МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.12.2009 N 1404
Про рішення щодо скарги
товариства з обмеженою відповідальністю
"Три - Центральний аптечний склад"
Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами), наказу Міністерства економіки України від 30.01.2009 N 65 "Про затвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю" наказую:
1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Три - Центральний аптечний склад" стосовно здійснення Управлінням охорони здоров'я Сумської облдержадміністрації процедури закупівлі за державні кошти препаратів лікарських, які містять інсулін (лоти N 1-12) згідно з оголошенням N 25235 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" N 35 (371) від 31.08.2009, що додається.
2. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю "Три - Центральний аптечний склад" у задоволенні скарги.
3. Управлінню охорони здоров'я Сумської облдержадміністрації продовжити процедуру закупівлі за державні кошти препаратів лікарських, які містять інсулін відповідно до вимог чинного законодавства з урахуванням висновку, що додається.
4. Відділу скарг та контролю у сфері державних закупівель довести цей наказ до відома товариства з обмеженою відповідальністю "Три - Центральний аптечний склад", Управління охорони здоров'я Сумської облдержадміністрації та Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів з дня його прийняття.
Міністр економіки України Б.М.Данилишин
Затверджено
Наказ Міністерства
економіки України
10.12.2009 N 1404
Висновок
щодо розгляду скарги
товариства з обмеженою відповідальністю
"Три - Центральний аптечний склад" стосовно
здійснення Управлінням охорони здоров'я
Сумської облдержадміністрації процедури
закупівлі за державні кошти препаратів
лікарських, які містять інсулін
(лоти N 1-12)
За результатом розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Три - Центральний аптечний склад" (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення Управлінням охорони здоров'я Сумської облдержадміністрації (далі - Замовник) процедури закупівлі за державні кошти препаратів лікарських, які містять інсулін (лоти N 1-12), на підставі наданих Скаржником і Замовником матеріалів установлено.
Згідно з абзацом третім пункту 6 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами) (далі - Положення), закупівля товарів, робіт і послуг, крім закупівлі періодичних друкованих видань, здійснюється у вітчизняних виробників або їх представників, дилерів, дистриб'юторів, які визнані такими відповідно до укладених договорів (далі - офіційний представник), а у разі, коли товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України, - у виробників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг - нерезидентів або їх офіційних представників.
Водночас пунктом 4.8 додатка 2 Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним та іншим вимогам замовника до тендерної документації на закупівлю лікарських препаратів для лікування цукрового діабету, затвердженої рішенням тендерного комітету Замовника (далі - тендерна документація), передбачається надання учасниками процедури закупівлі, зокрема, копії договору, який визначає, що учасник є офіційним представником, дилером, дистриб'ютором вітчизняного виробника. При цьому згідно з технічним завданням до тендерної документації щодо лотів N 1-12 Замовником передбачалася закупівля інсулінів вітчизняного виробництва.
Відповідно до протоколу про розкриття тендерних (цінових) пропозицій від 30.09.2009 із додатком N 1, пояснень Замовника, наданих до Мінекономіки листом від 20.10.2009 N 77-25/393 (далі - пояснення Замовника), а також інформації зазначеної у скарзі, у складі тендерної пропозиції Скаржником не надано копії договору, який визначає, що учасник є офіційним представником, дилером, дистриб'ютором вітчизняного виробника; при цьому ним було надано договір з Біотон С.А., Польща.
Разом з тим Скаржником не зазначено та документально не підтверджено, що товари за лотами N 1-12 не виробляються на території України.
Згідно з пунктом 61 Положення ( 921-2008 ), замовник відхиляє тендерну пропозицію, зокрема, у разі, коли учасник не подав документального підтвердження того, що він є вітчизняним виробником або його офіційним представником, а у разі, коли товари роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України, - виробником товарів, виконавцем робіт і надавачем послуг або їх офіційним представником; тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету Замовника від 30.09.2009 N 16 тендерну пропозицію Скаржника по лотах N 1-12 було відхилено на підставі пункту 61 Положення ( 921-2008 ).
Разом з тим згідно зі статтею 19 Конституції України ( 254к/96-ВР ), пунктами 89, 90 Положення ( 921-2008 ) Мінекономіки не має правових підстав для прийняття рішення щодо одночасної відміни процедури закупівлі по лотах N 1-12 та визнання результатів процедури закупівлі по зазначених лотах недійсними. При цьому згідно з протоколом засідання тендерного комітету Замовника від 09.10.2009 N 17 та пояснень Замовника за лотами N 1-6 торги визнані замовником такими, що не відбулися, оскільки ціна найбільш вигідної тендерної пропозиції перевищує суму, передбачену замовником для фінансування закупівлі.
Ураховуючи викладене, Скаржником не доведено наявності з боку Замовника порушень установленого порядку проведення процедури закупівлі, (зокрема, пунктів 8 та 61 Положення) ( 921-2008 ), які призвели до дискримінації Скаржника.
Відповідно до пунктів 89, 90 Положення ( 921-2008 ), пункту 13 Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 30.01.2009 N 65, та з урахуванням зазначеного скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Три - Центральний аптечний склад" не задоволено.
Начальник відділу скарг та контролю у сфері державних закупівель В.С.Сухова