ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
ЛИСТ
04.11.2009 N 10-36-16059
Органам місцевого
самоврядування
(за списком)
Державним органам
приватизації
Щодо постанови Кабінету Міністрів України
від 19.08.2009 N 909
У зв'язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2009 N 909 "Про внесення змін до Методики оцінки майна", Фонд державного майна на підставі повноважень, визначених пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 N 1891, зазначає про таке.
1. Відповідно до пункту 81 Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 N 1891 (зі змінами) (далі - Методика), початкова вартість пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що підлягають продажу на конкурсах (крім тих, що проводяться із залученням радників), визначається державним органом приватизації шляхом проведення стандартизованої оцінки згідно з вимогами порядку, що затверджується Фондом державного майна. До набрання чинності постановою Кабінету Міністрів від 19.08.2009 N 909 початкова вартість пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що підлягають продажу на конкурсах (крім тих, що проводяться із залученням радників), визначалася за результатами незалежної оцінки, яку проводять суб'єкти оціночної діяльності - суб'єкти господарювання на підставі господарських договорів на проведення оцінки.
Керуючись частиною третьою статті 5 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) та положеннями глав двадцятої та двадцять другої Господарського кодексу України ( 436-15 ), Фонд державного майна рекомендує господарські договори на проведення незалежної оцінки державних пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що підлягають продажу на конкурсах, строк яких не закінчився станом на дату набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2009 N 909 і сторони яких належним чином виконують свої господарські зобов'язання, що виникають на основі таких договорів, вважати чинними до належного виконання господарських зобов'язань кожною із сторін.
Інші договори на проведення незалежної оцінки державних пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що підлягають продажу на конкурсах, строк яких не закінчився станом на дату набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2009 N 909, але під час виконання яких спостерігається істотне порушення договору хоча б однією із сторін, на підставі статті 651 та статті 652 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) підлягають розірванню.
2. Згідно з абзацом сьомим пункту 81 Методики початкова вартість пакета акцій відкритого акціонерного товариства, розрахована для першого продажу на конкурсі, не може бути нижчою його номінальної вартості. У разі неможливості застосування жодного методичного підходу початкова вартість встановлюється у розмірі його номінальної вартості.
На підставі норм цивільного законодавства та нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері господарювання, щодо застосування положень нормативно-правових актів, затверджених наказами органів державної влади, у частині, що не суперечить положенням нормативно-правових актів, затверджених постановами Кабінету Міністрів України, Фонд державного майна рекомендує під час проведення стандартизованої оцінки державних пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що підлягають продажу на конкурсах (крім тих, що проводяться із залученням радників), положення пункту 4.4 Порядку визначення початкової вартості пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що підлягають продажу на конкурсах, затвердженого наказом Фонду державного майна від 23.01.2004 N 105 (зі змінами), застосовувати з урахуванням вимог абзацу сьомого пункту 81 Методики.
В.о. Голови Фонду Д.Парфененко
