх рівнів, що вимагалося підпунктом 5.1 пункту 5 тендерної документації;
довідка з банку про відсутність простроченої кредиторської заборгованості, що вимагалося підпунктом 5.1 пункту 5 тендерної документації;
завірені копії фінансової звітності учасника, такі як: баланс, звіт про фінансові результати за два останніх роки, копії аудиторських висновків (у разі наявності), що вимагалося підпунктом 5.1 пункту 5 тендерної документації;
зведення витрат, складене за формою N 2, що вимагалося підпунктом 4.3.3 (вимоги щодо технічної частини) пункту 4 тендерної документації;
індивідуальна ресурсна елементна кошторисна норма за формою N 7, що вимагалося підпунктом 4.3.3 (вимоги щодо технічної частини) пункту 4 тендерної документації.
Відповідно до додатка 1 до протоколу N 2/1 у складі тендерної пропозиції ТОВ "Прогрес-92" відсутні:
зведення витрат, складене за формою N 2, що вимагалося підпунктом 4.3.3 (вимоги щодо технічної частини) пункту 4 тендерної документації;
індивідуальна ресурсна елементна кошторисна норма за формою N 7, що вимагалося підпунктом 4.3.3 (вимоги щодо технічної частини) пункту 4 тендерної документації.
Водночас згідно з поясненнями Замовника пропозиція ТОВ "Прогрес-92" повністю відповідає вимогам тендерної документації.
Відповідно до пункту 61 Положення ( 921-2008 ) замовник відхиляє тендерну пропозицію, зокрема, у разі, коли: учасник не відповідає кваліфікаційним вимогам, установленим у тендерній документації, тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
При цьому в поясненнях Замовника йдеться, зокрема, про те, що Замовник вирішив відхилити або допустити до оцінки тендерні пропозиції окремих учасників процедури закупівлі, однак, як зазначається Замовником, на дату отримання скарги Мінекономіки тендерний комітет ніяких рішень з приводу даних торгів не приймав. Інформація, в тому числі документи, щодо проведення розгляду, порівняння, оцінки, акцепту та визначення переможця процедури закупівлі Замовником до Мінекономіки не надавалась.
На підставі викладеного, Скаржником не доведено наявності з боку Замовника порушень установленого Положенням порядку проведення процедури закупівлі, які призвели до дискримінації Скаржника та в подальшому призведуть до обмеження раціонального та економічного витрачення бюджетних коштів та порушення основних принципів державних закупівель.
Ураховуючи вищезазначене, відповідно до пунктів 89 і 90 Положення ( 921-2008 ), пункту 13 Порядку скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "В.Р.Д.Груп" не задоволено.
Тимчасово виконуючий обов'язки начальника відділу
скарг та контролю у сфері державних закупівель В.А.Абасов
